(JA) SPAJAM BOZANSKO U SEBI SA BOZANSKIM U UNIVERZUMU
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 25 Jan, 2011 18:28 pm    Naslov: (JA) SPAJAM BOZANSKO U SEBI SA BOZANSKIM U UNIVERZUMU
Odgovoriti sa citatom

(JA) SPAJAM BOZANSKO U SEBI SA BOZANSKIM U UNIVERZUMU

Iako nerado otvaram nove teme, mada ima dobrih razloga za to, ovo je tema koja svakako zasluzuje posebno mesto.
kao posebna inspiracija za spoznaje, uvide, saznanja i - iznad svega - licna iskustva.

kao sto je red, treba reci da je ideja za ovu temu dosla Od Plotina ( verovatno i sigurno, i jos od nekoga - pre njega),
pa, po redosledu autoriteta i zasluga za ovo, dolaze Tale, Sneguljica, mnogi drugi clanovi foruma, koji projetkuju svoje misli, zelje i potrebe za ovom temom, a neki vec i pisu nesto po ovom pitanju, ili iz njih vibrira osecaj i enerija koja je povezana sa ovom temom.
dakle - zahvalnost svima.

Tale je ionako predlozio neku saradnju, sa mnom, pa evo, da iskoristim ovu priliku i preuzmem odgovornost i zasluge i kritike,
za ovu predivnu temu.
Predajuci je Bozanstvima, pa tako, da i njih uvucem u ovo, pa - sta im Bog da, hahaha.
s obzirom da su visa bica, celovitija i suptilnija da kazem, andjeli, takodje u rangu Bozanstava, makar kako da ovo zvuci, za mene jesu, svojom velicinom, sirinom, i celovitoscu, onda i njih pozivam da se prikljuce, pa sat i njima Bog da.
salim se, naravno.

dakle - o RECIMA
KAO NEKI MOJ UVOD U OVU TEMU ( A TEMA JE TOLIKO OPSTA DA ZASITA VERUJEM DA MOZE DA SE PRIMENI - SVUDA, I U SVAKODNEVNOM ZIVOTU).

reci predstavljaju simbole, koji su povezani sa kolektivnim nesvesnim i sa kolektivnim svesnim.
reci se koriste POSLE perioda, t.j.vremena, u kome je postojala komunikacija - bez reci.
To zanmo iz iskustva sa malom decom. Ona komuniciraju - bez reci, na pocetku svoje inkarnacije. I veoma dobro znaju da komuniciraju. problem imamo mi, koji smo to - zaboravili. Pa jedina komunikacija nam preostaje, zbog navike, i naucenih stvari, cak i programa, da komuniciramo - samo recima.
dakle, prva regresoterapija, regresija, prva ideja i u ovoj temi je realizacija iskustva, ponovnog, da komuniciramo i
BEZ RECI.
znaci bukvalno kao mala deca.
Psecanjima, intuicijom, i jos ponekim nacinima, koji ce da iskrsnu, na ovoj temi, jer se bavimo i onostranim, nepoznatim, ili nedovoljno istrazenim. Barem za nas, ovde, na forumu.
dakle, kako ide to ostalo, povezivanje, koje energije, kao i bica, stoje u pozadini, iza tih nama nevidljivih nacina komunikacie?
kolektivne i pojedinacne.
Ovoc je tema koju istrazujemo na raznim forumima, raznim tehnikama. Ali ovde nece biti reci o samim tehnikama, nego o iskustvima, rezultatima, sta neka tehnika, spoznaj, doprinosu u smislu - SPAJANJA
BOZANSKOG U SEBI, SA BOZANSKIM U UNIVERZUMU.
MISLIM, NECE BITI AKCENAT NA TEHNIKAMA, nego NA - POVEZIVANJU.
SOAJANJU.
IS - CELJIVANJU.
ZNACI, kako ja razumem ovu temu, a prihvatam da je i sam istrazujem, ne znam, pa moje razumevanje ne mora da bude i univerzalno, je da se radi o SPAJANJU, NAKON ODVAJANJA.
Mnogo puta sam do sada ponovio ovu recenicu:
RAZDVAJANJE I SPAJANJE.
dakle, o tome pisemo, konkretnije.

i recima, kao simbolima, ali i onim drugim, nevidljivim, sto se kaze DUHOVNIM.
mnoge ce mozda da iznenade neke spoznaje, uvidi, pa nece znati odakle dolaze, zasto, mozda ce kroz san da im se nesto kaze, otkrije, inspirisano ovom temom ( i ne samo ovom, jer kad se pokrene ova tema, pokrecu se i tockovi mnogih drugih tema i grekvencija).
ovde nisu bitne zasluge, jer po samom nazivu teme se radi o zaslugama - BOZANSKOG!
Ovde se radi o realizacijama tog Bozanskog. I iznutra i spolja,
i spajnje te dve, na prvi pogled, razlicite celine.

moja meditacija, slika, je sledeca, od ranije:

sedim i osecam da je deo mene u - Bogu, Bozanstvu. Od pozadi, prozima mi cela ledja, t.j. ne On, nego sam ja kao deo jednog zida. Iz koga sam se pomerio u pravcu - unutrasnjosti sobe, ili spolja, prema gradu.
dakle, kao kada je zid prekriven - opnom, pa se ja izvlacim, mozda asocira i na matericu, taj zid i opna, svejedno.
i mogu da udjem, izadjem, delimicno, pa i skroz ceo, iz tog zida, ali sam tom opnom, oko sebe, i dalje - povezan.
i sa druge strane posmatram - drugi svet. nekako kao da sam ja - izmedju dva sveta. Ovaj mi je vise iza ledja, kao nekakva i zastita, ali vise zato sto su moja cula okrenuta ka napred: oci, ruke, noge. u tom kontekstu su moje delatnosti u spoljnjem svetu vise okrenute ka pr3dnjoj strani ovog tela, mog.
Ima i tu simbolike, ali da ne razradjujem sada simboliku.
dakle, ovo telo je tako napravljneo da me usmerava na - prednju polovinu, gde je susret sa spoljasnjim univezumom.
i, zaista, u tom spoljasnjem univerzumu - ima svega i svacega, RAZNOLKIOSTI, skoro do beskonacnosti, Jer nemam pojma sta je beskonanco.
ali, da skratim pricu, onda sam pozeleo, posto se tako ja zabavljam sa svojim andjelom u svojim meditacijama is eansama,
onda sam pozeleo da mi se ukaze vanzemaljski, ogroman brod. da licno vidim vanzemaljce i da pricam sa njima, zabavljam se.
kao malo dete, kada trazi neku igracku, od roditelja, a ja pozelo ogroman vasionski brod. I to pred mojim ocima, ovde, u sobi.
i naravno, odamh i vidim to, poklon koji sam trazio. Skoro da mi se unosi u lice, a, u stvari je - ogroman.
i da skratim pricu...
onda sve to, sto je tako razicito, pojavno, za sva razlicita cula, osecanja, iskustva, sve to se povezuje, ili STVARA,
opet, iz samo JEDNOG IZVORA!
I vidim, ponovo - Bozanstvo, koje se igra, sa mnom, stvarajuci sve te igracke kojima se igram, pa i ljude, druga ziva bica, sa kojima se druzim
Ali, jasno mi je, da je ON, iza svega toga,
Sve su to Njegove kreacije, JEDNOG NJEGA.
I nadavse, on je taj isti onaj i od pozadi, onaj zid, sa kojim sam povezan, t.j. neodvojivi deo njega.
samo - RAZLICIT, hahaha.
onaj je kao vecno isti, a ovaj je, kao vecno - razlicit, promenljiv.

ovo je moja meditacija.

i tako, odavno, idem i kroz grad, setam, radim... i ponekada se setim svega toga. I da, vidim Boga, u svemu, i u svima.
ALI, ne znaci da se prema svemu i prema svima i posam isto, iako jeste sve to - jedan isti.
u razlicitm varijantama se razlicito ponasam. U skladu sa odredjenim, pojedinacnim slucajevima, PREDSTAVAMA.
REZIJA
I RAZLICITE ULOGE, U PREDSTAVAMA. IGROKAZI.
I, JOS I - GLEDAOC.

SVE SAM TO - JA, i sve je to ON!
samo menjamo uloge.
i, povezujemo, spajamo, u KOMAD!

pozz

Laughing
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 25 Jan, 2011 18:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alex:
Citat:
Predajuci je Bozanstvima, pa tako, da i njih uvucem u ovo, pa - sta im Bog da, hahaha.

a, evo i prve reakcije, na ovo, kao i temu:

pogledam ja Bozanstva, kao onako, siguran sam da ce budu radosni sto mislim na njih, i sto im nudim, dajem ponude,
ali i uvlacim u temu, hahaha
kad ono - cujem: to ne znaci da cemo to i da prihvatimo!
Lepo od tebe sto si ponudio, ali...
i - smejurija, neko se smeje.
pogledam ih, a oni - mrtvi ozbiljni. Opet nece da se otkrije - ko je to rekao, ili je to - kolektivno?
ajd, sad, da ne duzim, gledam jednog, necu da mu pominjem sada ime, da ne izazivma neke reakcije protivne,
kad on gleda u men - belo. samome gleda, i nista ne reaguje. Totalno mu je nebitno i sto sam potegao novu temu, i sto ima veze i sa Njim, i sto ima i spoajanja, i sto Ga prizivam da se prikljuci.
Jok, samo me gleda. Kao da je - zaljubljen u mene!
kao da mu je sve ostalo nebitno, samo da me gleda.
i, ako moze, da i ja obratim, mal0 barem, paznje, samo na Njega.
ali, ovo je vec deo nekih mojih prethodnih meditacija, gde sam ja imao extreme u smislu:
SAMO DA TE GLEDAM!

Ali, eto, ovo je prva moja reakcija.
nadam se da nije - off topic.
pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 25 Jan, 2011 19:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
onda i njih pozivam da se prikljuce, pa sat i njima Bog da.

ne mogu, na miru, hahaha
da procitam ni prvi post, a vec mi iskacu neki prividi.
NEKO se umesao u pisanje mojih postova, pa je umesto da stoji: pa sta i njima Bog da,
napisao je - pa SAT i njima Bog da!
pa da ne prodje nezapazeno, pitanje je - KO stoji iza ovoga, izvrtanja cinjenica,
kao i sta time hoce da kaze?
1. ako Spajamo Bozanstva u sebi i spolja, onda bi trebalo da znaci da je to prepravio - Bozanstvo, samo ne znam odkale, spolja ili iznutra.
2, ne znam sta da kazem, ostavljam drugima za diskusiju, da ne budem nametljiv, ali mi dodje da razume da je BOG DAO SAT - ANDJELIMA!?
ZASTO?

pozdrav
Laughing
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 26 Jan, 2011 03:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Legao sam noćas da spavam u 22:00
Dugo nisam mogao da zaspim.
Uključio sam kompjuter u 02:00 i pročitao ovu themu...
Vratio sam se nazad u sobu, razmišljajući o Plotinu, o njegovom životu, kako je radio, kako je i umirao
i pažnju posvetio njegovim poslednjim rečima:

“Ja pokušavam da spojim božansko u sebi s božanskim u univerzumu.”

Ponavljao sam tu rečenicu kao mantru,
ona me je uspavala i povela pravo u jedan lucidan san...

U tom lucidnom snu, ja sam shvatio da sanjam, pa sam onda odlučio da iz tog lucidnog sna izvedem astralnu projekciju...

To je metoda za postizanje astralne projekcije koju inače preporučujem svima koji umeju lucidno da sanjaju.

Kada sam se iz lucidnog sna pronašao u astralnoj ravni spoljašnjeg univerzuma,
poželeo sam da odem do arhanđela Mihaila...
Svest me je dugo prenosila do arhanđela Mihaila...

I onda mi je rekao samo jednu rečenicu koja je intimna, pa ne smem da je obelodanim...
Poslužio se žargonom...

Poklonio sam mu se i vratio se nazad u fizičku realnost,
nakon čega sam odmah krenuo u novo astralno putovanje...

ali ovaj put u AMBIS...

Za onog ko poznaje enohijansku magiju, razumeće da se AMBIS nalazi na prelazi između mentalne i duhovne sfere...
Da predstavlja najveću prepreku...Da u Ambisu vreba arhedemon Kronozon...koji se služi našim najvećim strahovima kako bi nas odvratio od prelaska Ambisa i povratka našeg duha u Duhovnu sferu gde on i pripada.

U svakom slučaju...
Došao sam najpre do Svetog grada koji se nalazi nadomak Ambisa.
Duhovi tog grada su mi pokazali gde se nalazi Ambis...Jurio sam svom brzinom do Ambisa jer sam sve vreme osećao kako me vuče natrag moj um.
Morao sam da se izborim sa smicalicama Kronozona sa jedne strane i sa voljom uma sa druge strane koji je hteo pošto poto da me privuče natrag i da me spreči u obavljanju svete misije prelaska Ambisa...

Ugledao sam Ambis i brojne demone kako bacaju na mene vatrene lopte...
Nisam se na njih obazirao već sam samo išao pravo....Ispred sebe sam ugledao drugu stranu ambisa...
Hodao sam pravo...I onda sam osetio da nisam bio sam. Da su kraj mene bili i neki meni dragi ljudi...Hteli su da i njih prevedem preko Ambisa...

Pošli smo zajedno...Međutim, moj um je počeo da me privlači svom snagom...hteo je pošto poto da ne uspem, da mi prekine astralnu projekciju...
A ovi demoni Ambisa su pojačali artiljeriju, te su ove vatrene kugle padale svuda okolo...

Onda mi je postalo jasno da ovi dragi ljudi nisu drugo nego prevara...Da je to strašan Kronozonov trik...Da su to utvare koje su postavljene da idu sa mnom, kako bi mi otežali prolaz...

Kada sam im rekao da su utvare, ostali su iza mene i ja sam nastavio da prelazim Ambis sam....

Iza mene sam čuo krike ljudi pogođene ovim vatrenim kuglama.

Da sam se okrenuo, znao bih da bi me Kronozon porazio. Zato se nisam okretao...Setio sam se mnogih mitova koji poručuju da se u takvim prilikama čovek ne okreće...Nastavio sam pravo...

I onda sam video Kronozona. Bio je obučen kao pajac. U zlatnom šljaštećem odelu. Bacao je kugle na mene...Ali ja se nisam obazirao na njega.

Uz najveće napone snage, pošlo mi je za rukom da dođem do druge strane Ambisa.

Vratio sam se u ovu ravan praćen mirisom anđela...

Zahvaljujem Aleksu, Sneguljici i Zvoncici jer su me njihovi postovi podstakli da konačno pređem Ambis.

Zahvaljujem se, takođe, novim članicama Vidri i Ginger, jer su se one nekako upravo pojavile na ovom Forumu u trenutku kada mi je neko trebalo saopštiti da ima smisla što na ovom forumu govorimo o najdubljim duhovnim iskustvima...

Naravno, zahvaljujem se i matorom Plotinu, čija me je mantra prenela u lucidni san...

U svakom slučaju, ovo moje iskustvo predstavlja kulminaciju mojih dosadašnjih duhovnih pregnuća, 25 godina bavljenja astralnim projekcijama i ostalim vežbama...

Hvala ovom forumu jer mi je pomagao u duhovnom radu...

I hvala Vesni...i Veri

I svima ostalima..da ne nabrajam...

Hvala mom andjelu čuvaru, duhovnim vodičima, arhanđelu Sandalfonu, arhanđelima Drveta života, anđelima Drveta života, anđelima i duhovima Tarota, anđelima i duhovima etira....vilama i vilenjacima...božanskim ljudima, biljkama i životinjama...Isusu Hristu...i svim našim slavnim precima...

P.S. Kronozon ima neke veze sa SATOM, zar ne Alex????
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 26 Jan, 2011 04:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::

Hvala ovom forumu jer mi je pomagao u duhovnom radu...
I hvala Vesni...

P.S. Kronozon ima neke veze sa SATOM ????

Hvala ti brate, što si nesebično delio svoja iskustva sa nama !

A što se tiče Kronozona, naravno da ima veze sa satom,
jer se antički Bog vremena, Zevsov otac, zove Kronos(ili Hronos, otuda i izraz ,,hronike vremena'')
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 26 Jan, 2011 09:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Tale, uspeo si da predjes AMBIS, cestitam ti, samo dalje i samo napred.... Ole

Posebno mi je drago sto svojim postovima medjusobno podsticemo jedni druge i dajemo inspiraciju za ovakve stvari.
Tvoji postovi su mi pomogli da prebrodim strah kada su mi se desavale astralne projekcije, mnogo sam naucila od tebe....a sada me inspirisu da budem istrajna i strpljiva i da je moguce preci ambis.

Takodje pored ostalih, zelim da izdvojim i Alexa koji svojim postovima uvek siri radost i ume u svemu da nadje pozitivnu stanu....bozansku stranu.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 26 Jan, 2011 22:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

super,
i meni je drago da je ova tema zazivela, da je inspirativna, i da vec na prvoj strani imamo krupno ikustvo, realizaciju.
to je i dokaz, valjda, da saradnja moze da da jos bolje rezultate, cak iako postoje i razlcitosti u putevima, spoznajama, znanjima, mozda cak i verama, ali i u licnim iskustvima.

e, sada idemo dalje.

ono sto meni sada pada na pamet je sledece:

KAKO BITI NA SVOM MESTU, u sklopu pitanja i iskustva spajanja Bpga u sebi sa Bogom u univerzumu.
t.j. gde je NASE PRAVO MESTO.

Na ovo me je podstakla Sneguljica, ali ne smo ona, vec i Caca, Zoran, Plavi, Vesna, Beba, Tale je ovo vec realizovao,
pa i mnogi drugi.
i Alex, dakako.

Tale je na[isao razgovor izmedju Ardjune i krishne povodom ovog pitanja, a ja cu prepricati, iz secanja, moju verziju:
Kad je Ardjuna ISPITIVAO krishnu, da mu dokaze i pokaze kako je Krishna Bog, kako tvrdi, a Ardjuna mu je blizak rodjak i prijatelj, i puno ga voli vec iovako, ali dozvolio je sebi takav luksuz, jers sto bi se reklo - DA SUMNJA!
I da postavlja, slobodno, pitanja, u vezi sa svojom sumnjom. Trazio je - DOKAZ, UVERLJIV.

Krishna, za razliku od nas, nekih, nije ovo odbio, niti ga je kritikovao, zbog toga, kao po sistemu - pa nije ok da sumnjas, i necu da ti dokazem, ja jesam Bog, a ti veruj, a ako ne verujes - onda...
nego je ppokazao Ardjuni SVOJ OBLIK BOZANSTVA, MAHAT TATVU.

Tja oblik je KOLEKTIVNI OBLIK, spojen od sbih bica u univeruzmu, pojedinacnih.
medju njima je bilo mnostvo polubogova, mnostvo svih bica u nekoj sredini skale po pitanjima dobro - lose, ili neznanja, t.j. po pitanjima 3 vezujuce sile: VRLINE
STRASTI I
NEZNANJA,
pe su se, na kraju, ili zajedno, pokazali i njegovi delovi koji su - demonske prirode.
do najvecih demona u na paklemim planetama.

Tada se Ardjuna prvi put - UPLASIO!
I, kad je postao svestan SVOJE VELICINE u odnosu prema Krishni,
ZAMOLIO GA JE DA MU SE Krishna, ipak, pokaze u obliku KOJI JE, ZA NJEGA, NAJPRIVLACNIJI.
ALI, spoznao je - odgovor, i spoznao je - SVOJE MESTO, t.j. gde se nalazi.

sa druge strane, postoji jos dodatno uputstvo Krishne koju sam vise puta pomenuo:

BOLJE JE BITI NA SVOM MESTU
I RADITI STVARI I POGRESNO,
NEGO BITI NA TUDJEM MESTU ( pretvarati se da smo to mi, a ovo ima price sa MASKAMA)
CAK I KADA RADIMO ISPRAVNO.

objasnjenje zasto mi je ovo kao ideja, sada, pala na pamet:

zato sto je KOKREATOR OVE IDEJE I FORUMA - SNEGULJICA!

ASneguljica nije - TALERMAN.
Nema ista ili slicna iskustva, mozda ni moci suocavanja sa brojnim demonima, utvarama, pa tako, iako je njena zelja da sledi Taleta, da predje Ambis jako lepa i povodljiva, ovo je neka od meditacija koja mi je pala na pamet.

Ne znam koliko sam razumljiv?

a, ujedno, posto je Tale dao odgovor na moje pitanje - SAT I ANDJELI, KONKRETNO, LICNOM REALIZACIJOM I ISKUSTVOM,
A VESNA I TEORIJOM,

ovo je moj, sadasnji, mali UVID.

SAT PREDSTAVLJA I - RAZMATRANJE - KADA JE VREME ZA STA.
SVE U SVOJE VREME, kako kaze narodna poslovica.

mozda ce Sneguljica, ili neko sada da se razocara, ali i ovo je INSPIRACIJA, VEOMA DUBOKA, SPOZNAJNO - ISKUSTVENA,
U sdkladu sa navedenim pitanjima - SVOG PRAVOG MESTA.
Sneguljica nema problem sa svojim pravim mestom, pa se nadam da ce ovu preporuku, MALO STRPLJENJA,
I MALO JSO - KALJENJA, DA - PORAZMISLI.

ALI, U SVAKOM SLUCAJU, OTVOREN JE KANAL ZA - BOZANSTVA, I SPOLJA I IZNUTRA,
Pa ce mnogi sami da uvide - svoje pravo mesto, i svoje sposobnosti.
ali i znacaj toga da imamo nekoga i KO MOZE DA NAS PREVEDE, PREKO AMBISA.
Neko sam, uz inspiraciju, kao Tale, a neko i uz pomoc drugog, odozgo, takoreci - BOZANSTVA.
..
NARAVNO, FORUM JE OTVOREN I ZA DRUGE PREDLOGE SARADNJE I REALIZACIJA.

pozdrav
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 26 Jan, 2011 22:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

s obzirom da moje poimanje Ambisa i Taletovo se razlikuju, TALE to radi preko kabale, koliko razumem,
a ja onako...
postavicu ovde jednu seansu koja ima neke veze sa ovim Ambisom, onako - bukvalno, sto se kaze.
Ambis kao provalija, ponor, crna rupa...
ili kao jedna od varijanti.
sa napomenom da sam to radio ja, kao vodic i zastitnik te osobe u seansi, pa...
radi oslobadjanja od konkretnog straha, nocnih mora, itd.

citat je iz moje nedovrsene knjige:

29. CRNA RUPA i RUKA KOJA VUČE NA DOLE

Prva njena seansa. Žena, tridesetak godina,majka…ima čest osećaj kad zatvori oči ili to sanja, kao da je iznad provalije, u mraku, kao na mesečini, i oseća da je neko hvata, neka jaka ruka i vuče na dole, u provaliju…grozan osećaj, strah…Ovo radimo pre kontakta sa anđelom, ja sa njom.
-“Ok, idemo u tu situaciju…sad si tamo, na vrhu, i pričaš mi šta vidiš i osećaš…”
“Pa, uvek isto…kao i pre…ne mogu da se pomerim i osećam da me neko hvata, od pozadi, kao ruka, i da me vuče u provaliju.”
Jel se nekad desilo da te je odvukla ili samo dotle, taj strah i posle se prekida?
“Pa, ne mogu dalje…strašno je, opasno…”
“Ok, kako se sada, osećaš, sada radimo seansu, je li strah isti, manji, svejedno…?”
“Nije svejedno, osećam veliki strah, ali i ne toliki kao pre, onako kao između, ali dosta jako…”
Ok, jel možeš da se okreneš, da vidiš tu ruku, ništa nije strašno, na seansi si i ako je prevelika frka, možeš da se vratiš, pa ćemo polako ili nećemo, ako se mnogo bojiš i sada.”
“Evo, okrenula sam se…vidim šaku, veliku, ogromnu, i dlakavu, ružnu, kao od neke životinje…velike nokte…samo taj deo, dalje je mrak, ne vidim ništa…”
“Jel možeš da ga uhvatiš za ruku?
Mogu…evo uhvatila sam…,…Ok, ajmo polako da se kao vereš, po njegovoj ruci, da ti ideš, sada, ka njemu, do lica, da vidimo kako izgleda…,…on je dole, u toj provaliji…idem polako ka njemu, ali kao da ima ogromnu ruku, beskonačno dugačku…, ok, idemo do kraja…,..pa sad sam došla do dna provalije, vidim mu lice, neko grozno čudovište, ali oči su mu, nekako, čudne, kao da je slep, onako skroz mutne…ne plašim se, sada, uopšte, ne osećam da može i da hoće da mi uradi bilo šta loše…čak mu nisam ni interesantna, nekako, kao da se- isključio…kao da je neka mašina i jednostavno se isključio…kao da je to trebalo da uradi, da me povuče dole u provaliju, i sada je završio taj posao i kao mašina, isključio se…interesantno…,…ok, šta ima dole, u provaliji?…pa mračno je, ali nešto nazirem, neke kanale, kao male tunele…izgleda da ima nekog, osećam to…kao da tu neko živi, puno njih…i osećaju da sam tu, ali se ne pojavljuju, kao da se kriju, od mene…ne plašim se, ali osećam da mi nije ovde mesto…,…ok, izlazimo…
Kasnije mi je ta žena otkrila da je dugo godina bila padobranac, pa je možda ostao neki strah da joj se ne otvori padobran…ko će ga znati, nismo to pitali, bitno je da tog straha više nema.

pozz
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 27 Jan, 2011 10:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::
s obzirom da moje poimanje Ambisa i Taletovo se razlikuju, TALE to radi preko kabale, koliko razumem,
a ja onako...

Ovaj moj prelaz preko Ambisa je bio preko etira.

Postoje 30 etira.

Najnizi etir je TEX - 30 etir, a najvisi je LIL - prvi etir.

Treba ici od najnizeg etira prema najvisem...

Ambis se po ovom sistemu naziva ZAX- 10 etir...

Dakle, iznad ZAX-a ima jos 10 etira - to su sve etiri koji se nalaze u duhonvoj ravni...

Znaci, prelaskom Ambisa, jos nisam zavrsio posoa - presao sem svega 2/3...

Bice uzbudljivo i interesantno...

Kabala, takodje, poznaje Ambis, on se nalazi oko Binaha i Chokmaha, ali taj Ambis je lakse preci nego ovaj u etirima, zato sto se na Drvetu zivota on prelazi uz pomoc andjela - na rukama andjela, tako da kazem....ovaj u etirima se prelazi samostalno.

Imam snazan osecaj da bi se ti Alex dobro snasao u sistemu etira...

Prvo idu etericni etiri, pa astralni, onda nizi mentalni, visi mentalni, ambis, pa onda duhovni etiri...

Obicno se savladava jedan po jedan etir, ide sa od nizeg ka visim....

Nekima treba 10 do 15 godina da ih predju...ali to ne vazi za tebe...jer si ti vec na drugacije nacine dolazio do Ambisa i pomagao ljudima da ga prebrode...ako koristis svoju metodu, etire bi brze i lakse obisao...a mogli bi da poredimo iskustva, sto je najvaznije...i da ostavimo nesto iza sebe drugima...ovim etirima se retko ko bavi u svetu, a kod nas verovatno niko...a imalo bi sta da se kaze o njima...

U mom slucaju, bilo mi je potrebno tri godine rada sa etirima da dodjem do Ambisa...Koliko cemi biti potrebno do LIL-a, to ne znam...

Pozdrav.
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 27 Jan, 2011 12:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ah, sad sam pročitala, ovdje si već napisao iskustvo prelaska Ambisa.

Super!

Šta konkretno to znači za tebe? Prelazak ambisa. Ne mislim u metaforičkom smislu, nego šta sad dalje to znači? DA možeš nesmetano posjećivati više dugovne sfere? MOraš li ga svaki put prelaziti kad ideš dalje?

Noćas sam imala neki san, ne sjećam se točno detalja, upravo mi je iskrsnulo nešto djelomice dok sam čitala vaše postove na ovoj temi.

Nešto oko Kabale. Ali šteta što se ne sjećam svega. bile su dvije riječi: ...... kabala. Tip koji ih je izgovorio mislim da je htio da mi mislimo kako je riječ o jednom pojmu. Ali, ja sam mu rekla: znam šta je Kabala, proučavala sam malo, kako ona može biti ime mjesta na kojem jesmo?
(naime, u njegovoj interpretaciji .... kabala trebala je značiti ime nečega, da li mjesta gdje smo bili, a nije bilo baš ugodno, ili općeg mjesta, u svakom slučaju - trebalo je da nam zavara trag).

ne znam tko je bio tip, niti znam tko smo to "mi" bili.
A tip je bio naš uznik, recimo poput policajca kad te uhapsi pa sprovodi.
A i ja imam snove za poludit....
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 27 Jan, 2011 12:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
Ah, sad sam pročitala, ovdje si već napisao iskustvo prelaska Ambisa.

Šta konkretno to znači za tebe? Prelazak ambisa. Ne mislim u metaforičkom smislu, nego šta sad dalje to znači? DA možeš nesmetano posjećivati više dugovne sfere? MOraš li ga svaki put prelaziti kad ideš dalje?

Po pitanju etira, to znaci da sada mogu da idem direktno u sledeci etir koji se zove ZIP i gde me ocekuje andjeo po nazivu Kcerka od Babalon. Kako cu se provesti sa njom, sta da kazem drugo, nego da jedva cekam. Smile Posle ZIP-a dolazi etir ZID gde cu konacno imati prilike da se sretnem i porazgovaram sa svojim SVETIM ANDJELOM CUVAREM (koji se nalazi na duhovnom nivou i koga treba razlikovati od ANDJELA CUVARA)...

Eto, neki posveceni ljudi su utabali vec ranije ovu stazu i sada treba samo ici njom...

Inace, ne moram vise prolaziti Ambis ako necu da ga prelazim...Mogu, ako mislim da mi je to potrebno...jer Kronozon pokazuje sve nase mane vrlo jasno i precizno...iako su mu metodi ekstremni...

Sto se tice tvog sna, veoma cesto, onaj ko je izucavao kabalu, dobija o njoj neka nova i dodatna obavestenja od svojih duhovnih vodica preko snova.
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 27 Jan, 2011 13:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman
Citat:
Napisao sam tamo kod Aleksa na temi kako je bilo...

Cini se da sada ide ko nikad pre...

Samo sto to treba kombinovati sa ovozemaljskim radostima...ali bas je u tome majstorstvo i umetnost zivlejnja...

Inace, bio sam i velikoj arkani Carice...

Pokazala mi je jednu divnu knjigu...

Na pocetku te knjige, bili su prikazi andjela, planeta, zvezda, vasiona...

Kako sam dalje listao...

Moj Boze!!!!!!!!!!!

Dosao sam do stranica na kome su bili prikazani amebe, bakterije, virusi,
ali zivi...trcali su i ispadali sa stranica...
pojavile su se na sledecim stranicama crvi, gliste, mravi...
trckarali su svuda okolo i ispadali iz knjige...

Bio sam zgrozen...

Tada sam shvatio da sam u rukama imao Knjigu zivota...

I da mi je Carica prikazala pocetne oblike zivota sa svim tim larvama, glistama, crvima i buba svabamo...

Meni, kao coveku, je bilo grozno to sto sam video, ali mi je onda postalo sasvim jasno,

da je jos jedna od velikih lekcija na ovom zivotnom planu - prevazilazenje ODVRATNOSTI...

Da nista nije odvratno...

Da su nama gliste i crvi i zmije odvratni jer ih posmatramo sa ljudskog gledista.

A da su to Bozja bica...osnova na kojoj se zasniva zivot i mi na njemu...

posto ovo ima veze sa temoom koju smo zapoceli, eco prebacicu i ovde, jer je, mozda, inspiracija i za ovo bila sa energijama teme, ILI CE - BITI!?

A - evo i kako:

Bozansko u sebi sa Bozanskim spolja, u glistama, crvima, zmijama, CAK I REPTILIMA, VANZEMALJCIMA, KROKODILIMA...

seansa je vec postavljena na regresoterapji, ali neke da podsetim, a neki ce tek sada da se inspirisu, povezivanjem sa Taletovim iskustvima:

alex radovic
Citat:
Dejjan ::
Sve mi se čini da si taj dečko bio...ti Twisted Evil

ma, naravno da sam ja najveci kontrolor i manipulator, na ovim galaktickim mini prostorima, hahaha...
pa se podelim, pa ulazim i izlazim...
ko da je to neka mudrost?
ali, da ti kazem, kad vec znas sve ove cake sa regresoterapijom, to smo, Taj on, decko- svi mi... kao i sve drugo...
samo nekada u razlicitim vremenima, a nekada mozda i razdeljeni, pa i vise toga - odjednom.
Eto i ona je imala ta iskustva i da se podeli i da bude i reptil i krokodil i zmija i slon i crna pantera i lav i zaba, da juri antilopu i igra se, gleda svet infra crvenim zmijskim ocima, da bude i ajkula, delfin, kit... zlatni delfin... da ga golica nogicama po stomaku,
pa malo i orao, Sunce... vanzemaljka, koja vozi vasionski brod... malo i utopljenica iz nekog proslog zivota, njihajuci se na talasima dok olupina broda lezi na dnu... pa kroz vreme... unazan ili u buducnost... i kao gnjurac koji otkriva tu istu olupinu broda sa koga je potonula nekada... o zurkama podvodnim da ne pricam, jer ona je,ipak - Meduza...
iako bas sam zaboravio, ai ona... ocigledno, da bude bas i meduza... iako je imala slicna iskustva u kosmosu, gledajuci nasu galaksiju... izvan... iz mehurica koji pluta... sa jednom realizacijom i velikog i potpuno praznog nista ...
ali i sa Budim, Shivom, Krishnom, Isusom na krstu... itd, itd...
ne znam ni da popisem sve... ali znas i sam da smo sve to samo mi... svi...
cak me je i pitala - da li da udje i bude bas TAJ reptil, ali je prvo bila zenski reptil... a onaj TAJ se vec transformisao u svetlost, pa nisam hteo da se zadrzavamo...
sve samo zavisi kako se ko cega seti, ili dozivi, realizuje... kao prosirenje svesti... iskustva...
ulaska i izlaska... iz odredjenih formi,iskustava... oblika... i raznih identifikacija... spoznajuci da nismo samo to...
nego mozemo sve, kao sto to radimo odavno...
ali neki su bas u velikom strahu... programirani... da ne probaju ni da izadju... iz svoje kuce, sobe, fotelje, tela...
radi kao neke - sigurice...
ehhhh... sta da ti kazem, kad ti to znas...
a znas i mene... ko sam... i ko sve mogu da budem...
po zelji... ili potrebi...
...
ali posto si postavio pitanje kao zezanje, onda cu ti odgovoriti da ne znam zasto tebe reptilsko pitanje bas toliko privlaci...
od svih ovih nevdenih... mogucih... ja... ili ti...???
sram te bilo, hahaha...
salim se... vidis, moraces da dodjes na seansu,pa da i tebe uvedem u telo reptila... nista strasno,
ali onda ces da budes i mali Buda... ili jos kojesta... pa posle radi sta hoces.
nemoj si se stiso, ko da je strasno biti reptil... pa tebi zabranjeno.
a - privlacno... kao i sve sto je zabranjeno>>>???
sta misis, zasto mi andjeli imamo krila - pozadi>>>???
na ledjima.
mozes cak i racio da koristis, i logiku... pa ces znati...
Wink

p.s. pa i da objasnim, samo ukratko:
na regresoterapijama ljudi ulaze, svojim umom, u razna tela, drguh ljud, andjela, Bozanstava, ali i u tela vanzemaljaca, pa i zivotinja. Raznih. O smislu i koristi je poduza prica, ali jedna od realizacija je uptravo to sto je naveo Tale -
da se SAOSECAMO, SA NJIMA, KAO DA SMO TO = MI!
U tom slucaju mi crve posmatramo kao da smmo i mi crvi, jer smo usli u crva, ili u zmiju, krokodila, Reptila, slona, zabu...
dakle ulaskom nasih suptilnijih tela u njihova, mi dozivljavamo bukvalno i celo njihovo grubo telo i osecaje, pokrete,
dakle...
i u tom slucaju kao i prirodmno, mi svoju novu identifikaciju - PRIHVATAMO, U POTPUNOSTI!
SA NOVIM ISKUSTVIMA.

E, sada mozda postoji ODVRATNOST kod crva, kada posmatraju coveka, jer ne vole, mozda, ako ljudi de krecu brzo i ako nisu kiseli, t.j. na odgovarajucoj frekvenciji za zvakanje, hahaha.

nadam se da i ove seanse mogu da inspirisu Taleta, ili nekoga, da ulazi i izlazi iz pojedinih vrsta tela, prikupljajuci LICNA ISKUSTVA ia pojedinacnih identifikacija.
sasvim je to razlicito od kabinetskog razmisljanja i analiza, jer kad si zmija, razmisljas i kreces se i radis sve - kao zmija.

korist, ako nijedna druga vise, je - PRIHVATANJE svih drugih zivih bica KAO SEBI - RAVNIM!
samo sto neko ima drugacije pakovanje.

pozdrav

p.s. to, naravno, isto vazi i za ulaske u tela demona, ili jos bolje I PRVO, U TELA - ANDJELA, PA RAZNIH BOZANSTAVA.
ONDA IMAMO I TO KAO LICNA ISKUSTVA, A SVA DRUGA TEORIJA NAM SAMO MOZE DA POMOGNE, mada, nekada i - odmogne, ako je dosla od pogresnog izvora.

dakle, licna iskustva - KAKO SE OSECAJU I STA RADE - ANDJELI,

i oni nisu ni odvratni, niti ih se treba bojati.

DRUZENJE SA NJIMA, kaojosjedna od realizacija i DUHOVNO IDKUDTVO.

JER - S KIM SI, TAKAV SI!
kaze nasa poslovica.

pozdrav

i puno zadovoljstva i druzenja i ULASKA I IZLASKA IZ RAZLICITIHTELA, FORMI.

I TO JE DEO DUHOVNOG ISKUSTVA.

Pogotovo IZLASKOM IZ - KVAZI SEBE, T.J. SVOJIH NABEDJENIH - IDENTIFIKACIJA.
COVEKA.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 27 Jan, 2011 14:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Neke staze postoje, a druge su izgleda, na zalost, izgubljene...

Pokusavam vec duze vreme da proniknem u gnosticke eone...

ali nailazim na astralnu maglu...

nema ih vise...

eonske ucionice mi deluju napusteno i prazno...

ili jos uvek ne znam kako da im pristupim...

Potrebna je i za to neka inicijacija...

Isto tako, pokusavao sam ranije da proniknem u misterije drevnih Slovena...

ali sam i tu nailazio na maglu u astralu...nema nista...makar nema nista za mene...i u tom smislu je potreban kljuc...
da bi postao deo skole...ucionice...

ali ako dugo nema ucenika, skole se zatvaraju i otvaraju se tamo gde ima zainteresovanih...

Tako je i sa etirima...

Niko nije nista znao o njima do Dzona Dija i Edvarda Kelija u 16. veku...

I malo pomalo, izgradjena je skola, sa ne toliko polaznika, ali postoji i razvija se...
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 27 Jan, 2011 15:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Najrazvijenija skola sa svim mogucim putevima je Drvo zivota...

a posle toga dolaze i putevi male i velike arkane Tarota...

Ne znam, voleo bih kada bih pronikao u tajnu eona...I njih ima 30 kao i etira...tako je govorio Valentin...njegovi ucenici su znali kako da se krecu po njima da bi na kraju dosegli Isusa Hrista...

Na primer, eonima bi voleo da se bavim u zivotu...za koju godinu bi voleo da mi to bude preokupacija...da povezem nesto sto je prvim hriscanima bilo jako vazno, a sto je zaboravljeno, cega se skoro niko ziv vise nicega ne seca...

A i medju Slovenima je bilo samana, onih koji su znali kako da koriste slovensko Drvo zivota sa slovenskim bogovima i bozanstvima...

Sve su to velike misterije...izgubljene i zaboravljene...kojih se mozda jos uvek neko seca u nekim zabitima...

To su neki od mojih buducih planova...

Ali do tada treba jos da radim po sefirotima, etirima, velikim i malim arkanama...

Postoji jos jedan sistem po kome sam nekada radio, to su sistemi postavljeni od strane Hermesa Trismegistosa...ali mi nisu bili sasvim jasni...nisam naisao o tome nista u literaturi kada sam to radio...kasnije sam to poceo da povezujem sa hermetickim misticnim uspominima preko sfera hegdobada...

U svakom slucaju...sve to zavisi od Bozjeg providjenja...koliko ce mundana realnost dati mogucnosti da istrajem dalje u tim istrazivanjima...

I onda, dolazimo do najvise moguce magije...a to je konacno prosvetljenje...postizanje savrsene harmonije...u sebi i kosmosu - ili kako kaze Plotin...
do pokusaja povezivanja Bozanskog u sebi sa Bozanskim u kosmosu...
Zaista tezak zadatak...

Jer covek moze da se poveze gore, ali ako se skroz odvezao dole, a jos je ziv...sta znam...tu onda dolazi do nekog raskoraka...
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 27 Jan, 2011 15:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A ko Kronozonu pokazuje njegove mane ? Very Happy
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30279 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 33136 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89974 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40571 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42380 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42750 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11260 11 Apr, 2008 02:22 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)