Duhovna situacija u mojoj zemlji i na planeti
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 03 Apr, 2008 21:08 pm    Naslov: Duhovna situacija u mojoj zemlji i na planeti
Odgovoriti sa citatom

TEMA: DUHOVNA SITUACIJA U MOJOJ ZEMLJI I NA PLANETI

Uvodne napomene

1) Svako od nas individualno teži duhovnom rastu.

2) Mi živimo u određenim kolektivima (narodima, državama).

3) Kao i mi individualno, tako i oni imaju neke svoje specifičnosti u pogledu duhovnosti.

4) Kao što razmenjujemo individualna iskustva, zanimljivo je da razmenimo i kolektivna iskustva, tj. naša viđenja duhovne situacije u zemlji u kojoj živimo (u zemljama u kojima živimo), kao i na Planeti na kojoj živimo.

POSLEDNJI POZIV NESVESNOM DELU ČOVEČANSTVA (TJ. ONIMA KOJI SE JOŠ NISU OTVORILI ZA DUHOVNOST I EVOLUCIJU)

(Povodom Objave Učitelja Sanat Kumare)

1) Sanat Kumara se obraća prvenstveno nesvesnom delu čovečanstva, tj. onima koji se još nisu okrenuli duhovnosti.

2) Čak i ako ljudi iz tog dela čovečanstva ne prime fizički ovu njegovu poruku - primiće je na nekom finijem planu, i bez spoljašnje svesnosti.

3) I ljudi iz nesvesnog dela čovečanstva moraju se suočiti sa izborom: da slede evoluciju, ili da ostanu verni iluzijama ovog sveta i svom egu.

4) Onima koji su propustili sve rokove za okretanje Putu duhovnosti, ovom (Sanat Kumarinom) porukom daje se još jedan rok: "Mislite da nema kraja vašem 'zabušavanju' na Putu predodređenom za vas".

5) Za one koji propuste i ovu priliku - evolucija će stati.

6) Već sam spomenuo u jednoj poruci - vidim oko sebe ljude koji su zacementirani u svojim stavovima, životnim vrednostima, načinu razmišljanja i ponašanja..., i nema ovozemaljskog bića koje bi moglo čak i na silu da ih natera da se menjaju.

7) Kao što se kaže u ovoj objavi: ti ljudi nastavljaju da žive onako kako su oduvek živeli, "kao da se u ovome svijetu ne dešava ništa, kao da se vremena nisu promijenila, te kao da se proces nije ubrzao".

Njima se ostavlja rok do kraja 2007. godine, da se preispitaju i da donesu odluku kako žele da nastave dalje.

9) Ako se oslone samo na intelekt, a ne i na duh u sebi, na ono što sam nazvao duhovnim čulom, doneće pogrešnu odluku, JER INTELEKT NE MOŽE DA REGISTRUJE VELIKI KOSMIČKI ZAMAH PROMENA KOJE SE DEŠAVAJU VAN DOMAŠAJA NAŠE SVESTI.

10) A poruka za one koji odaberu ili su već odabrali Put duhovnosti: " Za one od vas koji su odabrali evolucijski put i slijede ga ne obazirući se na sve teškoce što ih u svojim životima srećete, donio sam kazivanje o novoj mogućnosti i novoj dispenzaciji. Za vas je nova prilika ubrzanoga razvoja vaše svjesnosti otvorena sada. Mnogi će od vas krajem ove godine (2007.) zamijetiti kako se vaša svjesnost brzo promijenila. Ove ce promjene privući k vama one ljude koji idu istim smjerom kao vi. Prepoznati ćete jedni druge po svjetlosti u vašim ocima, kucanju vaših srca, po prekrasnome i velikodušnome davanju sebe za služenje cjelokupnome Životu. Biti ćete sposobni ujediniti se na novim načelima i izgraditi život na temeljima zakona Nebesa. Za vas pripremamo projekte novih zajednica na finijem planu. A vi ćete dolazeci zajedno i spajajući se na fizičkome planu biti sposobni služiti kao prototipi novih naselja, novih zajednica i novih gradova".

11) Slučajno ili ne... Intenziviranje i muka i duhovnog rasta od kraja prošle godine mogu i sam da posvedočim. A od početka ove godine počinje i naše povezivanje putem ovog foruma...!

12) Dakle, postupno dolazi do razdvajanja... Po El Morijinoj Objavi: oni koji duhovno uznapreduju doživeće "egzodus" u prirodu, u jedino preostala zdrava staništa na Zemlji, a onda će se desiti biblijsko "odvajanje žita od kukolja".

13) Nema vremena za dvoumljenje i oklevanje, ovo je Doba zgusnutih dešavanja: "Vrijeme se promijenilo i sada možete razmatrati proces koji je prije zahtijevao mnogo života, kako se dešava unutar samo jednoga vašeg života".

Vesna i Litneks!

Svi mi slažemo kockice mozaika, i jedina je razlika što su neki tek na početku tog slaganja kockica a neki su već na sredini puta, ili još dalje...Dakle, ne volim gradacije, ali sam to morala reći kad je u pitanju tema primanja poruka. Naime, stara je poslovica da puno više vidi onaj ko je na vrh brda nego onaj ko stoji u njegovom podnožju. I zato mislim da ipak mogu kvalifikovano, koliko toliko govoriti o porukama koje primam više od 15 godina i prošla sam bezbrojne zamke ovog procesa...

No, s druge strane, znam da sam i dalje na samom početku, jer po nekim drugim izvorima, sagledavam koliko toga ne znam...oblast Duha u cjelini je beskrajna, i mi u samo jednom životu možemo tako malo sagledati i tako malo spoznati i ako nismo to isto radili i u prethodnim životima, onda je pomak naše svijesti ka višem nivou zaista zanemarljiv...Zato se pitam
koliko li sam uradila u prethodnim životima i hoću li u ovom odraditi dovoljno da kao duša budem zadovoljna kad se opet vratim Kući?

moram priznati da me malo nervira stav zvaničnih religija, a u Srbiji je to sada zadnjih godina jako izraženo, da sve što ima veze s novim dobom i ovim silnim promjenama, a priori se odbacuje kao bezbožničko i nehrišćansko. Maltene, čitava hajka je pokrenuta na alternativu u cjelini
i znaju me do suza nasmijati tekstovi dežurnih religijskih moralista po novinama i TV-u koji kažu da sve što potiče iz pokreta Novog Doba služi kao samo još jedan oblik propagande i specijalnog rata koji se vodi protiv Srbije.
Ja ne živim u Srbiji, ali sam s njom blisko povezana, i želim toj zemlji zaista samo najbolje. Međutim,nešto se podhitno mora poraditi na kolektivnoj svijesti ljudi i izaći u javnost i reći ljudima da ono što crkva propovjeda u pogledu drugih svjetonazora pa i drugih religija, zaista predstavlja samo jalov pokušaj da se zadrži moć i kontrola nad ljudima. A isto je i u Hrvatskoj i u BiH....s tim da je situacija nešto malo blaža nego u Srbiji trenutačno. Ovo postaje i konkretan problem kad u Srbiji želite uraditi nešto na alternativnom planu, jer već u startuse mislite da li uopšte i započinjati ako ćete odmah biti dočekani na nož u gotovo svakoj sredini?No, zato se moramo boriti i za drugačije mišljenje i za slobodu da ga iskažemo, kako je u svojim opservacijama primjetio Plavi Zrak.

Na kraju, šteta je za ovakvu zemlju koja ima tolike energetske vrednote, toliko čudesnih i zanimljivih mjesta sa gledišta alternative da se ona upravo ovoliko guši i ne dozvoljava da izađe na površinu. Kada bi ovakav stav samo malo popustio, ja mislim da vi ne biste mogli živjeti od turista iz cijelog svijeta koji bi dolazili na mnoga ljekovita mjesta, ali ljekovita po svom energetskom a ne geološkom sastavu...No, to je jedna posebna tema, a pomenut ću eto samo Malu Krsnu i energetske izboje koji se tamo nalaze i gdje ljudi dolaze i liječe se u tom svojevrsnom energetskom vortexu....

Sve što sam rekla o Srbiji i stanju svijesti ljudi u njoj, bilo je u potpunosti dobronamjerno i zaista s osjećajem ljubavi i poštovanja prema ovoj zemlji. Nadam se da me nećete pogrešno shvatiti...ja sam inače stanovnik planete Zemlje i svako uže određenje me guši, stoga nisam emotivno previše vezana ni za zemlju u kojoj sam rođena a ni za neke druge zemlje, već ih sve podjednako volim i podjednako želim njihovim narodima dobro.

Toliko za večeras.
Pusa svima.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 03 Apr, 2008 21:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

JOŠ JEDNOM - O SUOČAVANJU SA MNOŠTVOM INFORMACIJA, PODELA NA OSNOVU NJIHOVE PRAKTIČNE UPOTREBLJIVOSTI

( Povodom "Sirianskog otkrivenja")

1) U disusiji na forumu već smo pokrenuli temu odnosa prema onostranim informacijama, a, evo, vidimo da ima i osoba van našeg foruma koje se njome bave.

2) Ne smeta da upravo iy ove objave navedem još jednu varijaciju stava koji smo u diskusiji već naglašavali: "U svemu je najbitnije individualno sagledavanje bilo čega napisanog i vlastito odabiranje onoga što negdje duboko iznutra smatramo ispravnim, točnim, korektnim i po mogućnosti istinitim".

3) Sledeći citat otvara jedno zanimljivo pitanje: " Spoznajni proces dio je nekoliko procesa koji se konstantno i kontinuirano odigravaju u našem emotivnom centru ili srčanoj čakri. Bilo koju knjigu da čitamo, bez spoznajnog procesa riječi ostaju uvijek samo riječi. Pročitano zaboravljamo. Spoznajno usvajamo i pamtimo. Netko nam može pričati o čevapima, slaboledu ili sexu cijeli život, možemo pročitati na tisuće knjiga teorija o tome, ali dok sami ne probamo, mi ne znamo o čemu se tu radi. Na isti način, možemo pročitat na tisuće knjiga o duhovnosti, meditaciji i transcedenciji opčenito, ali, bez da smo išta od toga osjetili, uvijek ćemo biti zatvoreni u vlastitu tranziciju i puštat malo malo druge ili vanjske utjecaje da nam odgovore na ona pitanja koja možemo na određene načine pronaći unutar sebe samih".

4) Govoreći o prijemu onostranih informacija i našem odnosu prema njima - nismo dovoljno naglasili da postoje dve vrste tih informacija, SA STANOVIŠTA PRAKTIČNE UPOTREBLJIVOSTI: a) jedne su nam praktično neupotrebljive, sa opisima daleke prošlosti Zemlje i ljudi, sa opisima građe kosmosa, sa opisima buduće građe čoveka, itd. (npr. u objavi "Postajete galaktički čovek"); b) onostrane informacije u kojima ima ideja koje su nam praktično upotrebljive i primenljive.

5) Za mene je već ovo kriterijum eliminisanja onostranih informacija: u prve uopšte ne zalazim, JER MI U OVIM VREMENIMA U KOJIMA SMO I INAČE "BOMBARDOVANI" INFORMACIJAMA, TAKVE INFORMACIJE SAMO SMETAJU. Dakle, usredsređujem se samo na praktično primenljive informacije ili informacije koje nam tumače neka praktična ovozemaljska dešavanja u nama ili oko nas.

6) Dok traje Preobražajno doba, samo takve informacije nam mogu biti od koristi.

7) DRUGI DEO PROCESA JE OKRENUTOST SEBI I SAMOISPITIVANJE, NA OSNOVU TIH INFORMACIJA ILI BEZ NJIH. Ali, čini mi se da one često mogu dati dobre orijentire i za samoispitivanje.

8) Treća linija procesa je duhovna praksa koja znači i praktikovanje nekih duhovnih tehnika, i ispravan odnos prema drugima.

9) ČINI MI SE DA NIJE STVAR SAMO U NAŠEM PUKOM PROMIŠLJANJU I PRERADI ONOSTRANIH INFORMACIJA...! ČINI MI SE DA TAJ POSTUPAK IMA SAM PO SEBI, NEZAVISNO OD TOGA ŠTA USVAJAMO, A ŠTA ODBACUJEMO, MNOGO DUBLJE ZNAČENJE...

10) ...U TOM SMISLU DA NAS SAM IZBOR OBLASTI I PROBLEMA NA KOJE SE FOKUSIRAMO I PROUČAVAMO IH - NA IZVESTAN NAČIN OJAČAVA. Jedan je tip neke unutrašnje rezonance u slučaju kada se neko fokusira na, npr, sportska dešavanja, prati ih i razmišlja o njima kao o velikoj filozofiji, a drugi tip ukoliko smo u sferi duhovnosti.

11) Slažem se sa tim da su sva promišljanja bezvredna bez duhovne i životne prakse, ali, odabrane onostrane, praktično primenljive informacije, povezane sa našim samoispitivanjem, mogu dati i ispravan stav i smer u našem praktičnom delovanju, tj. i samo to delovanje može se preispitivati pomoću tih informacija.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"

Poslednji izmenio plavizrak dana 04 Apr, 2008 23:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 03 Apr, 2008 21:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jasna draga mi je i mila svaka reč koju si napisala! Znaj da imaš barem jednog višeg prijatelja na koga se sigurno možeš osloniti u svako doba dana i noći, pa makar to bio i SRBIN! Takođe poljubac od mene i izgleda da je tvoje raspoloženje suprotno sinoćnjem! Ja sam se više šalio u prethodnoj poruci nastavljajući u maniru od juče! Mislim da si malo više shvatila lično što se tiče objava i kanalisanja poruka, a sve se to odnosilo uopšteno iz mog ugla viđenja!
Veliki pozdrav i neka te obasja energija moja okupana kišnim kapljicama koje se slivaju niz prozore moga doma!!!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 03 Apr, 2008 22:53 pm    Naslov: Odgovor Jasni
Odgovoriti sa citatom

(Već sam i previše poruka za ova dva dana poslao, slede mi dva dana odmora od literature, ali me je Jasna izazvala svojim zapažanjima...)

1) Jasna, shvatam i Tvoju dobronamernost, i slažem se sa Tvojim zapažanjima. Malo se udaljavamo od teme "Tumačenja i preispitivanja", ali, nećemo valjda otići na stranputicu...

2) Nemam neke dublje uvide o čemu se radi, moja je nepouzdana procena da MI U SRBIJI TRPIMO NEKI INTENZIVNIJI KOSMIČKI PRITISAK OD MNOGIH DRUGIH ZEMALJA. Možda se zato nekako sve suprotnosti kod nas zaoštravaju.

3) Taj pritisak nema veze sa žalosnom ekonomskom i političkom situacijom, tj. možda je ta situacija posledica tog pritiska.

4) Od pre nekoliko meseci televiziju uopšte ne pratim, ali se sećam, na primer, emisija na stranim kanalima o putovanjima, u kojima se može videti kako ljudi mogu iz dubine duše uživati u putovanjima. Pa nekog ruskog kanala i prenosa uživo emisija sa komičnim sadržajem, u kojima se ljudi u brojnoj publici iz dubine duše smeju.

5) Takve situacije su kod nas u Srbiji već duže vreme prosto nemoguće...! Kao da smo u nekom kolektivnom hronično depresivnom stanju, u onom smislu u kojem sam govorio (o individualnom planu), tumačeći jednu Hristovu Objavu. Mi prosto teško dišemo, kao da svako od nas nosi veliki teret na sebi.

6) Ne znam o čemu se radi (mislim, kada smo mi kao kolektiv u pitanju), ali to moje zapažanje pouzdano nije samo projekcija onoga što mene muči - na narod u kojem živim.

7) Rekoh: sa ovim pojačanim pritiskom kao da se pojačavaju sve suprotnosti.

8) Oni koji su okrenuti svetu iluzija - sve grčevitije se bore za taj svet (isključio sam se iz svih dnevno-političkih dešavanja, nerado iz sfere politike navodim primere, ali ovaj moram da navedem, jer je simbol borbi svih onih koji se grčevito bore za svet iluzija - to je ova "sveta" "borba" za Kosovo). I iz štampe se može otkriti "more" tih primera, prosto ne želim da im posvećujem pažnju.

9) Deo te borbe za svet iluzija su i Crkva i školstvo.

10) Ovu prvu oblast ne pratim, ne znam otkuda Ti informacije o njoj, ali, nezavisno od toga, unapred znam da su tačne, jer mi dogmatička zacemntiranost svesti ljudi iz ove oblasti poznata i iz užeg okruženja u kojem živim.

11) Mene najviše pogađa situacija u školstvu, što sam već spomenuo na jednom mestu, jer se TVRDOKORNI KONZERVATIVIZAM (a ta konstatacija je iz pedagoške literature) u ovoj oblasti najmanje očekuje, a takođe je taj konzervativizam u ovoj oblasti dalekosežno poguban za ceo narod.

12) Već sam navodio reči akademika Pavla Savića, koje sadrže najbolju dijagnozu našeg školstva: "Imamo školstvo koje kretenizuje naše učenike. (...) Ja se zaista bojim idiotizacije dece ovakvim školskim sistemom!"

13) Posmatram ljude sa kojima radim (u školi) i čudim se: ne samo da sva ova teška kosmička dešavanja u dubini naše svesti ne registruju i ne žele da registruju, nego se tako tvrdokorno drže pedagoških predstava od pre 100 i 200 godina, da nema načina da ih za milimetar pomerite sa njihovog koloseka! Tako da se zaista sve više osećam strancem tamo gde radim...

14) A učenicima je u ovakvom sistemu i sa ovakvim nastavnicima sve teže i teže... Prisiljeni su da na primitivan način upijaju milion besmislenih informacija, u psihološki vrlo teškom periodu sazrevanja, škola, umesto pružanja pomoći i razumevanja - samo ih neurotizuje, itd, itd. BEZ PRETERIVANJA, A ODLIČNO POZNAJUĆI SITUACIJU, TVRDIM - U OVIM I INAČE TEŠKIM VREMENIMA, U SRBIJI JE NAJTEŽE BITI UČENIK!

15) Verovatno Ti je sada jasno zašto je neprihvatljiv Tvoj savet - da pokušamo da na nekoga utičemo...

16) Suprotnost ima i drugu stranu...

17) Čini mi se da na drugoj strani - svi oni koji su okrenuti duhovnosti kao da su u situaciji, uz podrazumevane veće muke, da intenzivnije napreduju od svojih "kolega" u zemljama u kojima nema ovakvog kosmičkog pritiska kakav je, čini mi se, nad Srbijom.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 03 Apr, 2008 23:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Šta ste svi navali na crkvu i ona samo oslikava kolektivnu svest naroda! Nije problem u crkvi i državi, već u narodu jer on tvori i državu i crkvu, to znači da svi treba da radimo na sebi kako bi nam sutra bilo bolje svima! Pa pročitajte samo neko delo od Vladike Nikolaja šta on kaže o sopstvenoj crkvi i sveštenstvu o intelektualcima i političarima svoga doba, kao u knjizi Iznad greha i smrti! Poenta svega je rad,rad,rad,rad na samom sebi sa parolom svakoga dana u svakom pogledu sve više i više napredujem! Ne treba menjati sve oko sebe pa tako i državu,crkvu,narod već menjanjem sebe mi menjamo i druge!!!!!!!!
Da li iko postavi samom sebi pitanje da li sam ja toliko dobar i čist da imam pravo kritikovati druge? Ja nisam a Vi? Da se trudim i da radim na tome, DA! Sve što iznosi plavizrak je tačno i šta onda? Mi da smo savršeni ne bi se rodili na Zemlji! Tvorac zna zašto smo mi svi stavljeni u ove okolnosti i prilike i zato ne treba da gubimo vreme filozofiranjem već udahnimo duboko i živimo u skladu sa Bogom punim plućima!
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 17 Apr, 2008 23:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Objava boga Šive, iz januara 2008. godine
(rezime)

1) Pošto je sa urođenim poštenjem i čistotom, Rusija "ima jedan enorman i još uvek neotkriven duhovni potencijal".

2) U Rusiji se ukorenjuje pravo Učenje, tj. Učenje nove duhovnosti, i "novo će duhovno Učenje doći kroz srce ljudi koji žive u ovoj velikoj zemlji".

3) Svi ljudi, dakle - ne samo u Rusiji, treba da se izdignu iznad ograničenja koja nameću mnogobrojne religiozne dogme, tj. dogme zvaničnih Crkava.

4) Tako da se u svesti sagleda jedinstvo svih ljudi i svih religija u svetu.

KOMENTAR:

1) U svim zemljama ima pojedinaca kao pripadnika Porodice Svetlosti, koji se intenzivnije duhovno preobražavaju.

2) Dobro je da je jedna velika zemlja u svetu, sa velikim duhovnim potencijalom, na putu da bude prva zemlja koja se u smislu nove duhovnosti duhovno preobrazila, te da u tome bude uzor drugim zemljama.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 18 Apr, 2008 07:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Slažem se upotpunosti sa komentarom! Pozdrav Miroslavu od Nenada! Da nije baš sve crno i kod nas i u našoj crkvi pogledaj i poslušaj ako već nisi http://www.youtube.com/watch?v=npJYyFEXN4Q&feature=related !
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 18 Apr, 2008 20:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Nenadu!
Nenade, ni ja se ne usredsređujem na ono što je crno, čak i ne čitam objave u kojima se analiziraju tamne strane postojanja. Svejedno što te analize mogu biti dobronamerne.
A ono što u sebi i oko sebe sagledavam kao loše - zato je da bih razmišljao o tome kako da to bude bolje, i šta da se uradi da bude bolje.
Otuda i moje prethodne primedbe o Crkvama.
Pozdrav!
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 18 Apr, 2008 20:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Objava El Morije iz januara 2008. godine

1) El Morija objašnjava da se ujedinjuje i učvršćuje delovanje Bića Svtelosti na teritoriji Rusije, a preko Glasnika koji prima ove objave.

2) Potrebni su ljudi za Veliko Služenje, za izvođenje daljih promena na fizičkoj ravni.

3) Naime, završava se druga etapa rada Bića Svetlosti, započinje nova, o daljim planovima će nas (ovo se upućuje ljudima u Rusiji, ali se podrazumeva da se odnosi na sve članove Porodice Svetlosti u svetu) uskoro obavstiti.

4) "Pozivamo vas na Veliko Služenje! A najteža je stvar s kojom se susrećemo nedostatak ljudi koji bi mogli preuzeti odgovornost za izvršavanje naših planova u fizičkoj oktavi."

5) "Došao sam vas izvestiti o kraju druge etape našeg rada i o započinjanju one sledeće – faze konkretnih akcija na fizičkom planu, koje ne možemo izvršiti bez vašeg direktnog učestvovanja i bez znatne pomoći. Vrlo mnogo verujem u vas i uvek sam s vama na Stazi."

KOMENTAR

1) Sudeći po ovim informacijama - predstoji nam nova faza preobražavanja, u kojoj će ključno biti naše Služenje.

2) U jednoj drugoj objavi objašnjava se da treba da se sa zapitanošću obratimo svojoj unutrašnjosti (svom Višem "Ja", Hristu, nekom svecu, itd.) , da bismo dobili usmerenja u vezi sa tipom Služenja koje je deo životnog zadatka konretno svakome od nas.
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 18 Apr, 2008 21:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Na početku, služenje zaista ima neki od konkretnih oblika. Npr. u mom slučaju radilo se o tome da sam trebala okupiti grupu ljudi i osnovati centar za samorazvoj u svom gradu, što sam i učinila.
A, prije toga, za vrijeme rata u BiH, usred prolaska SFOR-ovih tenkova po glavnim ulicama mi smo sjedili u gradskoj biblioteci na kojoj više nije bilo nijednog stakla, nego same plastične folije mi smo sjedili kao grupa i radili
vođenu meditaciju...za vrijeme koje smo kroz sebe propuštali svjetlost
i energije mira i razumijevanja i svega ostalog što je trebalo...Kroz te vođene meditacije dobijali smo upute gdje da šaljemo energiju kao grupa, koja geografska mjesta energetski da povezujemo itd...bilo je to lijepo i uzbudljivo vrijeme jer smo radili nešto zaista "korisno" i "uzvišeno" po našem tadašnjem mišljenju.
Kad je rat prošao, onda je trebalo osnovati već pomenuti Centar...
i to smo uradili, i nastavili još više raditi na okupljanju ljudi razičitih duhovnih pravaca i dati im dom - prostor i termine da obavljaju svoje duhovne prakse u tom centru. I taj dio "zadatka" sam izvršila jer se Centar uglavnom osnovao preko mene.,.,
No, godinama poslije toga, kad bih pitala šta sad treba da radim -
stalno je govoreno: radi na sebi, svijetli...
a od prije par godina samo. Svijetli,...ti već radiš svoju zadaću tako što
radiš na sebi i sve više iz tvoje aure i cijelog tvog bića izlazi sve jače
tvoja frekvencija, vibracija i sve ono što si nakupila u sebi tokom godina rada na sebi...i to je jedina zadaća koju imaš...živi normalno, kreći se među ljudima, osmjehni se, pruži riječ ili ruku utjehe tamo kad treba
i kad ti osjetiš da si ti osoba koja to treba učiniti i ništa više...Dakle bez pompe, velikih stvari...samo BUDI i to BUDI TO ŠTO JESI I NIŠTA VIŠE ALI I NIŠTA MANJE...i SVIJETLI, ZRAČI SVOJU VIBRACIJU, jer tada iz tebe i iz tvoje aure izlazi u tuđe aure i tvoje znanje i tvoje nakupljeno svjetlo i sve ostalo...ljudi to sami pokupe nesvjesno...ne trebaš im ništa govoriti
jer vaše duše već razgovaraju čim prođu jedna pored druge...i vaše se
aure dotiču i razmjenjuju jedna s drugom..itd...

Eto, to je ono dodatno pojašnjenje koje sam htjela dati kad sam napisala prvi tekst na ovu temu..
Pozdrav svima.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 06 Jul, 2008 01:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

(Odgovor Dušanu, na poruku u temi "Nektar Božanske Mudrosti")

Povezivanje ili udruživanje svetlonoša ili Hristobića na Zemlji izgleda da je najvažnija tema ovogodišnjih junskih objava. Cilj je stvaranje najpre manjih, a onda sve širih - Zajednica Svetog Duha.

Po oceni Učitelja Sanat Kumare - izgleda da to ne ide planiranim tempom.

Kao ni izgradnja Ašrama (na šta se aludira u poslednjoj objavi letnjeg ciklusa, prevod spremam za sutra).

Mada...

Na ruskom sajtu poslednja vest je da se u toku juna nastavilo sa radovima na Ašramu, po njihovoj oceni - zadovoljavajućim tempom. (A zaista se radi i o komplikovanom poslu, i o radovima za koje je potrebno dosta para.)

Takođe, na osnovu kontakta sa Nesrin Hacioglu iz Turske znam da se za kraj jula priprema u Bugarskoj seminar za svetlonoše iz Bugarske, Grčke i Turske, a tema je upravo ova koja se označava kao urgentna: formiranje Zajednica Svetog Duha.

Moj je utisak da u Rusiji i u zemljama koje sam naveo postoji značajna saglasnost priličnog broja ljudi (probuđenih) oko TEMELJNE VREDNOSTI OBJAVA I UPUTSTAVA KOJE DAJU UZVIŠENE VLADIKE PREKO TATJANE MIKUŠINE, A ZA VELIKI PREOBRAŽAJNI PROCES KOJI JE U TOKU. To se vidi: po interesovanjima za seminare koji se zasnivaju na ovim objavama, po raznim srodnim aktivnostima u Rusiji, a koje opet u osnovi imaju ove objave (izdavanje knjiga, priprema obrazovnih projekata, otvaranje posebnog svojevrsnog kulturnog centra, itd.), po pismima posetilaca sajta"Sirius" (nešto od toga ću možda i prevesti - ovaj sajt nema poseban forum), itd.

Gde smo mi u svemu tome...?!

Čini mi se da te svesti i malo šire saglasnosti kod nas, u Srbiji, još uvek nema, svesti o tome da bi trebalo da se OBJAVE KOJE JE PRIMILA TATJANA MIKUŠINA ZAISTA PRIHVATE KAO GRANDIOZNI KOSMIČKI UDŽBENIK I ORIJENTIR ZA DUHOVNU I ŽIVOTNU PRAKSU.

Govorim o onome što JA smatram poželjnim, a sasvim mi je jasna i uvažavam činjenicu da svi mi imamo neke svoje sopstvene duhovne "koordinate" i svoj sopstveni duhovni Put.

Još jedna moja procena...

To što kod nas, u Srbiji, nema saglasnosti većeg broja probuđenih oko ključnog i teorijskog i praktičnog značaja objava Vladika iz Velikog Belog Bratstva - svakako nije slučajno, kao što i nema ničeg slučajnog... Čini mi se da smo se mi u Srbiji, kolektivno, inkarnirali sa velikim karmičkim teretima, možda čak većima od svih naroda u Evropi, tako da mi "odrađujemo" ono što i inače moramo najpre da "odradimo" - da raščinimo priličan deo te ogromne negativne energije. (Kao što će se videti iz objava koje budem prevodio - veliki karmički teret ne mora da znači našu veliku ličnu karmičku opterećenost, jer postoji varijanta da neki pre utelovljenja preuzimaju karmičke terete drugih, kako bi pomogli u velikim preobražajnim dešavanjima. Takvi se, naravno, te odluke u samom ovom životu ne sećaju.)
Ko zađe u intenzivnije karmičko rasterećivanje, ne samo da se konstantno i intenzivno teško oseća, nego ga i na svakom koraku prate svakovrsne nedaće, JER IH ON MAGNETIZMOM SVOG KARMIČKOG TERETA PRIVLAČI, TJ. ON JE PRIVUČEN NEDAĆAMA, pošto nedaće aktiviraju mehanizam izbijanja karmičkog opterećenja, to opterećenje vezuje našu energiju, ako smireno i sa verom sve to podnosimo, deo vezane energije karmičkog tereta neutralizujemo, itd.
Ako se osvrnemo unazad - nas u Srbiji već dvadesetak godina kolektivno prate nedaće...

Zato ćemo se mi ovih ključnih godinu dana (u 2008-oj) osećati znatno teže od mnogih drugih naroda i zato i nemamo dovoljno energije (jer ona "ide" na karmičko rasterećivanje) i interesovanja za projekte i aktivnosti slične onima u Rusiji i u Bugarskoj.

A kada se ovaj naš deo procesa okonča, možda će KRAJEM OVE I POČETKOM SLEDEĆE GODINE i kod nas doći na red jedan takav seminar kakav se već sada organizuje u Bugarskoj (a Tatjana Mikušina odavno takve seminare drži u Rusiji).
 Nazad na vrh »
Dušan
Hodočasnik

Pridružio: 02 Feb 2008

Poruka Poslao: 06 Jul, 2008 11:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rolling Eyes
Da li to znaci da u Srbiji nema trenutno nista organizovano,
a da se zna za takvu grupu ljudi, koji rade za nase dobro ?
Question Exclamation
Mesija

Poruka Poslao: 06 Jul, 2008 17:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Na osnovu objava jasna mi je predstava i funkcija Zajednica (Opština) Svetog Duha.

Radi se o mestima na kojima su koncentrisani duhovno razvijeniji ljudi (valjda sa svojim porodicama). Te zajednice će svakako biti na selima ili u prirodi, budući da se na više mesta objašnjava da su veliki gradovi toliko nabijeni negativitetima, sa tako gustim vibracijama, da ni zračak Svetlosti Vladika do njih ne dopire.

Ti ljudi će tu organizovati život i rad po Božanskim principima, maksimalno samostalno koliko je to moguće, jer svakako još dosta dugo takve zajednice neće moći da budu apsolutno samostalne, u odnosu na život i rad državne zajednice kojoj pripadaju.

Suštinu funkcije ste Vesna i ti već objasnili: što se veći broj ljudi duhovno razvijenih okupi na jednom mestu - to je veći protok Svetlosti kroz njih i kroz ta mesta, te jače delovanje Sila Svetlosti.

Ljudima će jednostavno iznutra biti jasno gde, kako i zašto da odu, rukovođeni Svetim Duhom ili svojom razvijenom unutrašnjošću formiraće Zajednice i organizovati život.

U KOJEM SMISLU TREBA RADITI NA FORMIRANJU TAKVIH ZAJEDNICA DO TAKVOG KONAČNOG VIDA - ni meni nije jasno, niti ima detaljnijih objašnjenja u objavama. Prosto i ja jedva čekam seminar u Bugarskoj, zanima me oko kakvih praktičnih koraka su se Radnici Svetlosti tamo usaglasili.

Već sam objasnio svoje mišljenje, da je nama u Srbiji za sada, možda do kraja godine, u prvom planu kolektivno intenzivno karmičko čišćenje, prosto ne bismo ni imali energije za organizovanje sličnih zajednica, i kada bi bilo interesovanja.

Da li ima uopšte udruživanja Radnika Svetlosti kod nas, makar u starinskoj formi nekakvih udruženja - ne znam. Možda Vesna ima neke informacije o tome.

Ja sam rekao da sam siguran da kod nas nema udruženih Radnika Svetlosti koji za osnovu svojih aktivnosti imaju objave Uzvišenih Vladika.

Klasična forma udruživanja (udruženje, sastanci, plan aktivnosti...) mislim da prosto nije primerena oblasti duhovnosti. U SKLADU SA NAŠOM DUHOVNOM AVANGARDNOŠĆU - MI MOŽEMO DA RAZMIŠLJAMO O NEKIM DRUGIM NAČINIMA POVEZANOG DELOVANJA, do vremena i mogućnosti za stvaranje pravih Zajednica Svetog Duha.

Na primer: USAGLAŠENO DUHOVNO DELOVANJE ONIH KOJI SU MEĐUSOBNO UDALJENI. TAKO ŠTO SE DOGOVORE DA ODREĐENIH DANA I U SASVIM ODREĐENO VREME IZVODE SVOJE DUHOVNE AKTIVNOSTI ZAJEDNIČKI (ČITANJE MOLITVI, MEDITACIJA, VIZUALIZACIJA...).

U OBJAVAMA SE OBJAŠNJAVA DA TA VRSTA UDRUŽENOG DELOVANJA ZNAČI UDRUŽIVANJE ENERGIJA NA POZITIVNOM DELOVANJU.

Čini mi se da se u nekim ezoteričkim učenjima u ovom smislu govori o formiranju plamenih ili svetlosnih trouglova. Možda je trougao, tj. njih troje, najpogodnije za međusobno dogovaranje aktivnosti, ali, naravno, što je broj veći, time je i udružena energija veća.

U SITUACIJI U KOJOJ SE U SRBIJI NALAZIMO (teret karmičkog rasterećivanja, ekonomska situacija, itd.), TAJ VID POVEZIVANJA RADNIKA SVETLOSTI VIDIM ZA SADA KAO OPTIMALNU VARIJANTU.

AKO TI JE, DUŠANE, PRIHVATLJIVA OVA IDEJA, DA LI BI TI POKUŠAO DA PREKO KONTAKATA SA ČLANOVIMA FORUMA PRONAĐEŠ ONE KOJI BI BILI ZAINTERESOVANI ZA OVU FORMU UDRUŽENOG DUHOVNOG DELOVANJA?!

Ako ne - ostaje nam ovaj forum kao bazična aktivnost, u kojoj se međusobno kako-tako duhovno povezujemo.
 Nazad na vrh »
Dušan
Hodočasnik

Pridružio: 02 Feb 2008

Poruka Poslao: 06 Jul, 2008 22:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::

AKO TI JE, DUŠANE, PRIHVATLJIVA OVA IDEJA, DA LI BI TI POKUŠAO DA PREKO KONTAKATA SA ČLANOVIMA FORUMA PRONAĐEŠ ONE KOJI BI BILI ZAINTERESOVANI ZA OVU FORMU UDRUŽENOG DUHOVNOG DELOVANJA?!

Ako ne - ostaje nam ovaj forum kao bazična aktivnost, u kojoj se međusobno kako-tako duhovno povezujemo.

Ideja ti je više nego odlična,
plavizrace.

Prihvatam !
Smile
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 07 Jul, 2008 02:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::

Da li ima uopšte udruživanja Radnika Svetlosti kod nas, makar u starinskoj formi nekakvih udruženja - ne znam. Možda Vesna ima neke informacije o tome.

Po mojim informacijama, jedino slično udruživanje u svim exs-yu republikama je Share International - i prilično je New Age.

Evo šta sami kažu o svom Udruženju -

O nama

Udruženje NOVA ZEMLJA (za kontakt-informacije kliknite na link), koja održava ove stranice, članica je svjetske mreže pojedinaca i skupina čiji je cilj obznaniti činjenicu da su Maitreja — Učitelj svijeta za dolazeće doba — i njegova skupina, MAJSTORI MUDROSTI ( UZVIŠENI MAJSTORI), sada među nama te da postupno, tako da ne naruše slobodnu volju ljudi, izlaze na javnu scenu.

Evo i link -
http://www.share-international.net/

Pozz, Vesna, i hvala za CVEĆE !
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 1 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30356 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 33750 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 91171 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 30154 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42542 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30449 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42894 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)