Jedna od mojih konacnih spoznaja
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 26 Jan, 2011 15:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DArling, ako već želiš vrijeđat onda ti savejtujem da se barem malo pripremiš, ukoliko želiš da uvreda bude za onog kome je namijenjena, a ne da više svjedoči o tvome habitusu.

Naravno, jadno je što si mahnito naredao nekoliko postova u nizu, da bi zaključno posegnuo za argumentom kako mi se manta od vina, aludirajući valjda da sam alkoholičar, a prije svega da to drugi koji čitaju opet pročitaju.

Zato jer sam sama rekla da volim pit vino, i to nekoliko puta.
Ponovit ću još jednom: obožavam probavati i piti vina, osobito s plemenitih područja.

To su prije tebe na ovom forumu još napravili aleksandra Caca i BGD. "Tko se maća laća, od mača će i poginuti" pa sam tako i ja slijedom tih njihovih uvreda, od drugih osoba s foruma, doznala neke detalje koji bitno rasvjetljavaju zašto su to učinile.

I učinit ću ti uslugu, još jednom: vina koja ja kušam ne izazivaju glavobolje.
MOžda to tebe smeta.
A čini mi se da te smeta.
I vino se ne loče, da bi realna konzekvenca njegova ispijanja bila mutna spoznaja i glavobolja.

Danas je poznavanje vina hobi mnogima; razvila se cijela jedna nauka sljubljivanja vina sa hranom i savejtujem ti da drugi put probaš se raspitati koje vino piješ, s kojeg geografskog porijekla, je li kasna berba ili možda ledena, te uz koji hranu najbolje paše koje od ponuđenih. U malo boljim vinarijama sada je već stvar dobrog ukusa da se ne spominje šećer i sumpor i ostale kemije, pošto se svi busaju u prsa da rade ekovina. Za to ti je najbolje se raspitati prije kod znalaca, stavlja li i koliko čega taj vinar kod kojeg ideš u posjet aditiva.

vinska čaša ne drži se prstima gore, za širi dio, nego se obuhvati postolje stalka čaše. Eto ti još jedan tip - besplatno. To je stvar bonotona. Malo vježbaj doma, prije izlaska u javnost, nije teško.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 26 Jan, 2011 16:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne znam dal to nekome znači ali ja volim rakiju radje nego pivo. A ko bi to mogao znati... I sam sam tek skoro skontao.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 26 Jan, 2011 17:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

bbrozo12
Citat:
Mogli bi razgovarati i ovako:
jedna osoba kaže: Danas je lijep i prekrasan dan.
Nešto u toj poruci drugu osobu iritira i živcira. Umjesto da odgovori: Dan je zaista odvratan.- mogla bi odgovoriti:
Za sve su krivi političari.
ili
Pojavio se negdje vanzemaljac.
ili
Moram smisliti način da popravim svoj brak.

Na taj način ne bi ulazili u sukobe i opterećivali svoje psihe.

ima i jedna druga konverzacija, u PSIHOLOSKIM - IGRICAMA:

Kaze muskarac zeni:
danas - lepo izgledas.
a zena ce:
Sta hoces da kazes, da sam do sada, izgledala - RUZNO?
I - TRAS - SAMARCINU, hahaha

psiholoske igrice bi trebalo malo da razmotrimo, izgleda?
- sta hoces da kazes, Alex?

pa da nam Plavi objasni, sa stanovista svoje vere, kako fizicari objasnjavaju psiholoske probleme,
sa ubrzavanjem vremna, voznjom na ringispilu.

Wink

zlocest, si Alex, i zlonameran!
no, no...

Alex: PRIZNAJEM, smatram ovo zezanjem, na racun Plavog.
ali, da nije lepo ni korisno, to mi je svesno - jasno.

- pa, zasto onda to radis, ako to znas?
pitam se...?

za to i sluzi forum, da saznam i od nekog drugog.
- ok, ako je to tvoj izbor, da ZAVISIS od tudjeg misljenja, odgovora.
- ej, nemoj da me zezas i vozis! JEL IMAS DOZVOLU?
PA - VOZACKU?

elem, NE VERUJEM TI, IZVINI I OPROSTI!
Tajna, ne tajna, skolica, uslov je potpuno poverenje, ali ja IMAM PROBLEM: SA SAOBRACAJKOM.
jEDNOM ME VOZIO JEDAN - BEZ DOZVOLE, PA ZAMALO DA POGINEM! I ZAPAMTIO SAM, DA, UBUDUCE, SE VOZIM SAMO SA ONIMA KOJI IMAJU
DOZVOLU!
IZVINI, ALI - RAZUMI ME1
HVALA.

pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 26 Jan, 2011 20:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
DArling, ako već želiš vrijeđat onda ti savejtujem da se barem malo pripremiš, ukoliko želiš da uvreda bude za onog kome je namijenjena, a ne da više svjedoči o tvome habitusu.

Naravno, jadno je što si mahnito naredao nekoliko postova u nizu, da bi zaključno posegnuo za argumentom kako mi se manta od vina, aludirajući valjda da sam alkoholičar, a prije svega da to drugi koji čitaju opet pročitaju.

Zato jer sam sama rekla da volim pit vino, i to nekoliko puta.
Ponovit ću još jednom: obožavam probavati i piti vina, osobito s plemenitih područja.

To su prije tebe na ovom forumu još napravili aleksandra Caca i BGD. "Tko se maća laća, od mača će i poginuti" pa sam tako i ja slijedom tih njihovih uvreda, od drugih osoba s foruma, doznala neke detalje koji bitno rasvjetljavaju zašto su to učinile.

I učinit ću ti uslugu, još jednom: vina koja ja kušam ne izazivaju glavobolje.
MOžda to tebe smeta.
A čini mi se da te smeta.
I vino se ne loče, da bi realna konzekvenca njegova ispijanja bila mutna spoznaja i glavobolja.

Danas je poznavanje vina hobi mnogima; razvila se cijela jedna nauka sljubljivanja vina sa hranom i savejtujem ti da drugi put probaš se raspitati koje vino piješ, s kojeg geografskog porijekla, je li kasna berba ili možda ledena, te uz koji hranu najbolje paše koje od ponuđenih. U malo boljim vinarijama sada je već stvar dobrog ukusa da se ne spominje šećer i sumpor i ostale kemije, pošto se svi busaju u prsa da rade ekovina. Za to ti je najbolje se raspitati prije kod znalaca, stavlja li i koliko čega taj vinar kod kojeg ideš u posjet aditiva.

vinska čaša ne drži se prstima gore, za širi dio, nego se obuhvati postolje stalka čaše. Eto ti još jedan tip - besplatno. To je stvar bonotona. Malo vježbaj doma, prije izlaska u javnost, nije teško.

Ne znam kako se vinska čaša drži, i gde joj je širi, a gde uži deo, ali znam, dobra Zvončice, da i ti, kao očigledni sledbenik Tamermanovog učenja, simptomatično demonstriraš iste njegove greške u rezonovanju.

To sam nazvao: nedostajućom željom da se malo bolje savladaju logika i semantika.

Ova tvoja poruka je odličan primer.

Citat:
A KAD SE JEDNOG DANA BUDEŠ PROBUDILA, SA GLAVOBOLJOM OD LOŠEG VINA, TJ. OD LOŠIH DUHOVNIIH ISKUSTAVA, REĆI ĆEŠ: "EH, LEPO MI PLAVI ZRAK GOVORAŠE! A OTKUD SAM MOGLA ZNAT DA GA TRIBA POSLUŠAT, KAD MI JE SVEST BILA ZAMAGLJENA?!"

Da nisi površno pogledala moju poruku, videla bi DA JE NAGLAŠENA METAFORIČNOST.

Pouka: pažljivije prouči moje poruke, pre nego što na njih odgovoriš!

A ovo je primer kako iz jednog pogrešnog povezivanja i zaključka proizilazi i drugi, i tako u nizu: iz neuočene metaforičnosti, dolazi cela priča o mojim aluzijama na to kako voliš da piješ vino (iskreno, te tvoje poruke nisam ni čitao), onda, dalje - viđenje moje namere da te u vezi sa tim vređam.

"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"

Poslednji izmenio plavizrak dana 26 Jan, 2011 20:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 26 Jan, 2011 20:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::
Ne znam dal to nekome znači ali ja volim rakiju radje nego pivo. A ko bi to mogao znati... I sam sam tek skoro skontao.

A gde je i kako držiš?

Čašu.

Dok piješ.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 27 Jan, 2011 02:53 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisam ja od onih čija čaša ima mesto i za mali i domali prs.

Čašu držim blizu flaše, negde na po puta do usta. Slevom rukom, jer mi je desna jača- pa ako bude otimačine oko flaše- da mogu adekvatno da reagujem. Logično.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 27 Jan, 2011 10:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::
Nisam ja od onih čija čaša ima mesto i za mali i domali prs.

Čašu držim blizu flaše, negde na po puta do usta. Slevom rukom, jer mi je desna jača- pa ako bude otimačine oko flaše- da mogu adekvatno da reagujem. Logično.

Kako budeš duhovno napredovao - uklonićeš čašu kao posrednika.

To mi se javlja.

Foodsmiley
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Strana 17 od 17

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 241992 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tetoviranje maštom... Stihovi članova Foruma 228 Vakan Tanka 88209 01 Maj, 2011 00:16 am
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 57795 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 60669 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 47116 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 43316 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16882 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)