TRANZITI SATURNA / Sade sati, povratak Saturna...
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Alphilda
Napredni tragalac

Pridružio: 08 Avg 2010

Poruka Poslao: 08 Nov, 2010 23:18 pm    Naslov: TRANZITI SATURNA / Sade sati, povratak Saturna...
Odgovoriti sa citatom

Saturnu je potrebno 28 do 29 godina da zaokruži jedan kompletan zodijački ciklus. Tokom tih godina može se očekivati da približne vremenske intervale provede tranzitirajući kroz svaku od natalnih kuća. Dužina njegovog tranzita kroz jednu natalnu kuću će zavisiti od veličine same kuće, ali će Saturn provesti približno oko 2,5 godine na prosečni prolaz kroz jedan znak.
Primetićete da njegovi efekti kristalizuju, prizemljuju i stabilizuju.

Sade sati je termin poreklom iz Djotisa, i oznacava period od oko 7,5 godina tokom kojih se Saturn krece preko nalatnog meseca. Ovaj period pocinje kada Saturn udje u znak koji prethodi onome u kome se nalazi mesec, i traje dok ne izadje iz znaka koji sledi onaj u kome se nalazi mesec.

U literaturi, cesto se ovaj period naziva romanticno "sedam godina samoće" ili "sedam godina tuge".

Obično se navodi da se njegove tri faze jasno razlikuju:
1. Kada prolazi kroz znak pre Mesečevog, to obično više osećaju rođaci i okolina.

2. Kada prolazi kroz znak u kome je Mesec tiče se same osobe.

3. Kada prolazi kroz znak nakon mesečevog uperen je na dobrobit dece, sopstvenih dela, dakle posledice na neki način.

Čitajući literaturu o Djotisu, sigurno ćete uočiti ideju koja se provlači kroz sve tekstove....Saturn je nosilac karme, i, posebno je ovaj period namenjen u zivout svake osobe za suočavanje sa njom.

Starcy, u vreme tvog učlanjenja na forum, Saturn je bio u prvom direktnom prelasku preko tvog natalnog meseca.

Period traje 7,5 godina, a u trenutku tvog uclanjenja bio je skoro na samom vrhu.

Poslednji izmenio Alphilda dana 10 Nov, 2010 21:34 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 08 Nov, 2010 23:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa moj dolazak na ovaj forum i jeste bio ponovno buđenje moje Duše Very Happy
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 08 Nov, 2010 23:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alphilda ::
Bio je u prvom direktnom prelasku preko tvog natalnog meseca.
U djotisu period prelaska saturna preko natalnog meseca smatra se najznacajnijim periodom u zivotu - poznati SADE Sati, tokom kojih saturn (simbolicki) ima vlast nad dusom.
Period traje 7,5 godina, a u trenutku tvog uclanjenja bio je skoro na samom vrhu.

Ka'će to meni da se desi? Da udjem u ćutanje tad! Very Happy
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 08 Nov, 2010 23:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja sam se tek tada raspričala Laughing Laughing Laughing
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 08 Nov, 2010 23:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::
Ja sam se tek tada raspričala Laughing Laughing Laughing

A ne, taću da ćutim! Kako saturn da me uči ako ja pričam sam sa sobom?
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 08 Nov, 2010 23:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne treba da pričaš sa sobom već sa Saturnom Very Happy
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 08 Nov, 2010 23:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gde to da vidim, otvorio sam natalnu kartu, ima i neke liste...
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 08 Nov, 2010 23:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alfilda, obriši ove moje poruke posle!!!! Slobodno. Da neostane spam.
 Nazad na vrh »
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 08 Nov, 2010 23:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jel to tvoj horoskop ?
Sad si se otkrio Laughing
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 08 Nov, 2010 23:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dejjan ::
Jel to tvoj horoskop ?
Sad si se otkrio Laughing

Trebalo bi da je moj, nemoj da pišeš ovde jer treba da se obriše sav spam koji sam napravio, a i ovo.
 Nazad na vrh »
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 08 Nov, 2010 23:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ok, otvoricu novu temu. Odmah ujutru.
Za sada, dragi Gibo, mogu da te iznenadim - u ovom trenutku tvoj SADE sati je upravo na vrhuncu. Zapravo bio je pre nekoliko meseci, te je sada vreme za rasciscavanje...
Saturn je trenutno na 12 stepeni vage, sto znaci da je tek presao preko tvog meseca na 6. stepenu istog znaka.
Ovaj period (cak i ako vreme rodjenja nije potpuno tacno) pripada drugoj fazi SADE satija.

Saturn ce se retrogradno vratiti jos do 10. stepena vage u julu naredne godine, i tim ce se produziti i iskristalisati ova faza, pa ces moci da udjes i u narednu...za koju godinu...

Postavicu vise o tome, obecavam.
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 09 Nov, 2010 00:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Važi, hvala ti na trudu- obriši slobodno ove moje poruke, to me zanimalo trenutno, a nije zanimljivo drugima.

Pozzz... Very Happy
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 09 Nov, 2010 01:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ma nemoj, da nije Very Happy Pročitali smo. Moš brisat Very Happy
Ko da sam saznala nešto što već ne znam.... Wink

Zašto ja tu astrologiju ne mogu nikako uhvatit kroz svoju pažnju ? Nije da me ne zanima, volim čuti komentare onih koji razumiju, pokušala sam odavno i sama nešto pročeprkat, osobito u teen fazi...ali ne ide. Jednostavno, neće da se primi. Ko da čitam kineski. isti tren odleprša. Koncentracija vrapca.
Isto kao i sa svim,uglavnom, istočnjačkim učenjima....

Ali, kad treba radit terestičku navigaciju, uz pomoć nekih astro pomagala - nema problema. Sve sjedne na svoje mjesto.
totalno čudno.
 Nazad na vrh »
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 10 Nov, 2010 21:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo jednog teksta o periodu Sade-satija.

Molim vas da tekst ne posmatrate bukvalno, iako je izgleda i pisac sam donekle imao stav da stvari uvek teku tako kako su napisane, ali istina je da zapad obiluje bukvalistickim shvatanjem suptilnije istocnjacke simbolike... Dakle sve sa distancom, i shvatanjem osnovne simbolike, koja se moze definisati kroz jednostavno ukrstanje osnovne simbolike ova dva nebeska tela:

Saturn - rad i Mesec - dusa

Dakle, osnovna svrha ovog perioda može jednostavno biti rad na dusi
Tekst se više odnosi na pojavni, fizički nivo, koji zapravo služi osvešćavnju i okretanju sebi. Pokušaću da nađem i prevedem i neki primereniji ovom forumu.

Sade-sati

Saturn je prisutan, sto je za evoluciju dragoceno, u onom periodu zivota kad prolazi kroz dvanaestu, prvu i drugu kucu od znaka u kom je bio Mesec u trenutku rodjenja.

Ovaj period se zove Sade-sati ili sedam i po godina (boravka planete u tom delu natalnog neba). Ovo je najtezi period zivota za coveka ako ne shvati dobro sta mu se dogadja: rastanci, zakasnjenja, svakojake teskoce, gubitak voljenih, prekid veza, lose zdravlje, depresija. Prvi period prelaska obicno osecaju vise rodjaci i okolina. Sledeci, kada se nadje u prvoj kuci, usredsredjen je na samu osobu. Treci (u drugoj kuci natalnog Meseca) uperen je na dobrobit dece i sopstvenih dela, a moze da izazove cak i smrt. Sade-sati se ponavlja dva-tri puta u toku zivota, sa razmakom od 30 godina, a smrt se dogadja ili pri prvom prelasku, ili pak drugom, a ako ne, onda sigurno u trecem periodu Saturnovog prisustva. Tako tvrde drevni tekstovi.

Mozda smrt o kojoj govore nije neophodno fizicka smrt, vec kraj vrednosti, ponasanja, odnosa koji su bili vazni u proslom periodu, a sad su prevazidjeni. Zapadnjaci uzimaju u obzir Saturnovo kretanje uglavnom kada se ono odvija na Suncu ili podznaku posto pridaju vise vaznosti svesnoj licnosti (Sunce) i nasledjenom ili karakteru usvojenom periodicnom simbiozom (jedno od znacenja podznaka). Naprotiv, za Indijce je znacajnija prava, spontana priroda jedinke, Mesec, narocito za zenu. Zato oni smatraju najvaznijim Saturnovim periodom njegov prelaz u kuce koje neposredno prethode Mesecu, prelazak samog Meseca i kuci koja neposredno sledi Mesecev prelazak.

Sedam i po godina teskog spiritualnog preobrazavanja vas mogu potpuno izbaciti iz koloseka tako da porusite sve sto ste do sada izgradili. Ukoliko niste pravilno savladali lekciju sa recimo 12 godina kada ste imali prvi period Sade-satija sada morate ponavljati razred i ponovo posle 30 godina uciti isto gradivo...

Pristup Sade Satiju je takav da se ljudima skrene pažnja na njihovu vlastitu moguænost duhovnog napretka uz sve one "teškoæe" koje donosi Sade Sati. Zato se obièno i govori da taj period donosi nove izazove i iskušenja gdje Božanstvo koje vlada Saturnom, a to je Šani, stvara takve uvjete, dogaðaje, neizvjesnosti, napetosti u meðuljudskim odnosima, razilaženja i rastave, propast odreðenih zamisli i projekata, bolesti pa èak i smrt kako bi - ljudi mogli ostvariti spiritualni napredak !

Za prosjeènog èovjeka, te onog tko se ne želi suoèiti sa tim periodom svakako predstoje izazovi i to teški. Mnogi pri tome upadaju u poèetnièku grešku postavljajuæi odnos prema Sade Satiju ovako:
"Kako da JA nadmudrim Saturna i ostvarim svoje ciljeve, a da mi Saturn ne nanese štetu ili da barem ta šteta bude što manja?". Takvi ljudi ne znaju da Saturn u tom periodu može odnijeti èovjeku upravo ono za što je - najviše vezan !!!

Ova saznanja izazivaju kod ljudi podsvjesni strah od gubitka npr. zdravlja, novca, imetka, moæi, položaja drugim rijeèima - svega onoga što su "ostvarili u životu" i sada bi sve to moglo završiti u prahu i pepelu.
 Nazad na vrh »
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 10 Nov, 2010 21:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Meðutim, pristup Sade Satiju je slijedeæi. Za vrijeme njegovog trajanja èovjek treba u sebi razvijati prvenstveno svoje vrline - poniznost, samilost, suosjeæanje, nenasilje, filantropiju odnosno ljubav prema ljudima te interes za spiritualnost. Ako èovjek to prihvati kao èinjenicu, uz dobrovoljno prihvaæanje moguænosti da se naðe u tom periodu bez onoga što je unio u taj period, na scenu stupaju posve drukèiji odnosi i dogaðaji. U tome trenutku je uèenik prihvatio slušati lekcije svojeg uèitelja Šanija. Umjesto dosadašnjeg trpljenja, uèenik ulazi u period uèenja lekcija u kojima Šani pomaže ne samo premostiti prepreke Sade Satija, veæ i sam direktno otklanja i ublažava djelovanje karme koju treba odraditi u Sade Satiju. Dakle, bitno je osluškivanje poruka, tumaèenje znakova i prihvaæanje uspona i padova.

Osim ovih savjeta postoje i slijedeæi koji su vezani direktno uz ublažavanje "lošeg" djelovanja Saturna. Kao što je poznato Saturn predstavlja slijedeæe:

- strance, sluge ili izvršitelje, niži sloj ljudi odnosno sirotinju, bolesne i nemoæne,
- od dijelova tijela predstavlja potkoljenièni dio noge i zglobove, te kroniène bolesti,
- asketizam i spiritualne osobe.

Dakle za vrijeme Sade Satija postoji moguænost povreðivanja ovih dijelova tijela ili nastanak kroniènih bolesti. Ono što je važnije jest slijedeæe:

- za vrijeme Sade Satija nemojte dolaziti u sukob sa osobama koje se bave nekim od spiritualnih tehnika bilo da je to yoga, Reiki, tarot, I-ching, geomantija, sve vrste iscjeljavajuæih tehnika pa i radiestezija,
- posebno obratite pažnju na vaše ponašanje prema grupama ljudi koje su maloprije navedene – poštujte strance i ne dopuštajte da se izmeðu vas i njih razviju bilo kakve polemike vezane uz naciju, vjeru i jezik. Ne ponašajte se bahato prema ljudima gledajuæi ih samo kao one koji su ispod vaše "preuzvišenosti" veæ priznajte svakome da može biti bolji od vas. Nemojte èekati sutrašnjicu da bi vam Šani širom otvorio oèi i uvjerio vas u to da drugi ljudi nisu samo vaše sluge ili izvršitelji, preko èijih leða æete ostvariti svoje zamisli i projekte. Oni u ovom svijetu postoje zbog vas upravo onoliko koliko i vi zbog njih. Meðusobno ste komplementarni. I na kraju, sa posebnom se pažnjom odnosite prema ljudima koji žive u neimaštini tj. prema siromasima i darujte ih te im pomažite kao što bi trebali pomagati i unesreæenima i bolesnima. Šani je njihov predstavnik i zaštitnik.

Osim ovih mjera predostrožnosti , preporuèujem i preventivne mjere:

- Saturn je vladar sedmog dana u tjednu – vladar subote. Tog dana darujte siromahu novac, odjeæu ili hranu prema svojim moguænostima. Ako vam u subotu na vrata zakuca neki prosjak, nemojte mu sluèajno zatvoriti vrata ili ih ne otvoriti. On nije sluèajno pokucao na vaša vrata. Otvorite mu i dajte mu ono što traži od vas. Ovo je preporuka i za one koji nisu u Sade Satiju,
- svake subote se mantra za Šanija slijedeæa mantra:

OM SHAM SHANAI NAMAHA OM
( OM ŠAM ŠANAI NAMA OM )

Tri kruga na brojanici od 108 kuglica.

Na kraju bih želio posebno upozoriti one osobe koje se upravo sada nalaze u Sade Satiju. Izuzetan naglasak u toku Sade Satija se stavlja na slijedeæe:

-tranzit Saturna kroz odreðene kuæe i znakove. Ima ih ukupno tri,
- Saturnov aspekt treæe, sedme i desete kuæe od trenutaènog položaja Saturna u tranzitnom horoskopu. Za to se moraju prouèiti tranziti Saturna u svih sedam i pol godina Sade Satija,
- posebno se stavlja naglasak na period kada je Saturn DEBILITIRAN, DIREKCIONI ili RETROGRADAN.

Primjenjujuæi gore navedene mjere predostrožnosti i preventivne mjere ovo se djelovanje Saturna može donekle ublažiti. Takoðer je potrebno biti u potpunosti svjestan tog lošeg perioda i prihvatiti odraðivanje postojeæe karme. Tada æe na scenu stupiti i "skrivene" snage Šanija i omoguæiti vam da vaše nepovoljnosti u ovom periodu sagledate na nov i kvalitetan naèin. Time se otvara moguænost za ne tako lagan hod trnjem posutim spiritualnim putem, koji æete na ovaj naèin ipak prijeæi uz znatno manje problema.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 238175 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 26049 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tetoviranje maštom... Stihovi članova Foruma 228 Vakan Tanka 86812 01 Maj, 2011 00:16 am
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 56903 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 13745 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19585 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16638 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)