PROMENE U ŠKOLSKIM KLUPAMA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 04 Feb, 2011 10:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Meni ovo prvi glas da u zg postoji akademija po Waldorfskim principima školovanja učitelja !!!!

Eto, čovjek se uči dok je živ.

Nije ni čudo što Jaca želi riješit problem 320.000 nezaposlenih predlažući da se zaposle kao pastiri, čobani i još nešto (ne znam šta znači, nešto tipa samarači ili samaraši...).

Ne znam jeste li čuli....to joj je najnoviji biser od jučer. Iskreno, ne mogu vjerovati da je blebnula tako nešto, a opet - ne čudi me. latentno stanje šoka.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
pipilica

Pridružio: 01 Jan 2011

Poruka Poslao: 04 Feb, 2011 12:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nakon svega izrečenog ovde,znam samo da se odustati ne sme, iako će sam proces tranzicije biti težak i spor...kao uostalom i svaka druga promena tih razmera..
Sve je to za "običnog" čoveka (profesora, roditelja, učenika)još uvek van domašaja svesti...mogu samo da zamislim kakav bi podsmeh i čuđenje izazvale ideje izložene ovde...meditacija, kvantno učenje, klasična muzika..
Još uvek je kolektivna svest zaostala i primitivna,i obrazovanje čak i da nema uticaja...najviše me čude upravo naše visokoobrazovane kolege koje jednostavno nisu sposobne nimalo da se izdignu iznad svojih okorelih ubeđenja-da je škola ustanova u kojoj se uči gradivo, koje pišu i pripremaju tamo neki "stručnjaci",a mi smo tu da se postaramo da se sve to što bolje utvrdi u glavama naše dece...
Pa njih zaboga ne zanima ni šta unose u svoj organizam, i to do te mere da svaka polemika na tu temu ostavlja za sobom neprijatnu tišinu, i sitno ogovaranje čim onaj koji je pokrenuo priču izađe iz zbornice...kao prošle godine za GMO! Izašla sam sa predlogom da se pokrene protest na nivou srednjih škola u Vršcu protiv predloga zakona našeg ministarstva poljoprivrede o dozvoli uvoza GMO,sa sloganom ČIJU DECU TRUJEMO? pa da se protest širi, u svim pravcima...ha,pa gledali su me kao totalnog ludaka!
Sve to zna poprilično da obeshrabri i natera te da se bar privremeno okaneš pokušaja da pokreneš bilo šta...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 04 Feb, 2011 14:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bravo, Tata Sinana,

kad sam potvorio ovu temu nisam ni slutio koliko je - pozeljna!
i, koliko ima, iza toga, raznih ideja, koje samo cekaju svoj trenutrak - realizacije.

Ovaj link koji si postavio nece da mi otvori.
Budi ljubazan, za sve nas, napisi, ako zelis, sto vise podataka i ideja. Ovde. da se i mi ukljucimo, na svoje nacine, ako moze, u taj projekat,
ili da doprinesemo, nekako, jos, na druge nacine.
Negde u svetu vec postoje privatme skole, univerziteti, pa i kod nas. Barem skole stranih jezika.
dakle -
SVASTA JE - MOGUCE.

I, svejedno kakav je kolektiv, narod, ne mora se pokrenuti ceo nardo, DOVOLJNO JE DA TO URADE NEKOLIKO
KVALITETNIH POJEDINACA.
I promena ce zaziveti.
Cak i da vecina u sistemu i dalje ostanu tamo gde jesu, ako oni to zele, ili imaju potrebe.

pozz

VAZNO JE DATI - MOGUCNOST, PRILIKU!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 04 Feb, 2011 18:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

evo jos nekih LEPIH I INTERESANTNIH
PREDLOGA.

Ne bi trebalo, ako nam se ne svidja ceo sistem, da ne vidimo i ne uzmemo
cak ni kapljicu vode, ako je, sve ostalo, samo = mulj.

Mozda ima nekih lepih, korisnih, inspirativnih ideja, koje je vrlo lako realizovati, i kod nas, na divljem Zapadu?

neki primeri zivota u skolama:

Link

Link

sta mislite o ovome?

pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 07 Feb, 2011 17:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zao mi je sto niko sa celoga foruma nije dosao u subotu da se upozna sa prvim hrabrim roditeljima koji
NI PO KOJU CENU NECE UPISATI DECU U OVAKVU SKOLU.

Dogovorili smo se o zvanicnoj registraciji udruzenja kome je jedini cilj da alternativno obrzovanje u ovoj zemlji NAJZAD ZAPOCNE...
Udruzenje ce se zvati SKOLA RASTA i prvi pocetni sajt nam je

http://sites.google.com/site/skolarasta/

pPredvidja se da taj pocetni sajt zaista zazivi kao i njegov forum i ostalo...

Obavestavacu vas o svemu...
Licno imam dosta nekih Waldorf tekstova pa sam poceo da ih postavljam na novoj tem koju sam upravo otvorio...
bbrozo12
Napredni tragalac

Pridružio: 17 Jun 2010

Poruka Poslao: 13 Mar, 2011 21:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Časopis Svjetlost
"U situaciji straha pred neuspjehom teško se može razviti zadovoljstvo i ljubav prema znanju, jer gdje vlada strah nemoguće je osjetiti ljubav.
Informacije koje je netko pohranio na takav način nalaze se uglavnom pohranjene u kratkoročnom pamćenju iz kojeg će nestati čim budu upotrijebljene, čim situacija ocjenjivanja bude pripadala prošlosti.
Robert Leing, poznati antipsihijatar ne tako davnih 60-tih godina rekao je da je u engleskom obrazovnom sustavu veća mogućnost da će dijete završiti u ludnici nego na fakultetu.

Poznato je da učimo 10% od onog što pročitamo, 20% od onog što čujemo, 30% od onog što vidimo, 50% od onog što čujemo i vidimo, 70% od onog što kažemo, 90% od onog što kažemo i učinimo. Iskustveno učenje zbog toga ima neprocjenjivo veću učinkovitost pred "informativnim" standardnim učenjem.
Možda se u toj činjenici krije i razlog neuspjeha trajnog zadržavanja znanja koje se odvija u standardnom školovanju u kojem jedan predavač govori ispred tridesetak malih slušatelja koji su prisiljeni otprilike osam sati dnevno provesti u tom pasivnom stavu mirnog sjedenja i slušanja velike količine informacija."
 Nazad na vrh »
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 15 Mar, 2011 08:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Već je rečeno ali ću ipak ponoviti "Vaspitanje" to je po mom mišljenju osnovni generator promjene iz koje se generiše ne samo promjena individue nego i društva a potom i cijelog svijeta.Mi jednostavno projektujemo djetinstvo u našim sadašnjim životima.Učimo mnogo toga od čega mali dio ima pravu upotrebnu vrijednost u našem razvoju,u toj šumi malo vrijednih informacija nema onih koje nas podučavaju kakao biti "roditelj".
Pominjali smo već prof. Milicu Novaković sa svojim projektom "Stcaralačkog vaspitanja",no pored prof.Novković postoje još mnogi drugi među kojima je i Barbara Coloroso sa svjeckim bestselerom "Kids are wort it" a kod nas prevedena u izadavačkoj kući "Sezambook"

"Postoji razlog zbog kojeg je ova knjiga večiti bestseler: Uputstva i sugestije koje Barbara Coloroso daje roditeljima zaista deluju Koloroso smatra da su deca vredna toga i da svaki metod disciplinovanja treba da sačuva dostojanstvo i roditelja i deteta. U skladu sa svojom filozofijom, ona istražuje razliku između ohrabrivanja i nagrađivanja, disciplinovanja i kažnjavanja. Roditelji će naučiti kako da utiču na svoju decu i osposobe ih za život, nauče ih kako da misle, a ne samo šta da misle, umesto da ih kontrolišu i teraju na poslušnost. Ovo revidirano i obnovljeno izdanje (original je doživeo veliki broj reprinta i prodat je u milionskim tiražima na dvadesetak svetskih jezika) uključuje nove savete sa novim materijalima za savremenog roditelja, i dva nova poglavlja koja doprinose vrednosti njenih saveta na takve teme kao što su ponašanje za stolom, odlazak na spavanje, džeparac, rivalitet među decom, suzdržavanje od seksualnog promiskuiteta, korišćenje droga i samoubistvo."

O autoru:

Barbara Koloroso je autorka bestselera Moje dete, uspešno dete i međunarodno je priznat stručnjak na polju roditeljstva, podučavanja, pozitivne školske klime, nenasilnog razrešavanja sukoba i oslobađanja od patnje. U poslednjih trideset godina, ona je izvršila pozitivan uticaj na živote stotina hiljada roditelja, nastavnika i dece kroz radionice, seminare i veoma cenjene audio i video programe. Sa zaleđem u sociologiji, specijalnom obrazovanju, filozofiji i teologiji, Barbara je razvila jedinstven ugao gledanja na roditeljstvo. Majka je troje dece, učiteljica, univerzitetski predavač i organizator najposećenijih seminara, i u svim tim poslovima primenjuje svoju filozofiju.

http://www.knjizara.com/knjige/knjiga/129109_Moje+dete%2C+uspe%C5%A1no+dete_ISBN:978-86-6105-024-4

Pored ove knjige preporučujem još jednu za mene izuzetnu knjigu dvoje autora Gordona Drydena i dr.Jannette Vos "Revolucija u učenju",ovo je jedna od najprodavanijih a ako ne i najprodavanija knjiga iz ove obalasti u svijetu.

Ovo je samo jedan od komentara svjeci priznatog stručnjaka iz oblasti učenja Tonija Buzana :"S knjigom Revolucija u ucenju Gordon Drajden i Dženet Vos su se ustoličili kao svetske vođe te iste revolucije. Revolucija u učenju je ono što bi knjige o obrazovanju trebalo da budu: majstorska mešavina znanja, brige, optimizma i vrlo praktičnih saveta. Ona nudi izvanrednu turneju kroz najvažnija dostignuća i najvažnije pojmove koji ce uticati na obrazovanje i učenje u 21. veku. Ona je istovremeno i turneja snage!"

Toni Buzan, Engleska, autor knjige Knjiga o umnoj karti (The Mind Map Book-Mape uma)"

http://www.revolucijauucenju.com/index.html

Gostovanje prof.Milice novković u emisiji "Agape" sa akademikom Vladetom Jerotićem

Link

rade1969
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 15 Mar, 2011 08:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U emisiji "Preoktret" autorke Mare-Skendžić Reljić gostuju i govore o stanju u modernoj prodoici prof.Milica Novković i dječiji animator Olga Sekulić.

Link

U drugom djelu emisije prof.Milica Novković i spec.ord.Miljana Sander koja primjenjuje metode stvaralačkog vaspitanja u svojoj prodici.

Link

talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 15 Mar, 2011 12:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa, hajde, da obznanim...

Napravio sam veliki preokret u skolskoj klupi...

Postao sam vaspitac u obdanistu.
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 15 Mar, 2011 13:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Smile
Bitno je napredovati.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 15 Mar, 2011 15:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::

Stvarno!
Čestitam, i želim ti sreću.
To jeste veliki preokret za tebe, ali nekako se uklapa...drago mi je.
 Nazad na vrh »
rade1969
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 15 Mar, 2011 18:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::

Znači da nisi zaboravio da se igraš.
Neka ti tvorac podari strpljenja i ljubavi .
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 15 Mar, 2011 22:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bravo Tale!
Od srca čestitam. Mislim da je to izvrsna odluka i za tebe i za dječicu Smile
Uživaj u njima...i životu.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 16 Mar, 2011 05:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi moji, hvala vam,
kada sam krenuo u postupak budjenja unutrasnjeg deteta nisam ni slutio da cu zavrsiti u obdanistu.
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 16 Mar, 2011 09:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Tale,

od dece se najvise moze nauciti, a i ona od tebe.

Srecno i puno pozdrava.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Strana 8 od 9

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 241992 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VICEVI (+18) 832 adminfob 192215 12 Avg, 2011 08:16 am
energeticar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MISAO 30 blagovest 12516 04 Feb, 2011 18:41 pm
sfera Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka [ Glasanje ] Rangiranje glasanje za promene 27 Almsivi 12771 07 Nov, 2010 18:31 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PLETEMO LI CELINU, ILI SE I DALJE CEPAMO? 284 WORLDGENESIS 52669 14 Okt, 2010 18:38 pm
WORLDGENESIS Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vremenska dinamika - manipulacija vremenom 1 Vakan Tanka 2339 23 Jan, 2009 12:34 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MOGUĆNOST PROMENE VELIČINE SLOVA 5 adminfob 5219 14 Feb, 2008 00:01 am
Dušan Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)