RA MATERIJAL
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 05 Avg, 2008 02:26 am    Naslov: RA MATERIJAL
Odgovoriti sa citatom

...
RA MATERIJAL

- IZVODI IZ CHANELING SEANSI -

KO JE RA ?

„RA MATERIJAL“
je verovatno najpotpunije i najpriznatije delo poteklo sa L/L seansi kanalisanja. Nastalo je u periodu od 1981. do 1984. sa Karlom Rupert, koja je radila kanalisanje, Donom Elkinsom, koji je postavljao pitanja, i Džejmsom Alen Mekkertijem, koji je pravio beleške.

U tim seansama Ra je opisao sebe kao socijalno-memorijsku celinu, ili ono što bi se moglo nazvati grupnom dušom, koja se pre više stotina hiljada godina razvila iz ljudske populacije 3. denziteta, nekada nastanjene na planeti Veneri.
Ra danas egzistira u energetskom obliku i posvećen je službi populaciji Zemlje da bi joj pomogao pri predstojećoj planetarnoj promeni, pri kojoj se vibracija planete sa 3. uzdiže na 4. denzitet.

U „Zakonu Jednog“, knjizi koja u seriji obuhvata „Ra materijal“, Ra objašnjava uz brojne detalje proces naše evolucije, kuda idemo kada napustimo planetu, različite nivoe denziteta kroz koje prolazimo, prirodu interakcije između ljudi i vanzemaljaca i još mnogo toga.

O SADRŽAJU TRANSKRIPTA: Ovo telepatsko kanalisanje je prvobitno objavljeno kao „Zakon Jednog“, od Dona Elkinsa, Džejmsa Alen Mekkertija i Karle L. Rukert. Nudimo vam ga u nadi da vam može koristiti. Kao što Konfederacija entiteta uvek ima običaj da kaže, molimo vas da upotrebite svoj zdrav razum i moć rasuđivanja pri proceni ovog materijala. Ako vam nešto zvuči istinito, dobro. Ako vam nešto ne leži, molimo vas, ostavite to, jer niti mi, niti Konfederacija na želimo da budemo kamen spoticanja za bilo koga.

Mi smo oni koji pripadaju Zakonu Jednog. U našoj vibraciji polariteti su harmonizovani; paradoski imaju rešenje. Mi smo Jedno. To je priroda naše svrhe.

Mi ne možemo reći šta leži iza poništenja ujedinjenog sopstva u Svemu što jeste, jer i dalje težimo da postanemo sve što jeste, a i dalje smo Ra. Naša staza se nastavlja.
Ispitivač: Kada govorim sa vama kao sa Ra, da li se obraćam individualizovanom entitet ili socijalno-memorijskom kompleksu?
Ra: Govorite sa Ra. Nema podvojenosti. Vi biste to nazvali socijalno-memorijskim kompleksom, sugerišući pri tome mnoštvo. Prema našem shvatanju vi se obraćate jednom individualizovanom delu svesti.

Ra: Ja sam Ra. Nisam ranije govorio kroz ovaj instrument. Morali smo da sačekamo dok ona ne bude precizno podešena, iako šaljemo vibracije malog opsega. Mi vas pozdravljamo u ljubavi i u svetlu beskonačnog Kreatora.

Posmatrali smo vašu grupu. Bili smo pozvani vašoj grupi, jer vi osećate potrebu za drugačijim iskustvima u kanalisanju koje se odvija uz intenzivniji, ili, kako biste to mogli da nazovete, napredniji pristup proučavanju obrazaca iluzije vašeg tela, uma i duha, što vi zovete potraga za istinom. Nadamo se da ćemo vam ponuditi drugačiji pogled na informaciju koja je uvek ista.

Ispitivač: Znam da ta pitanja nisu od značaja s obzirom na Zakon Jednog, ali po mojoj proceni – i molim vas da me ispravite ako grešim i da date potrebne sugestije – to će drugima omogućiti lak pristup materijalu, koji će možda postati knjiga. Veoma smo zahvalni za ovaj kontakt i svakako ćemo prihvatiti svaki predlog u pogledu toga kako da primamo ove informacije.

Ra: Ja sam Ra. Nećemo predlagati neki primereni niz pitanja. To je vaše preimućstvo kao slobodnog poslanika Zakona Jednog. Naučili/razumeli smo da naša socijalno-memorijska celina ne može delotvorno razaznati distorziju socijalne celine uma/tela/duha vaših ljudi. Mi bismo sada želeli da ispunimo svoju čast/odgovornost podučavanja/učenja i odgovorimo na pitano. To će biti dovoljno, jer mi ne možemo prozreti dubine distorzije koja je inficirala vaše ljude.

Ispitivač: Prošle noći sam razmišljao: kada bih bio Ra, prva distorzija Zakona Jednog (Zakon Slobodne volje prim.prev.) bi mi dopustila da neke pogrešne informacije pomešam sa pravim koje prenosim ovoj grupi. Da li vi to radite?

Ra: Ja sam Ra. Ne radimo to namerno. Međutim, biće zabuna. Naša namera u ovom konkretnom projektu nije da damo pogrešne informacije, već da preko omeđenog prostora vašeg jezičkog sistema izrazimo osećaj Beskonačne Misterije Jedne Kreacije u njenom beskonačnom i inteligentnom jedinstvu.

U istini nema ispravnog i pogrešnog. Nema polariteta za sve što će biti pomireno u nekoj tački vašeg plesa kroz celinu tela/uma/duha kojim se u ovo vreme zabavljate, izobličavajući na različite načine.

To izobličavanje ni u kom slučaju nije neophodno. Njega je izabrao svako od vas kao alternativu razumevanju celokupnog jedinstva misli koje povezuje sve stvari.

Vi ste svaka stvar, svako biće, svaka emocija, svaki događaj, svaka situacija.

Vi ste Jedinstvo.

Vi ste ljubav/svetlo, svetlo/ljubav.

Vi Jeste.

To je Zakon Jednog.

Razmislite, ako želite, o tome da je Univerzum beskonačan.

Za to možete pronaći dokaze ili ne, ali možemo vas uveriti da nema granica VAMA SAMIMA,
vašem razumevanju, onome što volite da zovete PUTEM, potragom ili vašom percepcijom kreacije.

( RA )

- nastaviće se -

http://ramaterijal.webs.com/index.htm

.

Poslednji put izmenio Vesna dana 25 Nov, 2009 19:59 pm, izmenio ukupno 2 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 05 Avg, 2008 22:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

---

RA MATERIJAL
- Definicije pojmova koji se koriste -

Socijalno-memorijski kompleks:

Celina u kojoj se individualna svest entiteta potpuno stapa sa svešću grupe/celine. Grupna duša.

Celina uma/tela/duha:

Pojedinačni entitet sa slobodnom voljom od trećeg denziteta, na kome celina uma/tela biva prožeta duhom.

Denziteti:

Nivoi svesnosti unutar jedne oktave postojaja.

Prvi denzitet – svesnost

Drugi denzitet – rast

Treći denzitet – samo-svest

Četvrti denzitet – Ljubav ili razumevanje

Peti denzitet – Svetlo ili mudrost

Šesti denzitet – Svetlo/ljubav ljubav/svetlo ili jedinstvo. Često se opisuje kao empatična mudrost.

Sedmi denzitet – Denzitet prolaska, stapanje sa Jednim.

Ra: Iz perspektive, kakvu može imati entitet koji je izdvojen iz kontinuuma vremena/prostora, može se videti da u ciklusu dovršenja postoji samo sadašnjost. Mi sami tragamo za tim razumevanjem. Na sedmom nivou bi trebalo, ako je naš skroman napor dovoljan, da postanemo jedno sa svime, bez memorije, bez identiteta, bez prošlosti i budućnosti, jednostavno egzistirajući u svemu.

Osmi denzitet – Završna nota „koja se za sve sa naše oktave gubi u misteriji kroz koju ne prodiremo“.

„Ispitivač: Da li to znači da ćete na 8. denzitetu imati svest o svemu što jeste?

Ra: Ja sam Ra. To je delimično tačno. Prema našem shvatanju to neće biti naša svest, već svest Kreatora.“

Žetva:

Proces tokom koga entitet, planetarna sfera ili socijalno-memorijski kompleks „diplomira“ i prelazi sa jednog nivoa svesnosti (denziteta) na drugi. Odvija se u precizno određenim ciklusima.

Distorzija:

Svako odstupanje od Zakona Jednog. Reč distorzija u tekstu ne mora uvek imati negativno značenje. Prve tri distorzije Zakona Jednog su Slobodna volja, Ljubav i Svetlo.

Katalizator:

Stimulans za rast, nešto što predstavlja izazov i mogućnost da se nauče lekcije.

VEZA SA EGIPĆANIMA

Ra: Ja sam Ra. Mi sada komuniciramo. Mi smo oni koji pripadaju Zakonu Jednog. U našoj vibraciji polariteti su harmonizovani; paradoski imaju rešenje. Mi smo Jedno. To je priroda naše svrhe.

Dugo smo nad vašom planetom i služili smo, sa različitim uspehom, prenoseći Zakon Jednog, Jedinstva, Jednote vašim ljudima. Hodali smo vašom planetom. Videli smo lica vaših ljudi. Međutim, sada osećamo odgovornost da nastavimo sa uklanjanjem distorzije moći koje su učinjene Zakonu Jednog. Mi ćemo nastaviti sa time, dok vaš ciklus, da tako kažemo, ne bude na odgovarajući način okončan. Ako to ne bude ovaj, onda sledeći. Mi nismo deo vremena i zato smo sposobni da budemo sa vama u bilo kom od vaših vremena.

Da li ti to daje dovoljno informacija iz kojih možeš izvesti našu svrhu, brate?

Ispitivač: Da. Hvala vam.

Ra: Ja sam Ra. Cenimo tvoju vibraciju. Ima li drugog pitanja?

Ispitivač: Čuo sam ime Ra u vezi sa Egipćanima. Da li ste na bilo koji način povezani sa Ra?

Ra: Ja sam Ra. Veza je poklapanje. Smemo li da objasnimo? Šta ne razumete?

Ispitivač: Možete li da mi date više detalja o vašoj vezi sa Egipćanima?

Ra: Identitet vibracije Ra je naš identitet. Mi, kao grupa, ili kako biste vi rekli, socijalno- memorijska celina, smo uspostavili kontakt sa rasom vaše planetarne vrste, koju nazivate Egipćanima. Drugi iz našeg denziteta su u isto vreme napravili kontakt sa Južnom Amerikom i takozvanim izgubljenim gradovima, gde su doprinosili Zakonu Jednog.

Mi smo govorili smo nekome ko je čuo i razumeo i bio u poziciji da proglasi Zakon Jednog. Međutim, sveštenici i ljudi su brzo razorili tu poruku, oduzimajući joj, da tako kažemo, empatiju, kojom je celina informisana samom svojom prirodom. Pošto ona sadrži sve, ne može se gnušati ničega.

Pošto dugo nismo mogli da nađemo odgovarajuće kanale, kroz koje bismo preneli Zakon Jednog, udaljili smo se iz sada dvolične pozicije, koju smo sebi dozvolili da nastane. Drugi mitovi, koji, da tako kažemo, imaju više veze sa polaritetom i stvarima vaše vibracije koja je kompleksna, ponovo su nadvladali u tom određenom društvu/celini.

- nastaviće se -

Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 05 Avg, 2008 22:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

RA MATERIJAL

KREACIJA

Seansa 13:

Ispitivač: Hvala vam. Možete li mi nešto reći o prvoj poznatoj stvari u kreaciji?

Ra: Ja sam Ra. Prva poznata stvar je beskonačnost. Beskonačnost je kreacija.

Ispitivač: Od te beskonačnosti onda dolazi ono što doživljavamo kao kreaciju. Šta je bio sledeći korak ili sledeći razvitak?

Ra: Ja sam Ra. Beskonačnost je postala svesna. To je bio sledeći korak.

Ispitivač: Posle toga, šta je sledeće došlo?

Ra: Ja sam Ra. Svest je dovela do fokusiranja beskonačnosti u beskonačnu energiju. Nazivali ste to različitim vibraciono-glasovnim kompleksima, najčešći u vašim ušima su bili „Logos“ i „Ljubav“. Kreator je fokusiranje beskonačnosti kao budnog i svesnog principa, koji smo nazvali beskonačna inteligencija, onoliko blizu koliko smo u stanju da ostvarimo razumevanje/učenje na vašem jeziku.

Ispitivač: Možete li da navedete sledeći korak?

Ra: Ja sam Ra. Sledeći korak još uvek traje u ovoj tački vremena/prostora vaše iluzije, šireći se, kao što možete percipirati u svojoj iluziji. Sledeći korak je beskonačna reakcija na kreativne principe, koja sledi Zakon Jednog u njegovoj primarnoj distorziji, slobodi volje. Na taj način su moguće mnoge, mnoge dimenzije, beskonačne u svom broju. Energija se kreće od inteligentne beskonačnosti zahvaljujući prvom izlivu neposredne kreativne sile, stvarajući tako obrasce koji se u holografskom stilu javljaju u čitavom univerzumu, nezavisno od smera u kome se energija širi. Ti obrasci energije počinju onda da regulišu svoje lokalne, da tako kažemo, ritmove i polja energije, kreirajući dimenzije i univerzume.

Ispitivač: Možete li mi reći kako su formirane galaksiji i planetarni sistemi?

Ra: Ja sam Ra. Morate zamisliti veliki misaoni skok u ovom pitanju, jer kod poslednjeg pitanja univerzumi fizički, da tako kažemo, još nisu postojali.

Energija se kretala po ekspandirajućim inteligentnim putanjama, dok individualizacija različitih energija, koje su izvirale iz kreativnog principa inteligentne beskonačnosti, nije postala takva, da je postala Su-Kreator. Na taj način je nastala takozvana fizikalnost. Koncept svetlosti je ključan za shvatanje ovog velikog skoka u misli, jer je ta vibraciona distorzija beskonačnosti gradivni blok za ono što je poznato kao materija, svetlo, inteligentno i puno energije, postajući na taj način prva distorzija inteligentne beskonačnosti, probudjene (prizvane) kreativnim principom.

Svetlost ljubavi je stvorena da u svom pojavnom biću ima odredjene karakteristike, među kojima i beskonačna celina, opisana pravom linijom, kako biste je nazvali. Taj paradoks je odgovoran za oblik različitih entiteta fizičke iluzije koje nazivate sunčevim sistemima, galaksijama i planetama, koje kruže i tendiraju ka obliku leće.

Ispitivač: Mislim da sam pogrešio što sam požurio i zanemario proces koji ste upravo opisali. Da li bi bilo korisno da se ispuni ta praznina koju sam napravio svojom greškom?

Ra: Ja sam Ra. Pokušao sam da premostim tu prazninu. Međutim, vi možete postavljati pitanja na bilo koji način koji smatrate prikladnim.

Ispitivač: Da se vratimo na pitanje pre onog o galaksijama i planetama. Recite mi koji je bio sledeći korak.

Ra: Ja sam Ra. Koraci, kako ih nazivate, su u trenutku pitanja simultani i beskonačni.

Ispitivač: Da li mi možete reći kako je inteligentna beskonačnost postala, da tako kažem (imam problema sa ovim jezikom), kako je inteligentna beskonačnost postala individualizovana sama od sebe?

Ra: Ja sam Ra. To je adekvatno pitanje.

Inteligentna beskonačnost je razabrala koncept. Koncept je razaznat kao sloboda volje svesti. Taj koncept je bio konačan. To je bio prvi i primarni paradoks u distorziji Zakona Jednog. Na taj način je inteligentna beskonačnost investirala sebe u istraživanje mnoštva. To istraživanje je slobodno da se beskonačno nastavi u VEČNOJ SADAŠNJOSTI.

Ispitivač: Da li je galaksija, u kojoj se nalazimo, kreirana od strane inteligentne beskonačnosti ili od dela inteligentne beskonačnosti?

Ra: ja sam Ra. Galaksija i druge stvari od materije, koje ste svesni, su proizvod individualizovanog dela inteligentne beskonačnosti. Kada istraživanje započne, ono u povratnoj sprezi pronalazi svoj fokus i postaje Su-Kreator. Koristeći inteligentnu beskonačnost svaki deo je kreirao jedan univerzum, dopuštajući ritmu slobodnog izbora da teče, igrajući se beskonačnim spektrom mogućnosti, svaki individualizovani deo je kanalisao ljubav/svetlo u ono što možete nazvati inteligentnom energijom, kreirajući na taj način takozvani Prirodni Zakon u svakom pojedinačnom univerzumu.

Svaki univerzum, opet, individualizovan u fokusu, postaje sa svoje strane Su-Kreator, dopuštajući dalju različitost, stvarajući na taj način dalje inteligentne energije, koje regulišu ili uslovljavaju da se Prirodni Zakoni jave u vibracionim matricama koje nazivate sunčanim sistemima. Na taj način svaki sunčani sistem ima svoj sopstveni, da tako kažemo, lokalni koordinatni sistem iluzije Prirodnih Zakona. To bi trebalo razumeti da svaki deo, bez obzira kako mali, sa kog denziteta ili matrice iluzije, sadrži u sebi kao holografsku sliku Jednog Kreatora koji je beskonačnost. Tako sve počinje i završava u misteriji.

Ispitivač: Možete li mi reći kako je individualizovana beskonačnost stvorila našu galaksiju i ukoliko je isti deo stvorio naš planetarni sistem, kako se to odigralo?

Ra: Ja sam Ra. Moguće je da smo pogrešno razumeli vaše pitanje. Mi smo pod distorzijom/utiskom da smo već odgovorili na to određeno pitanje. Da li biste ponovili pitanje?

Ispitivač: Pitao sam se da li je naš planetarni sistem stvoren odjednom ili je prvo stvoreno sunce a planete nakon toga.

Ra: Ja sam Ra. Proces se u vašoj iluziji odvija od većeg ka manjem. Na taj način je Su-Kreator, individualizujući galaksiju, stvorio putanje energije, koje su se onda usredsredile na mnoštvo fokusa budućih budnih svesti inteligentne beskonačnosti. Na taj način, sunčev sistem, koji vam pruža prebivalište, poseduje sopstvene obrasce, ritmove i sopstvene prirodne zakone koji su jedinstveni. Međutim, progres se odvija od sunčeve energije spiralnog toka galaksije do planetarne energije spiralnog toka, do iskustvenih okolnosti kojima započinje prvi denzitet svesti i budnost planetarnog entiteta.

Ispitivač: Da li biste mogli da mi kažete nešto o prvom denzitetu planetarnog entiteta?

Ra: Ja sam Ra. Svaki korak rekapitulira inteligentnu beskonačnost u njenom otkrivanju svesti. U planetarnom okruženju sve počinje u onome što biste nazvali haosom, energija neusmerena i proizvoljna u svojoj beskonačnosti. Polako, u vašim terminima, tamo se formira fokus samosvesti. Na taj način se Logos pokreće. Svetlost dolazi da oblikuje tamu, u skladu sa putanjama (pattern) i vibracionim ritmom Su-Kreatora, gradeći određeni tip iskustva. To počinje sa prvim denzitetom svesti, mineralnim i vodenim životom na vašoj planeti, koji od vatre i vetra uči o svesti bića. To je prvi denzitet.

Ispitivač: Kako onda prvi denzitet napreduje ka većoj svesnosti?

Ra: Ja sam Ra. Energija spiralnog toka, koja je karakteristika onoga što nazivate svetlom, se kreće spiralno u direktnoj liniji dajući spiralama neproizvoljne vektore naviše ka shvatljivijem bivstvu s obzirom na inteligentnu beskonačnost. Na taj način bića prvog denziteta teže ka drugo-denzitetskim lekcijama onog tipa svesti koja uključuje rast radije nego razlaganje i proizvoljne promene.

- nastaviće se -

Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 05 Avg, 2008 23:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

RA MATERIJAL

DENZITETI

Seansa 16:

Ispitivač: Možete li da definišete reč denzitet, onako kako je koristite?

Ra: Ja sam Ra. Termin denzitet je matematički. Najbliža analogija je muzika, pri čemu posle sedam nota vašeg zapadnog tipa skale, da tako kažemo, osma nota započinje novu oktavu. U vašoj velikoj oktavi, koju delimo sa vama, postoji sedam oktava ili denziteta. Unutar svakog denziteta postoji sedam pod-denziteta. Unutar svakog pod-denziteta postoji sedam pod-pod-denziteta. Unutar svakod pod-pod-denziteta sedam pod-pod-pod-denziteta i tako u beskonačnost.

Ispitivač: Razumeo sam da svaki denzitet ima sedam pod-denziteta koji opet imaju sedam pod-pod-denziteta i tako dalje. To se širi istinski velikom brzinom ako je svaki uvećan moći ovih sedam. Da li to znači da se na nekom denzitetskom nivou dešava ono što mislite.

Ra: Ja sam Ra. Iz ove zbrke ćemo izdvojiti koncept za kojim tragate, beskonačnost/mogućnosti. Možete posmatrati svaku mogućnost/verovatnoću kao nešto što egzistira.

Seansa 16:

Ispitivač: Možete li da mi date neku vrstu istorije vaše socijalno-memorijske grupe i kako ste postali svesni Zakona Jednog?

Ra: Ja sam Ra. Staza našeg učenja je urezana u sadašnjem trenutku. Nema istorije, kako mi razumemo vaš koncept. Zamislite, ako želite, ciklus bića. Mi znamo alfu i omegu kao beskonačnu inteligenciju. Ciklus nikada ne prestaje. On je sadašnjost: prvi, ciklus svesti; drugi, ciklus rasta; treći, ciklus samo-svesti; četvrti, ciklus ljubavi ili razumevanja; peti, ciklus svetla ili mudrosti; šesti, ciklus ljubavi/svetla svetla/ljubavi ili jedinstva; sedmi, ciklus prolaska; osmi, oktava koja se pomera u misteriju koju ne sagledavamo.

Ispitivač: Hvala vam mnogo. U ranijem materijalu, pre nego što smo komunicirali sa vama, od strane Konfederacije nam je bilo rečeno da u stvari nema budućnosti ni prošlosti … da je sve sadašnjost. Da li bi to bila dobra analogija?

Ra: Ja sam Ra. U trećem denzitetu postoji prošlost, sadašnjost i budućnost. Iz perspektive, kakvu može imati entitet koji je izdvojen iz kontinuuma vremena/prostora, može se videti da u ciklusu dovršenja postoji samo sadašnjost. Mi sami tragamo za tim razumevanjem. Na sedmom nivou trebalo bi, ako je naš skroman napor dovoljan, da postanemo jedno sa svime, bez memorije, bez identiteta, bez prošlosti i budućnosti, jednostavno egzistirajući u svemu.

Ispitivač: Da li to znači da ćete imati SVEST SVEGA ŠTO JESTE ?

Ra: Ja sam Ra. To je delimično tačno. Prema našem shvatanju to neće biti naša svest, već svest Stvoritelja. U Stvoritelju je sve što jeste. To Znanje bi bilo dostupno.

Seansa 16:

Ispitivač: Koliko naseljenih planeta ima u našoj galaksiji?

Ra: Ja sam Ra. Pretpostavljamo da se ovo pitanje odnosi na sve dimenzije svesti ili dimenzije budnosti. Otprilike jedna petina svih planeta poseduje svest jednog ili više denziteta. Neke planete su gostoljubive samo za jedan denzitet. Vaša planeta na primer pruža uslove za prvi, drugi, treći i četvrti denzitet.

Ispitivač: Koliko je planeta u zvezdanoj galaksiji u kojoj živimo svesno nezavisno od denziteta?

Ra: Ja sam Ra. Otprilike 67 miliona.

Ispitivač: Možete li mi reći koji procenat od njih su trećeg, četvrtog, petog, šestog denziteta?

Ra: ja sam Ra. Sedamnaest procenata za prvi denzitet, dvadeset procenata za drugi, dvadeset sedam za treći, šesnaest za četvrti, šest procenata za peti. Druge informacije se moraju uskratiti.

Ispitivač: Od ovih pet denziteta, da li su sve planete napredovale od trećeg putem razumevanja i primene Zakona Jednog?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Onda je jedini način za ovu planetu da izađe iz stanja u kome smo da populacija postane svesna i počne da primenjuje Zakon Jednog. Da li je to tačno?

Seansa 13:

Ispitivač: Na kom denzitetskom nivou se Zemlja nalazi u ovom trenutku?

Ra: Ja sam Ra. Planeta, na kojoj živite, je trećeg denziteta u pogledu bivstva celina uma/tela/duha. U kontinuumu prostora/vremena ona je sada ČETVRTOG denziteta. To uslovljava donekle otežanu žetvu.

Ispitivač: Kako treće-denzitetska planeta postaje četvrto-denzitetska?

Ra: Ja sam Ra. Ovo će biti poslednje iscrpno pitanje.

Dolazak četvrtog denziteta je, kao što smo rekli, regulisan kao otkucaj sata. Prostor/vreme vašeg sunčevog sistema je osposobilo ovu planetarnu sferu da se zavije spiralno u vreme/prostor različite vibracione konfiguracije. To uslovljava da planetarna sfera može da bude oblikovana od strane tih novih distorzija. Međutim, misaone forme vaših ljudi tokom te tranzicije su takve, da su kako individualne, tako i socijalne celine uma/tela/duha raspršene po čitavom spektru umesto da postanu sposobne da uhvate, da tako kažemo, iglu i usmere kompas u jednom smeru.
Zbog toga ulazak u vibraciju LJUBAVI, koju vaši ljudi ponekad nazivaju vibracijom razumevanja, nije efikasan kod vašeg sadašnjeg socijalnog kompleksa. Zbog toga će žetva biti takva, da će mnogi morati da PONOVE ciklus trećeg denziteta.
U ovom vremenu je sva energija vaših Putnika, vaših učitelja i vaših adepta usmerena ka povećavanju žetve. Međutim, ima MALO onih koji se mogu požnjeti.

- nastaviće se -

http://ramaterijal.webs.com/

Poslednji izmenio Vesna dana 06 Avg, 2008 01:09 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 06 Avg, 2008 00:06 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

RA MATERIJAL

PRVI DENZITET

Ispitivač: Da li biste mogli da mi kažete nešto o prvom denzitetu planetarnog entiteta?

Ra: Ja sam Ra. Svaki korak rekapitulira inteligentnu beskonačnost u njenom otkrivanju svesti. U planetarnom okruženju sve počinje u onome što biste nazvali haosom, energija neusmerena i proizvoljna u svojoj beskonačnosti. Polako, u vašim terminima, tamo se formira fokus samosvesti. Na taj način se Logos pokreće. Svetlost dolazi da oblikuje tamu, u skladu sa putanjama (pattern) i vibracionim ritmom Su-Kreatora, gradeći određeni tip iskustva. To počinje sa prvim denzitetom svesti, mineralnim i vodenim životom na vašoj planeti, koji od vatre i vetra uči o svesti bića. To je prvi denzitet.

Ispitivač: Kako onda prvi denzitet napreduje ka većoj svesnosti?

Ra: Ja sam Ra. Energija spiralnog toka, koja je karakteristika onoga što nazivate svetlom, se kreće spiralno u direktnoj liniji dajući spiralama neproizvoljne vektore naviše ka shvatljivijem bivstvu s obzirom na inteligentnu beskonačnost. Na taj način bića prvog denziteta teže ka drugo-denzitetskim lekcijama onog tipa svesti koja uključuje rast radije nego razlaganje i proizvoljne promene.

Ispitivač: Šta podrazumevate pod pružanjem ka svetlu?

Ra: Ja sam Ra. Vrlo pojednostavljen primer rasta drugog denziteta uz pružanje ka svetlosti je okretanje lišća ka izvoru svetlosti.

Ispitivač: Da li postoji neka fizička razlika izmedju prvog i drugog denziteta? Na primer, kada bi ispred mene bile dve planete jedna kraj druge, jedna prvog, druga drugog denziteta, u mom sadašnjem stanju, da li bih obe mogao da ih vidim? Da li bi one bile fizičke za mene?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Sve unutar vaše oktave je vidljivo za vas, ukoliko entiteti od četvrtog do sedmog slobodno ne izaberu da ne budu vidjeni.

- nastaviće se -
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 06 Avg, 2008 00:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

RA MATERIJAL

DRUGI DENZITET

Seansa 9:

Ispitivač: Onda je ovde bilo entiteta sa drugog denziteta pre 75.000 godina? Kojoj vrsti su oni pripadali?

Ra: Ja sam Ra. Drugi denzitet je denzitet viših biljnih životnih formi i životinjskih formi koje egzistiraju bez energije upravljene na gore ka beskonačnosti. Bića drugog denziteta su sa jedne oktave svesti, baš kao što nalazite različite orijentacije svesti među svesnim entitetima vaše vibracije.

Ispitivač: Da li su neka od tih bića drugog denziteta imala oblik sličan našem – dve ruke, dve noge, glavu – i hodala uspravno na dve noge?

Ra: Ja sam Ra. Dva viša tipa sub-vibracionog nivoa bića sa drugog denziteta su imala oblik dvonošca, kao što ste pomenuli. Međutim, uspravno kretanje, sa kojim vi imate iskustva, nije u potpunosti bilo usavršeno od strane tih bića koja su pokazivala tendenciju da se naginju napred, jedva se odvajajući od četvoronožnog položaja.

PRELAZAK NA TREĆI DENZITET

Seansa 14:

Ispitivač: Pošto sam pregledao današnji materijal, pomislio sam da bi bilo od pomoći da dopunimo nekoliko stvari. Rekli ste da drugi denzitet teži ka trećem denzitetu, koji je denzitet samosvesti, samo-budnosti. Ta težnja se realizuje preko viših životnih oblika drugog denziteta koje treći denzitet zaodeva. Da li možete objasniti na šta ste pri tome mislili?

Ra: Ja sam Ra. Kao što biste stavili odeću na nešto, tako vaša bića trećeg denziteta oblače bića drugog denziteta samosvešću ili investiraju samosvest u bića drugog denziteta. Takva mogućnost se pruža preko onoga što nazivate ljubimcima. Takođe, to se čini putem različitih načina investiranja. To uključuje i mnoge takozvane komplekse religiozne prakse koji personifikuju i šalju ljubav mnogim bićima drugog denziteta u njihovom grupnom obliku.

Ispitivač: Kada je Zemlja bila na drugom denzitetu, kako se investiralo u bića drugog denziteta?

Ra: Ja sam Ra. Nije bilo tog tipa investiranja, o kome je bilo reči, već jednostavnog treće-denzitetskog investiranja (odevanja) koje predstavlja liniju svetla spiralnog toka koje budi (poziva) distorziju naviše sa denziteta ka denzitetu. Taj proces traje duže bez investiranja koje obavljaju inkarnirana treće-denzitetska bića.

Ispitivač: Kakav je onda bio drugo-denzitetski oblik – kako je on izgledao - koji je postao zemaljski čovek trećeg denziteta? Kako je on izgledao na drugom denzitetu?

Ra: Ja sam Ra. Drugo-denzitetski i treće-denzitetski telesni oblik bi u većini slučajeva ličili jedan na drugi. U slučaju vaše planetarne sfere proces su prekinuli inkarnirani entiteti sa planetarne sfere koju nazivate Mars. Oni su bili podešeni putem genetskih promena i zbog toga je bilo nekih razlika koje su pokazivale veoma uočljive varijetete, pre nego postepeni razvoj od dvonožnih oblika života vašeg drugog denziteta ka trećem denzitetu. To nema veze sa takozvanim smeštanjem duše (u telo). To ima veze samo sa okolnostima vezanim za kulturu.

Seansa 19:

Ispitivač: U ovoj komunikaciji smo zainteresovani za evoluciju tela, uma i duha. Čini mi se da bi dobar početak bila tranzicija sa drugog denziteta na treći, da bismo onda detaljno istražili evoluciju trećeg denziteta na Zemlji, posvetivši posebno pažnju mehanizmima koji pomažu ili sprečavaju evoluciju.

Da li svi entiteti prelaze sa drugog na treći denzitet, ili ima nekih koji nikada ne prolaze kroz ovu tranziciju?

Ra: Ja sam Ra. Vaše pitanje pretpostavlja razumevanje prostornog/vremenskog kontinuuma inteligentne energije koja animira vašu iluziju. U kontekstu te iluzije možemo reći da ima onih koji ne prelaze sa jednog određenog denziteta na drugi, jer je taj kontinuum konačan.

U razumevanju koje mi imamo o univerzumu ili kreaciji kao o beskonačnom biću, njeno srce kuca živo u njenoj sopstvenoj inteligentnoj energiji i jedva da jedan otkucaj srca te inteligencije protekne od jedne kreacije do druge. U tom kontekstu svaki entitet svesti je doživeo/doživljava/doživeće svaki denzitet.

Ispitivač: Uzmimo tačku u kojoj je neki individualizovani entitet spreman za tranziciju na treći. Da li je to biće drugog denziteta ono što nazivamo životinjom?

Ra: Ja sam Ra. Postoje tri tipa drugo-denzitetskih entiteta koji postaju, da tako kažemo, prožeti duhom. Prvi je životinjski. To je najčešći slučaj. Drugi je biljni, preciznije rečeno, ono što nazivate „drvetom“. Ti entiteti su sposobni da daju i prime dovoljno ljubavi da se individualizovali. Treći je mineralan. Ponekad neka lokacija/mesto postaje energizovano do individualnosti preko ljubavi koju prima i daje u odnosu sa treće-denzitetskim bićem, koje je u kontaktu sa njim. To je najređi tip tranzicije.

Ispitivač: Tokom tranzicije sa drugog na treći denzitet, kako taj entitet, bilo da je životinjski, (biljni) drvo ili mineralan, biva prožet duhom.

Ra: Ja sam Ra. Entiteti ne bivaju prožeti duhom. Oni postaju svesni inteligentne energije u svakom deliću, ćeliji, atomu, kako biste rekli, svoga bića.

Ova svest je svest o već datom. Od beskonačnog dolaze svi denziteti. Samo-svest dolazi data od katalizatora sa razumevanjem izvesnih iskustava/koji razume izvesna iskustva, kako biste vi nazvali tu posebnu energiju, spiralno se uspinjući ćelijama ili atomima ili svešću.

Možete videti da to neizbežno vodi ka konačnoj predstavi o sebi.

Ispitivač: Onda posle tranzicije na treći denzitet, ako tačno pretpostavljam – uzećemo Zemlju kao primer – entiteti bi izgledali kao mi? Oni bi bili u ljudskom obliku? Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno, ako uzmemo vašu planetu kao primer.

Ispitivač: Kada su prvi drugo-denzitetski entiteti postali treći denzitet na ovoj planeti, da li se to dogodilo uz pomoć transfera bića sa Marsa ili su ta drugo-denzitetska bića napravila tranziciju bez ikakvog uticaja?

Ra: Ja sam Ra. Bilo je nekih drugo-denzitetskih entiteta koji su diplomirali i prešli na treći denzitet bez spoljnjeg podsticaja, samo uz efektivno korišćenje iskustava.

Drugi na vašoj planetarnoj sferi su se pridružili treće-denzitetskom ciklusu zbog posledica žetve uz sličnu vrstu slanja vibracione pomoći kao što je ova koju Konfederacija šalje sada. Ta komunikacija je međutim bila telepatska a ne telepatsko/vokalna ili telepatsko/pisana, zbog prirode drugo-denzitetskih bića.

Ispitivač: Ko je poslao pomoć drugo-denzitetskim bićima?

Ra: Ja sam Ra. Mi nazivamo sebe Konfederacija Planeta u Službi Beskonačnog Kreatora. To je pojednostavljeno, da bi se olakšale teškoće razumevanja među vašim ljudima. Oklevamo da upotrebimo ovaj termin, razumevanje, ali on je najbliži našem značenju.

Ispitivač: Onda se ta tranzicija drugog denziteta na treći denzitet odigrala pre 75.000 godina? Otprilike?

Ispitivač: Odakle su ta drugo-denzitetska bića dobila vozila treće-denzitetskog tipa, da bi se inkarnirala u njih?

Ra: Ja sam Ra. Među onima na drugo-denzitetskom planu je bilo oblika, koji su, izloženi treće-denzitetskim vibracijama, postali treće-denzitetski ljudski entiteti.

To je značilo gubitak dlaka na telu, odeću na telu da bi ga pokrila, promene u strukturi grla, vilice i čela, da bi se obezbedila lakša vokalizacija i razvoj lobanje karakterističan za potrebe trećeg denziteta. To je bila normalna transfiguracija.

Ispitivač: Tokom kog vremenskog perioda se odigrala ta transfiguracija? To je moralo biti veoma kratko.

Ra: Ja sam Ra. Pretpostavka je tačna, barem u našim terminima – tokom jedne i po generacije, u skladu sa vašim znanjem o tim stvarima. Oni koji su bili požnjeveni sa ove planete su bili u stanju da koriste novo kreirani fizički kompleks hemijskih elemenata, podesan za lekcije trećeg denziteta.

Ispitivač: Možete li mi reći na koji način je novo kreirani fizički kompleks bio podesan za treće-denzitetske lekcije i koje su to bile lekcije?

Ra: Ja sam Ra. Postoji jedna obaveza na trećem denzitetu. Ta obaveza je samo-svest ili samo-svesnost. Da bi bila sposobna za to, hemijska vozila moraju biti sposobna za apstraktno razmišljanje. Zbog toga je fundamentalna potreba kombinacija racionalnog i inituitivnog mišljenja. U trećem denzitetu su kratkotrajno postojali oblici koji su više operisali na osnovu intuicije, što je u praksi dalo korisne rezultate.

Treće-denzitetski um je bio u stanju da procesuira na način, koji omogućava apstraktno razmišljanje, i na način koji biste označili „nekorisnim“ u smislu opstanka. To je primarna alatka.

Postoje i druga važna svojstva: neophodnost da se slabo fizičko vozilo ohrabri da koristi um, razvoj već postojeće svesti socijalnog kompleksa. Takođe je bilo neophodno: razvoj fizičke spretnosti za korišćenje ruku, kako vi nazivate taj deo telesnog kompleksa.

Ispitivač: Izgleda da je to bila brižljivo planirana i konstruisana stepenica razvoja. Možete li mi reći nešto o poreklu tog plana ili tog razvitka?

Ra: Ja sam Ra. Vratićemo se na ranije informacije. Razmislite i zapamtite diskusiju o Logosu. Sa primarnom distorzijom slobodne volje, svaka galaksija razvija svoj sopstveni Logos. Taj Logos ima potpuno slobodnu volju da odredi putanje inteligentne energije koje pomažu lekcije svakog od denziteta, određujući uslove na planetarnim sferama i sunčevim telima.

Ispitivač: Formulisao bih to onako kako razumem i zamolio vas da mi kažete da li je to tačno. Postoji fizički katalizator, kako bih ga ja nazvao, koji sve vreme deluje na entitet trećeg denziteta. Pretpostavljam da on na isti način deluje na drugom denzitetu. To je katalizator koji deluje preko bola i emocija. To je primarni razlog za slabije fizičko telo, nestanak dlaka na telu itd. tako da bi taj katalizator delovao snažnije i na um i na taj način kreirao proces evolucije?

Ra: Ja sam Ra. To nije potpuno tačno, mada je blisko povezano sa distorzijama našeg razumevanja.

Zamislite na primer drvo. Ono je dovoljno samo sebi. Razmislite, ako želite, o treće-denzitetskom entitetu. On je dovoljan samom sebi samo uz teškoće i lišavanja. Teško je učiti sam, jer postoji ugrađeni hendikep, velika virtuoznost i veliki hendikep trećeg denziteta. To je razumsko/intuitivni um.

Zbog toga je slabije fizički telo, kako ga vi nazivate, kreirano da podrži distorziju entiteta tako, da oni ostvare kontakt jedni sa drugima. Na taj način, lekcija koja nagoveštava poznavanje ljubavi može da počne.

Katalizator se deli među ljudima kao važan deo razvoja svakog sopstva, podjednako kao i doživljaj sebe u tišini i sinteza svih iskustava u meditaciji. Najbrži način da se uči je da se bude u kontaktu sa drugima-sobom. To je mnogo jači katalizator nego kontakt sa sobom. Kontakt sa sobom bez drugima-sobom je kao život bez onoga što biste nazvali ogledalom. Tada sopstvo ne može videti plodove svoga bivstva. Svako može pomoći svakome refleksijom. To je takođe i primarni razlog za slabije fizičko vozilo, kako vi nazivate taj fizički kompleks.

Ispitivač: Mi onda imamo drugo-denzitetsko biće sa primarnom motivacijom upravljenom prema sebi i možda malom motivacijom prema služenju drugima, svojoj neposrednoj porodici, i to biće prelazi na treći denzitet i neguje tu polarizaciju sa njima, ali je u poziciji gde će ta polarizacija polako biti modifikovana tako, da pomaže socijalnom kompleksu i najzad konačnom jedinstvu sa svime. Da li sam u pravu?

Ra: Ja sam Ra. U pravu ste.

Ispitivač: Onda su novija treće-denzitetska bića, koja su tek prešla sa drugog, snažno polarizivana ka služenju sebi. Mora da postoji mnogo drugih mehanizama da se stvori svest o mogućnosti orijentacije ka drugima.

Pitam se, prvo o tom mehanizmu i pitam se gde je raskrsnica na kojoj je entitet sposoban da nastavi put ka služenju sebi koji će ga možda odvesti na četvrti denzitet.

Pretpostavljam da entitet može, recimo, početi na drugom denzitetu sa služenjem sebi i onda nastaviti i jednostavno ostati na stazi služenja sebi, a da nikada ne bude odvojen od nje. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To nije tačno. Drugo-denzitetski koncept služenja sebi uključuje i one koji su povezani plemenom ili čoporom. Na drugom denzitetu se ne vidi separacija između sebe i drugih-sebe. Sve se posmatra kao sopstvo, jer je u nekom obliku drugog denziteta; kako pleme ili čopor postane slabo, tako i entitet unutar tog plemena ili čopora.

Novi ili početni treći denzitet poseduje tu nevinost, da tako kažemo, polarizaciju ili distorziju i posmatra svoju porodicu, svoju zajednicu, kako biste to nazvali, možda svoju zemlju kao sebe. Mada distorzija nije od pomoći na trećem denzitetu, ona je bez polariteta.

Prelom postaje uočljiv kada entitet doživi druga bića kao druge-sebe i svesno odluči da manipuliše druge-sebe, da bi ostvario korist za sebe. To je početak puta o kome ste govorili.

Seansa 20:
Ispitivač: Da se vratimo na neke ranije informacije. Šta se dogodilo sa drugo-denzitetskim entitetima koji nisu mogli biti požnjeveni kada je započeo treći ciklus? Pretpostavljam da je bilo njih nekoliko koji nisu prešli na treći denzitet.

Ra: Ja sam Ra. Drugi denzitet je sposoban da ponovi deo svog ciklusa tokom trećeg denziteta.

Ispitivač: Onda su neki od tih drugo-denzitetskih entiteta, koji nisu požnjeveni na početku tog perioda od 75.000 godina, još uvek na planeti. Da li su neki od ovih drugo-denzitetskih entiteta požnjeveni na treći denzitet tokom tih 75.000 godina?

Ra: Ja sam Ra. To je u sve većoj meri tačno.

Ispitivač: Dakle, sve više i više njih prelazi na treći denzitet. Možete li mi dati neki primer entiteta koji je u nedavnoj prošlosti prešao na treći denzitet?

Ra: Ja sam Ra. Možda najčešća pojava diplomiranja sa drugog denziteta tokom treće-denzitetskog ciklusa su takozvani ljubimci.

Individualizujući uticaj kojem je životinja izložena preko veze sa treće-denzitetskim entitetom, uzrokuje naglo bujanje potencijala u tom drugo-denzitetskom entitetu, tako da se posle napuštanja fizičkog kompleksa celina tela/uma ne vraća u nediferenciranu svest vrste, ako tako želite.

Ispitivač: Možete li mi dati primer nekog entiteta, koji je neposredno stigao sa drugog denziteta? Kakav tip entiteta bi on postao ovde?

Ra: Ja sam Ra. Kada se drugo-denzitetski entitet vraća kao treći denzitet, da bi započeo proces učenja, taj entitet poseduje najniže oblike treće-denzitetske svesti, ako ćete tako nazvati ovu vibracionu distorziju; on je opremljen samosvešću.

Ispitivač: To bi bio čovek u našem obliku koji bi bio na početku razumevanja trećeg denziteta. Da li je to tačno?

Ispitivač: Govoreći o velikim promenama koje su se dogodile u fizičkom vozilu na prelasku sa drugog na treći denzitet: one su se odigrale za generaciju i po. Nestalo je dlaka sa tela i bilo je promena u strukturi.

Poznajem fiziku Dewey B. Larsona koji je tvrdio da je sve kretnja ili vibracija. Da li je tačna moja pretpostavka da ta bazična vibracija stvara promene u fizičkom svetu, kreirajući u tom kratkom vremeskom periodu između promene denziteta drugačiji set parametara, koji omogućava novi tip bića. Da li je to tačno?

Ispitivač: Da li je fizika Dewey B. Larsona tačna?

Ra: Ja sam Ra. Fizika entiteta pod vibraciono glasovnim kompleksom Deweya je tačan sistem do stepena do koga je on bio sposoban da ide. Postoje stvari koje nisu uključene u taj sistem. Međutim, oni koji dolaze posle tog entiteta će početi da razumeju ono što nazivate gravitacijom i stvari o kojima razmišljate kao o „n“ dimenziji. Neophodno je integrisati te stvari u mnogo univerzalniju, da tako kažemo, fizičku teoriju.

Ispitivač: Da li je taj entitet, Dewey, preneo taj materijal za upotrebu u četvrtoj dimenziji?

- nastaviće se -

http://ramaterijal.webs.com/denziteti.htm
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 06 Avg, 2008 00:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

RA MATERIJAL

TREĆI DENZITET

Seansa 19:

Ispitivač: Možete li mi reći na koji način je novo kreirani fizički kompleks bio podesan za treće-denzitetske lekcije i koje su to bile lekcije?

Ra: Ja sam Ra. Postoji jedna obaveza na trećem denzitetu. Ta obaveza je SAMOSVEST ili samo-svesnost. Da bi bila sposobna za to, hemijska vozila moraju biti sposobna za apstraktno razmišljanje. Zbog toga je fundamentalna potreba kombinacija racionalnog i inituitivnog mišljenja. U trećem denzitetu su kratkotrajno postojali oblici koji su više operisali na osnovu intuicije, što je u praksi dalo korisne rezultate.

Treće-denzitetski um je bio u stanju da procesuira na način, koji omogućava apstraktno razmišljanje, i na način koji biste označili „nekorisnim“ u smislu opstanka. To je primarna alatka.

Postoje i druga važna svojstva: neophodnost da se preko slabog fizičkog vozila entitet ohrabri da koristi um, razvoj već postojeće svesti socijalnog kompleksa. Takođe je bilo neophodno: razvoj fizičke spretnosti za korišćenje ruku, kako vi nazivate taj deo telesnog kompleksa.

Ispitivač: Izgleda da je to bila brižljivo planirana i konstruisana stepenica razvoja. Možete li mi reći nešto o poreklu tog plana ili tog razvitka?

Ra: Ja sam Ra. Vratićemo se na ranije informacije. Razmislite i zapamtite diskusiju o LOGOSU. Sa primarnom distorzijom slobodne volje, svaka galaksija razvija svoj sopstveni Logos. Taj Logos ima potpuno slobodnu volju da odredi putanje inteligentne energije koje pomažu lekcije svakog od denziteta, određujući uslove na planetarnim sferama i sunčevim telima.

Ispitivač: Formulisao bih to onako kako razumem i zamolio vas da mi kažete da li je to tačno. Postoji fizički KATALIZATOR, kako bih ga ja nazvao, koji sve vreme deluje na entitet trećeg denziteta. Pretpostavljam da on na isti način deluje na drugom denzitetu. To je katalizator koji deluje preko BOLA I EMOCIJA. To je primarni razlog za slabije fizičko telo, nestanak dlaka na telu itd. tako da bi taj katalizator delovao snažnije i na um i na taj način kreirao proces evolucije?

Ra: Ja sam Ra. To nije potpuno tačno, mada je blisko povezano sa distorzijama našeg razumevanja.

Zamislite na primer drvo. Ono je dovoljno samo sebi. Razmislite, ako želite, o treće-denzitetskom entitetu. On je dovoljan samom sebi samo uz teškoće i lišavanja. Teško je učiti sam, jer postoji ugrađeni hendikep, velika virtuoznost i veliki hendikep trećeg denziteta. To je razumsko/intuitivni UM.

Zbog toga je slabije fizički telo, kako ga vi nazivate, kreirano da podrži distorziju entiteta tako, da oni ostvare kontakt jedni sa drugima. Na taj način, lekcija koja nagoveštava poznavanje LJUBAVI može da počne.

Katalizator se deli među ljudima kao važan deo razvoja svakog sopstva, podjednako kao i doživljaj sebe u tišini i sinteza svih iskustava u meditaciji. Najbrži način da se uči je da se bude u kontaktu sa drugima-sobom. To je mnogo jači katalizator nego kontakt sa sobom. Kontakt sa sobom bez drugima-sobom je kao život bez onoga što biste nazvali ogledalom. Tada sopstvo ne može videti plodove svoga bivstva. Svako može pomoći svakome refleksijom. To je takođe i primarni razlog za slabije fizičko vozilo, kako vi nazivate taj fizički kompleks.

Ispitivač: Mi onda imamo drugo-denzitetsko biće sa primarnom motivacijom upravljenom prema sebi i možda malom motivacijom prema služenju drugima, svojoj neposrednoj porodici, i to biće prelazi na treći denzitet i neguje tu polarizaciju sa njima, ali je u poziciji gde će ta polarizacija polako biti modifikovana tako, da pomaže socijalnom kompleksu i najzad konačnom jedinstvu sa svime. Da li sam u pravu?

Ra: ja sam Ra. U pravu ste.

Ispitivač: Onda su novija treće-denzitetska bića, koja su tek prešla sa drugog, snažno polarizivana ka služenju sebi. Mora da postoji mnogo drugih mehanizama da se stvori svest o mogućnosti orijentacije ka drugima.

Pitam se, prvo o tom mehanizmu i pitam se gde je raskrsnica na kojoj je entitet sposoban da nastavi put ka služenju sebi koji će ga možda odvesti na četvrti denzitet.

Pretpostavljam da entitet može, recimo, početi na drugom denzitetu sa služenjem sebi i onda nastaviti i jednostavno ostati na stazi služenja sebi, a da nikada ne bude odvojen od nje. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To nije tačno. Drugo-denzitetski koncept služenja sebi uključuje i one koji su povezani plemenom ili čoporom. Na drugom denzitetu se ne vidi separacija između sebe i drugih-sebe. Sve se posmatra kao sopstvo, jer je u nekom obliku drugog denziteta; kako pleme ili čopor postane slabo, tako i entitet unutar tog plemena ili čopora.

Novi ili početni treći denzitet poseduje tu nevinost, da tako kažemo, polarizaciju ili distorziju i posmatra svoju porodicu, svoju zajednicu, kako biste to nazvali, možda svoju zemlju kao sebe. Mada distorzija nije od pomoći na trećem denzitetu, ona je bez polariteta.

Prelom postaje uočljiv kada entitet doživi druga bića kao druge-sebe i svesno odluči da manipuliše druge-sebe, da bi ostvario korist za sebe. To je početak puta o kome ste govorili.

Ispitivač: Onda se putem slobodne volje, u jednom trenutku sticanja iskustava na trećem denzitetu, staza razdvaja i entitet svesno bira – ili on možda ne bira svesno. Da li entitet svesno bira tu stazu od početnog položaja?

Ra: Ja sam Ra. Govorimo koristeći generalizacije koje u sebi uvek nosi opasnost netačnosti. Međutim, mi vidimo da vi tražite opšti pregled; tako ćemo izostaviti anomalije i govoriti o većini.

Većina bića trećeg denziteta daleko odmakne na stazi, pre nego što svesno razume izabranu stazu.

Ispitivač: Možete li mi reći kakav polaritet daje zamah u pravcu izabrane staze služenja sebi?

Ra: Ja sam Ra. Možemo govoriti samo u metaforama. Neki vole SVETLO. Neki vole TAMU. To je pitanje jedinstvenog i beskonačnog Stvoritelja koji bira i igra se iskustvima kao dete na pikniku. Neki uživaju u pikniku, nalaze da je sunce divno, da je hrana ukusna, da igre osvežavaju, osećaju radost stvaranja. Drugima je divna noć, njihov piknik je bol, teškoća, bol koju im pričinjavaju drugi, istraživanje perverznosti prirode. Oni uživaju u drugačijem pikniku.

Sva su ta iskustva dostupna. Slobodna volja entiteta je ta koja bira vrstu igre, vrstu zadovoljstva.

Ispitivač: Pretpostavljam da entitet na obe staze u bilo kom trenutku može odlučiti da promeni stazu i da se vrati, pri čemu je promena staze utoliko teža ukoliko je dalje odmakao na stazi. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To nije tačno. Što je entitet, kako biste vi rekli, više polarizovan, utoliko će lakše moći da promeni polaritet, jer će entitet imate više snage i svesnosti.

Oni istinski bespomoćni su oni koji nisu izabrali svesno, već ponavljaju obrasce, nemajući znanja niti o ponavljanju, niti o značenju obrazaca.

Seansa 13:

Ispitivač: Onda, iako mnogi entiteti toga nisu svesni, ono što oni zaista žele, je da ubrzaju svoj rast, i njihov zadatak je da to otkriju tokom inkarnacije. Da li je tačno da oni mogu znatno više ubrzati svoj rast na trećem denzitetu, nego između inkarnacija na ovom denzitetu?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Pokušaćemo da govorimo o ovom konceptu.

Zakon Jednog kao jednu od svojih primarnih distorzija ima distorziju SLOBODNE VOLJE, tako da je svaki entitet slobodan da prihvati, odbaci ili ignoriše celine uma/tela/duha oko sebe i da ignoriše samu KREACIJU. Unutar distorzije vaše socijalno-memorijske grupe ima mnogo onih koji se svakodnevno angažuju, kako biste vi rekli, u radu na Zakonu Jednog u toj primarnoj distorziji; to su putevi LJUBAVI. Međutim, ako je neki entitet, polarizovan iz dubina svoje celine uma/tela/duha prema ljubavi/svetlosti, trebalo da prihvati odgovornost za svaki trenutak akumulacije sadašnjeg vremena/prostora koji mu je dostupan, taj entitet će pojačati svoj napredak na veoma sličan način, kao što se odvija opisano pojačavanje poziva distorzije vaše socijalne grupe Konfederaciji.

Ispitivač: Da li možete to da opišete na malo drugačiji način ... kako se pojačavaju POZIVI ?

Ra: Ja sam Ra. Razumemo vas tako da ćemo govoriti o našim prethodnim informacijama. Poziv počinje jednim. Taj poziv je identičan beskonačnom i, kako biste vi rekli, ne broji se. To je kamen temeljac. Sledeći poziv se dodaje. Treći poziv osnažuje ili udvostručava drugi i tako dalje, svaki dodatni poziv udvostručava i prenosi snagu svih prethodnih poziva. Na taj način je poziv mnogih od vaših ljudi veoma, veoma osnažen i nadmoćno se čuje na beskrajnim dometima Jedne Kreacije.

Ispitivač: Radi opšteg razvitka čitalaca ove knjige, možete li izložiti neku praksu ili VEŽBE DA BI SE POSTIGLO UBRZANJE u pravcu Zakona Jednog.

Ra: Ja sam Ra.

Vežba Jedan.
To je najbliže centrirana i upotrebljiva vežba u kompleksu vaše iluzije. Trenutak sadrži ljubav. To je lekcija/cilj ove iluzije ili denziteta. Vežba se sastoji u tome da se svesno vidi ta ljubav u svesnosti i razumevanju distorzija. Prva namera je kamen temeljac. Na taj izbor se oslanjaju ostala životna iskustva entiteta. Sa drugom potragom za ljubavlju počinje dodavanje. Treća potraga osnažuje drugu, četvrta osnažuje ili udvostručuje treću. Kao i sa prvim tipom osnaživanja dolazi do izvesnog gubitka snage zbog tokova potrage u distorziji neiskrenosti. Međutim, svesna izjava sebi o želji da se potraži ljubav je toliko centralna u aktu volje, da, kao i ranije, gubitak snage usled trenja ostaje bez konsekvenci.

Vežba Dva.
Univerzum je jedno biće. Kada celina uma/tela/duha vidi drugu celinu uma/tela/duha, (neka) vidi Kreatora. Ovo je korisna vežba.

Vežba Tri.
Pogledajte u ogledalo. Vidite Kreatora.

Vežba Četiri.
Pogled na kreaciju koja leži oko celine uma/tela/duha. Vidite Kreatora.

Osnova ili uslov za ove vežbe je sklonost ka onome što biste mogli nazvati meditacijom, kontemplacijom, molitvom. Uz ovaj pristup se mogu izvesti vežbe. Bez njega podaci neće prodreti do korena drveta UMA, i na taj način osposobiti i oplemeniti telo i dotaći duh.

Seansa 20:

Ispitivač: Hvala vam. Kada je pre 75.000 godina započeo ovaj treće-denzitetski ciklus i kada smo imali inkarnirane treće-denzitetske entitete, koliki je bio prosečan životni vek čoveka?

Ra: Ja sam Ra. Na početku tog određenog dela vašeg kontinuuma vremena/prostora prosečan životni vek je bio otprilike 900 vaših godina.
Tako piše i u vašoj Bibliji.

Ispitivač: Da li se prosečan životni vek produžavao ili skraćivao kako smo napredovali tokom trećeg denziteta?

Ra: Ja sam Ra. Dužina životnog veka se na trećem denzitetu koristi na poseban način i uz harmoničan način učenja/podučavanja životni vek fizičkog kompleksa bi ostao isti tokom čitavog ciklusa. Međutim, vaša planetarna sfera je oko drugog ciklusa razvila vibracije koje su dramatično skratile dužinu životnog veka.

Ispitivač: Ako uzmemo da jedan glavni ciklus traje 25.000 godina, koja je bila dužina životnog veka na kraju prvog glavnog ciklusa?

Ra: Ja sam Ra. Dužina životnog veka na kraju prvog ciklusa, koji nazivate glavnim, je bila sedam stotina vaših godina.

Ispitivač: Onda smo za 25.000 godina izgubili dve stotine godina životnog veka. Da li je to tačno?

Ispitivač: Možete li mi reći razloge za to skraćivanje životnog veka?

Ra: Ja sam Ra. Uzroci skraćivanja su uvek nesaglasje ili NEHARMONIČNI VIBRACIONI ODNOSI između drugih-sebe. Tokom prvog ciklusa ono nije bilo naglašeno zbog raštrkanosti ljudi ali je postojao rastući kompleks/distorzija osećaja odvojenosti od drugih-sebe.

Ispitivač: Pretpostavljam da je na početku nekog od tih ciklusa mogla postojati ili pozitivna polarizacija koja bi se u principu javila posle 25.000 godina ili negativna polarizacija. Da li je razlog za negativnu polarizaciju i skraćenje dužine života uticaj entiteta sa Marsa, koji su već bili donekle negativno polarizovani?

Ra: Ja sam Ra. To nije tačno. Nije došlo do jake negativne polarizacije zbog ovog uticaja. Skraćenje životnog veka je prevashodno usledilo zbog NEDOSTATKA POZITIVNE ORIJENTACIJE. Ukoliko nema napretka, okolnosti koje omogućavaju napredak postepeno nestaju. To je jedna od teškoća koje donosi nepolarizovano stanje. Šanse, da tako kažemo, za napredak se postepeno smanjuju.

Ispitivač: Kako ja to razumem, na početku tog ciklusa od 75.000 godina smo imali kombinaciju tih dvaju entiteta – onih koji su diplomirali sa drugog denziteta na Zemlji da bi postali treći denzitet i grupe entiteta sa Marsa koji su prešli ovamo da bi ovde nastavili treći denzitet. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Morate zapamtiti da su oni koji su prešli na ovu sferu bili u sredini svog ciklusa, tako da je to pre bila adaptacija nego početak.

Ispitivač: Koliki procenat tih entiteta je bio sa Marsa, a koliki su činili entiteti, požnjeveni sa Zemljinog drugog denziteta?

Ra: Ja sam Ra. Otprilike polovinu su činili entiteti sa Crvene planete, Marsa. Možda jedna četvrtina sa drugog denziteta vaše planetarne sfere. Otprilike jedna četvrtina sa drugih planetarnih sfera, čiji su entiteti izabrali ovu planetarnu sferu za svoj treće-denzitetski rad.

Ispitivač: Kada su se inkarnirali ovde, da li su se te TRI GRUPE mešale međusobno u zajednice ili grupe ili su bili odvojeni u posebne grupe ili zajednice?

Ra: Ja sam Ra. Dugo su ostali NEPOMEŠANI.

Ispitivač: Da li je to nemešanje stvorilo mogućnosti za ratno dejstvo između grupa?

Ispitivač: Da li je to doprinelo skraćenju životnog veka?

Ra: Ja sam Ra. To je onda skratilo životni vek, kako vi to nazivate.

Ispitivač: Možete li mi reći zašto je 900 godina optimalan životni vek?

Ra: Ja sam Ra. Celine uma/tela/duha trećeg denziteta imaju možda stotinu puta intenzivniji program katalitičkih dejstava, iz kojih destilišu distorzije i uče/podučavaju, nego bilo koji od denziteta. Zbog toga je učenje/podučavanje veoma zbunjujuće za celinu uma/tela/duha, koja je potopljena u okean iskustava.

Tokom prvih možda 150 do 200 godina, kako vi merite vreme, celina uma/tela/duha prolazi kroz period spiritualnog detinjstva. Um i telo nemaju dovoljno disciplinovan oblik, da bi pružili jasnoću duhovnim uticajima. Zbog toga je preostali životni vek dat da bi se optimizirala razumevanja koja proizilaze iz iskustva.

Ispitivač: Onda je naš današnji životni vek suviše kratak za one koji su novi u treće-denzitetskim lekcijama. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Oni entiteti, koji su naučili/podučili odgovarajuću distorziju za brz rast, sada mogu da uče u granicama kraćeg životnog veka. Međutim, ogromna većina vaših entiteta se nalazi u stanju koje biste mogli nazvati neprekidnim detinjstvom.

Ispitivač: Da se vratimo u period od prvih 25.000 godina, ili veliki ciklus. Kakvu je pomoć pružila Konfederacija entitetima u tom periodu, da bi dobili mogućnosti za rast?

Ra: Ja sam Ra. Članovi Konfederacije, koji nastanjuju unutrašnji plan egzistencije u planetarnom kompleksu vibracionih denziteta, su radili sa tim entitetima. Postojala je i pomoć onih iz Konfederacije koji su radili sa entitetima sa Marsa tokom tranzicije.

Učešće je većinom bilo ograničeno, jer je odgovarajući pristup bio da se dopusti delovanje mehanizma konfuzije (Zakon slobodne volje prim.prev.) u punoj meri, da bi planetarni entiteti razvili ono što oni žele kroz slobodu sopstvenog rasuđivanja.

Treće-denzitetski planetarni ciklus se često odvija na način da nije potrebno nešto spolja, niti pomoć drugih-sebe, da tako kažemo, u vidu informacija. Entiteti su u stanju da rade jedni sa drugima u pravcu odgovarajućih polarizacija i ciljeva treće-denzitetskog učenja/podučavanja.

Ispitivač: Prema mojoj pretpostavci, da je postignuta maksimalna delotvornost tokom tih 25.000 godina, entiteti bi bili polarizovani ili u pravcu služenju sebi ili u pravcu služenja drugima. To bi ih pripremilo za žetvu na kraju tog perioda od 25.000 godina i u tom slučaju bi morali da se presele na druge planete jer bi ova bila na trećem denzitetu još 50.000 godina. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Razmrsićemo vašu pretpostavku koja je kompleksna i delimično tačna.

Originalna želja je da entiteti traže i postanu JEDNO. Ako bi entiteti to mogli da učine u trenutku, oni bi u trenutku i napredovali i zaista, da se to dogodilo tokom jednog glavnog ciklusa, treće-denzitetska planeta bi bila ispražnjena na kraju tog ciklusa.

Međutim, mnogo je češće ili više u skladu sa značenjem treće-denzitetskog razvoja kroz beskonačni univerzum da se posle prvog ciklusa odigra mala žetva; da se ostatak značajno polarizuje, da bi na kraju drugog ciklusa nastupila još obimnija žetva; ostatak bi se u još većoj meri polarizovao, treći ciklus bi dostigao vrhunac i žetva bi bila kompletna.

Ispitivač: Da li je Konfederacija posmatrala i na kraju perioda od 25.000 godina očekivala da vidi žetvu i koliki procenat će moći da bude požnjeven na četvrti denzitet orijentacije prema drugima, a koliki na četvrti denzitet orijentacije prema sebi?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Našu ulogu tokom prvih 25.000 godina možete posmatrati kao ulogu baštovana koji, poznajući sezonu, zadovoljno očekuje proleće. Ako proleće ne nastupi, seme neće dati izdanak; onda baštovan mora da radi u bašti.

Seansa 16:

Ispitivač: Onda je Zakon Jednog zaista univerzalan u stvaranju razvitka prema osmom denzitetu u svim galaksijama. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Postoje beskonačni oblici, beskonačno razumevanje, ali razvitak je JEDAN.

Ispitivač: Pretpostavljam da za pojedinca nije neophodno da razume Zakon Jednog da bi prešao sa trećeg na četvrti denzitet. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Apsolutno je neophodno da entitet svesno shvati da ne razume da bi bio požnjeven. Razumevanje nije za ovaj denzitet.

Ispitivač: Ovo je veoma važna tačka. Upotrebio sam pogrešnu reč. Ono što sam hteo da kažem je da verujem da entitet ne mora biti svestan Zakona Jednog da bi prešao sa trećeg na četvrti denzitet.

Ispitivač: Na kom denzitetu je za entitet važno da bude svestan Zakona Jednog da bi napredovao?

Ra: Ja sam Ra. Žetva petog denziteta obuhvata one koji su svesno prihvatili čast/dužnost Zakona Jednog. Ova odgovornost/čast je osnova ove vibracije.

Seansa 21:

Ispitivač: Kada je pre 75.000 godina započeo ciklus, životni vek je iznosio otprilike devet stotina godina. Kako se odvijao proces i raspored, da tako kažem, reinkarnacije u to vreme i kako je vreme između dve inkarnacije na trećem denzitetu uticalo na rast celine uma/tela/duha?

Ra: Ja sam Ra. Ovo pitanje je kompleksnije nego inače. Počećemo. Putanja inkarnacije nove treće-denzitetske celine uma/tela/duha počinje u mraku koji možete shvatiti kao SAN ILI ZABORAV. Ovo je jedini plan zaborava. Za treće-denzitetsko biće je neophodno da zaboravi, kako bi mehanizam konfuzije ili slobodne volje mogao da deluje na novo individualizovani svesni kompleks.

Novi entitet je u svoj svojoj nevinosti orijentisan prema animalnom ponašanju, koristeći druge-sebe samo kao produžetke sebe za očuvanje sve-sopstva. Entitet postepeno postaje svestan da poseduje potrebe koje nisu animalne; to znači da nisu neophodne za opstanak. Te potrebe uključuju: potrebu za društvom, potrebu za smehom, potrebu za lepotom, potrebu da sazna o Univerzumu. To su početne potrebe.

Kako se inkarnacije akumuliraju, otkrivaju se i druge potrebe: potreba da se trguje, potreba da se voli, potreba da se bude voljen, potreba da se animalno ponašanje unapredi do univerzalnije perspektive.

Tokom prve polovine treće-denzitetskog ciklusa inkarnacije su automatske i javljaju se brzo posle obustave energetskog kompleksa u fizičkom vozilu. Postoji mala potreba za kritičkim osvrtom ili za lečenjem iskustava iz prethodne inkarnacije. Kada energetski centri počnu da se aktiviraju u većem stepenu, više iskustvenih sadržaja je povezano sa lekcijama ljubavi.

Na taj se način vreme, kako vi to razumete, između inkarnacija produžava, da bi se mogla posvetiti potrebna pažnja kritičkom osvrtu i lečenju iskustava iz prethodne inkarancije. U jednom trenutku tokom trećeg denziteta aktivira se energetski centar ZELENOG SPEKTRA, i od tog trenutka inkarnacije prestaju da budu automatske.

Ispitivač: Kada inkarnacija prestane da bude automatska pretpostavljam da entitet može da odluči gde je potrebno da se inkarnira da bi podržao svoje sopstveno učenje. Da li on bira i svoje roditelje?

Ispitivač: U ovom trenutku našeg ciklusa, blizu kraja, koliki procenat entiteta pravi sopstvene izbore?

Ra: Ja sam Ra. Približno pedeset četiri procenta.

- nastaviće se -

http://ramaterijal.webs.com/denziteti.htm
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 06 Avg, 2008 01:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

RA MATERIJAL

EVOLUCIJA LJUDI NA ZEMLJI

Ra: Ja sam Ra. Ovo je nova linija pitanja i zaslužuje posebno mesto. Mnogi od onih koji su požnjeveni na vašu sferu sa sfere, poznate pre njihovog nestanka pod drugim imenom, ali među vašim ljudima poznate kao MALDEK, su se radije inkarnirali POD Zemljinom površinom nego na njoj. Populacija vaše planete sadrži mnogo različitih vrsta, požnjevenih sa drugih sfera drugih-dimenzija i cikličnih trećih-dimenzija.
VI NISTE SVI JEDNA RASA, niti imate istu podlogu. Iskustvo koje delite je jedinstveno u ovom vremensko/prostornom kontiniuumu.

Seansa 9:

Ispitivač: Odakle su došli prvi ljudi slični nama? Odakle su oni evoluirali?

Ra: Ja sam Ra. Vi govorite o iskustvima Trećeg denziteta.
Prvi koji su došli su bili dovedeni sa druge planete iz vašeg Sunčevog sistema, vama poznate kao Crvena planeta, MARS. To planetarno okruženje je postalo negostoljubivo za bića trećeg denziteta.
Prvi entiteti su bili od te rase, donekle OBRAĐENI od strane tadašnjih ČUVARA.
( Dakle, ima istine u izreci da smo PALI S MARSA )

Ispitivač: Koja je to rasa i kako su stigli sa Marsa dovde?

Ra: Ja sam Ra. Ta rasa je kombinacija celina uma/tela/duha onih sa, kako je vi zovete, Crvene planete i pažljivih GENETSKIH PODEŠAVANJA, koja su napravili Čuvari u to vreme.
Ti entiteti su došli ili su bili konzervisani, radi iskustava na vašoj planetarnoj sferi, putem tipa ROĐENJA, koji nije reproduktivno, već se sastoji od pripremanja genetskog materijala za inkarnaciju celina uma/tela/duha tih entiteta sa Crvene planete.

Ispitivač: No osnovu onoga što ste rekli, pretpostavljam da su Čuvari prebacili rasu ovde, pošto je rasa umrla sa fizičkog, kako ga mi znamo, Marsa. Da li je to tačno?

Ispitivač: Čuvari su, čineći to, očigledno delovali uz razumevanje Zakona Jednog. Možete li objasniti primenu Zakona Jednog na ovaj proces?

Ra: Ja sam Ra. Zakon Jednog je od strane Čuvara bio nazvan prenošenjem Mudrosti tokom kontakta sa entitetima Crvene planete, stapajući na taj način socijalno-memorijski kompleks rase Čuvara i rase Crvene planete. To je, međutim, dovelo do rastuće količine distorzije u primeni Zakona Jednog iz perspektive drugih Čuvara i od tada je ustanovljen KARANTIN ove planete, jer se smatralo (osećalo) da je onima sa Crvene planete uskraćena SLOBODNA VOLJA.

Ispitivač: Da li su entiteti sa Crvene planete sledili Zakon Jednog, pre nego što su napustili Crvenu planetu?

Ra: Ja sam Ra. Entiteti sa Crvene planete su nameravali da nauče Zakone Ljubavi, koji čine jednu od primarnih distorzija Zakona Jednog. Međutim, tendencije tih ljudi u pravcu borbenih aktivnosti prouzrokovale su takve probleme u atmosferskom okruženju planete da je ona postala negostoljubiva za bića trećeg denziteta pre kraja svog ciklusa. Tako da entiteti Crvene planete nisu bili požnjeveni i nastavili su u vašoj iluziji sa pokušajima da nauče Zakon Ljubavi.

Ispitivač: Pre koliko godina se odigrao prelazak sa Crvene planete na Zemlju?

Ra: Ja sam Ra. U vašem vremenu taj prelazak se odigrao pre 75.000 godina.

Ispitivač: Da li je na planeti bilo entiteta kao mi, znate – dve ruke, dve noge – u vreme kada se odigrao prelazak?

Ra: Ja sam Ra. Bilo je POSETILACA na vašoj planeti u različitim vremenima tokom poslednjih četiri miliona godina, govoreći približno. Ti posetioci ne utiču na cikluse ove planetarne sfere. U ovom okruženju nije bilo trećeg denziteta pre pomenutog vremena.

Seansa 18:

Ipitivač: Možete li mi reći kako je YAHWEH komunicirao sa ljudima Zemlje?

Ra: Ja sam Ra. To je donekle kompleksno pitanje.

Prva komunikacija je bila GENETSKA MODIFIKACIJA, kako biste je vi nazvali.
Druga komunikacija je bila HODANJE među ljudima, da bi se proizvele daljnje genetske promene u svesti.

Treća komunikacija je bila DIJALOG sa izabranim kanalom.

Ispitivač: Možete li mi reći šta su bile te genetske promene i kako su izvođene?

Ra: Ja sam Ra. Neke od tih genetskih promena su su odvijale na sličan način kao ono što biste nazvali procesom KLONIRANJA. Tako su se entiteti inkarnirali u kopiju Yahweh entiteta.
Sledeći je bio kontakt, kako biste vi rekli, SEKSUALNE PRIRODE, pri čemu je promenjena celina uma/tela/duha preko prirodnih načina reproduktivnih obrazaca, izvedenih iz inteligentne energije vašeg fizičkog kompleksa.

Ispitivač: Možete li mi reći određeno šta su oni radili u tom slučaju?

Ra: Ja sam Ra. Odgovorili smo na to pitanje. Molimo vas da preformulišete radi daljih informacija?

Ispitivač: Možete li mi reći nešto o seksualnom programiranju pre intervencije Yahweh-a i posle?

Ra: Ja sam Ra. Ovo je pitanje na koje možemo odgovoriti samo izjavom da je intervencija genetskim načinom ista, nezavisno šta je izvor te promene.

Ispitivač: Možete li mi reći nešto o namerama Yahweh-a pri stvaranju genetskih seksualnih promena?

Ra: Ja sam Ra. Namera pre 75.000 godina, kako vi merite vreme, je bila jedino: da se u celini uma/tela/duha izraze one karakteristike koje će voditi do daljnjeg i bržeg razvoja spiritualnog kompleksa.

Ispitivač: Kako su te karakteristike vodile do spiritualnijeg razvitka?

Ra: Ja sam Ra. Podstaknute karakteristike su uključivale senzitivnost svih fizičkih čula da bi se izoštrila iskustva i jačanje kompleksa uma da bi se unapredila analiza tih iskustava.

Ispitivač: Kada je YAHWEH sproveo te promene?

Ra: Ja sam Ra. YAHWEH-grupa je pre 75.000 godina sprovela ono što nazivate KLONIRANJEM sa entitetima sa planete MARS. Postoje nesuglasice, ali one leže u budućnosti kontinuuma vašeg vremena/prostora i mi ne možemo prekršiti Zakon Konfuzije.

Otprilike – 3.600. je bila vreme delovanja ORIONSKE GRUPE kroz taj kulturološki kompleks; došlo je do serije susreta u kojima su oni, pod nazivom ANAK, bili oplođeni novim genetskim kodom na način vaših fizičkih kompleksa, da bi organizmi bili veći i snažniji.

Ispitivač. Zašto su želeli jače i snažnije organizme?

Ra: Ja sam Ra. Yahweh-entiteti su nameravali da dovedu do razumevanja Zakona Jednog putem stvaranja celina uma/tela/duha, sposobnih da shvate Zakon Jednog. Eksperiment je iz perspektive željenih distorzija bio nedvosmislen NEUSPEH, zbog činjenice da je umesto usvajanja Zakona Jednog nastala težnja da se takozvani socijalni kompleks ili sub-kompleks- ELITA, posmatra kao drugačiji i bolji od sopstva-drugih, jedna od tehnika služenja SEBI.

Ispitivač: Onda je ORIONSKA GRUPA stvorila taj veći telesni kompleks da bi kreirala ELITU, kako bi Zakon Jednog bio primenjen u smislu koji nazivamo NEGATIVNIM.

Ra: Ja sam Ra. To nije tačno. YAHWEH-entiteti su bili odgovorni za ovu proceduru, suzbijajući u pojedinim slučajevima Orionsku grupu.

Međutim, ORIONSKA GRUPA je uspela da iskoristi ovu distorziju uma/tela, da bi ulila MISLI O ELITI pre nego koncentraciju na učenje/podučavanje Zakona Jednog.

Ispitivač: Onda je Yahweh bio iz Konfederacije?

Ra: Ja sam Ra. YAHWEH je bio iz Konfederacije, ali su njegovi pokušaji da pomogne bili POGREŠNI.

Ispitivač: Onda Yahweh-ove komunikacije nisu pomogle ili stvorile ono što je on želeo. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Rezultati ovih interakcija su bili veoma različiti. Tamo gde su entiteti posedovali sumu vibracionih svojstava koja su prijanjala uz jednotu, zahvati Yahweh-a su bili uspešni.
Kada su entiteti slobodnom voljom izabrali manje pozitivno orijentisanu konfiguraciju totalnog vibracionog kompleksa, ORIONSKA GRUPA je po prvi put bila u stanju da izvrši seriju NAPADA NA SVEST planetarnog kompleksa.
( Takozvani - demonski napadi ).

Ispitivač: Možete li mi reći šta je omogućilo da se izvrše najozbiljniji od tih napada Orionske grupe?

Ra: Ja sam Ra. Ovo će biti poslednje opširno pitanje.

Posebno oni koji su snažni i inteligentni, imaju težnju da osete kako se razlikuju od onih koji su manje snažni i inteligentni. To je distorzija percepcije jednosti sa drugima-sobom.
To je Orionskoj grupi omogućilo da stvori koncept svetog RATA, kako biste ga nazvali. To je ozbiljna distorzija percepcije. Bilo je mnogo takvih ratova destruktivne prirode.

- nastaviće se -

Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 06 Avg, 2008 02:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

RA MATERIJAL

OPD I OPS POLARITETI

Ispitivač: Mislim da je ovo veoma važna tačka. Izgleda da u toj polarizaciji postoji jedan ekstreman potencijal, kao u ELEKTRICITETU. Imamo NEGATIVAN I POZITIVAN POL. Što veći naboj jednog od njih postignemo, to je veća potencijalna diferencijacija i veće mogućnosti da se obavi posao, kako mi to kažemo na fizičkom planu.

Čini mi se da je to ista analogija koju imamo u svesti. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je upravo tako.

seansa 20:

Ispitivač: Juče smo razgovarali o tom razdvajanju koje se javlja kada entitet bilo svesno, bilo nesvesno izabere stazu koja vodi orijentaciji prema drugima ili orijentaciji prema sebi.

Javilo se filozofsko pitanje zašto takvo razdvajanje uopšte postoji ?

Moj utisak je da kao kod elektriciteta, ako nema polariteta u elektircitetu, nema ni elektriciteta; nema dejstva. Zbog toga pretpostavljam da nešto slično važi i za svest. Ukoliko nemamo polaritet u svesti, nemamo ni dejstva ili iskustva. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Tačno. Možete koristiti termin akcija.

Ispitivač: Onda je koncept orijentacije prema sebi i orijentacije prema drugima neophodan ukoliko želimo da imamo akciju, bilo da je reč o svesti ili o mehaničkoj prirodi u Njutnovom konceptu fizike. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno uz jedan dodatak. Kalem, kako vi razumete taj termin, je namotan, potencijal spreman. Ono što nedostaje pored polarizacije je NAPON.

Ispitivač: Onda napon obezbeđuje INDIVIDUALIZOVANA SVEST. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Napon obezbeđuje individualizovan entitet koji slobodnom voljom koristi tokove ulazne i izlazne energije.

seansa 31:

Ispitivač: Dao bih jednu izjavu i zamolio vas da ispravite eventualne greške. Ovo je izjava: Kreacija je usamljeni entitet ili jedinstvo. Ako postoji samo pojedinačni entitet, onda je jedini koncept službe koncept služenja samom sebi. Kada se pojedinačni entitet podvoji, rađa se koncept službe jednog dela drugim delovima. Iz ovoga nastaje jednakost služenja samom sebi ili drugima. Čini se da kako je Logos podvojen, njegovi delovi će se svrstati u jednu od tih orijentacija. Pretpostavljam da kada se individualizovani entiteti jave u prostoru/vremenu, oni imaju polaritet. Da li je ova izjava tačna?

Ra: Ja sam Ra. Ova izjava je veoma promišljena i tačna sve do poslednje rečenice u vezi sa kojom bismo primetili da polariteti počinju da se istražuju tek od tačke kada treće- denzitetski entitet počne da biva svestan mogućnosti izbora između koncepta ili distorzije službe samom sebi ili službe drugima. To označava kraj onoga što biste vi mogli nazvati nesopstvenom-svešću (unself-conscious) ili nevinom fazom svesne budnosti.

seansa 7:

Ispitivač: Pokušavam da shvatim kako grupa kao što je Orionska uopšte može napredovati. Kako je moguće, ako biste bili u Orionskoj grupi i orijentisani ka služenju sebi, da napredujete sa trećeg denziteta na četvrti? Kakvo je učenje potrebno za to?

Setićete se da smo se pozabavili pitanjem kako oni koji nisu orijentisani prema drugima ipak mogu da koriste prolaz ka beskonačnoj inteligenciji. To je istina na svim denzitetima naše oktave. Mi ne možemo govoriti o onome što je iznad nas, na sledećem kvantumu ili oktavi postojanja. Međutim, to je istina na našoj oktavi denziteta. Bića se žanju jer mogu da vide i uživaju u svetlu/ljubavi odgovarajućeg denziteta. Oni, koji su pronašli to svetlo/ljubav ljubav/svetlo bez prednosti služenja drugima, po Zakonu Jednog imaju pravo da koriste to svetlo/ljubav za bilo koju svrhu. Takođe, treba dodati da postoje i sistemi učenja koji osposobljavaju tragaoca podvojenosti da dođe do prolaza (ka beskonačnoj inteligenciji).

Studije su podjednako teške kao i one koje smo vam opisali, i postoje oni sa podjednakom postojanošću želje da završe izučavanje, baš kao što vi želite da istrajete na teškoj stazi ovladavanja orijentacije ka drugima. Efekat polariteta je taj, da Zakon Jednog one koji teže služenju sebi vidi potpuno isto kao i one koji teže da služe drugima, jer zar mi nismo jedno? Služiti sebi i služiti drugima je dualna metoda da se kaže ista stvar, ako razumete Zakon Jednog.

seansa 11:

Ispitivač: Ne znam da li je ovo kratko pitanje ili ne, tako da ga možemo sačuvati za sledeći put, ali moje pitanje bi bilo zašto krstaši sa Oriona rade to? Koji je njihov krajnji cilj? To je verovatno suviše dugo za odgovor.

Ra: Ja sam Ra. To nije suviše dug odgovor. Služiti sebi znači služiti svima. Služenje sebi, sagledano na ovaj način, zahteva stalnu ekspanziju korisćenja energije drugih za manipulaciju radi sopstvene dobrobiti sa distorzijom u pravcu MOĆI.

seansa 16:

Ispitivač: Možete li mi reći koliki je procenat planeta trećeg, četvrtog i petog denziteta orijentisanih prema sebi?

Ra: Ja sam Ra. To nije pitanje o kome smemo da govorimo sledeći Zakon Konfuzije.

Možemo samo reći da je negativno orijentisanih planeta ili planeta orijentisanih prema služenju sebi mnogo manje. Ne bi bilo prihvatljivo da se da tačan procenat.

- nastaviće se -

http://ramaterijal.webs.com/kreacija.htm
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 15 Avg, 2008 23:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
RA MATERIJAL

SEKSUALNOST

seansa 31:

Ispitivač: Imam pitanje za vas za koje me je instrument zamolio da ga postavim. Ono glasi: govorite o različitim tipovima energetskih blokada i transfera, pozitivnim i negativnim, koje se mogu javiti tokom naših seksualnih reproduktivnih aktivnosti. Možete li molim vas objasniti te blokade i transfere energije sa naglaskom na tome šta za pojedinca koji traga za time da bude u skladu sa Zakonom Jednog može biti pozitivno u toj oblasti? Da li možete da odgovorite na to pitanje?

Ra: Ja sam Ra. Delimično je moguće s obzirom na datu pozadinu. To je odgovarajuće i zahtevno pitanje. Zbog specifičnosti ovog pitanja možemo dati samo uopšteni odgovor.

Prvi transfer energije je crveni zrak. To je proizvoljni transfer koji je povezan samo sa vašim reproduktivnim sistemom. Narandžasti i žuti zrak nastoje da uspostave seksualne veze i kreiraju, kao prvo, blokadu ako samo jedan entitet vibrira u toj oblasti, uzrokujući da entitet koji seksualno vibrira u toj oblasti ima beskonačan apetit za tom aktivnošću. Ono za čime taj nivo vibracije traga je aktivnost zelenog spektra. Postoji mogućnost energetskog transfera narandžastog i žutog zraka, uz negativnu polarizaciju: jedan entitet se posmatra kao objekat pre nego kao drugi-sebe; drugi se posmatra kao osvajač ili gospodar situacije.

U zelenom spektru postoje dve mogućnosti. Prvo, ako oboje vibriraju u zelenom zraku, doći će do uzajamnog osnaživanja transfera energije, negativne ili ženske, kako je vi nazivate, crpljenja energije iz korena bića kroz energetske centre, što vodi do fizičke revitalizacija; pozitivni ili muški polaritet, kao što verujete u svojoj iluziji, pronalazi u svom energetskom transferu inspiraciju koja zadovoljava i hrani duhovni deo celine tela/uma/duha, tako da su obe polarizovane i oslobađaju ono što svako uma u obilju zbog prirode inteligentne energije, negativnu/intuitivnu i pozitivnu/fizičku energiju, kao što je vi zovete. Ovaj transfer energije je blokiran samo ako jedan ili oba entiteta gaje strah da će posedovati ili biti posedovani, ili ako žele da poseduju ili budu posedovani.

Druga mogućnost zelenog zraka se javlja kada jedan entitet nudi energiju zelenog centra, drugi ne nudi energiju univerzalne ljubavi, što rezultira blokiranjem energije za onu koja nije zeleni zrak, povećavajući frustraciju i apetit. Zeleni zrak se polako polarizuje u pravcu službe drugima.

Transfer energije plavog centra je donekle redak među vašim ljudima u ovo vreme, ali je od velike pomoći usled transfera energije koji uključuje i sposobnost entiteta da izrazi sebe bez rezervisanosti ili straha.

Transfer energije indigo zraka je ekstremno redak među vašim ljudima. To je sakramentni deo vašeg telesnog kompleksa, kroz koji se preko violetnog zraka može napraviti kontakt sa inteligentnom beskonačnošću. Na dva poslednja nivoa se ne može javiti nikakva blokada zbog činjenice, da ako oba entiteta nisu spremna za tu energiju, ona nije vidljiva. Ne može se javiti niti transfer, niti blokada. To je kao da je distributor uklonjen iz neke moćne mašine.

seansa 31

Ispitivač: Ako se seksualna energija transfera javlja u zelenom zraku (centru univerzalne ljubavi, prim.prev.) – pretpostavljam da se to događa kada ne postoji transfer energije crvenog zraka - da li to znači da je pri tom određenom transferu nemoguća oplodnja i rađanje novog entiteta?

Ra: Ja sam Ra. To nije tačno. Uvek postoji transfer energije crvenog zraka usled prirode telesnog kontakta. Proizvoljan rezultat ovog transfera energije će biti kakav će biti, kao funkcija mogućnosti oplodnje u dato vreme prilikom spajanja entiteta, pri čemu je svaki entitet neometen u bilo kom vitalnom smislu energijama žutog ili narandžastog zraka; tako se poklon, da tako kažemo, daje slobodno, ne tražeći naknadu niti od tela, niti od uma, niti od duha. Zeleni zrak je potpuna univerzalnost ljubavi. To je davanje bez očekivanja da se dato vrati.

seansa 31

Ispitivač: Da li postoji neka emocionalna sklonost, koja nije povezana sa muško/ženskim polom, a koja može da prouzrokuje podizanje seksualne energije kod entiteta?

Ra: Ja sam Ra. Izuzetno je malo verovatno da će se seksualne energije podići bez seksualnih sklonosti. Možda nismo razumeli vaše pitanje, ali se čini očiglednim da je potreban entitet sa potencijalom za seksualnu aktivnost da bi se podigla seksualna energija.

Ispitivač: Razmišljao sam o mogućnosti za Orionsku grupu da izvrši uticaj na određene članove Trećeg Rajha, čije sam izveštaje čitao o tome da su osećali seksualno zadovoljstvo dok su posmatrali puštanje plina i ubijanje entiteta u gasnim komorama.

Ra: Ja sam Ra. Mi ćemo ponoviti da su ti entiteti imali potencijal za podizanje seksualne energije. Izbor stimulansa je izbor entiteta. U slučaju o kome govorite, ti entiteti su imali snažno polarizovan narandžasti zrak, koji je vodio do energetske blokade ostvarenja moći nad drugima, guranja drugih bića u smrt kao ultimativne kontrole nad drugima; to je onda izraženo na seksualni način, mada usamljen.

U ovom slučaju želja će se neoslabljena nastaviti i biti praktično neugasiva.

Ako sagledate čitav spektar seksualne prakse među vašim ljudima, videćete da postoje oni koji doživljavaju zadovoljstvo iz dominacije nad drugima ili putem napastvovanja ili preko drugih načina dominacije. U svakom slučaju to je primer energetske blokade koja je po svojoj prirodi seksualna.

Ispitivač: Da li bi Orionska grupa bila u stanju da u entitet utisne efekat narandžastog zraka? Da li se to odvija na taj način? Ako se vratimo na početak trećeg denziteta, mora postojati neki primarni razlog za to?

Ra: Ja sam Ra. Uzrok toga svakako nije Orion. To je slobodan izbor vaših ljudi. To je pomalo teško objasniti, ali ćemo pokušati. Transferi seksualne energetske blokade su više manifestacije ili primer onoga što je fundomentalnije. Zato, ako su vaši ljudi postali otvoreni za koncept ratobornosti i pohlepe posedovanja, te različite distorzije su onda počele da se filtriraju niz drvo uma u izraze telesnog kompleksa. Seksualno izražavanje je osnovno u tom kompleksu. Zato su te seksualne energetske blokade, na koje Orion vrši uticaj i intenzivira ih, u osnovi proizvod postojanja koji predstavlja slobodan izbor od strane vaših ljudi.

seansa 32

Ispitivač: Želeli bismo da nastavimo sa materijalom od prekjuče. Tema je bila na koji način seksualni pol deluje kao katalizator u evoluciji i kako se na najbolji način može iskoristiti taj katalizator. Želeo bih da popunim nekoliko praznina u tom materijalu koje možda u ovom trenutku nismo dobro razumeli. Možete li mi reći razliku između aktivacije narandžastog i žutog zraka? Hteo bih da pređem sve centre, od crvenog do violetnog. Pokrili smo crveni zrak, tako da bih želeo da vas pitam koja je razlika između aktivacije žutog i narandžastog zraka?

Ra: Ja sam Ra. Narandžasti zrak je uticaj ili vibracioni obrazac unutar koga celina uma/tela/duha izražava svoju moć na individualnoj bazi. Moć nad pojedincima se može posmatrati kao narandžasti zrak. Taj zrak je veoma intenzivan među vašim ljudima na individualnoj bazi. U tom zraku možete videti tretiranje drugih–sebe kao ne-entiteta, robova ili svojine, ne dopuštajući drugima-sebi nikakav status.

Žuti zrak je fokus i veoma snažan zrak i tiče se odnosa entiteta prema, da tako kažemo, grupama, društvima ili velikom broju celina tela/uma/duha. Vibracija narandžastog – ispravljamo se – žutog zraka je u samom srcu ratobornih akcija u kojima jedna grupa entiteta oseća potrebu i pravo da dominira drugim grupama entiteta, pokoravajući njihovu volju volji gospodara. Negativan put koristi kombinaciju žutih zraka i narandžastih zraka u svojim obrascima polarizacije. Ovi zraci će, ako se koriste uz posvećenost, omogućiti kontakt sa inteligentnom beskonačnošću. Uobičajena priroda seksualne interakcije, ako je čovek žut ili narandžast u svom primarnom vibracionom obrascu, predstavlja jednu od blokada i zatim neutaživu glad usled te blokade. Kada postoje dva sopstva, koja vibriraju u toj oblasti, nastaje potencijal za polarizaciju, pri čemu će jedan entitet iskusiti zadovoljstvo ponižavanja, pokoravanja ili ropstva, drugi zadovoljstvo gospodarenja i kontrole nad drugim entitetom. Na taj način se javlja transfer seksualne energije negativnog polariteta.

seansa 32

Ra: Ja sam Ra. Sa prenosom energije zelenog zraka dolazi do velike prekretnice u seksualnosti, kao i u svakom drugom obliku iskustva. Zeleni zrak može biti usmeren ka spolja, kada entitet radije daje nego što prima.

Prvo davanje iznad zelenog zraka je davanje prihvatanja ili slobode, pružajući tako primaocu energetskog prenosa plavog zraka mogućnost za osećaj prihvaćenosti i oslobađajući time drugog – sebe da se izrazi pred davaocem tog zraka. Treba primetiti da, kada dve celine uma/tela/duha dosegnu energetski prenos zelenog zraka, naredni zraci se mogu dostići, a da entiteti ne moraju da napreduju ravnomerno. Tako entitet koji vibrira u plavom zraku ili entitet koji vibrira u indigo zraku mogu deliti tu energiju i sa drugim-sobom zelenog zraka, delujući tako kao katalizator za nastavak učenja/podučavanja drugog-sebe. Dok drugi-sebi ne dosegne zeleni zrak, takav prenos energije kroz zrake nije moguć.

Ispitivač: Koja je razlika između prenosa indigo i violetnog zraka?

Ra: Ja sam Ra. Indigo zrak je zrak budnosti ili svesnosti samog kreatora kao sebe; tako da oni, čija je vibracija indigo zraka aktivirana, mogu ponuditi prenos energije od Kreatora ka Kreatoru. To je početak sakramentne prirode onoga što nazivate biseksualnim reproduktivni činom. To je jedinstvo koje se oslanja na sveukupnost, celovitost, jedinstvo koje se nudi drugome – sebi.

seansa 32

Ispitivač: Pretpostavljam da na Zemlji danas i da smo u prošlosti imali Putnike sa četvrtog, petog i šestog denziteta. Kada uđu u inkarnaciju u fizičkom obliku kao Putnici, koja vrsta polarizacije ih privlači s obzirom na različite zrake?

Ra: Ja sam Ra. Verujem da sam shvatio srž vašeg pitanja. Molim vas, postavite dalja pitanja ako ovaj odgovor nije dovoljan. Putnici sa četvrtog denziteta, kojih ovde nema mnogo, će težiti da izaberu one entitete za koje se čini da su puni ljubavi ili da trebaju ljubav. Postoji velika mogućnost/verovatnoća da će entitet načiniti greške u proceni zbog saosećanja (empatije) sa kojim se posmatraju drugi-sebe.

Putnici sa petog denziteta su enormno privučeni stimulansom različitih zraka drugih – sebe i na svoj sopstveni način nude sebe kada uoče potrebu. Ovi entiteti verovatno neće biti privučeni, da tako kažemo, običajem vaših ljudi koji zovete brakom i verovatno će osetiti odbojnost prema donošenju dece na svet i njihovom podizanju usled svesti o neadekvatnosti planetarnih vibracija u odnosu na harmonične vibracije denziteta svetlosti.

Šesti denzitet, čiji biste smisao prenošenja/oplodnje mogli povezati sa onim što nazivate fuzijom, će se u velikom stepenu uzdržavati od biseksualnog reproduktivnog programiranja telesnog kompleksa i umesto toga tražiti one sa kojima je prenos seksualne energije potpuna fuzija koliko je to god moguće u trećem denzitetu.

Ispitivač: Možeti li dodatno objasniti šta podrazumevate pod „potpunom fuzijom“?

Ra: Ja sam Ra. Čitava ova kreacija počinje od jednog Kreatora. To svođenje seksualne aktivnosti na telesni kompleks je neprirodna. Sve stvari se posmatraju kao jednake u seksualnom pogledu, u umu, u telu i u duhu; sve što je deo pola entiteta. Seksualna fuzija se može posmatrati sa ili bez onoga što vi zovete seksualnom interakcijom, kao potpuno stapanje uma, tela i duha u ono što se oseća kao stalni orgazam, da tako kažemo, radost i uživanje/ jednih u postojanju drugih.

Ispitivač: Da li mnogi Putnici sa tih denziteta imaju ozbiljne probleme u inkarnaciji u traćem denzitetu zbog ovih različitih orijentacija?

Ra: Ja sam Ra. Mogućnost/verovatnoća za ovakve probleme, kako ih vi nazovete, je za šesto – denzitetsku inkarnaciju na trećem denzitetu veoma velika. To nije neophodno problem ako hoćete da ga tako nazovete. To zavisi od jedinstvene orijentacije svake celine uma/tela/duha koja se suočava sa ovom situacijom ili je postavljena u vibratorne obrasce.

http://ramaterijal.webs.com/opdopspolariteti.htm
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 15 Avg, 2008 23:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
RA MATERIJAL

ŽETVA

Seansa 14:
Ispitivač: Da se vratimo na početak tog perioda od 75.000 godina; žetva je usledila 25.000 godina posle tog početka, što znači pre 50.000 godina. Možete li nam reći koliko je njih požnjeveno?

Ra: Ja sam Ra. NIKO nije požnjeven.

Ispitivač: Nije bilo žetve? Šta je bilo pre 25.000?

Ra: Ja sam Ra. Žetva je počela kasnije, kako vi merite vreme, tokom drugog ciklusa, sa pojedincima koji su pronašli prolaz ka inteligentnoj beskonačnosti. Žetvu, iako izuzetno malu, su u to vreme činili pojedinci ekstremne distorzije prema pomoći entitetima, koji su ponavljali ciklus. Zbog toga su ti entiteti ostali u trećem denzitetu, iako su u bilo kojoj tački momenta/vremena mogli da napuste ovaj denzitet, koristeći inteligentnu beskonačnost.

Ispitivač: Tako su tokom žetve pre 25.000 godina entiteti, koji su mogli biti požnjeveni na četvrti denzitet, odlučili da ostanu ovde i pomognu planetarnoj populaciji. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Nije bilo žetve, ali je bilo entiteta koji su mogli biti požnjeveni i koji će izabrati način za ulazak u četvrti denzitet.

Ispitivač: Onda ste tokom poslednjih 2.300 godina radili da biste omogućili što je moguće veću žetvu do kraja 75.000 godina ciklusa. Možete li nam s obzirom na Zakon Jednog reći zašto to radite?

Seansa 16:

Ispitivač: Da li žetva entiteta orijentisanih prema sebi liči na žetvu orijentisanih prema drugima?

Ra: Ja sam Ra. Žetva je jedna. Oni koji su u stanju da uđu na četvrti denzitet zbog svog vibracionog nivoa mogu sami izabrati svoj način traganja za Jednim Stvoriteljem.

Ispitivač: Onda, kada budemo došli na četvrti denzitet, doći će do razdvajanja, i deo jedinki koje pređu na četvrti denzitet će otići na planete orijentisane prema drugima a deo na planete orijentisane prema sebi.

Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Da, to je tačno.

http://ramaterijal.webs.com/zetva.htm

...
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 16 Avg, 2008 00:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

RA MATERIJAL

CIKLUSI

Seansa 7:

Ispitivač: Mislim da bi bilo dobro da otkrijemo kako Zakon jednog deluje u ovom transferu bića na našu planetu i na dejstvo žetve?

Ra: Ja sam Ra. Zakon Jednog jednostavno kaže da su sve stvari jedno, da su sva bića jedno. Postoji određeno ponašanje i misaone-forme koje su stalne u razumevanju i praktikovanju ovog zakona. Oni koji, završivši svoj ciklus iskustva, demonstriraju stepen distorzije razumevanja misli i delovanja, biće odvojeni u vibracionu distorziju koja je mnogo ugodnija za njihov kompleks uma/tela/duha. Ovaj proces čuvaju i nadgledaju bića koja obrazuju, bića koja su se, iako veoma blizu Zakonu Jednog u svojoj distorziji, okrenula ka aktivnoj službi.

ILUZIJA je kreirana od SVETLA, ili bolje ali teže shvatljivo, od svetla/ljubavi. Ovo se javlja u različitim stepenima intenziteta. Duhovni kompleks svakog požnjevenog entiteta se kreće duž linije svetla, dok svetlost ne postane suviše zasenjujuća, kada se entitet zaustavlja. Onaj entitet je možda jedva dostigao treći denzitet ili je veoma, veoma blizu završetku distorzije svetlosti/ljubavi trećeg denziteta. Međutim, oni koji padnu u ovu oktavu pojačavanja svetlosti/ljubavi, tada stiču iskustva u glavnom ciklusu tokom koga postoje mogućnosti da se otkriju distorzije koje su inherentne svakom entitetu i tako smanjuju distorziju.

Ispitivač: Koja je u našim godinama dužina jednog takvog ciklusa?

Ra: Ja sam Ra. Jedan glavni ciklus traje otprilike 25.000 vaših godina.

Postoje tri ciklusa ove prirode, tokom kojih oni koji su ostvarili progres mogu biti požnjeveni na kraju tri glavna ciklusa. To je otprilike između 75 i 76.000 vaših godina. Žetva uključuje sve nezavisno od njihovog napretka, jer je tokom tog vremena sama planeta prošla kroz upotrebljiv deo ove dimenzije i polako prestaje da bude upotrebljiva za niže nivoe vibracije u ovom denzitetu.

Ispitivač: Kakva je pozicija planete s obzirom na progres ciklusa u ovom trenutku?

Ra: Ja sam Ra. Ova sfera je trenutno u vibraciji četvrtog denziteta. Njena materija je potpuno zbunjena zbog socijalno-memorijskog kompleksa smeštenog u njenoj svesti. To prelazak na vibraciju koja se približava ne čini lakim. Zbog toga će ovo biti povezano sa nekim NEPRIJATNOSTIMA.

Ispitivač: Da li će se te neprijatnosti javiti u okviru nekoliko godina?

Ra: Ja sam Ra. Te neugodnosti ili disharmonični vibratorni kompleks su počele pre nekoliko godina u vašoj prošlosti. One će se nastaviti neumanjene tokom perioda od otprilike 30 godina, do 2012.god.

Ispitivač: Posle tih 30 godina pretpostavljam da će ovo biti planeta četvrtog denziteta? Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tako.

Ispitivač: Da li je moguće predvideti koliki procenat populacije će nastanjivati planetu četvrtog denziteta?

Ra: Ja sam Ra. Žetva nije sada, dakle predviđanje nema značaja.

Ispitivač: Da li činjenica da smo u tom tranzicionom periodu ima neke veze sa razlogom što ste ove informacije učinili dostupnim populaciji?

Ra: Ja sam Ra. Mi smo hodali među vašim ljudima. Mi se sećamo. Mi se sećamo vaše TUGE; videli smo mnogo. Nekoliko vaših godina smo tražili instrument sa odgovarajućim parametrima distorzije u kompleksu uma/tela/duha da prihvati informacije uz minimalnu distorziju i maksimalnu želju da služi. Odgovor je ukratko da. Međutim, želimo da znate da vam se u svojoj memoriji zahvaljujemo.

Seansa 9:

Ispitivač: Put evolucije, kako sam razumeo, je takav, da naša planetarna populacija ima određenu količinu vremena da ostvari progres. To je u principu podeljeno u tri CIKLUSA od po 25.000 godina. Na kraju 75.000 godina sama planeta napreduje. Šta je uzrok da se ta situacija odvija u ciklusima, tako precizno definisanim u pogledu godina?

Ra: Ja sam Ra. Zamislite, ako želite, određenu energiju, koja teče spolja i koagulira unutra, i formira na taj način maleno područje, kojim upravlja vaš Savet Saturna. Nastavite da posmatrate ritam tog procesa. Živa bujica kreira ritam koji je neminovan kao na nekom od vaših instrumenata za merenje vremena.

Svaki od vaših planetarnih entiteta je započeo svoj prvi ciklus kada je energija odnosa (povezanosti) bila sposobna da podrži takva iskustva uma/tela. Tako je svaki od vaših planetarnih entiteta na RAZLIČITOJ lestvici cikličnog programa, da ga tako nazovemo. Tajming tih ciklusa je mera ekvivalentna jednom paketu inteligentne energije. Ta inteligentna energija predstavlja neku vrstu ČASOVNIKA. Ciklusi se kreću tako precizno kao što časovnik otkucava vaš sat. Vrata koja vode od inteligentne energije ka beskonačnoj inteligenciji se otvaraju nezavisno od okolnosti pri otkucaju sata.

http://ramaterijal.webs.com/zetva.htm
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 16 Avg, 2008 00:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

RA MATERIJAL

PUTNICI

Seansa 12:

Ispitivač: Pomenuli ste Putnike. Ko su PUTNICI ? Odakle su oni došli ?

Ra: Ja sam Ra. Zamislite, ako želite, pesak na vašim obalama. Bezbrojni kao zrna peska su izvori inteligentne beskonačnosti. Kada socijalno-memorijski kompleks dostigne potpuno razumevanje ove želje, on može odlučiti da je njegova želja služenje drugima sa distorzijom u vidu pružanja ruke, figurativno, svim entitetima koji zatraže POMOĆ.

Ovi entiteti, koje biste mogli nazvati Braća i Sestre TUGE, se kreću u pravcu odakle dolazi taj POZIV TUGE. Ovi entiteti su iz svih delova beskonačne kreacije i povezani su zajedno željom da služe u ovoj distorziji.

Ispitivač: Koliko njih je inkarnirano sada na Zemlji?

Ra: Ja sam Ra. Broj je približan zbog velikog priliva onih koji se radjaju u ovo vreme, zbog potrebe da se obasja planetarna vibracija i da se na taj način pomogne žetva. Broj je približno 65 miliona.

Ispitivač: Da li je većina njih sa četvrtog denziteta? Ili sa kog denziteta oni dolaze?

Ra: Ja sam Ra. Nekolicina je sa četvrtog denziteta.
Najveći broj Putnika, kako ih nazivate, je sa šestog denziteta. Želja da se služi mora biti distorzovana u pravcu velike količine čistoće uma i onoga što biste u okviru svojih sudova mogli nazvati ludo hrabrim ili odvažnim. Izazov/opasnost za Putnike se sastoji u tome da će oni ZABORAVITI svoju misiju, da će biti karmički upleteni i time biti gurnuti u vrtlog u koji su se inkarnisali da bi sprečili destrukciju.

Ispitivač: Šta neki od tih entiteta može učiniti da bi bili karmički upleteni? Možete li dati neki primer?

Ra: Ja sam Ra. Neki entitet, koji svesno deluje bez ljubavi u interakciji sa drugim bićima može biti karmički upleten.

Ispitivač: Da li mnogi od ovih Putnika trpe fizičke nelagodnosti u ovoj treće-denzitetskoj situaciji?

Ra: Ja sam Ra. Zbog ekstremnog nepodudaranja vibracionih distorzija trećeg denziteta i onih sa gušćih denziteta, Putnici po pravilu imaju neku vrstu hendikepa, teškoće ili oštar osećaj OTUĐENOSTI.
Najčešće teškoće su osećaj otuđenosti, reakcija na planeternu vibraciju u vidu izvesnih problema ličnosti, kako biste ih vi nazvali, i slabost fizičkog kompleksa koji ukazuje na teškoće u prilagodjavanju na planetarnu vibraciju, kao što su alergije.
( Ovo podseća na Indigo i Shaumbra - primedba Vesna)

Seansa 15:

Ispitivač: Ne bih da postavljao isto pitanje dva puta, ali neke oblasti smatram veoma važnim i čini mi se da bi se postiglo veće razumevanje, ako se odgovor ponovi nekoliko pita drugačijim rečima. Zahvaljujem vam za vaše strpljenje. Juče ste takođe pomenuli da nije bilo žetve na kraju poslednjih 25.000 godina ali da je bilo entiteta koji su mogli biti požnjeveni i koji će izabrati svoj način ulaska u četvrti denzitet. Možete li mi reći šta ste mislili pod tim „oni će izabrati način ulaska u četvrti denzitet“?

Ra: Ja sam Ra. Ti pastiri, ili kako ih mnogi zovu STARIJA RASA, će izabrati vreme/prostor svog odlaska. Malo je verovatno da će otići pre nego što i drugi-sebe ne budu mogla da budu požnjevena.

Ispitivač: Šta mislite pod time dok drugi-sebe ne budu mogla da budu požnjevena?

Ra: Ja sam Ra. Drugi-sebe za koja su ti entiteti zainteresovani su oni koji nisu dostigli žetvu tokom prethodnog perioda.

Ispitivač: Možete li mi reći nešto o istoriji STARIJE RASE?

Ra: Ja sam Ra. Pitanje je nejasno. Molimo ponovite.

Ispitivač: Postavljam ovo pitanje jer sam čitao o Starijoj rasi u knjizi „Road in the sky“, George Hunt Williamson, i pitao sam se da li je ta Starija rasa ista ona o kojoj se govori?

Ra: Ja sam Ra. Pitanje objašnjava samo sebe jer mi smo prethodno govorili o načinu donošenja odluka koje uslovljavaju te entitete da ostanu ovde po okončanju drugog u okviru vašeg sadašnjeg velikog ciklusa.

Postoji nekoliko distorzija u opisu entiteta, poznatog kao Michel; ta distorzija pre svega ima veze sa činjenicom, da ovi entiteti nisu socijalno-memorijski kompleks, već pre GRUPA više celina uma/tela/duha posvećenih SLUŽENJU. Ovi entiteti rade zajedno, ali nisu potpuno ujedinjeni; oni ne percipiraju u potpunosti misli, osećanja i motive jedni kod drugih. Međutim, njihova želja da služe je ćetvrto-denzitetski tip želje, što ih ujedinjuje u ono što biste mogli nazvati BRATSTVOM.

Ispitivač: Zašto ih nazivate Starijom rasom?

Ra: Ja sam Ra. Zovemo ih tako da bismo vas upoznali sa njihovim identitetom, onako kako ga razume vaša distorzija uma.

Ispitivač: Da li je neki Putnik sa tom Starijom rasom?

Ra: Ja sam Ra. To su požnjeveni entiteti. Oni su Putnici samo utoliko, što su izabrali da se, u ljubavi četvrtog denziteta, odmah reinkarniraju umesto da nastave kroz četvrti denzitet. To ih čini Putnicima po tipu.

Putnici koji nikada nisu napustili zemaljski plan zbog svoje SLOBODNE VOLJE, a ne zbog svog vibracionog nivoa.

Seansa 16:

Ispitivač: Da li Orionska grupa koristi ove principe da bi kreirala okolnosti koje bi joj odgovarale?

Ra: Ja sam Ra. Odgovorićemo preciznije na ovo pitanje. Orionska grupa koristi misaone-forme neprijatelja ili druge negativne prirode da bi vratila ili ojačala te misaone-forme.

Ispitivač: Da li su mnogi Putnici koji su dolazili i koji dolaze predmet misli Orionske grupe?

Ra: Ja sam Ra. Kao što smo prethodne rekli, Putnici postaju u potpunosti bića trećeg denziteta u celini uma/tela. Tako postoje šanse za takav uticaj na entitet Putnika kao celine uma/tela/duha ove planetarne sfere. Jedina razlika se javlja u celini duha, koja je, ako tako hoćete, okružena SVETLOM, i koja ga osposobljava da mnogo jasnije prepozna šta za celinu uma/tela/duha jeste a šta nije adekvatno želeti. To nije više nego sklonost i ne može se nazvati razumevanjem.

Osim toga, Putnik u svom sopstvenom umu/telu/duhu pokazuje manje distorzija prema podmuklostima treće-denzitetske konfuzije pozitivnog/negativnog. Zbog toga on ne raspoznaje tako lako kao negativniji entiteti negativnu prirodu bića i misli.

Ispitivač: Onda bi Putnici, kada su inkarnirani ovde, bili META prvog prioriteta za Orionsku grupu?

Ispitivač: Ukoliko bi napad na Putnika od strane Orionske grupe bio uspesan, šta bi se dogodilo sa Putnikom kada žetva dođe?

Ra: Ja sam Ra. Ukoliko bi entitet Putnika putem akcije Oriona, demonstrirao NEGATIVNU orijentaciju prema drugima-sebi, on bi bio zahvaćen planetarnom vibracijom i PONOVIO bi veliki ciklus trećeg denziteta kao planetarni entitet.

http://ramaterijal.webs.com/putnici.htm
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 16 Avg, 2008 02:00 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

RA MATERIJAL

KONTAKT SA ZEMLJANIMA

Seansa 1:

Ispitivač: Čuo sam ime RA u vezi sa Egipćanima. Da li ste na bilo koji način povezani sa Ra?

Ra: Ja sam Ra. Veza je poklapanje. Smemo li da objasnimo? Šta ne razumete?

Ispitivač: Možete li da mi date više detalja o vašoj vezi sa Egipćanima?

Ra: Identitet vibracije Ra je naš identitet. Mi, kao grupa, ili kako biste vi rekli, socijalno- memorijska celina, smo uspostavili kontakt sa rasom vaše planetarne vrste, koju nazivate EGIPĆANIMA. Drugi iz našeg denziteta su u isto vreme napravili kontakt sa JUŽNOM AMERIKOM i takozvanim izgubljenim gradovima, gde su doprinosili Zakonu Jednog.

Mi govorili smo nekome ko je čuo i razumeo i bio u poziciji da proglasi Zakon Jednog. Međutim, SVEŠTENICI i ljudi su brzo razorili tu poruku, oduzimajući joj, da tako kažemo, empatiju, kojom je celina informisana samom svojom prirodom. Pošto ona sadrži sve, ne može se gnušati ničega.

Pošto dugo nismo mogli da nađemo odgovarajuće kanale, kroz koje bismo preneli Zakon Jednog, udaljili smo se iz sada dvolične pozicije, koju smo sebi dozvolili da nastane.
Drugi mitovi, koji, da tako kažemo, imaju više veze sa polaritetom ( Dobro i Zlo) i stvarima vaše vibracije koja je kompleksna, ponovo su nadvladali u tom određenom društvu/celini.

Seansa 2:

Mi smo oni iz Konfederacije koji su pre 11 000 vaših godina došli kod dve od vaših planetarnih kultura koje su u to vreme bile veoma blizu kreaciji jednog Kreatora. Imali smo naivnu veru da možemo da podučavamo/učimo putem direktnog kontakta i da slobodna volja distorzije individualnog osećaja ili ličnosti neće biti u opasnosti. Nismo pomišljali da bismo je mogli narušiti, jer su te kulture već bile u ravni sa sveprožimajućom verom u životnost ili svest jednog. Došli smo i ljudi, kojima smo želeli da budemo od koristi, su nam poželeli dobrodošlicu. Nameravali smo da im pomognemo u tehničkom smislu, u lečenju distorzije celine uma/tela putem korišćenja KRISTALA koji odgovaraju distorziji, smeštenoj unutar izvesne odgovarajuće serije odnosa vreme/prostor materijala. Stoga su izgrađene PIRAMIDE.

Opazili smo da je tehnologija bila obilato primljena od strane onih sa snažnom distorzijom uma/tela moći. To nije namera Zakona Jednog. Napustili smo vaše ljude.
Grupa koja je radila u Južnoj Americi, kako vi zovete taj deo vašeg globusa, nije odustala tako lako. Oni su se vratili. Mi nismo.

Međutim, nikada nismo napustili vašu vibraciju zbog odgovornosti u promeni svesti koju smo prouzrokovali i tada je videli izobličenu na način koji nije u skladu sa Zakonom Jednog. Nastojali smo da kontaktiramo vladare zemlje do koje smo došli, zemlje koju vi nazivate Egipat, ili u nekim oblastima Sveta zemlja.

U Jedanaestoj dinastiji, kao što je poznato iz vaših dokumenata distorzije prostor/vremena, bili smo u stanju da kontaktiramo faraona, kako ga vi zovete. Taj čovek nije imao velikih životnih iskustava i bio je ono … kako bi to ovaj instrument nazvao, PUTNIK. Tako, ta distorzija celine uma/tela/duha je primila našu distorziju komunikacije i bila u stanju da uskladi svoju distorziju sa našom. Tom mladom entitetu je dat vibratorni kompleks glasova koji su vibrirali u čast prosperitetnog boga, jer se ta celina uma/tela koju nazivamo instrumentom pogodnosti, zvala „AMON “. Entitet je odlučio da to ime, budući dato u čast jednog među mnogo bogova, nije adekvatno da bude obuhvaćeno njegovim vibratornim kompleksom glasova. Tako je on promenio ime u ono u čast Sunčevog diska. Ta distorzija, pod imenom „ATON“ bila je distorzija bliska našem realitetu, kako mi razumemo prirodu svoje distorzije celine uma/tela/duha. Međutim, to nije bilo sasvim u skladu sa nameravanim podučavanjem/učenjem koje je bilo poslato.
Taj entitet, EHNATON, je bio uveren da vibracija Jednog odgovara istinskoj spiritualnoj vibraciji i proglasio je Zakon Jednog.

Međutim, samo malobrojni su prihvatili veru tog entiteta. Njegovi sveštenicu su odavali poštu samo na jeziku, bez spiritualne distorzije u pravcu potrage. Ljudi su nastavili sa svojim verovanjima. Kada taj entitet više nije bio u ovom denzitetu, polarizovano verovanje u mnogo bogova se vratilo i nastavilo tako, dok onaj, koji je poznat kao Muhamed, nije preneo ljudima jasniju distorziju povezanosti uma/tela/duha.

Seansa 6:

Ra: Ja sam Ra. Ja sam sa ovim socijalno-memorijskim kompleksom, čiji sam deo, jedan od onih koji su doputovali sa druge planete u vašem sunčanom sistemu, kako bi to nazvao ovaj entitet. Planetarni uticaj je bio onaj koji nazivate VENEROM.
Mi smo rasa, stara po vašim merilima. Kada smo bili u šestoj dimenziji, naša tela su bila ono, što biste vi nazvali ZLATNA. Bili smo visoki i na neki način nežni. Ono što biste nazvali kožom, što je prekrivalo naša tela, imalo je ZLATAN sjaj.

U tom obliku smo odlučili da dođemo među vaše ljude. Vaši ljudi su se u to vreme u svojoj fizičkoj pojavi, kako biste to rekli, veoma razlikovali od nas. Zbog toga se nismo dobro pomešali sa njima i bili je očigledno da smo drugačiji. Tako je naša poseta bila kratka, jer smo se našli u licemernoj situaciji da budemo SLAVLJENI i pozdravljani kao drugačiji od drugih-sebe ( kao Bogovi). U to vreme smo sagradili strukture za koje ste pokazali interesovanje ( PIRAMIDE ).

Ispitivač: Kako ste putovali sa Venere na tu ovu planetu?

Ra: Koristili smo MISLI.

Ispitivač: Da li bi u to vreme bilo moguće da odvedete nekog čoveka na Veneru? Da li bi preživeo? Da li su uslovi bili gostoljubivi?

Ra: Ja sam Ra. Uslovi Trećeg denziteta nisu gostoljubivi za životne oblike vaših ljudi. Peta i Šesta dimenzija te planete je veoma povoljna za rast/učenje/podučavanje.

Ispitivač: Kako ste uspeli da obavite svoju tranziciju sa Venere? Da li ste morali da promenite svoju dimenziju da biste hodali Zemljom?

Ra: Ja sam Ra. Sećate se vežbe sa vetrom? Poništenje u ništavilu je poništenje u jedinstvu jer ništavilo ne postoji. Iz šeste dimenzije smo bili u stanju da mšlju upravljamo inteligentnom beskonačnošću, prisutnom u svakoj čestici SVETLA ili izobličenom svetlu, tako da smo bili u stanju da se zaodenemo u kopiju svog kompleksa uma/tela/duha, vidljivu na trećem denzitetu.
Ovo nam je dopustio SAVET koji nadzire ovu planetu.

Seansa 6:

Ispitivač: Brodovi oblika diska koje nazivamo NLO – za neke se kaže da su došli sa planete Venere. Da li su neki od njih bili vaši brodovi?

Ra: Ja sam Ra. Koristili smo kristale u mnoge svrhe. Mi nismo koristili brodove o kojima govorite u vašem sadašnjem vremensko/prostornom memorijskom kompleksu. Međutim, koristili smo kristale i brodove oblika lopte u prošlosti vaše iluzije.

Ispitivač: Pre koliko godina ste koristili te brodove oblika lopte da biste došli do Zemlje?

Ra: Posetili smo vaše ljude pre 18.000 godina i nismo sleteli; ponovo pre 11.000 godina.

Ispitivač: Fotografije brodova oblika lopte i izveštaji o njihovoj vezi sa Venerom postoje manje od trideset godina. Znate li nešto o tim izveštajima?

Ra: Ja sam Ra. Imamo znanje Jedinstva u vezi sa tim upadima u vašem sadašnjem vremenu/prostoru. Mi više nismo na Veneri.

Međutim, postoje misaone-forme, kreirane među vašim ljudima iz vremena kada smo hodali vašom planetom. Sećanja i misone-forme su deo socijalno-memorijskog kompleksa. KOLEKTIVNA SVEST, kako je nazivate, kreira ponovna iskustva za one koji traže takva iskustva. Sadašnja populacija Venere više nije sa šestog denziteta.

Seansa 14:

Ispitivač: Iz prethodnog materijala sam shvatio da se to odigralo pre 75.000 godina. Tada je počeo naš treće-denzitetski proces evolucije. Možete li mi reći nešto o istoriji, zadržavajući se samo na važnim tačkama tog razvitka, da tako kažem, koji se odvijao 75.000 godina, i na tačkama kada je ostvaren KONTAKT da bi se podržao taj razvoj?

Ra: Ja sam Ra. Prvi pokušaj da se pomogne vašim ljudima se odigrao pre 75.000 godina. Taj pokušaj smo već opisali.
Sledeći pokušaj je usledio pre otprilike 58.000 godina i nastavio se tokom perioda dugog u vašim razmerama sa onima iz MU, kako nazivate tu rasu celina uma/tela/duha.
Sledeći pokušaj je usledio znatno kasnije, pre otprilike 13.000 godina, kada su ATLANTIĐANIMA pružene neke informacije, kao neke vrste lečenja ili rad sa kristalima o kojima smo ranije govorili.
Sledeći pokušaj oko 11.000 godina, sa EGIPĆANIMA.

To je samo približno, jer mi nismo u stanju da u potpunosti procesuiramo sistem merenja prostora/vremena. To je bilo u oblasti koje nazivate EGIPTOM i o čemu smo već govorili.

Neka bića koja su došla sa nama su se vratila posle 3.500 godina da bi pokušali da još jednom pomognu celinama uma/tela/duha u JUŽNOJ AMERICI. Međutim, piramide u takozvanim gradovima nikada nisu bile korišćene na odgovarajući način.

Zbog toga se to nije nastavilo. Obavljeno je sletanje pre 3.000 vaših godina takodje u Južnoj Americi, kako je nazivate. Bilo je nekih pokušaja da se pomogne vašim ljudima pre otprilike 2.300 godina, u oblasti Egipta. U preostalom dela ciklusa mi nismo napuštali vašu petu dimenziju i tokom poslednjeg manjeg ciklusa smo radili na pripremi vaše ŽETVE.

Ispitivač: Da li vaša poseta Egiptu jedina kada ste hodali među ljudima?

Ra: Ja sam Ra. Razumem ovo pitanje kao usmereno prema sopstvu, pre nego prema drugima-sebe. Mi iz vibraciono-glasovnog kompleksa Ra smo hodali među vašim ljudima SAMO u to vreme.

Seansa 14:

Ispitivač: Onda ste tokom poslednjih 2.300 godina radili da biste omogućili što je moguće veću žetvu do kraja 75.000 godina ciklusa. Možete li nam s obzirom na Zakon Jednog reći zašto to radite?

Ra: Ja sam Ra. Ja govorim u ime socijalno-memorijskog kompleksa Ra. Došli smo među vas da bismo vam pomogli. Naš pokušaj pomaganja je izobličen. Naša želja je da što je moguće više eliminišemo distorziju koja je prouzrokovana pogrešnim razumevanjem naših informacija i vođstva. Razlog pomoći koju pruža Konfederacija je primarna distorzija Zakona Jednog, koja je služenje.
BIĆE KREACIJE JE KAO JEDNO TELO, ako ćete prihvatiti tu analogiju. Da li bismo ignorisali bol u nozi? Modricu na koži? Posekotinu koja se gnoji? Ne. Poziv se ne ignoriše. Mi, entiteti empatije, biramo svoju službu u pokušaju da izlečimo TUGU, kao da nas doziva bol u fizičkom telu kompleksa/distorzije.

Ispitivač: Na kom denzitetu je RA ?

Ra: Ja sam Ra. Ja sam na Šestom denzitetu uz snažnu težnju ka sedmom denzitetu. Žetva će za nas nastupiti za otprilike dva i po miliona godina i naša je želja da budemo spremni za žetvu kada se ona približi našem kontinuumu prostora/vremena.

Ispitivač: I vi se pripremate za žetvu putem pomoći koju pružate. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Mi pružamo Zakon Jednog, rešenje paradoksa, balansiranje ljubavi/svetla, svetla/ljubavi.

Ispitivač: Koliko traje jedan vaš ciklus?

Ra: Ja sam Ra. Jedna naš ciklus obuhvata 75 miliona vaših godina.

Ispitivač: 75 miliona godina?

Seansa 14:

Ispitivač: Kako obično sprovodite POMOĆ u vidu pružanja Zakona Jednog? Kako ste to radili za poslednjih 2.300 godina? Kako ste to normalno pružali ljudima sa Zemlje?

Ra: Ja sam Ra. Koristili smo kanale kao što je ovaj, ali kanali su većinom bili inspirisani u SNOVIMA I VIZIJAMA, a da nisu bili svesni našeg prisustva i egzistencije. Ova određena grupa je slučajno bila obučena da prepozna takav kontakt. To grupu čini sposobnom da bude svesna fokusa vibracionog izvora informacija.

Ispitivač: Kada kontaktirate entitete u snovima ili na drugi način, ti entiteti prvo moraju da tragaju za Zakonom Jednog. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Na primer, entiteti egipatske nacije su bili u stanju panteizma, kako biste mogli nazvati distorziju u pravcu različitih bogosluženja različitim delovima Jednog.
Mi smo uspeli da kontaktiramo jednog, čija je orijentacija bila Jedno.

Ispitivač: Kada se ciklus okonča i kada se jave NEUGODNOSTI, pretpostavljam da će biti entiteta koji će početi da tragaju zbog trauma i koji će onda primiti vaše reči telepatski ili u pisanom obliku, na primer u vidu ove knjige. Da li sam u pravu?

Seansa 23:

Ispitivač: Govorili ste juče u prvom kontaktu uspostavljenom od strane Konfederacije, koji je ostvaren u našem trećem velikom ciklusu. Rekli ste da ste se pojavili na nebu iznad Egipta otprilike u isto vreme kada je pružena pomoć ATLANTIDI. Možete li mi reći zašto ste otišli u EGIPAT i nešto o vašoj orijentaciji, stavu i mišljenju kada ste prvi put otišli tamo?

Ra: Ja sam Ra. U vreme o kojem govorite tamo su bili oni koji su izabrali da se klanjaju božanstvu Sunca sa glavom Jastreba vama poznatom kao vibraciono-glasovni kompleks „HORUS“.
Proveli smo neko vreme, kako biste vi to nazvali, posmatrajući ljude i tražeći ozbiljan interes za traganjem, kako bismo mogli pomoći bez narušavanja slobodne volje. U to vreme smo zaključili da kod socijalnog kompleksa postoji velika kontradiktornost u takozvanim religioznim verovanjima i da zbog toga to nije adekvatan poziv za našu vibraciju. Tako smo u to vreme, koje znate kao otprilike 18,000 vaših godina u prošlosti, otišli, ne preduzevši bilo kakve aktivnosti.

Ispitivač: Juče ste rekli da ste se pojavili na nebu iznad Egipta u to vreme. Da li su egipatski entiteti bili u stanju da vas vide na svom nebu?

Ispitivač: Šta su videli i kako je to uticalo na njihove stavove?

Ra: Ja sam Ra. Videli su ono što biste nazvali letelicom u obliku zvona napajanu kristalima. To nije uticalo na njih usled njihovog uverenja da je pojava čudesnih događaja deo prirodnog poretka, kako biste vi to nazvali, i da mnogi, mnogi BOGOVI kontrolišu nadprirodne događaje.

Ispitivač: Da li ste imali razlog da za njih budete vidljivi umesto nevidljivi?

Ispitivač: Da li možeti reći iz kojih razloga ste bili vidljivi?

Ra: Ja sam Ra. Dozvoljena nam je vidljivost, jer to nije predstavljalo nikakvu razliku.

Ispitivač: U to vreme ih niste kontaktirali. Da li možete da odgovorite na isto pitanje koje sam upravo postavio u vezi sa vašim sledećim pokušajem da kontaktirate Egipćane?

Ra: Ja sam Ra. Sledeći pokušaj je prvobitno bio odgođen i usledio je posle izvesnog vremena. Centar naših nastojanja je bila procena, da ima dovoljno POZIVA da bismo pokušali da hodamo među vašim ljudima kao BRAĆA.
Mi smo sprovodili ovaj plan pre Veća Saturna, nudeći sebe kao PUTNIKE orijentisane ka drugima na način koji vodi direktno na unutrašnji plan bez procesa inkarnacije. Pojavili smo se ili materijalizovali smo se u fizičko-hemijskom kompleksu, koji je na najpribližniji način prestavljao našu prirodu, u nameri da se pojavimo kao braća i provedemo ograničeno vreme kao učitelji Zakona Jednog, jer je tamo postojalo snažno interesovanje za telo-SUNCA, što vibrira u saglasju sa našom posebnom distorzijom.

Otkrili smo da smo uz svaku reč, koju bismo izgovorili, pravili još trideset utisaka samim svojim bićem, što je zbunjivalo entitete, kojima smo došli da služimo. Posle kratkog perioda udaljili smo se od tih entiteta i proveli mnogo više vremena pokušavajući da razumemo kako da najbolje pomognemo onima kojima smo ponudili sebe u ljubavi/svetlu.

Oni koji su bili u kontaktu sa geografskim entitetom, koga znate kao ATLANTIDA, su pružili moć lečenja uz pomoć entiteta piramidalnog oblika. Razmatrajući ovo i prilagođavajući se razlikama u kompleksu distorzija između ove dve geografske kulture, otišli smo ponovo pred Savet i ponudili plan za pomoć u LEČENJU i postizanju DUGOVEČNOSTI, u oblasti koju znate kao EGIPAT. Nadali smo se da ćemo na taj način pospešiti proces učenja i ponuditi filozofiju Zakona Jednog.
Ponovo, Savet je dao odobrenje.

Pre otprilike 11.000 vaših godina smo ušli putem misaonih-formi, vaših – ispravili smo instrument. Ponekad imamo teškoće usled zakona vitalnosti. Razmatrajuči ovaj koncept veoma pažljivo, vratili smo se pre 8.500 vaših godina u misaonu oblast vašeg planetarnog kompleksa i tokom nekoliko vaših godina razmišljali kako da prikladno sagradimo ove strukture (Piramide ).

Prva, Velika Piramida je oblikovana pre otprilike 6.000 vaših godina. Posle građenja ili projektovanja Velike piramide, koristili smo, da tako kažemo, lokalni ili zemaljski materijal za izgradnju drugih piramidalnih struktura. To se nastavilo oko 1.500 vaših godina. U međuvremenu su date informacije o koje se odnose na inicijaciju i lečenje kristalima.

Entitet poznat kao EKHATON je bio u stanju da primi te informacije bez značajne distorzije i da pomeri, da tako kažemo, nebo i zemlju da bi probudio Zakon Jednog i uredio sveštenstvo u skladu sa distorzijama inicijacije i istinski empatičnim isceljenjem. Ovo nije trebalo da traje dugo.
Kao što mo rekli ranije, pošto je taj entitet napustio treće-denzitetski fizički plan, naše učenje je brzo ISKRIVLJENO, a naše strukture- Piramide, upotrebljene da bi služile tzv. „kraljevima“- Faraonima, ili onima sa distorzijom prema moći.

Ispitivač: Kada govorite o lečenju uz pomoć piramida, pretpostavljam da je to reč prevashodno o lečenju uma. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je delimično tačno. Da bi bilo delotvorno, lečenje mora da bude podešeno bez značajnih distorzija ulaznih zraka koji se kreću kroz spiritualni kompleks do korena uma. Postoje delovi uma koji blokiraju tok do kompleksa tela. Te BLOKADE mogu biti različite u svakom pojedinačnom slučaju, kod svakog entiteta.

Međutim, neophodno je aktivirati osećaj spiritualnog kanala ili prolaza. Tada se može početi sa lečenjem, bez obzira da li je reč o blokadi od spiritualnog do ka mentalnom, ili od mentalnog ka fizičkom, da li je ona slučajna ili posledica psihičke traume.

Ispitivač: Da li ste u vreme kada ste počeli da gradite piramide u Gizi koristeći um bili u kontaktu sa inkarniranim Egipćanima i da li su oni stanovali u tim građevinama?

Ra: Ja sam Ra. U to vreme nismo bili u bliskom kontaktu sa inkarniranim entitetima na vašem planu. Odgovorili smo na kolektivni poziv velike energije da se poduzme aktivnost. Poslali smo misli svima koji su tražili naše informacije.

Pojavljivanje piramida je izazvalo veliko iznenađenje. U svakom slučaju ono je bilo pažljivo dizajnirano da bi se podadaralo sa inkarnacijom onog koga znamo kao VELIKOG ARHITEKTU. Ovaj entitet je kasnije uzdignut do božanstva, delimično zbog ovih događaja.

Ispitivač: Koje ime su dali tom božanstvu? .

Ra: Ja sam Ra. To božanstvo je imalo glasovno-vibracioni kompleks „INHOTEP“.

Ispitivač: Šta mi možete reći o opštem uspehu piramide? Razumeo sam da piramide nisu bile uspešne u podizanju svesti kako ste se nadali, ali morale su imati neki uspeh.
Ra: Ja sam Ra. Molim vas da zapamtite da smo mi Braća i Sestre Tuge. Ako je jedan spašen te tuge kroz viziju jednog Kreatora, ne postoji koncept greške.

Naše poteškoće leže u časti/odgovornosti da se isprave distorzije Zakona Jednog, koje su usledile tokom naših pokušaja da pomognemo tim entitetima. Ove distorzije se posmatraju pre kao odgovornost, nego kao greške; nekoliko njih inspirisanih za potragu su bili jedini razlog za naš pokušaj.

Tako, bili bismo možda u paradoksalnoj poziciji u kojoj jedan vidi prosvetljenje, pri čemu bismo bili ono što vi nazivate uspešnim, dok drugi postaju još tužniji i zbunjeniji, što bi bio promašaj. To su vaši termini.

Ispitivač: Možete li mi reći šta se dogodilo sa EKHATONOM posle njegove fizičke smrti?

Ra: Ja sam Ra. Ovaj entitet je prošao kroz seriju izlečenja i ponavljanja inkarnacijskih iskustava što odgovara treće-denzitetskom nivou iskustva. On je imao distorziju moći preko velike posvećenosti Zakonu Jednog. Entitet ju je uklonio ulaskom u seriju inkarnacija u kojima nije bilo distorzije prema moći.

Ispitivač: Možete li mi reći koliki je bio prosečan životni vek Egipćana u doba Ekhatona?
Ra: Ja sam Ra. Životni vek ovih ljudi je otprilike iznosio 35 do 50 vaših godina. Bilo je mnogo, kako bi ste vi to nazvali, bolesti fizičkog kompleksa.
Ispitivač: Možete li navesti razloge za te bolesti? Mislim da ih već znam, ali mislim da bi ova informacija bila korisna za knjigu.
Ra: Ja sam Ra. To nije, kao što smo pomenuli ranije, posebno informativno u pogledu Zakona Jednog. U svakom slučaju, uslovi za život u zemlji koju znate kao Egipat su u to vreme bili veoma VARVARSKI, kako biste to nazvali. Reci Nil je dopušteno da plavi i da se povuče, stvarajući na taj način plodno tlo za širenje bolesti koje su prenosili insekti. Način pripreme hrane je takođe pospešivao nastanak bolesti. Bilo je dosta teškoća sa izvorima vode i organizmi u toj vodi su takođe prouzrokovali bolesti.

Ispitivač: Pitanje se u stvari više odnosilo na osnovne uzroke za pojavu bolesti, manje na mehanizme njenog širenja. Razmišljao sam o korenu misli koja stvara mogućnost da se pojavi bolest.

Možete li mi kratko reći da li je tačna moja pretpostavka da NEDOSTATAK misli u skladu sa Zakonom Jednog na Zemlji, stvara uslove u kojima se može razviti ono što nazivamo BOLEŠĆU? Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Vi ste pažljivi. Vi kao ispitivač sada počinjete da prodirete do spoljnjeg UČENJA. Osnovni uzrok u ovom konkretnom društvu nisu bila ratoborna dejstva, mada bilo takvih tendencija, već pre ustrojstva novčanog sistema, veoma aktivna trgovina i razvoj tendencija u pravcu pohlepe i moći; POROBLJAVANJE entiteta od strane drugih entiteta je dovelo do pogrešnog shvatanja Kreatora kod svakog entiteta.

http://ramaterijal.webs.com/kontaktsazemljanima.htm
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 16 Avg, 2008 02:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

RA MATERIJAL

GRAĐENJE PIRAMIDA

Seansa 2:

Ispitivač: Da. Pomenuli ste da su piramide izdanak ovoga. Možete li to malo objasniti? Da li ste vi stajali u vezi sa građenjem piramida i koja je SVRHA piramida?

Ra: Ja sam Ra. Piramide su bile izgrađene našom sposobnošću da koristimo snagu Jednog. Kamenje je ŽIVO. Distorzija uma/tela/duha vaše kulture ne shvata to tako. Piramide imaju dve svrhe:

Prvo, da postanu pravilno usmereno MESTO INICIJACIJE, za one koji žele da postanu prečišćeni ili inicirani kanali za Zakon Jednog.

Drugo, želeli smo da brižljivo vodimo inicijante u razvoju LEČENJA ljudi, kojima su tražili da služe, i planete same. Piramide posle piramida, napunjenih kristalima i iniciranih, su bile dizajnirane da balansiraju dolazeću energiju Jednog Kreatora sa mnogim i multiplikovanim distorzijama planetarnog uma/tela/duha. Tim aktivnostima mi smo bili u stanju da nastavimo rad koji su braća iz Konfederacije ostvarila gradeći druge strukture nosača kristala i kompletiramo njihov krug oko Zemljine, kako nam je ovaj instrument vibrirao, površine.

Seansa 3:

Ispitivač: Na prošloj seansi smo imali dva pitanja koja smo sačuvali za ovu: prvo pitanje je bilo u vezi sa Velikom piramidom u Gizi; drugo u vezi sa time kako ste pomerali teško kamenje kojim je izgrađena piramida. Znam da ta pitanja nisu od značaja s obzirom na Zakon Jednog, ali po mojoj proceni – i molim vas da me ispravite ako grešim i da date potrebne sugestije – to će drugima omogućiti lak pristup materijalu, koji će možda postati knjiga. Veoma smo zahvalni za ovaj kontakt i svakako ćemo prihvatiti svaki predlog u pogledu toga kako da primamo ove informacije.

Ra: Ja sam Ra. Neću predlagati nikakav primereni niz pitanja. To je vaše preimućstvo kao slobodnog poslanika Zakona Jednog, pošto smo naučili/razumeli da naša socijalno-memorijska celina ne može delotvorno razaznati distorziju socijalne celine uma/tela/duha vaših ljudi. Mi bismo sada želeli da ispunimo svoju čast/odgovornost podučavanja/učenja i odgovorimo na pitano. To će biti dovoljno, jer mi ne možemo prozreti dubine distorzije koja je inficirala vaše ljude.

Tako, prvo pitanje je ugaoni kamen. Ponovo naglašavamo nebitnost te vrste podataka.

Takozvana Velika piramida ima dva ugaona kamena. Jedan je napravljen po našoj konstrukciji i bio je sastavljen od manjih, brižljivo obrađenih komada materijala sa vaše planete, koji vi nazivate GRANITOM. On je bio obrađen radi svojstva kristala i postavljen da bi omogućio pravilno kretanje vašeg vazduha kroz model onoga što nazivate „dimnjakom“.

U vreme kada smo kao ljudi napustili vaš denzitet, original je odnet i zamenjen je skupocenijim. Delimično se sastojao od ZLATNOG materijala. To nije izmenilo karakteristike piramide, kako je nazivate, ali je predstavljalo distorziju ( ZLOUPOTREBU ) zbog želje nekolicine da zapovede da se struktura koristi samo kao kraljevsko mesto.

Da li želite još neke informacije u vezi sa ovim pitanjem?

Ispitivač: Šta podrazumevate pod dimnjakom? Šta je bila njegova specifična svrha?

Ra: Ja sam Ra. Ona je odgovarajuće kretanje vašeg vazduha, koje, iako slabo, osvežava čitavu strukturu. On je konstruisan tako što je dodat vazdušni kanal, kako bi to ovaj instrument nazvao, podešen tako, da omogući svežinu vazduha bez ikakvog poremećaja ili promaje.

Ispitivač: Kako je pomerano kamenje?

Ra: Ja sam Ra. Morate zamisliti delovanje kojim je sve to stvoreno. Ta energija je, iako konačna, istinski velika u poređenju sa razumevanjem/distorzijom vaših ljudi. To je očigledno mesto, dobro poznato vašim ljudima ali nedovoljno uzeto u obzir.

ENERGIJA JE INTELIGENTNA. Ona je hijerarhijska. Mnoštvo kao što je vaša celina uma/tela/duha živi unutar hijerarhije vozila i zadržava prema tome (u sećanju) školjku ili oblik ili polje, i inteligenciju svakog rastuće inteligentnog i balansiranog tela; tako čini i svaki atom takvog materijala kao što je KAMEN. Ako neko ume da se OBRATI toj inteligenciji, konačna energija fizičkog tela ili hemijski kamen/telo je doveden u kontakt sa beskonačnom snagom, koja postoji u bolje podešenim telima, bilo da su ona ljudska ili kamena.
Kada se napravi takva veza, može se uputiti MOLBA. Inteligencija beskonačne kamen-osti komunicira sa fizičkim vozilom i željeno razbijanje i pomeranje se onda izvodi pomeranjem energetskog polja kamen-osti sa konačne na dimenziju koju bismo prigodno mogli nazvati jednostavno beskonačnom.

Na taj način, namera je ostvarena saradnjom beskonačnog razumevanja KREATORA, koje postoji u ŽIVOM KAMENU. To je, naravno, mehanizam, putem koga se izvode mnoge stvari, koje nisu dostižne vašem sadašnjem načinu fizičke analize delovanja sa daljine.

Ispitivač: Ovo me podseća na izjavu – otprilike – da ako imate vere da možete pomeriti planine, planine će se pomeriti. To mi izgleda slično onome što ste rekli. Ako ste potpuno svesni Zakona Jednog, bićete u stanju da izvedete te stvari. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Vibratorna distorzija glasova, VERA, je jedan od kamena spoticanja između onoga što bismo mogli da nazovemo beskonačnim putem i putem konačnog dokazivanja /razumevanja.

Vaše razumevanje sklada između vere i beskonačne inteligencije je tačno: međutim, jedno je SPIRITUALNI TERMIN, drugo je možda mnogo primerenije za distorziju konceptualnog sistema onih koji tragaju uz pomoć mernih jedinica i olovke.

Ispitivač: Onda, ako je neka jedinka potpuno informisana poštovanjem Zakona Jednog i živi Zakon Jednog, onda bi tako nešto kao građenje piramida mentalnim nastojanjem, bilo sitnica. Da li sam dobro shvatio?

Ra: Ja sam Ra. Nije tačno utoliko da postoji razlika između pojedinačne snage kroz Zakon Jednog i udružene, ili razumevanja Zakona Jednog od strane socijalno-memorijske celine uma/tela/duha.

U prvom slučaju samo individua, očišćena od svih grešaka i mrlja, može pomerati planine. U slučaju masovnog (kolektivnog ) razumevanja jedinstva, svaka jedinka može sadržati izvesnu prihvatljivu količinu distorzije a masovni- KOLEKTIVNI UM, može pokretati planine.
Prirodan je napredak od razumevanja, za kojim sada tragate, do dimenzije razumevanja, koje se rukovodi zakonom ljubavi i koje teži zakonu svetla.
Oni koji vibriraju Zakonom Svetla traže Zakon Jednog. Oni koji vibriraju Zakonom Jednog traže Zakon Večnosti.

Mi ne možemo reći šta leži iza poništenja ujedinjenog sopstva u Svemu što jeste, jer mi i dalje težimo da postanemo sve što jeste, a još uvek smo Ra. Naš put se nastavlja.

Ispitivač: Da li su piramide onda sagrađene zajedničkom akcijom mnogih?

Ra. Ja sam Ra. PIRAMIDE koje smo mislili/gradili bile su konstruisane misaone-forme koje je stvorila naša socijalno-memorijska celina.

Ispitivač: Onda je kamenje stvoreno umesto da bude pomereno sa nekog drugog mesta? Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Večnim kamenjem smo sagradili Veliku piramidu, kako je vi zovete. Ostale piramide su izgrađene kamenjem pomeranim sa jednog mesta na drugo.

Ispitivač: Šta je VEČNO KAMENJE ?

Ra: Ja sam Ra. Ako možete da razumete koncept misaonih-formi, onda ćete shvatiti da je misaona forma mnogo pravilnija u svojoj distorziji, nego energetska polja, koja stvara materijal u kamenu, koji je kreiran putem misaone-forme od misli konačne energije i bivanja u vašoj, da tako kažemo, lažnoj refleksiji nivoa misaone-forme.

Možemo li odgovoriti na neki način, koji će više biti pomoći?

Ispitivač: Ovo je trivijalno, ali pitam se zašto su piramide izgrađene od mnogo blokova a ne stvaranjem čitave stvari kao jednog oblika napravljenog odjednom?

Ra: Ja sam Ra. Postoji zakon, za koji smatramo da je jedna od najznačajnijih primarnih distorzija Zakona Jednog. To je Zakon Konfuzije. Vi ste to nazvali Zakonom Slobodne Volje. Želeli smo da napravimo mašinu za isceljivanje vreme/prostornog kompleksa odnosa, koja bi bila što je moguće efikasnija. Međutim, nismo želeli da dopustimo da misterija obuzme vaše ljude na način da budemo obožavani kao graditelji natprirodnih piramida. Tako da izgleda da su one građene, a ne mišljene.

Ispitivač: Dakle, kada govorite o Velikoj piramidi, pretpostavljam da primarno govorite o njoj kao o mašini za isceljivanje; govorili ste o njoj i kao o sredstvu za inicijaciju. Da li je to jedan te isti koncept?

Ra: Ja sam Ra. Mi smo deo jedne celine ljubavi/svetla namere/deljenja. Da bi se lečenje primereno obavilo, bilo je neophodno imati jedan pročišćen kanal sa namenom ili prenosnik energije da bi ljubav/svetlo beskonačnog Kreatora mogla da teče kroz njega; tako je uvodni metod bio neophodan da pripremi um, telo i duh za službu delu Kreatoru. Te dve stvari su integralne.

Ispitivač: Da li oblik piramide ima funkciju u procesu inicijacije?

Ra: Ja sam Ra. To je dugo pitanje. Osećamo da možemo početi i zamoliti vas da razmislite o ovom, da tako kažemo, informativnom izlaganju i ponovite pitanje na nekoj kasnijoj seansi.

Da počnemo. Postoje dve osnovne funkcije piramide u vezi sa procesom inicijacije. Jedan stoji u vezi sa telom. Pre nego što je telo inicirano, um mora biti iniciran. To je tačka, sa koje većina adepta vašeg sadašnjeg ciklusa posmatra svoju celinu uma/tela/duha kao deformisanu. Kada se otkrije karakter i ličnost koje su pravi identitet uma, telo mora da bude poznato u svakom pogledu. Zbog toga, različite funkcije tela zahtevaju nepristrasno razumevanje i kontrolu. Prvi način upotrebe piramida je spuštanje u piramidu u svrhu gubitka čulnih nadražaja, tako da telo može biti mrtvo u osetilnom smislu i NOVI ŽIVOT može da počne.

Seansa 4:

Ispitivač: Da li oblik piramide ima uticaja na inicijaciju.

Ra: Kada smo započeli sa ovim predmetom tokom poslednje seanse, vi ste već uneli u svoj individualno-memorijski kompleks prvu upotrebu oblika, koja je povezana sa inicijacijom kompleksa tela. Inicijacija duha je bila mnogo brižljivije dizajniran tip inicijacije s obzirom na vremensko/prostorne odnose u kojima se nalazi entitet koji treba da bude iniciran.

Ako biste sa mnom zamislili stranu takozvane piramide i mentalno predočili isečak tog trougla unutar četiri jednaka trougla, videli biste kako presek tog trougla, koji je na prvom nivou svake od četiri strane, tvori dijamant u horizontalnoj ravni. Sredina ravni je pogodno mesto za ukrštanje tokova energije iz beskonačnih dimenzija i kompleksa uma/tela/duha različitih isprepletanih energetskih polja. Ovo je osmišljeno tako da onaj, ko treba da bude iniciran, bude u stanju da u umu opazi i tada kanališe ovu, da tako kažemo, KAPIJU ka inteligentnoj beskonačnosti. To je tako bila druga tačka u dizajniranju ovog specifičnog oblika.

Ispitivač: Da. Ako sam dobro razumeo inicijant je trebalo da bude na liniji centra te piramide, ali na uzvišenju iznad baze, definisanom ukrštanjem ta četiri trougla, napravljenom deljenjem svake strane. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Da, to je tačno.

Ispitivač: Na tam mestu se fokusira energija koja je van-dimenzionalna s obzirom na našu dimenziju. Da li sam u pravu?

Ra: Ja sam Ra. Možete upotrebiti taj glasovno-vibratorni kompleks. Međutim, to nije potpuno i izričito tačno. Nema „van-dimenzionalnosti“. Više volimo da koristimo pojam MULTI-DIMENZIONALNOSTI.

Ispitivač: Da li veličina piramide ima ulogu u delotvornosti inicijacije?

Ra: Ja sam Ra. Piramida svake veličine ima svoju sopstvenu tačku uticanja inteligentne beskonačnosti. Tako, mala piramida koja se može postaviti ispod ili iznad tela, ima specifičan efekat koji zavisi od položaja tela u odnosu na tačku ulaska inteligentne beskonačnosti.

U svrhu inicijacije ona treba da bude dovoljno velika, da bi stvorila utisak uzdizanja, tako da ulazna tačka multi-dimenzionalne inteligentne beskonačnosti bude potpuno prožeta i da ispuni kanal, da bi čitavo telo moglo da miruje u toj fokusiranoj oblasti. Osim toga, za potrebe lečenja je bilo neophodno da i kanal i onaj koji je trebalo da bude izlečen, miruju u toj fokusiranoj tački.

Ispitivač: Da li je Velika piramida u Gizi još uvek pogodna u te svrhe ili ona više nije funkcionalna?

Ra: Ja sam Ra. Ona je kao i mnoge druge piramidalne strukture, nalik pijanu koji nije naštimovan. On, kako bi se ovaj instrument izrazio, proizvodi tonove, ali oh, tako slabo. Disharmonija zaglušuje senzitivnost. Samo senka tok toka ostaje i dalje zbog pomeranja tačaka upliva koje su naizmenične usled pomeranja elektromagnetskog polja vaše planete; takođe zbog neusklađenog vibratornog kompleksa onih koji su koristili to mesto za inicijaciju i lečenje u manje nesebične svrhe.

Ispitivač: Da li bi bilo moguće sagraditi piramidu, adekvatno je podesiti i koristiti od materijala koji su nam danas dostupni?

Ra: Ja sam Ra. Za vas je sasvim MOGUĆE da sagradite piramidalnu strukturu. Upotrebljeni materijal nije presudan, jedino odnos vremensko/prostornih odnosa. Međutim, korišćenje sturkture za inicijaciju i lečenje u potpunosti zavisi od unutrašnje discipline kanala koji nameravaju da ih obave.

Ispitivač: Moje bi pitanje onda bilo, da li na našoj planeti danas ima inkarniranih pojedinaca koji bi imali unutrašnju disciplinu, potrebnu da uz vaše instrukcije konstruišu i da se iniciraju u piramidi koju sagrade. Da li je to u okviru limita onoga što bilo ko na planeti danas može da uradi? Ili nema nikoga kome bi to bilo dostupno?

Ra: Ja sam Ra. Postoje ljudi, kako ih vi zovete, koji su u stanju da preuzmu tu dužnost na ovoj planeti. Međutim, želeli bismo da dodamo još jednom da je vreme piramida, kako volite da ih zovete, PROŠLO. To je zaista vanvremenska struktura. Međutim, strujanje Univerzuma je u vreme, kada smo pokušali da pomognemo, bilo takvo da je zahtevalo izvesno razumevanje pročišćenja. Ovo razumevanje se, kao što se strujanja okreću i sve evaluira, promenilo u bolje informisan pogled na čistotu. Među ljudima na vašoj planeti već postoje oni, čija je čistota ona sa inteligentnom beskonačnošću. Iscelitelj/pacijent ostvaruju lečenje bez korišćenja strukture.

Seansa 14:

Ispitivač: Kako sam razumeo ono o čemu ste govorili u ranijim seansama, izgradili ste piramide da biste okružili Zemlju.
Koliko piramida je izgrađeno?

Ra: Ja sam Ra. Postoji 6 balansirajućih piramida i 52 druge, izgrađene u svrhu isceljenja i rada na inicijaciji vaših celina uma/tela/duha.

Ispitivač: Šta je to BALANSIRAJUĆA PIRAMIDA ?

Ra: Ja sam Ra. Zamislite, ako želite, mnoga polja sile na Zemlji u njihovoj geometrijski preciznoj mreži. Energija struji u zemaljske planove, kako biste ih nazvali, od magnetski utvrđenih tačaka. Zahvaljujući rastu distorzije misaonih-formi u razumevanju Zakona Jednog, sama planeta ima potencijala za disbalans. Balansirajuće piramidalne strukture su bile napunjene kristalima koji su crpli odgovarajući balans iz energetskih sila koje su se izlivale u različite geometrijske centre elektromagnetske energije koje okružuju i daju oblik planetarnoj sferi.

Ispitivač: Napravio bih kratak pregled a vi mi recite da li sam u pravu. Sve te posete za poslednjih 75.000 godina su bile u svrhu da se ljudima pruži razumevanje Zakona Jednog i da im se na taj način omogući napredovanje ka četvrtom, petom i šestom denzitetu. To je trebalo da bude pomoć Zemlji. Piramide su bile korišćene da pruže Zakon Jednog na svoj način. U pogledu balansirajućih piramida još uvek nisam siguran. Da li sam do sada u pravu?

Ra: Ja sam Ra. U pravu ste u okviru ograničenja svog jezika.

Ispitivač: Da li su balansirajuće piramide sprečavale promenu OSE Zemlje?

Ra: Ja sam Ra. Vaše pitanje je nejasno. Molimo, ponovite.

Ispitivač: Da li se balansiranje odnosi na pojedinca koji se inicirao u piramidi ili na fizičko balansiranje Zemlje u njenoj osi i prostoru?

Ra: Ja sam Ra. Balansirajuće piramidalne strukture su mogle da budu i bile su korišćene za individualnu inicijaciju. Međutim, korišćenje tih piramida je takođe bilo dizajnirano za balansiranje planetarne energetske mreže. Druge piramide nisu bile postavljene u svrhu isceljivanja Zemlje, već za isceljivanje celina uma/tela/duha. Obratili smo pažnju da je vaš denzitet imao distorziju ka, kako to u svom distorziji/razumevanju trećeg denziteta na vašoj sferi nazivamo, više kontimnuuma prostora/vremena u jednoj putanji inkarnacije da bi se dobile pune mogućnosti za učenje/podučavanje Zakona Puteva primarne distorzije Zakona Jednog koja je Ljubav.
Ispitivač: Recite mi, molim vas, da li je ova izjava tačna. Balansirajuće piramide je trebalo da produže životni vek entiteta da bi oni mogli da steknu više mudrosti Zakona Jednog dok su u fizičkom obliku. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Međutim, piramide, koje ne zovem vibraciono-glasovnim kompleksom balansirajuće, su bile brojnije i koristile su se isključivo za pomenute svrhe i za učenje/podučavanje iscelitelja da zaštite i omoguće te procese.

Ispitivač: George Van Tassel je u našoj zapadnoj pustinji napravio mašinu, nazvanu INTERGATON. Da li će ta mašina raditi u svrhu produžavanja životnog veka?
Ra: Ja sam Ra. Mašina je nepotpuna i neće raditi u pomenutu svrhu.

Ispitivač: Ko je Georgu dao informacije kako da je napravi?

Ra: Ja sam Ra. Dva kontakta su dala te informacije entitetu pod vibraciono-glasovnim kompleksom George. Jedan je bio iz Konfederacije. Drugi je bio iz Orionske grupe. Konfederacija je imala distorziju u pravcu izostanka kontakta zbog promena u vibracijama kompleksa uma tog entiteta pod imenom George. Zbog toga je Orionska grupa preuzela kontakt: međutim, taj entitet, mada zbunjen, je bio celina uma/tela/duha od srca posvećena pomoći drugima, tako da bi, da tako kažemo, od svega najgore bilo diskreditovati taj kontakt.

Ispitivač: Da li bi bilo od neke važnosti za ljude da se sada završi mašina?

Ra: Ja sam Ra. ŽETVA JE SADA. U ovo vreme nema razloga da se ulaže trud u distorziju u pravcu dugovečnosti, već pre da se ohrabri potraga za Srcem Sopstva, jer će ono što se nalazi u energetskom polju violetnog spektra jasno odrediti žetvu svake celine uma/tala/duha.

http://ramaterijal.webs.com/gradjenjepiramida.htm

Poslednji izmenio Vesna dana 04 Feb, 2010 22:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 36052 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 95768 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 31906 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43483 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31285 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 31860 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43818 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)