S E T MATERIJAL
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 15 Jul, 2009 00:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisam primetila da je Set ikada govorio o nekim ograničenjima, ili konačnosti, kako si rekao... ako te dobro razumem.
On takođe govori o izobilju...
Da ilustrujem jednim citatom:

"Priroda je raskošna i bogata u svom izrazu. Šira stvarnost iz koje se priroda širi još je bogatija i unutar tog višedimenzionalnog iskustva nijedna individua se ne ignoriše, zaboravlja, ne ispušta iz vida, niti gubi. Drvo ne mora da moli za hranu iz zemlje ili od sunca, a tako je sve što je vama potrebno dostupno u vašem praktičnom iskustvu...."

Što bi se reklo: Imate sve što vam treba...
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
oversoul
Na duhovnom putu

Pridružio: 14 Jul 2009

Poruka Poslao: 15 Jul, 2009 23:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, razumem šta hoćeš da kažeš. Ja u stvari nisam dovoljno dobro objasnio šta ja hoću da kažem. Ako Seta neću da uzimam kao Boga ili gurua, mislim da je u redu da ga povremeno stavim na test, odnosno da imam kritički odnos prema njemu, a isto važi i za Abrahama. Ne kažem da je bilo ko od njih u pravu, ali postoji po meni jedna bitna razlika koju nisam dovoljno dobro objasnio. Naime, u "Tajni" i u knjigama Ester Hiks, gde nam se obraća Abraham, nigde niko nije rekao da mi treba da pazimo, da se grubo izrazim, koliko ćemo dece da pravimo, kakva ćemo goriva u budućnoisti da koristimo, koliko ćemo napredovati, nazadovati ili šta ćemo raditi u bilo kom smislu. Abraham i "Tajna" samo govore da možemo da budemo, imamo i radimo šta god zaista želimo. U tom smislu, izgleda mi da kod Abrahama postoji vera u čoveka, vera da čovek može da shvati da kad mu neko kaže da može imati sve što poželi, neće svi da požele 3 BMV-a, najzgoniju ribu na svetu za ženu (govorim iz svoje, muške perspektive), i 3 kuće na sprat i 33 hotela i još da se prezivaju Hilton Smile ! Nadam se da, iako se šalim, kapiraš šta hoću da kažem. Kod Seta imam utisak, iako on kaže, a toga se sećam, da on veruje u čoveka, u nas, u ljudsku rasu, osećam dvosmislenost. Ako nekom kažeš da mora da ima odgovornost za svoje postupke, a istovremeno mu kažeš da su mu resursi neograničeni, da može postići sve što poželi i da u tome nema ograničenja, ja u tome vidim dvosmislenost. To se može objasniti time što Set kaže da postoji neki okvir za koji ćemo se odlučiti u ovom životu, koji će biti naša tačka koncentracije, a da ga stalno možemo menjati, kada nam dosadi. Ovakvu tvrdnju nisam sreo kod Abrahama, a takodje ni jedan od "učitelja" koji su se pojavili u "Tajni" ne pričaju o ograničenju u vidu odgovornosti, jer shvataju da ljudi već imaju problema i da su se zaglavili u ovoj stvarnosti usled osećaja krivice koji je nametnut na sve strane, pa su ljudi paralisani i osećaju se nemoćnima da delaju. Abraham ne priča mnogo o nekim drugim stvarnostima, već o ovoj našoj koju proživljavamo ovde na Zemlji i daje konkretne "procese" kojima čovek može da ostvari poboljšanja u životu. Po Setu, ako ga dobro razumem, mi moramo da osetimo drugu stranu medalje, drugu stvarnost, da bismo bolje funkcionisali na Zemlji. Čak su i njegove vežbe, koje je nekada jako teško uočiti u njegovim knjigama, tako koncipirane, da dovode do vraćanja duše svojoj prvobitnoj stvarnosti kroz svojevrsne meditacije-vežbe. Abraham ne ulazi preterano u druge stvarnosti, pominje ih, ali obraća se ljudima sa idejama i vežbama koje imaju vrednost baš u ovoj, našoj stvarnosti i veoma su praktične. Postoji proces kojim čovek može zamišljajući da ima mogućnost da kupi neke stvari koje nije mogao, da to zaista ostvari posle nekog vremena u stvarnosti. Još jedna bitna razlika - nigde kod Seta nisam pročitao da mogu da kontrolišem i preusmerim svoje misli na osnovu toga kako se osećam kada mislim odredjene misli, što je kod Abrahama jasno rečeno i objašnjeno kako se radi. Set kaže, kako ga ja razumem, da ako ja želim da imam desetoro dece, primera radi, pošto je planeta i tako i tako prenaseljena, treba dobro da se razmislim da li to zaista želim, jer ću tako izazvati dalji disbalans u svetu. Kako razumem Abrahama, ako ja želim desetoro dece, ja samo treba da to poželim dovoljno jako i da će to biti ostvareno, a da će se univerzum reorganizovati da bi se ovo ostvarilo, pa čak da ćemo napraviti koloniju na Marsu ili drugde ako je potrebno Smile ! Da li ti je sada možda jasnija poenta koju sam hteo da istaknem? Ili je Set genije, a ja to ne shvatam, ili su Abrahama izmislili Iluminati, masoni ili neko treći, a Ester Hiks je samo marioneta Smile Abraham je daleko razumljiviji, deluje izuzetno privlačno jer kod njega ispada da je sve moguće, a kod Seta isto to, samo što on ne garantuje da će to što dobijemo biti dobro za nas, pa da treba da dooobro razmislimo šta je to što želimo i kako će se to odraziti ne samo na nas, nego i na ostatak sveta. Po Setu, sloboda ima svoju cenu, a to je odgovornost, znači da postoji neko ograničenje. Po Abrahamu i "Tajni", sloboda je maltene apsolutna, samo što mi to nismo do sada videli. Sad ti meni reci ko je ovde lud ?! Smile))
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
michelle
Hodočasnik

Pridružio: 19 Sep 2008

Poruka Poslao: 16 Jul, 2009 00:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Oversoul,

sa Setom se jos nisam upoznala, ali sam upoznata sa Abrahamom..
Ester i Dzeri Hicks sve lepo opisuju kao sto kazes, ali meni je tu nesto falilo..
A to i jeste upravo to o cemu govoris..Jer ma koliko to blesavo zvucalo, mi ne znamo uvek sta je najbolje za nas. Evo ti primer : U Svajcarskoj je pre par godina jedan covek dobio ogromnu sumu novca na lotto-u.
Odmah je napustio posao, kupio sebi ferrari..bla,bla..da bi nakon par meseci poginuo sa tim ferrarijem..
Razumes sad sta mislim kad kazem da mi ne znamo uvek sta je najbolje za nas? Zato treba uspostaviti sintezu- o tome je pisao Plavi Zrak gore u Duhovnom putu (Nase procene...)..Znaci, ok je da imamo ciljeve i planove, ali kad se desi nesto neocekivano-seti se da te vodi neko ko je uvek barem jedan korak ispred tebe i reci-Ko zna zasto je to dobro?

Na nama je da gajimo pozitivne misli i da se upravljamo prema zakonima Univerzuma..Slobodna volja nam jeste data, mozemo da cinimo i negativnosti, ali zakoni Univerzuma rade savrseno, sve se vraca..a o tome se uopste ne govori u Tajni pa ni kod Abrahama

Tako da u ovom slucaju, smatram da je Set itekako u pravu, iako ga nisam citala..
Pozz Pozdrav

A.Einstein
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 16 Jul, 2009 00:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Oversoul, ne daj da te zbune Set i Abraham. Nije poenta u tome da te zbune, nego da uzmeš i od jednog i od drugog ono što najbolje razumeš. Ako ne razumeš sve odmah, razumećeš jednom...
Ja mnogo volim da čitam Seta, ali Abrahama nisam čitala, ali sam odgledala Tajnu. Nije loše sve to, mada... Možda neka ograničenja ipak postoje, ima smisla, da li možeš da poželiš da letiš i onda ti tek tako izrastu krila? Ili ovo što ti je Michelle rekla... Ima mnogo takvih primera, recimo ljudi koji jako brzo dožive neku slavu, ne mogu da podnesu njen teret, pa se recimo okrenu drogama i sl... Nisu spremni... Neka ograničenja postoje u njima. U nama...
oversoul
Na duhovnom putu

Pridružio: 14 Jul 2009

Poruka Poslao: 16 Jul, 2009 00:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Michelle, hvala ti na odgovoru.

Moram da te ispravim, kada govoriš o "Tajni" i Abrahamu, još kako oni kažu i to na početku da su zakoni univerzuma apsolutni, pa ako se neko pita zašto mu nešto ne ide ili zašto je "privukao" nešto loše, on sam je za to odgovoran. Posle objašnjavaju kako izmenom načina mišljenja može da se živi lakše, lepše, ispunjenije, kad se razumeju ovi zakoni. Iskreno, malo i meni to zvuči previše dobro da bi bilo istinito. Mislim da neke stvari fale, ima još prirodnih zakona, kojima je Abraham rekao da se NEĆE baviti, a baš bih voleo da znam koji su.

Što se tiče Seta, u vezi tvog primera i čoveka koji je dobio na lotou - Set je dao par primera zašto recimo bebe umiru na porodjaju ili zašto se dešavaju tragedije bilo koje vrste - odgovor je opet da je to taj čovek sam odabrao. Koji su njegovi razlozi, ja i ti ne znamo, bili su samo njegovi i ničiji više. U nekoj opštoj istoriji sveta, taj dogadjaj izgleda beznačajno, ali ako je imao porodicu, a valjda je imao i neke prijatelje, možeš misliti kako je njima bilo? Sve je relativno.

Pogledaću šta piše Plavi Zrak, možda mi se razjasni...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 16 Jul, 2009 15:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Oversoul, dobrodošao.
Tvoj način analize, tj. sumnje mi se dopada.
Čim budem našao vremena pridružiću ti se.
O svemu na šta naiđemo moramo dobro razmisliti i propustiti to kroz iskustvo i intuiciju,
jer mnogo je ,,objava" a nisu sve dobronamjerne.
 Nazad na vrh »
skakach

Pridružio: 11 Apr 2010

Poruka Poslao: 12 Apr, 2010 15:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vidim da je ova tema malo zamrla. Ima li još aktivnih članova ovdje ? Dušane, bio si aktivan, jesi li još tuda negdje ?
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 02:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.

Pozdrav skakach, i dobro nam došao na Objave.
Možeš i ti malo da oživiš ovu temu, ako si raspoložen.

skakach

Pridružio: 11 Apr 2010

Poruka Poslao: 14 Apr, 2010 23:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bih ja, ali ne bih baš da pričam sam sa sobom. Ima li još koga u ovoj "sobi", a da je čitao Setov materijal ?
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 19:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ima! pogledaj
WORLDGENESIS
Tragalac

Pridružio: 25 Maj 2010

Poruka Poslao: 02 Jun, 2010 00:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Konačno , APSOLUTNO FANTASTIČNO, materijal koji sam čitala kao devojka , kao uvod u duhovnost.Famozan je materijal.Tu sam vas čekala.Sačekaćete me malčice,ali ovaj materijal će mnogima srušiti iluzije OVDE.Toliko ste pisali o iluzijama sa jedne strane, i hranili strah sa iste te strane.A šta ste sve iz toga izrodili sami, koliko je zastrašujuće,toliko je i zadivljujuće,samo malo preokrenuti tok, videćete koliko će ova tema zaživeti.CMOK
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 02 Jun, 2010 14:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

WORLDGENESIS ::
Konačno , APSOLUTNO FANTASTIČNO, materijal koji sam čitala kao devojka , kao uvod u duhovnost.Famozan je materijal.Tu sam vas čekala.Sačekaćete me malčice,ali ovaj materijal će mnogima srušiti iluzije OVDE.Toliko ste pisali o iluzijama sa jedne strane, i hranili strah sa iste te strane.A šta ste sve iz toga izrodili sami, koliko je zastrašujuće,toliko je i zadivljujuće,samo malo preokrenuti tok, videćete koliko će ova tema zaživeti.CMOK

E ajde da i to vidimo! Very Happy
 Nazad na vrh »
filip
Tragalac

Pridružio: 05 Maj 2010

Poruka Poslao: 02 Jun, 2010 16:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tajna (The secret), se realno ne moze uzimati kao dobra polazna tacka za duhovnost. Zagovara rast ega coveka i ne odgovaranja za svoje postupke. Sve sto se stvori egom donosi i jednaku kolicinu negativnog, jer je stvoreno dualisticnim umom.
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 02 Jun, 2010 19:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

filip ::
Tajna (The secret), se realno ne moze uzimati kao dobra polazna tacka za duhovnost. Zagovara rast ega coveka i ne odgovaranja za svoje postupke. Sve sto se stvori egom donosi i jednaku kolicinu negativnog, jer je stvoreno dualisticnim umom.

Zar pojam "negativno" nije upravo stvoren dualizmom uma? I postoji li um koji nije dualan?
filip
Tragalac

Pridružio: 05 Maj 2010

Poruka Poslao: 02 Jun, 2010 19:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::

filip ::

Zar pojam "negativno" nije upravo stvoren dualizmom uma? I postoji li um koji nije dualan?

http://www.don-lindsay-archive.org/skeptic/arguments.html
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 2 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 35460 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 94684 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 31427 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43294 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31114 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 31389 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43634 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)