SRBI, PRVOBITNO IME SLOVENA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SLOVENI - RELIGIJA, ISTORIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 04 Jan, 2011 19:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rade1969 ::
Dreammer kod tebe ne osjećam obzirnost,što je po mom mišljenju osnovni preduslov za razgovor.

---ja istotako toga ne osjećam kod tebe! (samo vidi tvoj prvi post-reakciju na moj post gore iznad!

[u][b]Tvoj naciomalizam[/b][/u]

---ja sam nacionalista?? odakle ti to??
izgleda da ti ne poznaješ istorije i izvorov, koji su ovdje nama u Europi sasvim normalni i ućimo se ih od ranih godina a ne pošto bi bili mi umjereni proti vama nego zato, jer su istiniti a ne šovinistićki i nacionalistićki, kakvi su vaši stavovi ovdje! Eto, kopirat ću svu temu i šaljat ću je vašoj katedri za istoriju na vašem folozofskom fakultetu i videt ćemo, kakav bude odgovor! Ok, može to?
Ali naopako šaljat ću je i našoj katedri, pa onda idemo se naućnu razpravu na naućnom nivou a ne na tom bull shit fantaziji puni frustracija.

zbog čega imaš takav stav prema Srbima i srboskoj želji da pokažu svoju istoriju.

--- prikazujte je takvo, kakva jeste ali ne nacionalistićko! Zar vas možda u tome vašem smislu potvrdjuje i WIkipedia? Možemo to da ćekiramo? A kako će moje tvrdnje ista Wikipedia potvrditi - a? Dali WIkipedia laže?

Ne razumije zašto te vrijeđa činjenica da pripadamo istom narodu koji se raselio na različita mjesta evropskog kontineta.
Slažem se sa zvončicinom opaskom u vezi tvog pisanja na forumu.

Istaina iznio si dosta materijala koji potkrepljuje tvoje stavove,međutim zanima me koliko si siguran da je istorijografija koju iznosiš validna ?

- to ćemo vidjeti iz naućnih odgovora, ok?
....... itd ........

Ako si poznavalac istorije onda sigurno znaš da se kompletan istorijografski materijal današnje civilazacije zasniva na tumačenjima i zapažanjima veoma malog broja pismenih ljudi,uglavnom skoncentrisanih oko vladajućih struktura i religija pojedinih epoha.
Je si li siguran da je sve pisano objektivno i da je iskljućena politika društveno istoriskog trenutka u kojem je pisana ?

Dalje volio bih ako možeš da mi objasniš kako se neka činjenica u istoriografiji proglašava validnom i priznatom a zbog čega nešto podpada pod ne priznato ?
Koje to tjelo u današnjoj civilaziciji ima taj kredibilitet da nešto proglašava validnim ?

Misliš li da je Konstantin Porfirogenit validan kao istoriograf ili već ko je pisao za njega ?

Potkrepljivanja nekih navodnih istoriskih činjenica u dokazivanju pripadnosti nekom narodu savremenom "genetikom" i nije baš naročito upotrebljiv.Jer ni u jednom naučnom dokumentu koji se na taj način bavi genetikom nije objašnjen protokol po kojem je rađen,obzirom da su takvi podatci većim djelom skriveni zbog konkurencije.
Jedan od najznačajnijih ljudi u ovj priči je dr. Craig Vender koji je napustio početno istraživanje i osnovao rivalsku privatnu firmu Celera Genomics koja je kao cilj postavila sekvencioniranje ljudskog genoma do 2001 godine.

Istraživači HGP i Celere koristili su različite strategije u radu, kako tokom prikupljanja uzoraka tako i u postupku sekvencioniranja.
Istraživaci konzorcijuma radili su na uzorcima prikupljenim od veceg broja donatora, dok su istraživaci Celere radili na uzorcima prikupljenih od pet anonimnih donatora predstavnika razlicitih etnickih grupa afroamericke, hispanoamericke, azijske i kavkaske (bele).
Sam postupak sekvencioniranja kod ove dve grupe je takodje bio razlicit. Naucnici ukljuceni u Human Genome Project odabrali su sporiji i metodicniji pristup. Oni su podelili genom u 22.000 segmenta, svaki dug od 100.000 do 300.000 baza i mapirali njihove tacne pozicije.
Ovi segmenti su potom nekoliko puta klonirani i klonovi dekodirani od strane automatskih sekvencera. Proces je ponovljen nekoliko puta da bi se osigurala tacnost rezultata
Ova tehnika je pouzdanija i sa više mogucnosti za uocavanje grešaka ali je i znatno sporija od tehnike koju je primenila Celera.

Kompanija Celera Genomics zapocela je svoj projekat punih osam godina kasnije kada su kompjuteri postali mnogo mocniji i njihov pristup bio je znatno brži i jeftiniji.
Naucnik Mark Adams razvio je algoritam za primenu nove tehnologije sekvencioniranja (shotgun technique) i kompanija ga je prvo koristila za mapiranje genoma vocne mušice (Drosophila melanogaster).
Ovim metodom kompletna DNA je nekoliko puta klonirana i onda podeljena na 60 miliona segmenata svaki dužine od 2000 do 10.000 baza. Svaki fragment je dekodiran za sebe a rezultati su automatski slani u Celerin centralni kompjuter. Zadatak kompjutera je sada bio da rekonstruiše svih 60 miliona dekodiranih fragmenata u 23 hromozoma. Buduci da se veliki deo genoma sastoji od visoko repetitivnih sekvenci, ovo je bio najkontroverzniji korak u metodama Celere zato što se postavilo pitanje mogucnosti ispravne rekonstrukcije i samim tim i verodostojnosti tako dobijenih podataka.
Obe grupe objavile su prve rezultate u februaru 2001 sa razlikom od samo jednog dana. Human Genom Project je svoje rezultate publikovao casopisu Nature, a Celera Genomics u casopisu Science. Napravljene su detaljne mape delova genoma koje ce u velikoj meri olakšati dalje proucavanje DNA. Konzorcijum je objavio da je 88% genoma sekvencionirano sa tacnošcu od 99.99% a do 2003 se planira i sekvencioniranje preostalih delova genoma radi dobijanja kompletne slike.

Postavlja se pitanje ciji su podaci tacniji? Naucnici HGP smatraju da su njihovi podaci precizniji buduci da su postupak ponavljali pet puta za razliku od Celere koja je postupak ponovila samo tri puta. Predstavnici Celere naravno imaju drugacije mišljenje.
U svakom slucaju cinjenica je da je Celeri postupak bio donekle olakšan mogućnošću da svoje rezultate uporedi sa javno dostupnim rezultatima Human Genom Projekta.
U ovom trenutku ljudski genetski kod dostupan je na internetu. Podaci Human Genom Projekta publikovani su javno i mogu se koristiti besplatno

Iako Celera nešto od svojih podataka pušta u javnost, najveci deo dobijenih rezultata drži u svojoj bazi podataka i njihovo korišcenje naplacuje, najcešce farmaceutskim kompanijama.
Najteži deo posla ipak tek dolazi. U posljednjoj fazi, naucnici moraju da identifikuju svaki gen, njegov položaj na hromozomu i njegovu funkciju. Geneticka sekvenca u ovom trenutku predstavlja samo skup golih podataka i potrebno je mnogo rada da bi se ove geneticke baze podataka pretocile u primenljive podatke.

U svakom slucaju, cinjenica je da puno razumevanje genetickog materijala nece biti moguce još decenijama a kada možemo ocekivati konkretne rezultate teško je reci.

Pozdrav i srećna ti nova godina Dreammer.
 Nazad na vrh »
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 04 Jan, 2011 20:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

WORLDGENESIS ::
Pašću u nesvest više od prenemaganja kojekakvih koji nisu Srbi.
A kako bi bilo pošto je svako dobio svoju državu da taj nazovi-
anti nacionalizam sprovodiš tamo odakle si i ostaviš već jednom
Srbiju na miru, s obzirom da vam je Srbija omogućila stvaranje
nekoliko država na Balkanu a svu ste krivicu svalili na Srbe pred svetom.
Pitam vas a koji q.... van sad fali???Imate svoje države i ajd tamo u svojoj
drži govore ispravnosti, jer mi znamo odakle smo i ko smo, ne trebaš
ti novopečen da nam soliš pamet ko smo.

Ovo nije govor mržnje, ovo se zove odjebavanje onih koji osećaju
šta im radi globalizacija, pa su našli na Srbima da se istresaju, jer
na glavnim zločincima koji su mnoooooooogoooo jači NE SMEJU!!!
Idi tamo među Američke isprane mozgove koji propagiraju kučku
globalizaciju jer nemaju više resursa pa su počeli da sišu svugde
krv gde god stignu, i svako ko im se suprotstavi odmah ga proglašavaju
nacionalistom .Koga bre više ko ovde zamajava???Našli ste da istresate
frustracije na pogrešnoj strani-što malo ne istresate tamo gde treba.
Kako stari naš narod reče''ako koza laže rog ne laže'', mi znamo ko smo
mi to znamo kroz naše običaje gde je istina vešto skrivena i duboko
ukorenjena, tako da sve i da zauvek nestanemo-imaćemo itekako
kolektivnu svest.Ostavte se ćorava posla.Malo sam zašla po selima,
kao što sam zašla među običan mladi svet i zaprepastila se šta sve
znaju o SVETSKOJ istoriji, a kamo li Srpskoj.Žao mi je što snažna svest
o tome ko smo smeta ''SAMOPROKLAMOVANIM VIŠIM SVETSKIM SILAMA''.
Nikome mi ne uskraćujemo istoriju-eto vam dobili ste svi države pa stvarajte
istoriju, a Srbe ostavite već jednom na miru, jer vas zaista ničim ne diraju.

.. JA ĆU PASTI U NESVJEST ZBOG TVOJEG ALTEREGO PERFORMANSA!
PRESTANITE VI SA ŠOVINIZMOM PREMA DRUGIM NACIJAMA!
 Nazad na vrh »
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 04 Jan, 2011 23:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U redu Dreammer,oprosti ako sam te na bilo koji način uvrijedio.
Mada mi nisi odgovorio na sva pitanja pogotovo na validnost istoriskih izvora i načina kako se nešto kasifikuje kao validno.

Citat:
Izgleda da ti ne poznaješ istorije i izvorov, koji su ovdje nama u Europi sasvim normalni i ućimo se ih od ranih godina a ne pošto bi bili mi umjereni proti vama nego zato, jer su istiniti a ne šovinistićki i nacionalistićki, kakvi su vaši stavovi ovdje!

Za svaki argument koji je ovdje iznesen a koji navodi neke druge činjenice si napisao da je kvazi istorija,pa te ponovo pitam kojim kriterijima se vodiš kad to tvrdiš.
Kojim logičkim metodom se koristiš da nešto svrstaš u istinito a nešto u lažno ili u najboljem slučaju izmjenjeno.

Citat:
Možda gladni ste baš ovakve moje reakcije, jer gladujete od želje, da bi bili i vi u modernoj Europi, ali popušili ste na cjeli liniji svojim prošlim diktatorskim režimom i dobro znate, da Evropa neće vama to brzo opraštati i tako ostalo vama je na žalost samo mogućnost, da nas tako promišljeno provocirate i jedete našu emotiuno energiju?

Naj iskrenije što se mene lično tiće hvala ti na modernoj evropi,tamo sam lično mogao biti još davno ali ne želim,no to su moji razlozi.
Možeš li objasniti trenutno ekonosmko stanje u sloveniji kad na mala vrata pokušvate uvesti Univerizalni Temeljni Dohodek (UTD) ili jednostavnije rečeno nekreditni novac=višak korisnosti koji nije dug i koji se besplatno dijeli stanovništvu (djeca,socijalno ugroženi,penzioneri..itd) koji nema posao.
Ideja je odlična i zasniva se idejama dr. Igora Pribaca te dr Korošeca.
Ako ova ideja prođe bi će vam mnogo bolje

http://www.vzpon.si/novice/osebne_finance/338/univerzalni_temeljni_osebni_dohodek_300_eur_mesecno
http://www.zofijini.net/mediji_utd.html
http://www.razgledi.net/2009/03/26/univerzalni-temeljni-dohodek-namesto-socialnih-transferjev/

Vi ste u euro zoni i nemate nikakav uticaj na emisiju novac a dobar dio viška koji ostvarite se preliva u razne evropske fondove.
Slovenija je zaista u infrastrukturnom smislu izgrađena i ne razlikuje se od drugih razvijenijih evropskih država,međutimje evidantan problem se osjeti u socijalnoj komponenti razvoja društva što se i vidi kroz pad BDP-a od 7%.

Citat:
nisam glup i dobro vas pratim i izza svega toga.... i neću biti vaš brat i dobro mi je, da to nisam....

Niko ne kaže da si glup naprotiv ,još jednom izvini ako sam te na bilo koji način uznemiro.Pozdrav.
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 05 Jan, 2011 00:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Smatram da onaj tko je hrabar mora biti sprman i na hrabrost drugoga; onaj koji izaziva, mora biti spreman i da će njegov izazov evidetno jednom netko drugi prihvatiti ( i možda biti jači!); onaj koji podjebava, mora imati na umu da će se naći netko tko će jednom njega stručno podbosti. Ako nemate mjere, prvo će vam se ono što radite, obiti o vašu glavu, prvom prilikom.

Great minds think alike.

Prema tome, ne možeš bit hrabar do jedne granice, a onda kad netko drugi pokaže odgovor jednako hrabar, da se traži isprika u bilo kom obliku i poziva upomoć. Jer je to kukavičluk, a pravi hrabar mačak to zna.

Vrijedi i za sve ostalo nabrojano.
Nemojte kukati kad vi dobijete metaforički šamar, a prethodno šamarate manju djecu u parku.Opet metaforički. Ili se igramo ili se ne igramo. a ne malo se igramo, a malo plačemo.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 05 Jan, 2011 00:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

@zvonćica: što ti ovdje tako puno pametuješ? ako beogradske bebe napadale su te zbog tvog naglašavanja srpskog BDPa, onda si i ti treabala savijati tvoje rjeći u celofan, jeli to tako? A kad je u pitanju moj stav kao Slovenaca - onda misliš da si nešto hrabrija, ako štitiš srpski ineteres foruma? jeli su te pokupili za to ulogu?
@rade:
ne izvinjavaj se licemjerjom, nego budi hrabar kako ti to kaže slovenska sestra (=Slovenka) zvonćica!
tvoja pitanja neću komentirati ali ako budeju se svi autori koji su zapoćeli taj nacionalistićki topić iskreno izvinili za svoje nestrućne kvazi citate kvazi pisaca, ako budeju i stvarno dokazali da su u pravom (a ne samo citatom knjiga i stiha i kod toga bez [b][u]originalnog citata, prićat ćemo više prijateljskim, ali ako to nije tako, onda i ja možem da djelujem pomalo ne-fair play....

malo za informisanje: obavjestio sam sud u haagu, pa medijume, pa otvorio posebni forum sa citatima nekvih autora odavde, pa kontaktirao vaš filozofski odjelak za politologiju, istoriju i medjunarodne odnose, pa ministarstvo za obrazovanje: pošto zanima me, dali budete sada i štampali školske knjige ovakvim znanjem, medjunarodni europljanski amnesty, pa naravno i naše slovenaćke politićke partije itd... toliko o igri lutkica i licemjerja na raćun drugih Ne- Srba, koju ste izazovali.
jesam dovoljno hrabar?
dali ste tražili baš to: aferu na prvim stranicama, da pridobivate na originalnoj važnosti foruma, možda će vas neko financirati ili ćak možda vam omogućiti napredovanje u karieri?
toliko od mene - ponosnog Ne-Srbina.
Sretna Nova godina svima!

Ovaj post je izmenjen!
Možete pogledati prethodne verzije...
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 05 Jan, 2011 07:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dreammer ::

dali ste tražili baš to: aferu na prvim stranicama?

Brate Dreammer,
veliko ti hvala na uloženom trudu i vremenu da nas svuda besplatno reklamiraš !
Svako dobro !
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 05 Jan, 2011 12:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drimer,

a šta tebe smeta moje mišljenje ? Dakle, ako se slažem s tobom i idem ti niz dlaku, onda sam dobra. Ako podržim tvoj stav.
Ako međutim imam različiti stav od tebe, e - onda odmah prozivaš, etiketiraš i stavljaš u neke koševe.

Ali, to nije moj problem.

Tvoj nacionalizam je seljački (isprika seljacima).
Za razliku od nekih drugih, ja nacionalizam ne smatram vrlinom. Držeći se definicije da je razlika između patriotizma i nacionalizma u tome što potonji veliča vlastitu naciju minorizirajući druge.

Moj integritet u bilo kom smislu nije toliko krhak da se palim na parole. To je moj izbor. I naravno, mislim da je ispravan.

Zato je osobe koje imaju dobar kućni odgoj i jak osobni integritet teško manipulirati, a kamoli kupiti.

Međutim, tko tebe plaća??? To je već realnija varijanta.
( ne vidim razloga da BDP stavim u celofan, a i ne znam kako se metaforički kaže bruto nacionalan dohodak).
Ti si na oktavi u istoj noti sa Kosmičkom bebom. A dijelite i takt.

Fulao si trend.
Zaostao si u nekom drugom vremenu. Osobe koje se bave duhovnošću prevazišle su takve podjele, krećući od premise da su svi ljudi - ljudi.

Ti nisi.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 05 Jan, 2011 23:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::

Ako ti se ne sivđa tema, jednostavno je zaobiđi. Rekao si šta misliš o tome. Ako misliš da imaš druge argumente, predstavi ih, sukobi, ali nemoj se koristiti najprizemnijom tehnikom konfrontacije, a to je prozivka utemeljena na afektu i prvom emotivnom sloju, jer u suprotnom neću više gubiti niti trena čitajući tvoje postove, budući da je meni u intelektualnom smislu ova igra - dosadna. Nije mi nikakav izazov.

Kao da si mi uzela reči iz usta.
Potpisujem sve što si rekla sestro Zvončice.
Pozdrav za tebe !
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 06 Jan, 2011 01:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::

- Zato sam te i uzeo u zastitu, na neki nacin, a koji je povredio neke druge clanove, pa cak i Vesnu.

Ti ne možeš mene da povrediš brate Alex, samo mi je žao što si tako reagovao,
jer ja ni tebe, ni Drimera, niti bilo koga drugog na ovom forumu,
nisam nikad uvredila, ni ponižavala, baš zbog toga što znam da smo braća i sestre.
A ti si sebi dao tu slobodu da mene vređaš i ponižavaš.

Ti znaš da ovu temu nisam otvorila ja.
Ja sam na temi samo okačila neke podatke do kojih sam došla u svojim ličnim istraživanjima,
što nikom nije zabranjeno da kači sve do čega je došao, pa ni Drimeru.

Ne vidim ništa negativno u tome što se interesujem za istoriju svog naroda.
Proučavala sam sve drevne civilizacije i njihove istorije i religije,objave, vanzemaljce, pa zašto ne bih i srpsku istoriju ?
Zašto bi za mene bilo važnije da znam celu jevrejsku istoriju, od postanja pa do danas,
a ne smem da znam svoju istoriju, jer je to Vatikan zabranio.

Vidim da dobro poznaješ Vede i indijsku religiju i njihove bogove,
a da li tako dobro poznaješ i drevne slovenske bogove, pre hrišćanstva ?
Da li znaš da Vede nisu napisali Indusi, ili smatraš da ljudi ne reba ni da znaju ko je napisao Vede?

Ovo je forum sa jako puno tema, pa i tema iz istorije i religije, i svako kači sve informacije do kojih dođe.
I ne može sve drugo biti dozvoljeno, a samo proučavanje srpske istorije biti zabranjeno ?
Znaš i sam čemu vode zabrane.

A ako misliš da je sve to nepotrbno za samospoznaju,
onda bi na ovom forumu trebalo da postoji samo jedna tema - MEDITACIJA,
a sve druge teme odmah obrisati, kao nepotrebne.

Pozdraviću te sa izrekom Kasiopejaca:
INFORMACIJA - SVETLOST
NEZNANJE - MRAK
.
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 07 Jan, 2011 00:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Malo informiranja o istiniti istoriji neće naškodovati nikome:

to, da mi Slovenci kao Sloveni nismo isto kao su Srbi koji su potomci Antov, Abarov (Avarov i Ogrov), pa Ciganov (iz Bugarske, Romunije itd -- onih Vlahov o kojima smo već prićali) i u 19. još Turkov, u krajnjom smislu pa i zaista nas Slovanov oz. Slovencev, koje su nacrtno asimilirali kada su došli izza Ruskog teritorija. Ime Abar znaći onaj koji je došao iz moćvare (ruske) a Ant onaj koji je anti-pol, zanći stran i ne isti nama (slovenima-Slovencima).
Da mi Sloveni/Slovenci nicmo isti i zajedni sa vama koji se danas nazivate sa Srbima i tako pretvarate istinitu istoriju u svoju prema svom diktatu, dokaz su i srednjevekovni ratovi izmedju Slovena i Anta. Već tada to nisu bili isti ljudi.
Hronist Jordaenes je istotako napravio razliku izmedju Anta (na koje se vi prizivate da ste i oni) i Slovena/Slovenaca pa zato ne možemo da mi danas oboje nazivamo sa istim narodom!
To su znali stari hronisti i u 19. veku (nekve od tih je citirala i Vesna ovdje) postao je trend nazivanja Srba sa Slovenima, zapravo rodio se je umjetni konstrukt, da bi tome se priklopili na inaće avtohtonu istoriju Balkanskog poluostrva i tako opravdavali svoje velike osvajalske genocidne težnje. Ali istina jeste takva, da vi dolazite iz ruske moćvare, pa to znajo i Rusi i sa njima dleite i svoju ortodoksnu religiju i Rusi već od uvjek vas vole. Ali sada oćete se kao djete iz Rusije obrnuti contra uz svoje roditelje, koji su vama i u vremenu bivše Juge uvjek izkazovali pomoć i usluge i vas prvi prepoznali kao državu?
Ali naravno, pošto samo mi već u imenu imamo naziv da smo Slovani-Slovenci/Slovinci, vi na sve naćine pokušate nama ukrasti naš istinski izvor i baš ovdje ima jezgro vaše nacionalistićke ideje, da Srb znaći isto kao Sloven itd ali za to nemate nobenih stvarnih dokaza, samo falsificirane drugorazredne citate koje sami interpretirate prema vašoj nacionalistićkoj orientaciji.
Baš zato nas Slovence smatrate kako vaše neprijatelje, pošto to ćinjenicu dobro znate unutar sebe intimno, a zato i tražite, proicirate pa i prepoznavate u nama ono, šta vama na vas samih najviše smeta a to je neiskrenost i laž. Dokaz da je to tako dobio sam i u drugom topiću Velika Srbija dje ste u romantićkoj ideji iz 19. stoljeća prepoznali naše kao "Velikoslovenske" težnje (jer ste istorijsko loše vaspitani uopšte ni ne znate šta je to kod nas tada u tistom vremenu znaćilo) i baš u toj ideji opravdavate vaše agresorske težnje, koje mi nikada nismo imali do vas ili do drugih, a vi ste ih izkazali vrlo jasno i konkretno do npr. Hrvata, Muslimana itd ... zapravo do svih koji nisu Srbi. Ako smo vsi mi Srbi (da bi to bila istina) - što ste ona napadali sami sebe....looooolllll????
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 07 Jan, 2011 06:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.

...u smislu genocidne i fašistoidne politike, kakvu npr. teraju Srbi nad nacijama bivše Juge.

Zamolila bih te da više ne vređaš srpski narod,
jer je upravo nad njim u XX veku izvršen najveći genocid na Balkanu.
Ovo smatraj prvom javnom opomenom.

Zaista je krajnje vreme Dreammeru, da malo pročitaš istoriju.
Srbi je naziv koji je mnooogo stariji nego naziv Sloveni i Slovenci.
Opšte je poznato da se Sloveni nigde ne pominju pre 6.veka.
I Sloveni i Anti su srpska plemena.

Karl von Zede: "Prvo i opšte ime Slovena je bilo Serbi ..."
( Etnografija austrijske monarhije, knjiga 1, 1957.)

.
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 07 Jan, 2011 08:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
A tvoja tema Velika Srbija, je prebačena na podforum Duhovno zgarište,
jer si je otvorio isključivo da na njoj vređaš srpski narod na nacionalnoj osnovi,
i da ga proglašavaš fašističkim i genocidnim.

Dobro vodi računa o svom budućem pisanju, jer posle ove opomene ti sledi ban.
Pozdrav

.
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 08 Jan, 2011 00:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ans i Eva Jargi ::
“Dr. Rački u svojoj "Povjesti Slovena" (st. 6 i 7) navodi: "U početku SLOVENI SU SE NAZIVALI DOMAĆIM IMENOM SRBI, tj. rođaci, a stranci, specijalno Nemci zvali su ih Vendima. Tim imenom zvali su ih i Grci i Rimljani još od sedmog veka pre Hrista".

Vendi su Slovenaci današnji Slovenci to se može dokazati lingvistićko njihov jezik nikada nije bio srpski odn. blizak srpskom, nego to je proto slovenaćki=slovenski jezik kojeg kao njegovog naslednika mi danas prićamo
a ne Sloveni ili Srbi - ako već znate ćitati, onda proćitajte izvore TAĆNO!
Istotako Karantanci kako ste jih vi nazivali Karutanci prićali su srednjevekovnu slovenščinu - slovenaćki jezik i ne srpski, za to postoje stvarni dokazi. Slovenaćki jezik nije isti kao srpski - ako to je potem si lahko pišemo vi v vašem in jaz v svojem jeziku.
Znaći: opet i ovdje falsificirate istorijsko kulturne ćinjenice - kojim ciljem?
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 08 Jan, 2011 04:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vendi su Slovenaci današnji Slovenci to se može dokazati lingvistićko njihov jezik nikada nije bio srpski odn. blizak srpskom, nego to je proto slovenaćki=slovenski jezik kojeg kao njegovog naslednika mi danas prićamo

Us pomoć značajnog finansiranja od strane Austrije, Vuku Karadžiću je ,,pomogao'' Slovenac Jernej Kopitar, po nalogu iz Beča, od strane carice Marije Terezije, i izmenjena je serbska-rassenska AzBuka (takozvani crkveno-slovenski jezik), uvedeno pravilo: «piši kako govoriš», tako da su nažalost od tada Serbi izgubili mogućnost da čitaju svoje antičke pa i srednjevekovne rukopise, između ostalog i Zakonopravilo («Prvi» građanski kodeks Serbije, Bugarske i Rusije), koje je noseća kolona (stub) mosta između vremena sadašnjeg i antičke prošlosti svih SloVena.
Pitanje je zašto Jernej Kopitar nije tad ,,reformisao'' i svoj slovenački jezik, već samo naš crkveno-slovenski, koji je bio vrlo sličan slovenačkom, vendskom i ostalim slovenskim jezicima.Odgovor se sam nameće: Slovenci su tako zadržali svoju istorijsku i lingvističku vezu sa vendskim jezikom, a Srbi su izgubili...
Tako se sada nažalost dešava da neki slovenački lingvisti tvrde da je slovenački jezik stariji od srpskog, što je rezultat ,,reforme'' srpskog jezika.

U svim savremenim enciklopedijama sveta postoji objašnjenje pojma «Vinčanska civilizacija», koja je nazvana po selu Vinča pored Beograda. Radivoje Pešić je sistematizovao elemente azbuke, koji su nađeni u Lepenskom viru , i slovne znake, koji su nađeni na arheološkim nalazištima Vinčanske civilizacije. On je uporedio vinčansku AzBuku s etrusskim pismom i sa savremennom srpskom azbukom i ustanovio, da je reč o istom pismu.
Ali mnogi produžavaju da ćute o tim faktima, jer je u nacističkoj Germaniji postojalo Vendsko odelenje, koje je, kak piše A.A.Gugnin u knizi «Literatura Lužičkih Srba XX veka» (Moskva: «Indrik», 2001), tajno naredilo nacističkoj štampi da «izbegava bilo kakva saopštenja i fakte o Lužičkim Srbima, zabranjivalo se čak i upotrebljavanje samog etnonima Lužički Srbi (Sorben, Wenden)». Davno je došlo vreme da se oslobodimo od nacističkih zabrana i shvatimo, da su Serbi i Vendi - sinonimi.
( Božidar Mitrović, Profesor Ruske akademije pravosuđa )

A evo, i načnici su najzad priznali drevnu starost srpskog jezika:
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=95197#95197

.

.
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 08 Jan, 2011 04:37 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::

Us pomoć značajnog finansiranja od strane Austrije, Vuku Karadžiću je ,,pomogao'' Slovenac Jernej Kopitar, po nalogu iz Beča, od strane carice Marije Terezije, i izmenjena je serbska-rassenska AzBuka (takozvani crkveno-slovenski jezik), uvedeno pravilo: «piši kako govoriš», tako da su nažalost od tada Serbi izgubili mogućnost da čitaju svoje antičke pa i srednjevekovne rukopise, između ostalog i Zakonopravilo («Prvi» građanski kodeks Serbije, Bugarske i Rusije), koje je noseća kolona (stub) mosta između vremena sadašnjeg i antičke prošlosti svih SloVena.
Pitanje je zašto Jernej Kopitar nije tad ,,reformisao'' i svoj slovenački jezik, već samo naš crkveno-slovenski, koji je bio vrlo sličan slovenačkom, vendskom i ostalim slovenskim jezicima.Odgovor se sam nameće: Slovenci su tako zadržali svoju istorijsku i lingvističku vezu sa vendskim jezikom, a Srbi su izgubili...
Tako se sada nažalost dešava da neki slovenački lingvisti tvrde da je slovenački jezik stariji od srpskog, što je rezultat ,,reforme'' srpskog jezika.

U svim savremenim enciklopedijama sveta postoji objašnjenje pojma «Vinčanska civilizacija», koja je nazvana po selu Vinča pored Beograda. Radivoje Pešić je sistematizovao elemente azbuke, koji su nađeni u Lepenskom viru , i slovne znake, koji su nađeni na arheološkim nalazištima Vinčanske civilizacije. On je uporedio vinčansku AzBuku s etrusskim pismom i sa savremennom srpskom azbukom i ustanovio, da je reč o istom pismu.
Ali mnogi produžavaju da ćute o tim faktima, jer je u nacističkoj Germaniji postojalo Vendsko odelenje, koje je, kak piše A.A.Gugnin u knizi «Literatura Lužičkih Srba XX veka» (Moskva: «Indrik», 2001), tajno naredilo nacističkoj štampi da «izbegava bilo kakva saopštenja i fakte o Lužičkim Srbima, zabranjivalo se čak i upotrebljavanje samog etnonima Lužički Srbi (Sorben, Wenden)». Davno je došlo vreme da se oslobodimo od nacističkih zabrana i shvatimo, da su Serbi i Vendi - sinonimi.
( Božidar Mitrović, Profesor Ruske akademije pravosuđa )

A evo, i načnici su najzad priznali drevnu starost srpskog jezika:
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=95197#95197

.

.

to još baš ništa ne znaći!

ja sam ti linkovao kako je izgledala [b][u]srednjevekovna slovenščina = naš jezik iz današnje zemlje Slovenije - linkuj i ti vašu srednjevekovnu srpšćinu da vidimo, dali je samo taj Jernej Kopitar ovdje napravio to, šta si navela....

a dalje da mi imali smo već u vremenu [i][u][b]PRIJE [/b][/u][/i] Rima pisavu i jezik, koji nije srpski ali je izvorno slićan Windisch - današnjom jeziku u susednji Austriji kojeg prićaju Slovenci tamo koji žive u Austriji - je taj zapis iz našeg mesta Ptuj i naziva se Noriškim zapisom u venetski pisavi, koja izvira iz Etrurskog alfabeta - Etrurce vi ste opet postavili u vezu sa Srbima, ali oni imaju više veze sa Venetima i današnjim Slovencima, naravno: prema njihovoj kulturi pa i ostacima jezika:
http://encyclopedie.arbre-celtique.com/inscriptions-gallo-etrusques-ou-gauloises-de-cisalpine-iiie-iie-s-av-j-c-6414.htm

dali se to može tumaćiti srpskim?? sadašnjim ili srednjevekovnim ili bilo kojim srpskim??

a negdje si navela ćak Serrete (napisala si i to ime neizpravno) da su Srbi...jok, laž!!
Serreti keltsko odn. Noriško pleme izmedju Drave i Save (prema Plemenima u Noriku iz Wikia) živelo je baš oko mjesta Ptuj - pa ovdje imaš zapisano kako su prićali: sigurno ne srpskim! ok?

(ja imam još puno dosta dokaza da mi ovdje nikada nismo bili Srbi prema našoj kulturi .... nego samo mi, Slovenci, Sclavini, Sloveniae, Winidi, Vindi, Veneti, etc .... )
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SLOVENI - RELIGIJA, ISTORIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Strana 19 od 20

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 240330 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tetoviranje maštom... Stihovi članova Foruma 228 Vakan Tanka 87481 01 Maj, 2011 00:16 am
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVITI STATUT 105 IIpotoMajctop 39990 22 Feb, 2011 21:58 pm
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 5610 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - LJUDSKA AURA - dr sci. Ljubiša Stojanović 27 drugar 21160 06 Jan, 2010 13:14 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Docek Gregorijanske Nove godine na Rtnju 0 Vakan Tanka 4976 01 Okt, 2009 22:41 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nove Kirlijanove fotografije 17 plavizrak 14094 27 Sep, 2009 15:56 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)