PUT SRCA...
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » UNUTRAŠNJA STRANA VETRA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 23 Jan, 2008 20:36 pm    Naslov: PUT SRCA...
Odgovoriti sa citatom

.
PUT SRCA ...

Kad vas ljubav pozove, podjite za njom,
Premda su staze njene tegobne i strme.
A kad vas krila njena obgrle,
prepustite joj se,
Premda vas mac, skriven medju
perima njenim, moze povrediti.
A kad vam progovori, verujte joj,
Premda vam glas njen moze unistiti snove,
k'o sto severac opustosi vrt.
Jer, bas kao sto vas krunise,
ljubav ce vas i razapeti.
Isto kao sto vas podstice da rastete,
isto tako ce vas i okresati.
Kao sto se uspinje do visina vasih i miluje vam
grancice najtananije sto trepere na suncu,
Tako ce se spustiti i do vaseg korenja i protresti ga u
njegovom prijanjanju za zemlju.
Poput snoplja psenicnog,
sakupice vas u narucje svoje.
Omlatice vas, da bi vas ogolila.
Prosejace vas, da bi vas otrebila od kukolja.
Samlece vas, do beline.
Umesice vas, dok ne postanete gipki.
A onda ce vas izloziti svojoj svetoj vatri,
tako da postanete sveti hleb za svetu Boziju svetkovinu.

Sve ce vam to ljubav uciniti,
ne biste li spoznali tajne svoga srca
i u spoznaji toj postali deo srca Zivota.

Budete li, pak, u strahu svome trazili
samo ljubavni mir i zadovoljstvo,
Bolje vam je onda da pokrijete golotinju svoju,
i odete sa gumna ljubavi,
U svet koji ne poznaje godisnja doba gde cete se smejati,
al' ne punocom smeha svog i plakati,
al' ne do poslednje suze svoje.

Ljubav ne daje nista osim sebe i nista ne uzima, osim sebe.
Ljubav ne poseduje, niti dopusta da je poseduju;
Jer, ljubav je dovoljna ljubavi.

Kad volite, ne treba da kazete: "Bog mi je u srcu",
vec: "Ja sam u srcu Bozijem."
I nemojte misliti da mozete usmeriti puteve ljubavi,
jer ljubav,
ako joj se ucinite vrednima,
usmerice vase puteve.

Ljubav nema drugih zelja nego da se ispuni.
Ali, ako volite a morate jos i da zelite,
neka vam ovo budu zelje:
Da se istopite i budete kao potok razigrani sto
peva svoj milozvuk noci.
Da spoznate bol prevelike neznosti.
Da vas rani sopsvtveno poimanje ljubavi;
I da krvarite drage volje i radosno.
Da se probudite u praskozorje sa srcem krilatim i
uputite zahvalniicu za jos jedan dan ljubavi;
Da otpocnete u poslepodnevnom casu
i razmisljate o ljubavnom zanosu;
Da se s veceri vratite kuci sa zahvalnoscu,
A potom da usnite s molitvom za voljenog u srcu
i pesmom slavljenickom na usnama…
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 24 Jan, 2008 01:27 am    Naslov: Na dan moje smrti
Odgovoriti sa citatom

.
... NA DAN MOJE SMRTI...

Na dan moje smrti, kada budu nosili moje tijelo
Ne misli da ću osjećati bol za ovim Svijetom.
Ne plači i ne govori: "Šteta, šteta."
Kada se mlijeko pokvari, veća je šteta.

Kada vidiš da me polože u grob, ja neću nestati.
Zar Sunce i Mjesec nestanu kada zađu ?

Tebi se čini smrt, a to je rađanje.
Grob ti se čini tamnica, a duša je slobodna postala.
Koje to zrno ne nikne kada se stavi u zemlju?
Pa zašto da sumnjaš u zrno čovjekovo?

Al-Ghazzali

.

Poslednji put izmenio Vesna dana 01 Feb, 2010 22:26 pm, izmenio ukupno 3 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vakan Tanka
Hodočasnik

Poruka Poslao: 06 Feb, 2008 09:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.

Ava Justin:

"Kroz veru, molitvu i smernost čovek kazuje sebe Bogu; kroz ljubav - Bog kazuje sebe čoveku.

Kroz veru, molitvu i smernost čovek predaje sebe Bogu; kroz ljubav - Bog predaje sebe čoveku.

Kroz veru, molitvu i smernost čovek veruje u Boga; kroz ljubav - Bog veruje u čoveka.

Kroz veru, molitvu i smernost čovek prima Boga; kroz ljubav – Bog prima čoveka.

Ljubav je Božji odgovor na čovekovu veru, molitvu i smernost.

U odnosu prema Bogu: čovek je vera, molitva i smernost;

u odnosu prema čoveku: Bog je ljubav, milost i žalostivost.

Čovek može biti tvorac vere, ali nikada ljubavi.

Bog je jedini tvorac ljubavi.

Vera je podvig, ljubav je dar.

Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Vakan Tanka
Hodočasnik

Poruka Poslao: 06 Feb, 2008 09:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.

Hram je u Tebi.Gnoti seauton!Dani su Velikog ciscenja i svakoj dusi je dato da sama odluci...Povratak Pticijih Plemena se blizi...Spasitelj nikada i nije odlazio jer iskra njegove Vecne ljubavi treperi u Vasim srcima...Udahnite duboko,povucite se u Unutranje sopstvo...Tihujte...odvojite vremena za mesitaciju i molitvu,ma sta to za vas znacilo...predanu molitvu isihasta sozrecenije Uma i Srca...Ljubav je svugde oko vas...u vetru i iza vetra,u vodi u vatri,u Zemlji i vaduhu,u kamenu i bratu i sestri...u ptici,srni,rakunu...Mitski poziv je poslan,deco semlje vi koji sanjate zacarani san---probudite se...odbacite vase koncepte i vase predrasude o svetu kakvim ga zamisljate da jeste...budite otvoreni i osluskujte sopstveno srce...Neka vas Andjeli vode i Ljubavlju zasijavaju...

Pet vekova pre svanuca sadasnje ere,u dzunglama Jukatana,doneli smo Probudjenima toga doba vremenski raspored,koji su oni pazljivo uklesali u kamenu.Kalendar Maja je sada ociscen od mahovine,paprati,gustera i lisca.U njemu su dletom uklesani datumi Velikog Dana Prociscenja,datumi koji,po vasem merenju vremena,odgovaraju periodau od 1987.do 2011 godine....
 Nazad na vrh »
Vakan Tanka
Hodočasnik

Poruka Poslao: 26 Feb, 2008 23:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.

Ljubav je jedna...

Ljubav je jedina stvar zajednička svima na svijetu.. ljubav nas oduvijek pokreće i inspirise, daje nam snagu da živimo i kad psihički umiremo. Ljubav je naše nadahnuće i ono što nas čini drugačijima, sretnijima i boljima. Samo malo ljubavi dovoljno je da naš život promijeni iz korijena.. Ljubav i samo ljubav.. iskrena ljubav.. Često sam znala čuti kako ljudi razmišljaju u što su se zaljubili, što ih je toliko privuklo na nekome i osvojilo istog trenutka?? Hiljade je razloga odgovor na to pitanje jer čovjek se od čovjeka razlikuje i svako je od nas poseban na neki specifičan način. No najčešće nas privuku čovjekova posebnost, samopouzdanje, način na koji nas tretira, poštovanje koje pokazuje prema nama i drugima, nježnost i romantična priroda, osjećaj sigurnosti koji pruža i slično..Posebnost je onome koji zaista voli najvažnija.. a ne fizički izgled. Izgled nas ponekad privuče, no posebnost je upravo ona koja će nas kraj nekoga ili zadržati – ili odbiti.. I nisu svi ljudi u stanju iskreno voljeti. Neki za cijelog života ne upoznaju osjećaj ljubavi jer ih kroz život vodi pohlepa i želja za tuđim. Pohlepa je ta koji ih liši strasti koju su mogli uživati umjesto da se miješaju u ljubavi onih koji su ju pronašli. Taj predivan osjećaj privrženosti, taj osjećaj bliskosti i nježnosti nešto je o čemu svako od nas sanjari, svako ga od nas priželjkuje. Kad se dvoje vole osjeća se prisutnost međusobne nesebičnosti.. Kad nekoga volimo u stanju smo sve uraditi za njega. Kad se taj neko naš osjeća loše, sve bismo uradili da ga oraspoložimo, kad plače sve bismo uradili da mu osmijeh vratimo na lice. Dijeljenje emocija i osjećaja čvrsta je veza zaljubljenih.. povjerenje i iskrenost potrebni su kako ta veza nikad ne bi oslabila. Uz svu moguću nježnost, uvijek se javlja i strast.. seksualna želja za partnerom.. Ljubav je odgovor na mnoštvo pitanja. Ljubav je ta čija je moć ogromna i ta koja nas čuva od onoga čega se bojimo.. Sigurnost koju osjećamo prijeko je potrebna da bi se opustili i uživali.. Sve što želimo u životu možemo ostvariti, ali samo ako u životu dovoljnom broju ljudi pomognemo da ostvare svoje želje i snove.. sreća voljenih najvažnija na svi Neki ljubav nazivaju bolešću koja svijetu nameće bol i patnju, a neki na nju gledaju kao najljepše što im se u životu desilo. Mnogi su u svijetu upravo zbog toga mišljenja da nisu vrijedni ljubavi, i da ju nisu u stanju ni davati ni primati. Kad osjećamo tako, to je kao da smo dušom odvojeni od tijela, od svijeta i od sviju. Bezuslovna ljubav prekrasna je.. to je ljubav kojoj težimo. Kad bezuslovno volimo, spremni smo gledati mimo tijela i njegova ponašanja, spremni smo usmjeriti svoju ljubav prema onome što volimo i za čim čeznemo. Ta ljubav nikako ne podrazumijeva trpljenje nečijeg ponašanja.. ako nam nešto smeta i to ne podnosimo, to nije pokazatelj ljubavi.. kad nekoga volimo – volimo ga sa svim manama – jer nitko nije rođen bez njih i nitko nije savršen. Kad čovjeka volimo, brinemo se za njegov život jednako ili još više nego za svoj. Važnije nam je da on bude u redu, nego da u redu budemo mi. Uvijek se borimo ne samo za sebe, nego i za sreću te osobe koja je to zavrijedila. Ljubav je zaista nepredvidiva. Ono što ona stvara – to su čuda najblaže rečeno. Pružanje ljubavi odgovor je na svaki problem s kojim se susrećemo. Kad nas bilo šta muči i zadaje nam glavobolje, jedan topli zagrljaj može napraviti da se osjećamo puno bolje.. Kad imamo neki problem, snagu nam daje ljubav srca. Ljubav je ta koja nas jača i čini hrabrijima. Pružiti ruku nekome da bismo mu pomogli, način je na koji pronalazimo naš unutarnji duševni mir jer na taj će se način rasplinuti svaka negativna misao i sreća je ono što nas počinje zarobljavati. Kad pomažemo drugima, to je više od ostvarenja naših najsmjelijih snova. Takav osjećaj ne može nam pružiti ništa više. Ljubav je odgovor na sve.. na svako pitanje.. na svaki problem.. na svaku depresiju.. na svaku bolest.. na svaku bol.. na svaki strah.. i to upravo zato jer je ljubav sve što postoji.. na svijetu nećete pronaći ništa što s njome nije u uskoj vezi.. stoga, za ljubav živimo i ljubavi se predajmo.. jer niko nikad požaliti neće.. kad se prepusti ljubavi!

.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 29 Feb, 2008 00:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.

Ne traći vreme
Razmišljajući o Večnosti.
Uradi odmah
Ono što bi trebalo.
Pošto Večnost postoji,
Ona će ti konačno doneti nagradu
Za tvoje današnje davanje sebe.

.

Poslednji izmenio Vesna dana 26 Nov, 2009 23:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 02 Apr, 2008 01:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.

Ti si vječno prisutan, moj Duše, moj Bože,
No tvoje svjetlo nesumnjivo me zbunjuje i plaši;
Strah od napuštanja, moje prošlosti sa žaljenjem,
Mojih nježnih sjećanja, mojih fizičkih vezanosti,
Koliko osamljenosti prije spoznavanja tebe!
Put je dug, a moje srce nestrpljivo, O Atmane!
Hvala ti što me razumiješ, znam da me čekaš.
Sutra će se sunce podići nad putem,
Za uzvrat, ja ću ga gledati,
Za uzvrat, bit ću hodočasnik.

Bashitya Shivananta

.

.

Poslednji put izmenio Vesna dana 03 Jun, 2010 02:42 am, izmenio ukupno 2 puta
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 02 Apr, 2008 01:53 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.

U neograničenosti života, gdje sam Ja, sve je savršeno,
cjelovito i dovršeno iako se život neprestano mijenja.
Nema početka niti kraja, samo neprestano kruženje
i ponovno vraćanje stvari i iskustva.
Život nikad nije vezan, nepokretan ili istošen;
u svakom je trenutku svjež i nov.
Ja sam jedno sa Silom koja me stvorila,
i ova Sila dala mi je snagu da sama stvorim
svoje životne okolnosti.
Veselim se znanju što snagu svoga duha mogu upotrijebiti na
način koji sama izaberem.
Svaki trenutak života jest početak novoga i pomak od staroga.
Ovaj je trenutak novi početak za mene upravo ovdje
i upravo sada.
Sve je dobro u mom svijetu.

http://dalajdama.blog.hr/2007/08/index.html

Poslednji izmenio Vesna dana 27 Nov, 2009 00:01 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 24 Apr, 2008 17:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo, i ja postao sledbenik srca. Smile

Vakan Tanka, puno te pozdravljam, a i sve vas na ovom forumu.
Oprostite sto me duze nije bilo. Smile

Verovatno cu sad ovde vise biti, na ovom forumu.

Idem putem spoznaje, putem srca i ljubavi. Taj put je siguran, i sve se u njemu razjasnjava..
I polako iz vere postaje spoznaja, a iz spoznaje ljubav. Smile

Pozdrav!
Miro
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 25 Apr, 2008 17:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ih, sad bježiš na ovaj forum kad si tamo na reiki forumu naišao na nerazumijevanje Laughing Taman sam se danas spremala da te podržim na temi o religiji, ali sam onda primila hrpu mailova i nisam ništa napisala na forum,
trudeći se da odgovorim na mailove...

Neka te i ovdje, volim čitati ono što pišeš, jer imamo vrlo slične stavove...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 25 Apr, 2008 19:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da put srca, jedan od najtežih puteva i najlepših,kada treba sve ostaviti i znanje i logiku i u treptajima otkucaja srca prepoznati neizmernu ljubav Božiju! Otvoriti srce i slušati ga do kraja,bez obzira na prepreke koje stoje pred nama! Put naporan i težak jer se kosi sa svakom logikom, kao i što reče sam Kafka "Logika je doduše nepokolebljiva ali ona ne odoleva čoveku koji hoće da živi", čoveku koji gaji neizmernu ljubav u svome srcu i širi je na sve strane: Put težak i naporan ali kraj prelep i tada sve što smo odbacili na samom početku i logiku i znanje,ponovo nam se vraća ali sa ljubavlju ga primamo i dajemo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 24 Maj, 2008 20:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:

jasna:
Neka te i ovdje, volim čitati ono što pišeš, jer imamo vrlo slične stavove...

O, hvala.. Very Happy .. ne bezim ja sa Reikija, nego malo tamo svratim ponekad, i pametujem, oni se razidju.
Gledam da u recima ne ispustim ni jednu negativnu vibraciju, i tako pisem na jednoj temi dok ima sta.

Citat:

Litlneks:
Put naporan i težak jer se kosi sa svakom logikom

Da, kosi se sa logikom i razumom.. cesto Smile

Lepe su ovde pesmice, pazljivo iscitah sve. Smile

A iz Zen izreka, izdvojih ovu.. svidja mi se najvise..

- Pusti svakoga koga sretnes da bude tvoj ucitelj. Ne postoji niko ko nema nista da ti da.
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 27 Maj, 2008 21:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Put srca vodi do savrsene spoznaje. Smile

Doci ce i to.
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 14 Jun, 2008 02:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
PUT SRCA

Ljubav je čisti i zračni plamen. Kad sledimo put Ijubavi, mi nalazimo da je naš duhovni život, unutrašnji život, krajnje zadovoljavajući.
Ništa ne može biti veće od Ijubavi. Ljubav je život, a sam život je spontani nektar i blaženstvo.

Ako Ijubav znači da posedujemo nekog ili nešto, onda to nije prava Ijubav; to nije čista Ijubav. Ako Ijubav znači da dajemo, i postanemo jedno sa svime, sa čovečanstvom i božanstvom, onda je to prava Ijubav. Prava Ijubav je naše potpuno jedinstvo sa predmetom Ijubavi i sa onim ko poseduje Ijubav. Ko je taj ko poseduje Ijubav? Bog.

Koga mi volimo? Mi volimo Svevišnjeg u svakom pojedincu. Kad volimo telo, mi ograničavamo sebe; kad volimo dušu, mi oslobađamo sebe. Duša u svakom pojedincu, Svevišnji u svakom Ijudskom biću, je ono što volimo.

Možete da svesno date čistu Ijubav drugima ako osetite da dajete deo svog životnog daha kad s njima razgovarate ili mislite o njima. Vi nudite životni dah upravo zato što osećate da ste vi i ostatak čovečanstva potpuno i nerazdvojno jedno. Gde postoji jedinstvo, sve je čista Ijubav.

Božanska Ijubav je najbrži put da ostvarimo Najviše. Um je odigrao svoju ulogu. Sada svet vapi za blagom SRCA, a to je Ijubav. Ako sledimo put srca, videćemo da duboko u srcu prebiva duša. Istina, svetlost duše prožima celo telo, ali postoji posebno mesto gde duša prcbiva najveći deo vremena, a to je SRCE. Duhovno srce je smešteno u sredini grudi. Ako želimo da steknemo slobodan pristup duši, treba da usmerimo svoju pažnju, svoju koncentraciju, na SRCE. Ono je centar čiste Ijubavi i jedinstva.

Duhovno srce možete da dosegnete pomoću koncentracije i meditacije. Ako želite da to uradite, treba da se svaki dan nekoliko minuta koncentrišete samo na SRCE. Treba da osetite da nemate glavu, da nemate noge, da nemate ruke; imate samo SRCE.

Kad boravite u umu, život vam izgleda kao parce suvog drveta. Ali, kad boravite u SRCU, život se može pretvoriti u more čiste Ijubavi i blaženstva. Ako svoju svest možete da održite u SRCU, postepeno ćete početi da doživljavate spontano osećanje jedinstva. Kad odnegujete duhovno PUT SRCA, videćete da na njemu raste spontana Ijubav prema Bogu i spontano jedinstvo sa Božjom tvorevinom.

......

Poslednji izmenio Vesna dana 27 Nov, 2009 00:18 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 08 Jul, 2008 22:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
...JEDNA LETNJA MEDITACIJA...

Unutrašnja strana vetra

Sada i ovde

Sklapam oci.
Vidim te.
Tu si.

Nikad neces znati.
Samo idi.
Volim te.

U meni
dises,
osecam te.

Tvoje srce
je ritam.
Harmonija.

Ostajem
tu.
Ispod duge.

I sve si dalje,
a sve vise
u mom srcu.

Sloboda
je zakon
vetra.

Idi i vrati se
spreman
za nas.

Put neba
gledamo
u svemu nestajemo.

Udisem...
izdisem...
posmatram.

Sta je to...
zelja?
Nema me.

Mir...
Odsustvo misli...
Sloboda beskraja....

http://www.integral_path.bloger.hr/

.

Poslednji put izmenio Vesna dana 03 Mar, 2010 23:32 pm, izmenio ukupno 2 puta
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » UNUTRAŠNJA STRANA VETRA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 1 od 6

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 32639 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 88375 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 46863 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29052 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 41554 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22341 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 41938 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)