PROGRAMERI PROŠLOSTI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 13 Nov, 2010 08:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U tom smislu,saznanje da smo manipulisani,da ćemo biti manipulisani,saznanje o tome šta smo ,je korak ka proširenju svesti (ili bolje rečeno ka usklađivanju sa nečim što već postoji),to jest sticanju prave slobodne volje.
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 13 Nov, 2010 10:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dejjan ::
U tom smislu,saznanje da smo manipulisani,da ćemo biti manipulisani,saznanje o tome šta smo ,je korak ka proširenju svesti (ili bolje rečeno ka usklađivanju sa nečim što već postoji),to jest sticanju prave slobodne volje.
Goldy Sedi odlican 3!
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 13 Nov, 2010 13:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

interesantna razmatranja.
alex razume slobodnu volju kao - IZBOR, izmedju barem dve MOGUCNOSTI, opcije, bez nekakvih opterecenja, znaci - podjednako vazni i podjednako... sve. Levo ili desno, gore ili dole...
prvo pitanje koje sebi postavljam, i Bogu:
1. da li ja mogu da razgovaram, licno, sa Bogom, oci u oci, PO OVIM PITANJIMA, ali i drugim?
- da li ja ima tu slobodu, i da li Bog ima tu slobodu, mogucnost?
2. da li je Bog bas SAMO - OTAC, pitam kao CERKA MAJKU.,?
3. tATA, bOZE, AKO SI TI ODABRAO DA SI MUSKO, svojom slobodnom voljom, izborom, da li ja MOGU da izaberem, da budes - ZENSKO?
4. ili da TI BUDES DETE?
5. da li je Sveto trojstvo: OTAC, SIN I SVETI DUH... ili bi moglo da bude, POTPUNO SLOBODNO, KAO NECIJI IZBOR:
DETE, ZENA I MUSKARAC?
6. kakvo je mesto ZENE... u svim ovim odnosima, kao i CERKE, pitam se?
7. da li je, ako su OTAC I SIN - MUSKARCI, mozda SVETI DUH - ZENSKO?
8. i da li je zensko, Sveti duh, samo tamo negde, i da tek treba da udje, ili je PRISUTAN - VECNO? OVDE I SADA?
9. znas, TATA, ja sam primetila da sam MALO DRUGACIJA od muskaraca. Ne samo da imam sise, i to lepe, nego i jos nesto, a znas i sta, tacno... i jos i drugacije razmisljam, drugacije osecam... a to su i muskarci primetili, TRZAJU NA MENE.
10. da li ja, uopste, postojim, ili sam ja SAMO - HOLOGRAM, PRIVID...
PROGRAM
U SVETU MUSKARACA?
...
p.s. apropo stvaranja COVEKA NA SLIKU BOGA:
ima tu dosta SIMBOLIKE ali i INSPIRACIJE. u DUHOVNOM SMISLU.
ALI...
odakle , IZ KOG IZVORA - ZNAMO... tacno i sigurno, da i SVA OSTALA ZIVA BICA NISU STVORENA NA SLIKU - BOGA?
naime, mnogo pre vise od 5000 godina, i mnogo, mnogo duze... postojalo je, a i danas postoji, i neko drugo znanje, neki drugi IZVORI...
a oni kazu, na primer, samo jedan, Vedski... da se BOG POJAVIO U 8 MILIONA I 400 HILJADA OBLIKA... kao i da je stvorio TOLIKO razlicitih vrsta bica... i da se pojavio U SVAKOM OD TIH OBLIKA, LUTAKA...
da li je NEKO CUO - ZA TO?
ili procitao?
a od toga je 400 hiljada RAZLICITIH VRSTA - LJUDI - COVEKA.
naravno, ne samo na planeti Zemlji, nego i medju vanzemaljcima, kao ljudskim vrstama.
e, sada, kad se sve to ISKOMBINUJE... i kada se doda jos neka zenska osoba... ili ISTO TOLIKO...
JOOOOOOOOOOOJ...
KOLIKO IMA PROGRAMA... hahaha...
vise nego na kablovskoj i satelitskoj, zajedno.
sta da se radi, sada?
da li je bolje imati samo jedan program, RTS, hahaha... najgledaniji program...
ili NIJEDAN...
ili mnogo vise... pa menjati kanale....
udjes i izadjes...
ako se ne primim, bas, do kraja... kao malo dete na zvaku...
onda dodje NEKO i kaze:
AJDE, DOSTA JE BILO... IDI MALO - SETAJ... hahaha
i opet sam u programu... setaca... svestan ili nesvestan...
slobodan ili vezan... ili SLOBODNO - VEZAN?
AJDE, SADA, BOZE, reci - ti... Wink
odgovore na moja pitanja.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 13 Nov, 2010 13:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

Da budemo ozbiljniji jer je tema ozbiljna. Wink

Link
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 13 Nov, 2010 13:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:

„Osobe koje su uključene u New Age duhovnost imaju tendenciju uzimati od svih mogućih vjerovanja ono što im se sviđa, npr. od Indijanske duhovnosti, vještica ili Wicca pokreta“ kaže Aird. To je jedna velika kaša različitih uvjerenja koja se stalno mijenja: nakon nekog vremena usvoje nešto drugo, pa odbace staro i tako stalno. Budući zbog toga nemaju osjećaj tradicije niti stabilnosti, imaju dojam da nigdje ne pripadaju jer nemaju osnovnih načela za koje će se držati. Aird kaže da popularna kultura kroz medije favorizira trendovska vjerovanja i ima tendenciju populariziranja „duhovnosti“. „Religija i vjerovanje su postali mješavina s popularnom kulturom. Pogledajte nazive emisije na TV-u: „Buffy Ubojica Vampira“, „Natprirodno“, „Mediji“. Oni promoviraju vještice, posebne moći i duhovnost. Cijela je populacija, a posebno mladi, izložena tim stvarima i mogu ih percipirati kao nešto atraktivno.“
„Moja generacija (Air je 51-godišnjakinja) se brinula za društvenu dobrobit i kolektivni interes, za razliku od današnje „Ja-generacije“ čija New Age duhovnost promovira ideju da će samo-promjena dovesti do pozitivne i konstruktivne promjene u društvu.

Citat:

Duhovnost novog doba - izlaz iz mraka ili jos jedna velika obmana?

Pokret new age – a dobija sve vise pristalica u svijetu, kao i na nasim prostorima, te u svakodnevnom zivotu polako usvajamo novu terminologiju i svjetonazor, zanimamo se za astrologiju, bavimo se razlicitim praksama spiritualnog rasta, proucavamo nove metode alternativnog lijecenja, istrazujemo cakre, itd., itd. Medjutim, na globalnom planu, uprkos svim tim lijepim pricama o " Gei ", " svjetlu ", " duhovnim vodicima ", " guruima ", " avatarima " i " majstorima mudrosti ", svijet i dalje postaje sve opasnije mjesto za zivljenje i niposto se ne cini da idemo prema nekom " kolektivnom budjenju ", vec bas naprotiv – zivimo u mraku, koji nikad nije bio veci ! U tom smislu treba postaviti pitanje sa kriticke i objektivne distance: nije li sva ta nova duhovnost, podjednako kao i ona stara, samo oblik zaslijepljujuce iluzije i bijeg od realnosti, od suocenja sa onim sto covjek stvarno jeste i koliko su njegovi duhovni ideali u raskoraku sa njegovim stvarnim, materijalnim zivljenjem ?

Zasto se konacno ne suocimo sa cinjenicom da duhovnost, ma kakva god ona bila, i ona " stara ", kao i " nova " naprosto postaje besmislena, ako nije konkretno primjenjena u praksi kao skup etickih nacela, po kojima treba svakodnevno zivjeti da bi svijet postao bolji, a ne o njima samo pricati, te se moliti, meditirati i mantrati, dok sa druge strane zvjerska priroda u covjeku i dalje ostaje nespoznata i neukrocena, cak i sa svetim sakramentima i uz osam svetih Buddhinih istina, i sa ocenasem i bez njega - maske se mjenjaju, hramovi obnavljaju, ucenja redefiniraju, a sve to samo na povrsini i u duhovnom smislu jednako smo krvolocni kao i kromanjonci sa toljagama, jedino sto smo toljage zamjenili sa suptilnijim i daleko ubojitijim sredstvima.

Smile

Ovaj post je izmenjen!
Možete pogledati prethodne verzije...
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 13 Nov, 2010 13:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:

1757.
Malo je poznato da je pojam New age prvi upotrijebio genijalni švedski znanstvenik i mason, vidovnjak i okultist, Emanuel Swedenborg (1688-1722) kojega neki nazivaju i "patrijarhom" Novoga doba, čiji početak on smješta u 1757. godinu.
Swedenborg je, također, preteča modernog spiritizma (spiritizam će se u ambijentu New age preobraziti u channeling) i osnivač "Crkve Novog Jeruzalema", iz čijeg se imena otkriva okultna inverzija milenarističkih očekivanja. Crkvu novog Jeruzalema osnovao je 1757. godine. Prema Swedenborgu, Crkve pripadaju pojedinim ciklusima i imaju ograničeno zemaljsko trajanje. Swedenborg je prvi "vizionar budućnosti" u newageovskom smislu koji podrazumijeva nestanak kršćanstva i nastanak novoga duhovnog razdoblja lišenog institucija.
1875.
Okultistica Helena Petrovna Blavatsky (1831-1891), zajedno sa svojim suprugom pukovnikom Henry Steel Olcottom (1832-1907) i s istomišljenikom Williamom Quan Judgeom (1851-1896), osniva Teozofsko društvo, strukturirajući ga po uzoru na masonske lože, koje će odigrati presudnu ulogu u kreiranju i usmjeravanju pojma "susljednih Doba" ili "Era čovječanstva" po tisućljećima. Kanalizirajući poruke od "Uzašlih majstora" u svojoj Tajnoj doktrini ona je pokušala objasniti religije na ezoterijski način lansirajući ideju o postojanju kao nekog "supstrata istine" koji je odvijeka bio rezerviran samo za inicirane dok su sve religije samo različita lica istine, što je sažela pod geslom: "There is no religion higher than truth" ("Nema religije nad istinom"). Retorta Teozofskog društva postala je bezdno iz čijeg su se krila iznjedrila brojna okultno-ezoterijska društava, a poslužila je i kao plodno rasadište paradigmi New age.

1882.
Objavljena je prva kanalizirana knjiga pod naslovom Oahspe: A New Age Bible.
Objavljena knjiga Ignatiusa Donnellya Atlantis: the Antediluvian World koja će probuditi moderni interes za mitskim kontinentom Atlantidom, navodno potonulim u Atlantskom oceanu tisućljećima prije Krista. Svojom hipotezom "otkrivanja nepoznate povijesti" spomenuta knjiga predstavlja ilustrativan pokušaj potkopavanja ustaljene paradigme povijesti svijeta.

wink2
 Nazad na vrh »
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 13 Nov, 2010 13:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::
Може неко себи да одсече прст,и на тај начин побије пар милиона ћелија (бића)које имају слободну вољу живљења,како ти кажеш да сва бића имају слободну вољу живљења.

Човек је Син Божји и као такав једино биће у свемиру коме је дата слободна воља.
Да не помињем да је тај исти свемир сам човек.

Znaci zemlja se pocese po butini i u zemljotresu ,pozarima i poplavama strada bezbroj bica pa i ljudi i onda je Zemlja ta koja ima slobodnu volju zivljenja .Malo je slozenije sve to oko slobodne volje .
Postoje i zakoni odnosenja i potpadanja pod odredjene zakonitosti hierarhija .Kao i u ovom nasem svakodnevnom zivotu .

Svaki voljni ili nagonski cin (jer i poriv ili volja za sjedinjenjem sa Bogom je bazican nagon Boga unutar coveka i ostalih bica , koja imaju mogucnost da to i osecaju ) je u jednoj dimenziji slobodan , a vec u sledecoj ogranicen zakonima ,tj. manje slobodan .

Upoznavanjem ili osvescivanjem zakonitosti i prosirivanjem polja dejstva je put razvoja volje i upoznavanje ,iskusavanje ,prisecanje slobode ..Izuzimanjem ili nepoznavanje sveta ,kreacije (koja je isto Bog ,jer nema nista osim Boga ) ,je negiranje Boga u mnostvu oblika i potenciranje samo svoje vrste .Sto je veoma egocentricno .

Sta mislis Rale , da je bacanje atomske bombe na Hirosimu i Nagasaki delo coveka ili neke druge vrste koja kroz ljudski isprogramiran oblik ostvaruje svoje ciljane akcije .
To ne znaci da sva bica koja su u vatri fisije napustila ovaj svet nemaju i dalje slobodu zivljenja u nematerijalnim dimenzijama .......a kasnije opet u materijalnim .

Zasto covecanstvo dopusta da se sa covekom manipulise do takve tacke isprogramiranosti da i sopstvenu vrstu ubija .Nemoj mi reci da su to samo slucajni nagoni , a tako precizno se donose perfidni zakoni i akcije za porobljavanje ljudskog izrazaja .

Jako slozena tema , koja prevazilazi okvire religiozne dogmaticnosti cak i iz najbolje namere .
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 13 Nov, 2010 16:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Uredu,

čitam, pa to je divno, sve je divno.
Predivno je što smo toliko raznoliki.
I kamen je energija , ali nesvesna sebe.
Wink
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
rale
Mistik

Poruka Poslao: 13 Nov, 2010 20:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kosmička_beba ::
Uredu,

čitam, pa to je divno, sve je divno.
Predivno je što smo toliko raznoliki.
I kamen je energija , ali nesvesna sebe.
Wink

Хм!
Дали је камен енергија несвесна саме себа.
Исус христос је представљен као камен спотицања?
rale
Mistik

Poruka Poslao: 13 Nov, 2010 20:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Миодраже
Оно сам ти написао да бих усмерио твоје мисли у одређеном правцу како би сам нашао одговоре.Међутим из неког разлога твоје мисли су отишле у неком сасвим другом правцу.
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 13 Nov, 2010 23:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svoja očekivanja usmerite ka sebi.

Usmeravanje drugih je takođe oblik manipulacije.

Samo jednog pravog učitelja koji za sebe tvrdi da to nije,
već je saradnik i sagovornik u razvoju, upoznala.

A što je to teško prihvatljivo da ispoljavamo različitosti.

Rale, nemoj da se srdiš, mi ljudi svašta nešto predstavljamo pogrešno.

Kamen je kamen, nek svako sam odluči da li će da se spotiče o njega, ili ga ugradi u svoj dom.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 14 Nov, 2010 00:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kosmička_beba
Citat:

Svoja očekivanja usmerite ka sebi.

jako lepo

Citat:

Usmeravanje drugih je takođe oblik manipulacije.

svaka pojava... rodjenjem, je takodje oblik manipulacije... mesanjem svog prostornog polja, sa drugima
roditelji uglavnom to zele... ali ima prolaznika, na uilici, koji to i ne zele, ali, eto... prodje se, pored, i jedno na drugo se deluje.
kao i pisanje po forumu, cak i da niko ne procita, pustena je u etar nekakva energija, koja zalazi do drugih osoba, bez da se pita za odobrenje.

Citat:

Kamen je kamen, nek svako sam odluči da li će da se spotiče o njega, ili ga ugradi u svoj dom.

naravno da treba PRVO PITATI - KAMEN, za odobrenje, saglasnost: da li se slaze da bude spoticajan, ili da bude ugradjen u neciji dom?
Ovo je svest jednog andjela, koji je nesto slicno rekao: DA LI NEKO PITA KAMEN DA SE OD NJEGA NAPRAVI - STATUA???
sto bi se reklo, USMERAVA... I MANIPULISE, u smislu da bi trebalo da kamen ima SVEST... I SLOBODNU VOLJU,
t.j da to zapravo je, sigurno da ima....sa druge strane, prethodni post bebe USMERAVA I MANIPULISE NAS I NAS ODNOS PREMA KAMENU, u smislu TVRDNJE, DA KAMEN NEMA SVEST O SEBI.
dve protivrecne manipulacije, navodjenja.
S obzirom da postoje izvesna stara znanja... koja govore, na primer, bas o kamenu, koje poseduje SVEST, kao i o mikrocesticama, atomima, koje takodje poseduju svest....
i da cak i postoji, od onih 8 miliona.... raznih vrsta zivih bica... i one koju su u svetu minerala...
a takodje postoji i jedna specijalna vrsta kamena, crne boje, koja je velika retkost, a ima ga moj prijatelj bhakta Adi... koji je cista inkarnacija samog Bhagavana Krishne.... za razliku od drugih gde se nalazi u svom obliku Nad duse, Paramatme...
Ne znam odakle Beba ima kao IZVOR navedenu informaciju, ili je sama - IZVOR, ali nije lose saznati.
i, naravno, kome je zabavno i intrigantno, da se bavi pitanjima manipulacije, moze da istrazuje i dalje:
ko koga i zasto - manipulise?
svesno ili nesvesno.

pozz

p.s. pretpostavljam da, ako bi ovi drugi IZVORI bili istiniti, da bi beba MOGLA da se zamisli...
i da ZAMOLI - KAMEN... ili kamenje... da joj OPROSTE.
ZBOG MANIPULACIJE, I ZBOG NEPOSTOVANJA SLOBODNE VOLJE, I ZBOG PREOJEKTOVANJA SVOJE ENERGIJE POLJA NESVESTI NA KAMEN.
MOZE LI TA SVEST OVO DA URADI?
STA - BIRAS?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 14 Nov, 2010 00:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hoću da ti odgovorim onog momenta kad mi ti kažeš da li se izvinjavaš svojoj tastaturi dok tipkaš po njoj i da li tražiš od nje svaki put dozvolu za to.
A što se tiče kamenja, ono često dobija osećanje uzvraćene lepote od mene kao posmatrača.Možda ja nisam rečita, ali ja se ne bojim hoda po ovoj zemljici.
Svako jutro kad ustanem , ruku na srce, veću ljubav zračim ka jednom kamenu nego ka većini ljudi s kojima komuniciram preko dana, .To je trenutno tako.Moja duša zna kako da se nosi sa tim.S tom razlikom da ja imam tu mogućnost da se kamenu ''obratim'', što ne mogu reći da on ima tu sposobnost . osim kad ga ja iskoristim kao posredno sredstvo u komunikaciji sa ''nekim drugim svetovima''.
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 14 Nov, 2010 00:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alekse, zahvaljujem ti na tvom postu jer me je potakao da napišem sledeće.

A pro po izvinjenja višim znanjima koja su nam ostavili ''preci'',
mislim da bi bio red da se izvinimo njima jer smo i dalje skloni
citiranju drevnih znanja do koji su naši ''stari'' došli sami , bez pomoći
knjiga i citata.Već dugo to osećam.čovek sa svojim potencijalom se tako neodgovorno ponaša u smislu hiljadu i jednog razloga i izmišljenih religija i strahova.
Jednog sam samo upoznala RATNIKA SVETLOSTI koji i sam kaže-ne imajte idole-u prevodu budite i svoji u okviru pruženih zakona proširujte ih svetlošću koja ne poznaje granice i brzine-koja obitava u prostoru beskonačnih vektora.Mogućnost i potencijal ne možeš niti zamisliti u celini niti ga ograničiti, a mi se ponašamo kao KIRJANJE kad je u pitanju potencijal.Nama ne vredi ponavljati ''I ČINIĆETE ČUDA VEĆA NEGO MOJA'', ili možda je taj ratnik u pravu''Dušo, zašto siliš ljude kad nije vreme zrelo''.
Mislim , da ćete se odmoriti od mene na duže vreme, jer ovaj status quo na ovom forumu počinje opasno da me smara.Ko šta radi vi citrate drevna znanja.Pa bio bi red i da ja vas ostavim malo na miru.
 Nazad na vrh »
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 14 Nov, 2010 02:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::
Миодраже
Оно сам ти написао да бих усмерио твоје мисли у одређеном правцу како би сам нашао одговоре.Међутим из неког разлога твоје мисли су отишле у неком сасвим другом правцу.

A bre Rale ,mene si nasao da muntas sa pravcima , nije ovaj nego onaj pravac .
Nekada sam i znao za pravce , a sada mi je drago da si ziv ma kom pravcu tezio .

U svakom slucaju hvala na dobroj volji .
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 4 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 35965 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 95624 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 31814 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43458 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 35896 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 31775 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43796 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)