MATRIKS
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 19 Jun, 2008 02:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"A ovo za razgovor u lucidnom snu sa ljudima koji spavaju mi je smešno : )Talermane, oprosti, ali da li ti uopste znas sta su lucidni snovi?"

Tajna,
drago mi je što sam te nasmejao.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Tajna

Pridružio: 18 Jun 2008

Poruka Poslao: 19 Jun, 2008 03:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Vesna, otpozdravljam. He-he... Talermane...
Dobro je da nisi shvatio pogresno ono sto sam napisala, nije mi bila namera da te uvredim ali bas dugo radim sa lucidnim snovima, a ti se prosu sa onim razgovorima, heheh... Lucidni snovi su ipak samo snovi ali sa drugacijom percepcijom. Mogu mnogo pomoci u resavanju nekih problema, neki kazu da pospesuju i AP. Moja iskustva nisu bas takva. Ustvari, vidim da si negde napisao kako izvodis AP, putujes u neke svetove... Meni to ne lici uopste na AP, vise na odredjene snove ili iluzije koje se javljaju u toku meditacija, mnogi tu zapnu misleci kako su doziveli nesto, a ustvari se nas um igra s nama. Nije to bas tako lako izvoditi. Iskreno, niko do kraja nije ni objasnio sta je konkretno AP. Cak i cuveni autoriteti na tom polju se ne slazu oko mnogih stvari. Zamke su velike i nista se ne moze uzeti kao 100% realan uvid. Sto covek vise dozivljava takve stvari sve vise misli da je napredovao i zanosi se s tim, a u sustini se udaljava od spoznaje Matrixa. Posto rekoh da se igram lucidnim snovima, slozicu se da je najveci nas prijatelj u svemu svesnost. Ali uz tu svesnost mora se stalno vrsiti preispitivanje dozivljenog. I mnogo, mnogo vezbati mentalnu higijenu uz sve ostalo. Odoh… Nisam normalna, jos ne spavam…
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 19 Jun, 2008 04:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ko zna sta su uzroci matrixa?

Mozda u sledecem:

1. Mi zivimo u jednoj sferi koja se nalazi prilicno nisko u odnosu na mnoge osale prostore univerzuma. Ta nasa sfera i jeste neka vrsta zatvorene kutije, ogradjena zidovima koji nisu opazljivi nasim culima ali se mogu primetiti kada se nadjemo u drugacijim stanjima nase svesti. U toj tako omedjanoj sferi, postoje pravila igre koja se ne menjaju jmakar od onog vremena kada je covek poceo da pise na glinenim tablicama, sto se jos uvek, makar zvanicno, uzima kao pocetak pismenosti. U sistem zasnovanom na piramidalnoj sturkturi, hijerarhiji i obliku koji najvise odgovara materijalnim, kratkorocnim i kratkovidim interesima mocnih i uticajnih pojedinaca sa visih pozicija, mogli bi se uklopiti i sumerska trgovacka bratstva, i osmovekovna hriscanska crkva i MMF. Takav sistem je proizvod bioloskih, materijalnih i mentalnih aspiracija coveka i nema nikakve veze sa svescu. Makar u poslednjih 3000 godina, nasa civilizacija se zasniva na nacelima bioloskog, materijalnog i mentalnog opstanka, sto znaci na kratkorocnim zadovoljavanju ega i svega ostalog sto on povezuje u nizim aspektima naseg bica. To je i razlog zbog cega su drustveni sistemi od starog veka do modernog doba, uskladjivani sa zakonima prirode u kojima vaze pravila jaceg i sposobnijeg. Posto se covek nije uzdigao mnogo iznad zivotinjskog carstva, i u njegovim drustvenim strukturama preovladjuju nemilosrdni zakoni prirode sa svim svojim lancima ishrane, opstanka, odabiranja, isl. Moderni sistemi doneli su u tom pogledu izvesne pomake (socijalno, penzije, zdravstvo i sl). Ti pomaci nisu dovoljni, jer se i oni baziraju na istovetnim piramidalnim strukturama moci i takodje su odraz nasih mentalnih i nizih bazicnih aspiracija, zbog cega se ni jednoj ideologiji nije dogodilo da se ne iskvari kada pocne da se realizuje na terenu.

2. Ta nepromenjiva piramidalna struktura nekom odgovora, a pitanje je kome. Mogu da padaju carstva, pred naletima varvara posrcu civilizacije, nestaju citavi narodi i sta nailazimo posle toga na rusevinama i pepelu prethodnih kultura? Ponovo neke nove piramide moci zasnovane mozda ovog puta na plemenskom savezu. Kome to odgovara?
Odgovara egu, zivotinskoj prirodi coveka, nizim i mracnijim delovima nase licnosti. Mi kao ljudi nismo uspeli da podignemo svoju svest da bi smo mogli da postignemo neko pravednije drustveno uredjenje koje bi bilo zasnovano na dobrovoljnom umrezavanju a ne na hijerarhijskoj strukturi piramide moci.

3. Zasto onda nismo uspeli da podignemo svoju svest, da idemo iznad uma, da prevazilazimo ego? Zato sto su oni koji nesto o tome znaju, u poslednjih 3.000 godina ili drzali dobre pozicije u piramidalnim strukturama, pa su bili spremni na svakojake kompromise i kalkulantska resenja ili nisu bili u piramidalnim strukturama, ali su se povlacili pod onom starom glupavom narodnom poslovicom "pametniji popusta". Zato ja mislim da mudri ljudi, kao sto smo mi Very Happy vise nemaju pravo na cutanje. Dosta je bilo.

4. Posto je ta nasa sfera prilicno niska u odnosu na mnoge druge sfere, to takodje znaci da ni ona sama nije prevazisla svoj ego i nize aspekte svog bica zajedno sa njenim glavnim bozanskim principom Demijurgom. To je ozbiljan problem. To znaci da smo svi mi, zajedno sa Zemljom, planetama i kometama, u toj kutiji manje vise nemoci i da se suocavamo sa identicnim problemima. U kosmosu postoji, kako sam citao 24 osnovna zakona, i svi mi, moramo da im se povinujemo. Sto idemo prema visim sferama to imamo manje zakona, pa je i sloboda veca. Tamo gde je Bog, srediste ljubavi, tamo nema ni jedan zakon, pa je i sloboda najveca.

5 . U toj kutiji, koju karakterisu 3 dimenzije + vreme + 24 osnovna zakona, mi se borimo da opstanemo koliko mozemo fizicki, materijalno, bioloski, organski. Takva borba je osudjena na neuspeh. Poseban problem su razlicite demonske, vanzemaljske, ovozemaljske ili podzemaljske sile, koje se hrane nasim energijama, pa tako ispada da se mi ovde odrzavamo kako bi bili njihova hrana. Tim silama, nije tesko da odrzavaju status kvo - da razaraju svaku dobru ideju, da podmetnu klipove svakom dobromislecem coveku, kako se ne bi dogodilo da se ljudska bica previse uzdignu iznad svog ega i celokupnog sistema koji je na tom egu izgradjen. U tome im pomazu i mnogi ljudi, koji tacno vide ovaj problem, ali kazu, sto da ne, uz pomoc tih demonskih sila, ja cu se popeti na vrh neke od tih piramida, prodacu mu dusu, ali cu za uzvrat dobiti vilu sa bezanom, mercedes, jahtu i drustvo sa poznatim licnostima. Eto, koliko pateticno nisko moze da padne covek koji u sebi ima spiritualnih afiniteta! Onda imamo i crkvu koja nam kaze, samo verujte, ali ne sticite duhovna znanja jer to jeres! Drzava postaje tamnica tela, a religija tamnica duha, bas u skladu sa ovom kutijom u kojoj zivimo i u kojoj postoje ti demijurski principi.

6. Pa sta onda da radimo?

Treba da radimo na tome sto uspeva da probija zidove ove kutije, kako bi se povezivali sa visim sferama i pravim izvorima Boznaske svetlosti. A sta probija zidove ove kutije?

Ljubav i visoka svest.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 19 Jun, 2008 04:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tajna,
ti se svojski trudis da me iznerviras Very Happy

Pazi ovako,
bas kao sto ti meni ne verujes da imam astrlane projekcije, isto tako ja tebi ne verujem da ti sanjas.

Ja tebi ne mogu dokazati da imam astralne projekcije, ali hajde, dokazi ti meni da sanjas?

Ja ti ne verujem da si ikada imala i jedan san Smile

Sto se ticne onog lucidnog sna u kome sam naveo da sam budio druge spavace ciji su se snovi ukrstili sa mojim, probaj i ti, u toku nekog od tvojih lucidnih snova, da zaustavis nekog, da ga nazovemo, slucajnog prolaznika i da ga nesto upitas.

Primetices u mnogim slucajevima da on spava, da hoda hipnotisan, da uopste nije svestan sebe, da kroz san ide u skladu sa tudje zacrtanim scenarijima,

nista te ne kosta da isprobas taj eksperiment.
 Nazad na vrh »
Tajna

Poruka Poslao: 19 Jun, 2008 05:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi moj : ) Talermane...
uopste se ne trudim nesto takvo, zasto bih... Uostalom, nisam rekla da ne verujem tebi ali na osnovu svojih iskustava i bogatih iskustava ljudi koje znam (a koji se bave raznim stvarima, izmedju ostalog mnogi od njih su clanovi OTO) ne mogu videti iz tvojih postova da si izvodio AP. Opet, ne vidim razloga da se trudim opovrgnuti ili dokazati bilo sta u tom kontekstu. Pa, nisam se ukljucila na forum zbog toga da bih se s nekim prepirala kao dvoje male dece : ) Sto se tice verovanja i neverovanja ako mozes sebi dozvoliti da ne verujes da neko sanja kako onda znas sta je AP : ) Nadam se da je ovo sto si napisao za experiment u lucidnom snu shala jer ako nije onda si debelo zalutao u svet maste i svog ega, suzdrzacu se profesionalnog komentara. Kao sto rekoh - um se igra s nama. Lepo je sto imas lucidne snove i trudi se da uradis nesto korisno za sebe, a ne da zaustavljas ljude iz sna i pokusavas ih probuditi. Pokusaj sebe jos vise probuditi jer imas neki dar, mada ti moram reci da lucidne snove ima skoro svako ali ih se ne seca, inace slabo pamtimo snove. Sve to se moze i mora vezbati. Potrebna je malo veca svesnost i vec se nesto desava... Lucidni snovi mogu coveku otkriti mnoge stvari o njegovoj licnosti i zivotu. Za pocetak procitaj neku knjigu od Kastanede kad vec pricas o takvim iskustvima, vidim da nisi jer bi znao neke stvari. Kastaneda nije merodavan u dovoljnoj meri ali je veoma dobar u ovom tvom slucaju. Ne mogu da se setim u kojoj knjizi tacno se opisuju ovakvi slucajevi koje si naveo (davno sam ih citala) ali mogu ti dati sve njegove knjige u PDF i masu drugih. Ponavljam da se istrazivanjem lucidnih snova bavim odavno i ozbiljno, nemoj sa stanovista svojih subjektivnih iskustava iznositi neke stvari na ovaj nacin i jos sumnjati da neko uopste sanja. Svi sanjamo : ) Inace, meni je 33 godine i diplomirani sam psiholog, sa prosekom 9.81 (ovo sam navela da bi neke stvari iz gore napisanog bile jasnije i bar donekle potkrepljene). Puno lepih snova i Astralnih iskustava ti zelim : )
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 19 Jun, 2008 05:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga Tajna,

meni je 38 goidna, a po zanimanju sam vitlac vatrene sablje slobode, nosilac kamena mudrosti, citlac akaskih zapisa, a ako si Beogradjanka, to moze znaciti da smo i pohadjali istu ustanovu koja pruza konvencionalno obrazovanje a zove se Fiilozofski fakultet.

Moja iskustva idu pre procitanih knjiga. Tako je bilo kada mi je bilo 18 godina, a tako je danas.
Takva mi je karma valjda.

Nisam clan OTO (opstetehnicko obrazovanje?),
nisam clan ni jedne asocijacije, organizacije, skole,
nisam imao gurua, nisam pohadjao kurseve,
moji jedini ucitelji su bili oni koji se ne krecu na ovoj fizickoj ravni, to su moji etericni prijatelji kojima sam prepustio da me vode. Njima verujem mnogo vise nego na primer Kastanedi.

A zasto je to tako, ne znam. Valjda mi je takva karma.

Razlog zbog cega sam poceo da se aktiviram po forumima je taj sto zelim da razmenjujem misli i sa zivim ljudima. Imam potrebu za tim. Imam potrebu da ucim i da poducavam, sve na jednoj prijateljskoj ravnopravnoj osnovi - sto znaci da ti znas nesto vise od mene, a ja nesto drugo znam vise od tebe. Nemoguce je da ti bas sve znas vise od mene, kao sto je nemoguce da ja bas znam sve vise od tebe.

To ne znaci da se u mom zivotu nece pojaviti jednom i neki zivi veliki majstor i ucitelj,
ali sudeci po dosadasnjim iskustvima, ne verujem da ce se to desiti - takva mi je karma valjda.

U sustini, 20 godina sam isao sam,
i moj put je takav da idem sam i budem sam.

Ko zeli da ide sa mnom na jednoj prijateljskoj ravnopravnoj osnovi, to moze,
a ko zeli da se istakne ispod ili iznad mene, to ne moze, jer ja nisam spreman ni da vodim niti da budem vodjen, nisam spreman da budem ucitelj niti da budem ucenik, odbacujem svesno piramidalne strukture zasnovane na bilo kakvih hijerarhijama, makar one bile duhovnih vrednosti. Mogu da budem i u zabludi zbog toga, ali cu slatko u toj zabludi i umreti.

Pozdrav.
 Nazad na vrh »
Tajna

Poruka Poslao: 20 Jun, 2008 02:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Drage Tajne,

meni je 38 goidna, a po zanimanju sam vitlac vatrene sablje slobode, nosilac kamena mudrosti, citlac akaskih zapisa, a ako si Beogradjanka, to moze znaciti da smo i pohadjali istu ustanovu koja pruza konvencionalno obrazovanje a zove se Fiilozofski fakultet.

Pozdrav.

hehehehehehe, kako je krenulo zavitlaces mene s tom sabljom ili kamenom u glavu…
Studirala sam u Moskvi i dugo tamo zivela

Nisam clan OTO (opstetehnicko obrazovanje?)
nisam clan ni jedne asocijacije, organizacije, skole,
nisam imao gurua, nisam pohadjao kurseve,
moji jedini ucitelji su bili oni koji se ne krecu na ovoj fizickoj ravni, to su moji etericni prijatelji kojima sam prepustio da me vode. Njima verujem mnogo vise nego na primer Kastanedi.

Nisam ni ja clanica bilo koje ustanove, osim jedne zdravstvene u BG-u…
Samo sam spomenula da poznajem dosta ljudi iz “ovih voda” o kojima je rec.
Kao sto sam rekla – Kastaneda nije merodavan ali je lepo i procitati neku knjigu iz takve oblasti, nadje covek razne stvari tamo, recimo pojasnjenja odredjenih pojava ili dozivljaja koje smo spomenuli, a bas u jednoj knjizi ima zanimljiva saga o onom tvom lucidu.

Razlog zbog cega sam poceo da se aktiviram po forumima je taj sto zelim da razmenjujem misli i sa zivim ljudima. Imam potrebu za tim. Imam potrebu da ucim i da poducavam, sve na jednoj prijateljskoj ravnopravnoj osnovi - sto znaci da ti znas nesto vise od mene, a ja nesto drugo znam vise od tebe. Nemoguce je da ti bas sve znas vise od mene, kao sto je nemoguce da ja bas znam sve vise od tebe

Lepo receno, poshtujem i slazem se ali Apsolutno je nemoguce da ti lucidne snove i slicne subjektivne dozivljaje proglasavas za AP i ocekujes da se jos neko slozi s tim, a taj neko se zajedno sa naucnim timom bavi istim stvarima, dugi niz godina. Pa, budi malo realan.
Uostalom, ne govorim ti ovo da bih bila u pravu, nego sto je opasno pasti u zamke tih iluzija. Zato malo nesto i procitaj (bez vredjanja, ovo se odnosi iskljucivo na literaturu iz oblasti o kojoj govorimo, nedostaje ti informacija i sam si rekao). Mnogo ce ti biti lakse da razumes neke pojave o kojima govoris. Hocu ti reci da percepcija nivoa svesti kao takva moze dovesti coveka u razna stanja ali to je sve – nista jer se informacije dobijene na takav nacin ne mogu poklopiti ako se izvodi ponovljeni eksperiment, znaci… Koliko puta si dosao na isto (identicno) mesto u tim tvojim AP? Nijednom, naravno jer se sve odvija u tvom umu. Te price o etericnim vodicima su nista drugo do plod maste. Kad bih ti ispricala sta mi radimo u lucidnim snovima pomislio bi da sam Trinity iz Matrixa : ) ali sve je to igra uz mogucnost da se razvije jos veca svesnost, nesto poput “virtual reality”. Nazalost, sve je u nasem umu, volela bih ja da nije i da mozemo ciniti cuda iz lucidnog sna ali ne moze. Ako govorimo o tzv. odvajanju svetlosnog tela, to je nesto drugo, a snovi su snovi. Ne znam nikog da to moze, samo sam dosta cula ili citala o tome i ne mogu nista tvrditi jer mi nedostaju relevantne informacije. Licno, probala sam to izvesti i bilo je nekih naznaka da to nekud vodi ali.... Ako si takvo neshto radio, bilo bi mi zadovoljstvo da kazes neku sitnicu na tu temu. Da ti kazem jos i ovo - Kod nas je zena koja se igra sa escajgom kao Uri Geler ali Uri je dokazani prevarant. Imamo jednog drugara koji vidi i cuje odredjene entitete koji ne pripadaju ovoj realnosti ali to nije bas za pricu i ovako sam previse rekla. Uglavnom, zanimljiva mi je ekipa. Nemoj mnogo da se opterecujes sa mojim postovima, nisu usmereni protiv tebe, samo caskamo : ) i nekom ce ovo biti zanimljivo da procita.
Pozdravcic!
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 20 Jun, 2008 03:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Koliko puta si dosao na isto (identicno) mesto u tim tvojim AP? Nijednom, naravno jer se sve odvija u tvom umu. Te price o etericnim vodicima su nista drugo do plod maste"
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tajne,
Postavljas mi pitanje da li sam bio na identicnom mestu tokom mojih AP, a onda sama odgovoras, "nijednom, naravno".

Kako mozes toliko da budes sigurna u to?

Pa, jos sam nov na ovom forumu, tek sam poceo da pisem,

Ali, u odgovoru na tvoje pitanje, kazem ti da ne vodim evidenciju, ali u poslednjih 40 AP, makar sam 20 puta bio na istom mestu (iste zgrade, dvoriste, fontana, ulice i sl).

Poz.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 08 Avg, 2008 02:37 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

DA LI SE PRETVARAMO U PLANETU MAJMUNA ?

( Izvodi iz teksta Ivone Živković )

Ljudski mozak je kao testo. Možeta ga uobličavati u hleb, perece, kore za pitu ili samo rezance. Od čoveka tako možete napraviti genijalnog izumitelja ili običnog "majmuna" .Ovo nisu otkrili psiholozi bihevioristi u 19. veku, kako se uči u školama, već drevni vladari koji su razmišljali kako je najbolje narod držati u podaničkom položaju. Kao što majmunu treba drvo i banana, narodu treba vera i ubeđenje. Ljudi su duhovna, a ne instiktivna bića. Zato su prvi vladari bili istovremeno u sveštenici. I danas se ljudima upravlja na isti način, samo se pored profesionalnih sveštenika za to koriste i informativne agenciji, mediji, obaveštajne službe, agenti uticaja, politčari, ideologije, novac, i naravno policija i vojska. Ako uspete da imate kontrolu nad svim ovim, vi možete biti APOSLUTNI VLADAR SVIH LJUDI NA PLANETI. Naravno, prvo što ćete uraditi je da sve ostale ljude na Planeti pretvorite u upotrebljive «majmune».

Da li se Zemlja polako pretvara u «PLANETU MAJMUNA», procenite sami.

ODISEJA 3001- ZEMLJA, PLANETA MAJMUNA
"Nekada davno na ovoj planeti su živeli čovekoliki ljudi koji su imali razmišljanja i izuzetan intelektualni potencijal. Na žalost, to se od nas danas prikriva. Mi danas učimo u školi da smo mi MAJMUNI prva razumna bića na planeti Zemlji.

Dakle, vi ne možete da znate ISTINU, ali možete u nju da sumnjate ili da verujete. Uveravanje ljudi je upravo veština koja je sastavni deo psihološkog ratovanja i naziva se propaganda. Verujem da većina vas koji posećujete ovaj sajt shvatate da je Srbije danas okupirana zemlja. To što strana vojska nije još na ulicama najvećih gradova Srbije, verovatno je samo pitanje vremena. Da bi strana vojska ušla potrebno je prvo izazvati nemire i pojačati političke netrpeljivosti do nivoa kada do zuba naoružani "mirotvorci" moraju da uđu da razdvajaju zavađene građane, politički i etnički podeljene. I kad su već tu pokupe svoj "ratni plen". A mediji su najbolje sredstvo za stvaranje podela i raspirivanje mržanje.

Ko su ONI?

Kada je pre nekoliko godina kontroverzni Englez, Dejvid Ajk izdao svoju knjigu «Najveća tajna», sažeo je na veoma popularan način mnogo istorijskih detalja koji su zvaničnoj istoriji bili potpuno nepoznati. Uradio je to (možda baš pod zaštitom nekog nad-vlastelina) kako bi običnim ljudima uz malo fantastike sa kojom sve navedeno deluje prilično sumanuto, razotkrio upravo tu hiljadama godina čuvanu tajnu.
Ta tajna glasi:
svetom vladaju dinastije povezane krvno i interseno i neke vuku korene još iz drevnog Vavilona. Preciznije svetom vlada i danas jedno trgovačko bratstvo nazvano Vavilonsko bratstvo. Ovo bratstvo je svoje trgovačke poslove stotinama godina razvijalo vešto praveći sebi slobodne trgovačke puteve na Istok i na Zapad. U Evropi su ovi trgovci ostvarili najveći uticaj u vreme i nakon navodne propasti stare rimske imperije, koja zapravo nikada nije propala već je samo promenila ime. U kasnijem periodu su u Evropi bili poznati kao venecijanski trgovci.

Njihov simbol je vavilonski lav i danas prisutan na mnogim porodičnim, državnim i korporativnim grbovima. Baš kao i egipatska piramida, koja se nalazi na američkom dolaru, novčanici koji ONI emituju preko svoje privatne banke FED. Simbol trougla se takođe nalazi u nazivima mnogih svetskih kompanija koje su sve deo jedne familije.
Cionizam je kao i komunizam tvorevina iste venecijanske (vavilonske) trgovačke vlastele. I nema veze sa drevnim Judejima.
Sam sistem vladanja ovog Bratstva napravljen je odavno na hijerarhijskom modelu baš u obliku piramide, što je i logično jer se samo tako može efikasno vladati. Održao se i do danas, ali je vlastela danas za obične građane nevidljiva. Šuma od koje se oni ne vide zove se - DEMOKRATIJA ( DEMONkratija). Za demokratiju kao sistem vladavine važi stara srpska izreka: sto babica- kilavo dete.

Dok se narod kilavi i bira svoje političke babice da bi ga zamlaćivali i obmanjivali, vlastelini jačaju svoju istinsku moć. Ona počiva na prikupljanju zlata, kontroli novčanih tokova i trgovačkih puteva, kontroli prirodnih resursa (hrane, minerala, energenata), kontroli medija (uključujući tu i sve religije), nauku i istoriju i kontrolu naših života. Naravno, jer mi smo svi njihovi podanici, a građani bez zemljišnog poseda su čisti robovi. Zato oni najviše vole građansko bezemljaško društvo i plaćaju razne nevladine organizacije tipa "građanske inicijative".

Ovu filozofiju trgovaca i njihovu težnju ka globalizmu, mnogi sledbenici globalizma a koji koji nemaju ni zrno kapitala, uopšte ne razumeju.

ŠTA JE GLOBALIZAM?

Zamislite da ste investirali nekoliko milijardi dolara u naftne bušotine u Saudijskoj Arabiji. S obzirom da je u pitanju posed koji nije vaš, morali ste nekim ugovorom da dobar deo kolača (nafte) na mestu gde bušite ostavite vlasniku. Recimo da je to neki arapski vlastelin (šeik), koji ima kontrolu nad lokalnim stanovništvom. I sa njim ste napravili pogodbu. Problem je što naftu odatle treba da transportujete preko 15 000 kilometara na najveće tržište, na primer SAD.

To znači da morate skupocenu sirovinu prevesti preko još mnogo tuđih poseda. Zamislite da vas svaki vlastelin oporezuje, uzme vam deo robe ili vas jednostavno svojom vojskom presretne i uzme vam svu naftu. Dakle, morate smisliti kako da kroz sve teritorije obezbedite prijateljski dil, ali takav da vas košta što manje.

Ova međunarodna trgovačka veština se naziva još politikom. Država je najveći ekonomski posed. Veština međudržavne trgovine se naziva državnom politikom. Kada ste u poziciji da morate da transportujete robu (u ovom slučaju naftu) preko više država onda je najbolje da imate kontrolu nad tim državama i narodima. Kako ćete je ostvariti pitanje je samo vaše domišljatosti i fizičke sile kojom raspolažete.

Možete pobiti narod i izvršiti genocid i jednostavno isprazniti teritoriju. Možete ubiti vlastelina i njegove naslednike sa kojima ne možete da napravite dobar dil, i onda putem kontrolisane revolucije ( uz pomoć demokratije ili komunizma) postaviti svoje robove na «vlast» ili svoju ili familijarnu vanbračnu decu (da niko ne zna da su vaša) što je učinjeno u Rusiji, Francuskoj, Nemačkoj, Titovoj Jugoslaviji. Ili dovedete članove dalje familije koje stavite na kraljevski tron (što je učinjeno u Engleskoj, Holandiji, Španiji, Kraljevini Jugoslaviji...) A možete se bračno oroditi sa vlastelinskom porodicom, ukoliko su oni u stanju da vam budu dobri biznis partneri. Kod vlastele brak i deca su takođe biznis. Priča o bračnoj ljubavi ili ljubavi prema deci je priča za narod. Deca su naslednici i nastavljači gramzive krvne loze. A ženidbe i udaje sa krvnim srodnicima su zato najpoželjnije. Nema mnogo "razvodnjavanja" zle krvi . Što veće mešanje krvi je preporučljivo samo za običan narod. Zato se incest najoštrije osuđuje.

Tako je za globalan biznis najvažnije imati «friendly government» na svakoj teritoriji kuda se protežu naftni putevi. Brisanje granica i regionalno i nacionalno prekomponovanje teritorija , ali i naroda, je zapravo uređivanje puteva kojim se transportuju nafta, zlato, dijamanti i mnoga druga roba, ali i oružije i droga kao biznis iz koga se finansiraju tajne operacije tajnih službi. Niste valjda ludi da vi to plaćate? Jednostavno im napravate prostor da se sami snađu i pomozite im da "operu" pare na vašim Kajmanskim ostrvima.

Marionetske stranke i nevladine organizacije, koje finansiraju i kontrolišu oni koje ste pustili da se "sami snađu" , nepogrešivo će se zato u "svojim " političkim ideologijama i programima zalagati za brisanje državnih granica i preuređenje državnih institucija. Poželjna je regionalizacija, a unitarna jaka nacionalistička država će se prikazivati narodu kao najveće zlo. Komunizam i liberalizam samo su neke od ideologija koje su vaši stručnjaci za ideološki rad teorijski obradili i servirali onim mozgovima koji su kao sunđer spremni da sve to upiju. Sva sreća da preko 95 posto ljudi na svetu upšte ne koristi svoj mozak za razmišljanje, već isključivo kao antenu (sunđer) za primanje informacija.

Ljudi koji žele da imaju svetski biznis znaju da se bogatsvo ne stiče preko noći i da za to treba imati i znanja i strpljenja i, naravno, pravilno odgojene potomke - naslednike. Zato se veština vođenja politike uči u najelitnijim i najskupljim školama. Državna politika koja se izučava u građanskim školama namenjenim podanicima, kao što su komunistički fakulteti koje je otvorio za brzu "edukaciju" raje Josip Broz, samo su obična magla za robove koji vole da se kite akademskim titulama. Ali tu znanja nema, Pravo ZNANJE ne može dobiti svako. Trgovačke tajne i istorija koja nigde nije zapisana prenose se sa kolena na koleno samo odabranima da vladaju. Beogradski Fakultet političkih nauka je upravo škola za učenje GLUPOSTI.

Tako, kada ostvarite dovoljno moći, i zaradite prvi trilion dolara (što je najmanja ulaznica za klub vlastelina) možete lako da slabite konkurenciju i sve potencijalne konkurente podredite svojim interesima. Ili ih jednostavno uništite.

OD LJUDI NAPRAVITI «MAJMUNE»

Na prostoru od oko 15 000 kilometara kuda sa Srednjeg Istoka do SAD prenosite naftu živi nekoliko stotina miliona ljudi. Sve njih morate vešto kontrolisati, kako vam ne bi opelješili zlata vrednu naftu. Znanje je moć koje vredi više od ubojitih bombi, pa onaj ko poznaje ljudsku dušu zna i da njome upravlja, odnosno zna da se ljudskom spoznajom može lepo manipulisati. Kao testom. Nekada su to radili sveštenici, a danas agenti uticaja. Platite stručnjake da vam taj posao odrade i to najbolje tako što ćete od ljudi napraviti «majmune» koji neće shvatiti šta je za vas nafta i kako vi pravite biznis sa onim što izvlačite iz njihove zemlje.

Dakle, ako vam je tržište globalno, morate nametnuti čitavom svetu sistem edukacije i informisanja koji će ih totalno umajmunisati u intelektualnom smislu. Napravićete od podanika «majmune» koji će se zadovoljavati samo bananama. Te banane ćete uobličiti u NOVAC , čiju vrednost VI kontrolišete, a onda među »majmunima» napravite podelu tako da oni koji više rade za vas (i zapravo su veći majmuni) budu bolje plaćeni. I svi "majmuni" će početi da se zalažu za kapitalizam i globalizam.

Naučite ih da vam za «banane» pomažu u nadgledanju vašeg biznisa i to tako što će potpuno zaboraviti da vi pravite biznis sa njihovom sirovinom, njihovim radom i uz njihov nesvesni pristanak. Čak će i oružijem, za samo nekoliko «banana», čuvati vašu naftu lišavajući tako sebe ogromne dobiti. Naravno, vi ćete im preko svojih medija kao najbogatijeg čoveka na svetu predstaviti nekog Bila Gejtsa koji je procenjen na oko 12 milijardi dolara (ili banana), dok se vaše bogatstvo meri stotinama triliona dolara, u zlatu, dijamantima, zemljištu, nekretninama i živim robovima. Naravno, kada neki rob dođe do 12 milijardi dolara bogatsva, naložite mu da se od sutra bavi «humanitarnim radom».

Mudro, zar ne?

Da se negde ne bi pojavila i najmanja mogućnost da vas neko namagarči, izigra uzme vam biznis ili vas ošteti, morate brzo imati o tome informaciju i sprečiti ga. Naravno i ovu kontrolu vršite preko «majmuna». Zato ćete službe za ove poslove nazvati - Službama državne bezbednosti. Baš kao što ste i vaše privatne banke u kojima pravite novac ni iz čega nazvali «Narodnim bankama».U ovim tajnim službama svako zna da mora da zna samo nešto, a sve ostalo je, zna se -TAJNA. Neka i oni misle da rade to zbog sebe i očuvanja bezbedosti svojih banana

Današnja vlastela ima najveći biznis u nafti i u bankarstvu. Da bi ga zaštitili imaju pod kontrolom sve globalne medije, mnoge međunarodne organizacije (UN, Svetska banka, MMF...), merodavne istorijske institucije, izdavače, kao i najjače svetske vojne organizacije. I naravno, obaveštajne službe koje su SVE tajno povezane u sistemu hijererhije. Tu su i posebne tajne službe, za koje su i ne zna da postoje. Pod njihovom kontrolom su mnoge državne vlade, političari, parlamenti i nevladine organizacije, a glavna poluga političkog uticaja im je ono što se krije iza fraze: "MEĐUNARODNA ZAJEDNICA".

Naravno, pod njihovom kontrolom su svi glavni trgovački putevi strateških sirovina kao i proizvodnja: tu su energenti, hemija, farmacija, hrana, zdravstvo, obrazovanje, tekstilna industrija... Vlastela je moćna i ona nikada ne nestaje, bez obzira šta o tome pisala istorija. Narodi i države koji zbog nesuglasica ulaze u ratove, samo su vidljivi deo zapisane istorije.
Pa gde su danas ti stari vavilonski i venecijanski trgovci, odnosno njihovi potomci i naslednici?

Ovo Venecijansko bratstvo je danas stacionirano u LONDONU. Tu je danas i sedište svetske masonerije i glavne obaveštajne službe MI6.
A SAD? Ona su stvorene kao kolonija, nakon što je izvršen genocid nad starosedeocima, i danas je to jedan veliki radni i eksperimentalni logor sa 300 miliona robova. Robovi se po potrebi, kao vojska imperije čije je sedište u Londonu, šalju u ratne pohode širom sveta. Najvažniji su pododi tamo gde ima nafte, zlata, dijamanata i ostalih minerala.

Sve ove vojne intervencije vešto se orkestriraju u ono što narod vidi kao nacionalne, rasne ili verske Ili etničke netrpeljivosti.

SAD nisu ušle u Drugi svetski rat zato što su imale interes ili zato što su želele da zaustave Hitlera. Da im je to bila namera ušli bi u rat još decembra 1941. Ušle su u rat tek kada je Hitler, koga su finansirali bankari sa Vol Strita (ROTŠILD, ROKFELER, Varburg, Šif), napali Rusiju u kojoj je već bila uspostaljena komunistička vlast, što su takođe finansirali isti bankari (Rokfeler i Šif). Cilj je bio da se spasi sovjetski komunizam. London je organizovao državni udar u Kraljevini Jugoslaviji marta, 1941., kako bi datum napada Hitlera na komuniste odložili. Hitler je naravno, znao samo ono što su mu govorile obaveštajne službe. Srbi su tako poslužili kao korisno topovsko meso za interese globalne oligarhije i njene političke igre. Poslužili su se na isti način marionestkom dinastijom Karađorđević.

Komunistički SSSR je nakon rata odmah dobio zajam od 5 milijardi dolara od istih tih bankara sa Vol Strita. Tajni nacrti za pravljenje atomske bombe, koju su Amerikanci uz pomoć nacističkih naučnika godinama razvijali da bi uništili Sovjete, čudnim kanalima odmah su se našli baš u posedu Sovjeta, čije je intelektualna elita upravo pobijena, pa nisu ni mogli ništa da naprave.

Nakon poraza nacista Istočna Evropa je potpala pod tiraniju komunista. Formiranjem UN odmah je priznata novoosnovana država Izrael, koja je dobila ulogu vojne baze za kontrolu naftnog transporta preko Sueckog kanala. Izrael je danas treća vojna sila u svetu i privatan posed porodice ROTŠILD (kao i Kajmanska ostrva), a SAD, koje su iz Drugog svetskog rata izašle kao država pobednica i kreditno nezadužena zemlja, danas su u dugovima preko guše.

Venecijanska masonerija iz Londona već stotinama godina ima uticaj na dešavanja u Srbiji. Kada neposlušni članovi velike familije odbiju da se povinuju željama vlastelina sa najviše hijerarhijske lestvice, budu ili svrgnuti ili ubijeni, kao što se desilo kralju Aleksandru i kralju Petru. Kada su masoni nađu na čelu narodne vojske, kao vojvoda Živojin Mišić, onda se narod vodi u što veću pogibelj. Naravno, štos je da «lud narod» onog koji ga najviše osakati i pobije i opljačka, slavi kao svog heroja i lidera. Baš kao što jednom reče Majer Amšel Rotšild: najveća je bankarska veština ljude zadužiti njihovim sopstvenim parama.

Kada želite da pobijete narod, onda je najbolje da ga zavadite da se on poubija sam.

Dok je sam Živojin Mišić bio oženjen austrijskom gospođicom, narod nemački i srpski, koji imaju blisko arijevsko poreklo, teško su sukobljeni. Tome su, naravno, prethodile brojne isfabrikovane informacije kao i mnogi stvarni zulumi koje su "austrijski" vojnici počinili nad srbskim civilima. Da li su to bili obični vojnici ili podmetnuti plaćenici?

Ali, u kontrolisanom sistemu nazvanom "demonkratija" agencijska informacija (možete pretpostaviti ko drži informativne agencije) za političare je smernica koja se mora poštovati. Inače, ne samo da se može ostati bez «banana» već može i da ode glava. Onaj ko uđe u tu igru, mora da se povinuje pravilima igre. Zato ni u demokratiji ne može svako da se bavi politikom.

Potomak srpskog masonskog vojvode Mišića je Vojislav Koštunica, "nacionalista", koji je u svoja dva mandata kao premijer Srbiju jednostavno rasprodao i teško zadužio. Sada iz hladovine i dalje učestvuje u raspirivanju političke netrpeljivosti i stvaranju srpskih podela. I to je igranka bez prestanka.

Važno je da narod shvati da je za sve loše što mu se događa kriv on sam. U demokratiji "narod je vlast" i ništa iznad naodne volje ne postoji. Cvrc!

Čitava ova farsa sa "hapšenjem Karadžića" poslužiće i da se još više ojača gestapovski režim u Srbiji, a mediji i režimski novinari uvek spremni da upijaju kao snđeri, legalno se pretvore u cenzore i totalitarne agitatore. Nikada se više nego danas iz usta "nezavisnih" novinarskih" perjanica i korumpiranih esnafskih udruženja nisu viorile parole da građane treba hapsiti ako nisu zadovoljni izveštavanjem medija. Jer, mediji nikada ne lažu! Dakle, između sukoba građana i medija, volja građana je ta koja se mora SPUTATI.

"Ja se apsolutno slažem sa predlozima NUNS-a da novinari imaju status službenih lica i da NEi zveštavaju o protesetima i stalnom nezadovoljstvu ljudi. Kako god okreneš ljudi su nezadovoljni svojim životom.
Ja najviše volim da u novinama čitam o bananama. Treba pisati samo o lepim stvarima. Kada bi MI majmuni uređivali medije, uveravam vas da bi bilo samo takvih tema. I što više američkih filmova i seksa. Samo to je za MAJMUNE "

http://www.ivonazivkovic.net/
 Nazad na vrh »
ESP

Pridružio: 26 Jul 2008

Poruka Poslao: 08 Avg, 2008 09:37 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tema je interesantna. Svakom svesnijem je inače sasvim jasno da to nije ništa čudno što jeste zasita tako.

Jedan moj prijatelj na bilo kakve komentare o svetu voli da kaže:
"Verujem jedino u Če Gevaru i u kalašnjikov"

I sam sam prihvatio to kao jedino u šta razuman čovek može da veruje.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 10 Avg, 2008 00:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

MATRIKS NA DELU OVIH DANA -

ILUMINATI I PRIVATIZACIJA U SRBIJI

Počela privatizacija "Jat ervejza"
beta |||| - 29.07.2008. - 14:03
Agencija za privatizaciju objavila je danas privatizacioni prospekt za srpsku aviokompaniju „Jat ervejz” i pozvala zainteresovane investitore da u naredna dva dana dostave pisma o zainteresovanosti.

PRIVATIZACIJA Prema podacima iz Prospekta „Jat” je na kraju 2007. godine imao imovinu od 162,64 miliona evra, 3,6 miliona evra manje nego 2006. godine i 247,39 miliona evra dugova, 15,8 miliona evra manje nego u prethodnoj godini. Podaci nisu prošli kroz nezavisnu reviziju.
Vlada Srbije je na sednici u ponedeljak 21. jula usvojila informaciju o Strategiji privatizacije „Jata”, koju je izradio privatizacioni savetnik ROTŠILD, odluku o pretvaranju „Jat ervejza” u zatvoreno akcionarsko društvo i odluku o konverziji dugova Jata u državni kapital.
„Jat” je time pretvoren u zatvoreno akcionarsko društvo, pa se u Prospektu vodi kao Akcionarsko društvo za vazdušni saobraćaj „Jat ervejz”. Jedini akcionar je država Srbija, kapital je upisan 30. juna 2008. godine i iznosi 185,7 miliona evra.

( Zar nije zanimljivo ko je privatizacioni savetnik ? )

preuzeto sa -
http://24sata.co.yu/vesti.php?id=31068

Poslednji izmenio Vesna dana 25 Avg, 2008 23:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 13 Avg, 2008 21:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Evo još jednog od mnogih dokaza da je 9/11 posledica zločinackog udruživanja koordiniranog sa vrha piramide moći...

Elem, fondacija porodice Bin Laden i najmoćnije kompanije (proizvođači oružja) USA , zajednicki grade most preko Crvenog mora i "Gradove svetlosti".... Zanimljivo... idilicno... kakva ljubav... kakva sloga...

Evo linka

http://www.politika.co.yu/rubrike/Svet/Most-preko-Crvenog-mora.sr.html

(preuzeto sa Galaksije)
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 14 Avg, 2008 23:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svakog drugog dana bar po tri-četiri sata provodim u prirodi, nekoliko kilometara daleko od naselja.

Šumarak, polja, njive, zrikavci, ptice...!

Do sada, hvala Bogu!, nisam tamo naleteo ni na jednog matriksa!

Ali, sudeći po ovim tekstovima, kako je krenulo...!
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 23 Avg, 2008 08:41 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 19 Jul, 2009 23:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 23 Avg, 2008 10:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
easy

Tama, bića tame…Po mom mišljenju, tama nije izvan nas, tama je u nama.

“Cilj nije uspeh ili neuspeh, već neidentifikovanje.” Uspenski

Slazem se.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Strana 2 od 9

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30980 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 97083 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 44782 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43707 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31482 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 32304 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43986 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)