ZMAJEVI
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » Restored topics
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Crveni Zmaj

Pridružio: 02 Nov 2008

Poruka Poslao: 30 Nov, 2008 01:54 am    Naslov: ZMAJEVI
Odgovoriti sa citatom

...
ZMAJEVI

Verujete li da Zmajevi postoje, ili mislite da su to samo izmisljene legende ?

.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 30 Nov, 2008 02:00 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zmajevi su nekada STVARNO POSTOJALI na Zemlji !!!

A kuda su otišli , ne znam tačno . Ali znam da će se ponovo vratiti na Zemlju ( pozitivna , moćna i viteška ) ENERGIJA ZMAJEVA !!!

Tale , u pomoć ! Ti si ekspert za Zmajeve !!! pogledaj

Ps . Crveni Zmaju , dobro došao ! Welcome

Reci nam , šta ti znaš o Zmajevima ? Sudeći po imenu , trebao bi bar nešto da znaš ! Very Happy
Crveni Zmaj

Poruka Poslao: 30 Nov, 2008 02:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Neznam bas puno o zmajevima ali znam da postoje to jest verujem da postoje jer jednom je moj brat video jednog a jednom mi je deda ispricao kako je video nesto mada nije siguran sta je ali po prici asocira na zmaja
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 30 Nov, 2008 02:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Veruj mi , da me ne bi iznenadilo , da se i do današnjih dana kod nas zadržao neki Zmaj ! Čula sam i ja takvih priča , a bila je i na TV-u emisija o Zmajevima - i to baš u našoj zemlji .

Nego , ajde nam ti ispričaj iz prve ruke , šta si čuo od brata i dede ?
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 30 Nov, 2008 09:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zmajevi su bica koja se najcesce dovode u vezu sa vatrenim elementom. Čuveni mit o Svetom Đorđu koji ubija aždaju jeste, izmedju ostalog, i pokazatelj ljudske potrebe da zagospodari tim vatrenimi elementom. Da se zadovoljio time da zagospodari, to bi bilo donekle i relativno razumljivo imajucu u vidu ljudsku prirodu tome sklonu (iako naravno to nije opravdanje), ali je covek napravio dalji korak u tom pravcu, on je ubio, ili tacnije, umislio je da je ubio azdaju. Istina je, medjutim, da covek ne moze nikada zagospodariti ni jednim elementom, pa ni vatrenim, a kamo li ga ubiti, tako da Sveti Đorđe, nije nikada ubio aždaju. Ali, aždaja, osetivši nedobrodošlom, jednostavno se sklonila od ljudskih bića.

Iako se mnoge stvari poklapaju kao slucajne, nista nije slucajno, pa prema tome ni ime Djordja (izvedeno iz grckog Ge=Zemlja) nije slucajno. U pokusaju da ubije azdaju, covek je, preko mita o Djordju, u stvari radi materijalnog-zemaljskog umislio da moze da unisti vatreni aspekt spiritualnosti. Tim potezom, tom svom namerom, covek je, definitivno, stavio materijalizam u prvi plan svog postojanja i odbacio spiritualnost u drugi plan.

Zmaj nije nimalo naivno bice. Ni jedno vatreno bice nije naivno, pa to isto vazi i za Zmaja.
Kada kazemo da nije naivno, nije naivno u korelaciji sa nama ljudskim bicima. Zmajevi imaju svoj zivot i svoj vid postojanja u kome oni jesu, u mnogim svojim aspektima, olicenje dobrote, ali kada im se putevi ukrste sa ljudima, ta njegova dobrota moze da bude po nas losa. I najnaivnije i najbolje malo dete na svetu, dobije iznenada od jednom poriv da zgazi mrava. Da li ga to cini manje dobrim?

Zmaj je u svakom slucaju veoma dosledan kada su ljudska bica u pitanju.
Zmaj ce upravo da pruzi coveku ono sto covek ocekuje od njega.
Ako covek, ugledavsi zmaja, bude ocekivao da ce mu on doneti strah, zmaj ce se potruditi tog coveka da prepadne. Ako od zmaja ocekujemo, mudrost i ljubav, dobicemo i mudrost i ljubav. Zmaj nam daje zaista sve sto od njega ocekujemo, i dobro i lose.

To sve ima duboke veze sa nasim duhovnim razvojem. Ako smo na visem nivou svesti, to su manje sanse da cemo se od zmaja prepasti, a vece da cemo ga zamoliti da nam bude vodic u duhovnosti i sticanju mudrosti.

Ljudi su, medjutim, odlucili da zmaju polome krila. Odlucili su da ga poistovete sa zlim, sto vazi narocito za pristalice velikih monoteistickih religija.

Zmajevi su, jednostavno, mnogo drugaciji od njih. Oni su na neki nacin, merac razine nase duhovnosti. Ali, posto smo ih proterali, oni su mahom i otisli iz naseg sveta.

Medjutim, nesto se menja u tom pogledu. Postoje sve vise svedocanstava o tome da su ljudi videli zmaja. Zmajevi se kanda lagano vracaju u nase krajeve. Ljudi koji cesto posecuju etericne krajeve (podrucje Malkuta), svedoce kako su zmajevi tamo, takodje, bili retkost do pre par godina. Sada su se vratili tamo. Njihov cilj je da stite to podneblje od negativnih sila.

Kao sto je cest slucaj sa mnogim cudesnim bicima, nije toliki problem u njima, koliko je u nama, jer mi nase ciljeve cesto volimo da svodimo na banalni nivo.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 30 Nov, 2008 13:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Zmaj je sastavljen od dve životinje koje predstavljaju dušu, naime od ptice i zmije. Motiv borbe sa zmajem ne postoji kod naroda koji još nisu stvorili države. Narodi koji su znali za sunčevog zmaja uvek su kulturniji od naroda koji ga nisu poznavali". /Vladimir Prop/

U mitologoji Srpskog naroda, zmija ima dva suprotna značenja: pozitivno i negativno. Blagotvorno i pozitivno još jednom se udvaja na dva mitološki i kultno značajna oblika:
a) htonsko-lunarni - čuvarkuća,
b) solarno-nebeski - poljarka,
što su samo dve forme dobrohotne dimenzije "zmije''/"zmaja".
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 30 Nov, 2008 14:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Zmajevi su bica koja se najcesce dovode u vezu sa vatrenim elementom. Cuveni mit o Svetom Djordju koji ubija azdaju jeste, izmedju ostalog, i pokazatelj ljudske potrebe da zagospodari tim vatrenimi elementom.

Samo da kažem , da ta ikona (Sv. Đorđe ubiva Aždaju ) predstavlja u simboličkom smislu , borbu čoveka sa svojim Egom .

To što je Sv. Đorđe ubio Aždaju na ikoni , predstavlja to - da je on ubio svoj Ego .

Aždaja u tom smislu predstavlja Ego , a mač Sv. Đorđa kojim ubija Aždaju ( Ego ) predstavlja VOLJU (koja je potrebna da bi se takvo čudovište - Ego , savladao ) !

S obzirom da nam Ego najjači neprijatelj koga u životu imamo , samo je AŽDAJA , mogla da ga simbolički predstavi .
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 30 Nov, 2008 14:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aleksandra-Caco,
mislim da si potpuno u pravu da ta ikona u simbolicnom smislu predstavlja i borbu coveka sa svojim egom. Na donjoj temi o Bagu, napisao sam pricu o svom sukobu sa Psom, sto je za mene, do sada, bio verovatno najsnazniji duhovni dozivljaj.
Vesna i ja smo dosli do zakljucka, da nam se, u slicnim okolnostima, jedan demon pojavio u obliku PSA, da je taj demon u tom slucaju bio odraz nas samih, i da je bio PAS jer smo psi u kineskom horoskopu. Da smo kojim slucajem zmajevi u kineskom horoskopu, mozda bi nam se taj demon pojavio u obliku zmaja.
Bilo bi interesantno utvrditi sta je bio Sveti Đorđe po kineskom horoskopu, ukoliko bi to uopste bilo moguce.

Medjutim, ova prica o Svetom Đorđu koji ubija Aždaju je veoma kompleksna i viseslojna i kao takva moze se tumaciti na vise nacina, pri cemu mislim da ono sto sam izneo u predjasnjem postu nije netacno.

Ovim tvojim postom, otskrinula si mi vrata novim idejama. Sjajna si. Hvala ti na tome Thanx
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 30 Nov, 2008 14:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi moj Tale ,
već sam odkad pročitala tvoja i Vesnina iskustva sa psom ( Vesna - carica ga je oterala " ladno " Shocked ) . Sreća vaša što niste ZMAJEVI u kineskom Laughing

Nisam sigurna da li je slava Djurdjic ( 16. novembar ) , dan kad se sv. Djordje rodio ( onda bi po zapadnom horoskopu bio škorpija ) , ili su na taj dan prenesene njegove mošti ?
A godinu njegovog rodjenja , da vidimo šta je u kineskom horoskopu , ne znam - al sigurno će neko da nam kaže . Smile

Ps. kad smo kod kineskog horoskopa , ja sam ZMIJA - i za divno čudo , uvek sam volela zmije i bile su mi slatke ! Shocked

Ovo što si napisao za Zmajeve , slažem se sa tobom !
U pravu si da je kompleksna priča o sv. Djordju , i svaki aspekt tumačenja je dobro došao . Cmok
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 30 Nov, 2008 23:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Đorđe Lidijski je rođen 275-281, znači ne zna se tačno.

ZMAJ - mitolosko biće neobične snage sa zmijskim i ljudskim obeležjima, koje može da leti i da se preobražava u razne oblike. Naziv zmaj je istog porekla kao i ime zmije i u vezi je sa zemljom ("zemaljski", "koji puzi po zemlji").
Sreće se kod svih Slovena: srp. zmaj, u istočnoj Srbiji - zmej, bug. zmei, rus. zmei, mak. zmev, zmeh, češ. zmek, polj. zmij, itd.
Često ima atribute ognjeni, gorski, krilati.

Po verovanju, zmaj kao zmijoliko biće postaje od zmije ili šarana pod određenim uslovima. Zmaja u ljudskom obliku rađa žena koja živi s mužem ili sa zmajem. Po raširenom verovanju, zmaj nastaje od zmije kad navrsi 100 godina.

O drevnosti ovog verovanja govori i podatak da je ono posvedočeno i u Hindukusu, gde kažu: ako riba, ne videvši čoveka, navrši 100 godina, pretvara se u zmiju, a posle jednog stoleća provedenog u osami, postaje zmaj.

Da dodam i to da se Vile u našem narodu udaju samo za Zmajeve!
Ja sam u Kineskom horoskopu Majmun (!?) pa sam zaslužio vešticu!
Šalim se, svaka je žena i vila i veštica, od sata do sata.
Twisted Evil

Na kraju poslastica iz Dušanovog Zakonika rase (odnosi se na PSE):
''Svima onima koji zmajeve drže, ovaj zakonik neka se u um postavi i dovjeka poštuje, jer zmajevi su uz nas od davnina, od prije nego što smo i slovo imali, pa ih valja poštovati i čuvati, jer su od Boga. Kao sto nas bez zmajeva ne bi ni bilo, tako nas bez zmajeva neće ni biti.''
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 01 Dec, 2008 01:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Secam se da smo na fakultetu bas detaljno izucavali Dusanov Zakonik,
ali smo propustili ovaj clan o Zmajevima. Fascinantno Shocked
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 01 Dec, 2008 01:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
Evo šta kažu Plejađani o Zmajevima ( Reptilima ) -

Šta se u stvari dogodilo? Prije nekih 300 000 godina, mi smo, što iz radoznalosti, što uz asistenciju negativnih entiteta sa 4 denziteta, pali sa 4 denziteta (koji je polueteričan-polufizički), na 3denzitet ( čisto fizički ), i obreli se na planeti Zemlji, u njenom 3-ćem denzitetu, koju je već naseljavao “preadamički čovjek.” Biblijska priča o “jabuci”, “zmiji” i Adamovom padu u “božju” nemilost, je samo jedna alegorija na ovaj događaj.
Tu smo nadalje određenim tehnikama genetičke manipulacije “skraćeni” od strane tih OPS 4D entiteta, koji su inače u svojoj suštini jedna REPTILSKA rasa, (u mitovima najčešće pominjani kao “ZMAJEVI”) sa 12 na 2 lanca DNA, sa 135 parova hromozoma na 23, što je dovelo do toga da trenutno nismo u stanju da koristimo više od nekih 6% svog moždanog potencijala, i što je učinilo da izgubimo vezu sa Višim aspektima svog Bića (koji obitavaju u višim denzitetima). Dalje, izgubili smo mnoga svojstva koja smo prije imali, a dobili i mnogo novih koje do tada nismo imali. To se ostvarivalo što kroz prirodno ukrštavanje sa preadamičkim ljudima, što genetičkom manipulacijom 4D OPS entiteta, što njihovom kontrolom naše svijesti.

Ova Reptilska rasa ima mogućnost da manipuliše "našim vremenom", po svojoj volji i da nas drži u nekoj vrsti Vremenske petlje. Za njih nije nikakav problem da se kreću u vremenu-prostoru naprijed - nazad i udese stvari kako im najbolje odgovaraju u sadašnjem momentu.
Uz malo svjetlosnih efekata i dima (light show) izdiktirali su Mojsiju “od boga dat’ pravilnik ponašanja”, kao i kasnije, Muhamedu, jednu drugu “svetu knjigu” i tako su uspjeli da osnuju “mentalni zatvor” za ljudsku svijest odnosno - biće, razdvoje čovječanstvo na dvije glavne grupe, - i postave pozornicu za sve one sukobe što će kasnije usljediti, a i dan danas traju,
neprekidno se hraneći našim negativnim emocijama.

A šta nam Kastaneda kaže u svojoj posljednjoj knjizi:
Aktivna Strana Beskraja?

“Imamo grabljivca koji je došao iz dubine kosmosa i preuzeo vlast nad našim životima. Ljudska bića su njegovi zarobljenici.
Grabljivac je naš vladar i gospodar. On nas je učinio poslušnim i bespomoćnim. Ako želimo da se pobunimo on guši našu pobunu, ako želimo da se ponašamo nezavisno on zahteva da da to ne činimo.”
“Oni su preuzeli vlast zato što se hrane našim osećanjima, i oni nas nemilosrdno pritiskaju zato što im služimo kao sredstvo za održavanje života.
Baš kao što mi gajimo kokoške u kokošinjcima, grabljivci gaje nas u ljudskim krletkama (gradovima). Tako im je hrana uvek na raspolaganju.”

…“Ne, ne, ne” (Karlos odgovara) “To je apsurdno, Don Huane. To što ti kažeš sasvim je monstrouzno. To jednostavno ne može da bude istina, ni za čarobnjake, ni za prosečnog čoveka, ni za koga”

“Zašto?” mirno upita Don Huan. “Zašto? Zato što te to ljuti?” …Pa nisi još sve čuo. Sačekaj još malo, pa ćeš videti kako ćeš se osećati. Želim da se obratim tvom analitičkom umu. Šamani veruju da su nam grabljivci dali naš sistem verovanja, naše predstave o dobru i zlu, da su oni postavili naša društvena pravila. Oni su ti koji su stvorili naše nade i iščekivanja, snove o uspehu ili promašaju. Oni su nam dali lakomost, pohlepu i kukavičluk. Grabljivci su ti koji čine da budemo samozadovoljni, da se ponašamo šablonski i da budemo egomanijaci.”

“Ali kako oni to mogu da rade, Don Huane?” (Karlos pita) “Da li nam oni to šapuću u uho dok spavamo?”
“Ne, ne rade oni tako. To je idiotski! Oni su daleko efikasniji i organizovaniji. Da bi nas držali u poslušnosti i poniznosti, krotke i slabe, grabljivci izvode čudesan manevar – izvanredan, naravno, s tačke gledišta stratega koji se bori, a jeziv za one koji zbog njega stradaju. Oni nam daju svoj UM ! Da li me čuješ? Grabljivci nam daju svoj um, koji postaje naš um. UM GRABLJIVCA je barokni, kontradiktoran, mrzovoljan, pun straha da svakog trenutka može biti otkriven.”To je onaj deo mozga, koji naučnici nazivaju-
Reptilski mozak.
( Karlos Kastaneda )

Upravo je to ono što su znali pojedinci iz redova pravoslavnog sveštenstva i Bogumili, i Katari, i sufiji i većina tzv. na smrt osuđenih “jeretika”.
.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 01 Dec, 2008 15:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna,
hvala, sada imamo jednu prilicno celovitu sliku o zmajevima:

imamo evropske i kineske zmajeve, imamo vanzemaljsku reptilsku rasu,
imamo razlicite mitove i biblijsku zmiju koja je prevarila Evu,
imamo izumrle dinosauruse i jos uvek zive gustere.

Da li se sve to moze povezati u jednu celinu?
 Nazad na vrh »
Crveni Zmaj

Poruka Poslao: 01 Dec, 2008 17:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav ljudi. Hvala vam sto ste pisali na ovu temu. I ako moze ispricajte neku pricu koju ste culi od vama bliskih ljudi o zmajevima. Jer imam u planu da napisem knjigu pod naslovom ''SRBIJA ZEMLJA ZMAJEVA'' pa bi mi dosta pomoglo da cujem jos koju istinitu pricu ili slicno, naravno ako se vi slazete da te vase price unesem u knjigu. Thanx
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 01 Dec, 2008 18:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo još malo od Čajkanovića...

Nekakav seljak bio je Zmaj, i koseći jednom, opazio je u oblacima Alu. Odmah je ostavio rad, i otišao »da spava«. Njegova duša za vreme dok je spavao izašla je iz njega, pretvorila se u Zmaja, vodila borbu s Alom, i najzad se ponovo vratila na svoje mesto, u telo iz koga je izašla, i tada se seljak probudio (S. Trojanović, 1. s., str. 154). »Imao neki čovek petla, koji je takođe bio zmaj... Taj zmaj-petao, čim se naoblači, zavlačio bi se pod prag, gde je bio iskopao rupu, i u tom skloništu telo mu ostane, a duh ode da se bije s alama«
Tale, zar nije ovaj seljak skokn'o do astrala?
Razz

Pesma »Miloš Obilić zmajski sin«:
Štogod ima Srbina junaka,
Svakoga su odgojile vile,
Mnogoga su zmajevi rodili.

Znameniti zmajevi: Miloš Obilić, Zmaj Ognjeni Vuk, Relja Bošnjanin, Banović Sekula, Banović Strahinja, Ljutica Bogdan, Kraljević Marko.

Zmajevi se »najčešće... pojavljuju u vidu krilate ognjevite zmije, a kad idu pred oblake da se biju s alama, onda su kao orlovi ili druga koja tica...« kaže sasvim tačno (upor. S.Troj. u SEZ, 17, 154 idd) o zmajevima A. Vasiljević u BV, 9, 1894, 183 (kao verovanje iz Svrljiga).
Pri svem tom, zmaj je nasuprot sličnim mitskim bićima, kakva su aždaja i ala, vrlo blizak čovečjem obliku.

Kad je jedne noći preko Čačka preleteo meteor, prost narod govorio da je to bio zmaj (S. Trojanović u SEZ, 17, 158).

I za kraj nikako ne zaboraviti srednjovekovni Viteški red (crvenog) Zmaja!?

Veruje se da ga je osnovao niko drugi do Miloš Obilić, koji je se upravo sa 12 takvih vitezova silom probio do Murata i pošjeka' ga!

13.12.1408.
Obnavlja se ovaj red, u osniivačkoj skupštini bilo je 24 krupne face - sve sami kraljevi i vojvode.
Prvi je Žigmund kralj Ugarske,
Drugi, naravno Despot Stefan Lazarević itd.
NAPOMENA:Spasoje Vlajić će ovih dana povesti neke akcije obeležavanja 600 godina od osnivanja ovog reda. Sutra ima predavanje u NS, pa očekujte nove informacije!

Na slici je simbol reda, sv Đorđe je naravno zaštitnik ovog, kao i svih ostalih viteških redova, što pokazuje crveni krst (kao na zastavi Engleske, čiji je takođe zaštitnik) na grbu.

Da vas podsetim i to da je NAJPOZNATIJI vitez Reda zmaja, bio veliki junak Lord Vlad Cepeš - DRAKULA, o kome je zapadna propaganda isplela neistinit mit da bi plašila decu.
salut
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » Restored topics
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 1 od 7

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Da li je 1.maj samo praznik rada ? 1 rade1969 5770 02 Jun, 2011 00:33 am
oversoul Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- PRVA ZAPOVEST 90 Vera Bojičić 35158 12 Apr, 2011 22:48 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 246428 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1702597 08 Nov, 2010 01:48 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PRAKSA III - Najzahtevnije vežbe - samo za veoma iskusne 423 talerman 97917 16 Feb, 2010 19:50 pm
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sposobnost razlikovanja istine od lazi 36 MEDUZA 17371 14 Avg, 2009 08:18 am
spirit Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dijeta.....liječi li uzrok ili samo poslijedicu? 8 Ana 6077 23 Feb, 2009 19:26 pm
Ana Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)