Ključna reč
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 19:47 pm    Naslov: Ključna reč
Odgovoriti sa citatom

Nešto mi ja palo na pamet jutros. Žurila sam na posao, kasnila, kao i uvek i gunđala nešto u sebi, a onda sam čula glas u meni koji je rekao: Šta ti ustvari hoćeš?
Presečena na trenutak, pomislila sam: uf! Ne znam! Šta je to? Šta to ustvari tražim, i na šta toliko energije trošim?

Odgovor je došao iznutra, vrlo brzo i rekao je: Razumevanje! Želim da razumem ovaj svet, ljude oko mene, zato sam ovde, to je moj put. I na tom putu, shvatila sam, zajedno idu dve stvari: inteligencija i intuicija. Ponekad jedna kaska, ponekad druga, a ponekad obe. Ponekad se udruže i krenu, i to je zaista divan osećaj, kad u svojoj glavi čujem odgovore, osetim mir i sreću.

Možda nije loša ideja preispitati se s vremena na vreme, jer dug je put, skloni smo da se izgubimo... Sad, sam htela da pitam vas, šta je vaš cilj, i kada biste mogli jednom rečju da ga izrazite, ili sa što manje reči, kako bi glasio vaš odgovor?
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 20:19 pm    Naslov: Re: Ključna reč
Odgovoriti sa citatom

kamilica ::
Sad, sam htela da pitam vas, šta je vaš cilj,
i kada biste mogli jednom rečju da ga izrazite, ili sa što manje reči, kako bi glasio vaš odgovor?

Pa evo, pokušaću što kraće -
širenje informacija, i povezivanje ljudi koje zanimaju te informacije.
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 20:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Šta je moj cilj ovde - ne znam, ali znam pitanje koje sebi odavno postavljam: Što sam ja uopšte ovde?

I odgovor još uvek nisam pronašla, a verujem da postoji... samo ga treba tražiti i čekati istovremeno Very Happy
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 21:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Duhovno napredovanje i učestvovanje u Dobu preobražaja.

Sve ostalo, ciljevi, akcije, organizacija vremena, aktivnosti... se izvodi (dedukuje) iz ovog glavnog cilja.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 21:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::

Pa evo, pokušaću što kraće -
širenje informacija, i povezivanje ljudi koje zanimaju te informacije.

plavizrak ::
Duhovno napredovanje i učestvovanje u Dobu preobražaja.

Sve ostalo, ciljevi, akcije, organizacija vremena, aktivnosti... se izvodi (dedukuje) iz ovog glavnog cilja.

Da, to je to. Ono što mislim je da je svako od nas u stanju da oseti jedan karakterističan puls, način funkcionisanja svog uma. To je važno da neko razume sebe.

Starcy, mislim da je pitanje: što sam ja uopšte ovde malo opštije i samim tim je teže na njega dati odgovor.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 21:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kamilica ::

Starcy, mislim da je pitanje: što sam ja uopšte ovde malo opštije i samim tim je teže na njega dati odgovor.

Cvete, ja tražim i očekujem ključnu reč kao odgovor, koja će mi rasvetliti smisao mog bivstvovanja ovde. Odlično sam razumela šta si htela da kažeš.

S tim što ja očekujem da ta ključna reč istovremeno bude i oslobadjajuća, kao oni veliki uvidi o smislu koje povremeno dobijamo i koji nas ispunjavaju smirenjem.

Da li je tebe tvoja ključna reč ispunila ushićenjem a onda ti donela unutrašnji spokoj?
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 23:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kao što reče Starcy, i ja sam imao u vidu nešto kao "ključne reči", podrazumeva se da one same po sebi ne mogu biti dovoljno jasne bez šireg objašnjenja.

Znam da ono što sam ja naveo kao ključne reči deluje kao fantazija i zanošenje...

Možda nešto pomogne ako kažem da sam vrlo praktičan u životu i da volim da sve probleme praktično rešavam. (Otuda i zalaganje za duhovnu praksu.) Kada ne bih mislio da sam skroman, nabrojao bih zanate u koje se razumem, što je u ovom slučaju nebitno...

NEŠTO DRUGO VIDIM U KAMILIČINOM POSTAVLJANJU OVOG PITANJA-TEME...

NEŠTO SE U VEZI SA DEFINISANJEM ŽIVOTNIH CILJEVA POSLEDNJIH GODINA I KOD MENE PROMENILO, IZGLEDA DA JE TO FAZA KOJA JE I KOD DRUGIH U TOKU.

Živeli smo u nekim mirnijim vremenima (ja uvek imam u vidu kosmička kretanja, društvena su samo posledica), u kojima smo imali jednu hijerarhiju životnih vrednosti.

Negde do 2005. je i sa mnom bilo drugačije. Odavno sam imao težnje ka duhovnosti, upražnjavao razne metode, čitao dosta duhovnu literaturu.

ALI JE SVE TO BILO NEKAKO UZGRED. DA NE KAŽEM BAŠ KAO - ZABAVA.

Do tada sam imao ciljeve kao i većina ljudi koja i dalje ostaje sa tim starim hijerarhijama ciljeva: da zaradim novac (uz svoju profesiju bavio sam se dodatno u jednom periodu najpre stolarskim, pa novinarskim poslom), da ostvarim napredak u karijeri, itd.

Onda je sa 2005. sve nekako počelo da se "tumba" u mojoj svesti, sa onim dešavanjima o kojima sam na raznim temama već govorio: počeo je proces izbijanja i razgradnje nekih energija iz podsvesti (a to je daleko od apstrakcije i fantazije, to je upravo ona realnost koja je opširno opisana u Učenju BHS), počeo je proces sasvim jasnog uočavanja iluzija (opet se i ovde ne radi o apstrakcijama, već o stanju svesti, o osećajima koji su mi "opipljivi" kao i svi drugi osećaji).

Sa svim tim dešavanjima su mi se "pretumbali" i ciljevi: IZNUTRA MI JE POSTALO PROSTO BESMISLENO SVE ONO ŠTO JE IMALO NEKE VRHUNSKE VREDNOSTI RANIJE. U smislu koji sam naširoko objašnjavao u tumačenjima Učenja BHS.

Sve u svemu: došlo je do toga da su se BUKVALNO iskristalizovali upravo oni ciljevi-ključne reči koje sam naveo u prvoj poruci.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 09 Apr, 2010 07:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Cisto, neokaljano predano sluzenje s ljubavlju slugi slugu Gospodinovih cistih bhakti....
MEDUZA
Tragalac

Pridružio: 27 Maj 2009

Poruka Poslao: 09 Apr, 2010 10:34 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

PROSVETLJENJE

Sve je drugo u funkciji navedenog .......... Angel7
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 09 Apr, 2010 11:06 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Kamilica:
Odgovor je došao iznutra, vrlo brzo i rekao je: Razumevanje! Želim da razumem ovaj svet, ljude oko mene, zato sam ovde, to je moj put. I na tom putu, shvatila sam, zajedno idu dve stvari: inteligencija i intuicija.

Kamilica, Smile bravo.

Meni je cilj da se osecam lepo sam po sebi, bez materijalnih dodataka. Spokojstvo i zadovoljstvo samo po sebi.
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 09 Apr, 2010 12:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A OSTALI...?!

STIDE SE...?! pogledaj

...DA OTVORE KARTE.
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 09 Apr, 2010 15:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav kamilici za odlicnu temu.

Koji je moj cilj - tesko pitanje, ali verovatno, da shvatim i naucim da je put unutar sebe, jedini put gde mogu pronaci svoju davno izgubljenu sliku.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 09 Apr, 2010 16:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mir.Ravnoteza.
Umece spoznaje, da kada posedujete iste,prepoznate "poslate"da vam kazu:

"Zar ti stvarno verujes da jedan covek moze pdneti teret greha svih?Taj je teret pretezak,nijedan covek, nikada,ne moze da ponese teret drugih,to je nemoguce.
Isus:Boze verujem u tebe,u tebi je moje utociste.Ti mozes sve.Ako je moguce neka me ova casa zaobidje.Ali neka bude volja Tvoja,ne moja.

Razume se,ovo je metaforicki prikaz.
Cesto upoznajem nove ljude koji izgovaraju identicne recenice kao drugi sa kojima nisam imala dobro iskustvo u smislu razumevanja.Prepoznajem te recenice i u sebi kazem"O,ne",i sve mi bude jasno.Retko poslusam znake i u tome lezi moja nevera.Moja vera bi se mogla okarakterisati kao "semenje baceno u trnje",koje ima potencujala da se razvije ali je nestalno.

http://www.youtube.com/watch?v=u1tGLJjY7Ds
Kublai Khan
Napredni tragalac

Pridružio: 12 Jan 2010

Poruka Poslao: 09 Apr, 2010 17:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

PRIHVATANJE
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 09 Apr, 2010 17:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

REVOLUCIJA?

...
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 1 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 14469 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 83126 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 24594 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 20529 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 38666 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 23801 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Duboko se upustite u sadašnji trenutak 1 adminfob 6009 31 Jan, 2008 21:56 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)