NOVE DIMENZIJE NAUKE
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 30 Jan, 2011 10:03 am    Naslov: Teorija struna
Odgovoriti sa citatom

Predavanje Brajana Grina autora knjige " Elegantni kosmos". Brajan govori o teoriji superstruna.

Link

Link

Link

Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 01 Feb, 2011 23:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rade1969 ::
Zemlja se najčešće pretstavlja kao majka "Gaja" i ona je kao takva manifetsacija ženskog principa i energija.Balansiranjem "ženskog i muškog" principa u nama stićemo mogućnost za širenje svijesti.

Citat:
“…Sticanje novih oblasti za ženska pregnuća, njihovo postepeno preuzimanje liderstva, će otupiti i konačno rasuti žensku senzibilnost, prigušiti materinski instinkt, tako da brak i materinstvo mogu postati degutantni a ljudska rasa vođena sve više ka savršenoj civilizaciji pčela…Značaj prethodno rečenog leži u principu koji dominira u ekonomiji pčela - najorganizovanijeg i najinteligentnije koordiniranog sistema od svih formi životinjskog sveta lišenog razuma – svevladajućoj supremaciji instinkta za besmrtnošću koji od materinstva tvori božansko….Centar celokupnog pčelinjeg života je kraljica. Ona dominira košnicom, ne usled naslednog prava, jer se iz svakog jajeta može izleći vladajuća kraljica, već zbog toga što ona predstavlja matericu ove rase insekata….”

Nažalost ovo Teslino predviđanje se djelimično ostvaruje jer sve više žena ne želi biti "Majka",što je direktan proizvod uticaja ideja feminizma i konformističkog načina života.

Mogu razumjeti da nekome ne odgovara koncept braka kakav je uspostavljen pod različitim uticajima ,te da se protive nametnutim odnosima koji se uspostavljaju u takvim brakovima.Današnja vizija braka biva sve potisnutija,ostavljajući prostora da ljudi sami uspostave međusobene odnose, ali nikako nemogu zamisliti budućnost u kojoj je materinstvo svedeno na puki instinkt samoodržanja,lišenu emocija i ljubavi u činu stvaranja.
Budućnost u kojoj nema ženske senzualnosi,sexipila,tajnovitosti,zavođenja je budućnost u kojoj nebi želio biti i po cijenu da mnogo toga ostane ljucki ne savšno.

Ljudi, ne dajte se zavesti.
Na globalnom nivou je doneta odluka da se čovečanstvo prepolovi.
Feminizam je samo jedna od alatki.

Sva kretanja trebamo posmatrati talasno, "što bi dole sad će gore".
Ljudi smo, nismo insekti.
Vraćanje na model pčela i kraljice pogubno bi delovalo na genetski diverzitet.

Mi smo, kao vrsta, već odavno zakoračili u kosmos, mi smo osvajači,
i kao takvima trebaju nam što stabilnije kolonije i što veća adaptibilnost na buduće životne uslove, a to se postiže samo genetskom raznovrsnošću.

Mužko–ženski odnosi, kroz istoriju, su vrlo dinamični i puni obrta.
Današnja žena zna šta hoće, iako to ne zna ili zapravo samo misli da zna (jer je podlegla globalnom programu). Zatupljivanje ljudi se odvija na svim mogućim nivoima. Kako se odupreti?

Žena je svesna svoje biološke uloge, ali pored nje želi da se oproba u još mnogo čemu.
Izazov je veliki.
Ako razvoj žene ide na račun obezvredjivanja muškaraca onda su trajno svi na gubitku,
isto kao što je to bilo u vrlo dugoj istorijskoj fazi potisnute žene, a dominantnog muškarca.
Nemoguće je izdići se iz stanja potisnutosti u (idealno) stanje ravnopravnosti, inercija tog zamaha je prevelika tako da mora da se sklizne u suprotnost.

S druge strane, ni to nije loše, jer to će biti prilika muškarcima da preispitaju svoju poziciju i zauzmu neki (daj bože) drugačiji kurs, drugačiji stav u muško-ženskim odnosima.
Smatram da je (do)sadašnja pozicija muškaraca idiotska.
I da je društvo, kakvo su muškarci kroz svoju dominaciju stvorili, idiotsko.
Muškarci tek treba da otkriju svoju ulogu i da tek onda sa tim uvidom dodju u situaciji da učine nešto oko polne ravnopravnosti i spuste žene koje će se, u medjuvremenu, previše uzdignuti.

U zadnjih 2.000 godina mi smo kao civilizacija učinili samo tehnološli napredak, ali smo psihološki ostali kreteni. Nikakav ozbiljniji pomak nije se desio u tom smislu. I mislim da se situacija samo pogoršava.
Dokaz za takav stav nalazim u :
- porodičnim odnosima, u tome kako se supružnici medjusobno ophode
i
- načinu na koji i danas vaspitavamo decu.

Primetiću da se te dve najvažnije stvari u životu ne uče u školi, niti nas tome iko podučava.

Upravo u tome i nazirem tu novu, buduću ulogu muškaraca.

Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 02 Feb, 2011 00:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I još nešto, odlikovati Teslu posthumno Edisonovom plaketom i onda kroz enciklopedije provlačiti priču kako je, jelte, srpski naučnik odlikovan plaketom velikog američkog naučnika, samo je izraz najdublje nemoći i bolesnih kompleksa
(kao da postoje zdravi kompleksi Very Happy)

Edison nije zaslužio ni da bude vodonoša Tesli.
Ni dostignućima ni karakterom.
Na nama je da tu nepravdu ispravimo.
Cool Cool Cool
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 02 Feb, 2011 00:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nemoguće je potisnuti ženski senzibilitet da bi ona prestala rađati, daleko ste od razumevanja žena, jer ono što vi danas vidite kao ženu su silikonom nakljukani androidi,
a sva zasluga za to se može pripisati vama mužkarcima koi vršite selekciju i koji ste odgovorni za produkt koji ste dobili, a sad vam je ceo žensk rod kriv.

Iako vi to ne vidite, dolaze bolja vremena ,prosto zato što se žena nije adaptirala na slobodu koja joj se pruža i to područje je još uvek pod ''ženskom istragom''.

Patrijarhat i marijarhat su imali svoje prilike.

Žao mi je što moram da kažem i jednima i drugima , NITI JEDNI NISTE U PRAVU, I DANAŠNJA OMLADINA VAS JE SITA I PREKO GLAVE, IAKO NEMA BAŠ TOLIKO GODINA ISKUSTVA -ZATO JESTE OMLADINA.

NEMA NIŠTA GORE NEGO KAD ČOVEK OSTANE UPLAŠENI STARAC ILI STARICA U DUŠI.
JER DA NIJE TAKO, NEKO BI IZ PRVE RUKE IMAO ŠTOGOD DA SAZNA DA JE UOPŠTE DAO SEBI PRILIKU DA STVORI EKVILIBRIUM ODNOS SA SUPROTNIM POLOM.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 02 Feb, 2011 00:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
I još nešto, odlikovati Teslu posthumno Edisonovom plaketom i onda kroz enciklopedije provlačiti priču kako je, jelte, srpski naučnik odlikovan plaketom velikog američkog naučnika, samo je izraz najdublje nemoći i bolesnih kompleksa
(kao da postoje zdravi kompleksi Very Happy)

Edison nije zaslužio ni da bude vodonoša Tesli.
Ni dostignućima ni karakterom.
Na nama je da tu nepravdu ispravimo.
Cool Cool Cool

Evo Bože , hvala ti , imamo bar jednu misao zajedničku salut
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 02 Feb, 2011 00:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dovoljno je da me oslovljavaš sa Zosime.
Very Happy
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 02 Feb, 2011 00:37 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo ga još jedan lav ili ovan , a možda i škorpija.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 02 Feb, 2011 03:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::

Primetiću da se te dve najvažnije stvari u životu ne uče u školi, niti nas tome iko podučava.

Eh, brate Zosime, pa valjda smo dosad apsolvirali da se najvažnije stvari NIKAD ne uče u školi.
Very Happy
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 02 Feb, 2011 13:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kosmička_beba ::
Nemoguće je potisnuti ženski senzibilitet da bi ona prestala rađati, daleko ste od razumevanja žena, jer ono što vi danas vidite kao ženu su silikonom nakljukani androidi,a sva zasluga za to se može pripisati vama mužkarcima koji vršite selekciju i koji ste odgovorni za produkt koji ste dobili, a sad vam je ceo žensk rod kriv.

Poptuno se slažem sa ovim tvojim komentarom i akcent je dat upravo na tome da se današnjim mladim ljudima a pogotovu ženama podastiru ideje i način života koji im jednostavno ne ostavljaju dovoljno vremena da bi postale dobre i odgovorne "Majke".
A muškarci su upravo ti koji su i osmislili takve ideje.

Link

kosmička_beba ::
Žao mi je što moram da kažem i jednima i drugima , NITI JEDNI NISTE U PRAVU, I DANAŠNJA OMLADINA VAS JE SITA I PREKO GLAVE, IAKO NEMA BAŠ TOLIKO GODINA ISKUSTVA -ZATO JESTE OMLADINA.

I tu si u pravu ali procenat osvještenin mladih ljudi koji razumiju šta se oko njih dešava je zanemariv u odnosu na "androide" koje navodiš.Ja sam roditelj i to znam jer moja ćerka pohađa I razred gimnazije i ti mladi ljudi dolaze kod nas kući,tako da imam priliku da se družim sa njima i osjetim kako razmišljaju.Zamislite da tako mladi ljudi razmušljaju o korektivnim zahvatima na svom tjelu kako bili što bliže silikoniziranim "andridima" i povrh toga roditelji to odobravaju.
Ja to jednostavno ne razumijem.

Uticaj informacija s medija u kreiranju njihovog identiteta je zaista veliki jer današnje generacije su rođene u digitalnom dobu i tu ništa nemožemo promjeniti na globalnom nivou.
To mogu vidijeti po svojoj djeci i ako mnogo razgovaramo.Uticaj sredine je toliko snažan da i uz veliki trud neke stvari prosto nu uspjevamo popraviti.

Zapad je u duhovno biće današnjice ubrizgao utakmicu a rezultat toga su upravo sve moguće frustracije koji ma smo izloženi.
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 02 Feb, 2011 14:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

пре неки дан сам гледајући предавање неког муслиманског верског вође чуо да је мухамед рекао да ће кад Антихрист буде позва све људе да га следе прве за њим поћи жене.и да ће муж највећу услугу учинити жени ако је веже за столицу не дозволивши јој на тај начим да учини оно што не треба.Феминистички покрет ће бити први који ће поћи за Антихристом.

Својевремено см написао овај пост
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=400&postdays=0&postorder=asc&start=105
Па бих мало да допуним.
Прича о мајмуници која је прва схватила да ско се чешће упаљује мајмуни ће да јој доносе храну и остале потребе па ће лаксе да однегује потомство нас је довело довде.
Али и открива да су за наш мушки егоизам криве жене јер су одувек тражиле да се ми истичемо како би оне могле да одаберу најбољег за себе.
Пошто је очигледно да ми (мајмуни)не можемо да победимо свој егоизам,остаје да жене поново искористе ту своју магнетску привлачност и наведу нас Мајмуне да се доказујемо у добру.
Једноставно жене треба да почну да шаљу поруку
-Ако ме желиш буди добар човек.
-Брини се о друштву исто као о својој породици.
-Буди љубав а не егоииста.
И као што матица пчела лети у небо док не попадају сви трутови да остане само један,тако нас жене могу навести да се одрекнемо зла и окренемо ка добру.
Изгледа да је потребно да жене схвате да само оне су способне да промене свет,нама мушкарцима то није успело све ове векове.
Мислим да је Никола Тесла писао баш о томе .
Само би требало да поведу мало рачуна јер феминизам није прави пут.
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 02 Feb, 2011 15:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Beba:
Nemoguće je potisnuti ženski senzibilitet da bi ona prestala rađati, daleko ste od razumevanja žena, jer ono što vi danas vidite kao ženu su silikonom nakljukani androidi, a sva zasluga za to se može pripisati vama mužkarcima koi vršite selekciju i koji ste odgovorni za produkt koji ste dobili, a sad vam je ceo žensk rod kriv.

Zosim:
Bebo, ja jasno čujem tvoj krik: Za to ste VI MUŠKARCI KRIVI !!!
Nemoguće je da ti ne osećaš koliko gneva izbija iz tebe.

Beba:
Iako vi to ne vidite, dolaze bolja vremena ,prosto zato što se žena nije adaptirala na slobodu koja joj se pruža i to područje je još uvek pod ''ženskom istragom''.
Patrijarhat i marijarhat su imali svoje prilike.

Zosim:
Ne bih se složio da si verodostojni predstavnik te iste omladine, jer zasigurno već odavno nisi ni „neobrani kajmak“ ni „mladi sir“. Drugim rečima, i ti iznosiš mišljenje iz druge ruke.

Ti, Bebo, nemaš decu, a ako grešim, onda nemaš temeljno znanje mladalačke psihologije.
Kada nas (matorce) mladi kritikuju i napadaju oni time žele da provere koliko su naši (životni) stavovi valjani i korisni. Korisni za njih. Ako nam ospore stav, iskustvo, uverenje onda idu dalje, okreću se stričevima, ujacima i bliskoj rodbini, ali i prijateljima i njihovim roditeljima !
Mladi znaju da moraju da zauzmu neki stav u životu i traže najbolji model za sebe.
To je vreme najvećeg ispita za roditelje. Very Happy
Iskustvo je pokazalo da je u tim momentima bolje imati čvrst, odlučan, a loš stav,
nego mlitav i mek, a ispravan stav. Deca će u većini slučajeva da se priklone onome ko ispoljava veću snagu i odlučnost, jer u tom uzrastu to je ono što im najviše treba.

Najbolje što možemo da priuštimo svojoj deci to je korektan i žestok duel, odmeravanje snaga iz kojeg oni, to nikada ne smemo da smetnemo sa uma, treba da izadju kao pobednici.
Paradoksalno zvuči, ali tako je, da bi deca izašla iz duela kao pobednici vrlo često treba da ih porazimo. Ona to čak i prizivaju u svojoj podsvesti.
Isto tako treba voditi računa i o tome da im pružimo dovoljan broj pobeda, da bi osetila i izgradila svoju moć.
Ma koliko bio mator, ja još uvek spremno učim od mladih, gotovo svakodnevno, i to mi predstavlja zadovoljstvo. Znači, na samo od svoje dece nego uopšte, od madih ljudi s kojima dolazim u kontakt.
Kada jednom osetite taj izazov i bunt mladih, kada naučite da im parirate i odgovoarate na potrebe
TVRDIM
nikada vas neće biti siti preko glave.
Naprotiv.

Beba:
NEMA NIŠTA GORE NEGO KAD ČOVEK OSTANE UPLAŠENI STARAC ILI STARICA U DUŠI.

Zosim:
Nema ništa gore nego kada je MLAD čovek uplašeni starac ili starica u duši.

Beba:
JER DA NIJE TAKO, NEKO BI IZ PRVE RUKE IMAO ŠTOGOD DA SAZNA DA JE UOPŠTE DAO SEBI PRILIKU DA STVORI EKVILIBRIUM ODNOS SA SUPROTNIM POLOM.

Zosim:
Bebo, zašto si tako puna gneva? Iz tebe neprestano izbijaju ljutnja, bes, srdžba...
Ti baš nisi imala sreće sa muškarcima !
I sada su ti svi muškarci krivi.
I SVI SU ISTI.
Da to nije malo previše iskustva za jednu ženu?
Ili naprotiv, premalo?
Šta je sa tvojim ekvilibrijumom?

Zaista ti želim da nadješ svoj mir.
Very Happy
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 03 Feb, 2011 08:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ti stvarno misliš da ja pričam samo iz sopstvenog iskustva i da sam jedna zatvorena žena, puna loših iskustava sa muškarcima.

Da ja imam dvoje dece, aktivan socijalni život, puno prijateljica i ponekog prijatelja-toliko o sposobnosti Balkanskih muškaraca da ostvaruju prijateljske odnose sa suprotnim polom.

Imam supruga, dug brak, puno obrta u bračnom životu i iskustva.

I jedno uništeno dugo prijateljstvo sa muškarcem koji nije umeo da održi stav prijateljstva do kraja.

Svi muškarci u mom životu su me jako voleli, i ja njih, čak i onda kada je to bilo očito neizvodljivo i van mog domašaja.

Ono što sam rekla je iskustvo šire populacije i mojih prijateljica.

A što se tiče omladine , tu si totalno omašio , jer ono što njima odgovara u periodu adolescencije jeste recimo stabilan brak svojih roditelja i pažnja njihovih roditelja usmerena isključivo na njih.To je stav Balkana da roditelji egzistiraju samo radi svoje dece.Tvoji stavovi su zastareli , mada ne i totalno neispravni, jer ni ja nisam pobornik devijacija u smislu neprirodnosti koja se servira u modernom ''demokratskom'' društvu kao model ponašanja - pravdajući ga osnovnim ljudskim pravom na slobodu.

To šta ti umišljaš da sam ja i moj gnev, i što postoji problem da se moja oštrina uvek tako shvata , jer je model ''normalnog'' ophođenja drugačiji, pa ti to tumačiš kako ti želiš, to je zaista tvoj lični problem.
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 03 Feb, 2011 19:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Razgovaraju dve baš stare opatice u samostanu.
Tek će jedna:
- Jeli, ne sećam se više, jesmo li nas dve nevine?

Druga malo razmisli pa odgovori:
- Ne, još nismo !

Na osnovu njihovog iskustva, iskustva njihovih prijateljica ali i šire populacije,
nameće nam se jasan zaključak:
NE TREBA BRINUTI !

Uživaj Bebo, i mir s tobom.
Very Happy
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 03 Feb, 2011 23:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

''Kada jednom osetite taj izazov i bunt mladih, kada naučite da im parirate i odgovoarate na potrebe
TVRDIM
nikada vas neće biti siti preko glave.
Naprotiv. ''

Moja deca nemaju takav odnos samnom.Mi smo svi deca u kući.

Što ne znači da treba da prenesem takvu vrstu odnosa i na forum. Laughing

Ne mogu sa ssvakim da budem dete.

Niti može svako da mi pravi društvo u lajanju na zvezde Laughing Smesno
 Nazad na vrh »
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 03 Feb, 2011 23:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bebo,ti ozdlavila ? Very Happy
Ova tvoja bebica na avataru,u kom sazvežđu se nalazi ? Laughing
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 3 od 5

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12487 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 48044 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29928 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42463 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30340 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35391 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42815 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)