A vi, kako 'te ?
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
glasrazuma

Pridružio: 30 Nov 2010

Poruka Poslao: 01 Dec, 2010 10:26 am    Naslov: A vi, kako 'te ?
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima,
ja sam ovde novi a i nemam mnogo iskustva sa forumima pa ako nesto gresim ispravite me slobodno. Idem na posao, ozenjen sam, imam decu sve kao i drugi. Medutim ja se celog zivota nalazim na klackalici izmedju materijalnog i duhovnog carstva. Taman kad jedno prevagne ono drugo se usprotivi i povuce na svoju stranu. Moji prijatelji i poznanici nemaju tih problema uopste. Na ovom forumu sam citalac vec duze vreme a sad sam hteo i da se malo ukljucim. Zanimljivo mi je da je podjednak broj postova koji su prelepi i puni duhovnosti, nadahnjujuci i koji me vuku na tu stranu,kao i onih u kojima se pojedini egomanijaci ( "samo ja znam ti ne znas nista") valjaju u blatu totalne prizemljenosti i koji me odbijaju od te vrste duhovnosti.
Pa se pitam jeste li i vi na klackalici ili su vasa opredeljenja cvrsta i konacna. Da li vi idete na posao, imate porodice, zivite li "normalnim" zivotom ili ste resili sva materijalna pitanja (ili vam ih je tata resio) ili ste se napatili u zivotu pa nasli utehu i resenje u duhovnosti ili nesto cetvrto? Molio bih za iskrene odgovore kako bih ja moju klackalicu prelomio. Takodje molim i za razumevanje nekih banalnih pitanja koja cu tek postaviti a sve u istom cilju. Ja ceo zivot ceznjivo gledam u pravcu nekog idealizovanog duhovnog gurua koga jos nisam sreo a jako bih voleo. Cak je i ovaj usko specijalizovani forum za duhovnost isuvise obilan raznovrsnim tehnikama i ucenjima da ih je tesko samo procitati a kamoli primeniti. Pa ako neko ima volje da odgovori na neka moja pitanja mozda mi to pomogne u konacnoj odluci. Jos jedno glupo pitanje za pocetak je : Sta je razvoj svesti i uzdizanje duhovnosti? To mi je prva rupa u mojem razvoju. Inace vidim da smo se svi ukljucili u ovaj tecaj duhovnosti od pola.tj niko ne krece od nule ali meni eto posto sam samouk stoje neke rupe u gradivu. Posto vidim da neki razvijaju svest i duhovno se uzdizu do 7 nivoa kako bi materijalizovali novac i resili ovozemaljske probleme zdravlje, pare, ljubav, ... Pa pitam ja : Je l' to razvoj svesti i je l' za to sluzi? To su mi tek prve kockice u slagalici koju moram da slozim.
Sve najbolje vam zelim
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 01 Dec, 2010 10:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I ja sam samouk, ako izuzmem korespodenciju koju vodim vise godina sa jednim covekom koga cenim i postujem kao svog ucitelja, iako ga nikada nisam sreo niti verujem da cu ga videti u ovom zivotu. Puno sam toga naucio, takodje, preko diskusija sa drugim ljudima, izmedju ostalog i sa ovog foruma, ali ipak, uglavnom sve sto sam naucio, naucio sam sam i to uglavnom na greskama i propustima. Ne moze u stvari niko da uci za mene, posebno kada je duhovnost u pitanju. Ucitelji mogu da pojasne neke stvari, ukazu na put, pravac, nacine i sl, ali ne mogu da obave zadatke umesto nas, premda mogu da nam daju energetsku podrsku ili da zamole sopstvene duhovne vodice da prenesu pomoc i na njihove studente. Jedino sto nosima sa sobom u drugi svet jeste duhovno znanje, jer svako ostalo znanje umire zajedno sa smrcu fizickog tela. Zato je duhovnost, neprocenjivo vaznija od materijalneg. Ali, posto sustinski nismo rodjeni da bismo patili, vec da bi smo se radovali, a stoji i to da su duhovi izvorno razdragana bica koja uzivaju u razlicitim oblicima manifestacija, materijalno blagostanje nekima moze biti od pomoci da sto lakse premoste ovo cistiliste kojeg jos nazivimo materijalna ravan. Drugima materijalno blagostinje i nije neka bitna stavka. Ovo su par nabacanih misli za pocetak. Dobrodosao na forum.
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 01 Dec, 2010 11:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Dobrodošao Glasrazuma.
Uvijek je potreban još jedan glas razuma.

Ako nas čitaš dugo mjesto za predstavljanje je malo gore iznad.

A kako te vi?
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 01 Dec, 2010 11:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Neke kockice će ti se sigurno složiti ako ostaneš na forumu barem godinu dana
i učestvuješ u raspravama.
Učitelja, u smislu jednog savršenog gurua koji sve zna i sve će te naučiti,
nećeš naći.
Ako budeš imao dovoljno volje, istrajnosti, i ako potisneš ego u korist znanja,
pronaćićeš dobar dio sebe.
Pitaj i banalna pitanja, ta su ponekada najteže.
Znam da će se mnogi truditi da odgovore.
Ko zna ko će koga naučititi Very Happy
Bitno je da se ,,spasimo".
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 01 Dec, 2010 14:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobrodošao GlasRazuma!

Sviđa mi se tvoj nick, kao i tvoja otvorenost. Naime, sviđa mi se tvoj pristup - vlastita empirija i egzistencija kao točka polaska i povratka.

Mislim da svrha bavljenja duhonosti ili barem pokušaja da maknemo koprenu sa okolnosti koje nam se dešavaju, tako bih ja to preciznije nazvala, ne bi trebala biti motivirana stvaranjem materijalnih dobara, tj. rješavanjem čisto egzistencijalnih pitanja. Makar, moda to može biti slučajna ili čak popratna posljedica ako je potraga ispravna; ne znam...ali intuicija mi govori da ne bi trebao to biti glavni motiv.
Onda naime ulazimo u sferu profanog, senzacionalističkog i posvemašnjeg konzumerizma a ne u istraživanje univerzuma, bio on u nama ili oko nas. (to je isto, po meni). Kako možeš spoznati nešto izvan sebe?

U pogledu dualizma koji apostrofiraš - iskrene potrage i doktrina - kojih ima i na ovom forumu, pretpostavljam da nema neke razlike u odnosu na druge stvari u životu: ideš za onim čemu osjećaš sklonost, što ne isključuje mogućnost da razmišljaš o onome čemu nisi sklon, pokušavajući shvatiti korijene ili motive istoga.

Tako i ovdje. NIje loše pročitat citate iz raznih knjiga, a na tebi je izbor koliko, kada i zašto neki.

Vodi se svojim unutarnjim kompasom.
Negdje sam pročitala da su ljudi kao i ptice imali (imaju?) kompas u glavi, međutim, zbog načina života ta je sposobnost "zapušena."
Da imamo ugrađeni kompas, uvjerila sam se prilično puta i sama, i ne samo kompas, nego i timer, sat, tj. osjećaj za linisjko računanje vremena.

Vjerujem da postoji i kompas u našoj duši, nutrini, duhu, višem Ja ne znam kako ga zoveš. Ili u niti koja nas spaja sa Apsolutom.
 Nazad na vrh »
Olivera Stevanovic
Hodočasnik

Pridružio: 27 Nov 2008

Poruka Poslao: 01 Dec, 2010 14:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav glasrazuma, i dobrodošao na forum!

Ako si mislio da se upišeš u prvi rared, zakasnio si.
Nema prvog razreda u školi duhovnosti, i nema učitelja ovde na forumu, kao što nema ni preporuke za jednu najvažniju knjigu u kojoj se nalaze svi odgovori koje tražiš...

Sve se dešava u hodu.

U hodu naletiš na ovaj forum, u hodu čitaš i čudiš se, učiš i spoznaješ svoje granice i dubine.. Svi mi ovde, smo došli u potrazi za učiteljem, a našli znanje, mrvicu ili gromadu,, svakom prema potrebama,, ovde vežbamo duhovni komunizam, sabotiramo ga i usavršavamo... Možeš da se uopšte ne oglasiš, a možeš i da pričaš sa glavnim boss-om, bez sekretarice na njegovim vratima koja će da te otkači jer nisi dovoljno bitan da bi te on primio.... Možeš da preneseš svoja iskustva ili da preporučiš tuđa... možeš da veruješ ili da ne veruješ... Nema konačnih i funkcionalnih rešenja, samo spoznaje da je sve u tebi, svi odgovori koje tražiš... ovde samo učimo jezik, kodove i načine na koje je to moguće postići, kontrolisati upravljati...

Kad vidiš samo biblioteku koja je dostupna na forumu, a kamoli ceo forum, padaš u očajanje - kako ću ja sve to da pročitam, šta da čitam...
Moja preporuka je da nema preporuke. Knjige same tebe pronalaze, zato se ne trudi da izabereš pravu.

I nije pitanje izbora izmedju materijalnog i duhovnog, najvažniji izbor...
da si ti nama živ i zdrav... ( niko ovde ništa ne zna , samo se pravimo Rolling Eyes )

Evo, sad ćeš da vidiš ...
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 01 Dec, 2010 14:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi glasu razuma, dobrodosao i pozdraviska, za tebe.
Postavljas jako bitna pitanja, ocigledno - iz temelja. Sigurno ces naci, ovde, puno odgovora na svoja pitanja, i razlicitih, pa ces se vec snaci u tome – gde si ti, ko si ti, i kuda ti zelis da ides.
To znaci, kao prvo, da razvijas i drugu stranu, t.j. glas srca, zensku stranu, emotivnu, intuitivnu, iliti – ljubav. Osecanja, saosecanja, empatije. Ulascima u ta stanja, bez glave i razuma, potpuno se predavajuci, radi licnog iskustva. A kasnije, posle te seanse, pojedinacne, opet izadjes i posmatras sa sasvim druge tacke gledista. A mozes i da analiziras. Onda opet dobijes – klackalicu, hahaha…
Sa dve strane, samo sto se klackas leeepo… i uzivas, kao malo dete.
Cela osnovna moja filosofija je Sveto Trojstvo. To pise i u Bibliji:
Dete, muskarac i zena.
Kada si dete, svejedno ti je – sve. Klackas se i – uzivas. Bez obzira na stranu.
Kad si zena ili muskarac, onda se opet klackas, samo sada imas jednu stranu, kao svoju. Poenta je sto dete moze i samo da se klacka, dok ovima treba druga strana, druga osoba, u necemu suprotna, jer onda ne bi bili to sto jesu, nego bi bili kao deca. I – onda se oni opet povezuju, nekako, u jedno – klackanje. Usaglasavaju. Povezuju. I = tako je to, sa svim razdvajanjima, svim suprotnostima, pa i sa odnosom duhovno – materijalno.
Spajanje i razdvajanje. I opet – spajanje.

Citat:

Medutim ja se celog zivota nalazim na klackalici izmedju materijalnog i duhovnog carstva. Taman kad jedno prevagne ono drugo se usprotivi i povuce na svoju stranu
...
Zanimljivo mi je da je podjednak broj postova koji su prelepi i puni duhovnosti, nadahnjujuci i koji me vuku na tu stranu,kao i onih u kojima se pojedini egomanijaci ( "samo ja znam ti ne znas nista") valjaju u blatu totalne prizemljenosti i koji me odbijaju od te vrste duhovnosti.

- obe strane imaju svoj smisao, svoju svrhu, kao na klackalici. Da nije jedne strane, ne bi toliko opazao ono drugo. To je potencijal, potencijalna energija – uporedjivanja. I pomaze nam, oko svog licnog izbora, jer nam daje – mogucnosti izbora, kao i neke primere, da nam se olaksa.
Citat:

Pa se pitam jeste li i vi na klackalici ili su vasa opredeljenja cvrsta i konacna. Da li vi idete na posao, imate porodice

- ja sam na klackalici svakog dana. Svejedno kojoj. Moze to da bude i samo jedna osobina, samo jedna rec, samo jedna osoba, misao, zelja… sve sto moze da se isklacka, sa obe strane, je – dobrodoslo. Zbog sagledavanja – celine, obe strane.
- Mada, ni ovo moje opredeljenje nije bas cvrsto, desava se, cesto, da zauzmem samo jednu stranu, poziciju, za duze vreme. A, onda, po prirodi stvari, izgleda, dodjem i do one druge. Nekada je tesko da me izvuku sa svog mesta, ali… koliko god da se opirem, nekakva pravila postoje iznad i izvan mene. A kasnije shvatim, - i u meni. I – dobrodoslo, kao promena.
Citat:

Ja ceo zivot ceznjivo gledam u pravcu nekog idealizovanog duhovnog gurua koga jos nisam sreo a jako bih voleo.

- pa, lepo. Sve u svoje vreme. Ako to osecas kao neki svoj put, onda ce tako biti.
- Stvar je u tome da se potpuno otvoris, bez nekih idealizovanja gurua, nego da on bude ono sto on jeste, za tebe, kakav god da to znaci da bude. Mnogi imaju drugi put, t.j. da sami sve postignu, pa ces imati i takove reakcije, navodjenja, savete… ali ti idi svojim putem, onako kako ti osecas. Sve je u opticaju kao mogucnost.
Citat:

Cak je i ovaj usko specijalizovani forum za duhovnost isuvise obilan raznovrsnim tehnikama i ucenjima da ih je tesko samo procitati a kamoli primeniti. Pa ako neko ima volje da odgovori na neka moja pitanja mozda mi to pomogne u konacnoj odluci.

- nema potrebe za konacnom odlukom, jer konacno znaci i kraj, zavrsetak, zatvaranje, zatvor. Ni Bog nije konacan, ni duh, pa ni ti. Sto se tehnika tice, one su tu za dobro raspolozenje i za programiranje vremena, ali i koriste, u svakom slucaju. Pitanje je – da li ti zelis da budes dobar tehnicar?
- I ucenja ima raznih, i pitanje je – da li ti zelis da budes – ucitelj? Pardon, ucenik.
- Mozda je malo zbunjujujuce, za razum, ali tako je.
Citat:

Sta je razvoj svesti i uzdizanje duhovnosti?

- to je kada udjes u bunar da izvadis kofu vode.

Citat:

Inace vidim da smo se svi ukljucili u ovaj tecaj duhovnosti od pola.tj niko ne krece od nule ali meni eto posto sam samouk stoje neke rupe u gradivu

- mudro. Ovo je odlika pravog duhovnog ucenika. Tako kazu.

Citat:

Posto vidim da neki razvijaju svest i duhovno se uzdizu do 7 nivoa kako bi materijalizovali novac i resili ovozemaljske probleme zdravlje, pare, ljubav, ... Pa pitam ja : Je l' to razvoj svesti i je l' za to sluzi

- da. Moze. SVE moze. Posebno ako se neko to i zapita. Nema ogranicavanja, za duha. Svako se klacka tamo gde ga najvise svrbi.

p.s. hvala ti sto si nam dao ovu mogucnost, da se malo zaigramo kao gurui. Ili barem – savetodavci. Lepo je, interesantno, sveprozimajuce.
Dakle, moj zakljucak je: klackaj se i uzivaj. I povezuj. Obe strane u jedno, zajedno.

pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 01 Dec, 2010 14:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Гласразума
Мени ово име говори да си ти дошао овде на форум више да паметујеш него да учиш.
Занимљива су ти питања.
Али будући да знам да ми незнамо да поставимо питање ако у себи већ не слутимо одговор.
Што ће рећи провери можда одговоре већ знаш.

Добродошао GOOD LUCK! kapa nemoguce
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 01 Dec, 2010 19:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Spam

(da naglasim unapred poentu svojih pisanija)

Alex, moram da priznam da je tvoje razmišljanje zadivljujuće, kad nema tačkica, smeha i seksa. No to mu dođe kao "paket aranžman" kad si ti u pitanju.

Eto, osetila sam potrebu da te pohvalim.

P.S. Glasurazuma, dobrodošao. Ja samo toliko, da ne prepričavam ostale Smile

Welcome4
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 01 Dec, 2010 20:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy
Citat:
Spam

(da naglasim unapred poentu svojih pisanija)

Alex, moram da priznam da je tvoje razmišljanje zadivljujuće, kad nema tačkica, smeha i seksa. No to mu dođe kao "paket aranžman" kad si ti u pitanju.

Eto, osetila sam potrebu da te pohvalim.

hvala, hvala.
Wink
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 01 Dec, 2010 21:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A vi, kako 'te ?

-Evo nije lose, malo kosti zigaju na ovom decembarskom vetru .
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 01 Dec, 2010 23:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::

Znači, kao prvo, da razvijaš i drugu stranu, t.j. glas srca, žensku stranu, emotivnu, intuitivnu, iliti – ljubav. Osećanja, saosećanja, empatije. Ulascima u ta stanja, bez glave i razuma, potpuno se predavajući, radi ličnog iskustva.

Izvukla sam iz odličnog Alexovog posta ono što je po meni najbitnije.
Slažem se sa Starcy, brate Alex , nadmašio si sam sebe !

Dragi Glasu Razuma, dobro ti nama došao,
i veruj mi, naći ćeš odgovore na sva tvoja pitanja !

Bradati Simche
Na duhovnom putu

Pridružio: 31 Maj 2010

Poruka Poslao: 02 Dec, 2010 01:41 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ljubav, vera i nada i ceo svet je tvoj Smile
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
glasrazuma

Pridružio: 30 Nov 2010

Poruka Poslao: 02 Dec, 2010 13:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Najpre zelim da se zahvalim svima koji su odvojili deo svog dragocenog vremena da mi nesto i napisu. Zaista sam se lepo osecao sto sam sam dobio vasu paznju. Ego mi je nahranjen. Medjutim dobrog samaricanina nema pa nema. Samo se Talerman malo potrudio a ostali iako srdacno i verovatno iskreno, bez odgovora na moja pitanja. Izgleda da sam odabrao pogresan pristup. Mozda sam trebao da se svadjam tu se svi oberucke prihvate posla da daju svoj doprinos. Uostalom nikad nije kasno i za taj metod.
Eto, kad procitam da markojaksic mesecno trosi 500 din na hranu, jede biljkice, pravi sok za 50 din ja se odusevim i pitam zar jos ima takvih ljudi koji toliko mogu da budu nevini, iskreni i predani tome cemu veruju. Srce mi zaigra od miline. A onda mi moj glas razuma zvekne samar sa druge strane i kaze "E, ali on mantra po 6-7 sati dnevno a to ne valja.To nije zdravo." I stalno tako.(Marko nemoj se uvrediti stvarno si osvojio mesto u mom srcu. Osecam tvoju dobrotu).
Lepo mi kad cujem nesto novo npr.sungazing a on (moj glas razuma) onda " Pa neka decu umesto dorucka i vecere izvedu napolje "Ajde decice da ruckite sunca. Tako. Obrisite se oko usta""
Pa za urino terapiju isto " Deci za uzinu po casu toplog majkinog urina, nista zdravije, Bog da nas vidi" I stalno tako. Za svakog on ima neko svoje misljenje.
Pa onda, lepo mi sa idejom anstazija + vedslovizam a on ce meni: " Ja sam pravoslavni Srbin, poreklom iz Rusije sa podrucja Himalaja, verujem u Isusa Hrista ,i u Peruna i u Svetog Vida i u... Pa jel cujes ti sebe sta pricas? Alo Srbine, brate. Osvesti se. Obozavaoci lika iz crtanog filma Anastazija i zvoneci kedri, stave cepanicu oko vrata i balansiraju cakre. Ajde molim te. Oce oni da kopaju. Shatro. Pa neka kopaju a ne da sede za kompjuterom i internetom zagadjivacem prirode". " A i ovi pravoslavni ." "Kolju u ime Isusovo...odu u manastir a otac i majka hoce da im se poubijaju. Sve u stilu postuj roditelje svoje i ljubi bliznjeg svoga " I tome nikad kraja . Sve po onoj Budinoj " Preispituj sve sto cujes makar ti ja to rekao".
Tema je moj duhovni put. Dakle akcenat je na moj. Ja vama dajem pravo da imate vas put, ma kakav on bio i ma koliko ja mislio da valja ili ne valja, dajte i vi meni isto. Ja sam hteo neke odgovore na pitanja koja mi postavlja moj glasrazuma i stalno me sputava(ovo ti je odgovor Rale otkud taj nick). Naime slazem sa Petrom da su mi najteza ova banalna pitanja ( lako mi je iz sestog u sedmi nivo - stvar tehnike- a ja mali a tehnicar) ali ako njih ne pobedim uz vasu pomoc, posto sam do sada nisam uspeo ( a od citanja nema selameta) nema nista od dalje.
Elem hoce li neko da odgovori:
1. Da li je covek krojac svoje sudbine? Bog, karma ili slobodna volja...
2. Sta je konacni cilj uzdizanja u duhovnosti (podizanja frekfencije)? Nirvana, samadhi, spajanje sa Bogom, magijske moci, sveta znanja i tajne, dug i zdav zivot, pare, ljubav...
3. Da li sam drazi Bogu ako levitiram, astralno se projektujem, pretvaram olovo u zlato, znam magiju...? Je li to veca duhovnost nego ako ne znam sve to ?
4. Cemu znanje? Egu ili postoji stvarna potreba...I koje je pravo?
5. Moze li se spajati pravoslavlje, islam,budizam, judaizam, anastazija, vedsloveni, panteizam, newage, magija, kabala, vizualizacija, meditacija, joga, vanzemaljci, atlantida,...po izboru ko sta voli neka uzme? Ako moze zasto moze i da li je to po prvom i jedinom zakonu Alistera Kroulija " Radi kako tebi odgovara"( parafraziram)
6. Je li istina samo jedna ma sta to znacilo i ma sta da je istina? Kod koga je noz i pogaca?
7. Ko je s Bogom i u kome je Bog? Mandrak ili naivcina, Guru ili neznalica. Tj. da li su Bogu blizi oni koji o njemu nikad nisu ni jedan jedini minut ni razmisljali nego samo zive (just live). Bez onih sto, kako, zasto, "a gde sam ja u svemu tome"
8. Je li neko uspeo da prestane da jede od sungazera? Stvarno me zanima ne mogu vise da citam onaj dnevnik. Moze i na pp.
Izvinjavam se na opsirnosti ali kao sto vidite nije meni lako. Prihvatam najpre sve pametne i obrazlozene odgovore a u nedostatku istih dobrodosli su i duhoviti ali takodje pametni. Samo da ne bude po onoj Oliverinoj "niko ovde nista ne zna samo se pravimo"
Ako ne dobijem trazene odgovore prelazim na fazu 2: Otvaram temu OPSHTA TUCHA gde cemo da se "bijemo" do iznemoglosti pa mozda ja i dodjem do neceg vrednog.

Poslednji izmenio glasrazuma dana 02 Dec, 2010 13:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Olivera Stevanovic
Hodočasnik

Pridružio: 27 Nov 2008

Poruka Poslao: 02 Dec, 2010 13:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

glasu, ajd sad lepo izađi napolje i kucaj ponovo :
- dobar dan, dobar dan , ja sam glasrazuma... nešto sam teo ...

CD- shop money back garantie - nije ovde
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89956 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40563 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29749 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42379 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30275 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35309 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29393 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)