SRBI, PRVOBITNO IME SLOVENA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SLOVENI - RELIGIJA, ISTORIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 10 Jun, 2010 22:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Imena

I kada kažem u Srbiji se Novo doba rađa, ja ne uzdižem samo jednu
naciju, govorim o mestu gde se nalazi dolazni vremenski tunel,već uzdižem sve ljude koji koji srcu nose ljubav i želju da se na Zemlju spusti carstvo Božije. Na tom mestu se odigrava i sudar krajnosti, naj bolje i naj gore, tu započinje konačni obračun i razdvajanje. Po pravdi, u Srbiji se okuplja Nebeski narod. To je princip zajedništva koi znači gde svi i ja sam sa njima.

Svaki čovek je sazdan od svih ljudi, svakoga nosi u sebi. Svaki čovek je kroz trajanje bio ili sada jeste Budista, musliman i Hrišćanin, jer svako ide od početka
ka kraju, svaki čovek je sve što život gradi. Svi
narodi, sve religije, sva znanja su u čoveka utkana.
Podela je izum čoveka našega vremena.

Kad se sudi uvek se sudi samo sebi.
Zbog događaja koi su u toku (otvoriću temu Sudnji dan), ovaj sistem mili da će se održati ako zatre ime Srbi.

Poslednji izmenio Vera Bojičić dana 10 Jun, 2010 22:45 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 10 Jun, 2010 22:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nosferatu ::
Aj prisetimo se,zapeVajte sestre i braco

Ej jesil cuo da su se Ministri odbrane Srbije i Hrvatske sreli i dogovorili oko nastavka saradnje-prevashodno oko daljeg pravljenja onog poznatog tenka sto je pobio amere u Kuvajtu???
I kazu da je to kraj svih sukoba te dve vojske...
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Nosferatu
Majstor

Pridružio: 12 Apr 2010

Poruka Poslao: 10 Jun, 2010 23:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

STRATKO ::

Ej jesil cuo da su se Ministri odbrane Srbije i Hrvatske sreli i dogovorili oko nastavka saradnje-prevashodno oko daljeg pravljenja onog poznatog tenka sto je pobio amere u Kuvajtu???

Znaci procitao sad clanak...losa karma ludilo u ljudima,znaci posao ce da cveta ako bude ratova.Koja radosna vest.
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 10 Jun, 2010 23:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

STRATKO ::

Znaci procitao sad clanak...losa karma ludilo u ljudima,znaci posao ce da cveta ako bude ratova.Koja radosna vest.

Znaš li ti da bismo svi mi još uvek živeli na nivou sakupljača i orača plugovima da nije bilo ratova.

Bizarno ali ratovi su najzaslužniji za procvat tehnologija svih vrsta.

Ostaje samo pitanje kako je bilo pre svakog rata- ali da neulazimo u te spekulacije jer je ovako kako je.
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 00:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Meni je točno prije zadnjeg rata bilo par excellence! Nepunih 19 godina, taman sam maturirala, trebala sam se otisnut na neki faks (koji?koji?) učiteljica baleta me odgovarala od konzervativnih i bezveznih studija poput filozofskog i nagovarala da odem u Amsterdam u Royal Ballet Academy, gdje je ona završila studij....

Google bi mi došao i ovako i onako. Levis i coca colu smo imali već, godinama, konvertibilni dinar isto, EZ je nudila Markoviću ulaz Jugoslavije u asocijaciju...

Dakle, ovako: Juga bi postala konfederacija po unutarnjem uređenju, u sklopu EZ, imali bi euro od kako je uveden, kontrolirali bi "nestabilni areal oko Balkana" i sad bi Poljacima, Mađarima, Bugarima propisivali instrukcije kako svladati plan pisanja projektne dokumentacije koja je nužna u pristupanju konkursu za dodjelu sredstava iz fondova EU; naši fakulteti bi suportirali Cern, A SAD bi uvozila krumpir, pšenicu i vodu s Balkana, dok bi svi mi - i bez toga- mogli prekrasno taložiti u državne trezore debele slojeve zlata, samo od naplate naftovodnih naknada.
Naša brodogradilišta proizvodila bi već i dijelove za svemirske programe letjelica, mozak projektna ureda u Europi za to bio bi negdje kod nas (sad je u Trstu) a gro svjetske flote kruzera isplovio bi iz Jadrana....Ha, doduše, i sad isplovljava iz jadrana, ali iz Monfalconea a ne iz Brodosplita, koji je 4 godine prije Italije, 1988. prvi, počeo graditi kruzere...ali zbog rata, sve je stalo a poslove su preuzeli Talijani.

Bila sam prije par godina u njihovom "mozgu", projektnom centru državnog holdinga...da se smrzneš samo od izgleda zgrade, a kamoli od onoga što te zatekne unutra.

Eto, nekako mi se čini da sve ovisi o georafiji...mislim, u pogledu benefita od ravoja tehnologije

Još su mi se pohvalili kako su oni izgradili prvi, neki glupi dio za prvu ikad izgrađenu podmornicu u svom škveru, još tamo neke 1800 i neke, na šta sam morala dodat a da smo mi izgradili prvi torpedo, taman negdje tad. Very Happy
Je, istina.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 00:45 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:

DA LI SU OVO PREKRŠAJI PRAVILNIKA:

Dreammer (obraćajući se Vesni, glavnoj urednici foruma):

“Kod mene nema stila izza ledja: ovdje je jasan ljepi post koji kaže sve o mišljenju osobe, koju sam nazvao da je dvolićna”

Da li je ovo vređanje glavne urednice foruma ? - Jeste

“Još uvjek vama kažem da ste glupi ali to nije negativno presudjivanje nego dejstvo je to da
ste izmanipulirani sa vrlo pogrešnim infosima ali svaki imat će još dosta vremena i takisto i vi da
prepucivate svoj zarobljen ego - samo vama poželim puno ljubavi i sikrene želje da napravite to
terapiju što prije dobro i efikasno i tako odbacite paket tereta za uvjek od sebe.”

Da li je ovo vređanje forumskog članstva ? - Jeste

“Malo mi lićite na alkoholike i slićne nevrotićke osobe koje svoje vlastite fame i fobije projiciraju van
na druge i na kraju savršavaju u svom samosproduciranom deliriju - iz svog dubokog iskrenog srca vama
želim da otvorite oći prema sebi i svom vlastitom zatvoru u kojem kao vidim, jako patite jer inaće nebi
bilo potrebe za tako finim ali istotako jeftinim konzultiranjem na PMima.... jer istina boli, jako boli ako
osoba plaši se je i upozorava ćak i druge da trebaju biti oprezni zbog tog i tog slućaja ili xy osobe u tom
slućaju od mene.”

Da li je ovo vređanje forumskog članstva ? - Jeste

“Danas ćuo sam vrlu zanimljivu vjest iz inostranstva što se je desilo u Haagu.... zbog klanja u Srebrenici
ali taj isti narod tvrdi da nad njim vrši se genocid (u paralelnom topiću) - jako dobar dokaz i argumenat
vašeg velikog prosvetljenja. Više ne treba mi, sve mi je jasno bez mojih nadaljnjih komentara.
Pitanje postoji koliko žrtva oćete još da jedete? Postoji li mogućnost da možda,
ipak nekad, vaš ego bude smiren i zadovoljan?”

Da li je ovo vređanje celog srpskog naroda ? - Nažalost, jeste

Dragi brate Dreammer,
ja nisam dvolična, i stojim iza svega što sam rekla.
Dobro znam zašto sam citirala tekst privatne poruke.
Trebalo je da se vidi da smo mi mnogo tolerantniji od drugih foruma,
gde si zbog ovakvog ponašanja više puta banovan.

Ovde niko nije vređao slovenački narod,
a ako ti misliš da jeste, navedi mi koji član foruma i u kom postu.

Rekla sam ti da je ovo slobodan forum,
a potvrda tog je upravo ta - što još nisi banovan.

Ovaj moj post smatraj javnom opomenom,
jer i tolerancija na Objavama ipak ima svoje granice.
Zato bih te zamolila da ubuduće pripaziš na svoj način izražavanja.

Pročitaj malo teme na forumu Objave,
pa ćeš videti da imamo i teme tipa Matrix,
i da ne verujemo u medije i ,,zvanične istine''.
kao ni u ostale institucije KONTROLNOG SISTEMA OVE PLANETE (Iluminati i masoni itd..)
Jedna od najtipičnijih institucija tog Kontrolnog Sistema je HAŠKI TRIBUNAL.
I najvećim laicima je već jasno da je to politička iluminatska tvorevina,
koju finansiraju Amerikanci, i samim tim NIJE NEZAVISTAN.

Nemoj samo da veruješ TV i ostalim medijima, kao i institucijama Kontrolnog sistema,
nego istražuj malo sam, NEZAVISNO, pročitaj neke knjige, brate,
da sam dođeš do prave istine, a ne samo da prihvatiš nametnutu.
Informiši se sa što više strana i izvora, da uvek čuješ i drugu stranu.

Evo ti za početak šta kažu ISKLJUČIVO STRANI IZVORI o Srebrenici,
dakle, ne srpski izvori:
http://www.4shared.com/document/mmn62Vg8/A_Pavic_Zabranjena_Istina_o_sr.htm

Svako dobro !
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 14:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zdravo!

Zvonćice: nisam znao da si urednica (nekvog) foruma ali to u stvari nije tako bitno...

Uvrjedanje mog naroda jeste puka laž da 1. Srbi su izvor Slovena to potom toga znaći da i Slovenaca. Tako ja sam vas razumio to znaći da ne poznajete naše slovenaćke istorije.

Linguistićki izrazi mogu da nisu taćni.

Kod nas imamo zapise u starom slovenaćkom koji nije ni hrvatski ni srpski od tih prvi su oni venetski koji opet nisu srpski / dalje u srednjom veku oni Brižinski spomenici (Freisinger denkmäller) itd....
Ovih mojih postova u vezi sa Venetima niko nije komentirao odn. zapazio samo ste (mislim na Ansa) nastavljali sa bacanjem svojih argumenata i citata.... na taj jednolićni pravac dao je Giba komentar kojeg sam spomenuo.

Ja do sada još nikada nisam ni pod razno ćuio za tezu Srbi = Sloveni u tom smislu da su (Pra) Srbi izvor Slovena.

Opet ponovo izdvajam našu nama poznatiju tvrdnju i ta je:

Sloveni rjeć je puno više slićnija današnjoj rjeći Slovenci. Znaći mi Slovenci smo barem prema izrazu slićniji nazivu Sloveni a to niste vi Srbi.

Kao drugo važno je to, da (Pra) Srbi ili (Pra) Sloveni nisu isto kako smo mi danas.... Narod se u tom vremenu promjenio geografski, kulturni itd ...
Ako išli bi tako jako nazad onda dodjemo do "Adama i Eve" ali to opet nije bitno ....

Sa moje strane dao vama nisam ništa više argumenata kao vi meni. A sada ja sam u fokusu licemerjenja itd .... Dosta od vas i mene ste žalili itd .... ali ja vama to nisam tako naglasivao kao vi sada meni ve to vraćate.

Ako vas ima više i ako sam ja sam to ne znaći da masa ima više prava od pojedinca.

Sve one taćke koje naglasio je Ans sada i takisto danas neman više vremena ali vratit ću se na to provociranje.

Zanimivo je to, da o mišljenjima koje nisu u stilu vašeg (poput medija, TV, Haaga itd ...) odmah kažete da su iluminatske kontrolne agencije ... eh ljudi pa pitajte se dali vi kao prvo niste izmanipulirani....

Prvo trebat ćete da prepucate u sebi pošto mi ovde, cjeli svet vani, druga strana da je u krivom, pogrešnom.... zar nije to vaša obrana koja izvira iz vašeg izmanipuliranog kontrolnog sistema kojim vi ste izprogramirani?

Ako napravite i vi taj metod, onda možemo se dalje razgovarati - inaće ostat ćemo svak na svojoj strani. Vesna mi je dala taj isti ultimat da trebam da proćitam nekve ćlanake o izvoru Srba itd ... ali ja vama ga istotako dajem sa porukom da prvo obratite se ka sebi i pitanju ko je onaj koji je u stvari izmanipuliran ...
Tako dugo dog ćete misliti i proicirati vani prema drugima prema vajskom svjetu nejasnosti ćete ostati na mrtvoj taćki i ćete opravdavati svoj stav kao istinit i taćan.

Osobno vrlo dobro se sjećam vremena iz bivše Yuge i moje posjete Srbije kako jako orto extremno su kod vas nekvi pumpali i manipulirali mase nisam mogao da vjerujem što su vama prali mozag ali ne mislite da isto vama ne rade još danas u 21. veku.

Tako da to što mi draga Vesno kažeš da trebam ja da napravim kao prvo vaja za vas dole u tome je ćitav point.
Poznano je da u istoriji barem da naglasim 20. vek pokušavali ste da kontrolirate poput monarho-iluminatskih kontrolnih agencija ostale nacije u bivši Yugi (za kojim pravom i razlogom) ali vidi - kako vi i danas razmišljate niste se dignuli baš bitno daleko od istpog tog mišljenja ....

@Vera: jako cjenim tvoj poziv i tvrdnju. Moj mali i skromni uvid u ovaj tunele je, da kao prvo narušit će iluzije o važnosti ovakvih nebitnih nacionalistićkih stavova - jer u stvari za suptilni duh ni pod razno nisu bitni. Donosit će (dadam se da će) unutarnji mir i spravu, slaganje sa samim sobom i sa stanjem kakvo jeste.... prihvatit ćete sadašnjost prošlost i gradit ćete i budućnost bez zamjera radi razloga iz prošlosti. Ovi sada danas ni pod razno nisu više bitni.

Ja vama možem samo poželiti puno ljubavi i sreće da ćete uspjeti u toj novi sintezi i spajanju sa bitnim izvorom i odvajati se od nebitnog zavaravajućeg.

Kužite stvar? Sve te razprave samo vama zaradjuju i hvataju ego i vaš osobni potencial na dole .... od nebitnog stran ....
Smirite se i ustavite se: sve nejasnosti i problemi tog dometa i tog nivoa vama su nametnuti sa razlogom kontroliranja vašeg mentala i emocija ...
Vidite kako ste reagirali ovde na forumu.

Naućite se nešto iz toga.

Zašto vama ove stvari smetaju i rade probleme? Dje vama manipuliraju vaše mišljenje? Zašto ove stvari djeluju kroz vas i veže vas na dole? ....

Želim vama samo da izladjete iz toga bolji odnosno mirniji....
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 15:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dreammer ::

Zašto vama ove stvari smetaju i rade probleme? Dje vama manipuliraju vaše mišljenje? Zašto ove stvari djeluju kroz vas i veže vas na dole? ....

Pitanje postoji koliko žrtva oćete još da jedete?

Još uvjek vama kažem da ste glupi...

Malo mi lićite na alkoholike i slićne nevrotićke osobe ..

- PRIMENI OVO PRVO NA SEBI -
Pozdrav !

.
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 15:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::

Pozdrav !

.

KONTRA!!
POŠTVO VI STE TUKLI I SILOVALI MNOGE LJUDI&NACIJE IZ EX YUGE A NE MI SLOVENACI (BRATOMORNI RAT) A SADA DRŽITE OGLADALO MENI & MOM NARODU DA STE VI SRBI IZVOR . TO JE PUKA LAŽ MOŽEŠ MI CITIRATI 1001 AMATERSKIH VIRA ALI NEMAJU OSNOVE I LAŽNI SU BEZ ISTORIJSKE OSNOVE.

Pozdrav!
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 16:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::

Pozdrav !

.

KONTRA!!
POŠTVO VI STE TUKLI I SILOVALI MNOGE LJUDI&NACIJE IZ EX YUGE A NE MI SLOVENACI (BRATOMORNI RAT) A SADA DRŽITE OGLADALO MENI & MOM NARODU DA STE VI SRBI IZVOR . TO JE PUKA LAŽ MOŽEŠ MI CITIRATI 1001 AMATERSKIH VIRA ALI NEMAJU OSNOVE I LAŽNI SU BEZ ISTORIJSKE OSNOVE.

Pozdrav!

Dreammeru!!!

Oladi, čoveče šta ti je?

Zreo si za ladjenje.

Jedno mesec dana...
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 16:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Koliko je meni poznato RAT JE IZBIO KADA SU SLOVENCI UPUCALI NEKOLIKO VOJNIKA U KASARNI..
Ili su me izmanipulisali... Question
I KOLIKO SE SECAM, POSLE TIH INCIDENATA, VOJSKA JE VEOMA BRZO NAPUSTILA SLOVENIJU....
Zna se i zasto, tamo nije bilo Srba koje je trebalo braniti od novog holokausta kao sto je bio onaj u Jasenovcu...
Ali ih je na zalost (barem tada ) bilo u Hrvatskoj i Bosni...
Zato se i ratovalo...
AKO IZUZMEMO DA JE TO CELOJ EVROPI USPUT ODGOVARALO...
JER BI DO DANAS JUGA BILA 3-4 SIla u toj istoj Evropi...
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 16:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Uh, koje tenzije ovdje...jao.

Dreammer,
ja sam hrvat(ica). Ali, nema problema, mogu bit i Srpkinja. I istrijanka. I talijanka.
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 17:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hahaha,ove Dreammerove izjave mogu da prodju samo na Srpskom forumu.

To dovoljno govori koliko smo mi Srbi tolerantni i prosto stidljivi sto smo Srbi.

Sve ostale nacije glorifikuju i uvazavaju svoju kulturu i identitet a nama Srbima je to prosto zabranjemo.

Pozdrav za Ansa i njegovu hrabrost za temu.

Ova tema moze da smeta samo sovinistima jer nacionalisti postuju svoje i tudje.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Pridružio: 29 Mar 2010

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 18:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

valen ::
Hahaha,ove Dreammerove izjave mogu da prodju samo na Srpskom forumu.

To dovoljno govori koliko smo mi Srbi tolerantni i prosto stidljivi sto smo Srbi.

Sve ostale nacije glorifikuju i uvazavaju svoju kulturu i identitet a nama Srbima je to prosto zabranjemo.

Pozdrav za Ansa i njegovu hrabrost za temu.

Ova tema moze da smeta samo sovinistima jer nacionalisti postuju svoje i tudje.

Pozdrav sestro Valen!

Meni se čini da si iznela zanimljive opservacije u vezi srpskog nacionalnog srama.
Počelo je to u Brozovoj Jugi, pod devizom “Slaba Srbija, jaka Jugoslavija!”
A najgore što traje i danas, kad nema Juge.

Da su Hrvati, Slovenci ili Bošnjaci muslimani otkrili ovakvu slavnu i duboku prošlost kakvu Srbi imaju, svi bi to jednoglasno podržali.
Ovako, smatra se hrabrošću izneti ovakve teze na forumu gde su većina članova Srbi.

Uzgred da kažem:

U Bosni se i Hrvati i Bošnjaci muslimani otimaju za srednjevekovne bosanske dinastije. Samo Srbi ćute.

A svi bosanski srednjevekovni kraljevi sebe i svoje stanovništvo zvali Srbima, a u kraljevskoj tituli, pored oznaka geografskih predela kojima su vladali, obavezno imali upisano i “kralj Srba”.

Tu činjenicu malo ko od bosanskih srba zna.
Eto koliki su nacionalisti.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 19:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Žao mi je brate Dreammer što si tako ,,neobavešten'' što se tiče nevinosti Slovenaca u ratu 1991.
Stoga smatram svojom obavezom da ti omogućim da pročitaš sledeći tekst, da ne bi bio i dalje neobavešten :

Šokantno otkriće iz Slovenije: Rat u Sloveniji nije započela JNA

May 18, 2009 by Daily News Montenegro
Rate This

Quantcast

Izvor: Politika

Prvo istraživanje kršenja međunarodnog prava u oružanim sukobima juna 1991. u Sloveniji donosi „šokantno otkriće”, javlja list „Žurnal”. Uoči Dana saveza veterana rata za Sloveniju, koji danas obeležavaju pripadnici nekadašnje slovenačke teritorijalne odbrane (TO) i policije koji su se borili protiv JNA, procurila je prikrivana strana tih događaja koja okreće na glavu (do sada važeću) zvaničnu verziju.
Ukratko, rat nije počela JNA, već TO (Teritorijalna Odbrana republike Slovenije).

Autor otkrića je Marko Prešeren. Dobio je dozvolu vrhovne državne tužiteljke Barbare Brezigar da pregleda predmete tužilaštva koje je za različite kažnjive radnje proteklih godina gonilo 104 pripadnika JNA zbog učešća u oružanim sukobima 1991. Prešeren je, uprkos opstrukciji nižih instanci tužilaštva koje mu nisu omogućile da istraži sve slučajeve, došao do podatka da je „TO napala jugoslovensku vojsku (JNA), što je utvrdila i CIA, američka obaveštajna služba”. „Podaci potvrđuju da su se pripadnici JNA borili u skladu sa ženevskim konvencijama zbog čega im se ne bi smelo suditi (u Sloveniji)”, tvrdi Prešeren. Otuda su sve presude kojima su okrivljeni pripadnici JNA oslobođeni optužbi – pravilne, upozorava on. Uz to je većina od 104 procesa vođena „u suprotnosti sa ženevskim konvencijama jer su se vojnici i oficiri JNA borili u skladu sa ženevskom konvencijom”, a među optuženima za kršenje ratnog prava bio je samo jedan pripadnik slovenačke TO”, jer „tužioci nisu uvodili postupke protiv naših”, kaže Prešeren.

Rezultati istraživanja „Tužilačka i sudska praksa u Republici Sloveniji po pitanju kršenja međunarodnog prava u oružanim sukobima 1991”, iznenadili su i autora. „Utvrdio sam da (slovenački) sudovi većinom nisu sudili u skladu sa ženevskim konvencijama jer ne znaju da ih primene. Četiri punomoćne oslobađajuće presude su pravilne. Od 71 slučaja – 56 uopšte ne bi smelo da bude procesuirano. Ti vojnici, odnosno oficiri (JNA), uopšte ne bi smeli da budu gonjeni (od strane Slovenije), jer nisu učinili ništa naopako, u poređenju s našim kriminalistima koji su im podmetali dokaze kako bi im se svetili”, objašnjava Prešeren. „Žurnal 24” postavlja pitanje čitaocima znaju li koliko je oficira TO poginulo ili ranjeno tokom tzv. desetodnevnog rata za osamostaljenje Slovenije. Nijedan, glasi odgovor.
Toliko o tom ratu, u kom su Slovenci pobili pedesetak nenaoružanih golobradih mladića, pripadnika JNA...

Dokumenti u koje je Prešeren imao uvid dokazuju nehumano delovanje i domaće filijale Crvenog krsta, jer je „saupravljao zarobljenički logor u zatvoru u Kopru i pomagao u gušenju pobune oficira JNA”. Prešerna je zanimalo i zašto nije uveden nijedan postupak protiv domaće TO. Zaprepastila ga je reakcija tužilaca: „Tužioci su bili užasnuti – pa nećemo valjda protiv naših da radimo?!” Stoga Prešeren smatra da u Sloveniji treba sprovesti „usavršavanje tužilaca i sudija u pogledu ženevskih i haških konvencija”.

Izvor:
http://dailynewsmn.wordpress.com/2009/05/18/sokantno-otkrice-iz-slovenije-rat-u-sloveniji-nije-zapocela-jna/

Slovenački ratni zločini

Slobodan Pantelić mučki ubijen na karauli Škofije. Slovenija je “neokaljana ratnim zločinom” ušla u Evropsku uniju, pa će zato svim sredstvima nastaviti da negira kako je na graničnom prelazu kod karaule Holmec prilikom raspada SFRJ počinjen ratni zločin, uprkos poznatom podatku da su tokom leta 1991.godine u Sloveniji poginula 42 pripadnika JNA.

Za snimak austrijske televizije ORF TV, emitovan marta 2006.godine u srspkim medijima, koji govori o streljanju trojice vojnika JNA. Zorana Ješića starog 17 godina iz sela Sakule kod Pančeva, Gorana Maletića, 19 godina iz Novog Sada i Antonija Šimanovića, 18 godina iz Jablanice(BiH), slovenačka vlada tvrdi da je montaža, i da ne odgovara stvarnom dogadjaju. A zna se da su ova trojica momaka pokušali da se predaju, držeći u rukama beli čaršav. Slovenački zvaničnici negiraju i izjave gospodje Neve Miklavič-Predan, predsednice slovenačkog Helsinškog odbora, koja navodi da se pre šesnaest godina vodila istraga koja je bila državna tajna, a tadašnji šef kriminalističke ekipe Drago Kos izjavio je da su Slovenci protivavionskim topom gadjali krov karaule pod kojim su bili vojnici. Kos je takodje naveo da se toga dana: “vodio viteški boj, i da nije bilo ratnog zločina, već se radilo o potpuno normalnom sukobu”. Slučnu verziju iznelo je tada i slovenačko tužilaštvo, ali s obzirom da je austrijska televizija pomenute snimke na svojim kanalima emitovala pre 16 godina, odnosno istig dana kada se dogodilo, u emisiji pod radnim naslovom “prvi ratni zločin počinjen tokom raspada SFRJ”, sumnja u zvaničnu slovenačku verziju prisutna je od početka. Ponovno emitovanje snimaka austrijske televiozije na srpskim medijima, serija tekstova o tim dogadjajima, pokretanje pretkrivičnog postupka od strane Tužilaštva za ratne zločine u Beogradu, nisu se nimalo dopali slovenačkoj valsti, koja se “zabrinula” da će to pokvariti dobre odnose. Posebnu zabunu je izazvao bivši ministar odbrane Zoran Stanković izjavom da trojica vojnika nisu 27. juna 1991.godine ubijena na karauli Holmec. Ikao je ovaj slučaj neugodan za Sloveniju, ova država datum dogadjaja na karauli, 27. jun slavi kao Dan slovenačke policije, zbog tadašnje pogibije dva slovenačka policajca.

Ratni zločin na karauli Škofije

Ako slučaj Holmec pokušavaju da “zature” i da ga izbrišu sa spiska ratnih zločina tokom raspada SFRJ, Tužilaštvo za ratne zločine u Beogradu ne bi smelo da olako predje preko ratnog zločina koji je počinjen na tadašnjoj jugoslovensko- italijanskoj granici, kod karaule Škofija, 29. juna 1991. godine. Toga dana pripadnici slovenačke teritorijalne odbrane zarobili su i metkom u potiljak ubili Slobodana Pantelića, starog 45 godina, kapetana prve klase, iz garnizona u Ilirskoj Bistrici, rodjenog u zlatiborskom selu Šljivovica. Tada su ubijeni i Branko Sedlar, star 37 godina, gradjansko lice na službi u JNA iz garnizona Rijeka i Osmani Mehmedin, star 21 godinu, vozača na redovnom služenju vojnog roka iz garnizona u Ilirskoj Bistrici, a rodom iz Makedonije. Sva trojica su bili u vozilu “picgauer” koje su zaustavili teritorijalci, na silu ih izvukli iz vozila i mučki likvidirali, pucajući im u potiljak. Nakon toga su teritorijalci iscenirali sukob i smrt ove trojice pripadnika JNA “smestili” u borbenu paljbu, da bi se prikrio ratni zločin. Više od petnaest godina i slovenačko i srpsko pravosuđe ćute o ovom slučaju ratnog zločina. O ovom zločinu prvi je progovorio u svojoj knjizi Uspomene na početku oružanog sukoba u Jugoslaviji 1991. godine Konrad Kolšek. Slovenac Kolšek je inače te godine bio komandant Pete vojne oblasti sa sedištem u Zagrebu, kojoj j pripadala i Slovenija i poznato je da su ga Sloevnci odmah proglasili za izdajnika, a vojni vrh u Beogradu 29. juna razrešio te dužnosti, a posle tri meseca je penzionisan. O ubistvu Pantelića, Sedlara i Mehmedina, Kolšek piše:
“Indikativan je izveštaj pomoćnika komandanta za političko pravni sektor 13. korpusa, pukovnika Mirka Vukanovića koji je u 11,30 časova poslao službeno nadredjenoj komandi, pukovniku Predojeviću sledeće: “Na graničnom prelazu Škofije neočekivno su nas napale oružane snage Slovenije, pri čemu su izgubili život kapetan 1. klase Slobodan Pantelić, leš su našli u karoseriji, vojnik-vozač Mehmedin Osmani, našli smo ga u kabini vozila, i vozač-civil čiji smo leš našli na karoseriji. Svi su bili ubijeni metkom u potiljak. Njihova tela su naknadno ubačena u vozilo. Ovu trojicu pukovnik Krtinić je 29.juna 1991, godine poslao sa karaule Škofije na istoimeni granični prelaz, a izvršena obdukcija pokazala je da je “picgauer” upao u zasedu, a njih terojica sa leđa hicem u glavu likvidirani....” napisao je Kolšek, a u istoj knjizi zabeležio je i sledeće:
“Za ovom trojicom poslato je pojačanje, oklopno vozilo koje su slovenački teritorijalci gađali protivoklopnim ručnim bacačem. Tu su još teško ranjena dvojica starešina, koji su prevezeni u Beograd, ali su podlegli ranama. Ranjeni su još dva oficira i jedan vojnik ali su uspeli da se dočepaju granice gde su im u pomoć priskočili italijanski vojnici....”, zapisao je Kolšek. Ovu verziju događaja na karauli Škofije potvrdilo je i nekoliko svedoka na jednom ročištu u sudu u Ljubljani, medju njima je bio i tadašnji predsednik opštine Kopar. Ali, sve je to bilo uzalud, jer zvaničnoj Sloveniji nije stalo do istine, već da prikrije sve slučajeve ratnog zločina koje su počinili njeni teritorijalci.

Zlatiborac Slobodan Pantelić, kapetan 1. klase, bio je oženjen Slovenkom, njeni sunarodnici su ga mučki ubili

Slobodan Pantelić, mučki ubijeni kapetn 1. klase JNA, bio je jedan od petoro dece Mileve i Obrada Pantelića iz zlatiborskog sela Šljivovica. Završio je Podoficirsku školu i više od deset godina živeo u Sloveniji, u garnizionu Ilirska Bistrica. Tu se oženio slovenkom Marijom, sa kojom je dobio sina Ljubena. Povremeno su dolazili u Slobodanovu rodnu Šljivovicu. Pripadnici JNA i gradjani Ilirske Bisterice koji su ga poznavali, voleli su ga i poštovali kao časnog čoveka. Slobodanova rodbina u Šljivovici za njegovu pogibiju saznala je 1. jula 1991. godine. Sa tugom tih julskih dana Slobodanove starije komšije u Šljivovici sećale su se kako su njihovi očevi i dedovi tokom Drugog svetskog rata u svoje kuće primili slovenačke porodice proterane u to vreme sa svojih ognjišta. Krajem juna prošle godine, na petnaestu godišnjicu od Slobodanove pogibije, razgovarala sam sa njegovim mladjim bratom Milojkom, koji mi je izmedju ostalog pričao kako će se on i još dvojica Slobodanove braće, Petar i Milomir do kraja života sećati kako su išli u Sloveniju jula 1991. godine da nadju mrtvog brata:
“Odmah po saznanju za Slobovu smrt, krenuli smo ka Sloveniji. Došli smo do Splita, a tu je trebao da nas po dogovoru sa snahom Marijom čeka jedan čovek i da nas preveze do Ilirske Bistrice. Svi smo bili u crnini, čekamo. Hrvati nas sa podozrenjem posmatraju, i jedan veli, sigurno su im nekoga ucmekali... Čekamo tog čoveka, nema ga. Onda se snaha Marija javi, i kaže, nije ga smela poslati. Razumemo njen strah, nosi srpsko prezime.. Borila se sa sobom... Nakako dodjemo do Bistrice. Zgrada u kojoj je živo Slobo je pod prismotrom. Onda mi pravo odemo u garnizon, odatle zovemo snahu da je pitamo gde želi da sahranimo Sloba. Kaže, želi da Slobo “ostane” u Sloveniji, a u garnizonu nam savetuju, terajte ga u Srbiju, ovde će mu skrnaviti grob... Uspemo kod JNA da Sloba sa telom vojnika iz Makedonije bude prebačen u Beograd, i sahranili smo ga na Bežanijskom groblju....”.
Slobodanov brat Milojko i ovo mi je prošle godine rekao: “Kada smo u julu 1991. godine stigli u Ilirsku Bistricu raspitivali smo se kako je poginuo naš Slobo, i svi su znali da je ubije metkom u potiljak. Njegovo telo i tela još dvojice poginulih tri dana su ležala na mestu pogibije, jer niko iz JNA nije smo da priđe, a kada smo se u vojnoj komandi dogovarili oko sahrane, nismo se smeli istim putem vraćati za Srbiju. Išli smo preko Mađarske. Eto, vidite, petnaest godina kako nam je brat poginuo, a ni slovenačke, ni srpske vlasti neće da otkriju imena Slobovih ubica...

Iako se prema nekim izvorima znaju imena ubica pripadnika JNA na graničnim prelazima Holmec i Škofije, a s obzirom da Slovenija ne priznaje da je na njenoj teritoriji tokom ratnih sukoba počinjen ratni zločin, teško je poverovati da će Milojko Pantelić iz Šljivovice ikada saznati ko je ubio njegovog brata Slobodana. Ipak, Milojko se nada da će biti suđeno ubicama, jer kaže, pravda je spora, ali dostižna.... U procesu raspada SFRJ ruke mnogih su ostale krvave, ali neki su uspeli brže-bolje da ih operu, i da sakriju svoj zločin, a Evropa ih je oberučke primila... Ali, dela ratnih zločinaca ne zastarevaju...
1991. je daleko, a jos NIKO nije odgovarao za ovo....
Zašto neko ima pravo na ratni zločin, dok drugima pripisuju i ono što nisu počinili?
.

Poslednji izmenio Vesna dana 11 Jun, 2010 19:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SLOVENI - RELIGIJA, ISTORIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Strana 5 od 20

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 240617 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tetoviranje maštom... Stihovi članova Foruma 228 Vakan Tanka 87590 01 Maj, 2011 00:16 am
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVITI STATUT 105 IIpotoMajctop 40037 22 Feb, 2011 21:58 pm
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 5616 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - LJUDSKA AURA - dr sci. Ljubiša Stojanović 27 drugar 21181 06 Jan, 2010 13:14 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Docek Gregorijanske Nove godine na Rtnju 0 Vakan Tanka 4980 01 Okt, 2009 22:41 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nove Kirlijanove fotografije 17 plavizrak 14107 27 Sep, 2009 15:56 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)