Denziteti-Nivoi Postojanja
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 03 Sep, 2011 01:49 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A ako govorim o svojoj individualnosti- identifikacija je sve manja i "miris" domovine je sve jači...

No, identifikacije je prisutna, bljeskovi kuće tu i tamo... Laughing

Sve Ok... čini se...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 03 Sep, 2011 08:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::
Ulazim u sopstveni apsurd, dok ovo i mislim, a ne da pišem... Very Happy

Jer projektovana ličnost, koja sedi i kucka i misli šta će da skucka- pokušava da napiše o iluziji same sebe, iz perspektive svesti koja to nije... Hahaha...

E, ko razume ovo- taj će se smejati sam sebi na realizaciji slične situacije u sopstvenom slučaju... Laughing

Od ove ličnosti se možemo pomeriti, odnosno mogu se pomeriti, bilo gde... do god se investiram u ovo- kao sada.

I to traje... i trajaće do god sam investiran.

Ali, kao što kažu, a i potvrdjuju mnogi, pa i ja- ko je investiran?

Taj koji je investiran, kada nije- to je "kući", alfa i omega, početak i kraj, beskrajno sada i ovde i tamo... To je TO.

Ali kakav je ovo apsurd, stvarno je smešno! Very Happy

... Što da ne. Laughing

Slažem se da dolazimo u apsurdnu situaciju i pri najmanjem pokretu.

Medjutim, mene je život naučio da je apsurd granica znanja.

I tu gde drugi dignu ruke, ja se uhvatim ašova.

A stigli smo do ovde (citiram) :
“A samorealizacija je obrtanje toka pažnje, sa "spoljnih" formi, na onoga ko investira pažnju...”

Ta tačka u koju se dodje, obrtanjem toka pažnje, čini se kao da je tačka bez izlaza.
Hajde da je simbolično nazovem Crna tačka, jer iza nje je slepilo.

Zamisli da ipak možemo da podjemo nekud dalje iz nje. To je zaista apsurdna i smešna situacija kao što si rekao, a postoje svi izgledi da postane još smešnija.

Probaću da, ne ispuštajući iz vida ono što si rekao (!), pojasnim zamisao.
Poslužimo se ljudskim okom radi analogije.

Sve što vidimo udje u naše oko i završi na makuli tj. žutoj mrlji.
Znači ceo svet, sve što ikada videsmo, svelo se na kraju na žutu mrlju.
Sada analogijom ulazimo i u apsurd koji si pomenuo:
Kada to isto oko posmatra sebe ono samo sebe svede na žutu mrlju.
Smejurija.
I kuda god da usmerimo pogled, šta god da gledamo, mi sve to što gledamo i vidimo neminovno svodimo na žutu mrlju. Svi naši napori da učinimo bilo šta, da drugačije vidimo ili ne znam šta sve, uvek završe na žutoj mrlji.

Vidimo da žuta mrlja ima mnogo sličnosti sa onon Crnom tačkom.

I sada dolazi ono zbog čega smo i započeli ovo pisanije:

U primeru sa ljudskim okom, mi znamo da iza njega postoji mozak, da iza njega postoji inteligencija i svest, iako se čini da je žuta mrlja slepa, da se sve što postoji u svetlu svodi u njoj na tačku i nestaje.
Miracolo! Ceo svet stao na jednu, pa još žutu tačku.

Po toj istoj analogiji, za koju se nadam da je dovoljno slikovita, pretpostavljam da iza one tvoje Crne tačke postoji neki um, inteligencija i svest.
Zamišljeni pokret bi trebalo da bude u tom pravcu.

Mi nikada nismo bili ni na jednoj zvezdi, ni na jednoj drugoj planeti izuzev majčice Zemlje, a opet toliko toga znamo o drugim galaksijama, sazveždjima, zvezdama i planetama. Hoću da kažem da nismo baš tako bespomoćni za prodor u prostor iza prividne tačke slepila, treba samo da se odlučimo na to.

Po opisanoj analogiji možemo da posmatramo i crne rupe u svemiru.

I rupe u zakonu.

E, pa sad... Very Happy , tamo negde se krije i misterija života.

Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 03 Sep, 2011 16:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::

Giba ::
Ulazim u sopstveni apsurd, dok ovo i mislim, a ne da pišem... Very Happy

Jer projektovana ličnost, koja sedi i kucka i misli šta će da skucka- pokušava da napiše o iluziji same sebe, iz perspektive svesti koja to nije... Hahaha...

E, ko razume ovo- taj će se smejati sam sebi na realizaciji slične situacije u sopstvenom slučaju... Laughing

Od ove ličnosti se možemo pomeriti, odnosno mogu se pomeriti, bilo gde... do god se investiram u ovo- kao sada.

I to traje... i trajaće do god sam investiran.

Ali, kao što kažu, a i potvrdjuju mnogi, pa i ja- ko je investiran?

Taj koji je investiran, kada nije- to je "kući", alfa i omega, početak i kraj, beskrajno sada i ovde i tamo... To je TO.

Ali kakav je ovo apsurd, stvarno je smešno! Very Happy

... Što da ne. Laughing

Slažem se da dolazimo u apsurdnu situaciju i pri najmanjem pokretu.

Medjutim, mene je život naučio da je apsurd granica znanja.

I tu gde drugi dignu ruke, ja se uhvatim ašova.

A stigli smo do ovde (citiram) :
“A samorealizacija je obrtanje toka pažnje, sa "spoljnih" formi, na onoga ko investira pažnju...”

Ta tačka u koju se dodje, obrtanjem toka pažnje, čini se kao da je tačka bez izlaza.

Zamisli da ipak možemo da podjemo nekud dalje iz nje. To je zaista apsurdna i smešna situacija kao što si rekao, a postoje svi izgledi da postane još smešnija.

Probaću da, ne ispuštajući iz vida ono što si rekao (!), pojasnim zamisao.
Poslužimo se ljudskim okom radi analogije.

Sve što vidimo udje u naše oko i završi na makuli tj. žutoj mrlji.
Znači ceo svet, sve što ikada videsmo, svelo se na kraju na žutu mrlju.
Sada analogijom ulazimo i u apsurd koji si pomenuo:
Kada to isto oko posmatra sebe ono samo sebe svede na žutu mrlju.
Smejurija.
I kuda god da usmerimo pogled, šta god da gledamo, mi sve to što gledamo i vidimo neminovno svodimo na žutu mrlju. Svi naši napori da učinimo bilo šta, da drugačije vidimo ili ne znam šta sve, uvek završe na žutoj mrlji.

Vidimo da žuta mrlja ima mnogo sličnosti sa onon Crnom tačkom.

I sada dolazi ono zbog čega smo i započeli ovo pisanije:

U primeru sa ljudskim okom, mi znamo da iza njega postoji mozak, da iza njega postoji inteligencija i svest, iako se čini da je žuta mrlja slepa, da se sve što postoji u svetlu svodi u njoj na tačku i nestaje.
Miracolo! Ceo svet stao na jednu, pa još žutu tačku.

Po toj istoj analogiji, za koju se nadam da je dovoljno slikovita, pretpostavljam da iza one tvoje Crne tačke postoji neki um, inteligencija i svest.
Zamišljeni pokret bi trebalo da bude u tom pravcu.

Mi nikada nismo bili ni na jednoj zvezdi, ni na jednoj drugoj planeti izuzev majčice Zemlje, a opet toliko toga znamo o drugim galaksijama, sazveždjima, zvezdama i planetama. Hoću da kažem da nismo baš tako bespomoćni za prodor u prostor iza prividne tačke slepila, treba samo da se odlučimo na to.

Po opisanoj analogiji možemo da posmatramo i crne rupe u svemiru.

I rupe u zakonu.

E, pa sad... Very Happy , tamo negde se krije i misterija života.

Very Happy
Све би то било ок да после мозга не долази им који пробира информације ап каже ове нису интересантне то нећемо да видимо а ово је интересантно ово ћемо да видимо.С обзиром да је корен речи интересантно интерес или вајда онда долазимо до тога да ће ум дати нама да видимо саомо оно од чега можемо да се овајдимо тј. да имамо користи. Дакле иако жута мрља може да види све ум нам сервира само оно од чега ћемо по његовом мишљењу имати интерес.
Чим дакле ум некоме нешто сервира онда иза ума постоји још неко, а то смо ми као свест. Можемо видети да до нас долази већ пробрана информација. Али ту није крај.
Пошто наш ум Зна да без наше пажње не може да уради ништа а има многе жеље,онда он информацију модификује тако да нас наведе да ми размишљамо у тачно одређеном правцу. Дакле до нас долази извитоперена информација на основу које ми треба да судимо.
Јелда се налазимо, ми као свест, у једном јако незавидном положају да чак неможемо са сигурношћу да знамо дали се дешава то што видимо или се то наш ум поиграва с нама.
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 03 Sep, 2011 18:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Чим дакле ум некоме нешто сервира онда иза ума постоји још неко, а то смо ми као свест. Можемо видети да до нас долази већ пробрана информација. Али ту није крај.
Пошто наш ум Зна да без наше пажње не може да уради ништа а има многе жеље,онда он информацију модификује тако да нас наведе да ми размишљамо у тачно одређеном правцу. Дакле до нас долази извитоперена информација на основу које ми треба да судимо.
Јелда се налазимо, ми као свест, у једном јако незавидном положају да чак неможемо са сигурношћу да знамо дали се дешава то што видимо или се то наш ум поиграва с нама.

Um radi svoj posao, servira i servira- do god se služiš.

Zapravo, gde god da usmeriš pažnju, um će razvijati priču- uvek nadje "adekvatnog" materijala da servira.

NEGO, postoji tu jedna spona izmedju ova dva...

Nije svest ta koja ulazi u razmišljanje i znanje o tome šta se dešava i šta um razmišlja...

Izmedju se nalazi IDENTITET, ličnost, koja je tu osnovna podloga na koju se kasnije naslanja "sve TO"

Svest, kao svest je ono osnovno, izvorno, stanje- Postojim, jesam, živim.

A ta svest se na prvom mestu investira u individualni oblik, identifikuje se sa "nečim"- kao ja sam OVO. Bilo šta, ja sam ovo i ovo. Znači ulazi u identitet.

Tek na to se nastavlja priča. Ja kao OVO, znam, razmišljam, imam telo, osećanja, ovde sam... Konstrukcija identiteta.
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 03 Sep, 2011 18:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:

Ali u tom apsurdu se krije i uvid apsurda, koji jeste samorealizacija... Laughing

Jer tim obrtanjem toka pažnje uvidjaš- da nemaš šta da uvidiš- a ako to dovede do katarze onda uvidiš šta jeste "bez početka i kraja", "bezvremeno", "alfa i omega"...

Jer nemaš šta da uvidiš- i to je ta "VELIČINA" oslobodjenja.

Koja jeste ništa... Ali je ipak SVE.

NO, ispitajmo to. Ove reči nisu ništa same za sebe.
Hajde da ispitamo to... Smile
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Poruka Poslao: 03 Sep, 2011 19:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

И кад све то лепо видимо,дођемо до тога да се упитамо можемо ли ми шта да учинимо сем да ко биљка блејимо у свет.Тако долазимо до тога дали ми уопште треба да утичемо на живот или је посматрање довољно као што нам је Оливера лепо испричала причу о огледалу, неког тантричког мислиоца.
Да ли ми треба да глумимо огледало чак и кад огледало ухвати рђа. Или ми можемо на неки начим да се надамо да ми ту рђу можемо да санирамо и ако неможемо може ли то ко да учини за нас.
Ако можемо,како можемо?
Имамо ли ми као свест икакву моћ над осталим деловима нас самих као што су ум,разум,дух,подсвест,колективна свест,Бог Отац, и шта већ још и какве све још имена имамо за исте ствари.
По Сведенборгу рецимо човек има само две способности,Разборитост и своју вољу.
Ако дакле имамо само две способности у којима можемо нешто да утичемо онда би било паметно да рецимо научимо како се вољом управља или како се користи разборитост.
Те две способности су нам од Бога дате да њима санирамо огледало када га ухвати Рђа.
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 03 Sep, 2011 19:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Prvo uvidi, pa onda postavljaj pitanja- ako ih bude.

Džaba ti je pretpostavljanje sa ove tačke gledišta.

Ima nešto što nazivaju Božija Milost, ona će se pobrinuti da ne bude rdje za tebe... Smile

Ti samo upoznaj sebe. Saznaj KO SI. DO kraja.

ALi znam kako ti je sada... Um ne da da se uvidi i uvek izmišlja nove stvari da se nastavi sa ulaganjem pažnje u priču.

Uvidi i to.
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 04 Sep, 2011 08:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rale:
Све би то било ок да после мозга не долази yм који пробира информације пa каже: ове нису интересантне то нећемо да видимо а ово је интересантно ово ћемо да видимо.С обзиром да је корен речи интересантно интерес или вајда онда долазимо до тога да ће ум дати нама да видимо саомо оно од чега можемо да се овајдимо тј. да имамо користи. Дакле иако жута мрља може да види све ум нам сервира само оно од чега ћемо по његовом мишљењу имати интерес.

Zosim:
Rale, do ovde se slažemo uz jednu opasku.
Čim kažeš „um nam servira“ ti se već distanciraš od uma i veštački stvaraš prostor za još nešto, što kasnije zaista i uvodiš u svoju analizu.
Ko smo to mi?
Pojava tog nečeg treba sama od sebe da se nametne.
Znači, umesto „um nam servira“ možemo reći: um prepoznaje. Još uvek ostajemo u prvom licu jednine.
Jer on zaista prepoznaje samo ono što smatra važnim za održanje života.
U stvari, on prepoznaje samo sebe kao život, i stara se za održanje samog sebe.

R:

Z:
E, vidiš, sa ovim se ne slažem sada, ali ću se složiti malo kasnije.
Moramo sve to prvo hronološki i evoluciono da poslažemo.
Za sada prerano uvodiš tu neku svest-II, bez preke potrebe za tim. Kao što sam napomenuo, uvodiš je u igru veštački tj. prisilno, jer situacija još uvek nije sazrela za njeno pojavljivanje.
Um selektivno i oportunistički prepoznaje ono što mu čula serviraju.
Činjenica je da se u njega, svakog trena, sliva obilje informacija koje treba odbraditi. I logično je da on to radi selektivno. Time dobija na brzini i smanjuje potrošnju energije. Mozak je jedan od najvećih potrošača energije u telu.
A brzina obrade informacije je od krucijalnog značaja.

Zamisli sledeću situaciju, da si neki pećinski čovek:
Sediš na polju, sunce ti udara u glavu, toplo ti je i žedan si, vrti ti se u glavi, noge te bole od pešačenja, stomak ti zavija jer si gladan, komarac ti zuji oko ušiju i dodatno te razdražuje, tražiš trn u stopalu, zbog kojeg si i zastao, svrbi te oko, a oko tebe cveće miriše, trava te golica dok se pomeraš, ljut si jer će i žena u pećini biti ljuta što ništa nisi našao za jelo, osećaš čudan miris u vazduhu i onda primećuješ da ti se tigar prikrada. Zamisli brzinu tvoje reakcije kada bi mozak sve informacije obradjivao sa istim prioritetom i značajem ? Znači, on mora da bude selektivan, on je naučen da bude selektivan. A sve zarad brzine.

Znači, kao što si rekao, „um nam servira“, (zapravo prepoznaje) informaciju,
ali mi još uvek NE ZNAMO da iza njega neko ili nešto postoji.
Sve do sada nije se pojavila potreba za tim.

R:

Z:
Dolazimo u istu situaciju, u isti paradoks kao u analogiji sa okom.
Kada oko gleda samo sebe svodi ga na makulu.
Kada um posmatra samog sebe svodi ga ... na šta?

Paradoks je da samo umom možeš da posmatraš svoj um.
Drugim rečima, bez uma nećeš ništa videti.

Sve ostalo što si napomenuo, dodatne funkcije uma i pomenute devijacije u funkcionisanju, dolaze kasnije, kao nešto izvedeno, kao posledica, ali još nismo stigli dotle (mislim na svest, pažnju itd. Kako to um zna da bez naše pažnje...opet praviš podelu na mi-oni. Ko smo to mi? Tek treba da dodjemo do toga).

Postoje životinje koje lepo vide svoj odraz u vodi, ali ne prepoznaju se, ne shvataju da gladaju same sebe. Za to je potreban dodatni napor i dodatno znanje. Kvantni skok u funkcionisanju uma.
Jednog momenta desi se klik, i ukače da gledaju sebe. Tog momenta počinje vezivanje za formu. Probudjena je svest-I.
Sama definicija svesti je paradoksalna:
Svest je sposobnost uma da prepozna samog sebe.

Giba reče:
“A samorealizacija je obrtanje toka pažnje, sa "spoljnih" formi, na onoga ko investira pažnju...”.

Ja dodadoh:

Sada, iako preko reda, možemo da definišemo i jednu višu svest, ili ti duhovnost (svest-III):
To je kada Crna tačka prepozna samu sebe.

Svest-0 : bazična svest koja se brine za održanje života, ogleda se u primalnom egoizmu
Svest-I : Znam da sam ja ja, prepoznajem se u ogledalu, vezivanje za forme i oblike
Svest-II: Prepoznajem svoje misli i mislima utičem na rad čula i tela uopšte
Svest-III: Duhovna svest, uzdižem se iznad mozga, kao da sam nezavisan entitet
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
rale
Mistik

Poruka Poslao: 04 Sep, 2011 18:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
Rale:
Све би то било ок да после мозга не долази yм који пробира информације пa каже: ове нису интересантне то нећемо да видимо а ово је интересантно ово ћемо да видимо.С обзиром да је корен речи интересантно интерес или вајда онда долазимо до тога да ће ум дати нама да видимо саомо оно од чега можемо да се овајдимо тј. да имамо користи. Дакле иако жута мрља може да види све ум нам сервира само оно од чега ћемо по његовом мишљењу имати интерес.

Zosim:
Rale, do ovde se slažemo uz jednu opasku.
Čim kažeš „um nam servira“ ti se već distanciraš od uma i veštački stvaraš prostor za još nešto, što kasnije zaista i uvodiš u svoju analizu.
Ko smo to mi?
Pojava tog nečeg treba sama od sebe da se nametne.
Znači, umesto „um nam servira“ možemo reći: um prepoznaje. Još uvek ostajemo u prvom licu jednine.
Jer on zaista prepoznaje samo ono što smatra važnim za održanje života.
U stvari, on prepoznaje samo sebe kao život, i stara se za održanje samog sebe.

R:

Z:
E, vidiš, sa ovim se ne slažem sada, ali ću se složiti malo kasnije.
Moramo sve to prvo hronološki i evoluciono da poslažemo.
Za sada prerano uvodiš tu neku svest-II, bez preke potrebe za tim. Kao što sam napomenuo, uvodiš je u igru veštački tj. prisilno, jer situacija još uvek nije sazrela za njeno pojavljivanje.
Um selektivno i oportunistički prepoznaje ono što mu čula serviraju.
Činjenica je da se u njega, svakog trena, sliva obilje informacija koje treba odbraditi. I logično je da on to radi selektivno. Time dobija na brzini i smanjuje potrošnju energije. Mozak je jedan od najvećih potrošača energije u telu.
A brzina obrade informacije je od krucijalnog značaja.

Zamisli sledeću situaciju, da si neki pećinski čovek:
Sediš na polju, sunce ti udara u glavu, toplo ti je i žedan si, vrti ti se u glavi, noge te bole od pešačenja, stomak ti zavija jer si gladan, komarac ti zuji oko ušiju i dodatno te razdražuje, tražiš trn u stopalu, zbog kojeg si i zastao, svrbi te oko, a oko tebe cveće miriše, trava te golica dok se pomeraš, ljut si jer će i žena u pećini biti ljuta što ništa nisi našao za jelo, osećaš čudan miris u vazduhu i onda primećuješ da ti se tigar prikrada. Zamisli brzinu tvoje reakcije kada bi mozak sve informacije obradjivao sa istim prioritetom i značajem ? Znači, on mora da bude selektivan, on je naučen da bude selektivan. A sve zarad brzine.

Znači, kao što si rekao, „um nam servira“, (zapravo prepoznaje) informaciju,
ali mi još uvek NE ZNAMO da iza njega neko ili nešto postoji.
Sve do sada nije se pojavila potreba za tim.

R:

Z:
Dolazimo u istu situaciju, u isti paradoks kao u analogiji sa okom.
Kada oko gleda samo sebe svodi ga na makulu.
Kada um posmatra samog sebe svodi ga ... na šta?

Paradoks je da samo umom možeš da posmatraš svoj um.
Drugim rečima, bez uma nećeš ništa videti.

Sve ostalo što si napomenuo, dodatne funkcije uma i pomenute devijacije u funkcionisanju, dolaze kasnije, kao nešto izvedeno, kao posledica, ali još nismo stigli dotle (mislim na svest, pažnju itd. Kako to um zna da bez naše pažnje...opet praviš podelu na mi-oni. Ko smo to mi? Tek treba da dodjemo do toga).

Postoje životinje koje lepo vide svoj odraz u vodi, ali ne prepoznaju se, ne shvataju da gladaju same sebe. Za to je potreban dodatni napor i dodatno znanje. Kvantni skok u funkcionisanju uma.
Jednog momenta desi se klik, i ukače da gledaju sebe. Tog momenta počinje vezivanje za formu. Probudjena je svest-I.
Sama definicija svesti je paradoksalna:
Svest je sposobnost uma da prepozna samog sebe.

Giba reče:
“A samorealizacija je obrtanje toka pažnje, sa "spoljnih" formi, na onoga ko investira pažnju...”.

Ja dodadoh:

Sada, iako preko reda, možemo da definišemo i jednu višu svest, ili ti duhovnost (svest-III):
To je kada Crna tačka prepozna samu sebe.

Svest-0 : bazična svest koja se brine za održanje života, ogleda se u primalnom egoizmu
Svest-I : Znam da sam ja ja, prepoznajem se u ogledalu, vezivanje za forme i oblike
Svest-II: Prepoznajem svoje misli i mislima utičem na rad čula i tela uopšte
Svest-III: Duhovna svest, uzdižem se iznad mozga, kao da sam nezavisan entitet
Шта ти се десило? У задње време нисам ни читао твоје постове због начина изражавања који је по мени био мало нападан,па ради сопственог мира твоје постове нисам ни читао.
Читам и не могу да верујем да ниси покушао ниједном д ме увредиш.

У вези ума ово си јако лепо написао, него не могу да се сложим да једна свест може саму себе да посматра. Око само себе ни у огледалу не може да види,оно скупља информације али оне пролазе кроз ум па се слика криви тако да око само себе не може да види. Тако ни ум самог себе не може да види већ је потребна нова врста свести која би била накакав судија. Та нова свест се рађа из ума и могло би да се каже да је Син прве свести (разум), иако је уствари ум Син разума, али је то јако тешко схватити. Из заједнице ове две свести где једно има улогу мушког а друго женског рађа се нова свест која је свесна постојања ове две свести и још једне треће која је дух животни и та свест доживљава себе као божанско биће које препознаје у себи три врсте свести.Та свест улазећи све дубље у свој ум открива да је он подељен на нове свести и тај процес је бесконачан. човек је духован онолико колико дубоко може да завири у себе.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30717 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 94478 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 31329 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43206 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 35514 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43565 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 26186 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)