MATRIKS
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 23 Avg, 2008 10:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Matrix je misaono emotivno percepcijsko energetski kalup koji nas drzi na granici nizeg raspona frekventivnog spektra. Djelomicno smo ga odabrali sami (inkarnirajuci se) a djelomicno nam je nametnut od strane raznih "visih sila" Ljudi obicno grijese kada smatraju da onaj ko izlazi iz matriksa pocinje samo prosirivati svoje vidno i slusno polje. To je glupost. Kompletan izlazak djeluje na sva cula, od kojih su nasa cula samo mali dio naseg viseg bica sa kojim se pocinjemo stapati kada odbacimo svoj, kako bi Castaneda rekao - ljudski oblik i stopimo se sa Kalupom. Ono sto vadi iz matriksa je SVIJEST, to jest, porast iste. Spoznaje dovode do unutrasnjeg znanja koje pocinje dizati svijest koja se pocinje "penjati" po "skali frekvencije". Samim time, covjek je izlozen djelovanju novh vrsta energije, tj. vrsta energije koje zbog svog "ljudskog oblika" prije nije osjecao. Izlazak iz matriksa nije raj, vec medjustanje izmedju 3-eg i 4-og denziteta, sa vlastitim "pravilima igre".
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 23 Avg, 2008 10:49 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E, jesi se pretrgao od objašnjenja. Hajde,hajde, znam ja dobro da ti možeš puno više i šire o ovoj temi.
Dakle, "karte na sto": koji su tvoji recepti za izlazak iz matriksa, osim ovog generalnog sa povećanjem Svijesti?
Nemoj više biti toliko sebičan već nam daj koje zrnce iz svog bogatog iskustva, pa da se i ostatak ljudstva vadi iz govana...ups! (pardon)

Hvala unaprijed i unazad.

Wink
I, naravno, pusa!
Laughing
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 23 Avg, 2008 11:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Razz Nervira me net ovih dana a ti me tjeras da pisem Razz Laughing

Ukratko (koliko mi zivci i vrijeme dopustaju Smile ): iz matriksa mogu izaci samo oni koji su predispozicionirani da iz njega izadju. Znaci, radi se o svojevrsnoj selekciji (odabranosti). Znam da to sa sobom vuce i dogmu, pogotovo jer se veze na religijske koncepte o "kraljevstvu nebeskom", ali ja odista vjerujem da je tako. Ne postoji kolektivan izlazak iz matriksa, ne postoji "znanje koje stiti i dize u 4D", ko sto to naturuju na Galaksiji; ne postoji "deprogramiranje" ko sto to tvrde na nekim drugim forumima swerdlowovskog usmjerenja; ne postoji 24/7 "mantranje na ljubav" ko sto to pokusavaju prezentirati na raznoraznim new age forumima; ne postoji uzdignuce putem "kontrole visih entiteta" i "volje pod egom" ko sto to naturuju na raznim magijskim forumima.

Covjek moze cijeli zivot dubiti na glavi i prijeci". Drugi moze imati "sve tajne univerzuma" u malom prstu i vrtit se u krug. Opet dolazim na predispoziciju i "kriterije" koji su nasoj sustini / supersvijesti savrseno jasni, dok su nama manje vise nejasni upravo zbog "ljudskog oblicja" alias vezanosti uz materiju i kolektivno nesvjesno...racionalno, religijsko i logicko te pretjerano emotivno iz perspektive zrtve.

Recimo da je Saumbra poziv na prelazak...ali SAMO poziv Wink
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 23 Avg, 2008 12:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jos da napomenem..da ljudi koji prolaze stanje Saumbre imaju percepciju koja 3D svijet dozivljava kao svojevrstan hologram. Znaci, "u glavama" vidimo ne stvari kakve su one u stvarnosti, nego zaostale slike, tako da je vjerojatno svatko sa istim simptomima primijetio do sada takozvan "rez u kadru" gdje dolazi do lomljenja slike i naizgledne nepovezanosti. Takodjer, osjecaji i "svjezina" kao da dolaze iz djetinjstva i kao da prozivljavamo drugo djetinjstvo pomocu nekakve cudne entropije. To je stanje povezivanja sa alfa stanjem na kojem smo egzistirali kao djeca. U adolescenciji pocinje dominirati beta stanje (desna hemisfera) koje kroz zivot potpuno potiskuje impulse iz djetinjstva ("ubiti dijete u sebi") sto se ocituje putem ega, "sveznanja" i tastine. Konfucije je lijepo napomenuo da se covjek srednjih godina treba cuvati tastine. Nemojmo zaboraviti onu Nietzsche-ovu parabolu: "covjek je deva koja mora postati lav da bi pobijedio zmaja i postao dijete". Tu je receno sve - radjamo se kao Bog da bi postali "upregnuti" robovi neznanja (Deva) sto trebamo prevazici i postati Lavovi (osvjesteni), pobijediti Zmaja (negativne misaone forme, robovanje sebi i drugima, neosvestenost) da bi postali Dijete (Uzdignut / spojen sa Apsolutom / Bog / Jedno). Radjamo se ulazeci u matriks, koji pocinje dominirati u adolescenciji i kulminirat u zrelom razdoblju, tako da covjek obicno u grob odlazi neukiji nego kada se rodio.
Cilj uzdignuca i izlaska iz matriksa je potpun balans alfa i beta stanja i stvaranje novog - gama stanja svijesti alias Supersvijesti. To je transmutacija, to je ascenzija, to je Natcovijek, to je transfiguracija, to je Shaumbra, to je put u Zion, put u Kraljevstv Nebesko, 4D itd. itd.
Odgovor leži u otvorenoj srčanoj čakri, sto otvara put energijama koje se nalaze na frekvencijskom rasponu kojega bi malo tko u 3D (pogotovo na nizem stupnju svijesti) mogao podnijeti. Kad bi ljudi i znali kako to uraditi kolektivno ili individualno i nasilno, vecina bi "dusevno skrenula" (citaj: poludila usljed najezde novih osjecaja sa kojima se ne bi znala nositi).

Opet kazem kolektivno je to nemoguce jer je svatko od nas na drugoj etapi Puta koji se proteze kroz stupnjeve svjesti (Gurdjieff je tvrdio da ih unutar svijesti 3 denziteta ma 7, Alex Collier tvrdi da ih ima 11...nebitno).
O tome je vrlo nezahvalno pisati jer covjek tesko da moze biti objektivan i uvijek ce sebe trpat u kategoriju "prosvijetljenih", "uzdignutih" itd. Moj stric zna mudro kazat: "svatko se pokriva sa onoliko deke koliko je dugacak". Drugim rijecima...plafon nije svakome na istoj visini i znanje (spoznaja) koje ce netko usvojit, osjetit, nazrijet itd. nekom drugom ce se "rasplinut" po plafonu. Zbog toga se i dogadjaju sukobi, nerazumijevanja, milijun raznih interpretacija istoga itd. itd.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 23 Avg, 2008 14:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Lepo si pojasnio.

Spomenuo si i otvaranje srcane cakre - i meni se cini da je to kljuc uspeha.

Otvorena najvisa cakra sa zatvorenom srcanom cakrom, plasim se da na nas moze odvesti u carstvo seni.

Koju meditaciju koristis za otvaranje srcane cakre?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 23 Avg, 2008 17:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bojim se da si krivo shvatio. Nema tu nikakvih vjezbi ni tehnika. Kad covjek dodje do odredjenog stanja, srcana cakra se otvara SAMA. to je ono sto sam govorio o predispoziciji. Mozes ne raditi nista a imati otvorenu srcanu cakru a mozes izvoditi svakojake praktikume i nista...ili isforsirano nesto sto moze biti kobno i pogubno. Znaci, ono sto mi smatramo da jesmo u kozmickoj jednacini i ono sto mi uistinu jesmo u kozmickoj jednacini nemora jedno sa drugim da ima nikakve veze. Najcesce i nema.

Meditacije i tehnike su individualna stvar. Osobu A moze, recimo, jednostavna vizualizacija dovest do katarze. Osobu B nece dovest sav praktikum ovog svijeta. Takodjer, lijek za jednoga moze vrlo lako biti otrov za drugoga.
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 23 Avg, 2008 22:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E, to je već bolje, Enoch.

pozdrav od one koja se upravo lomata na putu od Zmaja do Djeteta...
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 23 Avg, 2008 23:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Wink
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 24 Avg, 2008 16:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ova tvoja tvrdnja o otvaranju srčane čakre je tačna. Ja bih uz to dodala još neke druge predispozicije, osim otvaranja te čakre, ali o tome sad neću. Naime, želim primjerom potkrijepiti ovo što si rekao.

Zamislite da postoji mjesto (na planeti Zemlji, ili da budem preciznija u eteričnom polju te lokacije) na kome prevladavaju duhovna bića koja iz sebe zrače čistu Neuslovljenu, Univerzalnu (ili kako god je zvali), Ljubav. I zamislite sad da se sticajem okolnosti, a uopšte ne znajući za takvo mjesto i takva bića, odjednom u fazi svog života kada počinjete "prakticirati" Neuslovljenu Ljubav, nađete u tom mjestu odnosno na toj eteričnoj lokaciji. Osjećaj je neopisiv - takvo blaženstvo, nježnost, nevinost i čistota zrače iz tih bića i te lokacije da vas apsolutno prenese u taj svoj "prostor".

Nakon više kontakata sa takvim bićima i mjestom na kome se nalaze (ponavljam: mjesto je u višim sferama, ali se nalazi iznad tačno određene zemaljske lokacije), načiniš grešku. Postaviš jedan materijalni zahtjev koji je naoko sasvim pošten, logičan i "uredu" čak i sa duhovne tačke gledišta, i šta se desi? Bića se potpuno povuku, a tebi se objasni poslije nekog vremena da si svojim materijalnom zahtjevom narušio tananu strukturu i ovojnicu/membranu kojom je okruženo to mjesto.

Naime, uspjevši (zbog svoje otvorene srčane čakre) da uopšte "prodreš" u to mjesto i načinivši time sebi "slobodan" i od tih bića dozvoljen prolaz, svojim zahtjevom koji je bio suprotne FREKVENCIJE od mjesta na koje si zalazio svojim duhovnim tijelom, potrgao si na jednom mjestu tu finu mrežu...I dakako, bića su je "zakrpila", ali tebi je na više mjeseci bio zatvoren prolaz do njih...Zašto? zato što u frekvenciji Neuvjetovane Ljubavi moraš biti što duže a kada je jednom postigneš makar samo i na sekundu, onda više NE SMIJEŠ padati DRASTIČNO u frekvenciji. Dakle, materijalni zahtjev, budući sasvim drugačije frekvencije od one kojom "zrači" Univerzalna Ljubav bio je poput bombe...

A, padanje frekvencije se lako dogodi, pod uticajem više faktora. Ni o tome sada neću jer bi trajalo predugo a ovaj bi se tekst oduljio do besvijesti.

Dakle, otvorena srčana čakra, može ti donijeti mnoga nova, potpuno neočekivana duhovna iskustva, ali nakon što to prvi put doživiš, moraš biti jako, jako oprezan šta i kako činiš u životu. Jer, povratka na staro više nema, a u novom se još nisi "ugnjezdio" potpuno, tako da ti se vrlo lako može desiti da se zaglaviš u "rupi" koja zjapi između tvoje stare i tvoje nove frekvencije kojom vibriraš u ovom svijetu.

Dakako, osjećanje Univerzalne LJubavi nije stalno, i često se gubi, (nekad traje par sekundi, a nekad par sati u jednom danu) ali naš je cilj (ako uopšte treba imati bilo kakav cilj) da u tom polju i na toj frekvenciji trebamo biti što češće i što više, da bi se na kraju (a to je taj pomenuti cilj) naše poimanje svijeta i života u potpunosti baziralo isključivo i jedino na osjećanju Univerzalne Ljubavi.

Naravno, pojam Univerzalna ili Neuvjetovana (Neuslovljena) Ljubav - veoma je širok i za one koji nisu upoznati šta se tačno smatra pod tim terminom, ova priča može izgledati sasvim površna i naivna. No, odgovorno tvrdim da je isijavanje takve frekvencije iz sebe jedno od vrhunskih stanja i njemu zaista treba težiti.

Na kraju, u tome se krije i odgovor za temu o dualnosti i postojanju zla i dobra na ovom i drugim svjetovima. Univerzalna Ljubav daje neke sasvim drugačije odgovore na ova pitanja o dobru i zlu, ali i to je dakako tema za neku drugu priču, i neko kasnije vrijeme.

Lijep pozdrav svima.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 25 Avg, 2008 12:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Oh, Jasna, vise puta mi se desilo da mi kazu:

"Molim te, vrati se u svoj svet, umorio si nas svojim prisustvom" Sad

To je bilo u toj sferi gde ne postoji dualitet, vec samo istina.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 25 Avg, 2008 12:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Oh, Jasna, vise puta mi se desilo da mi kazu:

"Molim te, vrati se u svoj svet, umorio si nas svojim prisustvom" Sad

To je bilo u toj sferi gde ne postoji dualitet, vec samo istina.

Hahahaha.... Mogu samo misliti kako je "njima" bilo, kao i ovim "mojima", kad smo mi upadali u njihove nježne, suptilne i visokofrekventne mreže... Ali,šta ćeš, moramo i mi da se učimo i da im malo dosađujemo...

Pusa.
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 09 Sep, 2008 13:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

EVO NESTO MALO NOVO STO SE DESAVA:

" PROMENITE SVET! "

" VI ODLUČITE DA LI TREBAMO DA SE POKAŽEMO! "

Ko god vam je preneo ovu prevedenu poruku sada je nevažno, i on bi morao ostati anoniman u vašem umu. Važno je ono što ćete učiniti s ovom porukom!

Svako od vas želi primijeniti svoju slobodnu volju i iskusiti sreću.

To su svojstva koja su nam pokazana i do kojih sada imamo pristup. Vaša slobodna volja zavisi od znanja koje imate o svojoj vlastitoj moći. Vaša sreća zavisi od ljubavi koju dajete i primate.

Poput svih svesnih rasa na ovom stepenu razvoja, možda se osećate izolovano na svojoj planeti. Zbog tog utiska ste sigurni u svoju sudbinu. Ipak, na pragu ste velikih i naglih promena kojih je samo manjina od vas svesna.

Nije naša odgovornost da menjamo vašu budućnost bez da to vi odaberete. Smatrajte ovu poruku opštim svetskim referendumom! I vaš odgovor glasačkim listićem!

Ko smo mi?

Ni vaši naučnici ni vaši religijski predstavnici ne izjašnjavaju se jednoznačno o neobjašnjenim nebeskim događajima kojima čovečanstvo svedoči hiljadama godina. Da bi neko spoznao istinu, mora se s njom suočiti bez filtera svojih verovanja, koliko god vredna poštovanja ona bila.

Rastući broj vaših anonimnih istraživača istražuje nove puteve znanja i dolazi vrlo blizu stvarnosti. Danas je vaša civilizacija preplavljena okeanom informacija, od kojih je samo sićušan deo, onaj manje uznemiravajući, primetno raširen.

Ono što je kroz vašu istoriju izgledalo besmisleno ili nemoguće često je ubrzo postalo moguće, a zatim i ostvareno, pogotovo u posljednjih pedeset godina. Znajte da će budućnost biti još više iznenađujuća. Otkrit ćete najgore, kao i najbolje.

Poput milijarda drugih u ovoj galaksiji, mi smo svesna stvorenja koja neki nazivaju "vanzemaljci", iako je stvarnost u suštini daleko suptilnija.

Nema fundamentalne razlike između vas i nas, osim iskustva pojedinih stepena evolucije. Kao i u svakoj drugoj organizovanoj strukturi, hijerarhija postoji i u našim međusobnim odnosima. Naša se temelji na mudrosti nekoliko rasa. Obraćamo vam se s odobrenjem te hijerarhije.

Poput većine vas, i mi smo u potrazi za Vrhovnim Bićem. Dakle mi nismo ni bogovi ni polubogovi nego praktički jednaki vama u zajedničkom Kosmičkom Bratstvu.

Fizički, malo se razlikujemo od vas, ali većina nas je humanoidnog oblika.

Naše postojanje je stvarnost, ali većina vas to još ne opaža. Mi nismo puki promatrači, mi smo savesni kao i vi. Ne opažate nas jer ostajemo nevidljivi vašim čulima i mernim instrumentima veći dio vašeg vremena.

Želimo ispuniti ovu prazninu u ovom trenutku u vašoj istoriji. Doneli smo tu kolektivnu odluku, ali to nije dovoljno. Trebamo vašu. Preko ove poruke vi postajete donositelji odluke. Vi lično.

Nemamo ljudskog predstavnika na Zemlji koji bi mogao voditi vašu odluku.

Zašto nismo vidljivi?

U određenim stepenima evolucije kosmička "čovečanstva" otkrivaju nove oblike znauke iza očite kontrole materije. Strukturirana dematerijalizacija i materijalizacija njihov su deo. To je ono što je vaše čovečanstvo postiglo u nekoliko laboratorija, u tesnoj suradnji s drugim "vanzemaljskim" stvorenjima, a za cijenu hazardnih kompromisa koje od vas namerno skrivaju neki od vaših predstavnika.

Osim atmosferskih ili svemirskih objekata ili fenomena poznatih vašoj naučnoj zajednici, koje zovete NLO, postoje u suštini višedimenzionalni svemirski brodovi koji primijenjuju sve te sposobnosti.

Mnoga ljudska bića bila su u vizualnom, slušnom, dodirnom ili psihičkom kontaktu s takvim brodovima, a neki od njih su pod okultnim moćima onih koji "vladaju" vama. Viđenja su retka zbog izvanrednih prednosti dobivenih dematerijalizovanim stanjem tih brodova.

Budući da im sami niste svedoci, logično je da ne možete u potpunosti verovati u njihovo postojanje. To potpuno razumijemo.

Većina tih viđenja radi se za sada na pojedinačnoj bazi, tako da se dodirne duša, a ne da se mijenja vaš organizovani sistem. To tako namerno rade rase koje vas okružuju, ali zbog jako različitih razloga i rezultata.

Za negativna višedimanzionalna bića, koja igraju ulogu u primeni sile u seni ljudske oligarhije, diskrecija je motivirana njihovom željom da sačuvaju svoje postojanje i napad u tajnosti.

Za nas diskrecija je motivisana poštovanjem ljudske slobodne volje koju ljudi mogu primijeniti da bi upravljali vlastitim poslovima tako da mogu samostalno dostići tehničku i duhovnu zrelost. Ulazak čovečanstva u porodicu galaktičkih civilacija željno je iščekivan.

Mi se možemo pojaviti usred bela dana i pomoći vam da dostignete to jedinstvo. To još nismo do sad učinili jer je premalo vas to istinski željelo, zbog neznanja, nezainteresiranosti ili straha, i zato jer hitnost situacije nije to opravdavala. Mnogi od onih koji proučavaju viđenja broje svetla u noći a ne osvetljavaju put. Često razmišljaju u okvirima fizičkih objekata, a radi se u stvari o svesnim bićima.

Ko ste vi?

Vi ste izdanak mnogih tradicija koje su kroz vreme bile uzajamno obogaćivane međusobnim doprinosima. Isto se odnosi i na rase na površini Zemlje. Vaš je cilj ujediniti se u poštivanju tih korijena da bi dovršili zajednički projekat. Izgled vaših različitih kultura vas drži razdvojenima jer ste ga zamenili s dubljim bićem. Oblik vam je za sad važniji od suštine vaše suptilne prirode. Za sile na položaju ovo prevladavanje oblika čini bedem koji ih štiti od bilo kakvog ugrožavanja.

Pozvani ste da prevladate oblik istovremeno ga poštujući zbog njegova bogatstva i lepote. Zahvaljujući razumijevanju savesti oblika volimo ljude u njihovoj različitosti. Mir ne znači ne-ratovanje, on se sastoji od postajanja onoga što ste vi u stvarnosti: jedno Bratstvo.
Da bi ste to razumijeli, broj rešenja koja su vam na dohvatu se svakodnevno smanjuje. Jedno od njih sastoji se od kontakta s drugom rasom koji bi promijenio sliku onoga što ste vi u stvarnosti.

Kakva je situacija?

Osim u retkim prilikama, naše intervencije uvek su imale vrlo malo utjecaja na vašu sposobnost donošenja kolektivnih i ličnih odluka o vašoj vlastitoj budućnosti. To je motivisano našim poznavanjem vaših dubokih psiholoških mehanizama.

Došli smo do zaključka da se sloboda gradi svaki dan kako biće postaje svesno sebe i svog okruženja i progresivno se oslobađa ograničenja i inercija, koje god bile. Usprkos brojnim hrabrim i voljnim ljudskim savestima, te su inercije veštački održavane radi zarade rastuće centralizovane sile.

Donedavno je čovečanstvo živjelo u zadovoljavajućoj kontroli nad svojim odlukama. Ali trenutno ono gubi sve više i više kontrolu nad svojom sudbinom zbog rastuće upotrebe naprednih tehnologija, čije su smrtonosne posljedice na zemaljske i ljudske ekosisteme postale nepovratne. Polako ali sigurno gubite svoju neobičnu sposobnost da život učinite poželjnim. Vaša moć oporavka veštački će se smanjivati, bez obzira na vašu vlastitu volju. Postoje tehnologije koje utiču na vaše tijelo, kao i na vaš um. Takvi se planovi već uveliko ostvaruju.

To se može promeniti dok god čuvate tu stvaralačku moć u vama, čak i ako ona deli prostor s tamnim namerama vaših potencijalnih gospodara. To je razlog zašto mi ostajemo i dalje nevidljivi. Ta lična moć osuđena je na propast ako se ne dogodi kolektivna reakcija velike magnitude. Razdoblje koje dolazi je razdoblje pucanja, kakvo god ono bilo.

Da li trebate čekati do posljednjeg trenutka da biste tražili rešenje? Trebate li predvideti ili podnositi bol?

Vaša istorija obeležena je susretima među ljudima koji su otkrivali jedni druge u često konfliktnim uslovima. Osvajanje se gotovo uvek događalo na propast i štetu nekih drugih. Zemlja je postala selo u kojem sada svi znaju sve, a opet još traju sukobi i pretnje svih vrsta postaju gore u trajanju i intenzitetu.

Premda Ljudsko biće kao osoba ima mnogo potencijalnih sposobnosti, ne može ih primijeniti s dostojanstvom. To vredi za većinu vas iz razloga koji su u suštini geopolitički.

Ima vas nekoliko milijardi. Obrazovanje vaše dece i vaši uslovii života, kao i uslovi brojnih životinja i većine biljnog života, ipak su pod palcem malog broja vaših političkuh, financijskih, vojnih i religijskih predstavnika.

Vaše misli i verovanja oblikovani su prema gerilskim interesima da vas pretvore u roblje istovremeno vam dajući osećaj da imate potpunu kontrolu nad svojom sudbinom, što je u stvari nije stvarnost.

Ali dug je put od želje do činjenice kad su prava pravila trenutne igre nepoznata. Ovaj put vi niste osvajač. Iskrivljavanje informacija hiljadugodišnja je strategija za ljudska bića. Uvođenje misli, osećaja ili organizama koji vam ne pripadaju, putem ad hoc tehnologija, još je starija strategija.

Prekrasne prilike za napredak blizu su velikih pretnji potčinjenja i čak uništenja. Te opasnosti i prilike postoje sada. Ipak, vi možete opažati samo ono što vam se pokaže. Kraj prirodnih resursa je već programiran, dok nijedan dalekosežni kolektivni projekt još nije pokrenut.

Mehanizmi za iscrpljivanje ekosistema prešli su granicu nepovratnosti. Retkost resursa i njihova nepoštena podela - resursa čija će početna cena rasti iz dana u dan - dovest će do bratoubilačkih borba na globalnom nivou, ali i u samim srcima vaših gradova i sela.

Mržnja raste, ali raste i ljubav. To je ono što vas drži u uverenju u vašu sposobnost nalaženja rješenja. Ali kritična masa nije dovoljna i poduzimaju se sabotaže na pametan način.

Ljudsko ponašanje, formirano od prošlih navika i treninga, ima takvu inerciju da vas ova perspektiva vodi u slepu ulicu. Te probleme poveravate svojim predstavnicima, čija savest za zajedničku dobrobit polako blijedi pred interesima velikih korporacija, sa mnogim teškoćama. Oni uvek raspravljaju o formi, a retko o sadržaju.

Upravo u trenutku akcije nagomilavat će se odgadjanja do tačke u kojoj više nećete moći birati nego ćete se morati podrediti. To je razlog za to što će, više nego ikad u vašoj istoriji, vaše odluke donesene danas direktno i značajno uticati na vaš opstanak sutra.

Koji bi događaj mogao korenito promeniti tu inerciju tipičnu za svaku civilizaciju? Odakle će doći kolektivna i sjedinjavajuća svest, koja će zaustaviti to stalno slijepo srljanje napred?

Razna plemena i ljudski narodi oduvek su imali međusobne interakcije. Suočeni s pretnjama koje vise nad celokupnom ljudskom porodicom, možda je sada vreme da se dogodi neka veća interakcija.

Veliki talas je na rubu svog pojavljivanja. Pomešan je od jako pozitivnih ali takođe i vrlo negativnih aspekata.

Ko je "treća strana"?

Postoje dva načina da se uspostavi kosmički kontakt s nekom drugom civilizacijom: putem postavljenih predstavnika ili direktno s pojedincima bez razlike. Prvi način povlači borbu interesa, drugi donosi svesnost.

Prvi način odabrala je grupa vanzemaljskih rasa motivisanih držanjem čovečanstva u ropstvu, i na taj način kontrolisanjem Zemaljskih resursa, genetskog nasleđa i ljudske emocionalne energije.

Drugi je način odabrala grupa vanzemaljskih rasa udružena s ciljem Duha služenja. Mi smo, sa svoje strane, podržali taj nesebičan cilj i predstavili se prije nekoliko godina predstavnicima ljudske sile koji su odbili našu pruženu ruku pod izgovorom nekompatibilnih interesa s njihovom strateškom vizijom.

Zato danas pojedinci moraju samostalno načiniti ovaj izbor bez uplitanja ikakvog predstavnika. Ono što smo u prošlosti predložili onima za koje smo verovali da su sposobni doprineti vašoj sreći, sada predlažemo ... vama!

Većina vas ignoše činjenicu da su ne-ljudska stvorenja učestvovala u primeni tih centralizovanih sila, a da niste ni posumnjali na njih i jer nisu bili dostupni vašim direktnim čulima. Veoma je tačno da su oni na vrlo suptilan način gotovo u potpunosti preuzeli kontrolu. Oni nužno ne postoje na vašoj materijalnoj ravni, i to je baš ono što bi ih moglo učiniti ekstremno svrsishodnim i zastrašujućim u vašoj bliskoj budućnosti. Ipak, znajte da se velik broj vaših predstavnika bori protiv te opasnosti! Znajte da nisu sve otmice uperene protiv vas. Teško je prepoznati istinu!

Kako biste vi mogli u takvim okolnostima primeniti svoju slobodnu volju, kad je ona toliko izmanipulisana? Od čega ste vi stvarno slobodni?

Mir i ujedinjenje vaših naroda bio bi prvi korak prema harmoniji s civilizacijama koje nisu vaše.

Baš to je ono što oni koji vama manipulišu iza scene žele izbeći po svaku cenu, jer oni upravo sejući razdor vladaju! Oni također vladaju i onima koji upravljaju vama. Njihova snaga dolazi iz sposobnosti da u vas uvlače nepoverenje i strah. To značajno šteti vašoj samoj kosmičkoj prirodi.

Ova poruka ne bi bila važna da tutorat tih manipulatora nije dostignuo vrhunac i da se njihovo navođenje na pogrešan put i ubilački planovi nisu materijalizovali pre nekoliko godina. Njihovi rokovi su zaključeni i čovečanstvo će proći kroz muke bez presedana u idućih deset ciklusa.

Da biste se obranili od te agresije bez lica, morate imati bar dovoljno informacija koje vode do ispravnih rešenja.

Kao što je slučaj i s ljudima, otpor postoji i među tim dominantnim rasama. I opet, izgled i pojava neće biti dovoljni da se razluči dominator od saveznika. U vašem trenutnom stanju psihe ekstremno je teško razlikovati ih. Uz vašu intuiciju bit će potreban i trening kad dođe vrijeme.

Svesni neprocenjive vrednosti slobodne volje, pozivamo vas jednoj alternativi.

Što mi možemo ponuditi?

Mi vam možemo ponuditi više holističku viziju svemira i života, konstruktivne interakcije, iskustvo poštenih i bratskih odnosa, oslobađajuće tehničko znanje, iskorenjivanje patnje, kontrolisanu primjenu individualnih moći, pristup novim oblicima energije i, napokon, bolje shvaćanje svesti.

Mi vam ne možemo pomoći da prevladate individualne i kolektivne strahove, kao ni doneti vam zakone koje niste sami odabrali, rad na vama samima, individualne i kolektivne napore da izgradite svet kakav želite,kao ni duh istraživanja ka novim horizontima.

Šta bismo mi dobili?

Kad biste odlučili da se takav kontakt ostvari, mi bismo se oduševili čuvanjem bratske ravnoteže u ovom delu svemira, plodnim diplomatskim izmenama i intenzivnom Radošću spoznaje da ste se vi ujedinili da biste ostvarili ono za što ste sposobni. Osjećaj Radosti snažno je tražen u svemiru jer je njegova energija božanska.

Koje vam pitanje postavljamo?

"ŽELITE LI DA SE POKAŽEMO?"

Kako možete odgovoriti na ovo pitanje?

Istina duše može se čitati telepatski. Vi samo morate sebi postaviti to pitanje i dati svoj odgovor toliko jasno, pojedinačno ili u grupi, koliko to želite. To što ste u srcu grada ili u središtu pustinje ne utiče na delotvornost vašeg odgovora, DA ili NE, NEPOSREDNO NAKON POSTAVLJANJA PITANJA! Jednostavno učinite to kao da pričate sa sobom ali razmišljajući o poruci.

Ovo je univerzalno pitanje i tih samo nekoliko reči, stavljenih u svoj kontekst, ima snažno značenje. Ne biste smeli dozvoliti da vas ikakvo kolebanje u tome ometa. Zato morate smireno razmisliti o tome, u svojoj savesti. Da bi vaš odgovor bio savršeno povezan s pitanjem, preporučujemo da odgovorite odmah po još jednom čitanju ove poruke.

Nemojte žuriti s odgovorom. Dišite i dopustite da u vas prodre moć vaše vlastite slobodne volje. Budite ponosni na ono što jeste! Problemi koje imate mogu vas oslabiti. Zaboravite na njih na nekoliko minuta da budete ono što jeste. Osetite snagu koja se budi u vama. Vi kontrolišete sami sebe!

Jedna misao, jedan odgovor može drastično promeniti vašu blisku budućnost, na jedan ili drugi način.

Vaša individualna odluka da zamolite svoje unutrašnje biće - da se mi pokažemo na vašoj materijalnoj ravni usred bijela dana nama je draga i bitna.

Premda možete odabrati način koji vam najbolje odgovara, rituali su u biti beskorisni. Iskreni zahtev načinjen s vašim srcem i vašom vlastitom voljom uvek će biti opažen od onih od nas kojima je upućen.

U svom vlastitom privatnom glasačkom mestu vaše tajne volje, odredi ćete svoju budućnost.

Što je efekt poluge?

Ovu odluku trebao bi doneti najveći broj među vama, premda bi on trenutno mogao izgledati kao manjina. Preporučujemo da proširite ovu poruku na sve zamislive načine, na koliko je god jezika moguće, onima oko sebe, izgledali oni sposobni prihvatiti ovu novu viziju budućnosti ili ne.

Učinite to upotrebljavajući zabavan ton ili ismijavanje, ako vam to može pomoći. Možete joj se čak otvoreno i javno rugati ako se na taj način osećate ugodnije, ali nemojte biti indiferentni jer ćete bar vi biti ti koji su primenili svoju slobodnu volju.

Zaboravite na lažne proroke i verovanja koja su vam prenesana o nama. Ovaj zahev jedan je od najintimnijih koji može biti zatražen od vas. Samostalno donošenje odluke, kao pojedinci, vaše je pravo kao i vaša odgovornost!

Pasivnost samo vodi u odsutnost slobode. Slično tome neodlučnost je uvek neefikasna. Ako se stvarno želite držati svojih uverenja, što mi razumemo, tada recite NE. Ako ne znate što da odaberete, nemojte reći DA iz čiste znatiželje. Ovo nije predstava, ovo je pravi svakodnevni život, MI SMO ŽIVI! I živimo!

Vaša istorija ima mnogo epizoda u kojima su odlučni muškarci i žene bili sposobni uticati na tok događaja uprkos svom malom broju.

Baš kao što je malen broj dovoljan da se preuzme privremena vlast na Zemlji i utiče na budućnost većine, tako i malen broj vas može korenito promeniti vašu sudbinu kao odgovor na nemoć pred tolikom inercijom i preprekama! Možete olakšati porodjaj čovečanstva u Bratstvo.

Jedan od vaših mislilaca jednom je rekao: "Dajte mi oslonac i podići ću Zemlju".

Širenje ove poruke tada će biti poluga koja treba ojačati, mi ćemo biti poluga svjetlosnim godinama duga, vi ćete biti zanatlije koji će ... podići Zemlju, što će biti posledica našeg pojavljivanja.

Koje bi bile posledice pozitivne odluke?

Za nas neposredna posledica kolektivne pozitivne odluke bila bi materijalizacija mnogih brodova, na vašem nebu i na Zemlji.

Za vas direktna posledica bila bi brzo napuštanje mnogih zastarelih uverenja i verovanja.

Jednostavan odlučan vizualani kontakt imao bi ogromnog uticaja na vašu budućnost. Mnoge spoznaje bile bi izmenjene zauvek. Organizacija vaših društava bila bi duboko potresena zauvek, na svim njenim područjima aktivnosti. Moć bi postala individualna jer biste sami videli da smo mi živi. Konkretno, promenili biste u potpunosti svoju lestvicu vrednosti.

Najvažnija stvar za nas je to da bi tada čovečanstvo formiralo jednu porodicu pred tim "nepoznatim" koje bismo mi predstavljali!

Opasnost bi se polako otopila iz vaših domova jer biste indirektno prisilili nepoželjne, koje smo nazvali "treća strana", da se pokažu i nestanu. Svi biste nosili isto ime i delili iste korene: Čovečanstvo!

Kasnije bi bile moguće mirne i poštene razmene, ako bi to bila vaša želja. Za sad onaj tko je gladan ne može se naravno smejati, onaj tko je pun strahova ne može nam pružiti dobrodošlicu. Tužni smo kad vidimo muškarce, žene i decu na planeti Zemlji da toliko pate u svjim telima i u svojim srcima, kad nose u sebi takvo unutarnje svetlo.

To svetlo može biti vaša budućnost. Naši odnosi mogu biti progresivni.

Sve ovo bi se dogodilo u nekoliko faza - od nekoliko godina ili decenija: demonstrativno pojavljivanje naših brodova, fizičko pojavljivanje pored ljudskih bića, saradnja u vašoj tehničkoj i duhovnoj evoluciji, otkrivanje novih delova galaksije.

Svaki bi vam put bili ponuđeni novi izborri. Vi biste tada odlučili da pređete na novi stupanj ako mislite da je to potrebno za vašu spoljašnju ili unutarašnju dobrobit. Ni na jedno uplitanje ne bismo se odlučili jednostrano. Otišli bismo čim biste vi kolektivno poželjeli da mi odemo.

Zavisno o brzini širenja ove poruke svetom, nekoliko nedelja, ili čak nekoliko meseci, biće potrebno pre našeg "velikog pojavljivanja". Ovo će se desiti kad bi takvu odluku donela većina onih će iskoristiti svoju sposobnost da biraju, i kad bi ova poruka dobila potrebnu dovoljnu podršku.

Glavna razlika između vaših dnevnih molitava entitetima strogo duhovne prirode i vaše trenutne odluke ekstremno je jednostavna:

mi smo tehnički opremljeni da se materijalizujemo!

Zašto takva istorijska dilema?

Znamo da su "stranci" smatrani neprijateljima toliko dugo koliko predstavljaju nešto "nepoznato". U prvom stepenu osećaji koje će izazvati naše pojavljivanje ojačat će vaše odnose na globalnoj nivou.

Kako možete znati da je naš dolazak posledica vašeg kolektivnog izbora? Iz jednostavnog razloga; mi bismo inače već odavno bili tu na vašem nivou postojanja! Ako mi još nismo tu, to je samo zato što vi još niste eksplicitno doneli takvu odluku.

Neki među vama mogli bi pomisliti da bismo vas mi uverili u vaš nameran izbor kako bismo legitimirali svoj dolazak, premda to ne bi bilo tačno. Kakav bismo mi interes imali otvoreno ponuditi ono do čega vi još nemate pristupa, za dobrobit najvećeg broja vas?

Kako možete biti sigurni da ovo nije još jedan suptilan manevar "treće strane" da vas bolje podjarmi? Jer uvek se efikasnije može boriti protiv nečega što je poznato nego protiv nečega što nije. Nije li terorizam koji vas nagriza za to očigledan primer?

Kako god, vi ste jedini sudija u svom srcu i duši! Što god odaberete, biće poštovano! U odsutnosti ljudskih predstavnika koji bi vas mogli navesti u grešku vi ignorišite sve o nama kao i o onima koji manipuliraju vama bez vašeg pristanka.

U vašoj situaciji, predostrožan princip koji se sastoji od ne pokušavanja otkrivanja nas više ne prevladava. Već ste u Pandorinoj kutiji koju je "treća strana" stvorila oko vas. Kakva god vaša odluka bila, morat ćete jednom izaći iz nje.

Pred takvom dilemom, jedno neznanje protiv drugog, morate upitati svoju intuiciju. Želite li vieti nas vlastitim očima, ili jednostavno verujete onome što vaši mislioci kažu? To je pravo pitanje!

Nakon hiljada godina, jednog je dana ovaj izbor morao postati neizbežan: biranje
između dve nepoznanice.

Zašto širiti takvu poruku?

Prevedite i proširite ovu poruku širom sveta. Ta akcija uticaće na vašu budućnost na nepromjenjiv i istorijski način, a u suprotnom odložiće ovu šansu za izbor na nekoliko godina kasnije, ili čak jednu generaciju, ako uspete do tada preživeti.

Ne birati znači podnositi izbore drugih ljudi. Ne informisati druge znači ulaziti u rizik dobivanja rezultata koji je u suprotnosti s nečijim očekivanjima. Ostati indiferentan znači odustati od svoje slobodne volje.

Radi se o vašoj budućnosti. Radi se o vašoj evoluciji.

Moguće je da ovaj poziv ne dobije vaš kolektivni odaziv i da, zbog manjka informacija, ne bude uzet u obzir. Ipak ni jedna individualna želja ne prolazi nezapažena u svemiru.

Zamislite naš dolazak sutra. Hiljade kosmičkih brodova. Jedinstveni kulturni šok u istoriji današnjeg čovečanstva. Tada će biti prekasno za žaljenje zbog nedonošenja izbora i širenja poruke, jer će to otkriće biti nepovratno. Insistiramo na tome da ne žurite, nego da razmislite o tome! I da odlučite!

Veliki mediji neće nužno biti zainteresirani za širenje ove poruke. Zato je to vaš zadatak, kao anonimnog a ipak izvanrednog mislećeg i ljubećeg bića, da je prenesete.
Još uvek ste arhitekti vlastite sudbine ...
"ŽELITE LI DA SE POKAŽEMO?"
Viđam NLO-e nekoliko godina i imao sam kontakte s vanzamaljskim bićima.
Imam 42 godine, tehničku (vojni pilot mlaznih aviona i kontrolor leta), ekonomsku (magistar) i menadžersko obrazovanje (upravnik sam aerodroma). Od šeste godine imam razna iskustva duhovnog tipa koja neprestano poprimaju sve jasniji oblik i imaju sve više smisla.
Među mnogo tipova fenomena koji su mi se manifestovali u prethodne dve godine, na primer kad sam dobio poruku o trodimenzionalnoj prirodi vremena. --- vidi http://quanthomme.free.fr/energieencore/anglaisericjulien.htm
http://www.onnouscachetout.com/themes/extra/eric-julien.php), kad je NLO lebdio iznad moje kuće i 'objavio' svoju prisutnost strahovitom bukom, i onda kad je enormno velika trouglasta letelica prelela preko moje kuće kad sam se selio, a za njom vazdušna bitka od svetlosti koja je potrajala čak 25 minuta, i takođe više pojavljivanja nebeskih svetlosti i eterskih bića u mojoj kući, napokon, nakon što sam naučio kako da se mentalno projektujem na mesto u prisutnosti dobroćudnih vanzemaljaca, primio sam ovu poruku koju ste pročitali od njihove hijerarhije.

Jean Ederman.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 09 Sep, 2008 16:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Pozdrav Dajbog,
Već je ovaj tekst i Dušan okačio ovde na forumu (20.04.08.)
u temi Neka diskusija teče...

http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=348&postdays=0&postorder=asc&start=15

Ali, ništa ne smeta da se opet podsetimo.
Inače, ja sam taj tekst odavno čitala i na Galaksiji, i na Grunferu.
Neki su mišljenja da je to spam, koji kruži forumima.
Što se mene tiče, još prvi put kad sam pročitala tekst,
odmah sam im rekla da se pokažu ako su DOBRONAMERNI.
Još uvek čekam...
...
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 09 Sep, 2008 20:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I ja ih jedva cekam, valjda ce i da dodju ko=ono sto kazu..

Juce sam bas razgovarao sa prijateljem i pitam ti ja njega-da li bi se ove sekunde spakovao u svemirski brod da te sad pozovu vanzemaljci, a onda posle 2 minuta u mom mailu dobijem ovaj tekst...
Sinhronizacija, par exelans, pa rekoh ajd' da podelim sa vama.
Sory ako sam se ponavljao, nisam stigao bas sve da iscitam ...
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 23 Okt, 2008 04:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nije lako biti lucidan, jer je na neki nacin udobno spavati.

Budjenje Bude je bilo naglo i sveobuhvatno. Posle tog budjenja, on vise nije mogao da spava, jer je njegova svest u tom trenutku doprla do samog ruba univerzuma, preuzevsi odatle Bozansku energiju i pretocivsi je nazad u svoj ego cime je tako postao trajno oplemenjen . Takvo iznenanadno i sveobuhvatno budjenje, nije za svakog. Vecina ljudskih bica bi napustilo ovozemaljski vid postojanja sa takvim naglim budjenjem.

Ljudska bica se nalaze u prilicno niskoj ravni - kada bi nam se prikazao najvisi andjeo u svoj svojoj lepoti, nase srce ne bi to izdrzalo. Kada bi nam se ukazala prilika da se prosetamo iznenada po visokoj tacki najviseg sefirota, ne bi bilo te sile vise koja bi nas gurnula nazad na Zemlju.

Posto vecina nas, ne moze da podnese brzo i iznenadno budjenje,
onda nam preostaje toliko da se budimo postepeno. TO je budjenje u etapama. Pri tome, svaka nova osvojena etapa u tom budjenju, predstavlja, kako mi se cini, istovremeno i etapno povisenje svesti.

To etapno budjenje ima i svojih velikih problema. Cesto se vracamo nazad u san. Cesto nam je prijatnije dok spavamo jer je lakse nastaviti da figuriras u programu kompjutera nego li da smognes snage da jednom zauvek izadjes iz njega.

Ko izadje iz programa, taj je zavrsio posao.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Strana 3 od 9

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30980 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 97083 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 44781 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43707 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31482 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 32304 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43986 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)