SYLPH-e u šoljici kafe i ostala tračarenja
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DRUŽIONICA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 15 Dec, 2010 18:56 pm    Naslov: SYLPH-e u šoljici kafe i ostala tračarenja
Odgovoriti sa citatom

Ovo ljudi nije šala.
Ne gledam u kafu, već u penu.
Obožavam kafu i pijem 5-6 dnevno u društvu ili bez(nizak pritisak).

I tako je to počelo u martu mesecu ove godine.

Vrh vrhova je bio kada sam na poslu pila i donosila jednu veoma važnu odluku.

Kad sam sela za sto svi su bili zgranuti.

Smajli u žolji u razvučenom osmehu.
Toliko precizno kao na kompu.

Da ne govorim o svim likovima koji se ocrtavaju,
najupečatljivije je bilo kad se ocrta Bogorodica.

Čisto onako u prolazu.
Kao što je Tarot postao neko biće-entitet,
tako smatram da se i ova disciplina penje na lestvici entiteta,
xaxa ,........
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 16 Dec, 2010 01:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Šta će ti za ovo što si rekla novootvorena tema?
Mogla si to reć isto i na Družionici, u vidu jednog posta....
Ovako, omalovažavaš sve druge teme koje su otvorene, jer sve što ti padne na pamet u trenutku, ti uobličiš u naslov jedne teme na Objavama.
Bezveze.
Rađe se fokusiraj na bitno, ako doista želiš dati kvalitetan doprinos ovom forumu. I čitaj postojeće teme.
Jer većinu onoga što si otvorila u zadnje vrijeme dade se podvesti pod neku od postojećih tema na sadašnjim podofrumima. Kroz Objave je prošlo preko 1300 članova, mnogi od njih ostavili su bitan trag...potrudi se malo.

Šta mene briga šta je tebi bilo u šolji od kafe? Nemoj zezat. Pa zamisli da je svatko do nas išao otvarat temu svaki put kad popije kafu...
Ajde, fokusiraj se na bitno.

I ne radi idola tamo gdje ga nema. Znači, piši originalno, svoje misli. To se ovdje više cijeni od copy cat tehnike.
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 16 Dec, 2010 15:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A šta je to po tebi bitno Zvončice????????????
I kome treba to bitno???
Kakav idol gde ga nema.
Vidi se gde je tvoj fokus.

Čovek će da vidi Boga, Svevišnjega , Svetvrorca i SVE ŠTO POSTOJI kao znak gde god je njegov izbor, pa bila to šoljica kafe, kora kedrovog drveta, Billboard, sve dok vidi sveprisutnost , pa bilo to pahulja snega , topao stisak ruke, i uvek se pojavljuje tako da širi svoju poruku na mestima na kojima se najmanje očekuje.Nije taj smajli delovao samo na mene, nego na sve moje kolege koji su u tom trenutku sedeli u menzi samnom.
Stoga je moj utisak i doživljaj bio veličanstven jer sam imala sa kim da ga delim.

A ja se ne mogu oteti utisku da je vama bitnije ko ostavlja postove, od onog što je sam sadržaj postova.Meni su znali svašta da pričaju kako sam astralno zaprljana, a ja kažem hvala na ništa-BAŠ LEPA SUGESTIJA OD STRANE LJUDI KOJI SE BAVE DUHOVNOŠĆU.

Vidim danas post koji je postavljen na jednoj temi a koji je mogao da se izvuče iz konteksta nečijeg drugog, i nemam ništa protiv dok god se pojavio.
Snaga posta je očigledna , ali je takođe mogla da se pojavi i na jednoj drugoj temi koja je ugašena , prekinuta i da nastavim u duhu istine ,pre nego što odem, pa nek se i piše i tumači ko kako hoće, nek se i ja stavim na pladanj ako će od toga na kraju ispasti dobar ručak-kosmička_beba se rodila iz WORLDGENESIS.

I da još pridodam, niko nije savršen, a po mom mišljenju savršenstvo se ogleda u željama, a moja želja da se ceo svet isceli i to je nešto od čega neću odustajati,
bila zrno peska ili kosmički putnik.

Nadgradnja, a ne uništenje, stvaranje a ne seciranje.

Otuda ova tema baš ovde , jer se Bog otkriva tamo gde se najmanje očekuje u okviru mogućnosti i simbola koji su na raspolaganju u datom trenutku.

Ovo je poruka svima koji pate a na neki način im je uskraćena misao ili snaga da dođu do svoje suštine.Ovo je poruka da je Bog van domašaja tuđeg džepa ili vlasničkog lista, i pojavljuje se na potpuno neočekivanim mestima, ovo je poruka NADE svima koji se osećaju sputano jer i matrix mudro igra svoju igru.

Od ovoga što sam napisala ne očekujem logične rezultate.
I ova poruka , kad ja odem naći će svoj put, otkrivajući na svoj način šta je istina.
Ja nisam u njenoj vlasti, niti je ona u mojoj vlasti.

Doviđenja.
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 16 Dec, 2010 16:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
KBEBA:
Smajli u žolji u razvučenom osmehu.
Toliko precizno kao na kompu.

Ok. Neko ti se nasmesio. Smile
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Yahoo Messenger MSN Messenger
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 16 Dec, 2010 16:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja volim da gledam u solju za kafu.
Dobra ti je ovo thema Kosmicka bebo.
Nismo imali temu o gledanju u solju za kafu do sada.
Slobodno se raspisi i prenesi nam tvoja iskustva i utiske.
Ti se jednostavno jos nisi prilagodila nama i u tome je problem.
Ja sam nepogresivo gledao u kafu jos od svoje sestnaeste godine.
Na zalost, zapostavio sam tu disciplinu, pa sada gledam u solju tek svake prestupne godine.
Ako citas ispovesti ljudi koji su poznavali Franca Bardona, videces kako je i on voleo da gleda u solju za kafu.
Ima u tome mnogo toga interesantnog, anglosaksonci citaju iz solje gde je bio zeleni caj, a mi Balkanci gde je bila kafa.
Bas kao sto mi je svaka naredna recenica od prethodne veca, tako ces se i ti sve bolje snalaziti u nasem drustvu i mi u tvom.
Nemoj samo vise da mi nerviras Zvoncicu, a ja cu njoj da predlozim da bude predusretljivija prema tebi, zato sto mislim da je tako dobro.
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 16 Dec, 2010 17:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Very Happy Very Happy Very Happy
i uvedite smajli za šolju.
---------------------------------

Ako netko može banalizirat i bit neukusan, onda drugi valjda po jednakom redoslijedu stvari ima pravo na glas to i primijetit.
Dakle, i ja volim gledanje u šolju samo mislim da je to možda banalno. Možda i nije.
U stvari, sad je nagrajsalo gledanje u šolju ni krivo ni dužno, a radi se o tome što sam ekspilicite htjela naglasit da se u zadnje vrijeme prečesto otvaraju teme kojima nedostaje sadržaj.
Dakle, nešto što se je reklo u novootvorenoj temi, jednako tako moglo je naći svoje mjesto i unutar neke od postojećih tema, a ima ih koliko voliš.
Također na svakoj od teme diskutira se iz vlastitog diskursa, a ne drži se teme. To je također uočljivo. I onda se otvori nova tema u kojoj se samo nastavlja jedan te isti, identični diskurs, koji opet nema često veze niti sa otvorenom temom.

eto. danas nisam popila kavu, pa sam možda malo grintava... Arrow
 Nazad na vrh »
filip
Tragalac

Pridružio: 05 Maj 2010

Poruka Poslao: 16 Dec, 2010 19:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U kosmicke bebe, odrasli ego...
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 16 Dec, 2010 20:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

filip ::
U kosmicke bebe, odrasli ego...

Ratnik svetlosti ne računa samo na sopstve-
ne snage; on koristi i energiju svog proti-
vnika.
 Nazad na vrh »
filip
Tragalac

Poruka Poslao: 16 Dec, 2010 23:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Visoki su ti bedemi... Mozda mislis da te stite od necega, ali zapravo zbog njih ne vidis dobro...
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 17 Dec, 2010 07:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Filip je lik...aj daj malo viceva fico Cool
 Nazad na vrh »
filip
Tragalac

Poruka Poslao: 17 Dec, 2010 08:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

BelaGalaktickaDamo ::
Filip je lik...aj daj malo viceva fico Cool

Znam samo dva, a nijedan nije smesan Wink
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 17 Dec, 2010 08:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MORAS CESCE DA SE SMEJES Very Happy
 Nazad na vrh »
filip
Tragalac

Poruka Poslao: 17 Dec, 2010 08:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

BelaGalaktickaDamo ::
MORAS CESCE DA SE SMEJES Very Happy

Lako je vama bogatima smejati se Smile
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 17 Dec, 2010 12:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa vidim, ni mojoj se šali nisi nasmejao.

Šteta što se ne mogu čuti reakcije.

Mora da je zbog bedema.

Ne ,sad stvarno.Koliko sam shvatila i ADMINFOB je lepo rekao šta je forum.

S tim što otvorenost ovde često tumače kao bedeme.

Ovde se lepo vidi ko vodi politiku,

a ko se otvara .

S tim što je meni, a može se iz priloženih postova to i zaključiti , jedna stvar nejasna:

da li stvarno duboko verujemo da je glad na planeti rezultat čišćenja karmi ???

Kome okrećemo glavu i leđa???

Niko nije u stanju da obezvredi ljudski život kao sam čovek.

I ako mi je bedem potreban da ovaj moj stav odbranim,

još ću ga nadograđivati.

Pošto sam zaključila da ima ljudi na forumu koji ne čitaju sve postove(tu uvršćujem i

sebe), evo ja ću nacrtati-ako čovek ne zna da ceni sve šanse koje je dobio u ovom

životu,lako se može desiti da mu i ostale varijante ostanu nedostupne.

Ako čovek ne shvata vrednost toga svoga života, pa ne shvata i vrednost tuđeg života i

prilike, ja ću podići bedem bez ikakvih problema, zato što želim da štitim ono što mi je

dato.Još uvek je vreme iluzija, i te iluzije se kriju iza zaista nesvakidašnjih reči tamo gde

najmanje očekujemo.Stoga nemam nameru da brišem programe ili odričem se svoje

ličnosti već isključivo nadogradnjom.Slažem se da je za to potrebna interakcija sa

okolinom, ali ovo je dualan svet i interakcija ne podrazumeva po default-u dopuštanje i

popuštanje u svemu.S obzirom da su se neki članovi dohvatili mojeg ispada u vezi

pedofilije, sad ću rastumačiti moje skakanje, pa da pokušamo da nastavimo bez zle krvi,

jer ni vama nije strana ponižavajuća sprdnja sa drugima.

Dakle, ako neko pomeša razumevanje sa odobravanjem čini zlo.

Tu nema ljudi diskusije.To je jasno kao Sunce u odsjaju sibirske stepe.

Još jedan od aspekata ovakvog ponašanja je takođe preterano popuštanje drugima kako

bi opravdao sebe , odnosno osigurao opravdanje i odstupnicu.

Dakle, sa psihopatama ne postoji ogledanje, jer oni ne vide svet oko sebe niti im se tim

putem može išta dokazati-pa ni samilost.

Vesna je dala jako dobar primer , način na koji je vaspitavala dete i u kakvoj se situaciji

našlo dete.Samo onaj ko odgovara za bar još jedan život osim svog, može razumeti o

čemu ja govorim.Ne kažem da sistem i poredak ima odgovor na sve, daleko od toga, ali

isto ću tako ljubav prema ovom svetu ljubomorno da čuvam na meni svojstven način.

Takođe smatram da je vera u više sile i dogovor duše nešto na šta se pozivaju i oni koji

trebaju i oni koji to zloupotrebljavaju.Isto tako smatram da se potpuno zaboravlja jedna

činjenica, priliku koju smo dobili da sami sebe gradimo kao i svet oko sebe je

neopravdano zapuštena.Ok, svet u kome svako može da bude šta hoće , jeste ok dok

god i drugi ima tu slobodu.Primer koji je uzet je NAJOČIGLEDNIJI PRIMER

USKRAĆIVANJA SLOBODE DRUGOME.TU PODIŽEM BEDEM.

I sve ono što ne dođe prirodno , već se neko služi metodama ubeđivanja satima i

danima pa i godinama je pogrešan put.

Dakle nekom ne smeta pedofilija, ali zato smeta bezazlena ideja Silfe u šoljci kafe.

Dakle sile i entiteti ne smeju da se diraju, a čovek treba da bude potrošna roba u

''igri dve duše''???

A sa druge strane veličamo slobodu i šansu koju smo dobili u baš ovom telu.

Ljudi , u zdravorazumskom i DUHOVNOM smislu to je takav OKSIMORON.

I OVDE PODIŽEM BEDEM.

I ne znam zašto nekom smeta moj bedem.Podižem ga sebi a ne drugima.

Ako se ovaj moj post protumači kao diskurs , neka se uzme u obzir da se osim Taleta niko i nije dotakao moje teme, ali ne želim brisanje postova.Svi smo mi deca duginih boja.

A što se tiče gledanja u kafu,

to je sport koji treniram sa takvim uživanjem.

Uvek mi daje tačne odgovore , odslikava stanje moje svesti-kad god živim sumnju odslikavaju se loši entiteti, a kad god sam u stanju ekvilibrijuma javljaju se pozitivni znaci.Dan se posle toga odvija u čudnom duhu iščuđavanja i tada se započne neki čudan talas događaja.Gledanje u kafu se često praktikuje i to u društvu na ovim prostorima,međutim ovaj način o kojem ja govorim ima novu notu, nije preidktivno već više kao ogledalo mojeg stanja.Nije bajalica već je čitanje simbola.

I što je interesantno , znaci se ispoljavaju u slučajnostima, kada slučajno pogledam,a kako to znam-ja sam osoba u društvu koju najviše mrzi da gleda u šolju, nikad nije naučila da gleda i pored brojnih prijateljica.

Pena u kafi ima čudan fluidalni pokret i duneš li u penu, dok se ona ne smiri stvarno se može posmatrati proces transformacije figure u figuru.Mislim da to ima veze sa stanjem svesti jer u tom trenutku si na ''pauzi'' za kafu-dakle zen momenat kada ne razmišljaš o mnogo čemu već se pripremaš za onaj čuveni prvi gutljaj. Wink
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 17 Dec, 2010 12:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Džaba ste krečili"
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DRUŽIONICA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 1 od 5

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 238037 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13438 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 26017 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 56863 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 13730 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19567 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16622 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)