(Od)gonetanje simbola - (od)gonetanje Kreacije (Postojanja)
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 15:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

IIROTOMAJSTOR ::
Ево дела моје последње поруке Админу, а било их је неколико пре ње. Одгонетање и гонетање симбола је посао који захтева труда.
Citat:
Admine, evo pišem ti latinicom u nadi da ćeš me razumeti bolje.
IIPOTOMAJCTOP
OBJAŠNJENJE: Ispisano je latinicom! Slovo P kao Penis, Pištolj, a ne R! Slovo C kao Cement, a ne S!
Dakle, neću nik IIROTOMAJSTOR, već umesto slova R, stavi slovo P (Puška, Pasulj), a umesto slova S, stavi slovo C (Crevo, Cveće).
Ćirilicom bi se to pisalo IIПОТОМАЈЦТОП.

Jednostavno prekopiraj ovo:
Kod:
IIpotomajctop

ili
Kod:
IIPOTOMAJCTOP

ili
Kod:
IIpoToMajcTop

Следећи пут ћу ти написати на руском, па на грчком, па и на енглеском ако треба. Остаје ми да се надам да ћеш ме на крају разумети.

Можда неком ово изгледа лако, али видесмо да се чак и Гиба намучио.

+ - a +É #É aa < Ê# i <Ç #Ò ii = #Ö u
>ð #Ú uu Bà e’ B #ä e Bä #è ai +Éä #Éä o

"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 16:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A evo, kako Zaboravan, nema problema sa cirilicom: http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2588
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 16:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A sada nesto ozbiljnije. Ovde smo govorili o sedmici, pa da vidimo ukratko sta se pod sedmicom krije.

Prema hermetizmu, 10, 9. i 8. dimenzija nalaze se iznad Hebdomad-a (SEDMICA), pri čemu su Ogdoad (zvezde), Eneada (Hermes) i Dekada (Bog). Od posvećenika se traži progres kroz sedam planetarnih sfera Hebdomada. Očekuje se da putem prevazilaženja sfere Hebdomada, on tako nadiđe ograničavajući uticaj planeta, pri čemu postaje pneumatik “čovek od duha”. Misterija Hebdomada je delimično povezana sa starijim egipatskim učenjima o sedam oblasti Sekhet-Aaru (Polja trske). Proklo (412–485), jedan od poslednjih velikih antičkih filozofa, svrstao je u Hebdomad olimpske bogove. Sedam gospodara sudbine koji okružuju čulni svet su, po gnosticima, arhonti sedam planeta koji se pre njih, takođe, pojavljuju i kod Platona. Stari gnostici su identifikovali Hebdomad sa sedam planeta posmatrajući ih kao višeslojnu mrežu zatvorskih zidova sa Zemljom u sredini i kojim vladaju sledećih sedam arhonata: Athoat, Eloaios, Astaphaios, Yao, Sabaoth, Adonin i Sabbataios.
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 18:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

IIPOTOMAJCTOP ::

Одгонетање и гонетање симбола је посао који захтева труда.

Čestitam brate Proto, najzad si uspeo !
Bravo!
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 20:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
A evo, kako Zaboravan, nema problema sa cirilicom: http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2588

Ipak... nije mi najčistije u svesti - ti si glasao da si učenik, ali latinicom.

Ne znam da li je po Kabali predviđeno da se ovakvo izjašnjavanje obavi latinicom.

Meni se ipak čini da je kod nas ta vrsta izjašnjavanja tradicionalno obavljana ćirilicom:

"Ја у школу идем, и добар сам ђак (ученик)!"
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 20:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
A sada nesto ozbiljnije. Ovde smo govorili o sedmici, pa da vidimo ukratko sta se pod sedmicom krije.

Prema hermetizmu, 10, 9. i 8. dimenzija nalaze se iznad Hebdomad-a (SEDMICA), pri čemu su Ogdoad (zvezde), Eneada (Hermes) i Dekada (Bog). Od posvećenika se traži progres kroz sedam planetarnih sfera Hebdomada. Očekuje se da putem prevazilaženja sfere Hebdomada, on tako nadiđe ograničavajući uticaj planeta, pri čemu postaje pneumatik “čovek od duha”. Misterija Hebdomada je delimično povezana sa starijim egipatskim učenjima o sedam oblasti Sekhet-Aaru (Polja trske). Proklo (412–485), jedan od poslednjih velikih antičkih filozofa, svrstao je u Hebdomad olimpske bogove. Sedam gospodara sudbine koji okružuju čulni svet su, po gnosticima, arhonti sedam planeta koji se pre njih, takođe, pojavljuju i kod Platona. Stari gnostici su identifikovali Hebdomad sa sedam planeta posmatrajući ih kao višeslojnu mrežu zatvorskih zidova sa Zemljom u sredini i kojim vladaju sledećih sedam arhonata: Athoat, Eloaios, Astaphaios, Yao, Sabaoth, Adonin i Sabbataios.

Već pravovremeno rekoh, ali ne beh ozbiljno shvaćen: svako od nas trojice, za sada nas je toliko priželjno gonetajućih, ima svoj kolosek gonetanja.

I radimo isto, idemo u istom pravcu gonetanja Kreacije, svejedno što različitim kolosecima.

I svakome bi trebalo da je zanimljivo da zvirne na tuđ kolosek.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 22:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::

Одгонетање и гонетање симбола је посао који захтева труда.

Čestitam brate Proto, najzad si uspeo !
Bravo!

Pridružujemo se svi čestitkama...!

Sada mi IIrota deluje nekako osveženo i obnovljeno.

Eh, kad bismo i mi, ostali, bili te sreće, da renoviramo svoje nikove...!

Ja se ukopao kod Plavog Zraka, pa ni levo, ni desno, samo pravo!
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 22:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Talermane, imaš li neke informacije o Bićima iz Viših svetova, koja su po prirodi - ŠALJIVDŽIJE?

Zdravo-živo me zanimaju.

Jer mi se čini da su na višem kursu odlepljenosti od iluzija.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 22:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::

+ - a +É #É aa < Ê# i <Ç #Ò ii = #Ö u
>ð #Ú uu Bà e’ B #ä e Bä #è ai +Éä #Éä o

Tri sata (u periodu od 14:16 do 17:22) sam tragao po vedskim izvorima za kod kojim bih razrešio IIrotin NIKOVSKI GORDIJEV ČVOR!

I Nik(o) da mi kaže hvala, da me ponudi pivom na Rtnju, 2012. godine!
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 23:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sit se izrazgovarah sa sobom, pa da si se pitam još nešto...

Istočnjački sveci i bogovi. Uvek svi NASMEJANI. I - RAZIGRANI, VESELI! Čak i pomalo do znatno -DEBELJUŠKASTI (Babadži, Buda, Šiva-Živa...).

Zapadnjački sveci - svi do jednog mršavi i ispošćeni, rebra samo što im ne poispadaju, svi ucveljeni, kao da se utrkuju u ucveljenosti, svi ukočeni, preozbiljni...!

ČINI MI SE DA TU IMA RAZLIKE!

IMA LI TA RAZLIKA NEKO SIMBOLIČKO ZNAČENJE?!
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 16 Apr, 2010 10:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

У телу поруке је могуће исписати разне фонтове, али Ник, локацију, интересе, занимање, наслове тема могу се написати само латиницом. Таква је мустра форума од почетка.

Плави зрак би могао да промени свој ник у хрватску верзију "Модра зрака", јер ЗРАК на хрватском значи Вас(ДУХ). Док нису видели његов аватар, многи нису знали шта му Ник значи. То би био и одговор о универзалности Симбола, јер и речи и слова су такође Симболи. Smile

Онда да опишем и свој ник у овој варијанти.
IIPOTOMAJCTOP
πρωτός је грчка реч у значењу ПРВИ. Ја сада имам прво слово II у значењу ДРУГИ. То је и симбол Близанаца што и јесте мој знак у Хороскопу.
Дакле где је I, ту су и II , онда је ту и кретање (Рото). Где је кретање, ту је и стварање (III), дакле и Мајстор је ту.
Баш сам ово лепо осмислио и то користећи универзални симбол данашњице (латиницу). Rolling Eyes
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 16 Apr, 2010 13:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

У телу поруке је могуће исписати разне фонтове, али Ник, локацију, интересе, занимање, наслове тема могу се написати само латиницом. Таква је мустра форума од почетка.

Плави зрак би могао да промени свој ник у хрватску верзију "Модра зрака", јер ЗРАК на хрватском значи Вас(ДУХ). Док нису видели његов аватар, многи нису знали шта му Ник значи. То би био и одговор о универзалности Симбола, јер и речи и слова су такође Симболи. Smile

Онда да опишем и свој ник у овој варијанти.
IIPOTOMAJCTOP
πρωτός је грчка реч у значењу ПРВИ. Ја сада имам прво слово II у значењу ДРУГИ. То је и симбол Близанаца што и јесте мој знак у Хороскопу.
Дакле где је I, ту су и II , онда је ту и кретање (Рото). Где је кретање, ту је и стварање (III), дакле и Мајстор је ту.
Баш сам ово лепо осмислио и то користећи универзални симбол данашњице (латиницу). Rolling Eyes

Imaš fore još 200 poruka da budeš majstor, pa ti vidi kuda će to.
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 17 Apr, 2010 09:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mnoga ezoterična učenja (vidim kod Blavacke, Elis Bejli, Helen Rerih) govore o sedam zraka boženske energije. Plavi, vidim da znaš puno o tome, da li bi mogao nešto da napišeš?
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 17 Apr, 2010 15:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
3. Среда - Меркур – Hod - Уздржљивост – Неумереност – Грлена чакра?

Ja sam verovatno gluphacica sto se tice ove teme,no pade mi nesto na pamet.
Uglavnom ucim u hodu,selektivno pamtim i onda to sto me zanima memorisem zauvek,dakle retko citam u poslednje vreme.

Da li ovaj izraz ucim u hodu ima veze sa Hodom i Merkurom?
Hod-Merkur-Komunikacija-Logos....

Otkuda ova rec hod,hodati bas u Srpskom jeziku?

Slucajnost ili.....?
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 17 Apr, 2010 17:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ја помало учим грчки и баш сам нешто слично приметио.

Οδός - Улица

Οδό - Пут

Дакле Грци кажу 'ОДАТИ. То је исто, јер кажу и "Елиника", а ми изговарамо "Хелени"

Измена: Сада сам укуцао на преводиоцу и добио да Ход, значи Кофа (Канта) на јеврејском. Rolling Eyes
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 5 od 7

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka PORUKE ŠUME 37 Zockey 20408 01 Maj, 2011 00:41 am
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 97158 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aktiviranje DNA- Kodirana poruka 26 Vesna 17381 13 Dec, 2010 13:03 pm
Pitija Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 23574 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka I... "NEKA DISKUSIJA TEČE" 296 Dušan 100267 02 Feb, 2010 09:34 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PORUKE SVETLOSTI 54 Analeta 24243 20 Apr, 2009 21:51 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKO KANALIZIRATI ? 48 jasna 23290 18 Nov, 2008 03:19 am
talerman Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)