2 VINJAKA, JEDAN DEPROZEPAM
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 25 Dec, 2010 23:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Cao, Minja, kako si?

zasto se krijes?

jel se ovako predstavljas svima?

ili samo kad si iza maske?

vec si procitao da nisi jedini koji ne razume bas sve sto pisem.
a tvoja osecanja, verovanja i sud, su, da tako kazem, tvoja istina.
apsolutno si u pravu.
a ako budes uporan, mozda ti se zelje i ispune. Da imas svet oko sebe takav kakav stvaras.
u ogledalu.
zasto ima utisak da sam ti ovo rekao vec tri puta?
nekada treba da se okrenemo, iza sebe, ako se ne ljutis, i pocistimo, to sto seremo, po drugima.
osim ako net nije bas bogom dan za sve proserivanje?
sa smislom ili bez.

ako se ne secas, radi se o

OPROSTAJU.

barem kod mene.

pozz

Laughing

p.s. ako ne razumes o cemu pisem, to je ok.
ako veoma dobro znas o cemu pisem, onda s... i dalje.
cekam te.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 25 Dec, 2010 23:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Izgleda da smo kao civilizacija dosli u tacku da kada se slavi da se vise ne gleda ko je ko, dali je musko ili zensko, budi ko zelis i jashi sta stignes... Laughing

PS: Zosime, izneo si ovde niz zanimljivih stvari. Lepo. Smile
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Yahoo Messenger MSN Messenger
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 26 Dec, 2010 05:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Moram da priznam da su mi poprilično izneverene nade koje sam ulagao u učesnike ovog Foruma.
Moram da kažem i to da sam hteo da u tom smislu postavim i jednu posebnu temu.
Žao mi je što oduzimam prostor na Zosimovoj temi, ali ne želim u ovom trenutku da naglašavam ovaj svoj stav tako što bi ga sada isturao u prvi plan.
Od kada su prestala prepucavanja na Forumu, učesnici su mahom izgubili interes da u njemu i učestvuju.
Tamo gde je konflikt, tamo su i komentari.
Gde nema konflikta, nema komentara.
Na stotine dobrih tema je zamrlo, bez ikakve šanse da se ožive, jer nema ko da ih oživljava.
Onih nekoliko posvećenijih duhovnjaka, poput Plavog Zraka, osudjeni su tako da pišu monologe. Po primeru Plavog zraka, jasno je i to da su to i sami zaslužili, jer njih druge teme, osim onih na kojima sami pišu, uopšte ne interesuju.
Ozbiljnosti u duhovnom radu nema, a najnoviji primer za to je odsustvo interesovanja za Bardanove vežbe koje je nedavno postavila Starcy.
Najbolje su one teme gde se filozofira, što nije loše, ali što je daleko od zahteva ozbiljnosti u duhovnom radu.
Najveći broj učesnika Foruma se kreće u okvirima dijalektike, dakle u okvirima biranja strane, što možda nije loše ako govorimo o moralu, politici, religiji, nacionalnom pitanju, etici, sportu, muzici ili estetici, ali što nema nikakve veze sa zahtevima ozbiljnosti u duhovnom radu.
Redak je taj među učesnikom ovog foruma, koji je uopšte shvatio da duhovnost podrazumeva nadilaženje dijalektike. Skeptičan sam da će mnogi uošte razumeti ovu poslednju rečenicu koju sam upravo napisao.
Među učesnicima foruma ima i onih koji su opčinjeni pojedinim duhovnim učiteljima i učenjima do te mere, da su potpuno zanemarili rad na sebi i sledstveno tome na činjenicu da smo sami sebi najbolji duhovni učitelji.
Da zaključim, nezadovaljan sam trenutnim duhovnim pregalaštvom učesnika ovog foruma,
te kada bi svoje prijatelje, braću, sestre i poznanike, od kojih sam mnoge i lično upoznao, morao sada na kraju ove 2010. godine da ocenjujem,
to ne bi nikako moglo da bude više od slabe trojke. Sedi odlican 3!
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 26 Dec, 2010 09:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Talerman:
“Žao mi je što oduzimam prostor na Zosimovoj temi…”

Samo izvoli, nemoj ništa da se izvinjavaš, nego reci sve što imaš.

Meni se na Objavama najviše svidja upravo to što mnogi ocenjuju kao njegovu najveću manu, a to je da pišemo bez reda i pravila. Što, drugim rečima, spamujemo sve teme.

Spam predstavlja prirodan otpor našim bolesnim pokušajima da sve klasifikujemo.

Sto ljudi, sto ćudi. Hoćete da svi mislimo kao jedan?
Shvatate i sami koliko je to bolesna ideja.

Pa naš sopstveni um funkcioniše po principu spama.
Probajte da zadržite fokus na jednoj misli samo jednu bednu minutu.
Mozak će je spamovati, ne jednom, ne dva puta, dvadesetinu puta!

Hoćete malo da filozofirate? Evo, izvolite.
Opišite sebi (i nama, čitaćemo sa zadovoljstvom) prirodu uma koji sve hoće da klasifikuje, da svemu da etiketicu, da sve gurne u odgovarajuću fijoku.
Odmah vidimo da je to um koji želi sve da kontroliše...
potreba za kontrolom dolazi iz straha od suočavanja sa podsvesnim
itd, itd... završite ovaj film sami.

Živeo spam!

Da li se vi družite tako što na početku vidjenja sa društvom zadate temu o kojoj ćete razgovarati tokom tog susreta i ni o čemu drugom?

Danas pričamo o Tomi Akvinškom.
Ili o Karleuši.

U stratu zvuči nastrano. I jeste.

Da li su Objave škola duhovnosti?
Nisu.
Objave su mesto druženja ljudi sličnih intersovanja,
ali još tačnija definicija bi bila:
Mesto druženja ljudi različitih stavova ali istovetnog svraba.

Sve nas svrbi na istom mestu.
Ali vrlo često postoji i vremensko podudaranje.
Npr. sve nas zajedno svrbi kod Asanža ili nas sve zajedno svrbi kod Bebe...ili Minje, a one baš neće da se počešu (spam, spam, spam).

Ako niko ništa ne piše, i ništa se ne dešava na forumu, i to je potvrda da nas svrbi na istom mestu i u isto vreme.
Ko ne ume da poćuti taj i ne zna vrednost reči.

Opustite se, ljudi, uživajte u druženju, sve preko toga je čist ćar.
Ko ume da uživa u druženju svaki mu je dan praznik.

Ajde, volim i ja vas.
Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 26 Dec, 2010 11:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

O potrebi da se sve oko nas kontroliše

Imate li vi nešto u životu što namerno puštate da bude izvan vaše kontrole i to tako održavate, tolerišete, negujete i volite?

Lepota života je u misteriji.
Misterija je jako tesno povezana sa slučajnostima.
Ako ste isključili slučajnosti iz svog života, ako ste sve nepredvidjeno preventivno sasekli, sve divlje i neukroćeno zatvorili u rezervate,
slobodno se upitajte da li ste uopšte živi.

Opet ću da citiram Talermana koji je lepo rekao:
„Kada ovo sve pojmimo onda jesmo u blatu, ali postoji nesto sto se zove misterija...
To je ruka spasa...To je ta ruka koja cini zivot iznova lepim, ali na jednim drugacijim osnovama nego do tada.”

Uočite koliko dubine i mudrosti ima u ovim rečima.

Mi smo u blatu…
Ruka spasa je misterija…
Ta ruka spasa čini život (iznova) lepim
ali na drugačijim osnovama.

Kad bi mi neko ponudio kristalnu kuglu, (koja zaista radi), za ove reči,
ja bih uvek izabrao ove reči.

Život je misterija, jer ako to nije, šta je onda život?

Molim vas, zarad sebe i svog života, dozvolite pticama slučajnosti da vam slete na dlan.
Ništa više.
Samo im dozvolite da vam slete na dlan.

Sve što treba da uradite to je da otvorite dlan.

Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Minja
Iskušenik

Pridružio: 01 Jun 2010

Poruka Poslao: 26 Dec, 2010 11:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

" Čekaj me i ja sigurno neću doći " odličan film, težak, opor, mučan, ali .....
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 26 Dec, 2010 12:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tale, sada su uglavnom praznici. Ljudi uzivaju. Smile

Dobro si zapazio. Ali, tako je kako je.

Meni licno filozofiranje deluje kao rad na sebi. Ne znam kako drugima, ali meni jako odgovara filozofiranje.
#Filozofiranje = mudrovanje, pametovanje.

Veoma je dobro kada covek izbaci iz sebe ono sto je u njemu. Kada istovari napolje ono sto cuci u njemu. Bilo to neka ideja, misao,
emocija pozitivna ili negativna, ili nesto cetvrto.

Deluje pozitivno, i terapeutski.

Za filozofiranje imamo forume. A duhovnost se prakticira u meditaciji, ili u nekom fizickom radu.

Za ono negativno ako neko zeli izbaciti iz sebe, trebao bi potraziti dobrog prijatelja, ili psihologa, psihoterapeuta, dijanetickog auditora i slicne.

Znaci forum nije radionica, ali je mesto za razmenu ideja i za crpljenje inspiracije. Smile

Ovo u vezi toga da ljudi pisu vise kada ima prepucavanja, lezi u emocionalnoj tonskoj skali koja je ugradjena u svaku dusu koja zivi.

Pogledaj ovu skalu. Ovo je skracena verzija, ali je dovoljna za objasnjenje. Dosada je malo iznad antagonizma. (antagonizam je neprijateljstvo,
suprostavljanje, netrpeljivost)

Blazenstvo 40.0 (ili spokojstvo postojanja)
Entuzijazam 4.0
Konzervatizam 3.0
Dosada 2.5
Antagonizam 2.0

Bes 1.5
Prikriveno neprijateljstvo 1.1
Strah 1.0
Tuga 0.5
Apatija 0.05
Smrt 0.0

Sta to znaci?

To znaci da kada se dve osobe svadjaju, i ako im krene na bolje, ako pocnu da se slazu i da razumeju jedna drugu, ukrakto receno
ako pocnu napredovati, onda dodju do nivoa dosade. A na dosadi ima veoma malo akcije. Na nivou antagonizma ima puno akcije.
Ljudi bi trebali, kada dodju do nivoa dosade, da se potrude, i angazhuju jos malo, i dosli bi vise, do konzervatizma, itd do entuzijazma.
________

Tale, tvoje teme su barem posecivane i imao si svoje "slavne momente". Very Happy Moje teme nisu nikada bile ni zive, pa tu nije nista ostalo za zamreti.

Cak, stavise, neznam koji je urednik vecinu mojih tema prebacio u "Riznicu neaktivnih tema", trebao bi mi poslati privatnu poruku sa dobrim
obrazlozenjem zasto je to uradio/la. Jer ako cemo tako, mogli bi 90% tema sa foruma da stavimo u taj podforum.

Ne sekiram se. Smatram da su moje teme kratke i vrlo sadrzajne, imaju puno sustine. Smile Ali se mirim sa tim da nisu drugima intersantne.
Stvar je to prilike i neprilike, vremena i nevremena. Dodje prodje.

Citat:
Zosim:
Spam predstavlja prirodan otpor našim bolesnim pokušajima da sve klasifikujemo.

Sto ljudi, sto ćudi. Hoćete da svi mislimo kao jedan?
Shvatate i sami koliko je to bolesna ideja.

Pa naš sopstveni um funkcioniše po principu spama.
Probajte da zadržite fokus na jednoj misli samo jednu bednu minutu.
Mozak će je spamovati, ne jednom, ne dva puta, dvadesetinu puta!

Lepo receno.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Yahoo Messenger MSN Messenger
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 26 Dec, 2010 13:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi i Zosime, zaista vam hvala što ste mi pojasnili šta je forum. Ja sam mislio da je forum radionica. To je od samog početka moj problem i ničiji drugi. U tom smislu sam se sve ove godine angažovao na njemu, kao na nekoj radionici. Ne treba zaista ni da napominjem, koliko je truda i energije takav pristup izvukao iz mene. Verovatno sam hteo da podignem ovaj forum na nivo koji je nemoguće ostvariti. Zato sam se toliko puno zalagao za praksu, prenošenje iskustava, zajednički rad, zajedničke akcije, zajedničke meditacije, zajedničke astralne projekcije i tome slično.
Odustajem od ovog koncepta jer nemam energije niti volje više za tim.
Podforum o Tarotu treba zatvoriti.
Podforum o meni kao "domaćem učitelju" treba zatvoriti.
Podforume o vantelesnim projekcijama i ostalim zahtevnijim vežbama neka ostanu, ali neka palicu preuzme mladi Almsivi, jer na mlađima svet ostaje (ha ha ha, ovo je očigledno ironično rekao neki mudri starac a uzeli ga za ozbiljno).
Podforum o čudesnim bićima i svetovima neka ostane. Na njemu bi mogao da nastavim da budem urednik, dok se ne penzionišem.
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 26 Dec, 2010 14:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tale, nemoj da si na kraj srca.

Ti bi želeo da ovaj forum bude Platonova Akademija, a mnogi ga doživljavaju kao igraonicu. No... ovo je mesto otvorenog srca u koje svako može da uđe i piše šta mu padne na pamet, a ipak ima dosta duhovnosti između redova. Za onog koji ume da čita između redova.

Tvoja tema je veoma zanimljiva, ali kako neko da se uključi u nju, kako da daje komentare kad nema ni sličnog iskustva koje ti imaš? Ja sam, recimo, juče sanjala veoma živ san u kome sam brala visibabe u dvorištu kuće koju sam upravo kupila. Vreme današnje, oblačno, sivo i hladno... trava sasušena i polegla a između busenova probili se bokori visibaba kojima sam se obradovala. San je bio veoma živ i stvaran, mogla bih ga okarakterisati kao lucidan san, ali značenje mu uopšte ne znam! Niti mi je jasno zašto sam ga sanjala. Isto tako onaj san sa Obešenim čovekom mi je samo sećanje na egzotičan san, ništa drugo. A barem sam ja neko ko je odavno na Stazi i shodno tome bi trebalo da mi bude jasno šta se dešava u lucidnim snovima. No nije mi jasno.

Što se tiče Bardonovih vežbi - ne čudi me što nikome nisu zanimljive. I dalje pamtim vrlo upečatljiv utisak kad sam stigla do desetog slova - gusta i teška paučina i spoznaja da tu odavno niko nije bio. I niko neće skoro ni proći, ali šta sad? Priroda nije zainteresovana za duhovnost, a njeno delovanje je veoma jako. Retki su oni koji učine napor da je nadiđu. Pa čak i to se ne može učiniti u potpunosti, samo se delimično možemo odlepiti od Prirode i taj malecni pomak nazivamo duhovnim.

Nastavi da pišeš, nekome će tvoja reč biti svetiljka u mraku. Bardon je pisao, mnogi ga čitaju, tek po neko praktikuje a srž njegovog učenja dotakao je samo mene. Da li je Bardon trebao da odustane od pisanja znajući da njegov sistem neće nikome biti privlačan?

Svak od nas na ovom forumu ima svoje mesto i svoju ulogu.

Zosim nas zabavlja mudrolijama i navodi nas na razmišljanje.

Vesna nam nalazi razne tekstove i štedi nam vreme lutanja po internetu.

Prota uspešno kombinuje pravoslavllje i astrologiju.

Alphilda neiscrpno daje objašnjenja astroloških začkoljica.

Almsivi nam usputno provlači prednosti dijanetike - no još uvek ga niko nije "čuo", ali ne mari. Ima vremena i za to.

Olivera uleće povremeno svojim britkim umom i sve nas razdrma na ovaj ili onaj način.

Zvončica nas upozorava o zakulisnim radnjama u svetu koji nas okružuje.

Minja nas provocira.

Beba pokušava da nas prosvetli.

Alex nam objašnjava regresiju na jedan sasvim drugačiji način od uobičajenog.

Giba i Dejja su tu kao ogledala svih nas - spremni su da se izrugaju svakoj našoj mani.

Petar radi isto to, samo mnogo oštrije i direktnije.

Caca je izgleda ispunila bonus, pa sad retko piše, ali forum je pun kvalitetnih tehnika o energijama i isceljenjima.

Vera nam je donela Elektru.

Kamilica postavlja pitanja kojih se sami možda i ne bi smo setili, te nas navodi da se i sami zapitamo...

i tako dalje... da ne nabrajam. Oni, čiji doprinos nisam spomenula, neka se ne uvrede. Moj sporobudeći um je registrovao samo ove članove koje sam nabrojala. Peti element je primer tihe mudrosti koja se ne eksponira...

Razz ako ovako nastavim da elaboriram članove osvanuću na Objavama.

Dakle, ne budi na kraj srca i dozvoli nam da budemo ovakvi kakvi jesmo, jer ovakvi kakvi jesmo trebamo jedni drugima i inspirišemo jedni druge, naročito kad spamujemo. Evo, i ova tema je nastala kao posledica mog spama, odnosno zajebancije na Družionici. Zosim je uzeo moj šaljivi tekst kao početak zanimljive teme... Znači i spam ima svojih prednosti.

Poljubac...
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 26 Dec, 2010 14:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

Link

Link
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 26 Dec, 2010 15:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako je Misterij Ruka spasa u ovoj dolini suza koju nazivamo Život, što onda to donosi istraživačima, ukoliko prihvatimo premisu da su duhovnjaci istraživači koji se uzdižu iznad dijalektike ovog matejejalnog svijeta i uma, kako kaže Tale?

Trebamo li riješiti Misterij dok smo ovdje?
A što onda s rukom spasa? Tko će nam je dati?

Ili rješavanjem misterija mi forsiramo odlazak u drugu ravan?

Ja mislim da nitko za života ne može riješiti Misterij ( u smislu Ruke spasa, kako ga ovdje postavljamo) jer je to naša zadaća dok smo ovdje.

U suprotnome, ne bismo bili ovdje nego negdje drugdje. Ne znam gdje. Možda bismo bili biljke, kojima se blago j...za definiciju fotosinteze, premda mi znamo da je to ono što ih održava na životu inama daje izvor našega života ovdje, dok jurimo za Misterijem.

Malodušnost i frustracija duhovnjaka normalne su pojave jer smo od krvi i mesa. A inzistiranje na tome da se fokusiramo samo na to, Jedno, mislim da prvije svega ovdje ( u ovom tijelu, i ovom životu) znači i naš kukavičluk da se uhvatimo u koštac sa dijalektikom, odnosno prizemnim, profanim, materijalnim, problemom, situacijom....Ukratko, životom.

A nisam sigurna da to znači onda i da s druge strane ne ukidamo mogućnost da uživamo u lijepim stranama života i mislim da se proboji sviejsti, spoznaje, prosvjetljenje događa spontano, ukoliko uspijemo postići ravnotežu Ovdje.
To su rijetki trenuci, amislim da ih doživljava svatko, bez obzira na dob, spol, rasu i obrazovanje, kad se svima otškrinu vrata na sekundu i duh dozvoli uvid. To je izvor naše frustracije, kao istraživača u potrazi za Svetim gralom.

Kao sljedbenik simbolike, mrzim djeda mraza otako sam se rodila. Moje sve slike iz djetinjstva kad idem na prijem kod DM-a izgledaju sramotno: plačem, dok svi sjede ja sam kod mame u naručju, žmirim, na onima gdje držim poklon imam izraz lica: take the maoney and run! slikaj me i odj....a jedini pokušaj da me integriraju u dječje radosti završio je onako kako i treba: u mirkofon sam ljepo svima rekla (4.g.) da Deda Mraz ne postoji a da su nam poklone kupili roditelji i da je ovaj sa vatom ispred nas najveća prevara i laž koju nama, jer smo djeca, pokušavaju servirati.

I dakle, da nastavim u revijalnom, blagdanskom tonu, isto mislim da nije slučajno što je baš na 25. 12. jaki potres opet zatresao gradić imenom Christchurch na Novom Zelandu.

Što bi mi bez Misterija?
A opet, ni gradnja civilizacije na postavkama da smo ga definirali u pravcu koji nam se nameće kao jedini isrpava n put istraživanja - nije rješenje.
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 26 Dec, 2010 15:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A Starcy ja nesa mudra sova. Smile
Ili mudra ZmajEva, sudeci po avataru. Cool

Tale, ne sekiraj se. Siguran sam da ima mnogo ljudi kojii su bili inspirisani tvojim textovima, a i onih koji su ostali ljubomorni na tvoja iskustva
jer ih oni nemaju. A mnogi tvoji textovi su isuvise visoka skola. Ne mogu svi razumeti, a i oni koji razumeju - razumeju samo deo.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 26 Dec, 2010 16:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Minja:
Citat:

alex radovic
Citat:
brate Zosime,

jebala te - Beba.!!!

Smesno

p.s. imas izbor:
1. da te to jako boli, do jaja Smesno
2. da ... zaboravio sam... neka bude volja tvoja, kako god i sta god.

nadam se da ce jedno da bude bolje od drugog, t.j. manje - bolno.
koje god da izaberes.

Sretan Bozic.

Laughing

Alexe Radoviću,

Ovo je najretardiranija čestitka za Božić koju sam ikada videla u svom životu.

Imaš fini sajt http://www.gay-serbia.com/ pa idi tamo s ovim glupostima što si ispisao..

Ovde se vode veoma ozbiljni razgovori, ako nisi primetio, a nisi evidentno.

Minja,
kad si me vec prizvala, verovatno imas povod, za to, pa da probamo da saznamo.

Sta je, ovde, za tebe - NAJERETARDIRANIJE?

s obzirom, na paznju koju si izazvala na svojoj temi, gde si sebe predstavila, vezanoj za seex i...
( toleranciju?)

1. seex, t.j. jeebanje izmedju Zosima i Bebe
2. Zosim
3. Beba
4. jeebanje, uopste
5. Alex
6. gej sajtovi
7. Minja
8. sve zajedno?
9. ili - SMEH u seexu

Alex zna jako brzo da vozi, da pise kartice = cestitke, uz cvece, i da ih, odmah i prima, cita.
u skladu sa Zosimovom lepom pricom.
Nekada je to toliko brzo, da se i Alexu zavrti u glavi.

SUPER, Eeeeej!

rec KURVA u Alexovim iskustvima, zivotnim, znaci = SPOSOBNOST, MOC...
RADITI DVE STVARI
( barem dve)
U ISTOM TRENUTKU.
ako ne razumes, a na tpj visini je to nerazumljivo, to znaci da MOZE SE - ZADOVOLJITI
DVE ILI VISE OSOBA, U ISTO VREME,
DVA ILI VISE NIVOA,
ili vise nivoa,,
SA JEDNOM OSOBOM.

TO MOGU SAMO I SAMO KURVE,
nemoj da se tripujes da ti to mozes, jer si to, sada, procitala.

a u tom slucaju, UVEK MOGU DA GLUME, u jednoj od dve i vise stvari,
I SVOJU - SUPROTNOST
koja god da je: nevina, slatka mala, mudra, nacitana, informisana, tajna, cak i zastitnica kurvi ili ona koja ih - OSUDJUJE, kritikuje, nalazi greske, mane...

SVAKI STRAH povezan sa najretardiranijim CINOM, jeebanjem, se u psihologiji naziva:

STRAH OD PRVOG - UBODA!

( strah od gubitka - NEVINOSTI)
strah i + BEZANJE od toga, okretanje glave, neprihvatanje realnosti zivota, osude, pa cak i kaznjavanje, ako se toj osobi da takva MOC.

RAZMISLI O - GUBLJENJU NEVINOSTI,

kao o svojoj / mojoj / nasoj TEMI.

kao razresenje nekih - RAZDVAJANJA.

simbolima mozes da TO preneses u bilo koju drugu realnost. Kao i u razne teme:
RAJ, PAKAO, NASILJE, ISTERIVANJE IZ RAJA, PROGANJANJE, KAZNA,
ZMIJA, SLJIVA I SLJIVOVICA - ZNANJE,
BOL I PATNJA
2 TEKILE I - KOMA,
RADITE MI STA GOD HOCETE,

PREDAJEM SE!!!

svako se, naravno, cese tamo gde njega svrbi.
ali, ima mnogo mogucnosti, BEZBROJ, da shvatis kako ovo NAJRETARDIRANIJE ima i KOLIKO
MOGUCNOSTI
REALIZACIJE.
dva puta ponovljeno, za one koji ne razumeju iz prve.
i TO NEMA NIKAKVE VEZE SA TOBOM, LICNO,
osim u onoj frekvenciji gde ti sebe prepoznajes.

i, na kraju ZAVRSNA REC:

NE MORATE DA ME NAPIJETE
NITI DA BUDEM U DEPRI I DA SE DOZIRAM DEPROZEPAMIMA
NITI - DA POLUDIM,
NITI DA -... ) po licnom IZBORU, VOLJI SLOBODNOJ)
DA BISTE ME - JEEBALI!!!

SVEJEDNO JE, DA LI RAZUMES?
JEEBITE ME, KAKO GOD,
ILI BAREM - OBECAJTE
DA CETE ME - JEEBATI.

DA I JA, JEDNOG LEPOG DANA - IZGUBIM TU, fuuuj, DOSADNU,
NEVINOST.

NI KRIVA, NI DUZNA.
Wink

AKO SI ZENA
onda razumes, potpuno, o cemu pricam.

p.s. eto VIDIS, KAKAV SAM, JA ALEX.
MORAM da ZGRESIM, makar na samom kraju.
i tako, SVAKI PUT, NA KRAJU - ZGRESIM.
I, onda, idem drugim putem. jer VEC ZNAM
DA OVAJ PUT
VODI U - GREH.

I, tako STALNO, HEBOTE, VECNO... GRESIM.
i, onda, malko, odem da se ISPOVEDAM
da dobijem
OPROSTAJ.

SVE STO SE IZDESAVALO, KOMPLET SA OSECANJIMA, JUCE I SADA,
JE
U SLAVU OSOBE I DELA
ISUSA HRISTA. Wink

DOBRA PREDSTAVA,
sto bi rekao moj andjeo.
duhovna.

ko to ne razume, nije, za njega, ni bitno.
ja citam svoju karticu.
a svima vama zahvaljujem - na saradnji.
ulogama.
bez kojih, jednako vredne, ne bi ova predstava ni bila to sto jeste.

Laughing

p.s. naravno da ce neko da ostane i dalje, u predstavi, u svojoj ulozi, ne znajuci da je - zavrsena.
onda se to zove - jako dobra identifikacija.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 26 Dec, 2010 16:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svaka cast Zvoncici na onako lepom komentaru.
Jeste mi zadovoljstvo sto sam imao prilike da upoznam jednu takvu Zhenu!
Minja
Iskušenik

Pridružio: 01 Jun 2010

Poruka Poslao: 26 Dec, 2010 20:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alex, jel ideš kroz park u sumrak, samo u mantilu ???

Šta ti je , čoveče ?

Ko te je toooliko naljutio ?

Ja sad i da ti pokažem ličnu kartu ti mi ne bi verovao ko sam !!!

Ti ne vodiš istragu ko je ko ovde i šta je radio.. ti baljezgaš čoveče...

Provociraš Zosima, a ajde objasni nam zašto ?

U tome je cela kvaka?

Uspešno si uspeo da dostigneš njegov negativ u popularnosti na forumu..

Ovo je moje poslednje obraćanje tebi !

Fujjj
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci
Strana 4 od 11

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka MOLITVA ... 91 Vakan Tanka 48447 26 Apr, 2011 01:33 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 100971 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 44381 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 23965 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 19377 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 22639 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 10770 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)