KAKVA NAM JE VODA ?
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PRIRODNA KOZMETIKA I SREDSTVA ZA DOMAĆINSTVO
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Dušan
Hodočasnik

Pridružio: 02 Feb 2008

Poruka Poslao: 14 Feb, 2008 02:43 am    Naslov: KAKVA NAM JE VODA ?
Odgovoriti sa citatom

UNIVERZITET U NOVOM SADU

PMF Laboratorija :

Danas su nam testirali kvalitet vode za picje...
Dosao covek, prvo izmerio tvrdocju cesmovace 454 i neke kupovne vode koja se tu slucajno zadesila 348 od max 50...
Zatim je elektrolizom doslo do ovoga:

U prvoj casi je voda iz cesme ...
U drugoj je kupovna voda ...
U trecoj kontrolni uzorak koji je dobijen preko posebne aparature.

Onaj gornji sloj su razni hemijski otrovi i slicno - deterdzenti, teski metali, rdja, azbestna vlakna...
Voda je plava zbog hlora. Mi smo jedni od retkih u evropi koji hlorisu a ne fluorisu vodu. Hlor je otrov btw.
Ono crno sto tako zabavno lebdi u casi su mrtve (biloski neskodljive) fekalije, jelte govna...

Litar "kupovne" flasirane vode je oko 30 din.
1000 litara vode iz cesme je takodje 30 dinara.

I pored fekalija, voda iz cesme je bakterijski ispravna za picje, nije ustajala.

Naravucenije...
Voda iz cesme je jeftinija i bolja. Ali ne dovoljno dobra.
Dobre vode - NEMA.

Jedino ako pljunete nekih 800 evra za neku skalameriju onda dobijete vodu kao u trecoj casi (ono zuto su minerali i metali).

Povecan unos hlora pospesuje rak dojke zbog veze sa masnim tkivima.
Teski metali iz vode, rdja iz cevi i slicno taloze se u organizmu i zajedno sa mastima zakrcuju krvne sudove.
Oboljenje bubrega, pored oboljenja krvnih sudova je jedno od vodecih u Srbiji, narocito u Vojvodini.

I onda metnes prs' na celo i razmislis sta li mi sve dodajvola pijemo, jedemo i unosimo u sebe svaki dan.. sta mi sve disemo i cime se trujemo???
Da li je uopste mogucje "zdravo" ziveti???
Ili smo vecito osudjeni da krepavamo i razboljevamo se od raznih sr*** kojima nas tovare tokom godina, jer je tako profitablinije???

Ne smem ni da pomislim sta sve ima u mesu koje mi jedemo, sta sve te zivotinje jedu... I sta ima u biljkama , genetski modifikovanoj hrani koju jedemo a ni ne znamo da je jedemo... i pesticidi i vestacka djubriva koja se bacaju na biljke.

P.S. I u ostalim picjima je 99% bas ta ista voda iz cesme.... btw kao i u svim pitjima.... i bilo gde.. you cannot hide .

Poslednji put izmenio Dušan dana 19 Mar, 2008 23:59 pm, izmenio ukupno 6 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dušan
Hodočasnik

Poruka Poslao: 19 Mar, 2008 22:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Uspeo sam da ubacim sliku o gore pomenutoj vodi.

Idea Very Happy
 Nazad na vrh »
Ana
Gost

Poruka Poslao: 21 Mar, 2008 11:11 am    Naslov: Ima ciste vode....
Odgovoriti sa citatom

Dusane care Laughing Laughing Very Happy ....mozda ovo nije tema za smijeh ... ali stvarno citajuci tvoj komentar pukla sam od smijeha,prije na tvoj simpatican i specifican stil izrazavanja,....duhovit! Znam da je u Vojvodini takva situacija sa vodom i oboljenjima cula sam i znam,jer imam rodbinu i prijatelje tamo a bila sam naravno. Sta da ti kazem,kad sam popila gutljaj Novosadske vode imala sam osjecaj kao da sam popila samu ''kiselinu'' stomak mi je odmah zastrugao i ''zajuukao''. Ja prije svega mislim da bi svi trebali pronaci nove izvore vode ako ih ima u nasoj neposrednoj blizini,ako ne onda pronaci i uzeti razne vrste prechiscivaca od ljudi koji su ''duhovnjaci'' i naravno rade na patentima,istrazivanjima. No,takodje je bitno da se zna da svako od nas može da procisti vodu preko molitve,reiki,rukama,.....jednostavno postoje toliko nacina da se procisti voda samo treba malo istraziti i aktivirati se na tom polju. Ja sam cula i upoznala neke ljude koji su vec tako nesto i izmislili ,Ljubisa Stojanovic,Vladimir Labat ..... ima ih i u Bg,Zg....gdje dog hoces. Ali posto si u NS ,pokusaj da stupis u kontakt sa ovim ljudima. Dusane ne brini se toliko,vec kreni u akciju i spasi sta se spasiti može ,prvo sebe pa onda ako stignes i drugima,sigurna sam da postoji rjesenje za to. Ako nesto saznam svakako cu staviti na forum,sa ovim mojim skromnim znanjem toliko za sad. Zelim ti svako dobro....znam da je situacija teska u Srbiji,bitno je ne klonuti duhom,samo naprijed i pusti da te vodi intuicija ....ne oslanjaj se previse na razum,jer se ovakve situacije tesko rjesavaju
iskljucivo samo raciom. Neka te dragi Bog blagoslovi i cuva,osmijeh u dusi i osmijeh na licu i naprijed Care Wink Laughing
 Nazad na vrh »
Dušan
Hodočasnik

Poruka Poslao: 21 Mar, 2008 22:20 pm    Naslov: Re: Ima ciste vode....
Odgovoriti sa citatom

Ana ::
No,takodje je bitno da se zna da svako od nas može da procisti vodu preko molitve,reiki,rukama,.....jednostavno postoje toliko nacina da se procisti voda . . .

Pozdrav za Anu, Wink
hvala na podrsci i razumevanju, a ako imas neke informacije o pročišćavanju vode od onih navedenih primesa javi svakako.
Da ne jedemo i pijemo sve zajedno u istoj čaši. Shocked
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 10 Okt, 2008 00:45 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

TUŠIRANJE JE OPASNO PO ZDRAVLJE!

Nevidljivi, tihi ubica svakodnevno ulazi u vaše tijelo!
Istraživanja pokazuju da sebi svako jutro nanosite štetu, a da toga niste ni svjesni.
Ubica se zove HLOR.
Dnevna rutina vodi Vas raznim bolestima i alergijama:

raku
osipim
astmi
emfsemi
infekcijama sinusa
srčanim bolestima
alergijama

Što stručnjaci kažu o hloru:

"Hlor je najveći ubica modernog vremena. Dva desetljeća nakon što je započelo hloriranje vode 1904.g. počela je epidemija srčanih problema, raka i senilnosti."

Dr. J.M.Price, M.D.

"Dugi, vrući tuš može biti opasan. Otrovne kemikalije udišu se u visokoj koncentraciji."

Dr. J. Andelman, Ph.D.

"Pretpostavlja se da je tuširanje osnovni uzrok povišene razine štetnog kloroforma u blizini svake kuće i to zbog prisutnosti hlora u vodi."

Dr. Lance Wallace, EPA (Državna agencija za zaštitu okoliša)

"Znanstvene studije su povezale hlor i nusproizvode hlora sa rakom mokraćnog mjehura, jetre, trbuha, i debelog crijeva isto kao i s bolestima srca, aterosklerozom, anemijom, visokim krvnim tlakom, i alergijskim reakcijama."

Dr. Riddle, Ph.D.

"Sredinom 70-ih počelo je intenzivno promatranje i utvrđivanje rasprostranjenosti otrovnih onečišćenja u vodovodima, a epidemiološke studije su počele sugerirati vezu između gutanja otrovnih kemikalija iz vode i povišenog rizika od raka. Po završetku studije, razne dodatne studije potkrijepile su statističku vezu između konzumiranja otrova iz vode i povišenog rizika od raka."

The Nader Report – Troubled Waters on Tap
Center for Study of Responsive Law

Piše; Dr.Robert D.Willix Jr., M.D

Dragi prijatelju,

Siguran sam da se i vi, poput mene, tuširate godinama, a da niste upućeni na ozbiljnu opasnost !

Nedavno sam upozorio na novi dokaz, da za vrijeme tuširanja ili kupanja, opasni otrovi ulaze kroz kožu u velikim količinama. Dokazano je da ti otrovi uzrokuju različite zdravstvene probleme, uključujući i brojne oblike raka!

To je zastrašujuće….

Čim sam to saznao i proučio činjenice, počeo sam tražiti rješenje tog smrtonosnog problema koje mogu preporučiti svojim pacijentima i osloboditi ih štetne navike.

Ovo je šokantna istina o otrovnoj vodi koju upija koža svaki dan…

Znam da se nikad ne biste tuširali u nečemu što znate da je štetno za vas. I tu je problem. Većina ljudi nije svjesna da je tuširanje opasno. Kancerogeno!

Najveći krivac je hlor – kemikalija koju ljudi spremno prihvaćaju kao sigurnu.
Dovoljno sigurna da dopuštaju svojoj djeci plivanje u bazenu ispunjenom hlorom. I dovoljno sigurna da dopuštaju djeci piti hloriranu vodu.

VODA - OSNOVA LJUDSKOG TIJELA

Tijelo čini između 70-80% vode:

mozak 75%
srce 75%
pluća 86%
jetra 86%
bubrezi 83%
mišići 75%
krv 83%

Voda je ključ za sve funkcije tijela:

cirkulaciju

asimilaciju

probavu

sistem eliminacije

kontrolu temperature

Prava Istina je - HLOR UOPĆE NIJE SIGURAN!

Taj snažni otrov uspešno ubija bakterije i gljivice u vodovodu, no isto tako, opasan je otrov za vaše tijelo.
Ljudi ne prepoznaju hlor kao opasnost, jer je često bez okusa i mirisa – posebno u vodi kod kuće. I većina ljudi za sada nije bolesna.

No, nedavna studija i istraživanje dokazali su, da su ljudi bili i jesu bolesni ili umiru od posljedica smrtonosnog uzročnika raka – hlora i njegovih nusproizvoda.

Hlor može biti potreban pri obradi vode da se uklone bakterije, no nije potreban u vašem domu, stoga bi trebao biti uklonjen kako bi zaštitili svoje zdravlje.

Nije dobro piti hloriranu vodu svaki dan, no znanstvenici su pronašli da ima još nešto i gore… tuširanje u takvoj vodi!

ISTRAŽIVANJA POTVRĐUJU… TIJELO UPIJA VIŠE OTROVA KLORA ZA VRIJEME 10-MINUTNOG TUŠIRANJA NEGO KAD SE POPIJE 8 ČAŠA ISTE VODE!

Neugodno je o tome uopće razmišljati … ali to je istina. Kliničke su studije pokazale da je tuširanje ili kupanje u kloriranoj vodi mnogo gore nego kad se ista voda popije!

Zbog čega je to tako?

To je zbog toga što se tuširanjem u vrućoj vodi pore otvaraju i šire. Kroz širom otvorene pore voda slobodno prolazi tijelom i truje ga iznutra. Tuširanjem ili kupanjem u kadi vaše tijelo postaje ogromna spužva koja upija hlor (uzročnik raka) direktno u krvotok.

I ne samo da koža upija hlor, već vaši ukućani i vi udišete te otrovne supstance.
Udisanje tih otrovnih isparavanja kroz nos i usta također uzrokuje njihov ulaz u krvotok, pri tom trujući krv. Baš kao i svako drugo otrovno isparavanje i hlor je opasan s dugotrajnim štetnim učinkom na tijelo i zdravlje.

Prema nedavnom istraživanju tuširanje u hloriranoj vodi je jedan od najvećih zdravstvenih RIZIKA svakog doma!

Ako patite od osipa, sinusnih infekcija, iritacije i suznih očiju, problema s plućima, suhom, lomljivom kosom, tjemenom koje svrbi ili se ljušti, astmom, alergijama ili od problema sa grlom… razlog može biti hlor u vodi za tuširanje.

Nažalost, to su samo manje važni učinci. Dugoročni učinci su mnogo smrtonosniji!

Svakodnevno, vaša porodica i vi upijate tuširanjem ili kupanjem ova tri štetna, toksična nusproizvoda hlora
(nastala međusobnim djelovanjem klora sa organskim sadržajem već prisutnim u vodi npr. humus, organski materijal nastao iz biljnih naslaga i sl.)

1. HLOROFORM - je bio upotrebljavan kao anestetik sve dok nije zabranjen od FDA (Savezna uprava za lijekove) 1976.g. kad je otkriveno da uzrokuje rak. Kloroform u vodi uzrokuje prekomjerno formiranje slobodnih radikala ili drugim riječima, uzrokuje brže starenje. Također uzrokuje mutaciju normalnih ćelija, oksidaciju dobrog kolesterola, a testiranjem je pokazano da uzrokuje čak i rak!

2. DCA (Dichloro Acedic Acid) mijenja dobri kolesterol, a laboratorijskim je testiranjima dokazano da uzrokuje rak jetre.

3. MX - poznat je uzročnik genetske mutacije koje mogu dovesti do rasta raka. Pronađen je u vodi s hlorom, koja je uzeta na testiranje.

Sada je još čvršće no ikada dokazana veza hlora, njegovih nusproizvoda i raka!

Gradovi, gotovo stotinu godina, dodaju hlor da "pročisti" vodu.

Siguran sam da je i vaša voda također hlorirana. A kad je vodovod jako prljav, dodaje se i više hlora za obradu. Čak i kad se čini da je voda čista … dobrog mirisa… dobrog okusa…. još uvijek ste u opasnosti.

Brojne studije, mnogi uvaženi doktori i istraživači došli su do istih zaključaka – hlorirana voda uzrokuje rak. Posebno kad se upija kroz kožu.

Što medicinski stručnjaci kažu o riziku pri tuširanju vrućom vodom…

"Korištenje dugog, vrućeg tuša je riskantno za zdravlje. Tuširanje i rjeđe korišteno kupanje dovode do veće izloženosti otrovnim kemikalijama koje se nalaze u vodi nego kad se pije ta ista voda. Pri tuširanju iz vode isparavaju kemikalije koje udišete, a nastali oblak otrovne pare širi se kućom, te može biti udisan i od drugih. Ukućani mogu primiti 6-100 puta više tih kemikalija udisanjem zraka u blizini tuša i kade, nego što bi to bilo da popiju tu istu vodu."

Ian Anderson - New Scientist

"Upijanje nečistoća kroz kožu bilo je podcijenjeno, zanemareno. Udisanje nije jedini ili čak primarni način izlaganja opasnosti od hlora iz vode."

Dr. Halina Brown

"Uzrok ateroskleroze, srčanih udara i ubrzanog pulsa nije ništa drugo do svugdje prisutan hlor u vodi."

Dr. J.M. Price, M.D.

"Plin hlor, vrijedan prezira, bio je korišten za vrijeme I. svjetskog rata. Kad je rat završio, korištenje hlora orijentirano je na trovanje bakterija u vodi za piće. Svi vodovodi diljem zemlje bili su hlorirani. Kombinacija hlora (kad je u vodi za piće) i životinjske masti (u hrani) rezultira aterosklerozom, srčanim udarima ili smrću."

Dr. N. W. Walker, D.S.

"Rizik od raka kod ljudi koji piju hloriranu vodu je 93% veći nego kod onih čija voda ne sadrži hlor."

U.S. Council of Environmental Quality

"Piti vodu iz slavine koja je hlorirana je riskantno, ako ne i pogubno za vaše zdravlje."

Dr. Martin Fox

"Pronađeni su poznati kancerogenici u vodi za piće kao direktna posljedica hloriranja vode. Davno je utemeljena zdravstvena praksa dezinficiranja vode za piće."

Francis T. Mayo, upravitelj Municipal Environmental Research Laboratory

"Dugi, vrući tuš može biti opasan. U visokoj koncentraciji udišu se otrovne kemikalije."

Dr. J. Andelman Ph.D.

"Nacionalna akademija nauka procjenjuje da u USA 200-1000 ljudi umire svake godine od raka uzrokovanog gutanjem onečišćenja iz vode. Veću opasnost po zdravlje čine zračna onečišćenja koja se mogu inhalirati. Razlog visoke emisije u zraku je što kapljice vode raspršene kroz glavu tuša imaju veći odnos površine/količinu negoli tekuća voda u kadi."

Science News

http://www.impexs.hr/tusiranje1.html

.
Dušan
Hodočasnik

Poruka Poslao: 10 Okt, 2008 14:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hodočasnik

Pridružio: 26 Jun 2008

Poruka Poslao: 10 Okt, 2008 16:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jedan poznat metod prečišćavanja vode za piće....

S obzirom na to da se čovekovo telo sastoji od oko 70% vode, a mozak čak od 90%, upravo je voda ta u kojoj se odvija najveći broj hemijskih procesa u organizmu, pa je zato veoma važno kakav kvalitet napitaka unosimo u sebe. Počnimo od vode.

Voda iz gradskog vodovoda je veoma nezdrava za konzumiranje. Da bismo je očistili i doveli do vrlo kvalitetnog stanja možemo primeniti jedan postupak.

Ostavimo vodu u posudi sa otvorenim poklopcem ili u otvorenoj flaši 12 – 24h kako bi se dehlorisala, a zatim sipamo u plastične flaše i stavimo u zamrzivač. Kada izvadimo flaše sa potpuno zaleđenom vodom, primetićemo da je u sredini led postao mutan sa različitim nijansama od bele, žute i sive boje, a okolo je providan. U tom unutrašnjem sloju skoncentrisali su se viškovi soli iz vode, veliki deo toksičnih jedinjenja, teški metali... U spoljašnjem delu zamrznute vode, tik uz ivice flaše ostao je deuterijum, - teška voda, veoma pogodna za pravljenje atomske bombe, ali ne i za funkcionisanje našeg organizma, a u određenim malim količinama veoma razarajuće deluje na organizam i izaziva smrt.

Kada izvadimo flašu iz zamrzivača prelijemo je minut – dva toplom vodom, onda pažljivo otvorimo poklopac i pod pritiskom se izbaci voda bogata deuterijumom. Nakon toga flašu zatvorimo i spustimo u neki veći sud napunjen toplijom vodom – oko 40* C. Voda u flaši će se brzo otopiti, a na dnu će ostati talog. Sada procedite vodu kroz nekoliko puta ispresavijanu gazu i dobićete vrlo kvalitetnu prečišćenu vodu sa kojom možete pripremati sve napitke i hranu koja zahteva primenu vode.

Ovako pripremljena voda ne samo da je prečišćena, nego je i strukturisana kao i sva voda u živim organizmima i voću i povrću. Tu vodu organizam može direktno koristiti ne trošeći 25 Ccal / 1.L na dovođenje vode u stanje u kojem može biti usvojena u organizmu.

Dugačak je niz lekovitih dejstava od upotrebe pročišćene i strukturisane vode: stvaranje veće snage i energije, dužom upotrebom smanjuje se potreba za snom i poboljšava kvalitet sna, produžava zdrav životni vek ( nije slučajno što je piju dugovečni gorštaci ), utiče na bolju reprodukciju i rađanje zdravije dece ( jedan od razloga zašto ptice prelete hiljade kilometara u severne delove zemlje nego što na svet donesu mladunce).

Voda će ostati strukturirana 15 h nakon odeđivanja i to je period kada je najbolje upotrebiti je. U suprotnom izgubiće deo deo svojih korisnih dejstava, ali će i dalje ostati prečišćena pa se može i kao takva koristiti.

Svakako na vama je odluka da li ćete zamrzavati vodu iz vodovoda, mineralnu, izvorsku ili već neku drugu. U svakom slučaju, takvim postupkom poboljšavate kvalitet svake vode.“ – savetuje naturolog Georgij Nazarov, u knjizi „Tajne pravilne ishrane, prvi deo, strana 25 – 27, Beograd - Grafiprof 2004 godine.

Prethodno u knjizi „Korak po korak ka zdravom životu“, Bgd. 2003. strana 91-92 ukratko piše: „U bilo koju čistu plastičnu flašu ili lonac natočiti vodu s česme i , ne zatvarajući je, ostaviti da odstoji 12 do 24 sata. U tom periodu hlor će ispariti. Posle toga je treba zatvoriti i staviti u zamrzivač u plastičnim flašama. Staklene će pući. Nakon 24 sata, voda je pripremljena. Radi ukanjanja deuterijuma ( s najvišom temperaturom zamrzavanja ) flašu treba držati u toploj vodi oko jedan minut i milimetarski sloj površine leda (najbliži zidovima flaše) otopiti i odbaciti. U njoj ima najviše deuterijuma. Prilikom daljeg otapanja, lako je zapaziti da je led u sredini mutniji, žućkaste ili bele boje. Sve toksične materije između ostalih i soli teških metala, uglavnom se zadržavaju u sredini. Kad se led potpuno otopi, vodu treba procediti kroz nekoliko puta savijenu gazu ili cediljku, a zatim koristiti. Još bolje bi bilo odbaciti središnji, mutni, deo leda odlivanjem vode u drugi sud pre nego što se ovaj potpuno otopi. S nekoliko ovakvih flaša lako se može cela porodica obezbediti kvalitetnom vodom.“

Dragi prijatelji, sličan ili čak možda još instruktivno-sadržajniji tekst o strukturisanoj vodi možete pročitati na stranama 65 – 68, poglavlje „Tečni led“ ili čudo otopljene vode, knjige „Lečenje vodom, snegom, rosom, ledom parom/izabrao i pripremio Momir Ubiparip (1.izd.) Beograd : Zuhra, 2003.

http://vegan.editboard.com/o-namirnicama-f11/voda-eesmovaea-preeisaena-i-strukturisana-t672.htm
 Nazad na vrh »
Dušan
Hodočasnik

Poruka Poslao: 10 Dec, 2008 21:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

PIJTE VODU NA PRAZAN ŽELUDAC

U Japanu je navika piti vodu odmah nakon buđenja.
I znanstveni testovi su također uvidjeli prednosti te tehnike. Liječenje vodom daje rezultate za "stare" i ozbiljne bolesti kao i za "nova " moderna oboljenja - priznato je kao 100%-tno efikasno za liječenje slijedećih bolesti:

glavobolja, bolovi u tijelu, srčani sustav, artritis, brzi otkucaju srca,
epilepsija, masnoća u krvi, bronhitis, astma, TB, meningitis, bolesti
bubrega i mokraćnih organa, povraćanje, gastritis, dijareja, hemoroidi,
dijabetes, zatvor, sve bolesti očiju, bolesti maternice, rak i menstrualani
poremećaji, bolesti uha, grla i nosa.

METODA LIJEČENJA

1. čim se probudite ujutro, prije nego operete zube, popijte 4 x 160 ml
(640ml) čaša vode
2. operite zube i usnu šupljinu i nemojte jesti ni piti ništa narednih 45 minuta
3. nakon 45 min. možete normalno jesti i piti
4. nakon 15 min. (koliko je trajao vaš doručak/ručak/večera) nemojte
jesti ili piti ništa narednih 2 sata.
5. oni koji su stari ili bolesni i ne mogu popiti 4 čaše vode odmah na
početku (dok se ne priviknu) mogu početi tako da popiju odjednom koliko mogu a onda svakim danom povećavati količinu vode dok ne dosegnu te 4 čaše vode.
6. ova metoda izliječit će bolesne i a zdravi će uživati još veće zdravlje

KOLIKO JE DANA POTREBNO DA SE IZLIJEČE SLIJEDEĆE BOLESTI:

1. visoki krvni tlak - 30 dana
2. gastritis - 10 dana
3. dijabetes - 30 dana
4. zatvor - 10 dana
5. rak - 180 dana
6. TB - 90 dana
7. oni koji imaju artritis, ovu metodu liječenja mogu provoditi samo 3
dana u prvom tjednu, a od drugog tjedna nadalje, dnevno.

Ovo liječenje nema popratnih efekata, osim što ćete češće ići mokriti.
Dobro bi bilo da ovo uzmemo za dnevnu praksu tokom cijelog života, a ne samo dok liječimo bolest.

Pijte vodu i ostanite aktivni.
Ima smisla.
Kinezi i Japanci piju vruć čaj tijekom jela ... ne hladnu vodu.
Možda je vrijeme da usvojimo njihove navike pijenja (u malim gutljajima)
tijekom jela.
Ovaj članak je koristan za one koji piju hladnu vodu.
Lijepo je popiti neko hladno piće nakon obroka, ali hladna voda će zbiti
masnoće koje ste upravo konzumirali - usporit će probavu. Kada takve
tvorevine reagiraju s kiselinom, slome se i crijeva ih apsorbiraju brže
nego krutu hranu. To će izbrazdati crijeva (oštetiti crijevne resice) i uskoro
će uzrokovati debljinu i voditi do raka. Zato je bolje piti toplu juhu ili
toplu vodu nakon jela.

Važna napomena o srčanom udaru: morate znati da nisu uvijek isti simptomi prije srčanog udara bol u lijevoj ruci. Budite svjesni intenzivne boli u vilici. Mučnina i intenzivno znojenje također su uobičajeni
simptomi.
60% ljudi koji su imali srčani udar tijekom sna, nisu se više
probudili. Bol u čeljusti može vas probuditi iz čvrstog sna. Budite
pažljivi i svjesni toga. Što više znamo, imamo više šansi za preživljavanje...
Kardiolozi savjetuju svakome tko dobije ovaj mail da ga proslijedi
dalje - bit će vrijedno ako spasimo bar 1 život

Srce si!
Iskušenik

Pridružio: 06 Dec 2008

Poruka Poslao: 12 Dec, 2008 00:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kad je reč o vodi,kakvu god da pijete:sa česme,filtriranu,
flaširanu,namagnetisanu,zamrznutu itd., stavite u nju svež
bosiljak,listiće ili celu grančicu svejedno.
Bosiljak je veoma lako gajiti,možete to i u saksiji,tako da
ćete uvek imati svežu biljku.
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 15 Dec, 2008 19:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Postoji jedan dodatak koji mozete koristiti, da biste imali ispravnu vodu za pice...
Otkako sam dosao u grad i nemam vise izvorsku vodu pri ruci koristim taj dodatak koji se zove ATN.
To ime je skracenica od necega sto otprilike znaci nesto kao anti -toxic...
Izumeo jedan nas cova, a sustina je u zeolitu , aktivnom uglju i jos nekoliko supstanci koje fenomenalno isciste vodu-pa i vodovodsku...
Posle 24 sata ona je po ukusu kao izvorska ,a licno verujem da je i po sastavu...
Ovaj dodatak mozete koristiti i za detoksikaciju voca i povrca sa pijace, ako to isto voce i povrce ubacite u vodu u koju ste pre toga stavili ATN
prah...
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 15 Dec, 2008 20:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG ::
Postoji jedan dodatak koji mozete koristiti, da biste imali ispravnu vodu za pice...
Otkako sam dosao u grad i nemam vise izvorsku vodu pri ruci koristim taj dodatak koji se zove ATN.
To ime je skracenica od necega sto otprilike znaci nesto kao anti -toxic...
Izumeo jedan nas cova, a sustina je u zeolitu , aktivnom uglju i jos nekoliko supstanci koje fenomenalno isciste vodu-pa i vodovodsku...
Posle 24 sata ona je po ukusu kao izvorska ,a licno verujem da je i po sastavu...
Ovaj dodatak mozete koristiti i za detoksikaciju voca i povrca sa pijace, ako to isto voce i povrce ubacite u vodu u koju ste pre toga stavili ATN
prah...

Dajbože , puno ti hvala na informacijama , baš ću da probam ATN dodatak , a gde da ga kupim , u Apoteci !?
Zeolit znam da je odličan za izbacivanje toksina iz tela , i kao eliksir mladosti je.

Ps . pročitala sam SVE tvoje današnje postove. Very Happy Srce si!
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 15 Dec, 2008 20:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nema to u apoteci...
To se ovako nabavlja privatno.
Covek koji je to smislio kaze da otvara firmu na Novom Zelandu-a da ce onda da odande uveze u Srbiju-posto svi Srbi vole i cene nesto sto je sa "strane", mnogo vise od domaceg proizvoda...

Nadam se da si uzivala citajuci postove-danas sam bas bio nesto inspirisan da povampirim neke stare dobre teme -
koje su bile bezrazlozno zapostavljene.

To me je Tale od juce inspirisao..
Mirko
Gost

Poruka Poslao: 04 Jan, 2009 20:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tek sam sad primetio da postoji i ova interesantna tema o kvalitetu vode
koju pijemo. Iz licnog iskustva a i na bazi dokumenta sa kojima raspola-
zem mogu da tvrdim da Beogradjani ne piju najzdraviju vodu. Ovu svoju
tvrdnju mogu potkrepiti Zapisnikom iz 2001.g. koji je sacinjen u kafileriji
u Borci na Ovcanskom putu u kome je zapisano da je tada svoje hemika-
lije i ostale otpatke donosila na spaljivanje samo laboratorija Hexalab.

Pokusavajuci zajedno sa ljubiteljima zivotinja iz Novog Sada da zaustavi-
mo spaljivanje pasa i macaka lutalica i raznoraznog medicinskog otpada
u peći bez atesta, stigao sam i do tadašnjeg Sekretara za zdravstvo grada
Beograda Dimitrijevića sad delegata DSS-a u skupstini Srbije koji mi je tada objasnio da stotine laboratorija iz Beograda sve svoje hemikalije ispusta u kanalizaciju. Sve to zatim dolazi i do vodotokova Save i Dunava pa naravno i do izvorišta vode za piće.

Dalje zaključke ostavljam posetiocima foruma Objave.

Pozdrav od Mirka.
 Nazad na vrh »
Dušan
Hodočasnik

Poruka Poslao: 23 Jan, 2009 17:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

PIJTE VODU NA PRAZAN ŽELUDAC

U Japanu je navika piti vodu odmah nakon buđenja. I znanstveni testovi su također uvidjeli prednosti te tehnike. Liječenje vodom daje rezultate za "stare" i ozbiljne bolesti kao i za "nova " moderna oboljenja - priznato je kao 100%-tno efikasno za liječenje slijedećih bolesti:
glavobolja, bolovi u tijelu, srčani sustav, artritis, brzi otkucaju srca, epilepsija, masnoća u krvi, bronhitis, astma, TB, meningitis, bolesti bubrega i mokraćnih organa, povraćanje, gastritis, dijareja, hemeroidi, dijabetes, zatvor, sve bolesti očiju, bolesti materice, rak i menstrualani poremećaji, bolesti uha, grla i nosa.

METODA LIJEČENJA

1. čim se probudite ujutro, prije nego operete zube, popijte 4 x 160 ml (640ml) čaša vode
2. operite zube i usnu šupljinu i nemojte jesti ni piti ništa narednih 45 minuta
3. nakon 45 min. možete mormalno jesti i piti
4. nakon 15 min. (koliko je trajao vaš doručak/ručak/večera) nemojte jesti ili piti ništa narednih 2 sata.
5. oni koji su stari ili bolesni i ne mogu popiti 4 čaše vode odmah na početku (dok se ne priviknu) mogu početi tako da popiju odjednom koliko mogu a onda svakim danom povećavati količinu vode dok ne dosegnu te 4 čaše vode.
6. ova metoda izliječit će bolesne i a zdravi će uživati još veće zdravlje

KOLIKO JE DANA POTREBNO DA SE IZLIJEČE SLIJEDEĆE BOLESTI:

1. visoki krvni tlak - 30 dana
2. gastritis - 10 dana
3. dijabetes - 30 dana
4. zatvor - 10 dana
5. rak - 180 dana
6. TB - 90 dana
7. oni koji imaju artritis, ovu metodu liječenja mogu provoditi samo 3 dana u prvom tjednu, a od drugog tjedna nadalje, dnevno.

Ovo liječenje nema popratnih efekata, osim što ćete češće ići mokriti.
Dobro bi bilo da ovo uzmemo za dnevnu praksu tokom cijelog života, a ne samo dok liječimo bolest. Pijete vodu i ostanite aktivni.
Ima smisla. Kinezi i Japanci piju vruć čaj tijekom jela ... ne hladnu vodu. Možda je vrijeme da usvojimo njihove navike pijenja (u malim gutljajima) tijekom jela.
Ovaj članak je koristan za one koji piju hladnu vodu.
Lijepo je popiti neko hladno piće nakon obroka, ali hladna voda će zbiti masnoće koje ste upravo konzumirali - usporit će probavu . Kada takve tvorevine reagiraju s kiselinom, slome se i crijeva ih apsorbiraju brže nego krutu hranu. To će izbrazdati crijeva (oštetiti crijevne resice) i uskoro će uzrokovati debljinu i voditi do raka. Zato je bolje piti toplu juhu ili toplu vodu nakon jela .

Važna napomena o srčanom udaru: morate znati da nisu uvijek isti simptomi prije srčanog udara bol u lijevoj ruci. Budite svjesni intenzivne boli u čeljusti (vilici). Mučnina i intenzivno znojenje također su uobičajeni simptomi. 60% ljudi koji su imali srčani udar tijekom sna, nisu se više probudili. Bol u čeljusti može vas probuditi iz čvrstog sna. Budite pažljivi i svjesni toga. Što više znamo, imamo više šansi za preživljavanje...

Kazu : biće vrijedno ako spasimo bar 1 život.
Srce si!
Tragalac

Pridružio: 07 Dec 2008

Poruka Poslao: 03 Feb, 2009 21:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

bez obzira na kvalitet vode, čini mi se da mnogi ljudi ne piju dovoljno vode, tu naravno polazim od sebe, jednostavno zaboravim, naročito zimi se ispijaju kafe ,možda neki čaj ali vode ne.Ovaj mi tekst baš zvuči logično, da voda i leči, tako što ispira toksine.Hvala za ovaj tekst, počela sam da pijem vodu, mada ne preporučenu dozu, ali je za mene i to napredak.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PRIRODNA KOZMETIKA I SREDSTVA ZA DOMAĆINSTVO
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 95514 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 51945 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 43842 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43447 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 23388 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 36462 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43787 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)