Tema o braku i o idealnom društvu
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 26 Sep, 2008 12:26 pm    Naslov: Tema o braku i o idealnom društvu
Odgovoriti sa citatom

.
TEMA O BRAKU I O IDEALNOM DRUSTVU

Poslednji izmenio easy dana 19 Jul, 2009 20:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
istina
Gost

Poruka Poslao: 26 Sep, 2008 14:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Znam da vam sada nece biti jasnije.
Bit ce vam jos NE jasnije.
Zabrana je dosla zato sto se dogodilo nesto sto nije bilo u planu da se dogodi ... dogodilo se nesto sto nie bilo pozeljno da se dogodi ... i nije trebalo da se dogodi ...
Taj zakon JABUKE je na snazi i danas.
Zbog toga zakona jabuke se i desavaju svi nasi LJUDSKI problemi.
Zbg toga zakona se i mora dogoditi veliko ciscenje.
Mogli bi imati slobodnu volju samo onda kada bi se vratili na pocetak prije jabuke. To jeste spojiti svoju cjelinu.
Ako sre procitali , zaokruzeni odgovori na neka od pitanja, biti ce vam malo jasnije.
O toj slobodi o kojoj vi piseta je totalna propast covjecanstva i idete pod ruku upravo onima koji vam razbijaju brak... koji je covjeku naj svetiji a BOGU naj miliji. Bez kojeg napredka... nema ...
Biblija je Sveta onoliko koliko si u stanju da je shvatis ... Shvatiti cete je vrlo teko jer ste KONTRAPRODUKTIVNO ubjedeni da ju samo pamtite i ponavljate, a ne usudujete se nista samovoljno razmislit, protumaciti i reci upravo onu istinu koju vam ona govori.

A imate i oci i usi.........
.
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 26 Sep, 2008 14:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="istina"][quote="istina"]Znam da vam sada nece biti jasnije.

Bit ce vam jos NE jasnije.
Zabrana je dosla zato sto se dogodilo nesto sto nije bilo u planu da se dogodi ... dogodilo se nesto sto nie bilo pozeljno da se dogodi ... i nije trebalo da se dogodi ...
Taj zakon JABUKE je na snazi i danas.
Zbog toga zakona jabuke se i desavaju svi nasi LJUDSKI problemi.
Zbg toga zakona se i mora dogoditi veliko čiscenje.
Mogli bi imati slobodnu volju samo onda kada bi se vratili na pocetak prije jabuke. To jeste spojiti svoju cjelinu.
Ako ste procitali , zaokruzeni odgovori na neka od pitanja, biti ce vam malo jasnije.
O toj slobodi o kojoj vi piseta je totalna propast covjecanstva i idete pod ruku upravo onima koji vam razbijaju brak... koji je covjeku naj svetiji a BOGU naj miliji. Bez kojeg napredka... nema ...
Biblija je sveta onoliko koliko si u stanju da je shvatis ... shvatiti cete je vrlo teko jer ste KONTRAPRODUKTIVNO ubjedeni da ju samo pamtite i ponavljate, a ne usudujete se nista samovoljno razmislit,protumaciti i reci upravo onu istinu koju vam ona govori.
A imate i oči i uši.....

A samo na ovom forumu imate u knjigama ama BAŠ SVE ODGOVORE ...

Jace su to stvari od bilo koje ...MEDITACIJE ....
.
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Poruka Poslao: 26 Sep, 2008 14:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 19 Jul, 2009 20:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 26 Sep, 2008 15:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Molim te da procitas jos jedanput sta sam napisao

BEZ UVREDE,,,,,,;;;;

Dali si ti u stanju da razumes to sto sam ja napisao

A ako nisi, kako da razumes bibliju......

Zbog ... SLOBODNE VOLJE .... se sve i desilo ...

Znaci da se desilo nesto zbog TUĐE slobodne volje koja nije bila ista kao nasa...

Rekoh ... nije bilo planirano, pa stoga nije trebalo ni da se dogodi...

dogodilo se TUĐOM slobodnom voljom.

BOG sa tim nema nista ... upravo zbog slobodne volje ...
a taj sa slobodnom voljom ne postiva volju boziju ili njegove zakone.

Kao prvo svi oni koji , kao vide Boga pa nam ga prevode, jer ga mi ne vidimo ... lažu nas ...

A sta je i ko je za tebe Bog?
.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 26 Sep, 2008 16:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

U Gnostičkoj literaturi,
ta SLOBODNA VOLJA je ustvari volja Demijurga ili Arhonta,
koji su i izvršili porobljavanje ove planete svojom slobodnom voljom.
Oni su stvorili i dualitet na planeti ( svetlo-tama, dobro-zlo, muško-žensko),
kao izvor večitog konflikta, čime se stvara velika količina ENERGIJE,
koja im je potrebna.
Gnostici smatraju da je telo okov od materije u koji su ga bacili zli Arhonti, da bi zarobili božansku iskru u čoveku (njegovu dušu) i oteli je za sebe.

Poslednji izmenio Vesna dana 26 Sep, 2008 16:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 26 Sep, 2008 16:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Easy-
Odučavanje da bi zaista prokopali do slobode, slobodne volje, ili, kraće rečeno - do Boga.
.......

Ne od Boga ,,, nego uz njegovo znanje i pomoc rijesiti se onoga sto je doslo a nije trebalo.
.........

Easy-
Otprilike mislim da pratim kuda ide tvoje razmišljanje.
Možda ono što ti zoveš slobodnom voljom, možda to radije nazvati samovoljom, tj. voljom koja zapravo i nije naša nego je to nešto na šta smo naučeni.
Tipa, proizvod koji se puno reklamira na tv, na kraju ćeš sebe ubediti da ti je i potreban.
Ili nešto čime su te odmalena zastrašivali, pa si vremenom naučio da se toga plašiš i pogrešno misliš da je to tvoje, taj strah.
.......

Jeste naterali su nas da shvatimo da je to nase ali nije ... i naucili su nas strahu...
........
Tvoje telo, tvoj um, naučeni su na to.

Znači, po mom mišljenju, ono što je potrebno je neka vrsta odučavanja.
.........

E tako vidis, lijepo je kada pravilno razmisljas.

A oducavati se ne mozes sve dok i u najmanjoj stvari ne spoznas jedinu i pravu istinu.

A poste je sve skoro laž, ima sta i da istražujes.

Istrazi prvo ono za sto si ti sam sebi zapeo da si protumacis ... ili drugima.

Poslije ce biti lakse ... bome vredi ...

Jabuka je znak ljubavi ... Znaci da nas je neko SALAGAO da nas voli ....

Sto opet pokazuje da mi u ta vremena nismo znali cak ni sta je laž, pa im nije bas ni bilo tesko.... a poslije seksanja nema kajanja .... jel tako ....

Znaci ... BOGA voli i postivaj i moli za pomoc .... u svemu ovome jedino sto se moze reci da je uvijek njegova zadnja, sto oped zavisi od tvoje slobodne volje

u stvari od ZNANJA jer znanje je MOĆ...

Samo sami sebe sprecavamo da nesto saznamo ... u PRAVIM VREMENIMA... jer ima vreme kada i ne mozemo bas nesto da saznamo...

SADA je pravo vreme.

Sada tek vidim da si napisao ... do... a ne.. od ...Boga.
Kako sam ja krivo vidio ... izvinjvam.
.
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Poruka Poslao: 26 Sep, 2008 17:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 19 Jul, 2009 20:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
lazicmaja
Gost

Poruka Poslao: 26 Sep, 2008 18:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mislim da je brak danas cisto gradjanska institucija : socijalna i ekonomska, zasnovana je na "udruzivanju" sposobnosti i kapitala radi sigurnosti ekonomske, radi 'ozvanicavanja" poroda - deteta koje dobija drustveno prihvatljive polaznice svog buduceg mesta u drustvu kakvim ga danas poznajemo : ime i prezime, maticni broj i radi lakse inicijacije u zvanicne dogmatske institucije.... Jednom recju : brak je danas forma daleko od sadrzaja i pre svega ima "moralnu" osnovu : opravdava seks koji se van te institucije kvalifikuje kao greh. Postoji i vise vrste brakova : jedna vrsta bi mogao biti onaj koji se sklapa iz ljubavi. E sta kad dodje odljubljivanje : preostaje razvod ili laz. Po meni apsolutno je nemoguca ljubav izmedju muskarca i zene "za sva vremena", to je u apsolutnoj suprotnosti sa potrebom iskustvene spoznaje coveka. Po meni je brak danas apsolutno iskrivljenje koncepta ujedinjenja muskog i zenskog principa shvacenog kao jedan od dualiteta na kojem se zasniva svet. Ima nas dvoje u svakom mogucem smislu i onda tezimo Jednom u svakom mogucem smislu. E sad i seks je energija koja se moze "produhoviti", ali je za to najmanje potreban brak. A teorija prvobitnog greha? Uf, ne znam. Mislim da se danas osnivaju citavi filozofski sistemi da bi se opravdalo ono sto se jednostavno ne moze opravdati -jer je prevazidjeno. Ovo sto cu reci je podlozno svakoj vrsti osude i kritike, ali ja ovako shvatam teoriju prvobitnog greha : Adamu je zabranjeno da proba plod s drveta spoznanja dobra i zla , znaci zabranjena mu je spoznaja, znaci to je cista manipulacija : Nemojte saznavati jer tako ce nasa vlast nad vama biti dovedena u pitanje!!!
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 26 Sep, 2008 18:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Pozdrav Easy,
Ovu tezu iz Gnostičkih tekstova ( Nag Hamadi ), sam iznela zbog Istine
a ne zbog tebe, jer sam ga tako razumela, odnosno da razmišlja u tom pravcu.
Ja se delimično slažem sa Gnosticima, u smislu postojanja DUALITETA na ovoj planeti.
Samo što Gnostici tvrde da postoji i u božanskom svetu dualitet, tj. da postoji i dobar i zao Bog - dobar je vladalac Duhovnog sveta, a zao je vladalac Materijalnog sveta (Zemlja).
E, tu se razilazimo. Ja smatram da postoji samo JEDAN STVORITELJ, koji u sebi sadrži i Duhovni i Materijalni svet, i svetlo i tamu, i dobro i zlo,
i Anđele i Demone...
Demoni definitivno postoje u Astralu, i čini se kao da trenutno imaju nadmoć nad ovom planetom, zbog očigledne dominacije negativnosti (moć sile i vladavina jakih država putem ratova ).
Postavlja se pitanje zašto je Stvoritelju potrebno zlo ?
Potrebno je izvršiti PRITISAK na svest, da bi došlo do njenog razvoja,
i na kraju i do kristalizacije svesti. A to je nemoguće bez POLARITETA.
Sve je vrlo jednostavno - kao što su Velike Istine uvek jednostavne.
Kao kod baterije - ako spojiš dva pozitivna pola, ne dešava se ništa.
Ali, kad spojiš POZITIVAN I NEGATIVAN POL - dolazi do stvaranja ELEKTRICITETA I ENERGIJE.
.
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Poruka Poslao: 26 Sep, 2008 18:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 19 Jul, 2009 20:59 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 26 Sep, 2008 19:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Nije li to počelo još od jabuke?

Nevazno je ko je ovo prvi napisao, ali mislim da je vazno ovo: odakle vam ideja da je to rajsko voce bila jabuka? Gde ste to procitali?

U Bibliji pise "plod sa drveta poznjanja dobra i zla", nigde se ne spominje jabuka.

Sa ostatkom postova se slazem Very Happy
istina
Gost

Poruka Poslao: 26 Sep, 2008 21:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga moja Vesna;

Kazes da si zbog mene napisala ono tamo, pa i demijurga... nema potrebe...

A ne shvacas, nesshvacate da vam ja objasnjavam ili da vam nabacujem da shvatite ko je to dosao a nije trebao doci... namjerno ne govorim ime..

Taj ili ti sto su dosli su pod kontrolom demijurga ... a sada smo i mi ...

A to je ono sto je protomajstor negdje spomenio ... kada je dosao vrag i predstavio bogom ... Bog je postao vrag,--- ili nesto slicno ....
 Nazad na vrh »
lazicmaja
Gost

Poruka Poslao: 26 Sep, 2008 22:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sto se mene tice, Istina, u pravu si, meni je potpuno nejasno, ko je dosao i sta nije bilo planirano da se desi? Govoris kao Foks Molder. Zagonetka treba da ima putokaz. Ko je slagao da nas voli i koji Bog se predstavio kao vrag? Ko je pod kontrolom demijurga? Na osnovu cega nas navodis? Cija tudja volja se nametnula kao nasa? Sta je zakon Jabuke?
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 26 Sep, 2008 22:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

easy ::

Dualitet postoji, ali samo posmatran kroz subjektivne prizme.

Objektivno, dualiteta nema, a do tog saznanja se, po meni, dolazi uviđanjem vlastite subjektivnosti.

Sve stvoreno je u ravnotezi, a ravnoteza podrazumeva dualitet. Ono sto daje privid neravnoteze je upravo subjektivna prizma, subjektivna ocena da je nesto dobro ili lose.

A Duh (Bog) kao svestvaralac i svesadrzitelj neminovno u sebi sadrzi i djavola ili Demijurga. I ponovo subjektivno sagledavanje ocenjuje i procenjuje kvalitet dobra i zla.

Objektivno, ni dobro ni zlo ne postoje, sve je tako kako jeste.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 1 od 5

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Treća Tema 390 Petar iz Podgorice 106482 02 Jul, 2011 22:29 pm
Petar iz Podgorice Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MRAK TEMA 67 Petar iz Podgorice 25949 08 Maj, 2011 23:54 pm
Petar iz Podgorice Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- PRVA ZAPOVEST 90 Vera Bojičić 41697 12 Apr, 2011 22:48 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka F O T O G R A F I J E . . . 9 Dušan 10063 22 Mar, 2010 13:31 pm
Almsivi Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZNANJE NA DAR, onome ko hoće da zna. 2214 Vera Bojičić 854428 08 Jan, 2010 00:07 am
majstor Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)