IZVODI IZ OBJAVA
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 12 Apr, 2008 00:19 am    Naslov: IZVODI IZ OBJAVA
Odgovoriti sa citatom

1) Vesna u temi "Objave" prenosi brojne tekstove najnovijih objava.

2) Ako se ove objave dodaju brojnim prethodnim knjigama-objavama, onda se jasnije vidi problem našeg suočavanja sa velikim brojem onostranih informacija.

3) Prvi pokušaj takvog suočavanja bio je u temi "Tumačenja i preispitivanja" (temi koja se nekako izgubila), ali je i tu izdvajanje bitnih ideja bilo propraćeno mnoštvom informacija-objašnjenja, što ne rešava problem.

4) Tema "Izvodi iz objava" bila bi drugi takav pokušaj. U OVOM SLUČAJU SAMO BISMO IZDVAJALI PO NEKOLIKO BITNIH IDEJA, KOJE PREDSTAVLJAJU SUŠTINU OBJAVE.

5) Svako može da izdvoji ideje koje za njega predstavljaju suštinu neke objave.

6) Posle citiranih bitnih ideja mogu doći i komentari i pitanja u vezi sa njima.

7) U nekim slučajevima suština objave moći će da se svede na dve-tri rečenice, u nekim na čitavu stranu, zavisno od sadržaja. (Igrom slučaja prva ilustracija koju dajem, izvodi iz Budine objave, jeste opširnija, ali, videće se da je ovo izuzetak, sledeći izvodi će biti mnogo kraći.)

8) Ovakvom "preradom" informacija u temi "Izvodi iz objava" sve objave bi trebalo da nam postanu preglednije i pojednostavljenije.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 12 Apr, 2008 00:21 am    Naslov: Iz Objave Gotama Bude, 2. 05. 2005.
Odgovoriti sa citatom

Iz Objave Gotama Bude, 2. 05. 2005.

1) "Vrlo nedavno, krajem 2003. godine, Zemlja se suočila s teškom situacijom. Serije ogromnih kataklizmi desile su se zbog nemogućnosti balansiranja negativnih vibracija čovečanstva. Čovečanstvo je, ne sluteći ništa, jos uživalo u blagdanima. Ljudi se nisu mnogo obazirali na proročansva koja smo dali. Lom energetskoga balansa bio je takvoga karaktera da je to čak moglo dovesti do totalne destrukcije postojeće civilizacije na Zemlji."

2) "Kao Lord Sveta, čija glavna dužnost uključuje održavanje ravnoteže za ovu planetu, žrtvovao sam sva svoja tela, čitav svoj momentum postignuća. Položio sam na Oltar sve što je činilo moju individualnost. A budući je momentum Svetla što sam ga imao bio ogroman, bilo je to dovoljno za sprečavanje kataklizme."

3) " Možete pitati zašto je bila potrebna takva žrtva. Duša je ljudskoga bića besmrtna nakon svega i čovečanstvo bi nastavilo svoje postojanje na eterskom planu ove planete. Voljeni, čovecčanstvo u većini nije spremno egzistirati na eteričkom planu. A nemogucnost spuštanja na fizički nivo mogao bi unazaditi razvoj za milion godina od onoga što se trebalo ostvariti po Božanskom Planu. Stoga je moja žrtva bila potpuno opravdana i učinjena je. Imate priliku živeti."

4) "Sva čuda što se u ovom univerzumu dešavaju - dešavaju se zahvaljujući samopožrtvovanosti i služenju čitave Hijerarhije Bića Svetlosti. I svako Biće, koje stoji na višem nivou razvoja svesti, spremno je žrtvovati se iz ljubavi i saosećanja prema onim živim bićima koja su na nizim stupnjevima razvoja."

5) "Došao sam vam kazati da je momentum Svetlosti, što sam ga žrtvovao za stabilizovanje situacije na Zemlji, iscrpeo svoj energetski potencijal. I od ovog će trenutka od svakoga od vas zavisiti koja će energija prevladati u auri Zemlje u skoroj budućnosti. Kako bi se ubuduće prevenirao veliki pritisak, koji može dovesti do glabalne kataklizme, odlučili smo da dopustimo manje kataklizme, poput potresa u Juznoj Aziji i njime uzrokovanog cunamija krajem prosinca prošle godine."

6) "Stoga neka vas, svaki puta kada se budu desile prirodne kataklizme, prirodne nesreće, katastrofe izazvane od strane čoveka, ratovi, teroristički napadi, socijalni nemiri, ekstremni vremenski uslovi tokom ove ili sledećih godina, to podseti na tešku situaciju na planeti Zemlji i na odgovornost što je nosite za buducnost ove planete."

7) "Shvatio sam da je mnogo ljudi na planeti Zemlji nesposobno razumeti vezu između njihovih dela, misli i osecaja, i kataklizmi koje se na Zemlji dešavaju. Jer isti zakon koji deluje u ovom Univerzumu primenjuje se jednako i na ovu planetu."

8) "ONI MEĐU VAMA KOJI IMAJU RAZVIJENIJU SVEST MORAJU SLUŽITI ONIM POJEDINCIMA KOJI JOŠ NISU POSTIGLI STEPEN OSTVARENJA BLISKE SARADNJE IZMEĐU SVEGA ŠTO POSTOJI NA OVOJ PLANETI. (...) I, KAO I UVEK, ONI KOJI IMAJU VIŠI RAZVOJ SVESTI ČINE GLAVNI DEO POSLA I SNOSE GLAVNU ODGOVORNOST ZA STABILIZACIJU SITUACIJE NA ZEMLJI."

9) "Svaki akt služenja bližnjemu, služenja svim živim bićima, diže vibracije planete Zemlje i umanjuje mogućnost sledeće kataklizme koja preti. PROSUĐUJTE SVOJ DUHOVNI NAPREDAK NE PREMA BROJU SATI PROVEDENIH U MOLITVAMA I MEDITACIJAMA. PROCENJUJTE SVOJE DUHOVNO NAPREDOVANJE S OBZIROM NA POMOĆ ŠTO JE DAJETE SVIM ŽIVIM BIĆIMA, UKLJUČUJUĆI LJUDE. ŽIVOTINJE I BILJKE. PROSUDITE SVOJ DUHOVNI RAST NA OSNOVU MISLI I OSEĆAJA KOJI PREOVLADAVAJU U VAŠOJ SVESTI."

Poslednji izmenio plavizrak dana 22 Apr, 2009 20:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 13 Apr, 2008 22:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pitanja uz Objavu Gotama Bude, od 2. 05. 2005.

1) Pitanja uz tačku 9).

2) Šta shvatamo kao svoju duhovnu praksu ili duhovni rad, za koji pretpostavljamo da nam donosi duhovni napredak?

2) Kakva je naša procena: koliko taj napredak zavisi od vremena provedenog u primeni duhovnih metoda (molitva, meditacija, vizualizacija, itd.) , a koliko od služenja drugima (ljudima, životinjama, biljkama)?

3) Kako kokretnije shvatamo to "služenje drugima"?

4) Da li im služimo ako im pomažemo da žive u boljim uslovima? Ako pravimo društvo onima kojima je dosadno? Da li svako od nas "prirodno" služi drugima u okviru posla koji radi, jer je svakim poslom upućen na druge?

5) Da li, u kojem smislu služe drugima monasi po manastirima, takoreći izlovani od drugih (društva)?

6) Svi smo na forumu opisivali kako se ili teško osećamo ili smo imali faze kada smo se teško osećali (pretpostavljamo da je to zbog jakog kosmičkog preobražajnog procesa). Kako u takvom stanju da služimo drugima? Ako svako lično mora da "odradi" ta stanja - kako mu možemo služiti? Ako bismo i mogli da mu olakšamo - da li bismo mu u kosmičkom smislu pomogli?
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 13 Apr, 2008 22:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Izvodi iz Objave Arhangela Mihajla, od 5. 06. 2006.

1) Sve su vrste bezbožnosti prisutne u astralnoj sferi na planeti Zemlji. Ja sam onaj koji je po dužnosti odgovoran motriti da ta bezbožstva ne sprečavaju evolucijski razvoj planete. Odrzavam red i promovišem vaš evolutivni razvitak.

2) Šteta je što je tako mnogo pojedinaca sebe povezalo u tako velikoj meri s materijalnom sferom, vezujući je za svoj razvoj. Ovaj ce život za njih biti zadnji. Jer mnoge inkarnacije oni nisu bili povezani s Bogom, niti su tome težili, te je evolucijski proces za njih gotov. Oni nisu sposobni više ostati na Zemlji i biće prinuđeni da obnove svoj evolucijski put na drugim planetama i u nižim oblicima života ili da izađu s puta razvoja individualnosti u potpunosti, i da se vrate u srce Boga kako bi ih se iznova prepolarizovalo.

3) Ne bi trebalo da pridajete mnogo pažnje onome što nije povezano sa vašom evolucijom.

4) Ljudska svest nije sposobna da spozna nivo postignuća drugih ljudi, niti nivo njihovih zasluga pred Bogom. Samo je s našeg nivoa i sfere vidljivo ko je ko i kakve zasluge prema Bogu i ljudima svako ima. Ne opterećujte se mnogo brigom da spasite druge ljude, vec mislite više o spasenju svoje vlastite duše.

5) Sada sam spreman da vam dam još jednu vrlo bitnu smernicu. Odnosi se na kontakt s vašim Višim Dielom. Sada se mnogi ljudi pokušavaju zbližiti sa svojim Višim Ja. To usrećuje Uzasla Bica i to dočekuju s dobrodošlicom. Ali uvek bi trebalo da upamtite da se tu krije opasnost za vas kao i za bilo koju aktivnost na Zemlji, zbog dvojnog karaktera. Kada motivi i čistoća vaših nižih tela nisu dovoljno čisti, ali je želja da se stupi u kontakt sa sferom svetlosti ogromna, ne možete očekivati iskustvo upoznavanja sa svojim Višim Ja, već s entitetima koji borave u astralnoj sferi i u najboljem slučaju igraju trik s vama ili vas u najgorem mogu zarobiti i koristiti vas za svoje interese. Stupite u kontakt sa svojim Višim Ja pod kontrolom iskusnoga učitelja, uvek se pre vaše meditacije obratite MENI s invokacijom i zahtevom da vas zaštitim od bilo kakvog negativnog uticaja u sferi svetlosti i od bilo kojeg entiteta, demona, spolja utjelovljenih duhova. Savjetujem mnogima od vas neka ne propuste ovu invokaciju pre svake svoje meditacije i svakog pokušaja zbližavanja sa svojim Višim Ja.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 13 Apr, 2008 22:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pitanja uz Objavu Arhangela Mihajla, od 5. 06. 2006.

1) Uz citat br. 5.

2) Znači li to da naše Više "Ja" nije u sferi našeg fizičkog tela, već na nekim astralnim nivoima, van nas (u fizičkom smislu)?

3) Pa i pri pokušajima uspostavljanja kontakta - mi možemo zalutati?

4) Kako onda funkcionišemo, ako nemamo kontakte sa našom suštinom, ako je ona u nekim nama nepristupačnim sferama?

5) I mi nemamo u sebi samima jasan put do svoje suštine koja je van nas, nego nas neko mora voditi do naše suštine, do Višeg "Ja", jer je taj put opasan, možemo naići na sile Tame?
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 14 Apr, 2008 09:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 19 Jul, 2009 22:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 15 Apr, 2008 10:51 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Putevi do Boga su beskonačni i prema tome ako želiš da se osamiš i meditiraš i ako iz srca osećaš tu potrebu to i uradi! Bog je prisutan svuda i svuda ga možeš pronaći,pa tako i živeći običnim životom! Ne treba praviti granice,već ih treba rušiti! Ko uspostavlja granice taj otežava sebi put do Boga! Svako neka odabere svoj put i nikada da ne pomisli da je on važniji od drugih,jer svi smo mi važni u očima našeg stvoritelja!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 16 Apr, 2008 19:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Objava Arhangela Mihaila, iz januara 2008. godine

1) Sa Velikog Belog Prestola odobrena je mogućnost da na Zemlji inkarnirani Nosioci Svetlosti dobiju nevidljivu zaštitu oklopa Svetlosti.

2) Jer, "mnogi od vas, kada preuzimaju obavezu služenja, podvrgnuti su strašnim napadima i iskušenjima od strane snaga koje ne žele promene".

3) Ko prizove Arhangela Mihaila - dobiće 12 anđela-čuvara, 24 sata dnevno.

4) Ali, tu zaštitu neće moći da dobiju oni koji su vezani za svet iluzija, jer oni imaju pukotine u svojoj auri, zbog koje su "ranjivi za različite snage i astralne manipulacije".

5) "Od vas samo tražim da u trenutku kada pozovete za pomoc ili kada se molite, upamtite ili zapišete to u svoj dnevnik. Istina je da vam ne možemo osigurati pomoć odmah. Ne možemo to učiniti zbog inertnosti materije i zato jer treba ponekad da neutralizujemo velike karmičke akumulacije negativne energije u vašoj auri. Kada ste tokom većeg dela vašeg života bili u lošim navikama i vezivanjima i kada već u zrelo doba, optereceni bolešću, pozovete, tada nam je, u najboljem slučaju, potrebno 7 godina kako bismo vam pomogli. Naravno, ako ste akumulirali mnogo dobre karme, tada možemo iskoristiti ovu dobru karmu kako bismo vas oslobodili od vaših vezanosti i loših navika. U ovome slučaju isceljenje možete primiti odmah, čim izgovorite svoj poziv. "

6) Zanimljiva su i neka dodatna objašnjenja.

7) U mnogim slučajevima naših strahova reč je o karmi, i koreni toga mogu biti i nekoliko inkarnacija unazad.

8) Ali, oslobađanje od vezanosti za svet iluzija i od strahova i negativnih stanja - "nema samo po sebi smisla" ako ne iskoristimo oslobođeno vreme, energiju i snagu za Služenje.

9) I Arhangel Mihail, kao i Buda, naglašava Služenje drugima, kao aspekt duhovnog razvoja: Služenje Čovečanstvu i služenje Svetlosnim Bićima.

10) Služi se ako se pridobija "posrnulo čovečanstvo" za evoluciju.

11) Na jednoj strani: svako može sebi da postavi pitanje i dobiće objašnjenje - kako može da Služi; na drugoj - "I čitate li pažljivo sve poruke, što smo ih vam dali kroz našeg Glasnika, tada će se pojmovi Služenja i Staze Inicijacija u celosti otkriti pred vama".

KOMENTAR

1) Do sada su svi koji teže Svetlosti osećali dvostruki teret: teret teškog preobražajnog procesa i teret delovanja sila Tame, jer, kao što je negde na forumu već citirano - što je jača nečija težnja ka Svetlosti, to je i veća "navala" sila Tame na njega (podrazumeva se zašto).

2) Ova mogućnost je zaista veoma važna, jer članovima Porodice Svetlosti omogućava da sa manjim opterećenjem idu svojim Putem.

3) Pojam Služenja na više mesta u objavama se naglašava kao suštinski deo duhovnog rasta, pa bi trebalo na forumu da mu posvetimo malo više pažnje.

4) I u vezi sa Služenjem se naglašava naše "konsultovanje" sa sopstvenom unutrašnjošću, takođe i "konsultovanje" sa objavama.
 Nazad na vrh »
Vader
Na duhovnom putu

Pridružio: 10 Feb 2008

Poruka Poslao: 17 Apr, 2008 19:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Može li se znati odakle su ove objave arhanđela Mihaela?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 17 Apr, 2008 23:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sa našeg foruma, tema "Objave".
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 17 Apr, 2008 23:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Razmišljanja o pojmu Služenja

1) Litlneksovim i Easy-jevim dodao bih svoja razmišljanja o duhovnoj praksi (tj. o odnosu molitve i meditacije i Služenja u njoj).

2) Čini mi se da je za duhovni rast potrebno proporcionalno i jedno i drugo, to su kao dve strane istog procesa, koje se dopunjavaju.

3) Tačno je da nam je potrebna stalna težnja ka Tvorcu, preko sve finijih nivoa postojanja i vibracija, i ta težnja se ostvaruje, tj. uvežbava preko molitve i meditacije.

4) Ali, ako verujemo da je krajnji cilj da se sve što postoji uzdigne na viši nivo postojanja, ako verujemo da smo na osnovu Božjeg Plana u određenoj životnoj situaciji, i sa određenom misijom, onda je jasno da deo te misije mora biti i naše pružanje doprinosa izdizanju svega postojećeg na viši nivo.

5) Molitvom i meditacijom JA težim višim nivoima postojanja, ali time ne pomažem drugima da to isto postignu.

6) Može tema moje molitve da bude izdizanje svih ljudi na viši nivo postojanja, ali...

7) U jednoj starijoj objavi se kaže: vi možete sesti u auto i satima meditirati o tome kako auto kreće, dok ne ubacite ključ i ne startujete ga, neće krenuti!

8) Naravno, suština je u našoj spremnosti da pomognemo (Služimo) drugima da se izdignu na viši nivo svesti, podrazumeva se da to zavisi od njihog izbora.

9) A samo Služenje...

10) U egoizmu, u usredsređenosti na svoje interese i zadovoljstva imamo neku vrstu sužavanja svesti. Širenje svesti je kada se ona od usredsređenosti na naše interese "širi" na interese zajednice kojoj pripadamo, tj. sve šire i šire, na Čovečanstvo, celu planetu...

11) Svedenborg na osnovu svojih vizija objašnjava: u predelima Pakla (tj. u nižim svetovima) vođe se bore za privilegije i za to da svi njima služe, u predelima Raja (tj. u višim svetovima) vođe brinu o svakom pojedincu i SLUŽE mu.

12) ČINI MI SE DA JE U SLUŽENJU SUŠTINA U NAMERI DA SE SLUŽI, TJ. BRINE (o interesima ljudi, životinja, biljaka, Planete) I U SVESTI U KOJOJ VLADA TA NAMERA.

13) A MANIFESTACIJA ILI PRIMENA TE NAMERE ZAVISI OD DOSTIGNUTOG NIVOA SVESTI I DUBINE I ŠIRINE SAGLEDAVANJA SVEGA OKO NAS.

14) Da uzmem primer koji sam naveo u pitanjima. Ako onima kojima je dosadno, pa nas zamole da im pravimo društvo, mi izađemo u susret (iako nam, na primer, nije baš uvek do druženja i razgovora), činimo to zbog naše NAMERE DA IM POMOGNEMO, i to predstavlja služenje na jednom nivou svesti.

15) Kada smo na višem nivou i sa dubljim sagledavanjem - mi shvatamo da je to što im je često dosadno: problem njihove psihe ili svesti, i tu je naša namera usmerena na to DA IM POMOGNEMO U SMISLU DUBINSKOG OTKLANJANJA TOG PROBLEMA. Jer mi možemo satima i satima da im pravimo društvo, bez otklanjanja dubinskih uzročnika - njima će iznova i iznova biti dosadno.

16) Čak, u ovom drugom slučaju, ako oni odbiju tu vrstu naše pomoći, mi s pravom možemo da se isključimo iz te "igre", da ne trošimo više svoje vreme i energiju na razgovore i druženja kojima se ničiji problemi ne rešavaju.

17) NAŠA NAMERA DA SLUŽIMO OSTAJE I DALJE, MADA NA NIŽEM NIVOU ISPADA DA ODBIJAMO DA IM SLUŽIMO.

18) Što je naš nivo svesti viši, to se naše Služenje drugima (svemu što postoji) izdiže na sve više nivoe, tj. dolazimo do rešavanja najdubljih uzročnika svih problema.

19) Služenje svojoj porodici je najniži nivo, služenje Čovečanstvu (i Svetlosnim Bićima koja preobražavaju Čovečanstvo), u ovozemaljskim uslovima - najviši nivo.

20) Služenje u poboljšanju materijalnih uslova življenja u jednoj zajednici predstavlja najniži nivo, pružanje pomoći u oblasti duhovnosti - najviši nivo (ovo se ne odnosi na sveštenike zvaničnih religija, oni su deo priče o svetu koji već propada).

21) Čini mi se da smo mi, koji se okupljamo na ovom forumu, pokušavamo da primenimo jedan vid tog najvišeg Služenja.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 17 Apr, 2008 23:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miroslave,
U potpunosti se slažem sa ovim što si napisao.
Pozdrav, Vesna.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 18 Apr, 2008 07:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I ja se upotpunosti slažem sa onim što je Miroslav napisao! Moje iskustvo mi govori da je najbolji put,put sredine,mora se u svemu pronaći zlatna sredina!!!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 18 Apr, 2008 12:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

LENJOST ILI "RESTARTOVANJE KOMPJUTERA" - U ODNOSU NA SLUŽENJE

1) El Morija u Objavi iz januara 2008. godine, obraćajući se prvenstveno Rusima, ali i svim pripadnicima Porodice Svetlosti u svetu, poručuje: "Lenjost, svojstvena mnogima od vas, mora biti poražena. (...) Osobito ističem da oni koji su sa mnom treba da napuste ovu osobinu, nadvladaju je i pobede do kraja".

2) A u tekstu o Šaumbra-simptomima se objašnjava: "Gubitak strasti/zainteresovanosti: Osećaćete totalno odsustvo strasti, sa malo ili nimalo želje da radite bilo šta na svetu. To je u redu, i predstavlja deo ovog procesa. Upotrebite ovaj period života da ne radite - ništa. Ne borite se sa sobom kad je u pitanju ovaj osećaj, jer i taj osećaj će nakon nekog vremena - proći. To je slično restartovanju vašeg kompjutera. Morate ga zatvoriti na određeno vreme, kako biste uveli sofisticirani novi softver ili u ovom slučaju - novu energiju Hristovskog semena."

3) Možemo li se ovde snaći, a da se ne oslonimo na RAZMIŠLJANJE KOJE IZVIRE IZ DUHOVNOG ČULA?

4) Svi smo navodili primere teških stanja u kojima smo ili u kojima smo bili.

5) U tim stanjima, podrazumeva se, nemamo ni volje, ni energije za ono intenzivnije angažovanje i rad za koje smo nekada bili sposobni.

6) Da li je to lenjost o kojoj govori El Morija, a koju treba da pobedimo?

7) Naravno da nije, radi se o vanrednom stanju koje je nastalo u vanrednim okolnostima.

8) Van tog vanrednog stanja, pre ili posle, mi jesmo ili nismo lenji, u ovom stanju nikako nismo lenji, jer ne možemo ni biti vredni dok nam se "obara sistem" na "kompjuteru", odnosno - prirodno je i dobro da u ovoj fazi budemo lenji.

9) Pretpostavljam da svako od nas može da se seti vremena od pre 5-6 ili 10-15 godina, kada smo mogli puno vremena i energije da ulažemo u bilo koji posao.

10) VEROVATNO I PO LJUDIMA OKO SEBE PRIMEĆUJEMO DA U OVIM VREMENIMA ZA TO NISMO SPOSOBNI.

11) Čini mi se, što je neko dublje "zagazio" u stanje sliučno onom koje se opisuje kao "Šaumbra", manje je i sposoban za radno angažovanje u nekadašnjem smislu.

12) DOK SVE OVO TRAJE - PRIRODNO JE DA SVOJE AKTIVNOSTI SVEDEMO NA MINIMUM, KAD SVE OVO PROĐE - MOŽEMO DA SE BORIMO PROTIV SVOJE LENJOSTI, UKOLIKO JE TADA BUDE U NAMA.

13) Ko se u ovakvom stanju bori da bude aktivan kao nekada - neka se ne iznenadi povremenom psihološkom "kolapsu" ili "pucanju".

14) E, TU SE JAVLJAJU DILEME U VEZI SA VELIKOM TEMOM U KOJU SMO UŠLI - SLUŽENJE!

15) Služenje svemu, konačno Čovečanstvu i Svetlosnim Bićima koja preobražavaju Čovečanstvo - ZNAČI ANGAŽOVANJE I RAD, ZNAČI ULAGANJE ENERGIJE U NEŠTO.

16) KAKO DA JE ULAŽEMO, AKO SE OSEĆAMO KAO DA JE NEMAMO DOVOLJNO, i kad i sami osećamo da je ovo period u kome je najbolje da takoreći ne radimo ništa, tj. da svoje aktivnosti svedemo na minimum?

17) MOŽDA BI OVAJ PERIOD TREBALO DA UPOTREBIMO ZA PREISPITIVANJE I PRAVLJENJE PLANOVA ZA NOVE AKCIJE.

18) Ako smo zaista ušli u neko preobražajno stanje, sa Šaumbra-simptomima ili bez njih, trebalo bi već da osećamo kakko nismo isti kao pre (naravno, ne u fizičkom smislu), ako to ne primećujemo - znači da ni u kakvo preobražajno stanje nismo ni ušli ili ulazili.

19) Mnogo toga bi trebalo da bude promenjeno u nama. Na primer: ako nam je manje ili više bilo bitno da imamo ili zaradimo dosta para, sada to ne bi trebalo da doživljavamo kao bitno; isto je i u vezi sa drugim vrednostima (karijera, itd.) koje su u svetu oko nas još uvek vrhunske.

20) AKO OSEĆAMO DA SE BAR NEŠTO U NAMA IZMENILO, ONDA SE U SKLADU SA TIM MENJAJU I NAŠI CILJEVI U ŽIVOTU, PA I PLANOVI ZA AKCIJU.

21) A U TIM PREISPITIVANJIMA I PLANOVIMA NOVI BITAN KRITERIJUM I ORIJENTIR TREBA DA POSTANE - SLUŽENJE, a na pitanje: koji vid Služenja je naš životni zadatak - dobićemo odgovor ako se u sebi zapitamo nad tim.

22) A U AKCIJU SLUŽENJA KRENUĆEMO KADA OSETIMO PRILIV SNAGE I ENERGIJE.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 18 Apr, 2008 16:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Miroslave,
SLUŽENJE može biti i običan, opušten razgovor sa nekim o Duhovnim temama, u kom mu na pristupačan otkrivaš neke VAŽNE stvari, potrebne za njegov duhovni razvoj.
Tako mu, na njemu razumljiv način, otvaraš put kojim će on dalje nastaviti, sve do SAMOSPOZNAJE.

Pozdrav, Vesna.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 1 od 5

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 200616 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 118396 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 149836 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1702740 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 98937 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1413169 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1635807 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)