BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 05 Avg, 2010 22:03 pm    Naslov: BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE
Odgovoriti sa citatom

Prolog:

* * *
- Odlazim!
- Gde ćeš?
- Ovde više nemam šta da tražim. Bog je na nekom drugom mestu.
* * *

Zapitao sam se kako je to moguće?
Bog ne može biti na drugom mestu, Bog je ovde i svugde, i to u isto vreme.

Bog je ovde i sada, pa makar to “ovde i sada” bilo koncentracioni logor.

(Već sam nekoliko puta elaborirao na forumu da je nemoguće imati bilo kakav
prostorno-vremenski kontinum, pa makar i najmanji fragment istog, u kojem Bog nije prisutan.
Ako bi to bilo moguće, to bi onda značilo da postoji neko prostor-vreme koje je izvan Boga pa bi se odmah pitali: A ko je onda to stvorio? I ko kontroliše taj prostor?
Takva anomalija odmah bi implicirala na postojanje još jednog Boga i eto konflika i konfuzije.

Znači, da budem jasan, i djavo i koncentracioni logori su u okviru ovog jednog Boga. )

Vraćam se na zaplet.
Bog je ovde i svugde (ne samo prostorno, nego vremenski-prostorno!)
A kako to da ga neki ne vide?
I moraju da odu, i da ko zna gde lutaju da bi ga najzad sreli.

Možda se odgovor sadrži u pitanju:
A gde si ti?

Bog je ovde, pitanje je gde si ti?
Zaista, gde si ti, kada ne vidiš Boga, ovde i sada?

BOG JE I OVDE NA FORUMU, SADA I SVAKOG TRENUTKA.
Ko ga od vas oseća?
Ko je od vas doživeo čudo ili neki fenomen boraveći na forumu?
Kome je od vas forum pomogao, otvorio oči, podstakao vas da budete bolji ljudi?

Bog je ovde i sada, sa nama.
Hajde da onda pišemo o ČUDU NJEGOVOG PRISUSTVA.
Ili možda ni mi nismo tu?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Mystic_Storm
Hodočasnik

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 05 Avg, 2010 22:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Što se tiče dela o forumu, presrećan sam što postoji ovaj forum. Ima puno ljudi željnih da čuju istinu počevši od duše ne od materijalnog sveta koji je velika varka. Ima mnogo njih od kojih svakoga dana učim neke činjenice. Inače pre forum sam se posvetio duhovnom životu tako da me forum nije preobratio, ali mi je pomogao da pričam sa sličnim ljudima. Nisam verovao da postoje, ne mislim da sam poseban, samo jesam drugačiji pa sam se osećao kao čudak a ono gle čuda koliko ljudi ima ovde.

Najbolji forum na planeti. Mnogim lutajućim dušama u materijalnom svetu će pomoći da nađu mir i istinu.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 05 Avg, 2010 23:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Davno sam prošla kroz fazu epifanije, zbog boravka na foumu; danas je on sastavni dio moje svakodnevnice.
A i ako jeprisutan i u konclogorima, tj. oni nisu izvan njega, kao ni djavo, e pa zašto ovakva virtualna ujdurma poput neta ne bi bila njegovih ruku djelo?!

-----------
Danas sam bila u Škocjanskoj jami. Pećina u Sloveniji, od Lipica pa 12km prema Kozini, pa skreneš desno.
Mnogo je velika, duboka i duga....i tako negdje na pola puta dok sam gacala po vlažnoj stazi, 170 metara u dubini zemlje, tako logično, čisto i jasno samo mi je prostrujalo glavurdom: koji savršeni zajeb! Pa tko to još uopće postoji, a da ne zna ni tko je, ni odakle je, ni zašto je tu? Osim ljudi? A ima instrumente da se pita?
Savršeni zez.Ne znam zašto, ni s kojim ciljem, ali jest.

...i te stijene, ti stalagmiti, stalaktiti i stalagmati i ostale "kaplje"... da bi narastao 1 cm treba proći od 100 do 150 godina, kaže vodičkinja...i gledam onda ispred sebe, u onoj ogromnoj "prostoriji" visokoj 100 metara na par nivoa vide se ti stalagmiti, imaju oblike životinja, ljudi...
Dok svi pilje gore, na prvi nivo gdje je uperen snop svjetla, ispred nas je mali otočić, sa pet-šest stalagmita.
Prvi je u obliku čovjeka koji kleči i drži ruke sklopljene u molitvi i gleda negdje gore; ima iz profila usnice, kao da se miču dok izgovara riječi; iza njega lijevo, dvije su figure osoba, svaka u svom čamcu. Oni veslaju. Čamac je u obliku kanua.
Iza njih je stalagmit u obliku vojnika, modernog, obučenog u moderne uniforme s puno džepova, koji su naduveni od sadržaja, stisnute u struku; ima kacigu, lampom, jaknu, stoji ali znam da je u pokretu i dok stoji, drži dlanove sklopljene jedan preko drugog na srcu.Kao da je u Iraku američki vojnik. Recimo, ko iz onog filma od kameronove žene šta je dobila oscara za režiju.
Malo dalje iza svih dvije su figure; dva starca koji sjede neovisno jedan o drugome, ne predaleko. Jeda ima epolete. Okrenuli su leđa svima i gledaju u daljinu....kao da nešto čekaju.

--------------------------------------
Rijeka Reka koja tuda podzemno protiče dva puta je otkad se za jamu zna nabujala preko 100 metara i potopila jamu u potpunosti. Nekoliko potresa izmijenilo je malo konfiguraciju.
Jedan stalaktit (oko milijun godina?) bio je odlomljen da bi se mogla produljiti staza da bi mogli proć posjetioci.
Temperatura je od 12 do 14 stupnjeva Celzija.
Mislila sam da ću kao onaj Carverov junak, samozapalit se, tu, usred jame, na 170 metara dubine od vrućine.
Imala sam cipele na petu (nisam znala da ću u jamu) i jedina se nisam uprljala, niti sam ijednom pala, kao neki drugi u grupi.
Kad već generalno ne znaš ni tko si, ni zašto si tu, a zašto onda stvari ne bi bile kristalno jasne, ako se pomiriš da je sve kako treba?
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 05 Avg, 2010 23:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Zosim:
Možda se odgovor sadrži u pitanju:
A gde si ti?

Bog je ovde, pitanje je gde si ti?
Zaista, gde si ti, kada ne vidiš Boga, ovde i sada?

Ja sam Bog!

A onaj laznjak nek ide kod Djavola na kafu. Razz Cool
yey
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 06 Avg, 2010 01:34 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
Ajde da budem malo u duhu proteklog svetskog prvenstva u fudbalu.
Mi smo u Igri, koju je takođe kreirao Bog...
Tu su naravno i dve ekipe: Dobri momci (u belim dresevima) i Loši momci (u crnim dresevima).
I svaka ekipa ima svoj zadatak:
Dobri momci imaju zadatak da pobede (Prosvetljenje), a Loši momci da ih u tome što više ometaju.
Dešava se i da u toku Igre neki igrači menjaju strane, pa čak i da daju autogol...
Problem je, što se bliži kraj Igre, a neki su se malo više ,,zaigrali'' i potpuno izgubili kompas.

.

Poslednji put izmenio Vesna dana 06 Avg, 2010 23:27 pm, izmenio ukupno 2 puta
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 06 Avg, 2010 02:23 am    Naslov: Re: BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::

Zosiminanda maj darling Zosiminanda osećam da je taj Bog i u tebi iako je ponekad urnebesno perverzan Very Happy

Ko ga od vas oseća?

meni je forum i uopšte internet omogućio komunikejšn s puno urnebesnih osoba ,a život me uči svaki dan novo čudo samospoznaje!
Ole Smesno Ole
 Nazad na vrh »
bbrozo12
Napredni tragalac

Pridružio: 17 Jun 2010

Poruka Poslao: 06 Avg, 2010 05:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mogla bih ovako skakutati po Forumu do sudnjeg dana, a i sudnji dan nije daleko.
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 06 Avg, 2010 21:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

bbrozo12 ::
Mogla bih ovako skakutati po Forumu do sudnjeg dana, a i sudnji dan nije daleko.

Skakutaj. Smile Zvuci lepo.

Ja ne verujem u sudnji dan. Sudac? Svako je odgovoran za svoje kreacije, misli, emocije. Nema dedu da nas sudi.
Karma je nas svakodnevni sudija.

Citat:
Vesna:
Ajde da budem malo u duhu proteklog svetskog orvenstva u fidbalu.
Mi smo u Igri, koju je takođe kreirao Bog...
Tu su naravno i dve ekipe: Dobri momci (u belim dresevima) i Loši momci (u crnim dresevima).
I svaka ekipa ima svoj zadatak:
Dobri momci imaju zadatak da pobede (Prosvetljenje), a Loši momci da ih u tome što više ometaju.
Dešava se i da u toku Igre neki igrači menjaju strane, pa čak i da daju autogol...
Problem je, što se bliži kraj Igre, a neki su se malo više ,,zaigrali'' i potpuno izgubili kompas.

Lepa je ovo ideja. Al pazi ovo. Mi kreiramo igre.

Onaj ko je izmislio fudbal je izmislio model, ili osnovna pravila, pravila igre.

Svako ko igra fudbal stvara (kreira) igru fudbala po osnovnom modelu.

Sto znaci da je Bog mozda izmislio modele, ali mi stvaramo igre svakodnevno. Ili re-kreiramo.

Zaigrali smo jesmo, mnogo, toliko da verovatno niko ni ne zeli da prestane igrati, i dobri i losi. Bas nisam siguran da se blizi kraj igre. Smile

Poz, seko Vesna. Cool

Zosimova poenta je odlicna. Samo se ne slazem da je Bog nesto drugo. Ja sam, ti si, on/ona je Bog. Svaka Dusa je Bog.
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 06 Avg, 2010 21:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

evo okacicu jednu lepu pricu:

RUCAK S BOGOM

Malii dečak je žarko hteo da upozna Boga.
Znao je da je put do mesta gde je živeo Bog bio dug, zato je spakovao u svoj kofer kesicu čipsa i šest flasica soka i krenuo na put.

Posle otprilike tri bloka upoznao je jednu staru ženu. Sedela je u parku i posmatrala golubove. Dečak je seo kraj nje i otvorio svoj kofer. Upravo se spremao da popije sok kad je primetio da starica izgleda gladno, pa joj je ponudio čips. Zahvalno ga je prihvatila i nasmešila mu se. Njen osmeh je bio toliko lep da ga je dečak poželeo ponovo videti, pa joj je ponudio sok. Ponovo mu se nasmešila. Dečak je bio oduševljen!

Sedeli su tamo celo popodne jedući i smejući se, a da nisu izgovorili ni reč.

Kako se sumrak približavao, dečak je shvatio da je umoran pa je ustao kako bi krenuo kući; ali nakon što je napravio nekoliko koraka, okrenuo se, otrčao nazad i zagrlio staricu. Ona mu je uzvratila najvećim mogućim osmehom.

Kad je dečak otvorio vrata svoje kuće, njegova majka je bila iznenađena njegovim radosnim izgledom lica. Upitala ga je, „Šta si danas radio kad si tako srecan?“ „Ručao sam s Bogom.“, odgovorio je dečak. I pre nego što je njegova majka uspela reagovati, dodao je, „Znaš šta? Ona ima najlepši osmeh koji sam ikad video!“

U međuvremenu, starica, isto tako blistava od radosti, vratila se u svoj dom. Njen sin je bio zapanjen izgledom mira na njenom licu, pa ju je upitao: „Majko, šta si danas učinila kad si tako srecna?“ „S Bogom sam jela kukuruzni čips u parku.“ I pre nego što joj je sin odgovorio, dodala je, „Znaš, on je mnogo mlađi nego što sam očekivala.“

Prečesto podcenjujemo moć dodira, osmeha, lepe reči, slušanja, iskrenog komplimenta ili najmanjeg čina brižnosti, koji imaju potencijal da preokrenu život. Ljudi dolaze u naše živote s razlogom, na kratko vreme ili za ceo život. Zagrlite ih sve jednako!

Ručajte s Bogom..........i ponesite čips.
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 06 Avg, 2010 22:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link
 Nazad na vrh »
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 07 Avg, 2010 09:55 am    Naslov: Re: BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE
Odgovoriti sa citatom

Ko ga od vas oseća?

Zosime ,
ovo je stvarno lepa tema .
Pretpostavljam da je tema ovo sto sam ja izdvojila ,i to je u redu ,po meni .Jedva sam dosla do nje ,od uvodnog dela u tvom postu,koji je jako prenaglasen .Morala sam vise puta da procitam da bih razumela .Moram priznati da mi nije jasna ,ta tvoja naglasena zapitanosti i zacudjenost da nekome nije jasno da je Bog Sveprisutan,sada i ovde ,pa i na forumu.Ja licno ,citajuci tvoj post, nisam bila sigurna ,da li akcenat treba da bude na Osudi onih koji ne znaju ili na poziv da im se pomogne da bar nesto saznaju ili da ih prihvatimo i volimo bas takve kakvi jesu,bez osude.

Na kraju , razumeh ,da kroz licna iskustva dozivljenih cuda ili fenomena , posvedocimo o Bozjem prisustvu ,zahvaljujuci cinjenici da smo na forumu ,gde nam je omoguceno da mnogo toga naucimo .Na taj nacin pomazemo i sebi i onima koji ne znaju .

Da li sam u pravu ?Da li sam dobro razumela temu ?

Molim te, da li mozes da mi objasnis sledece :

-Sta je Cudo ?
-Sta je fenomem ?

Najbolje bi bilo, ako bi kroz licni primer pokazao sta si ti doziveo, od kada si na forumu i kao cudo i kao fenomen.Mislim da bi ,bar meni ,tako bilo mnogo jasnije.

Nije bas da mi, gorepomenuti pojmovi nisu, nepoznati ,teoretski .Zato i kazem, da bi najbolje bilo da nam to pokazes kroz praksu.

Na ovaj nacin ,cini mi se ,bice nam mnogo jasnije o cemu govorimo na ovoj temi .

Posto znam da sve ovo znas,a kako si veliki majstor Prica ,sigurno ce ti biti uzivanje da ovo napises .

Hvala ti !

love3
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 07 Avg, 2010 11:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:

Sara:

Ja licno ,citajuci tvoj post, nisam bila sigurna ,da li akcenat treba da bude na Osudi onih koji ne znaju ili na poziv da im se pomogne da bar nesto saznaju ili da ih prihvatimo i volimo bas takve kakvi jesu,bez osude.

MOže bit i treća opcija, osim osude i pomoći. Da ne spominjem četvrtu, petu, šestu itd.
Zašto misliš da bi se ovdje trebalo u raspravi docirati temom da nekome treba osuda ili pomoć?
Ako je Bog sveprisutan i na forumu je također, zašto misliš da nije bio prisutan i dok su Pajtonovci snimali Žitje BRajananovo, iz kojeg je filma ovaj muzički isječak s Jubotoa?

Zašto misliš da ti netko treba reći šta da misliš? Pogotovo o pitanjima Božije prisutnosti?

Inače me zaokuplja taj dominantni, dogmatski pristup ugroženog krda u odnosu na individuu, kako "njemu treba pomoć, jer ne razumije".

Koliko se ljudi prije nego što nešto tako pomisle, potrude razmišljati i razumijeti postupke drugih ljudi?

Zašto se drže dogmi kao pijan plota, umjesto da se drže vlastite supstance, jer ako igdje ima boga, onda je on u nama, naravno, pa i oko nas, pa onda i u svima i svemu.

Saro, moj post nije polemika sa tobom, nego refleksija o prisutnosti i potrebi ljudi da se drže krda na šta me potkalo nešto što ti vjerojatno nisi ciljala pišući gornji post (ili izostanku osjećaja te prisutnosti i potrebi da se onda njegova prisutnost skicira na navigacijskoj karti bivstvovanja ovdje i sada, da bi svi isto znali i ne sumnjali da Bog postoji ).
 Nazad na vrh »
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 07 Avg, 2010 13:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zvoncice ,
potpuno sam saglasna sa svakom tvojom napisanom reci .
Ja licno ne sumnjan u Bozju prisutnost svuda i sada ,pa samim tim i na forumu .
Samo me pomalo muci misao sta sa onima,koji kazu da je za njih Bog na nekom drugom mestu .

Very Happy
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 07 Avg, 2010 13:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa pitaj ih na kojem to mjestu, ja recimo ne znam na šta misle kad kažu samo to. Budi radoznala, nemoj se mučit.
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 07 Avg, 2010 14:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sara ::

Samo me pomalo muci misao sta sa onima,koji kazu da je za njih Bog na nekom drugom mestu .

Very Happy

Bog je svuda,zasto onda ne bi bio i na nekom drugom mestu?Very Happy
"Ostanite tamo gde ste blizi i Bogu i ljudima"(jos kad bi znala ko je genije koji je ovo rekao,ne secam se Sad ).
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 1 od 7

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12487 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŠAUMBRA SIMPTOMI 73 Vakan Tanka 44934 13 Jul, 2011 00:09 am
one Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 70102 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 150201 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16834 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35391 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19794 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)