Duhovna praksa u širem smislu (pojmovnik)
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 24 Mar, 2010 01:15 am    Naslov: Duhovna praksa u širem smislu (pojmovnik)
Odgovoriti sa citatom

DUHOVNA PRAKSA U UŽEM SMISLU

Sve aktivnosti koje su "specijalizovano" duhovne ili religiozne.

Kao užestručne.

Izvođenje meditacije, joge, mantranje, čitanje molitvi, vizualizacija, afirmacija, učestvovanje na duhovnim seminarima, na religioznim skupovima, itd.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 24 Mar, 2010 01:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DUHOVNA PRAKSA U ŠIREM SMISLU

Sve aktivnosti i sva dešavanja u životu mogu da imaju duhovne efekte ili pozitivne efekte na razvoj svesti.

Ukoliko se čovek pozitivno i evoluciono postavi.

Za šta nije uslov da se čovek na bilo koji način posebno, specijalizovano bavi duhovnošću.

Na primer: onaj, ko nastoji da postupa prema drugima moralno ispravno, ko nastoji da u svemu bude pozitivan, pravedan, itd. - već izvodi duhovnu praksu u širem smislu, ona pomaže razvoju njegove svesti, iako on o razvoju svesti uopšte i ne razmišlja, tj. iako to i nema kao jasno postavljen životni cilj.

Sam Život u najdubljem smislu ima duhovno ishodište.

Otuda je i Život i organizovan tako da sva bića vodi nazad, tom duhovnom ishodištu.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 24 Mar, 2010 06:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Lepo postavljena tema,svaka čast plavi zrače!!!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 24 Mar, 2010 06:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo za početak,sada je šest sati ujutru! Kao i svako jutro ranim u pet,već u šest i pet sam napolju,stapam se sa prirodom i započinjem novi dan sa molitvama za zdravlje za sve ljude na Zemlji!
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 24 Mar, 2010 09:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Lepa tema i lep pocetak dana.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 24 Mar, 2010 14:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala za po-hvale...

Valjda će moći da se bar donekle nastavi u duhu postavljene teme...
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 24 Mar, 2010 15:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::
Evo za početak,sada je šest sati ujutru! Kao i svako jutro ranim u pet,već u šest i pet sam napolju,stapam se sa prirodom i započinjem novi dan sa molitvama za zdravlje za sve ljude na Zemlji!

ČITANJE MOLITVI

Molitvi se ne pristupa u stanju uznemirenosti ili neravnoteže.

Jer su to teška stanja svesti, preko kojih se ne može ostvariti kontakt sa Višim svetovima, kojima se u molitvi obraćamo. To je kao da pokušavamo da nekome pošaljemo poruku na neadekvatnoj frekvenciji, koju on, stoga, i ne primi.

Takođe, najispravnije je da molitva kao motiv ima nesebičnost: ne traženje energije i pomoći za sebe, već za bližnje i ljude koji nas okružuju, za planetu.

A ako i tražimo nešto za sebe, onda to treba da bude traženje pomoći za prevladavanje nedostataka koje imamo, pomoći za ispravno duhovno usmerenje i za duhovni rast.

Smatra se da se molitvom privlači dopunska Božanska energija u naš svet.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 24 Mar, 2010 21:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

REINKARNACIJA, KARMA, TRANSMUTACIJA (PRERADA, VRAĆANJE) KARME

Ideje koje mogu, a i ne moraju da imaju praktično-duhovnu upotrebljivost, vrednost.

Zavisno od toga da li je nečija svest otvorena za njih i prihvata ih, ili ne prihvata, da li je deo repertoara nečije svesti ili nije.

Karma se objašnjava kao energetsko-informacioni paket, teret, koji prenosimo iz inkarnacije u inkarnaciju.

Stvara se činjenjem postupaka koji su suprotni Božanskim principima.

Ako je nekome pojam „Božanski principi“ apstraktan, možemo ga preformulisati kao moralno i racionalno ispravno postupanje, pravednost, čestitost, pozitivnost, briga o opštim interesima, itd.

Dakle, činjenjem postupaka koji su suprotni Božanskim principima – upotrebljena energija se ne vraća, u kruženju energije, u Više svetove, iz kojih nam stiže, već se „zamrzava“ u našoj auri, energetskom omotaču oko našeg fizičkog tela. (Aura već nije apstrakcija, fotografski je zabeležena.)

Zamrznuta energija mora da se razgradi, transmutuje, i tek takva se vraća u Više svetove, uspostavlja se kruženje, kroz koje se razvijamo.

Kroz cikluse, astrološki kodirane jezikom zvezda, paket po paket dolazi na red da se aktivira i razgradi. Razgrađuje se našim vraćanjem energije onima kojima smo energiju uzimali.

Aktiviranjem nas takav karmički, informaciono-energetski paket uvuče u situacije, ili k nama privuče situacije – u kojima možemo da vraćamo nebožanski upotrebljenu energiju, u ovoj ili u nekoj prethodnoj inkarnaciji.

Možemo biti u situaciji da brinemo, ulažemo energiju, o određenim osobama, ili da istrpimo negativnosti drugih, približne negativnostima koje smo im mi, nekada, činili.

Ovo je pojednostavljeno objašnjenje, sa sadašnjim nivoom svesti mi nemamo direktan saznajni uvid u ove mehanizme. Prosto možemo samo da dosta neodređeno verujemo u njih.

KOJA JE NJIHOVA PRAKTIČNO-DUHOVNA VREDNOST?

Mnoštvo je situacija u našem životu, u kojima smo podvrnuti negativnom delovanju (nepravdama, napadima, maltretiranjima, itd.) drugih. Iako im mi nismo davali nikakav povod za to.

U toj situaciji može nam se javiti misao da je sve to kosmički nepravedno, da je Bog nepravedan. Jer racionalno, ovozemaljski ne možemo naći opravdanje za to što nam se dešava.

KONCEPT REINKARNACIJE I KARME PROSTO NAM POMAŽE DA U TOJ ZBRCI I NEPRAVEDNOSTI, KOJIMA SMO IZLOŽENI, VIDIMO KOSMIČKU, BOŽANSKU PRAVDU.

Za sada, to mora biti jedino na nivou verovanja.

Kada nam se svest bude dovoljno razvila, imaćemo i direktne uvide u mehanizam reinkarnacije i prerade karme.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 25 Mar, 2010 01:41 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MUZIKA I DUHOVNA PRAKSA

U muzici je razlika između grubih i finih vibracija najprimetnija.

Sve finije vibracije muzike, dakle, sve finija muzika – jednostavno po prirodi stvari vodi ka tišini, teži da se stapa sa tišinom.

Tišina je takoreći sinonim za mir (u duhovnom smislu). Mir i smirenost – za duhovna dostignuća.

Niko ne bira slučajno muziku koju sluša.

Kvalitet muzike koja nam odgovara određen je kvalitetom naše svesti, ili: tip vibracija muzike koju volimo određen je tipom vibracija naše svesti.

Na osnovu skale grubosti-prefinjenosti muzike koju slušamo – možemo dosta pouzdano sami da „dijagnostikujemo“ vibracije naše svesti.

PRAKTIČNO...

Teško da možemo sebi da zadamo koju ćemo muziku slušati. Spontano biramo onu koja nam odgovara, bila prefinjena ili gruba.

Ako želimo da povezujemo muziku koju slušamo – sa duhovnošću, dovoljno je da imamo u vidu relacije koje su već objašnjene.

I DA JEDNOSTAVNO TEŽIMO TOME, DA SLUŠAMO NAJPREFINJENIJU MUZIKU KOJU MOŽEMO DA SLUŠAMO, TJ. KOJU NAM VIBRACIJE NAŠE SVESTI DOZVOLJAVAJU DA SLUŠAMO.

I da nastojimo da u tom smislu stalno napredujemo, da „osvajamo“ sve prefinjeniju muziku.

A ne da se „ukopamo“ sa tipom muzike koju trenutno slušamo, i da tražimo razloge i opravdanja (a njih uvek možemo lako da nađemo kolikog hoćemo) za taj tip muzike, iako ona, možda, nije duhovno najpogodnija (grublje vibracije).
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 25 Mar, 2010 02:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Plavi zavodiš me duhovno sa ovom temom. Cmok love3
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 25 Mar, 2010 18:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::
DUHOVNA PRAKSA U ŠIREM SMISLU

Sve aktivnosti i sva dešavanja u životu mogu da imaju duhovne efekte ili pozitivne efekte na razvoj svesti.

Ukoliko se čovek pozitivno i evoluciono postavi.

Za šta nije uslov da se čovek na bilo koji način posebno, specijalizovano bavi duhovnošću.

Na primer: onaj, ko nastoji da postupa prema drugima moralno ispravno, ko nastoji da u svemu bude pozitivan, pravedan, itd. - već izvodi duhovnu praksu u širem smislu, ona pomaže razvoju njegove svesti, iako on o razvoju svesti uopšte i ne razmišlja, tj. iako to i nema kao jasno postavljen životni cilj.

Sam Život u najdubljem smislu ima duhovno ishodište.

Otuda je i Život i organizovan tako da sva bića vodi nazad, tom duhovnom ishodištu.

Ok, slazem se stobom. Posebno ovo podebljano. Smile

Citat:
Mali NEX:

Blago tebi. Smile Osvojices Anastaziju na takav nacin. Wink

Citat:
Plavizrak:
Ako je nekome pojam „Božanski principi“ apstraktan, možemo ga preformulisati kao moralno i racionalno ispravno postupanje, pravednost, čestitost, pozitivnost, briga o opštim interesima, itd.

Da, moze to da se nazove i Etika, npr. (eticno ponasanje)

Citat:
KONCEPT REINKARNACIJE I KARME PROSTO NAM POMAŽE DA U TOJ ZBRCI I NEPRAVEDNOSTI, KOJIMA SMO IZLOŽENI, VIDIMO KOSMIČKU, BOŽANSKU PRAVDU.

Tacno tako! Cool

A ovo za muziku sto kazes, mogu da se slozim. Kad bi upoznali osobu koja voli da slusa istu muziku kao i mi,
odmah bi se zaljubili u tu osobu. Toliko se tice frekvencije (harmonije), rezonancije.
__________________________________________________________________________________________

Evo i od mene jedna prakticnost.

Spoznaja nije univerzalna. Spoznaja dolazi od milion malih spoznaja. A gde su i odakle dolaze ti milioni malih spoznaja?

Ovde, tamo, od tebe, od onog, od mudrog, od budale, na ovom forumu, na onom forumu, na ulici, itd i bilo gde.
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 25 Mar, 2010 19:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

BelaGalaktickaDamo ::
Plavi zavodiš me duhovno sa ovom temom. Cmok love3

Kad jedna galaktička dama to kaže, onda vredi...

(Mada, pp-varijanta je mogla da bude romantičnija.)
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 25 Mar, 2010 19:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi ::

Evo i od mene jedna prakticnost.

Spoznaja nije univerzalna. Spoznaja dolazi od milion malih spoznaja. A gde su i odakle dolaze ti milioni malih spoznaja?

Ovde, tamo, od tebe, od onog, od mudrog, od budale, na ovom forumu, na onom forumu, na ulici, itd i bilo gde.

Kao raznolikost izvora spoznaje - ok!

Dalje treba razmišljati - kako da se te spoznaje:

a) pretvore u programe praktičnog izvođenja promena u svesti i u životu,

b) u načine provere efekata primene tih programa.
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 25 Mar, 2010 21:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::

Kad jedna galaktička dama to kaže, onda vredi...

(Mada, pp-varijanta je mogla da bude romantičnija.)

Eh ti znaš da je tvoja profinjenost neodoljiva...
Ne ne na pp ne mogu ipak si oženjen.
Zato ću te duhovno (p)održavati.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 25 Mar, 2010 21:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sledi malo duža poruka Sorry

Zbog prirode problema.

Kome je dosadno da čita teorijski deo, može da "skoči" na završni deo...
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci
Strana 1 od 11

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 211676 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 123368 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 155641 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1792118 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 102652 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1498148 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1729170 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)