REIKI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE I SVJETOVNE TEHNIKE SAMOPOMOĆI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 30 Sep, 2008 01:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enoch ::
Reiki je dobar kanal sto se tice lijecenja, no, kao i svaki kanal, sklon je manipulaciji. Nemojte biti toliko sigurni i uljuljkani u New Age flufy filozofiju kako "sam Bog odasilje reiki energiju". Oni koji se hrane nasom energijom vole ovaj kanal..to je sve sto cu reci na tu temu.

BRAVO MAJSTORE.

MANIPULACIJA ENERGIJOM POCINJE ONDA ---KADA TE NEKO NAUCI KAKO DA TO RADIS....
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 30 Sep, 2008 01:12 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::
...

Pozdrav Enoch, potpuno se slažem sa tobom.
I ja sam za potpunu slobodu mišljenja.
Zar nije dovoljno što imamo totalnu blokadu medija...
Pa nećemo valjda i na forumu praviti JEDNOUMLJE,
kao što ti kažeš - tipa Galaksiopeje.
Na ovom forumu nisam nikog do sad banovala, kao što i sam znaš,
premda mi neki zameraju da sam preblaga, i da sam trebala.

.

Ma jok Vesna,
kakvo banovanje, jednom mi je neko rekao da BOG uvek kaze DA...
A ti mi sličis toliko na Njegovu energiju, da ne mogu da te zamislim da kažes NE...
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 30 Sep, 2008 01:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svako manipulisanje energijom dovodi do jednostavnog pitanja-ZASTO NISMO ZADOVOLJNI SA STVARNOSCU ONAKVOM KAKVA ONA JESTE?

Ako nekome treba pomoci - i on vapi za tim -onda O.K. pomoci cemo mu, ali ako sami nekome nesto namecemo - zbog koga to radimo ??

Jasno je - zbog SEBE...

Zato poslusaj dobro naseg prosvetljenog brata enocha- i oprezno sa onima koji bi nesto oko tebe da prckaju energetski...

Sve sto treba da spoznas UPRAVO SADA JURI KA TEBI...
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 30 Sep, 2008 01:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="DAJBOG"][

Ma jok Vesna,
kakvo banovanje, jednom mi je neko rekao da BOG uvek kaze DA...
A ti mi slčlis toliko na Njegovu energiju, da ne mogu da te zamislim da kažes NE...[/quote

Hvala ti Dajbog,
Ali sam ipak danas morala da opomenem Easy-ja, sa velikim žaljenjem ...
Pozz

.
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 30 Sep, 2008 09:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dajboze, slazem se sa svim Wink
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 30 Sep, 2008 09:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisam mislila javljati se na ovu temu, ali pošto mi je više tekstova ovdje "zaškripalo" morat ću reagovati.

Enoch, druže stari, ja još NIKAD dosad nisam čula da je reiki kanal - kanal manipulacije ljudima i energijom koja teče kroz njega. I ovo me veoma iznenađuje što si napisao ovdje. Mogu razumjeti takav tvoj stav iz onog što smo inače pričali privatno, a i jasno mi je o kojoj osobi pričaš kad si spominjao njenu dogmatičnost u pogledu reikija. S tim dijelom se slažem, no ja dogmatizam vidim kao strah osobe da sistem koji "propovijeda" ne iskrivi u svrhu zlog ili lošeg korištenja tog istog sistema. Takva osoba postavlja se u ulogu glavnog branitelja i čuvara "svete tradicije". S jedne strane to i nije loše, jer se time neki sistem, ako je dobar, čuva od manipulacije, tako što se stalno podsjeća na vrijednosti i dobre kvalitete tog sistema. S druge strane, dogmatizam kao i svaki, pa i onaj u reikiju ima svoje loše strane, koje su nam svima već poznate.

Dakle, ove tvoje tvrdnje o tome da negativci ulijeću kroz reiki kanal su me iznenadile, ali pošto imam običaj da ti uglavnom vjerujem Wink to me je i na određeni način ponukalo da narednih dana sjednem i malo "pitam" gornje slojeve o toj temi.

Evo zašto me je iznenadilo: liječim sebe i druge ljude 13 godina putem Reiki Usui sistema iscjeljivanja, i naravno, odmah ispravka: ne liječim ja, nego ta energija koja prolazi kroz mene. Imam običaj reći da sam ja i svaki drugi reikista jedan obični koaksijalni kabl koji provodi energiju od izvora takve energije do primaoca. Toliko u vezi sa nadizanjem i rastom duhovnog ega svih onih koji misle da su postali uspješni reikisti i uspješni iscjelitelji. Uvijek zaboravljaju početnu stvar, a ta je da nisu oni ti koji liječe već energija koja teče kroz njih.

Da se vratim na temu: nikada još nisam osjetila da je neko ili nešto upalo u taj moj kanal i zaista još se nije desilo da sam na nekoga primjenila nešto pogrešno u tom načinu iscjeljivanja jer su sve reakcije bile pozitivne a i rezultati liječenja. Opet, dakako, nisam "ja" bila ta koja je bila "pametna" i "dobar iscjelitelj" već ova energija i inteligencija koja njome rukovodi.
E, sad zašto je to tako sve bilo "krasno i divno"? Mislim da je to posljedica stava osobe koja ovo prakticira - da pravilno upotrebljava ove iscjeliteljske energije, a ne pokušaja da se njome manipulira. Također, mislim da iskrena i poštena namjera da se nekom pomogne je najbolja brana od upada bilo kakvih nepoželjnih entiteta i energija. Ako nešto radiš iz srca i sa dubokim saosjećanjem za tuđe patnje, meni je to, ponavljam, najbolja brana od neželjenih upada.

Svjesna sam da su (pogotovu posljednjih godina), aktivnosti "dežurnih zloća iz astrala" i drugih područja nemjerljivo pojačane jer je sve višestruko uvećano, i pojačano do krajnjih granica, pa tako i djelovanje onog što uslovno zovemo "dobro" i "zlo", pa stoga dajem tvojim riječima određeni kredibilitet.

Dakle, Enoch, pričaj: sad me živo zanima koja su tvoja saznanja o upadima u reiki kanale za liječenje. Stvarno želim znati za takve slučajeve i naravno, pošto izuzetno cijenim tvoje znanje, želim znati do čega si ti lično došao u svojim iskustvima u vezi sa ovom problematikom. Ako je to zaista tako, onda ću morati sjesti i debelo preispitati neke stvari.
I naravno, šaljem ti veeeeeeeeliku pusu.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 30 Sep, 2008 11:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Samo da dodam-najstrasniju energetsku manipulaciju koju sam video(na zalost i doziveo) u zivotu je bila od jednog Reiki majstora.

Enoch je u pravu - itekako je u pravu...
Ne kazem da ima ljudi koji ispravno i s ljubavlju rade REIKI, Ali je definitivno moc koja se dobija sa tim znanjem-OPASNA.

Pozzzz...
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 30 Sep, 2008 21:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dajbog, ako si ti lično to doživeo od čovjeka koji kaže da je reiki majstor, onda zarad istine, molim te, navedi njegovo ime. On zaslužuje da bude raskrinkan na svim mogućim mjestima! Ionako je dovoljno manipulatora u drugim oblastima života, da bi se dozvolilo da i u ovoj oblasti koja je zaista pomogla tolikom broju ljudi, nađu se takvi koji će sve to da zatruju, obezvrijede i uprljaju. Ako iz nekih svojih razloga ne želiš to učiniti ovdje, molila bih te da to učiniš na pp.

Nažalost, od jednog mog prijatelja iz Beograda čula sam da u tom gradu ima nekih "reiki majstora" i praktikanata koji se služe strašnim manipulacijama, ali nisam mu baš mnogo vjerovala jer on nije upućen u reiki sistem. Ako slučajno govorite o istima, onda je vrijeme da se oni raskrinkaju. I budi siguran da ću to javno učiniti na svim mogućim mjestima gdje mi to bude dostupno. Da vidimo onda koliko će im ljudi dolaziti na tretmane ili inicijacije!

Žalosno, do Neba žalosno!
 Nazad na vrh »
lazicmaja
Gost

Poruka Poslao: 30 Sep, 2008 22:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav dragoj Jasni i od mene, milo mi je sto si tu i imam jednu molbu za tebe ili Dajboga , ako poznajete dobrog Reiki ucitelja ovde ili jos bolje u NS-u da mi javitem moze i PM,, a mogu da ostavim i mail. Pozdrav.
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 30 Sep, 2008 23:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pusa i pozdrav tebi, LazicMajo! Kao što već rekoh, kontaktiram sa reikistima iz BiH i Hrvatske, a mislim da ću moći da nađem i nekog iz Srbije. No, po ovim iskustvima koje navode neki članovi foruma koji su iz Srbije, ne bih se trenutno usudila nekog preporučiti samo po imenu, dok osobu lično ne upoznam.

Ako ti treba tretman, javi mi, pa ćemo se dogovoriti. Najljepše od svega je što ne moraš da mrdneš iz svoje fotelje Wink a iscjeljivanje će teći. I, naravno, potpuno je besplatno. Uzgred - pitaš da li znam nekog tu kod tebe ili iz Novog Sada, a gdje je to "kod tebe"? Rolling Eyes Naime, ako uskoro budem opet dolazila u Srbiju, i ne budeš mi predaleko, bilo bi korisno da znam iz kog si grada. Možeš mi to reći i na pp.
 Nazad na vrh »
lazicmaja
Gost

Poruka Poslao: 30 Sep, 2008 23:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Cao Jasna, mislio sam na Bg, ne verujem da ima nekog blizu mene, zivim u Kikindi, potreban mi je i tretman i ucenje Reikija. (lazicmaja@panline.net) Pozdrav.
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 01 Okt, 2008 03:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jasno, probaj uraditi ovo: zamoli cuvare da unutar tebe podignu tvoju vlastitu energiju do maksimuma i da ti se zastitni stitovi aktiviraju istoga trena kada po tebe nepozeljna energija pokusava uci kroz energetske centre. Ostani tako neko vrijeme i nemoj radit nista. Nakon dvije tri minute zamoli stitove da u tebi prepoznaju svaki "segmenat" energije koja nije kompatibilna sa tvojim astralnim bicem. Zatim, kada ti je sve na maximumu, otvori reiki kanal i pusti energiju da tim kanalog prolazi kroz / u tebe. Javi kao je bilo. Ja sam jednom na te zamolbe otvorio kanal i zamolio za umirenje glavobolje. Meni je nakon toga bilo da sam upao u strahovito jak vrtlog koji me sve dublje i dublje vukao u nekakav dusevni bezdan. Poceo sam se tresti na krevetu kao malo dijete dok se moja energija borila sa necim sto na mene nije djelovalo nimalo pozitivno. Nakon pola sata strahovotog naleta vlastite energije i energijskog overdosea, osjetio sam onaj pozitivni "segmenat" reikija kako mi polagano mice glavobolju. Glava je prestala. Dakle, ono sto je na pocetku dolazilo tim kanalom bilo je krajnje neprijatno. Da se razumijemo, moje misljenje o reikiju nije oduvijek bilo ovakvo. Prije sam svima savjetovao reiki i prakticirao ga svaki dan (jedino sam osjetio da me ponekad strahovito isisava energetski ali to je bilo sve), dok nisam dozivio ono "nesto" sto me "lansiralo u orbitu". Nakon toga sam znao sve supstitute kojima sam se do tada bavio (reiki, kriya, pranayama, vrill, raznorazne meditacije..) opisao jednostavno kao "ducansku vrecicu kojom me netko ogrnuo da me zastiti od vatre, vjetra i vode" ili kao "travku sa livade koju netko stavi u visecjevni raketni bacac". Ovo dalje vuce potencijalnu polemiku oko toga sto je istina u svemu tome. Ili ja lazem i izmisljam stvari i dogadjaje, ili nesto stvarno "plazi" supstitutnim energetskim kanalima; ili sam ja dozivio nesto sto me udaljilo od supstituta, ili me nesto izmanipuliralo i obmanulo do te mjere da mi supstituti energije postanu prijetnja poput poroka (cigareta, kava, marihuana itd.), ili sam presao na tamnu stranu pa reiki dozivljavam kao prijetnju (kao i mnoge druge stvari koje prije nisam kao takve dozivljavao) ili u svemu ima nesto istine ali ima jos puno toga da se doda?! Uglavnom, ja svoj pogled na to imam ali svejedno sam otvoren za sve opcije Wink

Nadalje...Ono sto sam rekao u pogledu zabrinjavajuce rasprostranjenosti reikija - stoji. Danas je iniciran svatko ko ima za platiti. Reiki je postao biznis i tu nema nikakvih argumenata da je "crvenije zelenije od smedjega". Naprotiv, stvari su tu strahovito crno bijele. Ima jedan interesantan podatak koji je moj bratic dobio od jednog slovenskog bioenergeticara, a to je: "reiki iz covjeka isisava energiju", sa cime se na oredjeni nacin slazem i do jedne mjere.. Nadalje...iz postovanja prema tajnovitosti simbola (iako ih se moze naci po netu) ne bih pisao imena simbola, ali sugerirao bih da se provjeri drugi simbol kod drugog stupnja, onaj koji lici na malog "zmajica" i da se proba meditirati na taj simbol, ili da se na svoje nacine dodje do podataka o njemu.

Jos jednom...ja nemam nacelno nista protiv reikija, ali tvrdim da nije koherentan i da je sklon manipulacijama raznih sila i entiteta sa raznih eterickih / astralnih ravnina. Ako neki misle da oni to nisu u stanju raditi i da "Svemocni to ne dozvoljava", onda su ti neki naivni da naivniji ne mogu biti WinkRazz
 Nazad na vrh »
kaliopa

Pridružio: 30 Sep 2008

Poruka Poslao: 01 Okt, 2008 08:51 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima! Ja bih malo da se ubacim na vaše ,, frekvencije,, i da kažem neko svoje mišljenje. Very Happy
Što se tiče reiki kanala, po mom mišljenju tu ne može teći nikakva negativnost ili se kroz kanal davaoca miješati negativan entitet, ako je naravno čovjek koji daje reiki pravilno prvo očistio sebe, potom prostor u kojem radi i tražio reiki zaštitu za sebe kad radi tretman, kao i zaštitu prostora i te osobe.
ako čišćenje sebe ili prostora , kao i zaštita nije adekvatna , onda su moguća miješanja neg. entiteta. Pa ti entiteti se mješaju u sve tehnike.

Reiki tehniku, često znaju prikazivati kao,, instant tehniku,,ili ,, tehnika sa diplomom iscjeljivanja za široke narodne mase,, pa je usljed toga ljudi olako tako počnu i shvatat.
I za reiki treba mnogo rada na sebi, bez obzira što to ljudi shvataju, kao kanal je otvoren i to je to, ili u radionici sam naučio tu zaštitu i to je to.
Lično sam se uvjerila u rad nekih majstora ili iscjelitelja koji po meni nije bio adekvatan, jer iste te ,,lole,, nisu znale očistiti ni sebe, a kamoli one što su došli
po pomoć, a o zaštiti da ne pričam, i naravno onda se dešava svašta.
Po meni , otvaranje kanala i dobivanje stepena ili majstorstva nije za svakog, ne samo u reikiju nego u bilo kojoj tehnici, ako čovjek doista nema predispozicije za to, jer danas se sve kupuje , diploma reikiste, auto mehaničara, električara itd, ili još gore završi se tečaj za reikistu ili majstora reikija, ili škola za auto mehaničara, ekonomistu itd, a te osobe po primitku diplome nemaju pojma i ako su redovno išli na kurs ili u školu.

Zato po meni ljudi treba da dobro razmisle, kada se upuštaju u kupovinu novog ,, alata ili spravice,,, jer ,, alat,, u svačijim rukama , ne popravlja isto.
Imati ,, alat i diplomu,, ne znači i da ste majstor, pa bez obzira kome to radili sebi ili drugom, samo prirodna predispozicija i velika vježba čini majstora ili iscjelitelja.
Pošto je reiki ,, svjetlost i ljubav,,, moja topla preporuka ako u tretmanu sebi ili drugom osjetite bilo kakvu nelagodu, strah ili bilo šta drugo osim osim lijepih i uzvišenih osjećanja razmislite jeste li dobro očistili i zaštitili prostor i potražite vođstvo svjetlosne inteligencije, a ako osjetite da vas i dalje ,,vozi ,,u ružan osjećaj jednostavno se zahvalite i prekinite tretman.

Kada prođe izvjesno vrijeme pokušajte ponovo, prvo reiki tuš ,čišćenje sebe i prostora, ZAŠTITA,poziv za vođstvo itd Very Happy
A ako ni tada nije ok, onda definitivno trebate potražiti, pomoć nekog stručnijeg. Smile Very Happy Laughing
 Nazad na vrh »
Ana
Gost

Poruka Poslao: 01 Okt, 2008 09:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kod:
Ne bi se slozio sa izrazom: "prevazici reiki", nego ga shvatiti kao jedan vid energije koju nosimo u sebi ali je vecina ne zna koristit, pa mora (i ocito - zeli) ostavljat pare "majstorima", posto ionako nitko od sve te new age branse ne vjeruje da bilo sta lezi u nama...nego da sve dolazi "s neba" (psihologija bi rekla: prepustanje odgovornosti i inicijative drugima).

Jeste Enoch u pravu si nisam baš najbolji izraz upotrebila...dešava se to ponekad i tačno i dokazuje da su riječi kodirane tačno svaka na odredjenom nivou...te neadkvatna upotreba i te kako odstupi od suštine a pogotovo u ovakvim tematikama. Tačno je da je Reiki unutar nas i sa tim se slažem kao i da pogrešno aktiviranje Reiki energije upravo proizilazi iz stava da to dolazi izvana. Za inicijativu i odgovornost i te kako treba snage i energije ali ćemo je slabo dobiti od spolja ako je prvo ne aktiviramo sami unutar sebe!
Bas bi voljela Enoch popričati sa tobom uz neki topli i zdravi napitak na ovu tematiku i uopšte na temu duhovnosti,mislim da se može dosta toga korisnog naučiti od tebe samim tim što predpostavljam da sam i dosta mladja od tebe te svakako ima štošta još i da saznam i iskusim. Sve najbolje Very Happy
 Nazad na vrh »
Ana
Gost

Poruka Poslao: 01 Okt, 2008 10:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Što se tiče reiki kanala, po mom mišljenju tu ne može teći nikakva negativnost ili se kroz kanal davaoca miješati negativan entitet, ako je naravno čovjek koji daje reiki pravilno prvo očistio sebe, potom prostor u kojem radi i tražio reiki zaštitu za sebe kad radi tretman, kao i zaštitu prostora i te osobe.
ako čišćenje sebe ili prostora , kao i zaštita nije adekvatna , onda su moguća miješanja neg. entiteta. Pa ti entiteti se mješaju u sve tehnike.

I sa ovim se slažem lično sam tresnula o ''beton''nekoliko puta ispočetka kada nisam radila čišćenje i predpripremu. Tačnije kad sam radila misleći da nema veze gdje se nalazim,ili mi je odjeća slučajno nakupljena svakvim''lepljivim energetskim balastima''tj.odjeća koju sam nosila ceo dan a dan je recimo bio stresan pa se to akumuliralo malo i na njoj,ili kada sam htela da malo eksperimentišem da probam što mi nikako nije od učitelja savjetovano ili nije jednostavno praksa do tada bila itd.. No svakako dodajem,nije bilo uopšte kobno to su bila mala skretanja...doduše praćena i energetskim padom i iscrpljenošću...al sam naučila lekcije Wink . Nekad jednostavno moramo preuzeti odgovornost i dozu rizika za to što odlučimo uraditi iako nije niko nikad prije nas radio a sve u cilju napretka,naravno bez zloupotrebe!

Citat:
Po meni , otvaranje kanala i dobivanje stepena ili majstorstva nije za svakog, ne samo u reikiju nego u bilo kojoj tehnici, ako čovjek doista nema predispozicije za to, jer danas se sve kupuje , diploma reikiste, auto mehaničara, električara itd, ili još gore završi se tečaj za reikistu ili majstora reikija, ili škola za auto mehaničara, ekonomistu itd, a te osobe po primitku diplome nemaju pojma i ako su redovno išli na kurs ili u školu.

Jeste u pravu si nije svako za to u smislu ako nije spreman i probudjen do odredjene mjere.....inicijacije nisu igra,poznato je da su nuspojave nakon inicijacija i te kako teške u većini slučajeva te se valja nositi sa tim....zaista može biti kobno za nepripremljne može se i te kako završiti na ljekovima ili psihijatriji ako osoba nije spremni inicijant.
A što se tiče plaćanja slažem se djelimično sa tim...opet zavisi od situacija i još nekih faktora....no whatever....Ja sam je dobila besplatno čak sam i ne planirajući i ne razmišljajući na tu temu da nadjem učitelja Reikija,upravo ga srela i sam se pojavio i rekao nešto jako interesantno za mene što je djelovalo kao ''veliko zeleno svijetlo''!
Pozdrav svim svijetlim,zdravim i hrabrim Smile !
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE I SVJETOVNE TEHNIKE SAMOPOMOĆI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 2 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 93263 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 30829 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42883 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 23008 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35881 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43213 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Duboko se upustite u sadašnji trenutak 1 adminfob 5284 31 Jan, 2008 21:56 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)