Pričaonica
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DRUŽIONICA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 12 Mar, 2011 23:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Šta to konkretno znači kada kažu da se "zemljina os pomakla za 10 cm " uslijed jučerašnjeg potresa u Japanu?

Je li to znači da se de facto cijela planeta pomkla u jednu stranu za 10 cm?

Koliko je meni poznato os je zamišljena crta u centru tijela koje se vrti, tj. ona je i produkt vrtnje i kao takva, ona je stabilna.

Ako se planeta pomakla, što mi je u ovom trenutku logičnije (ukoliko mi netko ne objasni preciznije i ispravi me) onda, u koju se stranu pomakla u galaksiji?
Lijevu?
Desnu?
gore?
dole?

Premda mislim da je ipak išla u stranu....

Čitam sada nešto o tome i nikako da skontam šta to zapravo znači "os je pomaknuta za 10 cm" a kad čovjek tako nešto čita, fakat zvuči ono, da se slediš od straha....a mislim, može bit i big deal, i ja se drmnem u busu kad šole naglo zakoči, pa mi niš nije.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Mystic_Storm
Hodočasnik

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 12 Mar, 2011 23:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Čuo sam da sada dan ne traje više 24sata već par sekundi manje što ne zvuči strašno ALI za par dana ili nekoliko desetina dana bi moglo da bude izgubljeno sat vremena.

Ali tako sam čuo ne znam detalje, probaj sa googlanjem Embarassed
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 12 Mar, 2011 23:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
Šta to konkretno znači kada kažu da se "zemljina os pomakla za 10 cm " uslijed jučerašnjeg potresa u Japanu?

Je li to znači da se de facto cijela planeta pomkla u jednu stranu za 10 cm?

Koliko je meni poznato os je zamišljena crta u centru tijela koje se vrti, tj. ona je i produkt vrtnje i kao takva, ona je stabilna.

Valjda u odnosu na tačku ose u centru Zemlje.

I ova, nova, pojava svakako ima veze sa tim:

Citat:
Sunce nad Grenlandom se pojavilo dva dana ranije
Prema Daily Mail Reporter

Sunce nad Grenlandom trebalo se pojaviti 13. januara, ali prvi put u istoriji sunčevi su se zraci pojavili dva dana ranije.
Sunce nad Grenlandom izašlo je dva dana ranije nego inače što je iznenadilo i zabrinulo naučnike da će se arktički led topiti još brže.
Naučnici su saopštili kako se Sunce iznad najzapadnijeg mesta Ilulissat trebalo pojaviti 13. januara i time prekinuti polarnu noć, koja traje mesec i po dana. Međutim, prvi put u istoriji sunčevi su se zraci na horizontu pojavili već 11. januara oko 13 sati.
Nedavno objavljen izveštaj Svetske organizacije za meteorologiju pokazalo je da su temeperature na Grenlandu porasle za tri sepeni u proteklih godinu dana. Osim toga, decembar 2010. godine bio je topliji nego obično uz velike količine kiše umesto snega.

"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 12 Mar, 2011 23:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/240845/Zemljotres-u-Japanu-Zemljina-osa-se-pomerila-za-10-centimetara
http://srb.time.mk/read/560d9bfdf5/37c12eb560/index.html
http://srb.time.mk/read/f7e2c9c481/25b61994e9/index.html

Evo interesantnih linkova Zvoncice.

Pozdrav.
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 13 Mar, 2011 00:12 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jesu interesantni ali za naslovne strane.
Opisala si sama šta to znači Zvončice.
Zamisli da vrtiš globus fiksiran na dvije tačke.
E sad te dvije tačke malo pomjeri, nevažno u kojem smjeru.
Ako je istina, jeste važno, ali ne zbog 10 cm, već zbog uzroka koji je to mogao da uradi.
Nije kraći dan za nekoliko sekundi već za nekoliko djelića sekunde, po tim izvorima...
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 13 Mar, 2011 00:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hej, ljudi- Provalite ko je na prvom mestu po broju napisanih poruka... I koliko ih ima... mašala!!! Very Happy
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 13 Mar, 2011 00:37 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petar iz Podgorice ::
Jesu interesantni ali za naslovne strane.
Opisala si sama šta to znači Zvončice.
Zamisli da vrtiš globus fiksiran na dvije tačke.
E sad te dvije tačke malo pomjeri, nevažno u kojem smjeru.
Ako je istina, jeste važno, ali ne zbog 10 cm, već zbog uzroka koji je to mogao da uradi.
Nije kraći dan za nekoliko sekundi već za nekoliko djelića sekunde, po tim izvorima...

Tako je, sada i ja vidim ali na srecu u poruci iznad sam rekao da ne stojim iza toga i ne tvrdim vec su mi tako rekli.

Sto se tice linkova ni na njima ne pise tako mnogo a najgori je jedan linka BLIC-a u kome samo u naslovu pise o pomeranju a u tekstu uopste ne. Shocked Laughing
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 13 Mar, 2011 01:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::
Hej, ljudi- Provalite ko je na prvom mestu po broju napisanih poruka... I koliko ih ima... mašala!!! Very Happy

haker ?

Eek2
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 13 Mar, 2011 09:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
"os je pomaknuta za 10 cm" a kad čovjek tako nešto čita, fakat zvuči ono, da se slediš od straha..

Zvončice, samo opušteno!
Opusti se i prepusti se!
Planetarnim dešavanjima!
Evo malo ohrabrenja:

Citat:
Život na Zemlji upravo se promijenio: Sjevernoatlantska struja više ne postoji

Najnoviji satelitski podatci utvrđuju kako Sjevernoatlantska struja više ne postoji, a s njom je nestala i Norveška struja. Te dvije tople morske struje zapravo su dijelovi istog sustava koji nosi nekoliko naziva, ovisno o tome gdje se u Atlantskom oceanu nalazi. Cijeli taj sustav od ključne je važnosti za planetarni sustav regulacije topline. Zbog njega Irska i Ujedinjeno Kraljevstvo nisu posve zaleđeni, a skandinavske zemlje nisu previše hladne za život. Može se reći kako upravo taj sustav čuva cijeli svijet od još jednog ledenog doba. Ovaj sustav termohalinske cirkulacije na nekim je mjestima danas mrtav, dok na drugim mjestima umire</span>

Ta 'rijeka' tople vode koja se kreće Atlantskim oceanom na raznim se mjestima različito naziva, primjerice, Južnoatlantska struja, Sjevernobrazilska struja, Karipska struja, Yucatanska struja, Kružna struja (Loop Current), Floridska struja, Golfska struja, Sjevernoatlantska struja i Norveška struja.
Termohalinska cirkulacija ponekad se naziva oceanska pokretna traka, velika oceanska pokretna traka ili globalna pokretna traka.

Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 13 Mar, 2011 11:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

e, da, to je ta Golfska struja, ona je značajna za nas jer dotiče Jadran, pisala sam već o tome, pa da ne gnjavim ali ukratko, ona je dio sjevernoatlantske struje koja zamašnjak dobija u golfskom zaljevu i odatle se račva pa tako i u Jadran, što znači da funkcionira kao svojevrsna pumpa; recimo, penje se uz obalu Albanije, CG, Hrvatske do Tršćanskog zaljeva i onda spušta dolje preko talijanske obale.
Kao krvotok, arterijski i venski, u organizmu.
Netko mi je jednom objasnio da je zato more kod Italije neću reći prljavije, ali mutnije, nema onu bistrinu kao "naš" Jadran jer je struja slabija, spušta se, a isastav dna je različit, mahom pjeskovit...
Osim toga, ta strujanja utječu i na floru i faunu, erodiraju stjenovitu obalu, određuju morske sedimente itd, uglavnom održavaju eko sistem.

e, pa ,sad ako je više nema onda se možemo kiss and goodbye jer nam slijedi ledeno doba.

Ako netko zna alternativu (umjesto ledenog doba) nek kaže, da me utješi.

Poznat mi je i podatak da se dan skratio za 1,6 milisekundu, a ranije za oko 3 milisekunde uslijed jednog jakog potresa...
NIje količina toliko bitna koliko sama pojava, trend-da se zadnjih desetak godina događaju silne promjene uslijed potresa.
I otok Japana (misle li na Honshu, gdje je i udario najjači potres?) navodno "pomakao" za 2,5 metra.
Jel samo on ili i sve obale Pacifika, razmjerno udaljenosti od epicentra?
Onda nautičke karte, gps-ovi itd nisu precizni više.

Dobro, znam da su to sitne korekcije i da ih veliki kompjuterski sistemi za održavanje života vjerojatno odmah korigiraju, ali...

Pa prije ovog potresa pojavila se info da će narednog tjedna biti Luna piena ali istodobno, mjesec će biti istoga dana u periapsi, odnosno točki putanje oko Zemlje koja je najbliža Zemlji i da takve situacije izazivaju na Zmelji velike potrese i erupcije vulkana, pa su to stručnajci zanijekali, da bi nakon 2 dana uslijedio ovaj potres u Japanu.

Neki se boje da će toga dana biti još velikih potresa na Zemlji.

Šta ja znam, a možda je taj pomak Zemlje u galaksiji, premda minimalan za tamošnje udaljenosti, upravo spasio Zemlju od neke katastrofe kad se Mjesec nađe u točki najbližoj zemlji?
Pa da veličina nije bitna. 10 cm, ali taman dovoljno. Ja mislim da se Zemlja pomakla 10 cm dalje od Mjeseca kad bude u toj periapsi, ili kako se već zove, nisam možda točno zapamtila taj astro naziv položaja, ali znam šta znači.

Sve sam ovo pitala jer su ti novinski tekstovi svi tanki, uglavnom svi mediji prenose agencijuku vijest iz jeddnog izvora, tako da nema nekih razlika u njima.
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 13 Mar, 2011 12:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Kada god je mjesec u putanji najbliži zemlji,
sa te strane gdje je gravitacija najjača,
dolazi do natezanja zemljine kore.
Kada se to desi negdje gdje je kora već u procesu pomjeranja
katastrofa je još izvesnija.
Ima već par stučnjaka na globalnom nivou, koji dosta precizno
najavljuju mogućnost zemljotresa zasnovano na ovim podacima.
Pisao sam ranije o jednom.

...
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 13 Mar, 2011 20:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bratstvo i jedinstvo u kapitalizmu=big brother!

E, pa, stvarno...šta reći?
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 14 Mar, 2011 13:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne mogu vjerovat da su disciplinirani i vrijedni Japanci, svjesni da žive na trusnom području i da je za njih realnije da će ih pogoditi jaki potres nego da neće, izgradili nuklearkea da pritom nisu ugradili u njih sigurnosno sve što se dalo da do ovoga ne dođe, do čega sada dolazi: pregrijavanja reaktora, eksplozija i radijacije.

I ono što me također brine je što svi govore "stane je ozbiljno, ali ne i zabrinjavajuće" nešto u tom stilu. Navedu sve šta se dogodilo i šta bi se realno moglo dogoditi, a onda zaključe kako je situcija ozbiljna, no ne i panična, tj bezizlazna. A iz minute u minutu događaji ih demantiraju....

Žao mi. Strašna katastrofa.
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 14 Mar, 2011 14:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dugo već se bavim japanskim narodom, kulturom, običajima, verovanjima. Oduševljen sam i nešto me snažno vezuje za Japan što ni sam ne shvatam, osećam veliku vezu ka njima.

Ove vesti sa zemljotresima su me jako pogodile i jako mi je žao što se dešava njima... Sad Sad
Preko interneta sam gledao preko uživo kamera Japanske gradove sa oduševljenjem, koliko sjaja i ukrasa, stvarno ne postoje lepši gradovi nego što ih oni imaju. Drugi grade bez duše i hladno, njihovo moderno ima stila i duše.

Maločas sam pročitao da je jutros bio novi zemljotres oko 6+ r.skale. Postoji velika opasnost od Cunamija. Sad
A da stvari budu još gore, neki Vulkan je skorije proradio. Neverovatno šta im se dešava, niko to nije zaslužio a posebno ne oni.
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 14 Mar, 2011 17:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.thecovemovie.com/

pored ovoga, dodala bih da je Japan otišao najdalje u primenjivanju robotike .

I još bih dodala da nacija koja misli da može da kontroliše u toj meri prirodne pojave

kao što su zemljotresi i nuklearna energija, mislim kakav sebičluk u razmišljanju da

na tako trusnom području gradiš nuklearne elektrane i da pri tom misliš da si jači i od

samog Tvorca, to je strahotno bezdušno razmišljanje.Poslednji Japanac umroo je sa

svojim poslednjim samurajem.

Uvek govorila, o njima, uvek ću i govoriti , uz napomenu da sam upoznala preko neta par

Japanaca koji su posvećenici.

Ali Japan kao jedna od svetskih ekonomskih sila i zbivanja u njemu trebaju da nam budu

upozorenje šta nas čeka ako se ne osvestimo.

Majka Tereza je govorila, ljubav je ništa ako se jednog momenta ne pretvori u AKCIJU-

pročitala upravo danas u novinama.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DRUŽIONICA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53  Sledeci
Strana 38 od 53

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 241811 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Treća Tema 390 Petar iz Podgorice 85339 02 Jul, 2011 22:29 pm
Petar iz Podgorice Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MRAK TEMA 67 Petar iz Podgorice 20862 08 Maj, 2011 23:54 pm
Petar iz Podgorice Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- PRVA ZAPOVEST 90 Vera Bojičić 35135 12 Apr, 2011 22:48 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DVA "NOVA SVJETSKA PORETKA" 9 jasna 6458 05 Mar, 2011 03:57 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZNANJE NA DAR, onome ko hoće da zna. 2214 Vera Bojičić 751512 08 Jan, 2010 00:07 am
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tema o braku i o idealnom društvu 71 easy 21715 31 Dec, 2009 21:55 pm
divinesound Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)