Velika zamka - upozorenje!
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Drexel

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 03:12 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petar iz Podgorice ::

Drexel, ti nisi baš srećan čovjek, zar ne?
Rale, nadam se da znaš šta te sprečava, vjerujem da znaš.

Zosime, nema dobrih i loših iskustava,
ako su iskustva bila u neznanju i svrhi spoznaje istih.
Ponovljeno osviješćeni iskustvo koje nosi teret na savjesti itekako je loše.
I svi vi to dobro znate...negdje...

Petre daleko od toga sam nesrecan covek,samo kazem da nema losih i dobrih iskustava jer je sve po promislu Bozijem,ratovi kako na ovom tako i na onom svetu su nazalost stvarnost..ja zelim da toga uopste ne bude cak ni u mislima a kamoli u delima.IZVOR ZLA I NESRECA JE U BEZBOZNISTVU.Sve sto nam se dogadja,dogadja se po promislu Bozijem,sve sto nam se desava,desava se kao kazna ili pouka.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 03:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Protomajstor ::

Међутим, мој или ваш деда сигурно није веровао у реинкарнацију. Зашто? Био је глуп+необразован=припрост?
Није размишљао о појмовима Правда, Истина, Доброта, Слобода, Лепота, Љубав?
Јесте.
Да ли је веровао у Бога?
Јесте.

Ми пак верујемо у Себе и у концепт Карме, наравно и у природне законе. Зар није наша духовност прилично јадна?

Pa Proto, ne znam odkud ti sad to, da mi ne verujemo u Boga ?
Pa više je nego očigledno, da na ovom forumu ljudi veruju u Boga.
Jedino što pripadaju različitim duhovnim pravcima, ali to, naravno, ne isključuje Boga.
E sad, kako ko doživljava Boga, to je već individualno,
neko smatra da je Bog Sve što postoji, a neko misli da je Bog poseban entitet, itd.
Pozdrav brate !
.
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 12:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
R: АЈДЕ! Шта ту мене спречава да убијем неког? Нек Свемогући искуси и то.
Z: I ja bih voleo da čujem odgovor na ovo pitanje! Nema dobrih i loših iskustva. Sve su to samo iskustva!

Sprecava vas vasa svest koja,ako nekad nije znala da je to lose je naucila:
1.evolutivno (kroz kolektivnu svest)
2.inkarnaciju (ako ona postoji)

Ima dobrih i losih iskustava. Ako mi tako odlucimo,stvari jesu samo crne ili bele.Ja sam se odlucila da za mene nema sivog.
valen
Majstor

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 12:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Драге Ganima и Valen,
слажем се са вама, али ја сам напросто хтео да се вратимо на тему. Наравно да не мисле сви да је Талерманов пут неисправан, што се и види из мог текста где кажем да тај пут има подоста следбеника, пре свега у развијеном свету – Њу ејџ.
Наравно да не мислим ни да је Ралетов пут лош, јер је то и мој пут.

Када кажем да 90% користи наркотике за то стање нисам рекао да је немогуће остварити га без наркотика, нисам написао 100%. Познато је да Талерман строго заговара трезвењаштво пре и у току лета.

Вантелесно искуство су сви доживели још као деца. Сигурно се сећате брујања у ушима и лебдења када сте имали високе температуре. То се још зове и бунило јер немамо контролу.

„Путовања свести?“
То или је сновиђење, или оно када сам се једном давно напио опијумског чаја од мака (варијанта хероина) и сасвим бестелесно али свесно лебдео „Ђавом“ и поред својих 2м и 100кг.

И шта је крајњи практични циљ вантелесног путовања? Некако продрети до комшијског купатила. Razz

Алекс, је ли тако?
[/font]

Protomajstore,i ja imam kvadraturu Meseca i Merkura Very Happy

Samo mislim da sam je prevazisla.Mozemo prevazilaziti svoje aspekte isto kao sto prevazilazimo situacije i potrebe u zivotu.Dobijes to sto zelis i onda prevazidjes i tu zelju.

Snovidjenje,pa nije to za podceniti sto se iskustava tice,ja sam mislila na eventualno putovanje mentala,kao kad dobijes neku viziju ili nesto slicno.

Cisto da razbijamo kvadrature Very Happy

Pozdrav!
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 12:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Miodrag:
Ne znam kako da naglasim vaznost cinjenice postovanja svakog oblika zivota i njegovog izrazaja.............bez obzira da li sada zna ili ne zna..........posto je u svakom Svemoguci ali i entitet koji je krhak i plasljiv od nestajanja.

Ok. Smile

Citat:
Protomajstor:
И шта је крајњи практични циљ вантелесног путовања? Некако продрети до комшијског купатила. Razz

Cool Do komshinicinog kupatila, ja bih reko. Laughing Embarassed

Dusa prirodno moze da izadje iz tela lako i da posmatra sta zeli odakle zeli. Blokade, specijalno usadjene
onemogucuju Dusama takva iskustva. Npr jedna od blokada je ona "jednom se zivi", pa su ljudi uvereni da
su telo, a ne dusa.

Citat:
Protomajstor:
Поента је да кажеш да је Библија исправљана док списи Истока нису, а ево овде ученици питају Христа да ли је слепи нешто зезн'о у прошлој реинкарнацији, или је у питању лош генетски материјал.
Он одговара да је у питању нешто треће, у сваком случају не каже да су им питања кретенска.

Mislim da jesu i Istocnjacki spisi ispravljani i namerno izmenjeni. Al ih je dobro procitati malo za prosirenje percepcije.

Isus je ovde filozofirao. Neko je sigurno nesto pogresio ako je taj covek bio slep. A lepo ako je Isus uspeo da mu ozdravi vid.

Citat:
Одговори Исус и рече му: Заиста, заиста ти кажем: ако се ко наново не роди, не може видјети царства Божијег.

Bilbija je toliko konfuzna, da ni za jedno od ovih izraza nema kvalitetnu preciznu definicju:
Nanovo. Roditi. Carstvo Bozije.

Moze svako da si to tumaci na milion nacina. Polje za fantazije sto bi se reklo.
Da bi mogao da komentarisem to, trebalo bi mi da napisem par stranica prvo, pokusavajuci da definisem
te izraze, ili pokusavajuci da izvucemo neki zajednicki jezik.

Citat:
Ko priznaje izmišljeno postojanje duše pre rođenja i njeno čudnovato vraćanje, biće proklet!

Ovo je kvalitetna informacija. Onaj ko je ovo rekao je lizao dupe tamnim vladarima. Tamni vladari su oni koji
deluju iza senke i zavode narode. Oni su nam u proslim zivotima ubacivali programe (traume) prilikom kojih
su nam davali naredbe da zaboravimo na sva secanja koje imamo, i stalno nas bombarduju amnezijama.

Ovo je takav svet, gde tamni vladari NE DAJU narodima da spoznaju da su besmrtne duse.

Jos su toliko zli i besramni da se predstavljaju kao "Bogovi", npr Jehova, pravi tamni valdar koji je izigravao Boga.
Zasto je tamni? Zato jer nema muda da se pokaze pred narodom, jer kad bi narodi videli da je zapravo guster,
rastrgli bi ga zivog.

Pravi Bog, koji je apsolut, ne moze da postoji u nekoj formi kao individualna dusa, nego egzistuje kroz sve
forme simultano, kroz sve duse istovremeno, deleci se na razlicite Duse, i svaka ta Dusa je jedna njegova kopija,
svaka Dusa je kopija Boga. Svaka Dusa je Bog.

Citat:
Zosim:
Zašto duša želi da se vrati u telo? I zašto baš u ljudsko, a ne životinjsko ili biljno?
A sa druge strane teži se oslobadjanju od karmičkog točka, oslobadjanju od života u telu i odlazak u nekakvo jedinstvo, apsolut, u svakom slučaju apsolutnu imaginaciju.

Zato jer je Dusa koja uzima ljudska tela naprednija (iskusnija) od drugih Dusa koje uzimaju zivotinjska tela,
i ne vraca se nazad, nego bira ljudska tela. Zeli da se vrati u telo zbog programa usadjenog kojieg poseduje.
Neko je Duse ubedio da trebaju ziveti u telu i Duse zato zele da zive u telu. Dakle to je mentalni program
koji nam je usadjen milionima godina unazad.

Citat:
Zosilm:
Reaktivnom umu? Ovo bi bilo dobro pojasniti. Šta je to reaktivni um i gde se to skladište informacije tj. iskustva koja smo sakupili i iskusili tokom života?
Trauma: Neka me proganja trauma samo/ubistva u sledećem životu! Pa šta, odem kod Alexa na r.t. i zabole me uvo! Ima li, pitam, ima li ikoga ko u nekom od prethodnih života nije bio ubica?

Da reaktivni um. Reaktivni um je otrkio Ron Hubbard. NIKO PRE NJEGA nije za to znao. Neki su nagadjali, tj mnogi
su videli da nesto takvo postoji, ali nisu ga uspeli analizirati na delove i opisati njegovu funckionalnost.

Reaktivni um je um koji zapisuje nepodnosljive situacje na neko drugo mesto, koje nije standardna memorija.
Svu bol i bolnu emociju, dakle tarume i teske situacije, zapisuje posebno na neko drugo mesto.
Reaktivni se zove jer ne analizira nego samo reaguje, kada se nadje u slicnoj situaciji u kojoj se dogodila trauma.

Evo jedan primer. Slobodna dusa pluta po svemiru, programeri ukljuce svoju masinu koja strelja elektromagnetne
talase i te talase usisaju slobodnu dusu kao usisivac. Onda elektroshokiraju dusu, jer dusa jeste podlozna
elektromagnetnim impulsima, i onda dok je dusa pod teskim stresom od elektroshoka, programeri ubacuju
razne instrukcije i nardebe dusi, u vidu misli, reci, slika. Reaktivni um to sve zapisuje.

Kad se dusa posle inkarnira na zemlju npr, reaktivni um ako primeti nesto slicno sto je u sadrzaju onih misli, slika, reci
koje je dobio kao instrukcije, onda samo reaguje i izvrsava naredbe. A dusa nema pojma zasto to radi,
dok reaktivni um je tera da cini neshvatljive stvari.

Reaktivni um kaze "zaboravi sve svoje prosle zivote", dusa ne zna zasto je zaboravila, ali reaktivni um
daje tu naredbu zato sto su je programeri ubacili. Dusa nije svesna svog reaktivnog uma, i upravo je to razlog
zasto je reaktivni um tako uspesno skriven, i sve naredbe ostaju neotkrivene.

Zato sto postoji reaktivni um, moguce je od duse/coveka napraviti bukvalno ROBOTA.

Smrt, je situacija koja je teska i zapisuje se u reaktivni um, i deluje kao dodatna teska amnezija,
i nakon smrti, dusa cak i ne zeli da se seti proslog zivota, jer je tesko probiti barijeru (traumu) smrti.

Citat:
Rale:
Ти то мене третиреш ко неког клинца.

Ja prema tebi imam vise respekta nego ti prema meni.

Citat:
Ово што ти пишеш већ и врапци знају.
Зар је ово сва ширина ваше идеје о реинкарнацији.

Ne znaju vrapci. Nije sva sirina. Ali ako ti ono sto smo napisali nista ne znaci, onda mi izgleda da ti jdnostavno
ne primas ono sto drugi kazu. Mislis da si jedini u pravu.

Citat:
Испаде да ја истражујем вашу идеју више од вас који у њу наводно верујете.

Mozes da fantaziras sta zelis. Ja vidim da ti tu podbadas, a ne istrazujes.

Citat:
АЈДЕ! Шта ту мене спречава да убијем неког? Нек Свемогући искуси и то.

Verovatno te sprecava moral i etika. Da, Bog iskusuje sve, kroz nas duse. Ali neka iskustva su uzasna i neprijatna
i dusa ih ne zeli iskusiti, nego ih zapisuje u reaktivni um, i posle to deluje lose na dusu.

Citat:
Само покушавам да вас наведем да размишљате а не да постанете Хришћани.

Bez uvrede. Al ubedjen sam da sam o ovim temama 5 puta vise razmisljao od tebe. Hriscanin sam bio, kad
sam bio klinac, pa sam jos tad uvideo da je Hriscanstvo dead-end, citaj slepa ulica, pa sam poceo istrazivati i druge religije.
Kad ces ti doci do tog stadijuma da pocnes sumnjati u Hriscanstvo? I proucavati druge religije? Jesi bar poceo?

Citat:
Дете кад добије батине од родитеља , оно то брзо опрости и поново је срећно.

Ne oprosti, vec spakuje u reaktivni um, jer je uzasno povredjeno kada dobije batine od onog koga mu zavisi opstanak.
Ali mora da postuje roditelje i zivi uz njih, makar dobilo batine. Jer ipak bez roditelja nema mu sanse za opstanak.

Citat:
Питам се хоћеш ли ишта схватити како треба.

Ti zelis reci, da ti shvatas. A ja da ne shvatam. ??

Toliko o tebi i tvom razumevanju.

Reinkarnacija je subjektivna stvar, jer niko ne moze da gleda tvoje memorije za tebe, nego ih sam moras videti.

U Sajentologiji, ljudi obnavljaju svoje memorije, iz ovog zivota, iz prenatala, i iz proslih zivota.
Tako je Ron Hubbard, povratio svoja secanja od pocetka. I video da su prosli zivoti puni raznih scena koji su
isti kao u naucno fantasticnim filmovima, laseri, avioni, svemirski brodovi, vanzemaljci, programiranje.

SF (Science Fiction) kreacija je zapravo nesvesni odraz u umu na prosle zivote. Ljudi se nesvesno prisecaju
prosle zivote i onda pisu filmove o tome. Naravno tu se neki programeri upetljaju i u filmovima uvek ubace
neke svoje programerske elemente, radi malo zavaravanja.
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 13:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ida, da napomenem. Nemojte me gledati kao nekog ko se pravi duhovno napredniji od drugih.

Ja znam da nisam duhovno napredniji od drugih. Svest mi je mozda cak i niza u odnosu na ostale duhovne tragache u proseku.

Ono cime mogu da se pohvalim, je samo to sto sam na mnogo nacina sve posmatrao, tj citao dosta raznih
interpretacija kako drugi misle, i sakupljao tudja znanja. Postavljam stvari iz mnogo uglova.
I imam osecaj za etiku.

Ali nisam nista duhovno/svesno napredniji od drugih. Cak nemam ni astralne projekcije. Niti nikad nisam imao vizije,
ni kontakte sa vanzemaljcima itd.
valen
Majstor

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 13:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
I imam osecaj za etiku.

Da,izuzetan Exclamation

Citat:
Ali nisam nista duhovno/svesno napredniji od drugih. Cak nemam ni astralne projekcije. Niti nikad nisam imao vizije,
ni kontakte sa vanzemaljcima itd.

Laughing Laughing Laughing

Znam ja daodavno da si ti maldi pametnjakovic,nista ti ne brini,samo napred.
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 13:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="valen"]  
Прво о теми.

... ниједан општепризнати религијски ни филозофски систем не подржава вантелесна путовања.

[.

Proto, na ovom mestu ja moram da odreagujem. Cudi me da si ovo napisao jer smatram da spadas medju najobrazovanije ljude. Pazi ovako... Vantelesna putovanja su okosnica mnogih drevnih misterija. O vantelesnim putovanjima je pisao Platon (na primer alegoorija o pecini). O vantelesnim putovnjima je sasvim jasno pisao i Plotin. To je jedna od osnova na kojoj se bazira ucenje neoplatonista. Nemoj me sada terati da ponovo pisem sve sto sam do sada napisao. Kako Istina rece, sve je vec ovde napisano, pa citaj Smile Primedba koja se mora uzeti u obzir: U ranijim vremenima se nije koriscen termin vantelesno iskustvo. Koristili su se ponesto drugaciji termini za taj fenomen. Ali, to ne znaci da ljudi nisu znali za taj fenomen. To samo znaci da se koristio drugaciji izraz za isti fenomen.

Poz.
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 14:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::

Z: I ja bih voleo da čujem odgovor na ovo pitanje! Nema dobrih i loših iskustva. Sve su to samo iskustva!

Reci jesi li ozbiljan...
Po toj logici Bog ispunjava želju ubicama i silovateljima da osete kako je to ubiti i zlostavljati nekog . Usput neki pravednik će osetiti kako je to primiti metak u svoje telo da bi taj ubica doživeo to tako jedinstveno iskustvo.
Čudan neki Bog...Zosime jesi li siguran da je u pitanju Bog... Question
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 14:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ono što bih ja, skromni rab Božji, najmanje sa smislom mogao da kažem, a što bi bilo jače od besmisla, koji mi nikada nije bio jača strana, je da treba da ostavimo po strani reaktivni um i da nakon toga doživimo jedinstveno iskustvo.

Čitao sam i ja razne interpretacije o putovanjima, i mogu reći da me putovanja ne privlače.

Gleda se vrh devetog polja, pa vladar na vrhu devetog polja. I kako je aspektovan. Ako su se tu ugnezdili Neptun ili Mesec - osoba je zrela za astralna putovanja.

Ostali mogu da gledaju finale Lige šampiona. Uh, kako je Čelzi izgubio...! Uh, morao sam malo da meditiram posle utakmice, da bih se smirio!
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 16:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

BelaGalaktickaDamo ::

Reci jesi li ozbiljan...
Po toj logici Bog ispunjava želju ubicama i silovateljima da osete kako je to ubiti i zlostavljati nekog . Usput neki pravednik će osetiti kako je to primiti metak u svoje telo da bi taj ubica doživeo to tako jedinstveno iskustvo.
Čudan neki Bog...Zosime jesi li siguran da je u pitanju Bog... Question

Bog s ovim nema veze jer su se duše dogovorile prije inkarnacije na Zemlji koje će uloge odigrati da bi sakupile iskustva ..kako žrtve tako i ubice. Bog ne ispunjava ničije želje ..već sve ovisi o nama i našim odabirima i prema tome biramo i okolnosti i mjesta dolaska na svijet kako bi mogli odglumiti svoju ulogu. Kako je Bog i u ubici i u ubijenom njemu je svejedno..i inače je njemu svejedno jer nema dualizma.
Nama kao dualnim bičima nije svejedno..i to iz razloga što ne vjerujemo onako iskreno da smo si sami sve izrežirali i sve s čime se prožimamo ima sličan scenarij i svatko je od nas isključivo svojom voljom prihvatio ulogu koju igra u ovom životu. Very Happy ..i sve su uloge Bogu jednake.
( 5.element )
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 16:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::
Pa više je nego očigledno, da na ovom forumu ljudi veruju u Boga.

Наравно да сви верују, јер марксисти не пишу по духовним форумима, већ на материјалистичким. И наравно да свако има своју сопствену представу.

Талерман је у уводној поруци рекао:
Citat:
...Ta zamka se zove - MOJ PUT JE NAJBOLJI ili sto je još gore - MOJ PUT JE JEDINO DOBAR.

Kada se sretnu dve duhovne osobe uhvacene u ovu zamku, nastaje svojevrsna igra moći, dokazivanja i ubedjivanja. Otud, toliki broj gurua, ucitelja, mesija i proroka. Ima ih svuda, ali avaj, oni ne shvataju da su uhvaceni u zamku!

Meni je drago sto sam ja sasvim izvan te igre.

Слажем се са тим и зато сам дословце рекао: Зар није наша духовност прилично јадна?

Зашто? Зато што не желимо да се укључимо у неки „општепризнати“ религијски, или филозофски систем него самоуверено беремо свакојако цвеће дубоко у шуми...а пада мрак...а GPS...а Вук?
Мислим да нас је неко слагао да су „религије опујум за народ“ (Маркс).

valen ::
Snovidjenje,pa nije to za podceniti sto se iskustava tice,ja sam mislila na eventualno putovanje mentala,kao kad dobijes neku viziju ili nesto slicno.

Cisto da razbijamo kvadrature Very Happy

Pozdrav!
Тако је, мада има ту још од путовања свести: телепатија, магија, али и сањарење. Врло замршено за мене, па сам одустао.

talerman ::
... ниједан општепризнати религијски ни филозофски систем не подржава вантелесна путовања.

Pazi ovako... Vantelesna putovanja su okosnica mnogih drevnih misterija. O vantelesnim putovanjima je pisao Platon (na primer alegoorija o pecini).
Слажем се, мада ја нисам ништа другачије ни написао. „Општепризнати систем“ је нешто актуелно, али и ја сам навео изумрле религије, чак и широке модерне духовне покрете у повоју. Има тога.

Ипак временом је преовладао концепт мировања (медитације), вероватно има разлога за то. Лао це, Конфучије, Буда, апостол Павле и Мухамед су повели милијарде људи својим путем.

Техника кретања пак приличнија је магијској пракси. Не мислим ништа лоше ни о њој мада сам уверен да је опаснија. Стога је не користим и не препоручујем.

Када смо већ код древних мистерија, питали у пророчишту: Ко је најмудрији на свету? Одговор је био: Сократ!? Када је Сократ за ово чуо рекао је оно чувено: Ако сам ја најпаметнији који ништа не знам, какви ли су тек остали!?
Ја бих са тим завршио учешће на овој теми која се тиче непогрешивости нашег духовног пута.

(Узгред, апостол Павле описује у Светом писму своје вантелесно путовање – да ли то знате? Shocked )
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 16:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

(Узгред, апостол Павле описује у Светом писму своје вантелесно путовање – да ли то знате? Shocked )

Proto , znam za to , ali nemam volje da bilo kome , bilo šta dokazujem , ili da se ubeđujem.... Jer ponavlja se sve isto u krug na forumu , za ove dve godine smo mnoge teme koje su trenutno aktuelne , već "isecirali i pretresli uzduž i popreko"... Stvarno nemam volje da ponovo objašnjavam svoje stavove novim članovima foruma - bez uvrede molim ! Laughing

Već sam taj citat stavila negde na forumu , ali ko zna na kojoj temi...
Nemam spremljen taj citat , pa bih te zamolila da ga pronađeš i staviš na forum , kad si ga već spomenuo Razz .

Ide ovako , od prilike : " znam za jednog čoveka , ne znam da li u telu ili u duhu , koji se obreo do sedmog neba..."

A možda ti misliš na neki drugi citat iz Svetog pisma ?
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 17:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne tako davno, na nekim drugim temama, diskutovali smo o dobru i zlu.
Šta je uzrok i prauzrok zla? Da li je zlo deo božijeg nauma?
Podsetiću vas u najkraćem:
Ako je zlo distancirano od Boga, onda postoji neko prostor-vreme u kojem bog kao takav nije prisutan, a to dalje implicira ka postojanju nekog drugog sveta u kojem egzistira neki drugi bog. To pobija našu celokupnu postavku o jednom bogu-tvorcu i uvodi dalje komplikacije u celo razmatranje.

Nasuprot tome, ostaje nam porazna činjenica da je Bog prisutan i u zlu.
Kako sada opravdati dobrog Boga koji je prisutan i u zlu? Nešto u našim opštima postavkama sveta očigledno ne valja.
Zamislimo na trenutak Boga kao sirovu silu, kao što je npr. struja. Struja pokreće i stvara mnogo toga, ali i ubija. I razlaže. Bog je mnogo bliži takvom opisu sirove prirodne sile, nego našim romantičarskim maštarijama “dobrog Boga”, čikice sa bradom, svedržitelja pravednika koji isteruje pravdu na ovome svetu.

Bog stvara i razara. Nema podele na dobro i loše, sve je dobro i sve je iskustvo.
Znači problem leži u nama, mi smo tvorci dualizma i mi sve razvrstavamo na crno i belo.
Po toj logici pokušavamo čak i Boga da ofarbamo onako kako mi to želimo. A to ne ide. I eto nas u paradoksu u kojem se koprcamo milenijumima.

Reinkarnacija:
Ako imamo na raspolaganju bezbroj života i bezbroj povrataka sa mogućnošću korekcije,
ako nam vreme ništa ne predstavlja (u limitirajućem smislu) onda ni smrt sama po sebi nije ništa strašno.
Ovaj naš sadašnji život onda je kao odelo. Neko nas upuca, isprlja nam odelo, mi ga jednostavno zamenimo i hop, evo nas ponovo u životu. Šta znači to što nas je neko upucao ako imamo još hiljade života na raspolaganju?
Da li će agresor i upucani u sledećem životu, u sledećoj predstavi, zameniti uloge, zameniti kostime, da li će uopšte biti u bilo kakvom odnosu, veliko je pitanje?
Svi odgovori na koje sam naišao potiču od ljudi koji pokušavaju da oboje Boga u samo jednu boju. Isti oni koji ga predstavljaju kao uterivača pravde.
Upravo toliko su onda i valjani odgovori koje imamo.

U čemu je onda štos sa reinkarnacijom? Šta je njen smisao?
Gomilanje iskustava? Zarad čega? Da bi smo bili kao Bog?
San svake kaplje je da postane more, zar ne? Iako lepo zvuči, već u startu je prepotentno.

Ja sam još uvek pred zagonetkom.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 17:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne tako davno, na nekim drugim temama, diskutovali smo o dobru i zlu.
Šta je uzrok i prauzrok zla? Da li je zlo deo božijeg nauma?
Podsetiću vas u najkraćem:
Ako je zlo distancirano od Boga, onda postoji neko prostor-vreme u kojem bog kao takav nije prisutan, a to dalje implicira ka postojanju nekog drugog sveta u kojem egzistira neki drugi bog. To pobija našu celokupnu postavku o jednom bogu-tvorcu i uvodi dalje komplikacije u celo razmatranje.

Nasuprot tome, ostaje nam porazna činjenica da je Bog prisutan i u zlu.
Kako sada opravdati dobrog Boga koji je prisutan i u zlu? Nešto u našim opštima postavkama sveta očigledno ne valja.
Zamislimo na trenutak Boga kao sirovu silu, kao što je npr. struja. Struja pokreće i stvara mnogo toga, ali i ubija. I razlaže. Bog je mnogo bliži takvom opisu sirove prirodne sile, nego našim romantičarskim maštarijama “dobrog Boga”, čikice sa bradom, svedržitelja pravednika koji isteruje pravdu na ovome svetu.

Bog stvara i razara. Nema podele na dobro i loše, sve je dobro i sve je iskustvo.
Znači problem leži u nama, mi smo tvorci dualizma i mi sve razvrstavamo na crno i belo.
Po toj logici pokušavamo čak i Boga da ofarbamo onako kako mi to želimo. A to ne ide. I eto nas u paradoksu u kojem se koprcamo milenijumima.

Reinkarnacija:
Ako imamo na raspolaganju bezbroj života i bezbroj povrataka sa mogućnošću korekcije,
ako nam vreme ništa ne predstavlja (u limitirajućem smislu) onda ni smrt sama po sebi nije ništa strašno.
Ovaj naš sadašnji život onda je kao odelo. Neko nas upuca, isprlja nam odelo, mi ga jednostavno zamenimo i hop, evo nas ponovo u životu. Šta znači to što nas je neko upucao ako imamo još hiljade života na raspolaganju?
Da li će agresor i upucani u sledećem životu, u sledećoj predstavi, zameniti uloge, zameniti kostime, da li će uopšte biti u bilo kakvom odnosu, veliko je pitanje?
Svi odgovori na koje sam naišao potiču od ljudi koji pokušavaju da oboje Boga u samo jednu boju. Isti oni koji ga predstavljaju kao uterivača pravde.
Upravo toliko su onda i valjani odgovori koje imamo.

U čemu je onda štos sa reinkarnacijom? Šta je njen smisao?
Gomilanje iskustava? Zarad čega? Da bi smo bili kao Bog?
San svake kaplje je da postane more, zar ne? Iako lepo zvuči, već u startu je prepotentno.

Ja sam još uvek pred zagonetkom.

Svaka kaplja ima već ostvaren san da čini more ali toga nije svijesna.Svrha reinkarnacije je svijesno proživjeti život i svijesno proživjeti smrt. Very Happy
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Strana 7 od 45

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 126654 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 310594 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 35929 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 83129 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 301600 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 37143 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 6944 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)