Objava o razlikama !
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » BIBLIJSKI HRIŠĆANIN
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
biblijski-hriscanin
Tragalac

Pridružio: 31 Jul 2008

Poruka Poslao: 31 Jul, 2008 20:27 pm    Naslov: Objava o razlikama !
Odgovoriti sa citatom

Misao vodilja je "rječ postade telo" -- koja nas uvodi u interplanetarnu istinu -- misao
postaje materija...Ovim se raspoznaje istinitost Biblijskog uračunljivog
izveštaja " Bog reče , i posta"...U metafizickom , nama nepoznatom okruženju,
spuštenom do banalne spoznaje da je i prostor i vreme beskonačnost, odvojen je
jedan deo tog beskraja, i rečju postade fizičko, materijalno zdanje, prolazno, naša
Planeta , i mi sami... Naš domen je treća dimenzija...Negativna bića četvrte dime-
nzije, takođe stvorana, ali ne u fizičkom smislu , akumulirajući svoje znanje meta-
fizickog " kapitala" potegla su za transformacujom centra moći, ka dubljoj integraciji,
-- funkcionalnom jedinstvu sa Tvorcem...To ih je koštalo izbacivanje iz bezkonačnosti u
.konačno -- prolazno... Pozitivna bića četvrte dimenzije zadržavaju se na
svoj razvojni identitet i sklad uz pomoć svesnih odluka baziranih na poznavanju
nepromenljivih svojstava Božjeg Zakona, čije se crte mogu jasno razabrati u Bi-
bliji...Negativna bića , zbog dejstva nepromenljivosti Božjeg Zakona, izbacuju se
u fizički , izdvojeni prostor kojemu je određeno vreme trajanja.Ova pala bica prika-
zuju jedan otvoren "naučni" prilaz duhovnim konsideracijama kroz formiranje razli-
citih religija , otvoreno prihvatajući Božansku svetlost kao jednu merljivu veličinu.
Tu se radi o jednoj vrsti zamke u koju duše skoro uvek upadnu : Jedan istrajni inte-
lektualni ponos koji odbija svaki savet, pogotovo kad je savet veoma blizu istini da je
Zakon Božiji i za fizički svet nepromenljiv. Strah, da bi on mogao biti prevaren, navodi
ga na to da još cvršce prigrli svoje doživljaje, i ljubomorno brani svoje interpretacije
pobožnosti od bilo koga, ko bi mogao da mu ih malo bolje rasvetli.
Drugim rjecima, on pribegava onom čuvenom - "to je MOJA istina!"... Ovim postupkom
odbačena bića , ali jednom dimenzijom iznad nas, uspešno ubacuju "mogućnost" tran-
sformacije u cilju integracije u " centar moći "... S tim u vezi stvara se fama o večnom
životu u prostoru koji je ograđen , izdvojen od beskonačnosti i koji je oivičen početkom
i krajem...Čovek bi trebao da uporedi njihovo ponašanje s ponašanjem istinski negativnih
bića da bi mogao da vrednuje sličnost. Usporedba,da se doživi razlika,je potreba upoznavanja
duhovno naprednih vernika i njihov odnosom prema Zakonu Božjem i vere Isusove....
Njihov procenat je negativno mali u odnosu na "hajkače" o večnoj vatri, večnim mukama,
i Mariji kao spasioca , a pozitivno veliki, u odnosu na otkupljenje žrtvom Isusa Hrista.
....Jedni prikupljaju "blago" za Zemlju , a drugi prikupljaju blago za Nebo...

Biblijski hrišcanin
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Tatjana

Pridružio: 29 Jul 2008

Poruka Poslao: 31 Jul, 2008 23:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Brkaš stvari. To nije Isusova vera. To su napisali oni koji nisu osetili ni trunku budnosti. Čitajući to niko ne može postati bolji nego oni. A Isus nije tu ni najmanje kriv u svetu tome. Crkva ne bi smela da spominje jedno tako savršeno ljudsko biće. Hipokrizija bez granica...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Gwydion
Gost

Poruka Poslao: 01 Avg, 2008 00:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja mislim da je Biblija jedna velika i bitna Knjiga. I da je jako puno mudrosti u njoj. I mislim da je i Crkva jedna jako bitna stvar koju bi trebalo poštovati...
 Nazad na vrh »
biblijski-hriscanin
Tragalac

Poruka Poslao: 01 Avg, 2008 08:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Malo šire objašnjenje ;

1.Mojsijeva 1,1.2.
" U početku stvori Bog nebo i zemlju.
A zemlja bješe bez obličja i pusta, i bješe tama nad bezdanom; i duh Božji dizaše se nad vodom".

Po ovom Biblijskom izveštaju primećujemo da postojanje Zemlje datira od početka,i da je do njenog preuređivanja,
bila bez obličja i pusta...

U jednom periodu vremena,desile su se neželjene promene, van tada puste zemlje, negde u nebeskim prostorima!

Biblija nas o tome izveštava:Otkrivennje 12,7.8.9.
" I posta rat na nebu. Mihailo i anđeli njegovi udariše na aždahu, i bi se aždaha i anđeli njezini.
I ne nadvladaše, i više im se ne nađe mjesta na nebu.
I zbačena bi aždaha velika, stara zmija, koja se zove đavo i sotona, koja vara sav vasioni svijet, i zbačena bi na zemlju,
i anđeli njezini zbačeni biše s njom".

Po ovome se može zaključiti da ova vanzemaljska bića poseduju jednu dimenziju iznad, od kasnije stvorenih bića na
Zemlji i od zemlje... -- Da li je to treća i četvrta dimenzija,ili neki drugi poredak -- nije bitno !...Zanimljivo je saznati razlog
ovakvog postupka Svemogućeg,nama poznat kao Bog ...Ja sam pokušao u sledećem razmišljanju ; Možda neko ima drugačije
mišljenje !!!???

Poreklo pobune na nebu
i njeno prenosenje na zemlju

Pobuna se zacinje i raste u karakteru bica.Bice,obdareno lepotom, raskosi i moci
dobija karakter koji tezi da zahvaljuje Stvoritelju, i da bude ponizan svome Stvoritelju.
Poniznost je dar Stvoritelja Stvorenju na radost.U pocetku je to sve bilo savrseno.

Poniznost je bila ugodna jer je bila cista.

Poniznost je bila cista dok nije imala granice.

U toj cistoti i savrsenstvu formira se pomenuti karakter koji je prozet ljubavlju i
samostalnoscu.U daljem toku vremena sve vise dolazi do izrazaja samostalnost
data Stvorenju od strane Stvoritelja.Karakter,prozet ljubavlju i osnazen samostalnoscu
mogao je da se formira na zahvalnost Srvoritelju, ali i na zavidnost u odnosu na Stvoritelja.
Da li karakter prozet ljubavlju moze da se usmeri ka zavidnosti?

Ne u odnosu na slabijeg od sebe...

Da u odnosu na jaceg od sebe...

Lucifer,divno Stvorenje-pecat savrsenstva Bozjeg dozvoljava svom karakteru da
svoju poniznost,umesto na zahvalnost, usmeri ka zavidnosti prema Bogu.Ova zavidnost
rađa zelju za izjednacenjem... Da je Lucifer,zbog lepote i savrsensta, a uz pomoc
poniznosti usmerio svoj karakter prema zahvalnosti,ne bi bilo zelje za izjednacenjem,
a stim ni pobune na nebu. To se nije desilo.Zbog toga "posta rat na nebu".Pobunjenik
je izgubio, i bio odstranjen iz prebivalista drugih Stvorenja koji su svoju lepotu i savrsenstvo,
a uz pomoc poniznosti usmerili ka zahvalnosti prema Stvoritelju, i nasao se na usamljenom
mestu, Planeti Zemlji gde mu je dato odredjeno vreme da se "preracuna". Stvoritelj, kao
apsolutna pravda i beskonacna ljubav, stvara plan za mogucnost spasavanja pobunjenih,
obzirom da on nije bio sam. (Trecina stvorenih je izgradila isti karakter kao pobunjenik).
Obezbedjena je mogucnost zivota na planeti Zemlji, i stvorena su nova Bica, malo manja
od vec stvorenih-Covek. Covek,stvoren na nalik Stvoritelja,u svoj svojoj lepoti, savrsenstvu
i samostalnosti,prevaren od pobunjenika,polazi istim putem kao i pobunjenik.Tako su svi
stanovnici na Zemlji sagresili i izgubili Slavu Bozju... Medjutim,plan za spasavanje od greha
je vec bio napravljen. Prvi stvoreni covek Adam,iako prevaren,uspeva da se otrgne od
pobunjenika i usmeri svoj karakter prema Stvoritelju, koji je u svojoj milosti vec napravio plan
za spasavanje od pogreske,dok pobunjenik,sada ne vise Lucifer,vec sotona i varalica prenosi
svoj karakter zavidnosti i na potomke covekove...Prvi plod zavidnosti donosi i prvo ubistvo iz
zavisti.Kako se broj ljudi na Zemlji povecavao tako su se njeni stanovnici sve vise delili na dve
grupe:Jedni koji su isli putem varalice nepobozni,i drugi koji su sledili uputstva Stvoritelja-pobozni...

Na Zemlji pocinje velika borba izmedju dobra i zla . Ona traje jos i danas.

Bibliski Hriscanin
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 01 Avg, 2008 21:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tatjana ::
Što bi rekli oni gadovi amerikanci:
Bible sucks.

POzdrav, Tatjana! Ja nisam ni moderator ni administrator ovog foruma, ali nekako mi je zaškripala ova tvoja rečenica. Mislim da na ovom mjestu nije primjereno nikoga zvati gadom, a pogotovu izjednačiti cijeli jedan narod sa takvom ljudskom osobinom...slažeš se?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Tatjana

Poruka Poslao: 01 Avg, 2008 21:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne bih da diram ničije mišljenje, ali mislim da je ta knjiga otrovala i unazadila previše ljudi. To je ismevanje ljudske prirode napisano da bi crkva mogla da upravlja onima koji shvate ozbiljno to što tamo piše. Koristi sve metode kontrole uma koje koriste najopasnije sekte. Nije ni najmanje bezazlena knjiga. Isus je divan, hrišćanin je užasan. Ja sam mislila da je ovaj forum o duhovnosti, ne o stranputicama ljudske potrage. Zbog toga takva reakcija od mene.
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 01 Avg, 2008 21:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisam ja mislila na Bibliju, nego na tvoje oslovljavanje Amerikanaca sa "gadovi". A što se tiče ostalog, slažem se s tobom u cjelosti...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Tatjana

Poruka Poslao: 01 Avg, 2008 21:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ah, to!
O tome nisam ni razmišljala, to je izletelo onako samo od sebe...
A ja verovatno nisam ni jedina osoba na svetu (srela sam ih beskrajno mnogo, čim počne priča vidi se šta ljudi misle) koja je uspela, bez svoje volje i pored i najboljih namera, da doživi da ne može ništa dobro da misli o jednoj zemlji. A i imala sam prilike da upoznam amerikance lično, iskreno, svi na brodu koje sam srela kada sam putovala prošlog leta na odmor, su tvrdili da su to najgori ljudi koje su imali prilike da sretnu. Ponavljam ništa nije namerno od svega toga sa moje strane. Ja obožavam rock'n'roll, prirodu te divne zemlje, strašno mi se dopada kultura izvornih amerikanaca, Harley Davidson, i sve te divne stvari,..
 Nazad na vrh »
Gwydion
Gost

Poruka Poslao: 01 Avg, 2008 21:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja se ne slažem i ako dozvolite obrazložiću i zašto. Biblija je mistični tekst, pogotovo petoknjižje. takvi Sveti i Mistični tekstovi se razumevaju pomoću metode koja se naziva egzegezis. Da, mnogo je zla počinjeno u ime Biblije, ali ti ljudi koji su to radili ne diskredituju samu Bibliju kao Mistični tekst. Isto kao što ni oni koji rade zločine u Islamu ne diskredituju čestite islamske svece. Hajde da razdvojimo Istinu i anomaliju, ok?
 Nazad na vrh »
Tatjana

Poruka Poslao: 01 Avg, 2008 21:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ali u pravu si, nije trebalo tek tako da pišem baš sve bez razmišljanja, Ukloniću gore napisano. Izvinjenje... Embarassed
 Nazad na vrh »
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 01 Avg, 2008 22:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hajde...olaksajte mi posao ionako necu biti mesec dana na netu...In la kesh a la kin....
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
biblijski-hriscanin
Tragalac

Poruka Poslao: 02 Avg, 2008 13:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Biblija je bez vremena, ona nikada ne stari ; Evo malo savtemanog tumačenja:

Savrsenstvo stvaranja ljudskih bica...

U prvoj Mojsijevoj prvoj glavi 29.stihu citamo sledeci izvestaj:"I stvori Bog coveka po oblicju svojemu,
po oblicju Bozjemu stvori ga,musko i zensko stvori ih". Prvi ljudi su prema tome stvoreni po oblicju
tvorca-Boga, i bili sa njim dok nisu sagresili... Medjutim,u Jovanovom jevandjelju prvoj glavi,18.stihu pise:
Boga niko nije video nikad; jedinorodni sin koji je u narucju ocinom, on ga javi.Po ovome zakljucujemo da
je plan spasenja ljudi ,ako sagrese vec bio napravljen, da je sam Hristos, stvarajuci zemlju i sve sto je na njoj,
vec tada uzeo covekoliku prirodu i stvorio coveka po svome oblicju... Bio je to Adam,- prvi covek...
A zena... Kako je teklo njeno "stvaranje"?... Jevrejska Biblija, a to znaci sam original, ne spominje rec
Rebro, kada je u pitanju stvaranje zene. Jevrejska rec "sela", ni ovde ,niti na drugim mestima u Bibliji
ne znaci Rebro...Rec "sela" , ovde znaci strana , a na drugim mestima znaci krilo. Rec "sela" je u septua-
ginti,grckom prevodu Biblije prevedena recju "plevra", sto znaci Bok, Rebro strana...
Prema tome rec "sela" oznacava mesto sa kojeg je nesto uzeto... Bogu nije bio potreban materijal za stva-
ranje zene, vec genetska veza sa muskarcem, koji je vec bio stvoren, a to je bio X hromozom...
Covek ima 23 para hromozoma, od kojih su jedan par polni hromozomi. Oni se u fiziologiji obelezavaju sa
X i Y... Y hromozom odredjuje karakteristiku muskog pola, i on se kod muskaraca nalazi u paru sa X hromo-
zomom, Muski polni par je X i Y . Zena medjutim ima dva XX hromozoma... Za jedan uspesan klon, po-
trebno je sto je moguce nedeferenciranija embrionalna celija. Gledano sa naucnog aspekta, tkiva rebra se sa-
stoje od najnediferenciranijih celija. Zato su one sa tog mesta i uzete. Da bi se vegetativnim procesom dobila
zena od muskarca potrebno je da se u X Y hromozomskom paru unisti Y hromozom, gde se automatski dolazi
do dupliranja X hromozoma, i tako dobije zenski par XX... Od zene se nebi mogao da stvori covek, vec samo
obrnuto... Kao sto vidimo, ovde se ne radi o novom stvaranju, nego o nastanku savrsene zene od savrsenog
muskarca... Zahvaljujuci napredku nauke, mi danas u potpunosti mozemo da verujemo sve sto nam u Bibliji
pise, a ne samo o stvaranju coveka. Zato poboznost i Biblija trebaju da nam budu najdragoceniji u nasem zivotu...

Biblijski hriscanin
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 02 Avg, 2008 15:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mislim da se Biblija moze citati na 7 razliciih nacina.

Prvi način je kada Bibliju čitaš od početka prema kraju kao bilo koju drugu knjigu

Drugi način je kada Bibliju čitaš tako kada trazis u njoj delove koji te zanimaju ili koju ti neko preporucio da procitas.

Treci način je kada koristis Bibliju, u cilju citiranja nekih njenih delova, da bi time potkrepio svoje stavove, nešto pokazao sebi ili drugima, ili da bi time pobio protivnika.

Cetvrti način je kada zamsislis neko pitanje, pomolis se Bogu i otvoris stranu Biblije i procitas odgovor. Ponekad može da pogodi, a ponekad ne. Kako kad.

Peti način je povezan sa pitanjem tumacenja Biblijskog koda.

Sesti način je egzegeza. Time se bave biblijski strucnjaci. To je poredjenje raznih prevoda, tumacenje svake reci, promatranje toga sto je ispusteno i analiza zašto je ispusteno to što je ispusteno, kroz istorijsku analizu. Ovo je jako lep pristup, ali moguće je da covek potrosi 20 godina istrazivanja a da ne dodje ni do kakvih rezultata.

Sedmi način je najbolji, najispravniji, najteze ga je dostici, ali kada ga dostignes, lako ga je koristiti...

To je tumacenje Biblije preko Akaskih zapisa,
kroz citanje knjiga koje se nalaze u etericnoj biblioteci.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 02 Avg, 2008 22:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

..
Bravo Talermane majstore !
 Nazad na vrh »
biblijski-hriscanin
Tragalac

Poruka Poslao: 02 Avg, 2008 22:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svaka knnjiga se može čitati na više načina, dok Biblija omogućava čitanje na samo jedan jedinstven način -- a to je spasonosni ;

"Jer je plata za grijeh smrt, a dar Božij je život vječni u Hristu Isusu Gospodu našemu".

Ovo nema alternative !

Biblijski hrišćanin
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » BIBLIJSKI HRIŠĆANIN
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 88291 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 39700 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29029 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 29584 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 41890 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 10991 11 Apr, 2008 02:22 am
Nema novih poruka PARABOLE ISUSA IZ NAZARETA 1 adminfob 4981 26 Feb, 2008 02:53 am

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)