(Od)gonetanje simbola - (od)gonetanje Kreacije (Postojanja)
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 28 Apr, 2010 01:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dreammer ::
..... opet 45 minuta sam pisao komentar i kad oću da ga šaljem, izbacilo me je van.
!

Možda te to neke sile iluzija-tame prate i onemogućavaju duhovnu ispomoć od strane "Objava"! Laughing

Mudro je, dok se ne uhodaš, da u kompjuteru pripremiš tekst-poruku, a onda je copy-paste preneseš.

Zar se i meni jedanput desilo da ovde direktno ukucavam poruku, slučajno dodirnem neku pogrešnu tipku i onda: Arghhh!

Inače, za ovakve slučajeve postupak ti je sledeći:

nono2
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 30 Maj, 2010 20:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::
.
ATOM UGLJENIKA I SVASTIKA

Na više sam mesta sam nailazila na reljefe svastika ili po našem kukastog krista (simbol Hitlera i njegove države).
Ti reljefi starosti su od 4.000 godina (u Indiji i Iranu) -7.000 godina (u Srbiji, u lokalitetu Vinča)
Zanimalo me šta predstavlja svastika, kako se taj simbol našao u Srbiji, i zašto ga je Hitler preuzeo.

Коло Cварога- свастика

Коло Cварога је кружна путања којом се креће наш Cунчев систем кроз нашу галаксију, чији пун круг износи 25.920 година.
Пун круг се дели на 12 зодијачких ера које трају по 2160 година.По томе које зодијачко сазвежђе се види у моменту пролећне равнодневице на северу одређујемо у којој смо ери (Еону).Сада се налазимо на преласку из ере рибе у еру водолије.
12x 2160 = 25.920

Реч »Свар« на санскриту означава светло !!! Само простом и једноставном језичком анализом можемо видети да »сварожић« представља деминутив речи »Сварог« !!! Дакле, имамо велико светло (сунце-звезда) »Сварог« и мала сунца »Сварожиће«
( Сварожићи код нас, Свастићи код Северних Срба)...
Ако овако посматрате ову фотографију галаксије (Cварге) видећете да је свастика окренута на десно и да се она о-креће око огромног галактичког сунца (Сварога) удесно, али немојте свемир посматрати као дводимензионалну слику, јер је сав простор у више димензија, односно у свемиру нема само лево-десно, већ и горе-доле, испод-изнад, напред-назад, однапред-отпозади итд.Свастика вам је удесно само зато што је гледате из ове перспективе. Ако бисте ту исту галаксију посматрали иза ове "слике", дакле иза ове галаксије, даље у простору-свемиру... онда би свастика била окренута на лево. Хоћу да кажем да су и свастика на лево и на десно један те исти симбол – симбол за галаксију (Сваргу) а не симбол за добро и за зло како то неки протурају и намећу...
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 12 Jul, 2010 12:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Кажу да је српски језик најближи санскриту,чак 40% речи.
Ево у том светлу погледајмо реч свар за коју кажу да значи светлост.
Свар је нешо што се добија путем варења.
На теми спасење у подфоруму света знања и религије сам писао о томе како се наш ум понаша исто као желудац варећи оно што пажњом унесемо у њега.Издвајајући на тај начин идеје из објекта посматрања које су светлост за нас као духовна бића.
Сасвим се слаже с овим да је Свар светлост која се добија из процеса варења који се обавља у уму.
А Бог је светлост па одатле и Сварог.
Погледајте овај Видео можда ће бацити нову светлост на све ово
http://www.youtube.com/watch?v=lC5HyJcQAkk&feature=related
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 12 Jul, 2010 13:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::
На теми спасење у подфоруму света знања и религије сам писао о томе како се наш ум понаша исто као желудац варећи оно што пажњом унесемо у њега.Издвајајући на тај начин идеје из објекта посматрања које су светлост за нас као духовна бића.
Сасвим се слаже с овим да је Свар светлост која се добија из процеса варења који се обавља у уму.

Zanimljiva povezivanja!

Nije baš direktno povezano sa ovim, ali - pada mi na pamet: da li su negde spominjana Vlajićeva fizička istraživanja (ne znam da li je to "svetlosna formula"?) vezana za reči?
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
WORLDGENESIS
Tragalac

Pridružio: 25 Maj 2010

Poruka Poslao: 12 Jul, 2010 14:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svetlosna formula
WORLDGENESIS
Tragalac

Poruka Poslao: 12 Jul, 2010 14:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Napravite nalog na SCRIBD-u, besplatno je i čudo knjiga se može pronaći tamo.
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 12 Jul, 2010 16:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::

rale ::

Zanimljiva povezivanja!

Nije baš direktno povezano sa ovim, ali - pada mi na pamet: da li su negde spominjana Vlajićeva fizička istraživanja (ne znam da li je to "svetlosna formula"?) vezana za reči?

Што се тиче Спасићевих синбола и знамења.Мало сам то пратио у току светског првенства.И у утакмици са Немачком самстекао уверење да ће да победимо и тако се и десило.Између осталих знаков сећам се да је Клосе добио црвени картон.А пошто клосе значи затворено сећам се да сам помислио да смо их отворили и да ћемо највероватније победити.
У утакмици са Аустралијом није било јасних знакова али сам ја у жељи за победом нашао неке повољне и то није било то.
У вези финала сам уочио симболику да је 11.9 када су оборене близнакиње на Св.Јована сековеног.А да је 11.9 ове године исто неки светац по имену Јован.А пошто је било у питању 19 светско првенство а Куран је писан у синболици броја 19 А и месецеве менесе ваљда после 19 год понављају у усти дан.
Помислио сам неће ваљда да поставе неку бомбу на стадиону где се одржава финале па после да нападну Иран као што су Авганистан.Било је нека два бомбашка напада на местима где су људи масовно пратили финале али нисам сигуран да ни се то може урачинати као исправно виђење синболике.
У финалу сам приметио у Шпанској екипи Хесуса Навуса што је од имена Исус Навин кој је чини ми се превео Израелски народ из пустиње у обећану замљу,па сам помислио овај ће одвести Шпаце до тотуле.
И коментатор је уочио да су холанђани једину утакмицу коју су изгубили до тад изгубили са играчем мање због црвеног картона.па су и са шпанцима добили један.Синболика или не Шпанци освојише првенство.
Све у свему има ту нечега.
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 12 Jul, 2010 17:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

WORLDGENESIS ::

Da, imam. Smile
WORLDGENESIS
Tragalac

Poruka Poslao: 12 Jul, 2010 23:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi ::

WORLDGENESIS ::

Da, imam. Smile

....je za one koji ne znaju ili nemaju.Nisu svi super cyber kao ti Almsivi, valjda ovde imamo i posete ljudi koji nisu isključivo naši forumaši.
aurra
Na duhovnom putu

Pridružio: 11 Jul 2010

Poruka Poslao: 04 Avg, 2010 20:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dugo me vec interesuje rad gospodina Spasoja Vlajica, a posto ima veze sa simbolima ... mozda nije lose nastaviti ovu temu sa osvrtom na njegove rezultate rada i istrazivanja ??? Idea
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 04 Avg, 2010 22:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

aurra ::
      Dugo me vec interesuje rad gospodina Spasoja Vlajica, a posto ima veze sa simbolima ... mozda nije lose nastaviti ovu temu sa osvrtom na njegove rezultate rada i istrazivanja ??? Idea

Pozdrav sestro Aurra,
imamo i temu o Spasoju Vlajiću, koju je otvorio njregov sin Slobodan -
http://66.7.221.86/~objave/phpBB2/viewtopic.php?t=1051

.
aurra
Na duhovnom putu

Pridružio: 11 Jul 2010

Poruka Poslao: 04 Avg, 2010 23:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala, draga sestro Vesna, pratim tekstove g.Spasoja Vlajica u Trecem oku, u poslednje vreme su dosta interesantni, sad sam malo procackala po temi, pa ... stvarno ima raznih stavova i misljenja o njegovom ucenju i radu. Ali, svako bira svoj put, dosta toga povezujem iz dosta oblasti, sto je informacija starija (istorijski), vise joj verujem, mnogo se stvari ponavlja u raznim varijantama ... Sve pohvale forumu, za mene je ovo riznica ...
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 05 Avg, 2010 13:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

aurra ::
što je informacija starija (istorijski), više joj verujem.

Slažem se, zato i proučavam najstarija gnostička jevanđelja i apokrifne spise.
Sve što je Vatikan zabranio, za mene predstavlja izazov za dalje proučavanje.

Pozdrav za tebe sestro, i hvala za pohvale forumu !

Cmok Pozdrav
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 od 7

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka PORUKE ŠUME 37 Zockey 20408 01 Maj, 2011 00:41 am
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 97159 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aktiviranje DNA- Kodirana poruka 26 Vesna 17388 13 Dec, 2010 13:03 pm
Pitija Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 23574 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka I... "NEKA DISKUSIJA TEČE" 296 Dušan 100267 02 Feb, 2010 09:34 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PORUKE SVETLOSTI 54 Analeta 24247 20 Apr, 2009 21:51 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKO KANALIZIRATI ? 48 jasna 23290 18 Nov, 2008 03:19 am
talerman Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)