SRBI, PRVOBITNO IME SLOVENA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SLOVENI - RELIGIJA, ISTORIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Pridružio: 29 Mar 2010

Poruka Poslao: 07 Jul, 2010 19:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

STARI SRBSKI KALENDAR

Mnogo ih je koji tvrde da su Srbi počeli brojati godine i meriti vreme od 5508. godine pre Hrista.
Prema srednjevekovnim zapisima despot Stefan Đurađ poginuo je 6935. godine, a knez Lazar 6893. godine...
Po tom starom srbskom kalendaru sada je 7518.-ta godina.

A to se poprilično podudara sa dokazima da je srbica (vinčansko pismo) stara između 8.000 i 10.000 godina.

Ako se imaju u vidu navedene činjenice, kao i činjenice o velikoj rasprostranjenosti i ogromnoj brojnosti drevnih slovenskih (srbskih) plemena (neki su ih nabrojali preko 600), onda i nije tako teško poverovati u uvodnu tezu ove teme da je zajedničko ime svih današnjih slovenskih naroda prije petog veka nove ere bilo - SRBI.

Tezu koju su kao istorijsku činjenicu prihvatali mnogobrojni i ugledni strani istoričari i slavisti, a koju u današnje vreme počinje da prihvata i sve više domaćih autora, iako je za službenu srbsku istoriju (još uvek inspirisanu germanskim uticajem) to neka vrsta tabu teme.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 10 Jul, 2010 08:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ans i Eva Jargi ::

STRATKO ::
Još se tvrdi da su u podzemnim prolazima ispod piramide Sunca nađeni tragovi pisma gotovo istovetnog sa srbicom (vinačanskim pismom), što bi moglo upućivati na činjenicu da je to do sada najstarije pronađeno pismo, jer se starost srbice procenjuje na 8.000 do 10.000 godina.

OVO NIJE ISTINA.
PODZEMNE PROLAZE ISPOD PIRAMIDE SAM JA PRVI ISKOPAVAO I SVE STO JE VREDNO NADJENO U NJIMA SAM UZ POMOC "VISIH SILA" IMAO SRECU DA PRONADJEM.oBA MONOLITA I PRVI PREGRADNI ZID...
na MONOLITIMA NIJE BILO NIKAKVIH SLOVA.

SEMIROV OTAC ( a mozda i on) su ucrtavali znake da bi digli pricu "na visi nivo".
Nema na zalost tamo nikavog vincanskog pisma niti iceg slicnog.
KADA SAM MESEC DANA KASNIJE DOSAO DA OBIDJEM"MOJE MONOLITE" NA JEDNOM OD NJIH SE JOS SA STRANE VIDEO PESAK KOJI JE ZGULJEN KADA SU GREBALI NEKIM OSTRIM PREDMETOM PO NJIMA...
ZAMISLITE TO?
PRONADJES IM NESTO STARO PREKO 15 000 GODINA, A ONI TI GA NARUZE I PO TOM ARTEFAKTU UREZUJU STA ONI HOCE...
TU SAM ZAVRSIO PRAVU SARADNJU SA SVIMA NJIMA.
OD TADA KOLIKO VIDIM NISU NISTA PUNO NI PRONASLI...
Ja sam bio jos 2 puta tamo privatno i taj drugiput sam isto pronasao fenomenalnu stenu sa crtezima piramide na njoj...
Ali pravim...E DA IM BAS NE KAZEM GDE JE, PA I NJU DA ISARAJU...

Vauu!
Znači bio si mi u Bosni Very Happy i kopao ispod piramide! Very Happy I pronašao te artefakte! Very Happy Svaka čast! Very Happy
...

Znači piramida Sunca je stara preko 15.000 godina, ili su toliko stari samo artefakti koje si pronašao?

Znaš li išta o stanovnicima bosanskih piramida?

Pre toga da dešifrujem reč BOSNA ... (možda ti pomogne u akaši):

BOSNA = BO(G) SNA = BOG ZNA

Znam dosta o stanovnicima tih piramida.
Video sam ih kako izgledaju i upoznao se sa CUVARIMA koje su tamo ostavili.
ONO STO JE BITNO --ta bica nisu HOMO SAPIENSI...
Oni su neka prastara vrsta ljudi---crni su ko gar---MNOGO CRNJI OD DANASNJIH CRNACA I
mogao bih jos da kazem da najvise podsecaju na danasnje ABORIDZINE, ali su jos ruzniji od njih...
VEOMA SU BILI MOCNI TELEPATSKI I UOPSTE...
Zato su i nestali...
Njihovo vreme je proslo....
Dosla je mladja nova vrsta---HOMO SAPIENS...
Toliko za sada... Wink
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 02 Avg, 2010 02:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dreammer ::

objasnio mi je da u stvari pojam srb i srbija uopšte ne postoji do srenjeg veka eto,

Pozdrav brate Dreammer,
Srb i Srbija se piše velikim slovima, verovatno si zaboravio.
A što se tiče tvog prijatelja, stvarno mi je žao što je toliko neobavešten,
ali, ima vremena, saznaće i on neke stvari, jer istina sve brže izbija na videlo.
Znaš i sam izreku ,, Zaklela se Zemlja Raju, da se tajne sve saznaju''

.
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 02 Avg, 2010 08:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna nam se vratila, pa pravo u vatru.
Zar je bilo tako dosadno na moru?
Pozdrav i dobro nam došla!
Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 02 Avg, 2010 08:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
Vesna nam se vratila, pa pravo u vatru.
Pozdrav i dobro nam došla!
Very Happy

Solarna energija je to!Tako treba,preneti je malo nama na forumu.Jaka,lepa energija. Smile

Dobro nam se vratila Vesna Very Happy
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 02 Avg, 2010 14:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
Hvala na dobrodošlici, brate Zosime i sestro Valen !
Nisam bila na moru, nego na Vlasinskom jezeru, pored koga imamo kuću.
To je više na planini, nego na moru, jer je na 1200m nadmorske visine.

Ali, što se tiče solarne energije, ima je, i te kako !
A i inače, ja uvek imam višak energije, he,he Very Happy
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 04 Avg, 2010 23:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::

objasnio mi je da u stvari pojam srb i srbija uopšte ne postoji do srenjeg veka eto,

Pozdrav brate Dreammer,
Srb i Srbija se piše velikim slovima, verovatno si zaboravio.
A što se tiče tvog prijatelja, stvarno mi je žao što je toliko neobavešten,
ali, ima vremena, saznaće i on neke stvari, jer istina sve brže izbija na videlo.
Znaš i sam izreku ,, Zaklela se Zemlja Raju, da se tajne sve saznaju''

.

on kao srbin koji živi (već dosta dugo) u srbiji (znaći vaš je zemljak) trebao bi znati to, ako je to opšte poznata istina ali ako je to samo puku umovanje izdvojene (nacionalistićke ili bilo koje druge) grupe koja želi da piše istoriju na novo - onda možem biti i ja sveta ivana orleanska (hehe) .... stvarno mi se ne da više ovu fantazijsku priću/igru igrati ili imati bilo šta još nadalje sa njom, glupa i dosadna je
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 05 Avg, 2010 14:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

on kao srbin koji živi (već dosta dugo) u srbiji (znaći vaš je zemljak) trebao bi znati to, ako je to opšte poznata istina...

Naravno da to nije ,,opšte poznata istina'' koju je nametnula ,,zvanična'' istorija bečko -berlinske škole.
Ako bi prihvatili sve ,,istine'' koje nam plasira ovaj sistem vladara na planeti, onda ne bi uopšte više bilo nezavisnih tragalaca i istraživača.
A znamo i kome bi odgovaralo da ljudi samo poslušno prihvataju sve što im se servira, i da uopšte ne ukjlučuju svoj mozak.

PS. Opet si napisao Srbin i Srbija malim slovima, nadam se da nije namerno...
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 05 Avg, 2010 22:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dreamer,šta,još si tu ?
A baš si nas lepo pozdravio Laughing
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 08 Avg, 2010 00:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::

on kao srbin koji živi (već dosta dugo) u srbiji (znaći vaš je zemljak) trebao bi znati to, ako je to opšte poznata istina...

Naravno da to nije ,,opšte poznata istina'' koju je nametnula ,,zvanična'' istorija bečko -berlinske škole.
Ako bi prihvatili sve ,,istine'' koje nam plasira ovaj sistem vladara na planeti, onda ne bi uopšte više bilo nezavisnih tragalaca i istraživača.
A znamo i kome bi odgovaralo da ljudi samo poslušno prihvataju sve što im se servira, i da uopšte ne ukjlučuju svoj mozak.

PS. Opet si napisao Srbin i Srbija malim slovima, nadam se da nije namerno...

- aha; to nije opšte prihvaćena istina - onda mi je jasnije da su to samo subjektiune interpretacije. i kod nas ih imamo kao sam već rekao i oni istotako oću da proširuju slovenace širom europe kao jedini pravi ostatak (pra)slovena (sloveni=slovenci već ime kaže na slićnost) i nekadašnje venete jednaće sa nama slovencima danas. ovo sve su hipotetićke teorije i nikad dokazana istina. ne volim ni jedan nacionalizam makar naš ili vaš a pogotovo ne, ako se taj mješa sa duhovnostjom ili je zloupotrebljava u svoj fokus.

ps: da pisao sam sa malim - ali nisi zapazila da i ivana orleanska je napisano sa malim

Ovaj post je izmenjen!
Možete pogledati prethodne verzije...
 Nazad na vrh »
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 08 Avg, 2010 02:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ovdje piše da baski prema svom profilu nisu iz srednjeg istoka (ali vi želite biti iranskog izvora prema topiću na forumu) - tako da i ova hipoteza pala vama je u vodu:
http://racialreality.110mb.com/basques.html

a da ste u vezi sa baskima i kao je znano oni sa ircima ili sa neolitskim farmerima iz dunavskog prostora, tabela tog tipa nazvanog J je ovdje:
http://racialreality.110mb.com/neolithic.html - baski 0 % /vi 22 % ; mi slovenaci 13 % (ma to je dokaz da i mi ćemo proširivati ideju da smo direktni potomci ćistog europeanskog neolitskog gena ---- tzzz tzzz) i irci tek samo 3 %.
U topiću srbi i kelti tvrdite, da ste isto tako i veližani: pa ovdje istoćni englezi imaju samo 4 % ovog neolitskog europejskog gena.
a još jednom: genetika i kulturna distribucija a kamoli jezićko-lingvistićka nisu isto - to citira na ovom sajtu i Chikhi et al, 2002 g.

http://dienekes.110mb.com/texts/angeltypes/

a da već u vremenu neolitika bile su poznate genetićke variacije od izvora u centralnoj aziji prikazuje ovaj tekst i tabela:
http://racialreality.110mb.com/genetic_variation.html

tako da ni pod razno nije moguće jednaćiti vas danas kao narod sa nekvim xy prošlim precima ili nekvim izvornim plemenom.
stvarno su mi smješne nekve tvrdnje pojedinih autora komentara ovde na forumu jer naućno ni pod razno nisu argumentirane -ali naravno mogu da se navezuju na avtore koji su pristranski ili pokušavaju formirati "lude" hipoteze zbog senzacionalnosti.

više: nigde ovde nisam zapazio da bi bilokoje pleme poznano kao protosrbi ili kao locirano na geogr. teritoriju današnje vaše države bilo izvor odredjene genetićke populacije. ćak i famozna kultura iz vinće, koja je jedina znaćajna u vremenu neolitika je samo derivat kulturnog difuzionizma iz bliskog istoka (usporedi ćlanak gore o neolitskim farmerima europe) ali vidi se, da na vaš genetski profil nije utjecala vše od 22 % tako da i u ovom kriteriju niste ćistokrvni prafarmerji današnjeg europljanskog stanovništva.
u toj vezi imali smo već prošle godine razpravu u njemaćkoj ne znam ako vam je poznano: u razdoblju od vremena oko 500 g. se je ova farmerska kultura proširila iz vašeg dunavskog teritorija sve do zapadne njemaćke i dalje tako da i ovde u ovom pogledu nisu bili stanovnici na vašem teritoriju nešto posebno originalni i avtohtoni nego samo lanac u neolitskim emigracijama širom europe....

Ovaj post je izmenjen!
Možete pogledati prethodne verzije...
 Nazad na vrh »
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 08 Avg, 2010 02:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

... a vaše tvrdnje, da sve te interpretacije su samo posledica bećko-berlinske stare škole, znaćilo bi i to, da oni su falsificirali i sve te materialne pa i nadaljnje moderne genetićke dokaze i analize, koje prema autorima ne izviraju samo iz jedne zemlje, nego već u mojim ovdje spontano izabranim linkovima autori su iz više raznoraznih država tako da i ova tvrdnja pada vama u vodu.... Rolling Eyes
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 08 Avg, 2010 11:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E drimer ponovo si u spidu Very Happy
 Nazad na vrh »
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 08 Avg, 2010 17:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

BelaGalaktickaDamo ::
E drimer ponovo si u spidu Very Happy

Damo: tvoji nikovi su kao uvjek super ena A Wink
a o spidu: ma ako nisam bio ovdje u rideu, sam bio na drugom mestu a u momentu sam u spidu svugde ! lool (proljeće)
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 09 Avg, 2010 04:05 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.

Poreklo imena Srbin
(Autor studije Dr Simo Jelača )

Srpski istoricar Jovan Rajic u "Istoriji Srba" (1794), iz starih izvora, izvodi poreklo Srba od Hunskih Sabira. Drugi izvori to izvode iz Srbata - Sarmata, a takodje i od reke Serbice (izmedju Eufrata i Tigra, Mesopotamija, danasnji Iraq). Neki autori ime Srba izvode iz reci Sobranie (zbor, sabor) i slicno, a neki ga prostorno vezuju za Sibiriju, jednu od nasih prapostojbina. Ceski istoricar Pavel Safarik vezuje srpsko ime za reci Sjarbin, Serb, Serbin, Sibrin, sto su sve oblici znacenja roda, naroda, a sto ima isto znacenje sa latinskom reci "gens" i "natio" ili indijskom reci Serim, sto znaci narod iste krvi. Neda Marinovic u opisu najstarijeg naroda na Balkanu iznosi da Srbin, u starodavnom indijskom jeziku, sanskritu, iz koga su potekli svi indo-evropski jezici, medju kojima i srpski, oznacava slobodnog coveka, junaka, koji se vecito bori za sopstveni opstanak. Prema ruskom istoricaru Veltmanu u delu "Atila i Rusi" ime Srbin od starine odnosilo se na vojnicki, ratnicki stalez u Rusiji, a rec Srb znacilo je vojnik, hrabar covek i navodno od Srba su postali Kozaci. I dan danas oko reke Volge rec Serbo oznacava porodicu, rod, svojtu, a kod Belorusa rec Sabr ili Sjarb znaci silu, mnozinu velikog naroda iste krvi i jezika. Kod Velikorusa rec Serbi znaci zdrav, junacan, silan soj ljudi. Kod Luzickih Srba rec Sorab ima znacenje coveka najrazboritijeg, najlepseg, najodabranijeg u tom rodu. Kod Ukrajinaca rec Sirbin znaci gospodovati. U srpskom narodu od davnina postoji pohvala pokojnika, za koga se smatralo da je bio dobar sa visokim odlicjima, koja kaze "Bas je pravi Srbin bio i srpski ziveo". A u Crnoj Gori hrabrog junaka su hvalili sa "Srb od Kosova". I u turskom jeziku reci Sirb i Serb imaju znacenje naroda jednog kolena, hrabrog, ubojitog i nepokornog. Kod starih Persijanaca rec Sarb znaci glava, staresinstvo. Kod Arabljana, Haldejaca i Jevreja rec Srb znaci slobodan covek, junak, nepokoran. I u starom sanskritskom jeziku rec Serbh znaci ne dati se nikome, a koren te reci znaci seme, koleno i rod. Šafarik i Kolar su citirali, takodje, da reč Srbi označava rođake, svojtu. Nepoznatom čoveku Srbin ce reci:
"Kako se ti ono zvaše rođače".

Za Srbe se ponegde vezuje ime Vlah, sto su Turci usvojili od Hrvata. To ime pripadalo je Keltima sa kojima su Srbi dosli u dodir 400 godina pre n. e. Kasnije se Vlah zvao ratar ili pastir. Kada su Turci okupirali srpsku drzavu Srbi su se povlacili u planinske predele i pretezno se bavili zemljoradnjom i stocarstvom, pa su im po tom osnovu Turci dali ime Vlasi, mada ta rec oznacava zanimanje a ne narod. Danas se Vlasima naziva narod koji zivi u Rumuniji.
Stari istoricari Srbima daju ime Ras, a to potice od znacenja coveka iz Raske, postojbine Srba po doseljavanju na Balkan. Ime Srb i Sorab vodi takodje poreklo iz samog srpskog jezika, gde ima znacenje ogromnosti i sile naroda jedne krvi. Prema tome, veruje se da su Srbi u vreme usvajanja svoga imena posedovali ove osobine.
U "Istoriji naroda srednje Azije" Joachim je zabelezio reči kineskog pograničnog guvernera Hju Ju, 160 godina pre n.e, :
"Srbi su nas napadali 30 puta, od proleća do jeseni". Takodje, kineski drzavnik Caj Jun kaze: "Od kako su pobegli Yuni (Huni) osiliše se Srbi i zavladase zemljama njihovim, ima ih sto hiljada vojnika i prosveceni su, plemena su im silnija i mnogobrojnija i mi ne mozemo da im se odupremo". Istrazivanja su potvrdila da cak i na Tibetu i dan danas postoje nazivi koji su cisto srpski, kao: cedo, jarak, sila, cica, rudnik, gora, luc, kao i imena: Bozan, Milovan, Srbica i druga, Milos Milojevic ih je zapisao 710. Nemac Ekerman tvrdi da ime Srbin oznacava narod, a Henrih Leo da to ime dolazi od sanskritskog imana Sarb ili Srp, sto oznacava narod koji se cesto seli. Istaknuti Slavista, Francuz Siprijan Rober iznosi da ime Srbin obelezava celu jednu rasu naroda i da su to Iliri, najstariji Sloveni. Jakov Grim je u predgovoru "Maloj gramatici Vuka Karadzica" napisao .. "da nema slavnijeg imena koje bi se moglo upotrebiti za sve Jugo-Slovene i da ni jedno drugo pleme nema takvu istoriju koja bi se mogla uporediti sa srpskom".

Po Herodotu svi Tračani, Skiti, Vendi, Tribali i Iliri su - Srbi. Inače rec Tračani, nastala je u grckom pogresno zbog ne mogucnosti izgovora suglasnika, a odnosi se na Rašane (Raščane).

Aleksandar Veliki poklonio je srpskim plemenima mnogo zemlje u Srednjoj Evropi u znak zahvalnosti za ratne zasluge nazivajuci te nove zemljoposednike Panovi (gospodari). Smatrao ih je velikomoćnim i najčuvenijim narodom, koga je nazvao Slavan. Na samrti je izrazio zelju da svi narodi od Jadranskog do Hladnog mora zive po zakonima "Slavnih"(Srba). Tako je, kazu, odlucio umiruci pobednik u belom gradu Aleksandriji. Dr Deretic navodi da je iza Aleksandra Velikog ostalo zapisano da je neki veliki vojskovodja, pre njega, preduzeo pohod sa Helmskog (Balkanskog) poluostrva iz Srbije na istok sve do Indije. A bilo je to nesto preko 2000 godina pre Hrista, a taj veliki vojskovodja bio je Nino Belov, koji se u "Svetom pismu" spominje kao Nebrod. Cilj mu je bio Indija. Krenuli su iz danasnjeg Nisa, presli Malu Aziju i stigli do Indije. U starim zapisima zabelezeno je da je to prvi prodor Arijevaca, a ime su dobili po bogu Aronu sa danasnjih predela Kosmeta. Skorasnja otkrica potvrdila su da su Sloveni (Srbi) kao Arijevci okupirali iranske visoravni i oblasti Inda i Ganga. Njihovi obicaji ostali su ocuvani u Vedama. Prema tome, Sloveni su se dokazali kao nosioci Arijanizma, dok sami Indusi smatraju da su im Vede podarili beli Bogovi. Nina Belova nazivali su i bogom Bak. On nije bio samo osvajac, vec i graditelj, a svoju ljubav prema graditeljstvu preneo je i na svoju zenu Semiramu, koja je bila ocarana gradnjom Vavilona i naredila je da se taj grad dovrsi po njenim zamislima, kojom prilikom je sagradjen most dug 900 m za ulaz do centralne kule na cijem vrhu je sagradjena opservatorija. Posle Nina Belova novi vojskovodja Serbo Makeridov, po uzoru na Nina, izveo je drugi pohod Arijevaca na istok, a on se u svetom pismu spominje kao Asur i neki ga otuda smatraju osnivacem Asirskog carstva. Prema prednjemu, Aleksandar Veliki je bio treci osvajac dalekih svetova i isao je "utabanim stazama" tek 335-332 godina pre Hrista. Aleksandar nalazi Srbe izmedju reka Inda i Dželama, koji su tu ostali od Nina Belova ziveli u dva grada, od kojih se jedan zvao Serbija. Aleksandar taj grad dogradjuje i ulepsava, i naziva ga Aleksandrija Serbijska.
(Dr Simo Jelača)

- kraj 1.dela -
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SLOVENI - RELIGIJA, ISTORIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Strana 10 od 20

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 240337 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tetoviranje maštom... Stihovi članova Foruma 228 Vakan Tanka 87481 01 Maj, 2011 00:16 am
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVITI STATUT 105 IIpotoMajctop 39990 22 Feb, 2011 21:58 pm
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 5611 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - LJUDSKA AURA - dr sci. Ljubiša Stojanović 27 drugar 21160 06 Jan, 2010 13:14 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Docek Gregorijanske Nove godine na Rtnju 0 Vakan Tanka 4976 01 Okt, 2009 22:41 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nove Kirlijanove fotografije 17 plavizrak 14095 27 Sep, 2009 15:56 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)