Sveopšta diskusija o uredjivanju foruma
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » VAŠE SUGESTIJE I NOVOSTI NA FORUMU
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 28 Okt, 2010 20:57 pm    Naslov: Sveopšta diskusija o uredjivanju foruma
Odgovoriti sa citatom

Sveopšta diskusija o uredjivanju foruma-
Bilo bi dobro da svi ljudi koji su učestvovali u stvaranju i radu ovog foruma, dakle svi mi članovi, damo neke ideje, vidjenja, stavove i sve oko pitanja funkcionisanja i održanja foruma i sveopštog poboljšanja za sve nas prisutne.

ZAHVALNI UREDNICI!!! Very Happy Very Happy Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 29 Okt, 2010 01:33 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Za pocetak iskljucite ove blamirajuce etikete ispod imena.
Ili ih zamenite sa imenima zivotinja ,jos bolje insekata ili recimo kristala.

Sta mislite da prikacite na forum radio sa zanrovima muzike?
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 29 Okt, 2010 03:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

To je bila moja ideja koju sam izneo na osnovu Adminove sugestije. Ako je prezivela svoje, mozemo je, sto se mene tice, menjati. Ali, ovo je demokratski forum, neka se glasa, nek se cuje glas Foruma. Mozemo promeniti formu. Mozemo da probamo i sa kristalima, sto se mene tice. Ali, generalni problem na ovom forumu je taj sto ljudi, primera radi, jako malo znaju o kristalima. Zaista sve je manje ljudi koji su spremni da se angazuju, to jest da pisu malo angazovanije. Nije problem u formi (ova Miodragova zamerka se tice jedne ciste formalnosti), vec u sve vecem nedostatku kvalitetnih tekstova.
Na primer, nema teme o kristalima, nema teme o bojama, nema teme o svecama, nema teme o korespodencijama, nema teme o elementima, nema teme o esencijalnim uljima...Znaci nema tema o nekim najosnovnijim stvarima. Najosnovnije lekcije se preskacu, a svi bi smo mi tako voleli da odmah krenemo u opisivanje Boga.
Teme o ucenjima drevnih majstora i misticnih pravaca da i ne govorimo. Hajde to sto nema ezoterije se moze i razumeti jer je ona zahtevna, ali kako objasniti da slabo koga privlace i teme o egzotericnim aspetkima najvecih religija? Da ne pricamo o tome kako su brojne kvalitetne teme zatrpane novim nekvalitetnim temama. Da se retko ko osvrce na staro, vec samo piskara nesto novo. Opstih mesta koliko hoces. Kada citas tekstove od nekih clanova, sve leprsa i sjaji od ljubavi u njihovim tekstovima, a ispod tog recenog nema nista. Praznina. Ili cak prikrivena zloba.
Znaci nije u pitanju forma, vec sustina. Sve je manje kvalitetnih tekstova, a za to nije kriva forma foruma.Zato ja pozivam ucesnike foruma da se malo vise angazuju, da nas nesto poduce, da svoja znanja prilagode onim koji su voljni da uce ili da jednostavno pitaju ako im nesto nije jasno. Na kraju krajeva forum se sveo na pisanje par urednika i nekoliko clanova, sto mislim da nije u redu. Ukoliko se poboljsa kvalitet, forma ce se usavrsavati sama od sebe.
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 29 Okt, 2010 03:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Na primer, nema teme o kristalima.

Ima, samo je malo bila zatrpana:
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=782

.
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 29 Okt, 2010 03:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobrodosla Vesna Welcome Back

Da, to je bas jedna od onih kvalitetnih zatrpanih tema na koje sam mislio. Ali, to je bilo i ono lepo vreme kada je bil ovise ljudi koji su hteli da se angazuju. Na primer Analeta. Ona je toliko puno toga lepog doprinela. Eh, ta Analeta Smile
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 29 Okt, 2010 14:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako mijenajte u životinje, tko će bit smrdljivi Martin?

meni se dopada ova podjela, u smislu da sam se navikla na nju. Pa to je ionako samo za.e.ancija, tako je i krenula, tako je i ostala i uostalom, ja sam to i doživjela kao neki zajednički stav većine forumaša oko potrebe da se ipak oko svega o čemu pričamo zadrži jedna pristojna distanca - tko iole normalan vidi u tim primjerima neku realnu težinu...

A možemo uzeti i imena likova iz crtića.
Evo, ja ću bit Oliva.
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 29 Okt, 2010 14:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Talerman, delimicno si u pravu. Al da probam i ja nesto reci.

- Ne znaci da ono sto je tebi interesantno i korisno da ce to biti interesantno i korisno i za druge. (ovo je samo mali podsetnik)

Ti volis mistiku i magiju, i to je lepo. Meni je to mozda isto lepo, ali ja to ne razumem, i u takve teme se skoro i ne uplicem.

E sad bitna tacka. Zasto ljudi izgube volju, zasto se vise ne angazuju? Verovatno zbog nedostatka interesa(?)

Sigurno ima onih koji su radosno poceli da ucestvuju na forumu i da pisu, i stavljaju textove, i odjednom su izgubili volju.

Ja mislim da su izgubili volju jer im je malo ko (ili niko) priznao njihov doprinos. Znaci nisu dobili "feedback".

Stoga, ako osoba XXX postavi neku temu, i drugi dolaze i citaju, ti drugi ako im se tema svidja treba da ostave trag (priznanje) na toj temi,
neki komentar, ili jednostavno da kazu "dobra tema". Jer to odrzava interes.

Ako cute, ispada da ih ni ne zanima. (a neke sigruno zanima, i sigurno ima nekih koji jesu procitali)
Bar neki koji su registrovani na forumu bi trebali nakon citanja poduze teme da ostave neki mali trag.

Ako postavljac teme vidi da niko nista ne kaze na njegovoj temi, najverovatnije ce se ubediti da su drugi ne-zainteresovani za tu temu,
i stoga ce izgubiti i sam volju za tu temu.

Pisao sam u jednoj temi da je priznanje bitan element u komunikaciji. Stoga se drzim, da kada odvojim vreme i procitam neku temu,
ili bar dobar deo neke teme - da onda ostavim neki komentar na toj temi. Moze biti i cisto priznanje da je tema bila bar malo interesantna.
Ako me tema ne zanima, onda ni ne citam.

I slazem da se treba angazovati.

Citat:
Talerman:
Kada citas tekstove od nekih clanova, sve leprsa i sjaji od ljubavi u njihovim tekstovima, a ispod tog recenog nema nista.
Praznina. Ili cak prikrivena zloba.

Laughing

Nemoj tako surovo.

Da je bar leprsavo od ljubavi, bilo bi bolje (bar za mene). Smile

Za ovo sto kaze Miodrag. A Tale kaze da b bilo dobro glasati, tu se slazem. Jer meni se taj sistem rangiranja jako svidja i simpatican mi je.
Znaci za mene to NISU blamirajuce etikete. A verovatno ima i jos nekih koji to vole. A ima i onih koji to ne vole.
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 29 Okt, 2010 14:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi dade dobru ideju da moze da se stavi nesto tipa like ili zahvalnica pored svakog posta. To neki forumi odavno imaju. Ili moze da se stavi i karma pa svakog dana neko moze nekome stavljati po jedan plusic ili minus i tako..
To sve moze odrzati bolju komunikaciju i funkciju foruma..
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 29 Okt, 2010 15:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da moze i to. Video sam te opcije na drugim forumima i zanimljive su. Ako nije tesko trebalo bi ih uvesti. Smile
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 29 Okt, 2010 19:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa ok, Miodraže, neka bude zvaničan tvoj predlog, odnosno, ljudi izjasnite se ovde da li ste za promenu naziva ili eventualno ukidanje naziva ispod imena.

Bilo bi lepo da napišete šta mislite i o nekim stvarima koje se tiču uredjivanja- recimo šta vi mislite o spamovanju tema i koliko treba dozvoliti spam, šta raditi u takvim slučajevima itd.

Isto i za opomene, kad, gde, zašto...

Podforumi, smena nekih urednika, ako neko ima želju da bude urednik i pomogne...

Sve to bi bilo lepo da obradimo.
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 29 Okt, 2010 19:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mislim da imamo trenutno važnijih problema u funkcioniranju foruma od rasprave oko teme treba li ili ne mijenjati pridjeve ispod nickova.
Jedan od njih je očit: funkcioniranje.
Drugi je discipliniranje učesnika, zašta su zaduženi urednici - svi mi pokatkad skliznemo u spam, ali uloga je urednika da upozori "sad je kraj!" sve učesnike, a oni moraju biti svjesni da takvo upozorenje nije upereno protiv njih osobno (i urednici su generatori spama).

Isto vrijedi i za huškačko navijanje po temama, po bilo kojoj osnovi.
To se i te kako vidi.
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 29 Okt, 2010 21:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::
Pa ok, Miodraže, neka bude zvaničan tvoj predlog, odnosno, ljudi izjasnite se ovde da li ste za promenu naziva ili eventualno ukidanje naziva ispod imena.

Bilo bi lepo da napišete šta mislite i o nekim stvarima koje se tiču uredjivanja- recimo šta vi mislite o spamovanju tema i koliko treba dozvoliti spam, šta raditi u takvim slučajevima itd.

Podforumi, smena nekih urednika, ako neko ima želju da bude urednik i pomogne...

PROMENA, PROMENA I ODUVEK PROMENA...
SVAKA PROMENA JE ELIKSIR ZIVOTA.
PA I ZA OVAJ FORUM.....
mOJ GLAS ZA...
dOSADILO MI DA BUDEM DUHOVNI UCITELJ...
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 29 Okt, 2010 22:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pisali smo o spamovanju...

Spam ko spam nije problem- po meni. Tako je i u životu, spamujemo sve. Svako je u različitom stanju svesti u odredjenom trenutku i tako se i pretstavlja, jel.

Pitanje je- kada je spam prešao crtu i kada je spam za obustavljanje?
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 30 Okt, 2010 09:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Odmah. Prebaciti spam u spamaonu. uz sitnim slovima naznaku iz koje teme je pokupljen.
To je jedna od obaveza moderatora.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 30 Okt, 2010 19:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

STRATKO ::

Giba ::

PROMENA, PROMENA I ODUVEK PROMENA...
SVAKA PROMENA JE ELIKSIR ZIVOTA.
PA I ZA OVAJ FORUM.....
mOJ GLAS ZA...
dOSADILO MI DA BUDEM DUHOVNI UCITELJ...

Промену тражи онај ко се не мири с животом.
Мирити се с Животом значи уживату у њему онаквом какав је.
Неки то зову прихватањем Божје воље.
Што се мене тиче шта год да урадите ја ћу то прихватити.Има неких ствари преко којих не могу прећи али ви дотле верујем да нећете доћи.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » VAŠE SUGESTIJE I NOVOSTI NA FORUMU
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22  Sledeci
Strana 1 od 22

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 241802 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13668 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 26418 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 57729 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 13967 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19844 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16880 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)