Vadim Zeland Transerfing Realnosti
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 31 Mar, 2011 07:06 am    Naslov: Vadim Zeland Transerfing Realnosti
Odgovoriti sa citatom

Вадим Зеланд - Трансерфинг реальности (2009)

Vadim Zeland je vrlo tajanstvena osoba, malo ljudi zna nešto o ovoj osobi, malo njih je vidjelo njegove fotografije. Evo šta on kaže o sebi:

"Prije raspada Sovjetskog Saveza bavio sam se istraživanjima u oblasti kvantne fizike, zatim - računarske tehnologije, sada - knjigama. Živim u Rusiji po nacionalnosti sam Rus, tačnije, četvrtina Estonac ostalo je irelevantno.
O svom uspjehu, mogu samo da kažem da Transerfing funkcioniše besprekorno . Ali da reklamiram svoj lični život ne namjeravam, jer onda prestaje da bude lični."
Na Internetu postoje mnogi video snimci njegov intervju , gdje govori o Transerfingu.Njegovo lice je pokriveno naočarima.

Transerfing Realnosti - ezoterično učenje , koje je publikovao Vadim Zeland 2004. g. u seriji istoimenih knjiga. Podržavajući ideju multivarijantnog svijeta, autor opisuje učenje kao tehniku "premještanja" sa jedne "grane" realnosti na drugu, zahvaljujući energiji ljudske misli, namjerno usmerjene na ostvarivanje određenog scenarija. Praktično značenje učenja je da osoba podešava svesno kontrolu nad svojim mislima i svojim odnosom prema svijetu, može da bira (u određenim granicama) verziju stvarnosti po svojoj želji.
Sajt autora:
http://zelands.ru/

Link

plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 31 Mar, 2011 08:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Neverovatno! Neverovatni sinhroniciteti, koincidencije, i ostali -teti i -encije!

Cela tema "Novo, hologramsko lišće Učenja BHS", odnosno ceo smer teško uhvatljivih slutnji, kojima sam bio obasut u poslednjem periodu - na potpuno je istoj talasnoj dužini sa idejama ovog gospodina Zelanda! (Tj. nisam stigao da sve pažljivo pogledam i pročitam, samo sam ovlaš pogledao neke najave i rezimee, ali slutim da - to je to!)

Rade, hvala na ovom za mene možda izuzetno značajnom idejnom posredovanju!

"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
rade1969
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 31 Mar, 2011 11:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nema na čemu Plavi zrače.
Ne samo na ovom foruma nego uopšte svako djelovanje koje vodi pojedinačnom i zajeničkom napredovanju je naš zajednički cilj,alate koje koristimo u oblikovanju nas samih i naše stvrnosti su stvar našeg individualnog rezoniranja s njima,u tom smislu svako ko mjenanjući sebe mjenja svoj mikro i makro svijet i tako utiče na stvarnost u šitem smislu.Te naizgled male promjene rezonirauju sa drugim malim promjenama i posmatrane sa globanog stanovišta Zemlje dobija se jedna potpuno drugačija slika stvarnosti u kojoj imamo ogroman potencijal kao ljucka bića.
Ovaj forum je napravio veliki i značajna iskorak u pružanju informacija i mogućnosti da svako predstavi alate koje koristi u svom radu na sebi kreirajući svoju stvarnost.

Nađođ i neke knjige Vadima Zelanda pa ih možete pogledati.

http://http://www.4shared.com/dir/4kfbhFkX/Vadim_Zeland.html
rade1969
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 31 Mar, 2011 12:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

SVI SMO JEDNO

Ko smo u odnosu na pretpostavku da smo svi povezani ili još više od toga - da smo svi jedno? Šta kaže psihologija o bliskosti i povezanosti? Šta su energijske nauke i prakse i šta proučavaju? Zašto naučnik Greg Braden tvrdi da smo svi jedno?

Gosti u emisiji su psiholog Zoran Milivojević, profesor matematike na PMF-u u Novom Sadu i instruktor u energijskim naukama Vladimir Kostić i dirigent iz Francuske Lionel Lićini, predavač na energijskim naukama i praksama.

Autorka i urednica: Nina Martinović

Ova tema se nekako prirodno nadovezuje na predhodno izlaganje Vadima Zelanda.
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 31 Mar, 2011 14:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pre par godina, ako se dobro sećam, pred kraj Avgusta, došao sam do Zelandovih knjiga i pun oduševljenja, zbog onoga što sam čuo o njima, poneo ih na more, . Bio sam presrećan što ću za odmor imati dobru literaturu.
Medjutim, kada sam počeo da čitam prvu u nizu, imao sam takav unutarnji otpor da mi je knjiga sama ispadala iz ruku. Na kraju sam ih sve ostavio i do danas ih nisam pipnuo.

Ništa me više nije interesovalo u vezi Zelanda.
I evo, sada, kada naidjoh na ovaj klip, reših da ga odgledam i proverim svoj nekadašnji stav.
Na žalost, ili na radost, sve je ostalo isto.
Ovaj klip mi samo potvrdjuje da je Zeland duboko uznemirena ličnost sklona manipulaciji i željna moći.
Utoliko više ovaj holivudski pokušaj prikazivanja Zelanda u nekoj eteričnoj, sugestibilnoj, crvenoj atmosferi, sa vatricom u kaminu, deluje patetično.
To što on priča u ovom klipu, cedeći reči tempom od reč na minut, kao da je udrogiran, ne prestajući da lomi prste (obratite pažnju na to koliko je puta morao duboko da udahne) , toliko je jadno i ispod nekog sasvim prosečnog intelektualnog nivoa, da je svako naše izdanje „Trećeg Oka“ pravo otkrovenje za njega, „channeling from Serbia“.
Ipak je on samo još jedan „new age pulen“ koji bi da nam vrti mozak, a u stvari ono čemu teži je tako prizemno, hoće hleba bez motike (reč hleb danas može da znači svašta, pa i droga).
I po ko zna koji put se potvrdilo da što je neko veći duhovnjak, to je veći neurotik.
Čast izuzecima, ali da bude jasno, ima i takvih.

Pitam se, dokle će takvi tipovi da se nameću društvu i ljudima? Dokle će da dejstvuje negativna selekcija: što veći kompleks i traumu neko nosi, to mu je viši položaj u društvu zagarantovan.

Ko je pomenuo matrix, daždevnjake, kontrolore, programiranje itd ?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 31 Mar, 2011 16:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::

Pitam se, dokle će takvi tipovi da se nameću društvu i ljudima? Dokle će da dejstvuje negativna selekcija: što veći kompleks i traumu neko nosi, to mu je viši položaj u društvu zagarantovan.

Ma, ko će se nositi sa njima?

Mi očito treba da radimo svoj posao...jako daleko od slave...jako daleko od priznanja...jako daleko od bilo kakvih nagrada...jako daleko od bilo kakvih nadanja ili ocekivanja da će nam se to što radimo ikada isplatiti na nebu (a kamo li na zemlji).

Radimo zato što volimo.
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 31 Mar, 2011 16:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I naravno, biseri su retki,
i ne mogu se naći u best selerima.
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 31 Mar, 2011 16:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svi imamo svoje duhovne slagalice, slažemo ih na svoj način.

Dovoljno je da u jednom kamenčiću (duhovni tekst, knjiga...) nađemo neku ideju ili nekoliko ideja koje su nam potrebne u našoj slagalici, i - eto koristi od njega.

Na koji kamenčić ćemo, pritom, naići, na koji ćemo obratiti pažnju, koji osmotriti - zavisi od frekvencija naše svesti, od toga koje nam ideje nedostaju u našoj duhovnoj slagalici.

Ne mislim ni ja da je celovit duhovni ključ u Zelandovoj teoriji. (Negde sam na 2/3 gledanja snimka, gledam sporije, onoliko sporo koliko i on govori... Pošto je ovo tema o njemu, davaću povremenio svoje komentare, kako budem napredovao. U gledanju i čitanju.)

Na prvi pogled: Zeland je neka uzvišenija varijanta jedne relativno duge (ja znam za početke u XIX veku) linije teorija i iskustava čovekovog upravljanja... tj. pokušaja upravljanja sopstvenom sudbinom.

Problem koji se u svim tim naporima postavlja je: RASKORAK IZMEĐU ONOGA ŠTO MI VIDIMO KAO DOBRO I KORISNO ZA NAS, I ONOGA ŠTO JE DUHOVNO DOBRO I KORISNO ZA NAS.

Odnosno - svim tim dosadašnjim teorijama i naporima nedostaje dobra duhovna osnova, prilično duhovnog iskustva.

Bez njih - čovek može težiti, kao što su i pokazivali oni koji su primenjivali te modele, ciljevima koji znače njegovo trošenje energije na jačanje ega i na karmičko opterećivanje.

Zeland kaže da je do svojih uvida došao nakon što se našao "u jami", nakon što je bio "na ivici nervnog sloma". Možda je to bila neki njegov prolazak kroz zonu karmičkog čišćenja, onog koje mu je u ovom životu bilo moguće, koje je neophodni uslov da se počne razmišljati o teoriji upravljanja sopstvenom sudbinom, a da ta razmišljanja i iz njih proistekli praktični napori ne budu duhovno štetni za nas.

(Videću šta dalje kaže...)
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 31 Mar, 2011 17:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Možda zato što neko ko je rođen sa svim predispozicijama da uspe-

visok , zgodan, markantan, sa IQ dovoljno iznad proseka,

dakle fizičke , intelektualne predispozicije po pitanju logike i matematike ukazuju na to

da ima sve izglede da će uspeti u životu-deluje opušteno u svom životu i ne oseća naboj

da mora da se dokazuje i probija, jer su oči uprte u njega ogledalo šta mi vidimo u njemu-

a to je divljenje(govorim o većini).Njegova samouverenost je već nahranjena.

Dok sa druge strane imate ljude koji nisu bili tako srećni da ih je genetska kombinacija

roditelja unapred obdarila.

Ono malo potencijala koji imaju - ONI ANGAŽUJU - JESTE LI ČULI ZA POJAM

ANGAŽOVANE SNAGE??? Wink

Takvi ljudi moraju živeti i usmeravati fokus na skrivene snage.

Baš lepo što si to spomenuo-pre 7 dana sam se vozila busom-mlad čovek koji ima

ozbiljan defekt koji je zadobio na glavi vozio se busom.

Umesto da izazove kod mene sažaljenje, izazvao je strahopoštovanje na koji način se

bori za svoje mesto u društvu.On je angažovao sve svoje snage i živi život ispunjeniji

od mnogih koji imaju mnogostruko veće mogućnosti za to.Zaključak sam izvela slušajući

dva telefonska razgovora koja je obavio u autobusu.

Rekla sam sebi da ću kad tad dobiti jasnu sliku šta treba da naučim iz te scene.

Hvala ti Zosime, da nisi postavio to pitanje, još bi vode proteklo Dunavom, a da ja ne

shvatim šta je to.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 31 Mar, 2011 17:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U samom ovom ključnom objašnjenju - radi se o prepoznatljivoj varijaciji modela Džozefa Marfija iz "Moći podsvesti".

Praktično, u tom smislu ovde nema nekih novina, novina je još jedan vid potvrde dejstvenosti ovakvog modela.

"Dakle, smisao upravljanja stvarnošću je u tome da konstatntno usmeravate svoju pažnju na film koji želite da stavite u svoj projektor.
Počnimo sa tim da treba da izaberete kadar, sliku cilja kada je dostignut kraj, i da stalno živite sa njom bukvalno virtuelno, sistematski je pustati, takoreći kao slajd.

Potrebno je to raditi sistematski. Ljudi, po pravilu, ne rade to sistematski. Kad zadamo sebi cilj da formiramo svoju realnost u skladu sa misaonim obrascem, morali bismo da čekamo dosta dugo. Stvarnost je inertna kao smola.

Sve se dešava sa kašnjenjem. Tako i stvarnost reaguje na vaše misaone obrasce. Sa zakašnjenjem ponekad veoma velikim. Ovo je zbunjujuće. Um, ne videći rezultate, konstatuje: 'Ništa se ne vidi, ništa se neće desiti, to ne funkcioniše.'

A tu je i iluzija da svojim mislima ne možemo uticati na realnost. Da na nju možemo uticati samo na direktan način."

Tek je ono metafizičko-duhovno objašnjenje iz uvoda, u stvari, u nekim elementima na istoj talasnoj dužini sa konceptom "Novog hologramskog lišća Učenja BHS", i to je uzrokovalo ono moje oduševljeno reagovanje.

A to objašnjenje se ne može sasvim upoznati na osnovu ovog snimka.

Sve u svemu, ideja i praksa nastojanja da se utiče na sopstvenu sudbinu - ponovo se ovim aktualizuje, ali, mora se stalno imati u vidu upozorenje iz prethodne poruke: OVAKVI MODELI SU OPASAN BUMERANG ZA ONOGA KO NEMA IZGRAĐENE DUHOVNE OSNOVE, A JAKO ORUĐE ZA POZITIVIZOVANJE STVARNOSTI, U RUKAMA ONIH KOJI SU PROŠLI MAKAR NEKI VID KARMIČKOG ČIŠĆENJA.

ODNOSNO, DRUGAČIJE REČENO, I SAMI MOŽEMO DA ZAMISLIMO KOJE REZULTATE MOŽE DA DA MODEL UPRAVLJANJA SOPSTVENOM SUDBINOM - U RUKAMA DUHOVNO IZGRAĐENE OSOBE, A KOJE U RUKAMA OSOBE KOJA JE U KANŽDAMA EGA I ILUZIJA.

Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 31 Mar, 2011 18:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Talermane,

očigledno ti prija rad sa decom, jer evo, vraćaš se u formu. Very Happy

Ove tvoje reči

talerman ::

Mi očito treba da radimo svoj posao...jako daleko od slave...jako daleko od priznanja...jako daleko od bilo kakvih nagrada...jako daleko od bilo kakvih nadanja ili ocekivanja da će nam se to što radimo ikada isplatiti na nebu (a kamo li na zemlji).

Radimo zato što volimo.

dovoljne su da budu podloga nekoj novoj religiji koja neće deliti svet na belo i crno,
i NEĆE IMATI KANTAR U RUKAMA.
Znam da sve to za sada zvuči samo kao pusta utopija.

Kao kada bi nam neko obećao da će nam ceo život biti jedna predivna koincidencija…
(završite misao sami).
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 31 Mar, 2011 22:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
Talermane,

očigledno ti prija rad sa decom, jer evo, vraćaš se u formu. Very Happy

Ove tvoje reči

talerman ::

Radimo zato što volimo.

dovoljne su da budu podloga nekoj novoj religiji koja neće deliti svet na belo i crno,
i NEĆE IMATI KANTAR U RUKAMA.
Znam da sve to za sada zvuči samo kao pusta utopija.

Kao kada bi nam neko obećao da će nam ceo život biti jedna predivna koincidencija…
(završite misao sami).

pa, ne postoji nesto sto je novo, a da, U ISTO VREME, nije i staro.
mozda malo komplikovano za razumevanje, ali sa idejom teme, i onim sto jeste u opticaju.
samo je potrebno da to cujemo, kao i da cujemo i da budemo otvoreni i za tu religiju, koja je stara od Pamtiveka, inace ne bi ni postojala.
Ali, rpoblem i jeste u tome, sto mi ne zelimo da cujemo, mi samo zelimo da - KAZEMO!
ili da sami dodjemo do toga.
To i jeste deo POJEDINACNOG PUTA - PUTA RAZDVAJANJA,
da bi se povezalo i doslo, PONOVO, povezuzujuci kolektivno secanje od biljaka i zivotinja, do
SPAJANJA.
I onda sve brze frekve spajanja i razdvajanja, t.j. bolje reci
RAZDVAJANJA I SPAJANJA,
dok se ne dodje do nivoa da to moze da bude i u sekundi, ili u
zaustavljenom vremenu.
OBE STRANE DVOSTRANOSTI - ZAJEDNO, U JEDNOM.
E, TO pisem godinu i po dana, to pisu Vede, i vreme polako dolazi do ubrzavanja.
i drago mi je da deluje.
pojedinacno, ali vidim i barem malo i kolektivno.
sto kaze PLAVI.
raduje me da se blizmo vremenu kada ce ovo biti i razumljivo,
ali i prakticno - realizovano.
ali, nista novo u drzavi Danskoj, osim sto vise ljudi to spoznaje i udruzuje se, makar i po dvojice.
prvi portal prva vrata razdvajanja, pa onda - sledeca,
pa - mnostvo, beskonacno - kombinacija.
MOGUCNOSTI.
Povezivanja, spajanja, nadogradjivanja, uzimanja u sebe, prosirenja.
JA = KOLEKTIVNI DUH!
I kolektivno + pojedinanca - ISKUSTVA.
ACYNTA BEDA ABEDA.
SVAKO do tiga stize, svojim putem.

pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 31 Mar, 2011 22:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::
Neverovatno! Neverovatni sinhroniciteti, koincidencije, i ostali -teti i -encije!

Cela tema "Novo, hologramsko lišće Učenja BHS", odnosno ceo smer teško uhvatljivih slutnji, kojima sam bio obasut u poslednjem periodu - na potpuno je istoj talasnoj dužini sa idejama ovog gospodina Zelanda! (Tj. nisam stigao da sve pažljivo pogledam i pročitam, samo sam ovlaš pogledao neke najave i rezimee, ali slutim da - to je to!)

Rade, hvala na ovom za mene možda izuzetno značajnom idejnom posredovanju!

Plavi,

jako mi je drago kada vidim tebe da si necim inspirisan, a da to ne istices kao - sebe i BHS!

TO znaci da - napredujes,
A kada ti napredujes, onda i ceo ovaj forum napreduje.
Onda i kada pomislih da banujem sebe sa foruma, zbog nekih exibicionizma i licnog isticanja, a usput nisam video neki napredak kod ljudi,
onda me ovakva tvoja raspolozenja inspirisu, da dopisem, ipak jos ponesto.
Mozda i na dalje nerazumljivo, vecini, ali kao sto ti kazes, kad se zavrte sinhroniciteti, onda dolazi i do povezivanja, udruzivanja snaga, ideja, spoznaja, iskustava.
Mozda su neki sinhroniciteti na visem nivou, pa je malo ljudi koji ih osecaju, jer kao sto takodje kazes, mi imamo svoj odredjeni raspon frekvencija, na kojima ozemo da sinhroniziramo.
Ali i ono odozgo, suptilnije, makar i smo jedna osoba da je u sinhronicitetu, posle nekog vremena, bice spustanja i na druge frekve, pa tako i dobrobit za sitri krug ljudi.
Tako da cu da nastavim da pisem o ovome, jer kad ti napredujes, onda i ceo forum
a obradovao si me dva puta za dva dana.
i ovim ovde, i spoznajom ( ako si spoznao i iskusio), ali svakako citatom o BUDJENJU,
i shvatanjem SADASNJEG TRENUTKA,
da mi sve vec imamo u sebi, BAS SVE...
kao sto kazu i Vede, i da nam nije potrebno 2 miliona cisecanja karme i trpljenja, kada imamo mnogo vise kombinacija
uzivanja u beskojacnim mogucnostima
mesanja
RAZDVAJANJA I SPAJANJA,
SA Plavim, sa Alexom, sa andjelima, sa delfinia vodicima, sa BHS, naravno, ali i sa svima drugima,
PRIHVATAJUCI IH U - SEBE, prosirivajuci se.
to je poenta ove price.
ali NE SAMO KOLEKTIV,
I NE SAMO - POJEDINAC,
NEGO - MESANJE, OBE STVARI, U - JEDNO!
Kao talas kao deo reke, koji se preliva, i razgradjuje, sam, a u stvari, stalno je deo i kolektiva, reke.
Nadam se da ce ovo da se - NASTAVI,
JER
PREDJEN JE JEDAN VELIKI PORTAL.
a sada je sve lakse, jer imamo to iskustvo, i znamo kako lako ide, uvek, i sve, drugi put.
drugi portal, drugo mesanje karata,
drugo
PREDAVANJE
I
APSORBCIJA
TOGA
CEMU SMO SE
PREDALI!

Malo Budi, malo Hristu, malo Plavom, malo Taletu, malo Zosimu, malo devojcicama, malo kurvama, malo Shivi, Krishni...
malo - svima.
ili jos malo vise, ako vec ne mozemo - potpuno.
religija stara, ali - dobra.
spajanje i razdvajanje.
svega.
u sebi!

pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
bbrozo12
Napredni tragalac

Pridružio: 17 Jun 2010

Poruka Poslao: 01 Apr, 2011 04:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Čini se poput priče za malu djecu, ali kao da nitko od nas ne može SAM napredovati, kao da jedino zajedno možemo uspjeti, kao da smo prisiljeni biti udruženi.

1 na kvadrat = 1
2 na kvadrat = 4
3 na kvadrat = 9
4 na kvadrat =16..........
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 01 Apr, 2011 19:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Veština da se u značajnim pitanjima usredsredimo na marginalije i od njih gradimo glavnu temu. Uvek je to ovde bio princip, ali i u mom vanforumskom okruženju...

A glavna nit priče ide ovako... (Svi detalji opširno su navođeni u raznim temama PZ-podforuma, ne bih ih ponavljao.)

U jednoj fazi moramo da uđemo u zonu prerade karme, u jedan težak i bolan proces.

Nezaobilazan proces-mehanizam planetarno-kosmičke Pravde.

Razgradnjom karme izdižemo svest na više nivoe. ALI, TO NE DAJE NEKA SPEKTAKULARNA ISPOLJAVANJA, KAO ŠTO BI IH BILO U NEKIM ENERGETSKI URAVNOTEŽENIJIM VREMENIMA. Naprotiv: SVAKI POMAK SVESTI NAVIŠE - UPRAVO ZNAČI VEĆE OPTEREĆENJE, VEĆE MUKE, JER SE RADI O POVEĆAVANJU RASKORAKA IZMEĐU TEŠKIH VIBRACIJA OKRUŽENJA I IZDIGNUTIH VIBRACIJA SVESTI POJEDINCA.

Upravo zbog toga pojavljuje se još jedan VELIKI PROBLEM, kao logična varijanta prethodnog.

Kada kroz trpljenje razgradimo veliki ili najveći deo opterećenja koje smo po planu duše imali da razgradimo, MI NE ULAZIMO U STANJE SVESTI U KOJEM NAM SE SPONTANO FORMIRAJU NOVI CILJEVI, NOVE MOGUĆNOSTI, NOVE AKTIVNOSTI. MI SMO JOŠ UVEK U SVETU HAOSA I ENERGETSKIH NAPREZANJA, MI JOŠ UVEK NEMAMO DIREKTNO PRED SOBOM JASNE CILJEVE I AKTIVNOSTI, U KOJE MOŽEMO DA SE UPUSTIMO.

MI SVE TO TEK TREBA DA FORMIRAMO U SVOJOJ SVESTI.

KAKO?

TUu stupa na scenu ona linija teorije i prakse upravljanja sudbinom, od Kuea, pa dalje preko raznih pregalaca (Žago), do Marfija, Karnegija i, evo, do Vadima Zelanda, koji me-nas podseća na TU NOVU ETAPU, KOJA TREBA DA DOĐE NAKON PRERADE ONOG DELA KARME KOJI MI MOŽEMO DA UOČIMO KAO ZAVRŠENI DEO.

SITUACIJA NEPODNOŠLJIVOSTI JE SIGNAL DA TREBA DA PREĐEMO NA OVAJ "PLAN B".

VADIM ZELAND DOLAZI SA SVOJOM JOŠ RAZRAĐENIJOM TEORIJOM, U ODNOSU NA ONO ŠTO IMAMO KOD, NA PRIMER, MARFIJA, koliko vidim, povezano i sa nekim sagledavanjima iz kvantne fizike. Ta sagledavanja zasnovana na kvantnoj fizici su na istoj talasnoj dužini sa razmišljanjima sa kojima sam bio započeo u "Novom hologramskom lišću Učenja BHS", o načinima povezivanja, umrežavanja svega što postoji. ALI, TA RAZMIŠLJANJA SAM MORAO PRIVREMENO DA "STORNIRAM", JER MI JE TRENUTNO IPAK BITNIJE ENERGETSKO STABILIZOVANJE, na koje me je upravo Vadim podsetio...

DAKLE, TO SU FINESE DEŠAVANJA OD KOJIH NAM SE ZAVRTI U UMU, U POKUŠAJU DA SE SNAĐEMO. Da ponovim citat iz Učenja: odlučili smo da se inkarniramo i izuzetno složeno vreme.

NEZAOBILAZNI TEŠKI PROCES RAZGRADNJE KARME - U JEDNOM TRENUTKU MORAMO DA PROMETNEMO, PREOKRENEMO U PROCES MARFIJEVSKO-ZELANDOVSKOG UPRAVLJANJA SUDBINOM.

AKO NE NAPRAVIMO PREKRETNICU U PRAVOM TRENUTKU - UPADAMO U ZONU ENERGETSKOG ISCRPLJIVANJA OD STRANE SILA TAME-ILUZIJA. Tu su sve one žalosne priče kojima je ispunjen "Depresija Forum", u kojima ljudi kao sve više tonu u živo blato, iako je proces u koji su ušli - do određene granice bio vrlo funkcionalan i koristan. To su rizici mogućnosti masovnog prolaska kroz Put posvećenja, kada nemamo inkarniranog duhovnog učitelja visokog ranga pored sebe, a uz to - nalazimo se u teškim uslovima izuzetno niskih vibracija.

Koncept matrixa mi ima smisla, mada nisam u njega posebno zalazio. Drugačije se može reći: ako se, nakon razgradnje karme ne prešaltujemo na upravljanje sudbinom, PO DUHOVNIM KRITERIJUMIMA, KOJE BI TREBALO DA SMO U MEĐUVREMENU, KROZ PROCES RAZGRADNJE KARME, MORALI DA STEKNEMO, onda bivamo potčinjeni mukama koje nisu razgradnja karme, već energetsko iscrpljivanje.

Na primer: moje suočavanje sa tvrdokornim konzervativizmom kolega sa kojima radim, udari tog konzervativizma na moju svest - imali su svoju karmičku funkciju. Do određene granice. Kada, samoispitivanjima i sagledavanjima zaključim da je sve prešlo na nekakav prazni hod, na potpuno nefunkcionalno energetsko iscrpljivanje - onda znači da treba da aktiviram "plan B".

SVET DUALNOSTI TAKO KOMPLIKUJE SVAKU IDEJU, ČAK NAJBOLJU IDEJU KOJU IMAMO U POSTOJEĆIM ILI U SKORIJE VREME PRIMLJENIM DUHOVNIM UČENJIMA, DA, KAO ŠTO SE, OPET, KAŽE U UČENJU: DA NAM SE NE POZAVIDI. Sva složenost pitanja se može iskazati i na jedan drugačiji način.

Potčinjavanje Božjoj Volji ili Božanskom Planu, kroz smireno suočavanje sa iskušenjima i mukama - neosporan je princip, koji se ne naglašava samo u Učenju BHS. TAJ PRINCIP, OČIGLEDNO, ZNAČI NAŠU PASIVNOST U ODNOSU NA UDARCE SUDBINE ILI NA NAPADE DRUGIH, NA PRITISKE OKOLNOSTI. Kao što se kaže u Učenju: vrlo teška situacija, u kojoj mi treba da istrpimo udarce, a da ne reagujemo.

ALI, I OVDE JE ISTA PRIČA: SVE TO JE FUNKCIONALNO DO ODREĐENE GRANICE. DO GRANICE OD KOJE NAM POSTAJE VEĆ NEPODNOŠLJIVO TEŠKO. Jer mi u suočavanju sa karmom dobijamo testove i iskušenja koje možemo da izdržimo. Ako nam postaje nepodnošljivo - onda opet to dolazi kao SIGNAL za aktiviranje "PLANA B". Već sam naglasio kako je to išlo kod Vadima: niz uvida u vezi sa transferingom (tako, beše?) sledio je pošto je UPAO U JAMU ŽVIOTNIH DEŠAVANJA, DOŠAO DO IVICE NERVNOG SLOMA.

NISAM UZALUD POSLEDNJIH MESECI, što se može videti po temama, STALNO LAVIRAO IZMEĐU "SPIRITUALNE POZITIVIZACIJE" I "MUKA DOBA PREOBRAŽAJA". Kao da sam naveden da spoznam svu složenost i deliaktnost te linije razgraničenja između potčinjneosti Božanskom Planu i samoinicijativnosti.

Svi prigovori koji su upućeni na račun diskuatbilnih nekih momenata kod Vadima...

To je sada pitanje: koji nivo svesti je uopšte svakome od nas dat, da postignemo u ovoj inkarnaciji, iz toga proizilazi i DUHOVNI NIVO FORMULISANJA CILJEVA, KREIRANJE VIZIJA, ŽIVOTNIH PLANOVA. Slabije razvijena svest će imati težnje usmerene ka materijalnih momentima, razvijenija - KA DUHOVNIM MOMENTIMA. U ovom drugom slučaju - materijalni momenti će biti prisutni u nekoj optimalnoj meri.

U prvom slučaju pojedinac će imati težnje ka: uspehu u karijeri (napisana knjiga), bogatu kuću (kamin, itd.), putovanja, itd. U drugom slučaju - sa razvijenijom svešću sve ovo postaje potpuno nebitno, težnje se usmeravaju ka obavljanju svetlosne misije (na načine koji zavise od konkretnih životnih okolnosti).

Da je pokazano više sluha za suštine, ovde smo mogli da razvijamo jedan zajednički DOPISNI KURS "plana B".

Ovako, svako ide svojim pravcem, ja ću biti pomalo na "Haikuku"-temi, koliko da nisam neprisutan...

Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: BESEDE I BOG GOVORI SU PONOVO DOSTUPNE NA OBJAVAMA 0 adminfob 8233 11 Jan, 2010 21:27 pm
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 199785 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 149520 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1696177 08 Nov, 2010 01:48 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 60172 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 46783 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 43050 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)