Nove Kirlijanove fotografije
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 26 Sep, 2009 01:27 am    Naslov: Nove Kirlijanove fotografije
Odgovoriti sa citatom

Za one koji ne znaju: Kirlijanovom fotografijom se snima čovekova aura ili energetski omotač oko tela. Snimanje se ne izvodi u onom smislu u kojem pravimo uobičajene fotografije. Delovi tela se naslone na ploču, sam naslonjeni deo tela se ne vidi, na snimku se samo vidi energetski omotač. Zanimljivo, deo tela koji je neko, nesrećnim slučajem, izgubio (ruka, prst...) na snimku daje sliku energetskog omotača, kao da čovek ima te delove tela.

U Rusiji naučnici ispitivanja vezana za Kirlijanovu fotografiju usmeravaju ka uspostavljanju digajnoze bolesti, na osnovu snimka aure.

U ovoj temi ću prevesti jedan ruski tekst, u kojem je dat razgovor sa jednom naučnicom, Ruskinjom u SAD-u, koja je usavršila tip snimaka Kirlijanovom fotografijom.

Tekst ću prevoditi deo po deo, a mi ih možemo zajednički komentarisati...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 26 Sep, 2009 01:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sofija Blank je običnom Kirlijanovom foto-aparatu dodala neke delove koji su ga učinile izuzetno osetljivim, tako da je ona dobila zanimljive snimke...

Sofija Blank: "Moja kamera fiksira ne samo auru, nego i druge, paralelne energetske strukture, koje se presecaju sa fizičkom ravni. Imam mali objektiv i obično fiksiram polje oko palca. Ali i tu se može videti mnogo zadivljujućih stvari. Moji snimci pokazuju da zajedno sa aurom čoveka i unutar nje - postoji ogromna količina energetskih struktura. Neke od njih su estetske, slične pahuljama, cvetićima, leptirima... Veoma je mnogo ptica na tim snimcima. Uslovno sam te pozitivne strukture nazvala anđelima.
Druge strukture imaju negativni karakter, čak njihov spoljašnji izgled izaziva odbojnost: u vidu zmajeva, često dvoglavih, u vidu različitih čudovišta ili delova njihovih tela, u vidu amorfnih bića... Takve strukture sam nazvala demonima."

- Smatrate li vi da kirlijanovska fotografija može da potvrdi da su neki ljudi opsednuti demonima?

Sofija Blank: "Kirlijanovska fotografija je pokazala da su demonske opsednutosti realnost. U okviru energije oko palca nekih ljudi mogu se videti demonske strukture: lica sa rogovima. Zanimljivo je da se te strukture mogu uočiti u rascepljenim delovima aure."

- Možda te strukture, koje nazivate anđelima i demonima, nisu forme iz spoljašnjeg sveta, već produkti ljudske misli, misaone forme? Jer, mnogi savremeni fizičari smatraju da su naše misli materijalne, satkane od suptilne materije, bukvalno se izvijaju u vazduhu i utiču na druge ljude.

Sofija Blank: "Ja radim sa ljudima koji nemaju predstavu o misaonim formama. Snimci pokazuju da to nije samo psihološki fenomen, već i fizička datost, koja jako utiče na ljude. Istraživanja su pokazala da u fizičkom polju skoro svih bolesnika postoje demonske strukture. Kod nekih se može videti klupko zmija.

- Te strukture toliko slične zmijama, možda se javljaju kao neka "prljavština" suptilnijih svetova?

Sofija Blank: "Mi ih vidimo energetski, na snimcima one se fiksiraju kao kobre ili kao belouške. Na seriji snimaka može se uhvatiti dinamika, kako "kobra", ili energetska struktura slična kobri, ide kroz polje čoveka.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 26 Sep, 2009 01:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Na snimku se može videti struktura koja liči na pticu:

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 26 Sep, 2009 01:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisam video da na našem sajtu imamo osnovno objašnjenje Kirlijanove fotografije:

http://www.objave.com/recnik_pojam.php?pojam=Kirlijanova%20fotografija
 Nazad na vrh »
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 26 Sep, 2009 21:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::

- Te strukture toliko slične zmijama, možda se javljaju kao neka "prljavština" suptilnijih svetova?

Sofija Blank: "Mi ih vidimo energetski, na snimcima one se fiksiraju kao kobre ili kao belouške. Na seriji snimaka može se uhvatiti dinamika, kako "kobra", ili energetska struktura slična kobri, ide kroz polje čoveka.

Evo ga 'zeka'.
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 26 Sep, 2009 21:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodrag ::

Evo ga 'zeka'.

Hehehe u tom je "grmu"....
 Nazad na vrh »
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 26 Sep, 2009 21:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U vezi ovoga u igranom filmu BLUBERRI.
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 27 Sep, 2009 01:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nadalje ću paralelno da prepričavam i komentarišem tekst, biće jasnije o čemu se radi...

Ovde nisu diskutabilni snimci, već - tumačenja likova na snimcima, od strane Sofije Blank.

Njen pronalazak je u tehničkom dodatku Kirlijanovom aparatu, zahvaljujući čemu se izoštreno snime i likovi u auri i oko aure. Kirlijanov aparat snima auru, a sa ovim dodatkom kao da snimak izoštravamo.

Zato je ona, zbog tog tehničkog dodatka, i mogla da pravi samo snimke palca (tj. prstiju), a ne i drugih delova tela.

Dakle, problem je u tumačenju struktura, kako ih ona zove, u auri i oko nje. Jer ti likovi, da "strukture" nazovemo jednostavnije, u okviru onih "šara" aure - deluju kao Rošarhove mrlje.

Pitanje je da li će "zmiju" ili "zmaja" svako da vidi... Problem tumačenja likova ona i sama ističe...

Nezavisno od problematičnosti viđenja likova, ona je ipak, kroz serije snimaka, uočila neke zakonomernosti.

Ono što ona označava kao "demone", likove sa negativnim značenjem, javljaju se na snimcima uvek kod osoba koje su u negativnom stanju, psihološkom ili stanju svesti (pijanstvo, bes, bolest, strah)... Čak navodi primer - da joj je dovođen veliki broj dece, sa problemom strahova, da im uradi snimak aure prsta.

A pozitivni likovi su na snimcima osoba koje su u pozitivnom stanju svesti ili psihološkom stanju (radost, nakon čitanja molitve ili mantre, itd.): ona je njih prepoznavala kao leptirove, cvetove, zvezde, pahulje...

Nažalost, uz ovaj ruski tekst nije dat i veći broj ilustracija, tako da ne možemo ni približno da i sami uporedimo svoje viđenje likova oko aure, sa tumačenjem S. Blank.

Ilustracija koja se daje na kraju teksta nekako je najubedljivija.

Gore desno je snimak osobe u "običnom" stanju. Gore levo: snimak iste osobe, posle čitanja tri budističke mantre. Dole desno: posle čitanja sedam budističkih mantri. Dole levo - posle koncentrisanog misaonog slanja ljubavi Zemlji.

Pojačavanje i usložnjavanje energetskog prstena je očigledno. Ona, na primer, na drugom snimku vidi lice monaha, koje nije baš očigledno, i tu je ta diskutabilnost njenog tumačenja likova, koju sam spomenuo. Nezavino od te diskutabilnosti - imamo nešto što je objektivno vidljivo.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 27 Sep, 2009 09:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sofija Blank je uočila još neke zakonomernosti.

U aurama ljudi sa negativnim stanjima - na snimcima se javljaju pukotine, "rane", kao prekidi u svetlosnom prstenu.

Zanimljivo je da se negativni likovi (koje ona prepoznaje kao zmije, zmajeve, rogate ljude...) javljaju baš na tim pukotinama u auri.

Dok se pozitivni likovi javljaju na obodima aure prstena, što se može videti i na prethodnom snimku osobe posle čitanja mantre: neke likove jasno i sami prepoznajemo kao zvezde.

Evo ilustracija za pukotine u auri. Ako se zumira jedna od pukotina (drugi snimak odozgo), zaista se lik u njoj može doživeti kao zmaj.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 27 Sep, 2009 10:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ona je eksperimenrisala i sa snimanjem izgovaranja reči, grupisanih u pozitivne i negativne, tj. reči koje su praćene pozitivnim ili negativnim nabojem: svetlost, ljubav, Bog, pravda, istina, itd, - na jednoj strani, i - tzv. ružne reči, psovke, vulgarizmi, itd.

Efekat sa pozitivnim i negativnim likovima u auri se opet zakonomerno ponavljao, kod pozitivnih reči - pozitivni likovi, kod negativnih - negativni likovi.

Da kažem nešto lično - nezavisno od istraživanja Sofije Blank, oduvek sam osećao odbojnost prema korišćenju reči sa negativnim nabojem. Ne zbog tzv. vaspitanja, ne zbog nekog "nivoa" i izigravanja "kulture", jednostavno - takve reči ne mogu da prevalim preko jezika (ovde: preko tastature).

Ne kažem da je to vrlina koju svi treba da slede, niti da je to znak duhovne razvijenosti, govorim samo o ličnom stavu, koji se na nekom dubljem nivou podudara sa zaključcima Sofije Blank.

Zato su me, iskreno, sve dok se nisam navikao - čudile poruke sa vulgarizmima i psovkama na jednom duhovnom forumu.

Nezavisno od toga koliko je ko spreman da se suoči sa ovim, kao sa malim problemom: korišćenje reči sa negativnim nabojem ipak je refleks neke naše dublje unutrašnjosti - ne može iz unutrašnje sređenosti i bar kakve-takve harmonizovanosti da proizađu reči sa negativnim nabojem.

Posmatrajte malo ljude oko sebe, koji nemaju veze sa duhovnošću: teško da ćete od ljudi koji bezrezervno zrače dobrotom i blagošću - da čujete psovke i vulgarizme.
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 27 Sep, 2009 11:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ona je eksperimenrisala i sa snimanjem izgovaranja reči, grupisanih u pozitivne i negativne, tj. reči koje su praćene pozitivnim ili negativnim nabojem: svetlost, ljubav, Bog, pravda, istina, itd, - na jednoj strani, i - tzv. ružne reči, psovke, vulgarizmi, itd.

Efekat sa pozitivnim i negativnim likovima u auri se opet zakonomerno ponavljao, kod pozitivnih reči - pozitivni likovi, kod negativnih - negativni likovi.

Da kažem nešto lično - nezavisno od istraživanja Sofije Blank, oduvek sam osećao odbojnost prema korišćenju reči sa negativnim nabojem. Ne zbog tzv. vaspitanja, ne zbog nekog "nivoa" i izigravanja "kulture", jednostavno - takve reči ne mogu da prevalim preko jezika (ovde: preko tastature).

Ne kažem da je to vrlina koju svi treba da slede, niti da je to znak duhovne razvijenosti, govorim samo o ličnom stavu, koji se na nekom dubljem nivou podudara sa zaključcima Sofije Blank.

Zato su me, iskreno, sve dok se nisam navikao - čudile poruke sa vulgarizmima i psovkama na jednom duhovnom forumu.

Nezavisno od toga koliko je ko spreman da se suoči sa ovim, kao sa malim problemom: korišćenje reči sa negativnim nabojem ipak je refleks neke naše dublje unutrašnjosti - ne može iz unutrašnje sređenosti i bar kakve-takve harmonizovanosti da proizađu reči sa negativnim nabojem.

Posmatrajte malo ljude oko sebe, koji nemaju veze sa duhovnošću: teško da ćete od ljudi koji bezrezervno zrače dobrotom i blagošću - da čujete psovke i vulgarizme.

U centar! Cmok Angel7 love3
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 27 Sep, 2009 13:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo jednog snimka Aure pomoću Kirlijanove fotografije.
Slika je malo mutna zato što sam je izvukla iz jednog filmića na youtube-u.
Vidi se uticaj meditacije na Auru. Prva slika je snimak pre meditacije, druga neposredno nakon postizanja stanja meditacije i treća 10 minuta posle.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 27 Sep, 2009 13:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

BelaGalaktickaDama ::

U centar! Cmok Angel7 love3

Koga, čega?
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 27 Sep, 2009 13:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kamilica ::
Evo jednog snimka Aure pomoću Kirlijanove fotografije.
Slika je malo mutna zato što sam je izvukla iz jednog filmića na youtube-u.
Vidi se uticaj meditacije na Auru. Prva slika je snimak pre meditacije, druga neposredno nakon postizanja stanja meditacije i treća 10 minuta posle.

Ne znam o čemu se u konkretnom slučaju radi...

Koliko ja znam: kirlijanovskim aparatima snimci se rade prislanjanjem delova tela uz ili između dve ploče. Znam da se mogu snimiti delovi tela (ruka, noga, prsti...), ne i celo telo. Kao i na rentgenskim snimanjima.

Možda se u tvom primeru radi o foto-montaži pretpostavke dešavanja u auri.
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 27 Sep, 2009 14:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Radi se o pretpostavci da je svaki deo prsta povezan sa određenim delovima tela. Na taj način se dobija snimak cele Aure.
Evo jedna slika koja to prikazuje:

Ovo je sajt Dr. Konstantina Korotkova, mislim da je on pronalazač. To je takozvani GDV aparat. Ima i na ruskom.
http://korotkov.org/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 241835 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13668 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 26422 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 57752 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 13968 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19846 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16881 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)