Vreme preobrazaja? Poziv za saradnju
Idi na stranu
1, 2, 3, 4  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 28 Jan, 2011 11:49 am    Naslov: Vreme preobrazaja? Poziv za saradnju
Odgovoriti sa citatom

Da li je ovo zaista vreme preobražaja?

Da li zaista Zemlja podiže svoje frekvencije?

Da li se zaista vreme ubrzava?

Da li 2012. godina zaista predstavlja neku prekretnicu?

Postavljam ovu temu u nadi da o njoj raspravljamo bez strasti i pristrasnosti.

Postoje elementi koji upućuju na to da se stvarno nešto posebno dešava....

Ovde ću navesti neke protivargumente koji bi možda pomogli da u ovoj raspravi, ipak, podrže gledište da se ništa posebno ne dešava. Premda ne uzimam stranu:

1. U ranijim istorijskim razdobljima se isto tako verovalo da će se pojaviti mesija koji će obznaniti početak novog doba...to novo doba nije došlo.

2. Posle Isusa, njegovi sledbenici su govorili o tome da je dan Strašnog suda došao ili da će doći u rasponu od par godina...nije se ništa posebno dogodilo...iako je ova ideja dala povoda za mnoge milenijarističke teorije o tome da se bliži kraj sveta...ali se ništa nije dogodilo po tom pitanju...

3. I u istočnjačkim religijama, bila je prisutna ideja o tome da dolazi novo doba (na primer da će se jednog dana pojaviti žuto nebo umesto plavog), ali se to nije dogodilo do današnjeg dana...

4. 1000 godine život kao da je stao u Evropi...Većina ljudi je očekivala smak sveta...nije se dogodio...ali su se dogodili krstaški ratovi...kao posledica ovog verovanja...

5. Bilo je priča da će se i 2000. godine dogoditi nešto epohalno...tada je jedan od glavnih uzroka tražen u nekom komjuterskom bagu...ništa se posebno nije dogodilo...

6. Postoji verovanje po kome svet zahvata haos, jedna jako loša vest sustiže manje lošu, sve je gore i gore...beznađe...sa druge strane, ipak, teško bi se moglo reći da je sada gore nego što je bilo za vreme Prvog ili Drugog svetskog rata...u opštem smislu...

7. Govori se o tome da je sve veći broj prosvetljenih ljudi...što bi se moglo reći da jeste tačno...ali možda zahvaljujući internetu...pa se prosvetljeni ljudi ili oni koji su skloni prosvetljenju lakše upoznaju i stupaju u medjusobni kontakt nego što je to ranije bio slučaj.

Sa druge strane...možda i jeste ovo vreme preobražaja...zato što će, ako ništa drugo, jednog dana zaista doći kraj ovoj našoj lepoj planeti i ljudskoj civilizaciji na njoj...kad tad ljudi će doživeti svoj kraj...možda je to baš ovaj period...a možda i nije...

Moguće je da za sopstveni nerad u duhovnosti, optužujemo Zemlju, kao da je ona kriva zbog svojih tobož niskih vibracija...eto, kada bi ih ona samo malo povisli, možda bi nam svima bilo bolje...

A možda je stvar u nama...Možda se mi konstantno nadamo da neko umesto nas učini čudo...i da nas spase...bilo to bio Bog ili andjeli ili Isus Hrist ili Zemlja ukoliko bi ona samo pomalo povisila svoje vibracije...i eto bilo bi odmah sve u redu...

Problem je u tome što Zemlja ima već povišene vibracije, a one se nalaze u Zemaljskom raju ili Malkutu (što kažu kabalisti) ili Spoljašnjem omotaču Zemlje...

Možda je u biti to da mi treba sami da se potrudimo da dodjemo do visih Zemaljskih vibracija...a da su ove Zemaljske vibracije upravo onakve kakve smo zaslužili iz karmičkih i inih razloga...

U principu, ja sam ovu temu postavio tako što sam odmah dao nekoliko tačaka koje bi mogle da ukažu na to da se sada apsolutno ništa neobično nedešava...

Ali, sigurno postoje i brojni drugi razlozi zbog kojih bi mnogi od nas voleli da znaju da se nešto bitno ipak dešava i da će nam biti bolje te 2012. godine....

Moj predlog je da saradjujemo po ovom pitanju, a ne da se kabinetski prepisujemo i dopisujemo...

Da izaberemo neku malu malu malu temu iz ovog krupnog krupnog krupnog pitanja i da pričamo o njoj, meditiramo o njoj, navodimo naša mišljenja, citiramo, šta god...ali da dođemo do nekog opšteg stava po ovom pitanju.

Dakle...da li je ovo stvarno vreme preobražaja?
filip
Tragalac

Pridružio: 05 Maj 2010

Poruka Poslao: 28 Jan, 2011 12:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vreme preobrazaja se pre svega vezuje za ulazak planete u doba vodolije... Stvar je u tome da je karakteristika vodolije da dolazi jako jako postepeno i ulazak u doba vodolije traje oko 800 godina... Iz toga sledi da se 2012 nece nista epohalno desiti... no, zivi bili pa videli. Siguran sam da ce 21. decembra 2012 biti opsti haos u nesvesnom narodu, vestacki proizveden preko medija od strane onih koji ce od toga opet dobro profitirati...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 28 Jan, 2011 13:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala ti Filipe,
vec je napravljen onaj komercijalni film o 2012. godini i vec su mnogi drugi profitirali na toj godini...
Ali, reci mi Filipe, ja nisam dobar astrolog, a ovo sto si mi rekao mi je bas interesantno...o karakteristici vodolije koja je tako spora...da li mozes nesto vise da kazes o tome?
filip
Tragalac

Pridružio: 05 Maj 2010

Poruka Poslao: 28 Jan, 2011 13:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa nisam ni ja, ali u razgovoru sa prijateljem koji jeste, i u nekakvom svom periodu kad sam bio uzbudjen oko 2012, on me je lepo spustio na zemlju iznevsi mi neke cinjenice vezane za vodoliju izmedju kojih je najbitnija ta, da se tacan ulazak u doba vodolije maltene ne moze odrediti i da do momenta nekakvog vrhunca tog doba ima da se nacekamo... Naravno, ne mi... bar ne u ovom obliku...
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 28 Jan, 2011 13:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Filipe, deluje mi da tvoj prijatelj zna šta priča...
MEDUZA
Tragalac

Pridružio: 27 Maj 2009

Poruka Poslao: 28 Jan, 2011 15:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svi tekstovi vezani za 2012 godine pricaju da je kraj jednog doba i pocetak novog doba-koje nije jos kreirano i mi treba da kreiramo novo doba.
Sto znaci da smak sveta nece biti nego ce biti samo promene u nacinu zivota.To se moze i tumaciti i kao smak jednog stila zivota i pocetak novog stila zivota.
To mu nesto dodje kao kad je nastupala era komunizma,a kapitalizam je padao,ali sta se sve posle toga desilo.......
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 28 Jan, 2011 16:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Osim ako Annunaki neodluče da okončaju svoj genetski eksperiment i pokupe svoje zlato... Confused
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 28 Jan, 2011 17:38 pm    Naslov: Re: Vreme preobrazaja? Poziv za saradnju
Odgovoriti sa citatom

HVALA NA POZIVU, TALE!
Evo mojih razmisljanja povodom tvojih pitanja:
Talerman
Citat:
Da li je ovo zaista vreme preobražaja?

jeste, kao sto jeste i SVAKO DRUGO VREME = vreme preobrazaja. Sam naziv – vreme, podrazumeva, u sebi – preobrazaj. Pitanje koje pretpostavljam da pitas je – da li je PPOSEBNO VREME za VECE PREOBRAZAJE?
Verujem i dozivljavam da – jeste!
Citat:

Da li zaista Zemlja podiže svoje frekvencije?

To treba pitati fizicare i astrologe.
Ja verujem, kada kazu – da jeste. Barem tako kazu.
Citat:

Zavisi kako razumemo, poimamo – vreme?
Vreme se ne ubrzava, SMANJUJE SE – PREDJENI PUT, ZA ISTO VREME, pa se nama tako cini i tako kazemo – vreme se ubrzalo.
A kakav predjeni put se smanjuje, bice u nastavku.
Citat:

Da li 2012. godina zaista predstavlja neku prekretnicu?

DA! Kao sto i svaki 21.12. predstavlka prekretnicu u ravnodnevici, ili 21.03. ili 21 06. Ili 21. 09. To su promene vezane za NEKE CIKLUSE, OKRETANJA NASE PLANETE I NAS, NA NJOJ.
Neki ciklusi su manji, t.j. putanje okretanja Zemlje oko Sunca, neki su duzi, t.j. okretanje Sunca, sa sve nama, oko svog centra. Tako kazu – astrolozi.
Tako su izracunali, mozda pogresno? Jer je period isuise veliki za jedan ljudsko – iskustveni zivot, da se put Sunca oko svog centra dogadja za oko 26.000 godina, sa extremima, vrhovima amplituda na 13.000 i 26.000 godina. Sto znaci da bi moglo da bude tada, a jednom jeste – sigurno, nesto.

Citat:

Ovde ću navesti neke protivargumente koji bi možda pomogli da u ovoj raspravi, ipak, podrže gledište da se ništa posebno ne dešava. Premda ne uzimam stranu:

1. U ranijim istorijskim razdobljima se isto tako verovalo da će se pojaviti mesija koji će obznaniti početak novog doba...to novo doba nije došlo.

2. Pitanje dolaska Mesije, verovatno mislis na poslednjih 2000 godina doba, t.j. ere RIBE, je pitanje jedne religije u tom periodu dominantne, NA ZAPADU! Koja, ako se ne varam, smatra astrologiju i navedene uticaje planeta, Sunca, itd – za jeres!?
3. Takodje u dugom periodu je postojala dominantna VERA TE RELIGIJE, VISE OD 1000 GODINA, DA JE ZEMLJA CENTRA VASIONE, oko koje se sve okrece, pa cak i da je = RAVNA PLOCA!]
4. A UPOREDJIVANJE SA TIM I TAKVIM UTICAJIMA SMATRAM DA NISU U SAGLASNOSTI SA KRETANJEM PLANETA I ZVEZDA, do kojih smo danas saznali. A mozda smo – prevareni?
5. Dakle pitanje je da li nam astrolozi i fizicari govore – istinu, o kretanju nebeskih tela, ili uzimamo staru veru?
6. Da ne pominjem da od pamtiveka na Istoku postoji sasvim drygacija Vera, koja opisuje univerzum sasvim drugacije od ove dominantne vere 2000 godine unazad na Zapadu, ali koja je stidljivo i pojedinacno prenasana kao saznanje sve do polovine 20. Veka, t.j. masovno od 1964. Godine!
Citat:

2. Posle Isusa, njegovi sledbenici su govorili o tome da je dan Strašnog suda došao ili da će doći u rasponu od par godina...nije se ništa posebno dogodilo...iako je ova ideja dala povoda za mnoge milenijarističke teorije o tome da se bliži kraj sveta...ali se ništa nije dogodilo po tom pitanju...

pitanje odnosa i poimanja TE RELIGIJE na Zapadu, sam gore vec izneo.
Citat:

3. I u istočnjačkim religijama, bila je prisutna ideja o tome da dolazi novo doba (na primer da će se jednog dana pojaviti žuto nebo umesto plavog), ali se to nije dogodilo do današnjeg dana...

sve je to deo promena koje su vezane za odredjene periode. Mozda nas mozes uputiti vise u te religije koje ovo govore, kako bi smo imali i drugacija saznanja.
Citat:

4. 1000 godine život kao da je stao u Evropi...Većina ljudi je očekivala smak sveta...nije se dogodio...ali su se dogodili krstaški ratovi...kao posledica ovog verovanja...

ideja prisvajanja ZNANJA I APSOLUTNE ISTINE, OD STRANE – VERE, je ipak samo pitanje koje ostaje u domenu – VERE!
A neke vere se koriste i STRAHOVIMA, kako bi na taj nacin uticale na ljude. Strah od apokalpise, smaka sveta, dezintegracije duse, vecnog pakla, kazne, strasnih muka, patnje… teskih tovara na ledjima i teskih vremena.

Citat:

1. Postoji verovanje po kome svet zahvata haos, jedna jako loša vest sustiže manje lošu, sve je gore i gore...beznađe...sa druge strane, ipak, teško bi se moglo reći da je sada gore nego što je bilo za vreme Prvog ili Drugog svetskog rata...u opštem smislu...

8. Tako ti je to kada previse paznje posvecujes Plavom i njegovim textovima. Onda dolazi do povezivanja sa njegovim energijama, hahaha.
9. Ili onih koji su ZAPLASENI, pa vise ne znaju da vide ni lep cvet ispred nosa, niti da uzivaju u tome. FOKUS MISLI, i pitanje NA KOJU STRANU SMO OKRENUTI!
Citat:

7. Govori se o tome da je sve veći broj prosvetljenih ljudi...što bi se moglo reći da jeste tačno...ali možda zahvaljujući internetu...pa se prosvetljeni ljudi ili oni koji su skloni prosvetljenju lakše upoznaju i stupaju u medjusobni kontakt nego što je to ranije bio slučaj.

ovo jeste sve u skladu sa OVIM VREMENIM I OKOLNOSTIMA!
TACNO, SVE VISE LJUDI SE BUDI I NAPREDUJE DUHOVNO, ILI SE PROSVETLJUJE!
OVO JESTE VREME ZA TO!
LEPO I KROISNO, SPAJANJE U – CENTAR GALAKSIJE, U CENTRALNI KOLEKTIVNI UM, U CENTRALNU KOLEKTIVNU – SVEST!
RADOST I LJUBAV, DAKLE.
Citat:

A možda je stvar u nama...Možda se mi konstantno nadamo da neko umesto nas učini čudo...i da nas spase...bilo to bio Bog ili andjeli ili Isus Hrist ili Zemlja ukoliko bi ona samo pomalo povisila svoje vibracije...i eto bilo bi odmah sve u redu...

Stvar jeste i u nama, ali i izvan nas. Takve su, posebne – okolnosti.
I na severu, u Svedskoj, MOJA LICNA ISKUSTVA IZ OVOG ZIVOTA, JE, DA JE U JUNU = 3 CELA DANA SU OSVETLJENA, NEMA MRAKA, NOCI, POVEZANI KAO U JEDAN DAN!
Da li je to takodje – POSEBNO VREME, na neki nacin, ili nije?
A to iskustvo imaju svi koji zive tamo gore, iznad odredjene paralele na Zemlji.
Isto je i 21.12. = TRI DANA U POTPUNOM MRAKU, POVEZANA!
SAMO – SA DRUGE STRANE, ali ista stvar.

Citat:

Možda je u biti to da mi treba sami da se potrudimo da dodjemo do visih Zemaljskih vibracija...a da su ove Zemaljske vibracije upravo onakve kakve smo zaslužili iz karmičkih i inih razloga...

Mi radimo to sto radimo, kao sto i Zemlja se okrece, po svojoj predvidjenoj putanji oko Sunca. A sunce oko svog centra.
Nista nije napeto. Sve ide kako i treba da ide. Neko ima zelju i potrebu da POGURA ZEMLJU da ide brze, ali nismo mi koji pokrecemo Zemlju, nego je ona malo veca, pa pokrece nas, u skladu sa SVOJIM OKRETANJEM.
Sto ne znaci da mi ne treba da se USKLADIMO, SA NJOM.
Citat:

Ali, sigurno postoje i brojni drugi razlozi zbog kojih bi mnogi od nas voleli da znaju da se nešto bitno ipak dešava i da će nam biti bolje te 2012. godine....

NECE NAM BITI BOLJE, hahah.
Bice nam – BRZE, jer se putanja skracuje.
To znaci da ONI KOJI MISLE BOLJE, STVARAJU MISLIMA, KOKREIRAJU – BOLJE, u SMISLU OPSTE DOBROBITI, ZA KOLEKTIV, DOBIJAJU REZULTATE SVE BRZE I BRZE, NE BAS I ODMAH, ALI MNOG BRZE NEGO DO SADA. Bilo bi odmah, kada bi zemlja usla potpuno u sam centar galaktickog sunaca a ne samo u osu.
Ali i ovo je sasvim dovoljno za skracenje PUTA NASIH MISLI, POJEDINACNIH, DO KOLEKTIVNOG CENTRA, I DO POVRATKA – NAZAD, I MANIFESTACIJE, MATERIJALIZACIJE, t.j. stvaranja SPOLJASNJE REZLNOSTI.
Dakako, onaj ko stvara i materijalizuje STRAHOVE, PROBLEME… takodje ce dobiti rezultate mnogo brze. To je princip IZLASKA IZ GRUBOG TELA, I POSTEPENI PRELAZAK NA SUPTILNIJA TELA, ASTRALNO ITD!
A to se vidi i po BROJU DUSA KOJE IMAJU SVE VISE OVAKVA ISKUSTVA, SVESNO! ILI OSVESCAVANJEM SVOJIH MISLI! ILI MISLI KOJE SALJEMO, svoja ili umetnuta jos svesniji!

Citat:

Da izaberemo neku malu malu malu temu iz ovog krupnog krupnog krupnog pitanja i da pričamo o njoj, meditiramo o njoj, navodimo naša mišljenja, citiramo, šta god...ali da dođemo do nekog opšteg stava po ovom pitanju.

Dakle...da li je ovo stvarno vreme preobražaja?

DA! Sve manje uticaja SPOLJASNJIH, tkzv: 3D. najgrubljih, a samim tim i okretanje ka suptilnijim telima. I sve brza spoznaja i licna iskustva sa samim sobom, svojim kreacijama u vidu odaslanih misli!
Ljubavi, tolerancije, inspiracija, suzivota, zajedno, saosecanja, empatije,
Jednom reci: SPAJANJE.
A, oni koji budu nastavili putem razdvajanja, u bilo kojim frekvencijama, bice vrlo brzo i – razdvojeni.
Pa ce im, ubuduce, trebati vize, sa mnogo rpibavljanja dokumenata i potvrda, i dugog cekanja u redu, da izadju iz – svojih ruku dela, hahaha.
Salim se.
VREMENA SU – PREDIVNA!
ZAR BI 7 MILIJARDI SAMO LJUDSKIH DUSA DOSLO DA UCESTVUJE I ISKUSI OVO? DA JE NESTO – BEZ VEZE.
Ali, mislim, put se smanjuje do 21.12.2012. ali ni taj datum nije extremno…
Jer se vrsi polagani ulazak i prolazak.
Pitanje koje mene interesuje je: ISKUSTVO SUPROTNOG POLA,
t.j. STA SE DOGODILO –
21.12. 13.000 GODINA – UNAZAD,
kada je nasa planeta bila na sasvim drugom polu, drugom extremu.
Onda bi mogli da razmatramo – celinu!
Ko zna neka napise.

Pozdrav

p.s. mene zanima jos i misljenja nasih astrologa, Alfide itd…
o ovim datumima, 21.12.2012.
kao i 21.12.9012. p.n e. ili kada tacno je bila druga strana medalje.
Ili sta kazu Maje za taj period?

p.p.s. kao sto postoji mali perod od godinu dana, sa 4 extrema ili samo dva, ravnodnevice,
tako je ovo jedna veca putanja, koja prevzilazi ljudski zivot.
Ne treba zaboraviti i jos jednu informaciju: u Vedam ne stoji da ce biti propasti sveta, u ovo doba, vec da se ova Kali juga nastavlja jos 428.ooo godina, sa sve ljudima.
Dakle, po Vedama nema ovog smaka sveta jos toliko vremena. A onda opet ide sledeci pocetak, sledece 4 juge…
Sve se, izgleda, nekako okrece, oko necega.
Fraktalno.
I Vecno.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 28 Jan, 2011 21:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

2012. godina je godina poravnjanja solarnog sistema sa nasom galaksijom. Taj ciklus traje 26000 godina i Zemlja prolazi kroz svoj veliki ciklus evolucije.

Meduza
[color=violet]Svi tekstovi vezani za 2012 godine pricaju da je kraj jednog doba i pocetak novog doba-koje nije jos kreirano i mi treba da kreiramo novo doba.
Sto znaci da smak sveta nece biti nego ce biti samo promene u nacinu zivota.To se moze i tumaciti i kao smak jednog stila zivota i pocetak novog stila zivotaolor]
Da, po majanskom kalendaru karj 5 i pocetak 6 sveta.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
sneguljica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 28 Jan, 2011 21:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

2012. godina je godina poravnjanja solarnog sistema sa nasom galaksijom. Taj ciklus traje 26000 godina i Zemlja prolazi kroz svoj veliki ciklus evolucije.

Meduza
[color=violet]Svi tekstovi vezani za 2012 godine pricaju da je kraj jednog doba i pocetak novog doba-koje nije jos kreirano i mi treba da kreiramo novo doba.
Sto znaci da smak sveta nece biti nego ce biti samo promene u nacinu zivota.To se moze i tumaciti i kao smak jednog stila zivota i pocetak novog stila zivotaolor]

Da, po majanskom kalendaru karj 5 i pocetak 6 sveta.
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 28 Jan, 2011 22:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nekako sam u zadnje vrijeme sklonija tumačenju da sve ove kataklizmične pojave - poplave, požari, potresi, suše - izazivaju ljudi, isti oni koji su desetljećima ranije već sve bili industrijski pripremili za ovu epidemiju gladi i nedostatka hrane u svijetu. Isti oni koji su de facto u manjini, ali je trenutno sredstvo moći još uvijek u njihovim rukama.
Dok se ne promjeni pojam o moći.

Mislim da će se ta promjena 2012, odnosno prelazak sa 5 na 6 razinu dogoditi krou promjenu u svijesti ljudi; mislim da se to upravo sada i materijalizira.

Afrika "gori".
Sjever je cijeli skoro u potezu svrgavanja postojećih sistema - veliko je pitanje hoće li stari samo zamijeniti novi, ili je zapravo s tek početak jednog kompletnog velikog mozaika - ako se Suez zatvori, neminovno se plamen revolucije širi dalje.

Europa nije mirna. Grčka je latentno u naponu, a i zapadne zemlje, jedino Balkan šuti ( mi smo onako, lako zapaljiva roba i čini mi se da smo moneta za potkusuravanje kad se dvoje velikih trebaju malo raskusurat, onda se nas potegne , inače smo...zagledani u prošlost, a ne u sadašnjost, a kamoli u sebe).

Komunizam jest bio početak u manifestaciji tog puta prije 100 godina, međutim, svijest nije bila dovoljno podignuta, ili barem ne kod dovoljno velikog broja potrebnih jedinki da prihvati tu rezonancu i nastavi vibraciju.

Zato se dogodilo to što se dogodilo kasnije. To je mislim, gledno u nekom širem vremenskom i društvenom kontekstu, bio početak kraja. Proteklih 100 godina.

Mislim da se uspostavlja novo društvo i da svjedočimo počecima.
Nisam sigurna da me zapravo osobito veseli ova faza.
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 28 Jan, 2011 22:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Talerman

Moje misljenje je slicno Alexovom po ovom pitanju.
Da, skracuje se vreme za manifestaciju, jer svoju realnost stvaramo nasim mislima.
Oni koji misle pozitivno i cine odlike iz ljubavi sire pozitivne vibracije koje uticu i na kolektivnu svest i verujem, zelim da verujem da ce promene biti pozitivne i da cemo biti svesniji vaznosti svoje produhovljenosti i duhovne spoznaje.
 Nazad na vrh »
Alphilda
Napredni tragalac

Pridružio: 08 Avg 2010

Poruka Poslao: 28 Jan, 2011 23:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da dodam sada skraćeni komentar, pa ću se već kasnije više uključiti:

Prema astrološkim pokazateljima, 2011. godina je godina kada ima mnogo više promena, odnosno početaka promena nego 2012. Astrološki, mnogo je intenzivnija od mnogih godina pre i posle. Mogu proširiti priču sa objašnjenjima, ali to je suština.

Što se aktuelnosti tiče - Ova priča u Tunisu je bila potpuno očekivana (tranzit Urana preko njihovog Sunca).

Takođe, pobune muslimanskog stanovništva mogu se očekivati manje-više redovno još 15 godina.

Da li će to eskalirati ka ratu ili sveopštoj katastrofi - ne znam.
 Nazad na vrh »
Alphilda
Napredni tragalac

Pridružio: 08 Avg 2010

Poruka Poslao: 28 Jan, 2011 23:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Podelila bih sa vama i moju fantaziju o tome što dolazi.

Iz nekog razloga čvrsto sam ubeđena da kada se sve završi, svet će biti bolji nego što je bio.

I ogromna želja mi je...o kojoj je teško i govoriti, praktično vrlo lična...da se duhovnost i nauka ujedine.

Kao osobi koja se kreće u izuzetno obrazovanim naučnim krugovima, u kojima se duhovnost i duhovni razvoj posmatra kao iluzija, a sastavni je deo mog života oduvek... želja mi je da doživim da svakom čoveku mogu sa svojim autoritetom reći da postoje drugi svetovi, da je guhovni razvoj lekovit, a ne opercije i lekovi, da svako, pa i on sam ima u sebi deo nečega većeg, i da to ne bude prihvaćeno kao tešenje ili prazna ezoterijsko-filozofska priča.
Da ono sa čime mi koji smo ovde živimo svesno bude poznato koliko i termin operacija ili rat, ili bilo koji drugi termin, i da svi spoznaju istinitost i potencijal koji iz toga dolazi.

Da se u polje duhovnosti, astrala, bioenergetike unese sistematičnost nauke, a u nauku prihvatanje duha.

Mislim da to jeste pravac koji diktira era vodolije, nakon era ribe (perioda mistifikacije).

Slažem se sa Filipovim prijateljem da će proći mnogo godina, ali nadam se da ćemo početke toga moći da vidimo i u narednim godinama.

Moguće da do toga moraju dovesti katastrofe - jer one nastaju i naličnom nivou kada se opiremo razvoju - kako onda neće na kolektivnom...
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 28 Jan, 2011 23:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

drago mi je da se i Alfida prikljucila, s obzirom na znacaj astroloskih uticaja.

ovde cu da pokusam da dam kratko objasnjenje svog posta.

UM ima funkciju misljenja, i odasiljanja miisli u prostor.
Na taj nacin se salje nekakva energija, koja, svojim ponavljanjem ili grupnim, kolektivnim umnozavanjem moze da stvara jaka polja. Ta polja se kasnije negde i nekako - manifestuju, na grubom, nivou.
OD IDEJE - DO REALIZACIJE je potrebno odredjeno vreme, s obzirom da su frekvencije misli mnogo suptilnije, neki kazu na visim njivoima, ali na neki nacin - kao stvoreni oblak, koji ce, kad - tad, da spusti i kisu.

UM je KOORDINATOR ZIMEDJU EGA I GRUBOG TELA, ili izmedju duse i tela, kako god.

To zanci da je - izmedju, i da je - PRENOSNIK.
Sto ce reci da nesto sto dolazi od ega prodje kroz um, da bi doslo do grubog tela.
ONDA SE DOGADJA tkzv - MATERIJALIZACIJA, t.j. POJAVNI SVET, onaj koga vidimo pojavnim, grubim - culima:
ocima, usima, dodirujemo prstima, mirisemo, kusamo...

TADA DOLAZI DO POVRATNE INFORMACIJE - OD SPOLJA, t.j. nasa iskustvo koje imamo tim spoljasnjim culima , kao i emocije, dozivljaj, se prenose NAZAD - UMU, koji klasifikuje na DOBRO I LOSE.
I na osnovu tih informacija, koje dalje prenosi, zasniva odredjenu ILI KOREKCIJU, ILI NASTAVAK.

Ono sto je jako bitno u svemu ovome je - MATERIJALIZACIJA KOJA SE DOGADJA NE SAMO OD POJEDNICNOAG UMA,
NEGO OD - KOLEKTIVNOG UMA.
To znaci da se brze i sigurno, manifestuje nesto sto kolektiv smisli, emituje.
ako dolazi do protivrecnih misli, ja hocu zeleno, neko nece zeleno, onda se radi o VAGANJU manifestacije, i ucinak je, kava god da je, na koju god stranu - minimalan.

dakle, za planetu se desavaju stvari od kolektivnog znacaja, od stvorenih - kolektivnih misli, iz kolektivnog uma.

e, sada, ovde se radi po pitanju 2012, t.j. po pitanju NAJKRACEG RASTOJANJA IZMEDJU POJEDINACNOG UMA
I KOLEKTIVNOG.
NAIME, KOLEKTIVNI UM SE NALZAI, NARAVNO, U CENTRU, u sredini. KOLEKTIVA.
Posto su u opticaju mnogo vece velicine, t.j. mnogo veci KOLEKTIV, RACUNAJUCI NA CENTRALNO GALAKTICKO SUNCE,
onda i dolazi do mnogo vece energije. A u isto vreme, dolazi, zbog skracenog puta prenosa informacija, t.j. PUTA OD JEDNE POJEDINACNE MISLI - DO KOLEKTIVNOG CENTRA, KOJI SALJE ODGOVORE ZA - CELINU, onda se i sve desava - ubrzano.

jednostavniji primer:

mi smo celije jednog tela, i nasi signali koje smo dobili zi spoljnjeg sveta se salju centr. nervnom sistemu, i mozgu.
o tome na primer, toplo - hladno.
iako je to milioniti deo sekunde, ipak ta informacija treba da putuje neko vreme do mozga, i da se vrati nazda - odgovor.
sta dalje i kako.
znaci BRZE - KAPIRAMO, hahaha.
jer se, nekako, taj put skratio, POSTAJEMO KAO - LOPTE, pa smo, ako forma, sa svakim extremom, blizi centru,
hahaha
salim se.

ne znam da li sam uspeo ovo da objasnim.

ili uz pomoc elektromagnetnih talasa, na primer: jednostavo se struja brse prenosi.

a to je pitanje brzine, INFORMACIJA JE NEUTRALNA!

ALI, naravno, ko korisit inteligenciju, brze ce das e prilagodi, usvoji, i nesto kreira u skladu sa NOVIM OKOLNOSTIMA.
Jednostavno, bice mu brze vidljivi rezultati svojih misli, i kreacija.

pozz

p.s. naveo sam gresku u racunu za drugu stranu medalje:
dakle umesto 9012 p.n.e.
po obicnoj matematici trebalo bi da bude:

21.12. 10.988. g. p.n.e.

pod uslovom da se radi bas tacno o 26.000 godina vreme kruzenja naes Sunca oko ose.
a mislim da je podatak neprecizan, barem po nekim kanalisanjima, mislim da ima nekih 350 godina, nesto, t.j. 25. 000 i jos nesto, ne celih 26.000.
ne secam se sada.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 1 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89956 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29749 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42379 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35309 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29393 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42745 11 Maj, 2008 23:06 pm
Nema novih poruka PARABOLE ISUSA IZ NAZARETA 1 adminfob 5071 26 Feb, 2008 02:53 am

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)