(Od)gonetanje simbola - (od)gonetanje Kreacije (Postojanja)
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 18:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A za neverne Tome, koji zaziru od naslova, evo odlomka iz nekih mojih komp-beležaka, ne znam odakle su:

"Na kontinentima i u kolonijama, koji su se prostirali u Americi, Indiji i Kini, poštovali su Boga kao Oca-Majku. Verovanja drevne Indije delimično su sačuvala kult majke, koji je bio rasprostranjen u Lemuriji, i koji je postupno zaboravljen sa padom čovečanstva. NIJE BILO PROTIVUREČJA IZMEĐU NAUKE I RELIGIJE, NAUKA JE BILA PRAKTIČNI DODATAK (DOPUNA) RELIGIOZNIH ISTINA I BAVILA SE OPISIVANJEM OVIH ISTINA POMOĆU SIMBOLA I ZNAKOVA."
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 19:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Interesantno je da naša psiha na dubljim nivoima i ne poznaje drugi jezik osim simbola. Ono što mene interesuje je koliko su ti simboli univerzalni ili su lični.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 19:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kamilica ::
Interesantno je da naša psiha na dubljim nivoima i ne poznaje drugi jezik osim simbola. Ono što mene interesuje je koliko su ti simboli univerzalni ili su lični.

Na to računamo (višeznačnost simbola)...

Valjda će nam se u hodu sve razjasniti.

Ali, sa traganjem moramo da krenemo...
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 19:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Protomajstor ::

Енигма Плаво-седмо-зраковог аватара је још нерешена, мада ту је негде и Слобадиди који зна решење и Гордијевог чвора - за њега ово није ништа.

Da pokušam da "pročitam" Protu...

POSTOJI TU NEKA ZAVRZLAMA, KLUPKO SIMBOLA I VEZA, KOJE I SAM ŽELIM DA RASPETLJAM, delimično uz svoju intuiciju, delimično pomoću Štajnera, Barnsa, teozofije, ali - za to treba vremena.

Dotle, ko nešto zna ili ima druge izvore, neka uputi.

Nabacujem teze koje sam ponegde uhvatio u letu...

Lucifer se povezuje sa Saturnom (vidim da Talerman u zagradi, uz Saturna navodi i demijurga).

Šiva, kao rušilac, povezuje se i sa Saturnom, i sa Luciferom.

Zašto je Blavacka ubačena u "koš" "negativaca i duhovno opasnih...?

Jer je misija "Tajne doktrine" bila da obnovi Istinu. Istinu, koja je bila sakrivena od čovečanstva, a odnosi se na ulogu Lucifera u evoluciji čovečanstva.

Lucifer, lux lucis – svetlost, ferre – nositi. Kod Rimljana – naziv za jutarnju zvezdu, prethodnicu jarke sunčeve svetlosti.

Isus je u Otkrovenju rekao: „Ja sam Isus, zvezda jutarnja“.

Po nekim izvorima: dogma, koju su širili crkveni oci u određenoj fazi hrišćanstva, odnosila se na okrivljavanje Lucifera za svu bedu i nesreće ove planete. Ta dogma je plod kasnijih vremena.

U ranim hrišćanskim vremenima jedan od rimskih papa uzeo je za sebe ime Lucifera.

U IV veku je postojala hrišćanska sekta, čiji su se članovi nazivali: luciferistima.

Po „Tajnoj doktrini“: „Lucifer je - Duh Nosilac Svitanja i Slobode Misli, metaforički je vodeći svetionik, koji pomaže čoveku da nađe svoj put kroz zamršenosti Života, jer je Lucifer - Logos u svom višem aspektu, i „Protivnik“ u svom nižem, oba ta aspekta su odražena u našem Egu.“

Šiva pripada Bićima Hijerarhije Svetlosti.

Njegova uloga je ključna u urušavanju iluzija.

Svet iluzija se urušava tako što čovečanstvo prestaje da ga hrani energijom. Prestaje tako, što vrednosti tog sveta prestaju da budu vrednosti kojima teži.

I PRESTAJE OKRETANJEM KA BOŽANSKIM OBRASCIMA I VREDNOSTIMA.

TIME ZAPOČINJE UZLAZNA LINIJA, LINIJA IZDIZANJA SVESTI U VIŠE SVETOVE.

Bio je ciklus, PO BOŽANSKOM PLANU, uranjanja u iluziju i razvijanja ega, došli smo do kraja ovog zamaha klatna-ciklusa, krećemo suprotno, u ukidanje iluzija i ega, u izdizanje u Više svetove.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 19:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Učeniku se određene istine otkrivaju tek onda kad bude spreman za to.

Kad njegova svest bude spremna za to.

Da li oni od nas, koji to žele i osećaju, ovom temom ulaze u tu zonu?
 Nazad na vrh »
Nosferatu
Majstor

Pridružio: 12 Apr 2010

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 21:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Koji je simbol majke zemlje?
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 21:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

3a6opa8aH ::

Vuklan, to je njena vruca vlazna vaginica. Laughing
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 23:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

3a6opa8aH ::

Konkretno (vidljivo, opipljivo) je simbol za apstraktno (ono što se ne spoznaje čulima).

Zemlja, kao konkretna, može biti simbol nekih viših suština.

Na primer: simbol čistilišta, učilišta.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 14 Apr, 2010 01:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne da negiramo tamu-zlo-iluziju u sebi i oko sebe.

Ne da bežimo od njih.

Već da ih samo-osvestimo, da ih izložimo Svetlosti, Znanju, Shvatanju.

Tama-zlo-iluzija na Svetlosti-Znanju-Mudrosti se rastapaju, razlažu.

Ko nije svestan zla i iluzija – čini ih, tj. ulaže u njih energiju i održava ih.

Ko postane svestan zla i iluzija – prestaje da im posvećuje pažnju i da ulaže energiju u njih.

Nepodržavani pažnjom-energijom ljudi – oni zamiru, odumiru.

Spoznavanjem zla i iluzija – čovek se OKREĆE OD NJIH, jer SHVATA DA SU ZLO I ILUZIJA PUTEVI U NEBIĆE.

Ukoliko sa njima nastavi i posle Božanskim Planom dozvoljenih rokova.

A putevi evolucije vode ka Biću.
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 14 Apr, 2010 19:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::
Internoglobalna Svest i Tandara Manadara Apstrakcije, rekao bi gorecitirani eventualni Trezveni Član.
To jesu visoke apstrakcije, u njih sam slučajno zašao, pošto mi se „ponudio“ primer sa kompjuterom kao simbolom.
Moja je namera da preko ovih simbola, preko (od)gonetanja simbola na Zemlji, otkrijemo ključeve za lakše shvatanje svakodnevnih naših ovozemaljskih dešavanja.
Da znamo šta nam se i zašto dešava, kako da se ispravno postavimo prema svemu.
Ја нисам трезвени члан, али на мом youtube налогу се налази фајл са називом Тандара-Мандара. Заправо то и јесте алузија на Тантру и Мантру.
Што се тиче рачунара и ја имам неку визију природе као гигантског компјутера у коме све функционише савршено још од постанка света. Ми се одређујемо одговорима ДА или НЕ. По том принципу и раде рачунари. То је бинарно кодирање: 10110011100111000...
У светлу хришћанства, све се своди на питање: Предајеш ли своју вољу Господу?
Само су ситуације различите, али питање остаје исто. И тако прође свачији живот исписан као роман, али у њему пише само 101111000011111...
Ми међутим мислимо сасвим другачије о себи. Rolling Eyes
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 14 Apr, 2010 19:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

За оне који не знају јако је важно напоменути да Сунце (Звезда) влада Лавом, а Месец (Сателит) влада Раком. Осталих 5 планета владају са по два знака. Тако ових 7 покрива 12. Видели смо шта све могу да значе 7 зрака осим Чакри, енергетских сплетова, или жлезди како више волите.
Овде је хексаграм са додељеним планетама и ако ово убацимо у Дрво живота, видећемо да је на врху уместо Урана, Сатурн, али то је скоро исто. Тако смо и Бинаху одузели Сатурнство, а он га још како има.

Менора носи исту симболику броја 7.

Дуга има 7 боја.

И тако даље, Врлине, Грешке, Чакре, Дани у недељи...
Све је то поље људског деловања и узлажења, али где је ту Бог? Њега нема у „седмици“?
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 14 Apr, 2010 19:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Мене занимају сва истраживања која могу да продубе моју веру у Бога. Вера ми је хришћанска и за мене се Пут, Истина и Живот налазе у Христу и кроз Христа.
Три највиша Сефирота су Света Тројица, зар не?

Њима се такође додељују планете, али спољне. Погрешно? Ја бих се ипак задржао на традиционалном Марс, Јупитер и Сатурн.
Плави Зрак је покушао да индетификује једног члана, но изгледа да ту ствари не иду баш лако. Тако и треба да буде. У потрази за илустрацијом, наишао сам на занимљив сајт о Гнози и још интересантнији покушај.

Мислим да су погрешили у поставци, можда би се овде 7.Плавозракова Жива уклопила са Светим Духом, мада ја ту не видим везу са Сатурном.
Сефирот додељен Сину има симбол Јупитер/Нептун – то може?
Плитон (XV век) је помињао тројство Зевс - Хера - Посејдон (Христос).

Ово мене занима, ако неко може да распреде Свету Тројицу, ја сам уверен да су то они као што тврде и ови гностичари са сајта http://www.vopus.org/
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 14 Apr, 2010 20:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Пrotomajstor

Citat:
Ја нисам трезвени члан

Nisam tebe prozivao, gore je stojalo: "Prota ili neki Trezveni Član". Ovde sam mislio uopšteno, na nekoga ko bi bio sumnjičav ("trezven") prema onome što sam napisao o Internoglobalnoj Svesti.

Citat:
Што се тиче рачунара и ја имам неку визију природе као гигантског компјутера у коме све функционише савршено још од постанка света.

Osnovna ideja je da pokušamo da odgonetamo Postojanje, na osnovu onoga što imamo na Zemlji, a u tom smislu da na Zemlji imamo odraženosti nekih suština iz Viših svetova (Nebesa). Naravno, uz prilagođavanja posebnim uslovima koje imamo na Zemlji, uz iskrivljavanja.

Citat:
У светлу хришћанства, све се своди на питање: Предајеш ли своју вољу Господу?

To je i jedan od ključnih momenata Učenja BHS. I objašnjavano je na dosta mesta. S tim što je češće prisutno u varijanti: potčinjavanja Božanskom Planu.

Citat:
И тако прође свачији живот исписан као роман, али у њему пише само 101111000011111...

U ovome se ne slažemo, po mojim guglovskim izvorima kod glasi: 0110010111000111.

P.S. П - zašto si prognalo "protu" iz "protomajstora"?
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 14 Apr, 2010 22:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::
P.S. П - zašto si prognalo "protu" iz "protomajstora"?
Молио сам Админа да ми промени ник у азбучни, али нешто му не иде, но он се не да, но и даље експериментише. Rolling Eyes
Сада морам да укуцам Пrotomajstor, да бих се пријавио.

Имам исправку на горњу слику хексаграма, не види се ништа на црној позадини.

BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 14 Apr, 2010 22:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

1000ti post! Cool
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 3 od 7

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka PORUKE ŠUME 37 Zockey 19805 01 Maj, 2011 00:41 am
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 95624 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aktiviranje DNA- Kodirana poruka 26 Vesna 16921 13 Dec, 2010 13:03 pm
Pitija Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 23396 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka I... "NEKA DISKUSIJA TEČE" 296 Dušan 97611 02 Feb, 2010 09:34 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PORUKE SVETLOSTI 54 Analeta 23548 20 Apr, 2009 21:51 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKO KANALIZIRATI ? 48 jasna 22780 18 Nov, 2008 03:19 am
talerman Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)