MISAO
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
blagovest

Pridružio: 22 Apr 2010

Poruka Poslao: 23 Jul, 2010 01:59 am    Naslov: MISAO
Odgovoriti sa citatom

Dugu kad predjes i osetis sjaj blesak svetlosti i vidis raj postanes beskraj tvoj zivot tada nema kraj. Ispred sebe ti vidis cvet iza cveta celi svet veliko stalo starog hrasta sto cuva znanja starih mudrastva ti stojis ispod krosnje stare trazis znanja i rajske darove i kad te ljbav podigne vislje zatvoris oci duboko dises dok staro drvo cuva ti hlad ti si u svetlosti zauvek mlad.
blagovest

Poruka Poslao: 23 Jul, 2010 02:04 am    Naslov: vera ljubav i jos po nesto
Odgovoriti sa citatom

Nadam se ca biti zainteresovanih da svojim mislima oplemene prostor u nama i oko nas ,jer sva znanja i mudrosti ne vrede imati ih i cuvati vec davati i dobru ciniti .
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 23 Jul, 2010 07:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

O, dobrodoshao. Smile

Citat:
Blagovest:
jer sva znanja i mudrosti ne vrede imati ih i cuvati vec davati i dobru ciniti .

Ovo me podsetilo...

Dakle, moja je filozofija da covek treba da deli mudrost koju poseduje, da treba pomagati drugima da pomognu sami sebi i da
treba nastaviti prema napred uprkos olujama, jer nakon njih uvek dolazi mirno more. Isto tako bi trebalo da zanemari negodovanja
sebicnih intelektualca, koji uzvikuju, "Ne otkrivaj tajnu. Zadrzi sve za nas. Ljudi je ne mogu razumeti".

Ali, kako nikad nisam video da je zadrzavanje mudrosti za sebe bilo kome donelo neko dobro i zato sto volim da vidim druge
srecnima i jer sam otkrio da ogromna vecina ljudi moze da razume i stvarno razume, nastavicu da pisem, radim i proucavam dokle god postojim.

Jer ja ne poznajem ni jednog coveka koji ima pravo na monopol nad mudroscu ovog univerzuma.
Ona pripada onima koji je mogu koristiti kako bi pomogli sebi i drugima.

Kada bi smo malo bolje poznavali i razumeli stvari, svi bismo vodili srecnije zivote.

A postoji nacin da se one spoznaju i put prema slobodi postoji.

Staro mora dati prednost novom, laz se mora razotkriti pomocu istine, a istina, iako napadana, na kraju uvek pobedjuje.

L Ron Hubbard - Novi Pogled na Zivot.
blagovest

Poruka Poslao: 23 Jul, 2010 08:36 am    Naslov: rec je mudrost
Odgovoriti sa citatom

Da svakao ali ipaki neki biseri nisu za svinje milim da je to svima ponato .

Molio bih vas za vase MISLI a ne citate iz knjiga ili od drugih ljudi samo svoje iz duse zamisli oseti i napisi . HVALA
whitesnake
Iskušenik

Pridružio: 22 Jun 2010

Poruka Poslao: 23 Jul, 2010 09:43 am    Naslov: Re: rec je mudrost
Odgovoriti sa citatom

blagovest ::

Molio bih vas za vase MISLI a ne citate iz knjiga ili od drugih ljudi samo svoje iz duse zamisli oseti i napisi . HVALA

Srela sam se mnogo puta sa: ne bacaj bisere pred svinje!

Pa sad, malo teska izreka! Koliko ljudi toliko cudi! Ko je za tebe/mene svinja? I zasto? I da li ti/ja imamo bisere ili samo mislimo da ih imamo!!!

Mozda prici coveku koji ne razume nase misli i "prevesti" ih. Tako biseri(ako su biseri) nece biti baceni pred svinje(ako su svinje).

I opet: koliko ljudi toliko cudi! Pa, moze biti tesko naci osobu koja ce nas razumeti! Medjutim, ono sto je daleko teze smo mi sami koji nemamo strpljenja ili snage ili volje da pomognemo toj drugoj osobi da nas razume.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 23 Jul, 2010 23:25 pm    Naslov: Re: rec je mudrost
Odgovoriti sa citatom

blagovest ::

Dobro, ok. Smile

A Whitesnake dobro kaze. Ko ce reci ko je svinja a sta je biser?

Ponekad se neku mudrost moze napisati u tri recenice, i dati to nekom. Ponekad u par strana a ponekad u celoj knjizi.

Biser ako vredi oko 100 evra, e 10 knjiga se mogu kupiti za taj novac.

Ja mislim, da ako "pogodis zicu" da mozes i ludjaka urazumiti.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Yahoo Messenger MSN Messenger
blagovest

Poruka Poslao: 24 Jul, 2010 00:31 am    Naslov: POZIV
Odgovoriti sa citatom

Zar se ta recenica toliko cula ja sam je kao mali procita verijem da znate gde a verujem da znate i svi ko jou je izrekao ili tako pise da ju je izreko . A su svinje pa to svako shvati kad baci biser ili rec ili slovo ili knjugu svinja sve pojede . Ali tema nije svinja niti ucenje nenaucenh .

MISAO KO JE IMA NEKA JE KAZE DOBRO IZ SVETLOSTI SVETLO IZ DUSE LJUBAV !
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 24 Jul, 2010 01:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

postoji jedno poimanje, koje je, mozda,i samo moje,jedino...
da je SVE = VOLJA BOZIJA... sada, dakle, ne u smislu nekih interpretacija - neka bude volja Tvoja... kao da vec sada nije,
ili da je bilo vremana kada je nije bilo...
shodno tome ova izreka = ne prosipaj bisere pred svinje... lpki smatram i overenom istinom,alii SLUCAJU
JEDAN NA JEDAN...
ima sasvim druge moci i mogucnosti u danasnje vreme... pogotovo preko neta...
zasto tako mislim?
zato sto i kada zelimo da komuniciramo jedan na jedan... sa odredjenom osobom,
ipak je net... i sajtovi... otvoreniji, mnogo vise, za mnogobrojne REZIJE - ODOZGO,
pa tako vrlo lakomoze da se desi da osoba kojoj je cak i licno namenjen biser... ne stigne da pogleda - primi, prihvati, dobije...
a, sa druge strane se rezira za sasvim druge osobe...
tako da, licn verujem, i ubedjen sam.... da svaki biser - pusten preko neta, ce potaknuti odredjene osobe, po meni andjele i NAD DUSU... DA UPUTI odredjenu osobu upravo tamo gde j e potebno...
ka biseru... makar i nije bio upucenj direktno njemu.
takodje, slicno... oni koji imaju zelju i potrebu da nalaze greske... sude,osudjuju...
i njima ce se upravo to - milostivo ponuditi...
dakle, nije vreme za stednju bisera... prospite... neko ce vec biti upucen da ih prepozna...
i... da ih prosledjuje dalje...
dakle,samo napred...

pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 24 Jul, 2010 10:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alex, Thumright

Bisere treba bacati na sve strane, pa nek hvata ko stigne.
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 24 Jul, 2010 13:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako vec cinis dobro delo ili bacas biser unaokolo i ako pri tome ocekujes nagradu ili priznanje ,bolje to i ne radi .Jer,namere ti nisu casne .Pokazujes samo moc .
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
blagovest

Poruka Poslao: 24 Jul, 2010 20:52 pm    Naslov: ljubav
Odgovoriti sa citatom

Ha moja tema ode drugim putem mozda tako i treba . ALI JOS JEDNOM MISAO a ne biseri .

ko zeli da kometarise nije na odmet ali molim vas da ko drugi cita procita nesto lepo MISAO

a kako se svi ovde predstavljaju za DOBRE" verijem da ce i te misli biti dobre .

Zeleo sam da dobrim mislima iz srca ne iz knjiga ili tekstova vec svoji da malo oplemenimo prostor jer pisuci mili iz duse ne izlaze samo mili vec i dobro ,,,,,,,,
aurra
Na duhovnom putu

Pridružio: 11 Jul 2010

Poruka Poslao: 25 Jul, 2010 13:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisam sigurna bas, kako se osecas u momentima kada tvoje reci ne dopiru do sagovornika, a ti imas zarku zelju da preneses znanje, ne daj Boze da ti se reci izvrcu, sve izgubi smisao ... ! Moja misao - TRANCE je izvrstan ! Pozz na ovaj Blag dan
aurra
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 26 Jul, 2010 18:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rolling Eyes MISLIM DA IPAK PREVISE MISLIM! MALO MEDITACIJE NIJE NA ODMET !
aurra
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 26 Jul, 2010 18:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ZAISTA CUDESNA BICA I SVETOVI:
http://www.youtube.com/watch?v=5yRgiXh2fP4
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 27 Jul, 2010 09:34 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

aurra ::
      Nisam sigurna bas, kako se osecas u momentima kada tvoje reci ne dopiru do sagovornika, a ti imas zarku zelju da preneses znanje, ne daj Boze da ti se reci izvrcu, sve izgubi smisao ... ! Moja misao - TRANCE je izvrstan ! Pozz na ovaj Blag dan

Da, to je jedan solidni problem. Kroz reci, bar 50% kvaliteta misli se gubi. Mogu ja imati divne misli, a kad ih napisem
drugi ce pomisliti - kakve budalastine. Smile
Lepa muzika Karibean Blue.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 201600 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tetoviranje maštom... Stihovi članova Foruma 228 Vakan Tanka 89078 01 Maj, 2011 00:16 am
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka U vezi knjige "Spoznaj samog sebe" 5 sofija 7229 02 Mar, 2010 07:04 am
sofija Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 99215 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podzemni grad ispod Višnjice... 12 TATA SINANA 8202 27 Sep, 2009 11:42 am
Miodrag Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka " Spoznaj samog sebe", Slavica Stevanovic 30 sofija 22495 03 Avg, 2008 00:43 am
sofija Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42822 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)