Razotkrivanje vlastitih duhovnih iskustava ?
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 16 Sep, 2008 05:44 am    Naslov: Razotkrivanje vlastitih duhovnih iskustava ?
Odgovoriti sa citatom

.

Od razotkrivanja vlastitih duhovnih iskustava sam do sada imao samo neprijatnosti.

Ljudi su mislili pre svega da se ja to pravim važan, kada im pričam o tome, kako jelte,
tokom svojih astralnih projekcija, na primer, vidjam anđele, demone, čitam akaške knjige, viđam dvojnike,
posećujem udaljene planete, pohodim razlicite sfere itd...

Zbog takvih priča sam, na primer, bio banovan više puta na različitim forumima.
Neki su smatrali da sam ludak, drugi da imam mesijanski kompleks, treći da sam narkoman i tako to.

Posto imam retko mogucnosti da u realnom zivotu, susrecem ljude koji su na putu duhovnosti, imao sam srece da pronadjem tog jednog, i tome sam dugo pricao o tim svojim iskustvima, iz jedinog razloga, da i on sam smogne u sebi snage da krene konacno tim putem, i posto je on konacno poceo da meditira, rekao mi je da ne zeli da prica o tome sto saznaje tim putem, cak ni meni, jer je to njegova intima.

Od drugih ljudi i jesam spreman da budem odbacivan,
ali ne mogu da podnesem kada me odbacuju i duhovni ljudi koje smatram braćom.

Ja sam u suštini jako naivan čovek.
Dakle, sa svojim iskustvima, prelazim u ilegalu, i od sada ću vrlo oprezno o tome govoriti, i to tek ako me neko upita za to,
i tek ako ja ocenim da će on to razumeti,
jer su ljudi takvi kakvi jesu, a ja sve manje imam neku želju da se družim sa njima.
.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 16 Sep, 2008 06:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Talermane, "brate po oružju"! Nemoj molim te prestati da pišeš o kontaktiranju s anđelima i ostalima, jer smo se taman približili tome da utvrdimo koju vrstu droge koristiš ti, a koju ja...

Pošto imamo iste furke i halucinacije, molim te, de mi reci na čemu si ti? Ja još ne znam na čemu sam, ali znam da sve te tipove i hepeke koje si pobrojao viđam i to i na javi i u snu, zato mora da sam dobro natripovana, šta god da je u pitanju!

Nego, ako mi ni ti ne pomogneš, morat ću da pitam drugog brata po oružju, Enocha, da vidim koje on "oružje" uzima: na čemu je on pa ako ni on ne znadne, onda hebiga, možeš da odustaneš od pisanja svojih iskustava na ovom forumu...Tek onda ću te "pustiti"!
Dotle, ni makac! Jes' me razumio? I, hajde, baš u inat svima, de nam ispričaj đe si sinoć hod'o i šta ima u onoj šestoj dimenziji zdesna, kad skreneš za ćošak od četvrte? Ja k'o nešto vidla, al nisam sigurna, pa rekoh, da nisi i ti prolazio tim koridorom?

Veeeeeeeeelika pusa.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
kosjenka

Pridružio: 11 Avg 2008

Poruka Poslao: 16 Sep, 2008 07:50 am    Naslov: Re: Razotkrivanje vlastitih duhovnih iskustava???
Odgovoriti sa citatom

Heeejjj Tale! Ne daj se obeshrabrit! Pa znaš onu poučnu "ne bacajte bisere pred svinje"!
Gordo zvuči ali to je istina, druga su razina, i nije im za zamjerit što ne vide ono što ti vidiš.
Svi oni su točno tamo gdje trebaju i biti isto kao i ti.
Zato ti lijepo s nama podijeli svoja iskustva ! Very Happy
neprijatelja-samoga sebe...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 16 Sep, 2008 08:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Jasna,

Ja nisam apsolutno nikakvu neprijatnost doziveo na ovom forumu.
Ako budem nastavio da pricam o vlastitim iskustvima, to ce biti samo ovde i nigde vise.

Zasto ja pricam o vlastititim iskustvima?

Evo zasto:

1. Time pokusavam da ohrabrim druge da i sami krenu tim putem.
2. Time podsticem druge ljude sa slicnim iskustvima na razmenu informacija i na medjusobni podstrek da u tim iskustvima istrajemo.

Ja sam lisen bilo kakvih zemaljskih ambicija, nisam deo nikakve grupe, ja nisam nikakav majstor sa nekakvim ozvanicenim priznanjem, ja uopšte ne znam gde bih se svrstao (?), ja
nisam uopste neki fin tip, ja uopste nisam da budem uzor jer ne zivim bas čedno,
i kada prčam o vlastitim iskustvima, sve vreme se suzdržavam jer ne bih voleo da budem skandalozan,

Ali ipak, eto desilo se tako da sam stekao dnevnu komunikaciju sa astralnim bićima i da takvu komunikaciju ostvarujem lakše nego li komunikaciju sa živim ljudima, a zašto je to tako, ne znam, ali tako je.
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 16 Sep, 2008 08:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Talermane, Majstore, tako je! Slažem se sa svim razlozima za objavljivanje vlastitih iskustava na forumu, jer su i moji gotovo indentični sa tvojima. A taj tvoj prijatelj koji je konačno počeo da meditira, i koji reče da ne želi da iznosi svoja iskustva jer je to "njegova intima" - e, tu drugar moj, stoji čisti strah!
Strah od reakcije tvoje ili drugih ljudi na te njegove uvide ili početničke doživljaje. Egić mu je udario zaštitnu tarabu jer ne želi ispasti blesav ili još gore naivan i neznalica u svijetu duhovnosti. Nisam se jednom srela s takvima!

Samo ga pusti, doći će on već tebi...sam i to kukajući i moleći da ti ispriča ono što je doživjeo, jer kad jednom krene....znaš i sam - povratka nema! (Srećom po sve nas!)

JOš jedna pusa i uživaj u lijepom danu (ili noći) ovisno koliko je kod tebe sati.
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 16 Sep, 2008 11:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

jasna ::

Nego, ako mi ni ti ne pomogneš, morat ću da pitam drugog brata po oružju, Enocha, da vidim koje on "oružje" uzima: na čemu je on pa ako ni on ne znadne, onda hebiga, možeš da odustaneš od pisanja svojih iskustava na ovom forumu...Tek onda ću te "pustiti"!
Dotle, ni makac! Jes' me razumio? I, hajde, baš u inat svima, de nam ispričaj đe si sinoć hod'o i šta ima u onoj šestoj dimenziji zdesna, kad skreneš za ćošak od četvrte? Ja k'o nešto vidla, al nisam sigurna, pa rekoh, da nisi i ti prolazio tim koridorom?

Mene malo malo razveseli koji posjetilac iz 6-te dimenzije treci podiok, peta vrata ulijevo Very Happy Ko da mi kazu: "enose, deder vrati se gore..vidis da te samo malobrojni dozivljavaju dolje" Laughing
 Nazad na vrh »
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 16 Sep, 2008 11:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Treba pricati.
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 16 Sep, 2008 11:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enoch ::
[

Mene malo malo razveseli koji posjetilac iz 6-te dimenzije treci podiok, peta vrata ulijevo Very Happy Ko da mi kazu: "enose, deder vrati se gore..vidis da te samo malobrojni dozivljavaju dolje" Laughing

A zbog tih malobrojnih "dolje" ti ipak odloži na neko vrijeme odlazak ka "gore", je l važi? Inače, poznajem itekako to stanje stalne i neprekidne čežnje za odlaskom ka gore, i vadila sam se iz nje koju godinu...
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 16 Sep, 2008 13:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mnogo je toga dolje za obaviti Wink Uostalom, gore nema rokenrolla Very Happy Laughing Laughing
 Nazad na vrh »
dancel

Pridružio: 08 Avg 2008

Poruka Poslao: 16 Sep, 2008 14:03 pm    Naslov: Poruka za podrsku!!!
Odgovoriti sa citatom

Bravo, postovani clanovi foruma!

"Postovani" iz razloga sto sam pocetnik na stazi, a svaka vasa diskusija, razgovor, i bilo kakva informacija, sluzi kao korisni savet.
Vec duze vremena svakodnevno pratim desavanja na forumu, ali posto jos nisam na vasem nivou, malo mi je glupo da se ukljucujem u diskusiju.
Nisam primetio da je ovde na forumu neko zlonameran, mada nikad ne prihvatam, sve zdravo za gotovo.
Raduje me kada neko prica o svojim iskustvima, mada znam da svaciji put drugaciji. Ali ako se ikada budem sreo sa stvarima o kojim Vi pisete, zeleo bih da znam kako to prepoznati i kako se ophoditi.
Mogu da kazem, da i ako ne ucestvujem aktivno na forumu, osecam potrebu da stalno pratim, i kada primetim da se neko od stalnih clanova neko vreme ne javlja, zapitam se sta mu se desava?
Neke stavove, iako mozda ne prihvatam, dobro mi dodju kao tema za razmisljanje sta neko drugi misli. I kao "nesto"sto mogu da uporedim samnom da nisam malo skrenuo sa puta.

Tako, da svaka vasa licna iskustva, ili razmisljanja dodju kao veoma korisna stvar, nama koji smo tek na pocetku.
Pa cak i opaske ili smesni komentari daju draz svemu ovome.
Molim vas, da ne mislite da neko zeli da zloupotrebi vase ispovesti, vec da zeli da upotrebi kao korisne informacije za dalje postupke u zivotu.

P.S.
Puno zahvalnosti svima, koji zele da iznesu svoja licna iskustva!!!
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 16 Sep, 2008 14:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sve 5 mestre Wink Jos samo da se uzme u obzir da razni "zakukuljeni" i "zakrabuljeni" likovi u avataru impliciraju stvari gdje je nesigurnost u to sto gledas jos i najpozitivniji dio... mislim da sam sve rekao Wink
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 16 Sep, 2008 15:51 pm    Naslov: Re: Razotkrivanje vlastitih duhovnih iskustava???
Odgovoriti sa citatom

talerman ::

Ja sam u sustini jako naivan covek.

Vidim da su svi stali u red da te podrže, pa sam se i ja usudio.
Piši nam brate Talerman! Pišite i vi ostali iskusni putnici kroz astralni svet. Pišite, što više!
Ja sam ranije često probao astralne projekcije, ali me je strah uvek sputavao, ali sada ohrabren čitajući vaše postove, pokušaću ponovo!

Talerman volimo te, ti beskrajno simpatični čoveče!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
matricaria
Tragalac

Pridružio: 13 Sep 2008

Poruka Poslao: 16 Sep, 2008 18:53 pm    Naslov: Re: Razotkrivanje vlastitih duhovnih iskustava???
Odgovoriti sa citatom

talerman ::

Ja sam u sustini jako naivan čovek.

dragi Talermane, želiš li da ugodiš Bogu ili ljudima?
ako želiš da ugodiš ljudima nađi dobar posao, zarašuj kamaru para, obskrbi obilato svoju porodicu, politički se aktiviraj, postani NEKO i NEŠTO u očima sveta...
Imati ili biti - vec sam to spomenula.
Ako želiš da ugodiš Bogu, onda oslušni svoje unutarnje biće.
Diogen je živeo go i u buretu, ali je ipak bio prosvetljen!
Buda je bio odbačen od rođenog oca; stidio se prosjaka!
Ako si izabrao duhovni put - bićeš i lud, i glup, i zanesen, i osvakakav, i ne očekuj da te drugi razumeju...tebi to i ne treba. Jedino što je potrebno je da ideš pravo uvis ka Bogu.
Zašto sam ogorčen što mi je brat taj i taj loše rekao? Upro prstom na mene, pogledao me krivo...?
Hvala bratu tom i tom, moliću se za njega. Njegov postupak govori o njemu, ne o meni. Ako me neko nazove ubicom, da li sam ubica? A ako ubijem, bez svedoka, i nazovu me čestitim - dok moja savest (Bog u meni) viče iz petnih žila -Ubico! a u očima sveta sam čestiti građanin - šta sam ja?

Brate Talermane, ovde smo da opraštamo. A opraštanje je kao i ljubav, bezuslovna i beskrajna kategorija.
Ti si, kao i ja, kao i svi, božansko biće.
Šta ti smeta da to potpuno ispoljiš sada, u ovom trenutku?
Ne očekuj ništa.
Trudi se da svaka tvoja reč bude besprekorna.
Ne pravi pretpostavke.
I uvek učini maksimalno što možeš.
I opraštaj, opraštaj, opraštaj.
Poljubac razoružava brže nego atomsko oružje.
Oprostite, zanela sam se. Pozdrav. Mir s vama.
.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 16 Sep, 2008 23:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Odlicno receno. Odlicne misli.
 Nazad na vrh »
matricaria
Tragalac

Pridružio: 13 Sep 2008

Poruka Poslao: 17 Sep, 2008 01:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

hvala, ništa to nije od mene. To je sve vaše. Isto - samo prepoznato. Ja sam samo kanal, provodnik za poruku. Možda nekome bude važna.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Strana 1 od 10

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 13745 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 99665 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 54898 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 33262 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 44271 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 23876 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 37323 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)