Jedna od mojih konacnih spoznaja
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 15 Jan, 2011 07:57 am    Naslov: Jedna od mojih konacnih spoznaja
Odgovoriti sa citatom

Sigurno se mnogima neće dopasti ovo što pišem

Čovek mora da ide iznad dobra i iznad zla.

Čovek mora da ide iznad dualiteta.

Čovek mora da bude van domašaja i dobra i zla.

Treba ići iznad belog i crnog, muškog i ženskog, lepog i ružnog, dobrog i zla...

Čovek ne treba nikada da bira strane.

Loše je biti ratnik svetlosti, baš kao što je loše biti ratnik mraka.

Makar smo iz naših života trebali da naučimo da ne valja komunizam a da ne valja ni demokratija.

Neki koji su bili komunisti, postali su demokrate, pa su opet komunisti, pa će opet biti demokrate, i u tom vrzinom kolu dobra i zla, procerdaće će ceo život.

I najdrastičniji primera dobra i zla pokazuju da ne treba birati strane...

Kad god se primeti deoba, mora se ići iznad nje...

Biti u službi dobra podjednako je loše kao i biti u službi zla. Treba ići iznad toga.

Biti u službi komunista podjedanko je loše kao i biti u službi nacista. Treba ići iznad toga.

Biti uz partizane podjednako je loše kao biti u službi ljotićevaca. Iznad toga.

Biti uz nacionaliste podjednako je loše kao biti u službi demokrata. Iznad toga.

Biti uz pravoslavlje podjednako je loše kao biti protiv njega. Iznad toga.

Biti protiv homoseksualaca je podjednako loše kao biti za njih.

Biti izdajica podjednako je loše kao biti patriota.

Biti gladan podjednako je loše kao biti sit.

Biti dobar podjednako je dobro kao biti loš.
Iznad, iznad, iznad svega toga.

U svakom momentu, u bilo čemu, u bilo kom momentu kada se primeti deoba bilo kakve vrste, mora se ići iznad nje. Pa kada se nadjemo iznad nje i naidjemo na neku novu deobu, mora se ici i iznad nje. I tako stalno, dok ne dodjemo do Boga.

Stalno iznad dobra i zla.

To je jedna od konačnih spoznaja.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 15 Jan, 2011 08:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ljubav-mržnja.

Iznad, iznad, iznad i ove deobe.

Ostavimo mržnju po strani, lako je nju kritikovati.

Obratimo pažnju na ljubav.

Mora se ići iznad ljubavi.

Koliko puta je ljubav prema Hristu, prerasla u mržnju prema Alahu i obratno?

Koliko puta smo bili u ljubavi i patili?

Kako se samo perfidno ljubav umešala u odnose između dva pola što rezultira novim rađanjima i novim patnjama?

Mora se ići iznad ljubavi...

Ljubav prema otadžbini lak je okidač za mržnju prema drugim nacijama.

Zašto bi bio u ljubavi prema Srbima, a u mržnji prema Šiptarima?

Mora se ići iznad ove podele, ako hoćemo mudrost i prosvetljenje.

Mora se ići iznad pakla i raja.

Mora se ići iznad demona i andjela.

Iznad celokupne kreacije se mora ići jer ona postoji kao rezultat dualiteta....
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 15 Jan, 2011 08:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jedina ideja vodilja je Bog.

Treba zabaciti udicu visoko tamo gde je Bog.

I penjati se prema Bogu bez obzira na privlačnu silu dualiteta koja nas šiba svuda okolo nas.

Ljubav - mržnja; nebitno; - ja se penjam u pravcu Boga.

Dobro-zlo; nebitno je i to; - ja hrlim Bogu.

Nacionalista-izdajnik; potpuno nebitno; - ja hoću Boga.

Muško-žensko; nevažno; - interesuje me samo Bog.

Pametno-glupo, istina-laž, crno-belo, nacisti-jevreji, zvezda-partizan, toplo-hladno, moja nacija-tudja nacija, hrišćanstvo-pagani, Srbi-Turci,
demokrate-radikali, Gavrilo Princip-Franjo Josif, NEBITNO, NE INTERESUJE ME, NE UČESTVUJEM, NE BIRAM STRANE - MENE INTERESUJE SAMO BOG!
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 15 Jan, 2011 09:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Razjašnjeno je Drvo spoznaje dobra i zla. Makar sam ga ja razjasnio samom sebi.
I razlog Adamovog i Evinog pada.
Oni su hteli da iskuse i spoznaju dobro i zlo, kao i sve ostale dualitete...
A dualitetima nema mesta u Edenu.

Pa, dakle, dame i gospode,
jedini način da se vratimo natrag u Eden,
jeste u nadilaženju dobra i zla.

U nebiranju strana.

U bitisanju iznad situacije.

U postojanju iznad ljubavi i mržnje.

Jedino tako možemo natrag u Eden, Keter, gde dualnosti nema,
što je sfera direktno stvorena od Boga...

Ali da bi dotle došli,
ne bi smeli više da se svrstavamo, da se protivimo, da dižemo revolucije, nekoga podržavamo, protiv nekoga da se borimo, da gubimo ili dobijamo bitke, ne bi smeli da navijamo...Makar pre nego što se sasvim prosvetlimo...Samo prosvetljen čovek zna kako da zagazi u dualitet a da se iz njega izvuče neopečen.
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 15 Jan, 2011 10:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MUTATIS MUTANDIS: NIT' MIRISATI, NIT' SMRDETI!

Ne mogu da se setim koji junak u nekom književnom delu kaže: " A takvi su ti, sinko moj, najgori!" Wink
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 15 Jan, 2011 11:06 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Да направи избор између добра и зла може само неко ко живи у злу.зато ти тако пишеш,јер добро никад ниси спознао д би могао да видиш да онај ко ходи у Добру нема могућност избора,јер му је све добро.
Добар човек није подељен да би имао могућност избора.
Зло подразумева поделу на добро и зло.и будући да смо сви у злу од нас се тражи Суд и да станемо на страну добра.
Дакле зато што смо зли ми требамо да кроз суд спојимо своје две половине у једно и тако постанемо добри.
А да би се тако нешто постигло неопходна је борба против зла у нама самима.Дакле морамо да одаберемо страну.Избор између добра и зла је у томе да одаберемо дали ће мо да живимо подељени или у божјем јединству где не постоји добро и зло него је све добро у Богу.
Ако је ко савршен ко Талерман онда он може да буде у добру не правећи избор,али ми остали грешници,од нас се тражи избор.
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 15 Jan, 2011 11:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U stvari, ako uzmemo da je "đavo odneo šalu", onda bih rekao da sam krajem ovog leta i ja sam dospeo na neki sličan trag, ALI, PREVIŠE JE SVE TO ZAMRŠENO, DA BISMO SE TAKO JEDNOSTAVNO SNAŠLI.

O tome, između ostalog, govori i pretposlednja podtema teme "Spiritualna pozitivizacija": otprilke - "Prerada negativnosti".

U SUŠTINI, NA ISTOJ ILI VRLO SLIČNOJ SMO POZICIJI, S TIM ŠTO JA NISAM ZA BEŽANJE, ILI ZA NEKO APSTRAKTNO "IZDIZANJE IZNAD" - NI DOBRO, NI ZLO, VEĆ ZA TO DA ZAVRNEMO RUKAVE. Kao što sam naznačio u spomenutoj podtemi: tada sam imao u vidu to da PRERAĐUJEMO SVOJOM SVETLOŠĆU TAMU I NEGATIVNOSTI U SEBI I OKO SEBE.

Sada bih to postavio kao dosta komplikovanije, negde sam ranije to samo naznačio, nije mi još bilo dovoljno jasno - DA MORAMO PRAVITI VELIKE SINTEZE! SINTEZU DOBRA I ZLA - U NOVI KVALITET. TAJ NOVI KVALITET UKLJUČUJE I NAŠE ISKUSTVO TAME, I NAŠE ISKUSTVO SVETLOSTI, I BAŠ NAM TO DAJE POSEBNU SNAGU. ONA BIĆA, KOJA SU ZALAZILA U ISKUSTVO TAME, KOJA SU GA SINTEZOM PREVLADALA - DOBIJAJU SPECIFIČNU DUHOVNU SNAGU, KOJU NE MOGU IMATI BIĆA ISTOG RANGA POSTOJANJA, KOJA NISU PROŠLA TAJ, DODUŠE, TEŽAK I ČESTO NEIZVESTAN, PUT.

UZVIŠENI MATREJ, KROZ POSLANICU BHS KAŽE NEŠTO ŠTO MI DELUJE KAO LOGIČNO: ONI OD NAS, OVDE I DANAS NA ZEMLJI, KOJI NA DUHOVNOM PUTU IZDRŽE SVA ISKUŠENJA DO KRAJA, STEĆI ĆE DUHOVNU MOĆ VEĆU OD MNOGIH BIĆA HIJERARHIJE SVETLOSTI.

Kao što sam već tamo, "kod sebe", objašnjavao - nije suština u tome da li ćemo i koliku duhovnu snagu steći, niko od nas ne teži tome da se takmiči sa Bićima Svetlosti, jer takav neko i nije u duhovnosti, ALI JE U SKLOPU OBJAŠNJENJA SINTEZE SVIH NAŠIH, I SVETLIH I TAMNIH ISKUSTAVA, SINTEZE, KOJA DAJE POSEBNU MOĆ, OVO OBJAŠNJENJE "SASVIM OK".

U tome bi, valjda i bio smisao Eksperimenta sa Zonom slobodne volje, sa zonom i ciklusom uranjanja u materiju i u iluzije: NAS-SEBE-SVOJE ĆELIJE (ili: ćelijice) - BOG ŠALJE U TAMU I ILUZIJU, DA BI(SMO) STE-KAO(KLI) ISKUSTVO KOJE PROŠIRUJE BOŽANSKU SVEST I DUHOVNO OJAČAVA.

Naravno, tu jeste veliko pitanje: DA LI ĆE SVI-SVE ĆELIJE IMATI SNAGE DA SE ISPETLJAJU IZ TOG SVETA, ALI - I AKO SE NEKE ĆELIJE U TOJ NEDOĐIJI ILUZIJA ZAGLAVE, ZAGLAVILA SE NJIHOVA FIZIČKA FORMA, NE I ENERGETSKA SUŠTINA, KOJA SE VRAĆA BOGU, TJ. NE IDE U ENERGETSKO NEPOSTOJANJE.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 15 Jan, 2011 12:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::
U SUŠTINI, NA ISTOJ ILI VRLO SLIČNOJ SMO POZICIJI, S TIM ŠTO JA NISAM ZA BEŽANJE, ILI ZA NEKO APSTRAKTNO "IZDIZANJE IZNAD" - NI DOBRO, NI ZLO, VEĆ ZA TO DA ZAVRNEMO RUKAVE. Kao što sam naznačio u spomenutoj podtemi: tada sam imao u vidu to da PRERAĐUJEMO SVOJOM SVETLOŠĆU TAMU I NEGATIVNOSTI U SEBI I OKO SEBE. [/b.

Da, treba zavrnuti rukave i biti sasvim iskren prema sebi i to sto u sebi prepoznamo kao negativno preraditi u pozitivno koliko god bi to bilo moguce.
Negativno se ne moze pobediti, potuci i ponistiti, ali se moze obradjivati i preobratiti u neki visi kvalitet, sto jeste stvar unutrasnjeg alhemijskog procesa.
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 15 Jan, 2011 12:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

P.S. Ideja o sintezi...

Maglovito hrišćansko tumačenje postojanja tame i Satane - uklapa se u nivo svesti kojoj je takvo tumačenje usmereno.

Koliko mi je poznato - Blavacka i teozofi su prvi postavili postulate o tome da nije suština u borbi između dobra i zla, da i Lucifer mora poticati od Boga, da i on mora imati, sa viših nivoa postojanja - svrhovitu ulogu, kao jedan "rukavac" Postojanja, koji je Bog kreirao, dopustio - RADI EKSPERIMENTA I RADI STICANJA ISKUSTVA U ISPOLJENOJ KREACIJI.

Da je ova ideja klimava u hrišćanskom, i ne samo hrišćanskom, tumačenju, može se i čisto logički videti: da li tama i Satana znače Postojanje koje je van Boga? AKO JE BOG APSOLUT, KAKO ONDA BILO ŠTA, PA BILI TO I TAMA I SATANA, MOŽE POSTOJATI VAN TOG APSOLUTA?

P.S.P.S. Naravno, pogodila me je u duhovni živac Talermanova aluzija na Ratnika Svetlosti, jer ona može uticati na smanjenje tiraža pregledanja moje knjižice "Duhovni vodič za Ratnika Svetlosti". Arghhh!

U stvari ("vrag je odneo šalu"!)... MI MORAMO PROĆI KROZ FAZU SVESTI O SVETLOSTI, U SMISLU U KOJEM MI IMAMO PREDSTAVE O SVETLOSTI IZ OVE RAVNI POSTOJANJA, DA BISMO POSTALI SVESNI I TAME, I DA BISMO STVORILI PRVE PRETPOSTAVKE SINTEZE. U sklopu toga ja i razumem hrišćansko tumačenje, koje je prosto bilo neophodno za datu etapu razvoja svesti čovečanstva: AKO U SVOJIM TEŽNJAMA NE POSTAVIMO KAO IDEAL SVEST O TAMI U KOJOJ SMO, I O SVETLOSTI, SA ČIJEG STANOVIŠTA SE BORIMO - NEĆEMO MOĆI NI DA NADIĐEMO I JEDNU I DRUGU NAŠU OVOZEMALJSKU PREDSTAVU, NEĆEMO MOĆI DA OSTVARIMO SINTEZU. NAGLAŠAVAM: RADI SE O NAŠIM OVOZEMALSJKIM PREDSTAVAMA O TAMI I SVETSLOSTI. SVETLOST KOJU MI VIDIMO I DOŽIVLJAVAMO, O KOJOJ IMAMO PREDSTAVU - NIKAKO NE MOŽE BITI... ONO NA ŠTA ŽELIMO DA MISLIMO, A ŠTO JE VAN ZONE SVETA ILUZIJA, A ŠTO MI OZNAČAVAMO KAO Svetlost. MOŽDA BI ZA "TO" PRAVI IZRAZ BIO "NI SVETLOST-NI TAMA" ILI: "I SVETLOST-I TAMA".

Jedna faza je uranjanje u vrednosti sveta tame-iluzija, DO POTPUNOG SAMOZABORAVLJANJA, DO POTPUNOG ZABORAVLJANJA BOGA I SVETLOSTI.

Druga faza je: JAVLJANJE SVESTI O SVETLOSTI I O BOGU, ALI U TERMINIMA BORBE, ODBACIVANJA TAME...

DA U KRETANJU KLATNA NE ZAĐEMO U POZICIJU POTPUNE POSVEĆENOSTI SVETLOSTI I SAGLEDAVANJA TAME KAO ONOGA ŠTO JE LOŠE, ŠTO TREBA ODBACITI - NE BISMO DOVOLJNO JASNO SAGLEDALI TU NAŠU DRUGU STRANU, DRUGU STRANU SVEOPŠTEG POSTOJANJA NA ZEMLJI - TAMU-ILUZIJU.

U tom smislu je bio potreban i Ratnik Svetlosti...

Zato, nemoj da mi ga diraš! Ratnika.

DA IDEJA O BORBI I NEUTRALIZOVANJU, U NEKOJ KRAJNJOJ PERSPEKTIVI, NEMA LOGIKE, MOŽEMO VIDETI I IZ SLEDEĆEG: U NAŠE BIĆE JE UTKANA I TAMA, KROZ KARMIČKA OPTEREĆENJA, ZA KOJA NAM JE BILO DOZVOLJENO DA IH TOVARIMO NA SEBE. BORBA PROTIV TAME, KOJA JE NAŠA SREDINA POSTOJANJA, KOJA JE UGRAĐENA U NAŠE BIĆE, ZNAČI BORBU PROTIV NAS SAMIH. DAKLE, STAV, KOJI PRETHODI KONAČNOJ SINTEZI, BI BIO: NITI SE BORITI PROTIV TAME, NITI SE ZALAGATI ZA TAMU, NITI SE BORITI PROTIV SVETLOSTI, NITI SE ZALAGATI ZA SVETLOST (u smislu u kojem je mi sada shvatamo). (Malo me ponela Talermanova inercija: "ni-ni", "niti-niti"!)

PREPORUKE ZA NEODBACIVANJE TAME-ILUZIJA MOŽE ZNAČITI RIZIK ZA SVEST KOJA JOŠ NIJE DOSTIGLA ODGOVARAJUĆI NIVO SHVATANJA, PA TO MOŽE UZETI KAO DOBRODOŠLO OPRAVDANJE ZA ČINJENJE ONOGA ŠTO JE NA STRANI TAME-ILUZIJA. Ali, mi nikoga ne možemo obezbediti od svih zamki koje ovaj svet iluzija krije! Ovde jasno ističemo to upozorenje, neka se pažljivo zađe u sva ova objašnjenja: zalaganje za sintezu zla i dobra ne znači opravdavanje jednog od tih aspekata - zla, opravdavanje ubijanja, satanističkih rituala, itd. VEĆ ZNAČI RAZUMEVANJE ZA ULOGU I TIH ISKUSTAVA KROZ KOJA SMO PROŠLI, A IZDIŽEMO SE IZNAD NJIH TIME ŠTO IH VIŠE SVOJOM PAŽNJOM, ENERGIJOM I POSTUPCIMA NE PODRŽAVAMO. Ko odluči da ih podržava, ima takvu odluku, kao svoj izbor, može naći u tom smislu opravdanje i u ovakvim objašnjenjima, i bilo gde drugde, jer mu je, jednostavno, svest usmerena na to. Ali, u istoriji svoje duše, u skladu sa takvim izborom - mora da računa i na karmičke posledice, čiji je krajnji smisao da ga dovedu do POIMANJA PRAVE SINTEZE.

OVAJ SVET ZATO I JESTE IZUZETNO MESTO ZA UČENJE, JER ZAHTEVA ULAGANJE MAKSIMUMA NAŠIH SPOSOBNOSTI ZA SNALAŽENJE, SVAKA GREŠKA SE PLAĆA KARMIČKIM OPTEREĆENJIMA, KOJA SU TAKOĐE U FUNKCIJI NAŠEG UČENJA.

Kao teorijsko raspetljavanje ovo je još dosta jednostavno, TEK ĆEMO SE MI SUOČAVATI SA TRAGANJIMA ZA KONKRETNIM I PRAKTIČNIM MODELIMA SPOVOĐENJA SVEGA OVOGA U ŽIVOTU!

"Ni ljubav, ni mržnja".

JA BIH NA SVOJ NAČIN OBJASNIO - ni ljubav, ni mržnja, već oboje u Ljubavi!

Slažem se - JEDAN OD KONKRETNIH NAČINA JE PREVLADAVANJE DUALNOSTI U KOJIMA SE KOPRCAMO.

Na "Depresija Forumu" sam detaljnije objašnjavao u kojem KONKRETNO PSIHOLOŠKOM SMISLU se sa tim suočavamo u našem svakodnevnom životu, tj. kako ide taj proces prevladavanja.

Čini mi se da je to tamo baš u pretposlednjoj poruci, kao analiza brojnih poruka članova koji su POČELI DA SE SUOČAVAJU SA TIM DA KAO DA VIŠE NEMAJU EMOCIJE: upali su u psihološko stanje u kojem niti umeju nečemu da se raduju, niti da se jače ožaloste. Oni, naravno, pod uticajem propadajuće psihologije ove civilizacije, gledaju na to kao na loš psihološki proces.

A TU NA DELU IMAMO, IAKO NEMA SVESTI O TOME, PREVLADAVANJE DUALNOSTI U EMOCIJAMA!

BAŠ I JESTE IDEAL DA TAKO PRERADIMO ENERGIJU SVOJIH EMOCIJA, DA NEMA JAKIH NI RADOSTI NI TUGE, DA SU SVE TO JEDVA PRIMETNA ENERGETSKA VIBRIRANJA.

TO NE ZNAČI DA MI GUBIMO EMOCIJE, DA POSTAJEMO BEZOSEĆAJNI, KAO ZOMBIJI!

NAPROTIV, TO ZNAČI DA SE SUOČAVAMO SA SVE SUPTILNIJM EMOCIJAMA, NE SA ONIM GRUBIM ENERGIJAMA EMOCIJA, NA KOJE SMO NAVIKLI, KOJE POISTOVEĆUJEMO SA POJMOM EMOCIJA.

TO MOŽE DA BUDE ZNAK DA NAM SE SVEST IZDIŽE NA SUPTILNIJE NIVOE, GDE SU NAM I MISLI I EMOCIJE - SVE SUPTILNIJI.

U TOME JE BILA GREŠKA, tj. i ona je imala jednu svoju duhovnu funkciju - u datoj fazi: KOD tzv. nju-ejdž pravaca, KADA SE GOVORILO O USMERENJU NA ŠIRENJE I OSEĆANJE SAMO LJUBAVI, sa velikim "lj". ONAJ KOGA VITLAJU EMOCIJE U SMISLU IZRAZITIH DUALNOSTI - Ljubav MOŽE DA SHVATA SAMO NA OSNOVU SVOG ISKUSTVA SA EMOCIJOM LJUBAVI, KOJA JE ANTIPOD MRŽNJI.

Onda, kad prevladamo energije ljubavi i mržnje - ulazimo u stanje svesti u kojem ne osećamo ni ljubav, ni mržnju, DAKLE, TEK TU SMO NA PRAGU ONOGA ŠTO OZNAČAVAMO KAO Ljubav.

I TO BI BILA Ljubav, ZA KOJU KAŽEMO DA JE NJOME PROŽETA CELA KREACIJA.

Mi koristimo izraz koji je najpribližnije označava, ali, to svakako nije ljubav, kao emocija koja nam je poznata.

Da se radi o potrebi prevladavanja EMOCIJA UOPŠTE, vidi se iz postupka Raskinovog "emocionalnog pročišćavanja", gde se kao način koristi uranjanje u emocije, radi njihove prerade, radi razgradnje tih energija. TU SE KAO NAČELO NE POSTAVLJA: UĆI U NEGATIVNE EMOCIJE I RAZGRADITI, A POZITIVNE NEGOVATI. ENERGIJE I JEDNIH I DRUGIH EMOCIJA NAS IZBACUJU IZ RAVNOTEŽE, kako se to može psihosomatski konstatovati za jedne, tako i za druge, podjednako: i jake pozitivne, i jake negativne emocije izazivaju povećani krvi pritisak, ubrzaniji puls, itd. Dakle, princip u emocionalnom pročišćavanju je prerada svih energiaj emocija, i pozitivnih i negativnih. Ali, situacija je takva da je pritisak negativnih emocija u ovim vremenima izuzetno jak, takođe, to su emocije koje i inače vezujemo za neprijatna iskustva, tako da je razumljiv naglasak na pročišćavanju negativnih emocija.

Tja, ko bi se setio svega u vezi sa ovom temom...!

Poslednji izmenio plavizrak dana 15 Jan, 2011 12:48 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 15 Jan, 2011 12:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::
А да би се тако нешто постигло неопходна је борба против зла у нама самима.Дакле морамо да одаберемо страну.

Ne mozemo se boriti protiv zla u nama samima u smislu nekakve bitke ili unutrasnjeg rata. Zlo u nama samima je potrebno prihvatiti i onda postepeno obradjivati i preradjivati u neki visi kvalitet. Onog trenutka kada bi unistili zlo u nama, u tom istom trenutku bi iscezli s lica zemlje. Isto tako, kada bi vojska arhandjela Mihaila resila da potuce vojsku zla u smislu da ga unisti, u tom istom trenutku bi se srusio citav kosmos.

Stvar je u oplemenjivanju zla, a ne u njegovom unistavanju.
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 15 Jan, 2011 14:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::

А да би се тако нешто постигло неопходна је борба против зла у нама самима.Дакле морамо да одаберемо страну.

Ne mozemo se boriti protiv zla u nama samima u smislu nekakve bitke ili unutrasnjeg rata. Zlo u nama samima je potrebno prihvatiti i onda postepeno obradjivati i preradjivati u neki visi kvalitet. Onog trenutka kada bi unistili zlo u nama, u tom istom trenutku bi iscezli s lica zemlje. Isto tako, kada bi vojska arhandjela Mihaila resila da potuce vojsku zla u smislu da ga unisti, u tom istom trenutku bi se srusio citav kosmos.

Tako je Tale. Energiju je nemoguće uništiti. Ali zato, možemo transmutovati negativnu energiju u pozitivnu. Jedan od načina je da URONIMO u svoje negativne emocije i obratimo svu pažnju na njih - tim jednostavnim posmatranjem, neutrališemo ih. Ne smemo dozvoliti da nas negativne emocije nagnaju na loše postupke, jer bi se u tom slučaju karmički opteretili.

Rale, lepo si pisao o tome da sve što nam se dešava trebamo prihvatiti da nam je od Boga - i dobro i loše. Pri tom ako uspemo i da ne sudimo - tada smo zauzeli neutralnu ulogu posmatrača, u smislu da se EMOTIVNO ne uplićemo u događaje.
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 15 Jan, 2011 15:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

draga moja deco, jel vi to OZBILJNO?

Ne mogu da verujem.

iako sam, u isto vreme i - zadivljen.

jer ove neke spoznaje, ili barem saznanja, su izuzetno krupna.

Pitanje koje je ovom ego alexu palo na pamet je: a gde ste bili, do sada, sta radili, sta proucavali, tolike godine?
sta se citali sa ovih objava?

Spoznaja o kojoj pise Tale, izuzetno krupna, je poprilicno jednostavno i SASVIM JASNO opisana na nekoliko stranica Bhagavad Gite Srila Prabhupada - dakle, ne od drugih, impersonalnih izvora.
da li je vama ponizavajuce, ili bilo kako neprijatno bilo, do sada, da samo tih nekoliko strana - procitate.
Ili vi zelite da SAMI SPOZNATE nesto, iz razlicitih prevodjenja?
t.j. SAZNATER, jer spoznaja dolazi tek kasnije.

Kada Tale shvati i iIZBACI sve reci - MORA, MORA, MORA...
onda je to vec spoznaja. Za sada je veoma krupno - saznanje.

Za Plavog - ah, sta reci?

Preko 4 hiljade izuzetno dugih postova, da bi shvatio i sam priznao da ovo jos ne razume, da je to za njega, jos uvek - zamrseno.

PA, O CEMU PISES TIH 4 HILJADE POSTOVA, I ZASTO ME NISI POSLUSAO - DA PRVO SHVATIS TO ZAMRSENO, PA
ONDA I ISKUSI,
PA TEK ONDA - NASTAVIS DA PISES?
Bespre4dmetno je objasnjavati milione cinjenica koje iznosis, koje i imaju visoku vrednost, cak i duhovnu, ako u pozadini toga stoji tvoje nerazumevanje, t.j.
ZAMRSENOST,
STO SE VIDI I IZ AVIONA.
Nemoj da se ljutis sto ovime pokusavam, ponovo, da te probudim, ili da mi vratis, po sistemu - pogledaj prvo sebe.
Nije mi to namera, nikako, iako sam prva dva puta procitao CELE GITE, JOS 1981. godine,
dakle pre tacno 30 godina.
I ovo je nesto, ove spoznaje, sto su PRVE, od koji se POLAZI,
NA DUHOVNOM PUTU,
A NE NIKAKO - KRAJNJE.
a neki jos ni do toga nisu dosli.
ZASTO JE TO TAKO?
Sigurno je u pitannju LICNO ISKUSTVO I RAD SA LICNOM KARMOM, I LICNIM RAZGRADJIVANJE,
UPRAVO ONO STO PLAVI I OPISUJE.
Ali, baviti se samo KARMA JOGOM, koja je, opet, izuzetno jednostavno opisana u jednom od 18 odeljaka Gite - sa nazivom KARMA JOGA,
O CEMU JE PLAVOG VEC VISE PUTA UPUTIO inkriminisani Slovenac Dreamer,
je opet isuvise malo polje delatnosti za onoga ko zeli ili pise o duhovnosti.
Naime, sledece poglavlje Gite je - DJNANA JOGA, koja se bavi pitanjima - ZNANJA!
GNOZE?
A najvisi sistem joge, koji dolazi posle znanja je - BHAKTI,
na srpsko sanskritskom jeziku znaci =
LJUBAV!

Koliko je mekom ljudia iluzija MOCI I NAD MOCI jaka da im NE DOZVOLJAVA cak ni da to pogledaju, posvete, recimo, par dana, da ovo procitaju, ali im je mnogo lakse da svoje dragoceno vreme koriste za pisanje hiljada glamuroznih poruka, sa ciljem
ZAMRSENJA???

I Talewtu sam jos od pocetka govorio da demone ne mozes da pobedis, da mozes da se suocis, sa njima, i da ih - TRANSFORMISES.
AKO TO - ZELIS.
AKO je to tvoja
SLUZBA BOGU
IZ
LJUBAVI.

Molim vas bez komentara tipa - a alex, ti si ovakav ili onakav.
na takve poruke, odgovore - necu da odgovaram, jer alex zna jako dobro - ko je i KADA JE - KAKAV.
Ali, mozete slobodno i to, ako je nekome bitno, ASko se neko oseca NAPADNUTIM, OD MENE, ako to tako oseca i ili razume.

jos visi nivo su - vera u
SENTI - MENTI!

Vera u soja osecanja, i vera u svoj mental i um.

ali, ovo je previse visok nivo, mozda samo naznaka,
kao novo POLAZISTE,
ZA NEKE ISTRAZIVACE.

OPROSTITE OVOM ALEXU AKO JE NEKOGA POVREDIO.

I, SKROZ MI JE DRAGO, da se teziste spoznaja pomera na vise nivoe.

A nadasve ne bih zeleo da neko razume da meni licno sva iskustva Taletova nisu i zabvana i prijatna i saznavajuca.
Ne znam da li je Tale izdao neku knjigu, a VOLEO BIH DA JE IZDAO - NEKOLIKO KNJIGA, O SVOJIM ISKUSTVIMA,
JER SU, PO MENI, NESTO IZUZTENO INTERESANTNO I KORISNO, ZA MNOGE.

Za Plavog, na zalost, iako ima dosta istine, ne vidim skoro nista sto su LICNA ZIVOTNA ISKUSTVA, OSIM OBILJA ZBUNJUJUCE TEORIJE,
koje postoje na hiljadama sajtova,
a kao sto rekoh, sve to ima na nekoliko stranica Gite, jasno napisano
I OBAJSNJENO!!!

IZVINI PLAVI ZRACE STO OVO MOZE DA BUDE SKORO KAO SMRT, ZA TEBE, ali to ne znaci da TVOJA SLUZBA
NIJE KORISNA - MNOGIMA, koji tebe citaju.
ONI JESU NA TVOJOJ FREKVENCIJI, nadam se i da razumeju sta sve pises,
da NISU ZA,RSENI UMOM, JOS VISE,
a cak i da jesu,
I TO JE TVOJA KARMICKO - DUHOVNA SLUZBA BOGU.
I JA TE, U TIM NAPORIMA - PODRZAVAM.

Nadam se daljim KREATIVNIM, ARGUMENTOVANIM, I EMOTIVNIM

RASPRAVAMA,

ZA DOBR9BIT - CITALACA, A I NAS SAMIH.
JER, SVE STO PISEMO, PRVENSTVENO SE OBRACAMO -
svojoj drugoj strani.
i SVAKO VECE, U MEDITACIJI, MOZEMO DA U POTPUNOSTI APSOLVIRAMO
ODASLANU KARMU - INFORMACIUJE, EMOCIJE... KROZ ETAR.
I DA SE TIME - NADOGRADJUJEMO, PROSIRUJEMO.

RAZDVAJANJEM
I
SPAJANJEM.
U SLUZBI - SVE - VISHNJEG!

Veliki pozdrav za sve,

i velio hvala, svima.
za svoje doprinose.

pozz

Laughing
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 15 Jan, 2011 15:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Verovatno sam negde već citirao uvid koji je Švarc dobio preko medijuma, a koji se uklapa u Učenje BHS (ne smeta da ga ponovim):

"Zemlju nastanjuju duše raznih doba. Opšte je pravilo da mlađe duše dizajniraju inkarnacije u kojima istražuju trodimenzionalne kvalitete, poput moći ili preživljavanja. Nasuprot tome, starije duše u fizičkom svetu manje su zainteresovane za osvajanje (moći, bogatstva...), a više ZA EMOCIJE. ONE INTUITIVNO ZNAJU DA SE RAZVOJ DEŠAVA KROZ EMOCIJE."

Kakve veze to ima sa SINTEZOM?

Donekle je već objašnjeno. Što smo sa većim amplitudama emocionalnih ispoljavanja, to smo dalje od ravnoteže. Tj. što nas u dualnosti potresaju jače, bilo pozitivne, bilo negativne emocije.

Što je intenzitet i jednih i drugih sve slabiji - emocije sve manje mogu da nas izbacuju iz koloseka. To znači da smo sve više tih energija preradili.

Isto je i sa našim laviranjem između dobra i zla, sa značenjima koja im mi pridajemo ovde na Zemlji.

MISLIM DA JE ISPRAVNIJE DA GOVORIMO O NAŠEM ZALAGANJU ZA EVOLUCIJU, ZA NAŠ RAST I NAPREDOVANJE, ŠTO JE DRUGAČIIJA VRSTA TEŽNJI. (Da zbog ovih razgraničavanja ne ispadne da se uopšte ustručavamo da koristimo antonime: dobro-zlo, ljubav-mržnja... Mi možemo da postignemo i nirvanu, ali - moramo da i tada koristimo reči od kojih se sastoji jezik na kojem govorimo.)

U jednj fazi smo se zalagali za zlo, u dugoj za dobro, na kraju sazrimo za sintezu, u kojoj se zlažemo za evoluciju, odnosno - za Dobro, Ljubav...

Opet je u pitanju razlika između dobra i Dobra. Izraz "Dobro"koristimo, jer nemamo neki drugi, koji bi potpunije iskazivao taj KOSMIČKO-DUHOVNI KVALITET.

Dok se ne ispetljamo iz dulanosti, mi moramo da prođemo kroz faze zalaganja za jedno ili drugo, i da koristimo izraze koji ih označavaju.

Relativnost tih izraza, odnosno ovozemaljskih svojstava, možemo lako da uočimo.

Dobro je da se otvaraju nove fabrike, da bi ljudi imali radna mesta. A zlo je kada se u toj fabrici proizvodi neki luksuz, jer u ovim vremenima trošenje energije na luksuz, ili, još bolje - na proizvodnju oružja, znači negativan uticaj na energetsku ravnotežu Zemlje, ravnotežu, koja se i inače jedva održava.

Ono što je zlo i štetno, sa stanovišta svesti ljudi, na primer - bolest, SA STANOVIŠTA VIŠIH SVETOVA JE UPRAVO DOBRO, JER ZNAČI KARMIČKO ČIŠĆENJE.

Ovozemaljsko zlo je loše. IZ VIŠIH SVETOVA POSMATRANO - ono nije ni dobro ni loše, odnosno - Dobro je, jer omogućava izuzetne mogućnosti za testiranje i za razvoj duša.

KADA SE ISTUTNJIMO I U BORBI ZA ZLO, I U BORBI ZA DOBRO, SLIČNO ONOM PSIHOLOŠKOM PROCESU U KOJEM SE ISTUTNJIMO SA EMOCIJAMA, I POZITIVNIM I NEGATIVNIM, MI SE IZDIŽEMO U SVESTI IZNAD DOBRA I ZLA, IZNAD RADOSTI I TUGE.

Dakle, možda je Talermanov izraz - "IZDIĆI SE IZNAD" pogodniji od "PRERAĐIVANJA NEGATIVNOSTI", koji sam ja koristio.

S TIM ŠTO MI SE ČINI DA TO NASTAJE KAO SPONTANA POSLEDICA ISCRPLJIVANJA NAŠIH ENERGIJA NA JEDNOJ I NA DRUGOJ STRANI. Energija koje imamo u sebi, a koje upravo traže te vrste ulaganja-iscrpljivanja. Kao što je i kod emocija: kada smo se dovoljno, u meri u kojoj imamo te energije u sebi, i naradovali, i istugovali - ulazimo u zonu u kojoj se više u intenzivnijem smislu niti radujemo, niti tugujemo. U prvom slučaju, dok ima u nama energije i karmičkih impulsa - mi se svrstavamo i borimo na strani zla, pa na strani dobra, kad te energije i impulse iscrpimo, ulazimo u stanje svesti u kome smo iznad jednog i drugog, odnosno - i jedno i drugo posmatramo u relacijama EVOLUCIJE.

Sa tog stanovišta mi se više međusobno ne ubeđujemo oko toga ko je u pravu, a ko greši. SVAKO JE U PRAVU SA STANOVIŠTA STANJA SVESTI, IZ KOJEG GOVORI I SAGLEDAVA SEBE I SVET OKO SEBE.

Naravno, mi ne možemo ignorisati činjenicu da imamo različita stanja svesti, neki od nas su sa svojim stanjem svesti bliži sveobuhvatnijem i dubljem sagledavanju, neki nisu. Kao što mi ne možemo reći da smo na istom nivou sagledavanja sa Visokim Bićima Svetlosti, kao što i kod njih ima razlika u svemu tome, jer se govori o HIJERARHIJI.

ALI, TA RAZLIKA NE ZNAČI I NEČIJU MANJU ILI VEĆU VREDNOST, KAO ŠTO MI POGREŠNO ILI - ZEMALJSKI IZVITOPERENO SAGLEDAVAMO. SVI SMO PODJEDNAKO VREDNI, DESILO SE DA SU NEKI DO NEKE DALJE FAZE U EVOLUCIJI DOŠLI PRE, NEKI ĆE DOĆI KASNIJE, I - NIKO ZBOG TOGA KAO BIĆE NIJE MANJE ILI VIŠE VREDAN.

Čak, sa stanovišta nivoa svesti ide i odgovornost, delokrug odgovornosti, opseg briga i ulaganja energije za druge, itd. Dakle, moglo bi se reći - sve tu ima svoje pluseve i minuse.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 15 Jan, 2011 15:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::
Pitanje koje je ovom ego alexu palo na pamet je: a gde ste bili, do sada, sta radili, sta proucavali, tolike godine?
sta se citali sa ovih objava?

Spoznaja o kojoj pise Tale, izuzetno krupna, je poprilicno jednostavno i SASVIM JASNO opisana na nekoliko stranica Bhagavad Gite Srila Prabhupada - dakle, ne od drugih, impersonalnih izvora.
da li je vama ponizavajuce, ili bilo kako neprijatno bilo, do sada, da samo tih nekoliko strana - procitate.
Ili vi zelite da SAMI SPOZNATE nesto, iz razlicitih prevodjenja?
t.j. SAZNATER, jer spoznaja dolazi tek kasnije.

Alex, ovo o čemu govorimo su refleksi naših stanja svesti i naših unutrašnjih uvida.

TO ŠTO SVAKO OD NAS MOŽE DA PRIČITA HILJADE NAJBOLJIH I NAJDUBLJIH DUHOVNIH ISTINA - NIJE MU NI OD KAKVOG ZNAČAJA, DOK NE UĐE U STANJE SVESTI U KOJEM TO POSTANE I NJEGOVA LIČNA ISTINA.

NE RAZVIJAJU NAŠU SVEST PRIMARNO KNJIGE I IDEJE KOJE ČITAMO, NEGO DUHOVNO-ŽIVOTNA PRAKSA KROZ KOJU PROLAZIMO.

Tamo, van sobe u kojoj čitamo te lepe duhovne ideje, ili van sobe u kojoj udobno meditiramo - SVE TO NAM MOŽE BITI SASVIM BESKORISNO. Najuzvišenije duhovne ideje ništa mi duhovno ne znače ukoliko ja na svakom koraku padam na testovima u običnim životnim situacijama, u kojima me drugi nerviraju, iritiraju, u kojima me napadaju svakovrsne brige, itd.

Citat:
Za Plavog - ah, sta reci?

Preko 4 hiljade izuzetno dugih postova, da bi shvatio i sam priznao da ovo jos ne razume, da je to za njega, jos uvek - zamrseno.

PA, O CEMU PISES TIH 4 HILJADE POSTOVA, I ZASTO ME NISI POSLUSAO - DA PRVO SHVATIS TO ZAMRSENO, PA
ONDA I ISKUSI,
PA TEK ONDA - NASTAVIS DA PISES?
Bespre4dmetno je objasnjavati milione cinjenica koje iznosis, koje i imaju visoku vrednost, cak i duhovnu, ako u pozadini toga stoji tvoje nerazumevanje, t.j.
ZAMRSENOST,
STO SE VIDI I IZ AVIONA.
Nemoj da se ljutis sto ovime pokusavam, ponovo, da te probudim, ili da mi vratis, po sistemu - pogledaj prvo sebe.
Nije mi to namera, nikako, iako sam prva dva puta procitao CELE GITE, JOS 1981. godine,
dakle pre tacno 30 godina.
I ovo je nesto, ove spoznaje, sto su PRVE, od koji se POLAZI,
NA DUHOVNOM PUTU,
A NE NIKAKO - KRAJNJE.
a neki jos ni do toga nisu dosli.
ZASTO JE TO TAKO?

Ovo prihvatam kao tvoj ugao sagledavanja, takav je - kakav je. Meni lično on niti pomaže, niti odmaže.

Ništa ne znači da ja obrazlažem svoje motive i ciljeve koje sam imao.

S tim što bih samo spomenuo nešto drugo: VREME U KOJEM ŽIVIMO JE ZAISTA UNIKATNO, VALJDA NA TO UPUĆUJE I ČINJENICA O SMENI KOSMIČKIH CIKLUSA; SVA ILUZORNE DEFORMACIJE SVEGA ŠTO POSTOJI, DELOVANJE DUALNOSTI - POJAČANI SU DO MAKSIMUMA. SNAĆI SE U OVAKVIM VREMENIMA JE DODATNO TEŽE U ODNOSU NA NEKA DAVNAŠNJA VREMENA, IZ KOJIH POTIČU I DELA KOJA TI SPOMINJEŠ.

Postoje svakako i univerzalne duhovne istine, ali i specifični problemi svakog vremena ponaosob. A za te specifičnosti treba imati i posebna usmerenja. Zato i smatram da Bhagavad Gita ne može, U OVIM VREMENIMA, da zameni Učenje BHS ili neko slično dobro savremeno duhovno učenje.

Citat:
Koliko je mekom ljudia iluzija MOCI I NAD MOCI jaka da im NE DOZVOLJAVA cak ni da to pogledaju, posvete, recimo, par dana, da ovo procitaju, ali im je mnogo lakse da svoje dragoceno vreme koriste za pisanje hiljada glamuroznih poruka, sa ciljem
ZAMRSENJA???

Možda su te poruke zamršene i "glamurozne", a možda se one kao takve reflektuju u tvojoj svesti.

Ja ne mogu da znam šta je u pitanju... Znam da, dok se meni u svesti neka ideja ne razbistri - ja o njoj i ne pišem. Dileme kroz koje prolazim su - van ovih poruka.
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 15 Jan, 2011 16:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aleksandra-Caca ::

talerman ::

Tako je Tale. Energiju je nemoguće uništiti. Ali zato, možemo transmutovati negativnu energiju u pozitivnu. Jedan od načina je da URONIMO u svoje negativne emocije i obratimo svu pažnju na njih - tim jednostavnim posmatranjem, neutrališemo ih. Ne smemo dozvoliti da nas negativne emocije nagnaju na loše postupke, jer bi se u tom slučaju karmički opteretili.

Rale, lepo si pisao o tome da sve što nam se dešava trebamo prihvatiti da nam je od Boga - i dobro i loše. Pri tom ako uspemo i da ne sudimo - tada smo zauzeli neutralnu ulogu posmatrača, u smislu da se EMOTIVNO ne uplićemo u događaje.
Наравно да све што нам се дешава треба прихватити као израз Божје воље.
Међутим ми у себи можемо видети мисли које се буне и не желе да то прихвате тако.
Те мисли су жива бића која се хране нашом пажњом наносећи нам бол емоцијама које носе са собом.
Да бисмо се отели мислима које нам наносе бол морамо да се боримо да им не дајемо пажњу.ускраћујући им пажњу ми им изимамо животну енергију,љубав,и те мисли на крају умиру.
Ко је савршен , он нема злих мисли,па му је лако да буде изнад живота.Без потребе да се бори са злом у себи.
Нико није савршен да неби имао мисли против којих се треба борити па ни Талерман.
Тако да та његова коначна истина да се не требамо борити против зла не стоји.
Не треба се борити против догађаја јер су последица већ се треба борити против злих мисли јер су узрок.
Дакле свакако има места за борбу.
Посматрањем мисли ми их неможемо трасмутовати како кажеш,јер мисли се хране нашом пажњом,ми им кроз пажњу дајемо љубав.Јер оно што неко воли о томе и мисли.што ће рећи ми им посматрањем дајемо живот и што би се мисао мењала кад је добила нашу љубав.
Ми практично треба да родимо нове мисли засноване на моралу и метафизичким истинама и да сву своју пажњу посвећујемо њима.
Па кад се те наше нове мисли,које у себи не носе емоционални набој који би нас повређивао намноже оне ће заузети место оних злих које су нам наносиле бол.
Једина корист од посматрања злих мисли је у томе да на основу њих ми можемо видети каква би требало да буде мисао која ће њих истерати и заузети њихово место.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeci
Strana 1 od 17

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 241992 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tetoviranje maštom... Stihovi članova Foruma 228 Vakan Tanka 88207 01 Maj, 2011 00:16 am
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 57795 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 60669 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 47116 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 43316 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16882 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)