(Od)gonetanje simbola - (od)gonetanje Kreacije (Postojanja)
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 18 Apr, 2010 22:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kamilica ::
Mnoga ezoterična učenja (vidim kod Blavacke, Elis Bejli, Helen Rerih) govore o sedam zraka boženske energije. Plavi, vidim da znaš puno o tome, da li bi mogao nešto da napišeš?

http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=45259#45259

Ima dosta toga i u knjizi... "Silazak goluba" ili "Kosmičko otkrovenje". Pregledaj nazive poglavlja, pa ćeš naći.

I naći ćeš se, kao što sam se i ja našao u plavom zraku volje.

U jednoj od ovih knjiga daju se naše karakteristike, koje proizilaze iz zrakova volje koje imamo.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 20 Apr, 2010 12:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Код тумачења симбола битно је предразумевање, али оно често прерасте у предрасуду. Добар је пример Админовог несхватања мог предлога за ћирилични Ник. Он се вероватно чак чудио мом глупавом решењу, јер није могао да поверује да му пишем латиницом. Наиме, ја га већ скоро две године гњавим са сличним примедбама и ово је било сасвим другачије.

Тако и ми трагајући за истином, уствари трагамо за потврдом свог већ изграђеног духовног система. Истина нас уствари и не занима превише, јер смо робови предрасуда и лепе слике коју имамо о себи. Сигурно је свако од нас након успело написане поруке потрошио силно време дивећи се самом себи.

Често себе ухватим како ме занима само оно што се може интерпретирати догматски, јер ја тражим истину само кроз веру у Христа – то је мој ослонац.
Зато и нисам могао одмах да прихватим Талетов и Зраков став о Бинаху-Сатурну-женском принципу, сада међутим почињем да капирам да су у праву...
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 20 Apr, 2010 12:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

3a6opa8aH ::
Koji je simbol majke zemlje?

Најчешће се јављају два знака:

1. Спирала, као у знаку Рака.

2. Круг са крстом. Имамо га у два вида као знак Венере и као знак Земље.

Има наравно још неких варијација, као полумесец (проста спирала), оцила, рогови бика (опет полумесец) итд.
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 20 Apr, 2010 12:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ništa nije onako kako izgleda.

Link

genijalni su mogu ovcama da rade šta hoće...
oooommm Laughing
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 21 Apr, 2010 01:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.

Solomonov Pečat ( Davidova Zvezda )

OPIS SLIKE: Ovo je ancestralni okultni simbol koji nosi nazive Heksagram, Solomonova zvezda, Solomonov pečat, Davidova zezda i sastoji se od dva trougla koji se međuprožimaju.

Stari alhemičari vide trougao sa vrhom na dole kao znak vode i trougao sa vrhom na gore kao znak vatre. Alhemijska srednjovekovna predanja tvrde da ova dva elementa stoje u osnovi razvitka sveta, a takođe i takođe unutrašnjeg Velikog Dela, gde se nalazi Filozofski Kamen (Kamen Mudrosti).

Legenda kaže da je Solomon, Davidov i Betsabin sin, koristio ovaj simbol za invokaciju kako demona tako i anđela, uključivši unutar heksagrama hebrejska slova koja sintetišu ime božije, a to je : Yod, He, Vau, He (YHVH).

Veliki adept Fulkaneli (Fulcanelli) naglašava u vezi sa ovim arhetipom sledeće: „Solomonova zvezda, geometrijska slika koja se dobija konjunkcijom trouglova vatre i vode, potvrđuje ujedinjenje neba i zemlje. ovo je mesijanska zvezda najavljivač rođenja Kralja nad Kraljevima".

Evociramo ovde i reči V.M. Samaela Auna Weora iz njegove monumentalne knjige Tarot i Kabala:
„Arkan broj 6 izražava se Solomonovim Pečatom. Zvezda iz Betlejema (Betlehem) je Solomonov Pečat. Onih šest vrhova jesu Muški. Onbih šest udubljenja među vrhovima jesu Ženski (u rezimeu ova zvezda ima 12 radijusa), šest muških i šest ženskih. Unima se nalaze sintetizirani misterijumi Arkana A. Z. F. (Seksualna Magija).
Solomonov pečat, Božična Zvezda jeste savršeni simbol Centralnog Sunca (Kosmičkog Hristosa, Mnogostruka Savršena Jedinica)....

U Solomonovom Pečatu nalaze se rezumirane sve Zodijakalne Mere, 12 sjajnih radijusa Zvezde kristalizuju se, posredstvom Alhemije, u 12 Zodijakalnih Sazvežđa....

U Solomonovoj Zvezdi gornji trougao predstavlja večito besmrtno Trojstvo. Donji trougao predstavlja tri izdajnika iz same naše unutrašnjosti: prvi, demon želja; drugi, demon pameti; treći, demon zle volje (juda Pilat i Kajafa). Ovo su ta tri Jovova loša prijatelja, tri ubice Hirama Abiffa (Hristosa)."

V.M. Svetlosti Hilarius IX, govorevši o sjajnoj Zvezdi, rekao je:

„To je osnovni oblik svih kristalizacija i šematski model svih procvetavanja. Dva svoja trougla koji spajaju ili razdvajaju ljubav jesu čunjevi sa kojima se tka ili se raspara inefabilna (neizreciva) misterija (tajna) Eternalnog (Večnog) Života. Gore, Presveta Večnost, koja dejstvuje kao Otac, Sin i Sveti Duh. Dole, njen protiv-deo sa snagom koja vlada, koja oslobađa, snaga koja izvršava. «Ja sam sjajna jutarnja Zvezda», uzvikuje Jovan, Hristosov mnogovoljeni, dobijajuči baš iz njegovih ruku Venerinu Inicijaciju"

„I na ovaj način, svaki put kada Večiti Geometar usresredi pažnju na neku tačku u prostoru, u isto vreme se pojavljuje slavna Zvezda najavljivajući rađanje novog Stanja Savesti, Arhetipa nekog Bića, zvezde, Sunca" (četvrta poruka Avatara Ashrama)."

Biblija, u Apokalipsa 7:1-3, kaže: „I potom videh četiri anđela gde stoje na četiri ugla zemlje, i drže četiri vetra zemaljska, da ne duše vetar na zemlju, ni na more, ni na ikakvo drvo. I videh drugog anđela gde se penje od istoka sunčanog, koji imaše pečat Boga Živoga (Solomonov Pečat); i povika glasom velikim na četiri anđela (onih četvoricu arhivara Karme koji, zajedno sa Zakonom, kontrolišu četiri strane sveta) kojima beše dano da kvare zemlju i more, govoreći: Ne kvarite ni zemlje, ni mora, ni drveta, dokle zapečatim sluge Boga našeg na čelima njihovim".

NEMO ACCIPIT QUI NON LEGITIME CERTAVERIT
Óscar Uzcategui. Izvod iz "Večiti Gnostički arhetipovi"

Izvor : http://www.vopus.org/sr/gnoza/univerzalni-simboli/solomonov-pecat-davidova-zvezda.html
.
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 21 Apr, 2010 10:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ево пошто ми се опет ништа није видело на црној позадини, исправка.

Спирала у знаку Рака:

Крст са Кругом у знаку Венере и Земље:

Дамин и Веснин пост су занимљиви. Занима ме, да ли стоје иза тих цитата у потпуности? Могло би се ту поразговарати...
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 21 Apr, 2010 15:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

IIPOTOMAJCTOP ::

Занима ме, да ли стоје иза тих цитата у потпуности?

Reci dragi moj nestaško šta ti imaš od toga da li npr. ja stojim iza nečega pa i ovog tvog navedenog primera...? Smile

IIPOTOMAJCTOP ::

Могло би се ту поразговарати...

O čemu naprimer... Rolling Eyes
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 21 Apr, 2010 16:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
Evo brate Proto, sa druge teme, mali interesantan prilog o simbolima,
možda sklopimo neku slagalicu, ko zna ...
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=71456#71456

A što se tiče toga da li stojim iza citata u potpunosti,
mogu samo reći da me je dosadašnje iskustvo naučilo da ne stojim ni iza čega u potpunosti.
Još uvek tragam i slažem slagalicu.

Pozdrav za tebe brate !
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 21 Apr, 2010 16:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Како вам се свиђа мој нови Ник? Smile

Ма ништа лично, него да причамо кад нико неће. Написале сте две опречне поруке, могле би бар вас две да племишете.
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 21 Apr, 2010 17:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

neka neka malo se igwaš sa nikom. Razz

Elem ako ćemo o oprečnostima forum je pun oprečnosti...tako da je postalo i dosadno polemisati...treba nam neko osveženje. Very Happy
P.S.Mada uvek imaš slobodu da polemišeš i za mene.
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 21 Apr, 2010 22:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Добро онда...
Не бих сада прелазио на другу тему, па ћу овде написати запажање о Оцилима.
Тамо је Весна дала ову илустрацију са којом се ја слажем:

Оцила, по мом схватању представљају 4 млада Месеца. Ту је симболика јасна поготово ако се зна да смо крст са оцилима нашли још на античкој богињи Сербони.
Она је познатија као Кибела (Κυβέλη), и представља анимистички симбол Мајке-Земље.
Етимолошки је јако лепо пратити овај назив: Кибела, Хера, Хеба, Кева...
На семитском прва жена Ева се каже „Ḥavvāh“(јеврејски)и „Hawwa“ (арапски). Бошњаци то изговарају „Хава“. Значење је универзално – „Жива“(мајка живих).
Овде већ хватамо везу са Индијом – Шива. Навео сам на другој теми како.

Илири представљају везу Јужних Словена са антиком. Ево њиховог штита и грба па упоредите то са оцилима на садашњем грбу Србије.

Треба бити, крајње поштен и признати да Византијци такође користе сличан модел, али са сасвим другим значењем.
Ово сам усликао лане у Солуну.

.
Nosferatu
Majstor

Pridružio: 12 Apr 2010

Poruka Poslao: 22 Apr, 2010 00:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vi ste se stvarno bacili na simbole,skidam kapu.Maltuk je simbol zemlje.Mesec traje 28 dana kad ga podelimo na 4 imamo 7.Bilo bi zanimljivo ovako meriti vreme,a imali bi 13 meseci.to je 364 dana,a onaj 365ti cemo slaviti kao nova godina:D
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 27 Apr, 2010 21:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
ATOM UGLJENIKA I SVASTIKA

Na više sam mesta sam nailazila na reljefe svastika ili po našem kukastog krista (simbol Hitlera i njegove države). Ti reljefi starosti su od 4.000 godina (u Indiji i Iranu) -7.000 godina (u Srbiji, u lokalitetu Vinča)
Zanimalo me šta predstavlja svastika, kako se taj simbol našao u Srbiji, i zašto ga je Hitler preuzeo.
Odgovor na prvo pitanje sam našla, a na drugo, zašto ga je Hitler preuzeo - nisam.
Svastika je povezana sa duhovnom tajnom atoma ugljenika, napisana u Vedskim tekstovima prije više hiljada godina.

Vedski tajanstven uvid u duboku meditaciju, je zabilježen u starinskim znakovima u ono što se odnosi na duh: Aumkara i Kukasti krst.
Ondije su se nalazila mnoga znanstvena pravila koja su upotrijebljena i rađena na vrlo naprednoj tehnologiji. Ona su dala atomu ugljenika sanskrtsko ime "Anu".

Česti tehnički izrazi ove starinske civilizacije su bili zaboravljeni. Arhetipske predstave za ono što se odnosi na duh je tvorilo njihovu eminenciju u ljudskoj svijesti. Sada, zahvaljujući napredku u savremenoj atomskoj nauci, atomska baza ovih Božjih znakova bi mogla biti priznata.

Zapadna atomska nauka je oformiljena u 18th i 19th stoljeću, a stvarni počeci su sa 1909. godinom, sa Ernest Rutherfordom, te je 1913, danski fizičar Neil Bohr stvorio prvi model atomske strukture.

Tek nedavno je grupa kvantnih fizičara predložila model koji odgovara vedskim spisima.

U elementarnom stanju ugljenik se pojavljuje u više alotopskih modifikacija: kao dijamant, kao grafit i kao crni amorfni ugljik (čađa, retortni ugalj, drveni ugalj, koštani ugalj, koks i dr.). U prirodi se elementarni ugljenik u najvećim količinama nalazi raspršen u škriljevcima, a u vezanom stanju u karbonatima sedimentnih spojeva (vapnencu, dolomitu itd.). Znatne količine se nalaze u ugljen-dioksidu koji je otopljen u morima, te u ostatcima organizama iz prošlih geoloških perioda (u ugljenu i nafti).
Vrlo mali dio ukupnog ugljenika na Zemlji (oko jedne tisućinke postotka) vezan je u živim organizmima (od toga opet manje od 1% u životinjskim) u obliku spojeva koji su najvažniji sastojci tih organizama (bjelančevine, ugljenohidrati). Na običnoj temperaturi sve modifikacije ugljenika teško reagiraju s drugim elementima, na povišenoj ili visokoj temperaturi, sve se spajaju s kiseonikom, dajući ugljen-dioksid. Sa sumporom se ugljenik spaja u ugljen-disulfid, sa silicijem, borom i mnogim drugim metalima daje karbide.

Biološka uloga: Sastavni je deo DNK.

Učenjaci starih civilizacija su bili poticani izgraditi pravilo koje je vezano za atom ugljenika, a bilo je namjenjeno za duboku meditaciju tih učenjaka.
Elektron ugljenika je sa visokom vjerojatnošću stvarao područje i obrazovao uvojite stajaće valove oko atoma ugljika, kao najgušći dio Panete.
Kada je ovaj oblik bio gledan kutom današnjih fizičara, čudili su se se kad su vidjeli da su spirale obrazovale prepoznatljiv simbol koji možemo vidjeti na gornjim slikama.
Na prvi pogled se 3-D Aumkara mogao vidjeti. Od različitog ugla gledanja taj Aumkara je postao pruženo, 2-D Kukast križ. Kukast križ, je zapravo 2-D reprezentacija trodimenzionalnog Aumkara.

Ako se obrne model na drugi ugao gledanja, ukažu se znakovi promijene u grčki Alpha i Omega. U sveopšti priznati znak na planetu (Istok i zapad), ono što se odnosi na duh doslovce i isključivo različite vidove istovjetne duhovne istine, odnosno (Aumkara i svastika) predstavljaju znakove na Zapadu na ono što se odnosi na duh (Alfa i Omega, - prva i posljednja riječ).

http://opstanak.blog.hr/
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 27 Apr, 2010 23:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.

SVASTIKA (KUKASTI KRST) - SIMBOL IZGUBLJENOG KONTINENTA

Još od starih Grka prihvaćeno je verovanje da svastika- kukasti krst, kao simbol Stvaranja, čini i obeležje izgubljenog kontinenta Atlantide.
Na Lepenskom Viru žrtvenik usađen u pod kuće br.37 iz 5150. godine pre nove ere nosi motiv kukastog krsta, Vinči - na grnčariji, takođe staroj prteko 7.000 g, pa nešto mlađi predmeti iz Apusena iz Transilvanije,te drške noža sa Glamije, Rtkovo u blizini Trajanovog mosta.
Svastika je zajednički imenitelj Sila Stvarlaca sveta i simbol Sunca ili Meseca. Sa krakom okrenutim udesno ona predstavlja Sunce, čiji je gospodar Apolon.

Smatrajući da stanovnici Srbije potiču iz Indije, etnolog Radovan Kazimirović, povodom šara na pirotskim ćilimovima, izatkanih rukama srpskih tkalja, zapaža: ''Iz Indije smo možda doneli i šaru koja se zove svastika. Ona se nanosi u vidu krsta sa kukastim kracima H i označava nepresušno blagostanje, t.j. svako dobro, sreću i uživanje. Ona se nalazi u sanskrtskom jeziku i tamo se zove takođe svastika, inače indijski religiozni simbol.
Otkopavajući Troju, dr. Hajnrih Šliman našao je mnogo predmeta, pečata, štapova, nakita, pa i ženskih kipova sa svastikom.I u Tebi; kod Rusa i na ćilimovima iz Male Azije. Dr. N. Đorić stavlja znak svastike kao ''izvor slasti, dobroslutni točak sreće'', a po pojmovima našeg naroda krst sa izvijenim kracima /svastika/ simbolički predstavlja vezu našu sa večnošću i zagrobnim životom. Osim toga, i kolutovi /točkovi/ koji se viđaju na dolamskim šarama u Zvezdanu, oblast timočka, možda su, takođe, preneti iz Indije. Jer, Indijci i danas predstavljaju Boga u obliku točka.'' (185).
Nadgrobni spomenici izgrađeni najverovatnije tokom poznog srednjeg veka u okolini današnjeg Negotina takođe skrivaju tajnu solarnih simbola i ugraviranih kukastih krstova, a do danas je očuvan običaj da u vreme uskršnjeg ciklusa, stanovništvo područja obuhvaćenog srednjim slivom zlatonosne reke Pek, sa obronaka Homoljskih i Kučajskih planina, za dan utorak priprema obredni hleb u obliku svastike, posebne kolače namenjujući Suncu i Mesecu (186).
Vezano za Negotinske kamene ploče u Srbiji sa znakom svastike, našu pažnju zaokuplja, još od XIII veka uvreženo, na delovima Balkanskog poluostrva gravitirajućih Bosni i Trakiji, delovanje bogomila,i njihovi kameni stećci sa reljefom svastike.

Dalaj Lama(dobitnik Nobelove nagrade za mir) i svastika

Izvor: http://www.atlantidaforum.com/forum/index.php

.
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 28 Apr, 2010 00:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

..... opet 45 minuta sam pisao komentar i kad oću da ga šaljem, izbacilo me je van.

Linkovao sam grupu Vril:
http://en.wikipedia.org/wiki/Vril
http://www.berzinarchives.com/web/en/archives/advanced/kalachakra/shambhala/nazi_connection_shambhala_tibet.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Nazi_mysticism

PIsao sam o mojem iskustvu sa kodiranjem božanske kreacije, jezikom kojim se "dješava" kreiranje (kojeg sada ne obvladam više odn. uopšte ovdje nama nije poznat i mi nemamo sredstva, "svjesti i ćula" da bi ra uopšte kanalizirali), o iskustvu sa jednim muškarcem iz Austrije prije odpr. 10 g. nazad (reko mi je, da radi za grupu, koja je na svjetu sila, koja kreira svetski poredak, da imaju tehnologiju da za 2 sek opkruže plovilima planet, da imaju baze izpod leda na antarktiki, da jako jako bogat, da ima dostup do svih znannja na planetu i da već dugo mogu da kreiraju materiju pa i antimateriju ali cjena da radiš za njih je tvoj život).
Poklapaju se mi istotako i nova iskustva koja imam sa ljudima iz inostranstva, sa kojima imam jake probleme i imaju jih i moji dobri prijatelji (budistićki stil života; bezobrazno ponašanje, i jako naglašen negatiuni stav do svih esoterijskih informacija ili do ljudi, koji bi bili svjesni nekvih esoterijskih znanja - strah da jih prepoznajemo, sklonost ka antisemitskom pa ćak i antislavenskom ponašanju - napisao sam, da su napali moj "stil" njemaćkog).
Istotako sam u austriji sreo ženu, koja kaže i ući sljedbenice, da mogu da ćitaju DNK i ćelićne strukture (celice) i upoznaju uzorke kako su sredjene i ovisne medjusobnom...
Tako da vidim, da ove stvari se poklapaju ....
Tema je vrlo zanimiva! Smile Smile
LN
Pozdrav!
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 6 od 7

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka PORUKE ŠUME 37 Zockey 18033 01 Maj, 2011 00:41 am
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 91117 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aktiviranje DNA- Kodirana poruka 26 Vesna 15563 13 Dec, 2010 13:03 pm
Pitija Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22750 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka I... "NEKA DISKUSIJA TEČE" 296 Dušan 88222 02 Feb, 2010 09:34 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PORUKE SVETLOSTI 54 Analeta 21062 20 Apr, 2009 21:51 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKO KANALIZIRATI ? 48 jasna 20764 18 Nov, 2008 03:19 am
talerman Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)