Jaka energetska mesta na Balkanu
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SLOVENI - RELIGIJA, ISTORIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 06 Okt, 2008 00:04 am    Naslov: Jaka energetska mesta na Balkanu
Odgovoriti sa citatom

JAKA ENERGETSKA MESTA NA BALKANU

Govoreći o potrebi konačnog okupljanja duhovno osveštenih ljudi, stalno mi se nametala potreba da osvjestimo u sebi a i na vani ona energetska mesta koja su na nas ostavila najveći utisak. Pa, predlažem da na ovom mjestu makar taksativno pobrojimo za koja smo mesta jake energijske moći čuli, ili koje smo možda i lično posjetili. Da to ne bi bila samo Srbija, možemo da "potragu" proširimo i na zemlje bivše Juge.

Posljednjih meseci, tokom kojih se ubrzao i višestruko uvećao broj mojih kontakata sa dosad nepoznatim ljudima, imala sam sreću da saznam za više takvih mesta, prvenstveno u Srbiji, ali i u nekim drugim zemljama.

Zato, ako nameravate pisati o takvom jednom mestu, mislim da bi bilo uputno da kažete zašto mislite da je to energetski jako mesto (da li ste ga sami posetili, neko vam je rekao/ispričao, pročitali ste, ili ste to dobili u snu, viziji, itd)...I ako može i neka sličica tog mesta bilo bi još bolje.

Evo, za početak ja ću reći da je to nesumnjivo - RTANJ. Sutra ću staviti i sličice, a i reći zašto mislim da je to energetski izuzetno jako mesto.

No, dok to ne uradim da još samo copy-paste iz jednog emaila mog poznanika iz Beograda. On je posetio sledeća mesta i svako od njih posebno opisao. On je čak dobio i neki heksagram povezujući sledeća mesta:

"Fruska Gora - Guduricki vrh - Rtanj - Ovcarsko Kablarska klisura - Durmitor u Crnoj Gori i Bosanski plato piramida." On potom priča sledeće, znam da mi neće zameriti što dio njegovog maila stavljam ovde na forum jer služi za upoznavanje ovih predela"

"Potom, Ripivode - gde sasvim beznadezna recica odjednom dobija snagu i skace sa kamena na kamen.

Delivode - fenomen Bifurkacije gde se neobjasnjivo recica deli na dva dela a kasnije ipak uliva u isti sliv.

Petrova gora - osvojio sam njen vrh i uzivao na krovu piramidalnog vrha. Na vrhu je crkvica koja je adaptacija porusene crkve za vreme turaka, a ova sagradjena na staroj rimskoj bazilici. Samo je predpostaviti sta je i kako je to izgledalo pre Rimljana. Kako sam se priblizavao vrhu tako sam nailazio na veci broj terasa pravilnih oblika a i pojedine kamene stene su poprilicno pravilnih geometrijskih oblika, rekao bih da na jednom delu postoje i vrata ( prolaz ). Interesantno je da se na tom mestu odigrava na Petrovdan jedini u Srbiji paganski obicaj prinosenje zrtve prirodi. mislim da se zove taurotobija. Tu se na kamenoj ploci koja ima izdubljenu rupu pusta krv od bika. Od pamtiveka taj obicaj traje. Priroda je magicna , kao iz Gospodara prstena. Neverovatno. Pregrst je prica o pojavi zmajeva i nemani bas na vrhu Petrovca kako ga mestani nazivaju. U periodu izmedju 1945 do 1960 vidjana je majka sa bebom u belom kako gori u vatri dok su cak u dva navrata na neke nemani pucano iz pistolja. Kazu da su ta dvojica koja su pucala uspela da pobegnu sa lica mesta ali da su nakon tiga dugo bili bolesni... Na sve ovo da dodam da je avionima i helikopterima iznad Radan planine zabranjen let jer navigacija i kompas su kako kazu cesto beskorisni. Bas na petrovu goru su pala dva nasa aviona a 60-ih je tu pao i avion Daglas DC. Hmmm???

Vrhunac je tzv. magnetna anomalija gde u jednom delu asfaltnog puta, ugasen automobil izbacen iz brzine i sa spustenom rucnom kocnicom ide suprotno ocekivanom, uz brdo. Voda prolivena takodje ide uz brdo, travcica u potoku pored takodje ide u istom smeru. Drugi put kada sam dosao ponovo sa instrumentima rezultati su pokazivali opovrgavajuce parametre ali vizuelni dojam je i dalje ostavio neverovatan utisak. Alternativa svemu je eventualna opticka varka.

Posetio sam i Prolom banju, gde smo drugar i ja videli naradzaste letece kugle, ja u cetiri intervala a moj drug- u dva. Treci kompanjon nista nije video.
Bila je tu i Djavolja varos sa svojih interesantnih 202 stuba.

O Najdanovom krugu u blizini Smedereva i Pozarevca da i ne pričam... Iz zemlje izbija energetski snop precnika 7 m snage 10 Atera i moguce da doseze i do 10 Km u visinu. Nebrojano ljudi je pomoglo stajanje u krugu kada je rec o povisenom pritisku i sterilitetu. Postoje i terapije za pojedine bolesti koje leci ali Najdanovom smrću krajem prosle godine nisu nastavljena ispitivanja. Za sat vremena radnim danom kroz krug u jednom satu prodje 20 dok vikendom i do 40 ljudi. Bio sam tri puta i osetio veliki pritisak u prvih par minuta boravka u krugu, trnjenje i grejanje dlanova kao i iskakanje vena na rukama dok sam stajao u istom. Prilikom dublje koncentracije poceo sam se polako klatiti sto su primetili i drugi posetioci u krugu i osetio kao da kroz mene prolaze dve ampitude. Jedna sa velikom amplitudom i sporom frekvencijom dok je druga suprotna ali u ritmu sa prvom. Gospodin Najdan Rakic je pronasao isti izvor ali 8 Atera u okolini Nisa. Prica se da se u pojedinim okolnostima vidi plavetnilo i svetlo plave boje. Ocevidci nisu uspeli da ga zabeleze konvencionalnim fotoaparatima i video kamerama."

Eto ako nisam posetila, bar sam od drugara dobila korisnu informaciju. Verujem da je većina vas iz Srbije sigurno posjetila skoro sva opisana mjesta, pa jedva čekam da čujem vaša iskustva.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
segrt
Hodočasnik

Pridružio: 26 Jun 2008

Poruka Poslao: 06 Okt, 2008 13:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa, ja sam najjaču energiju osjetio na jednom mjestu blizini Vranja. Dakle tu se nalazi i manastir Prohor Pčinjski, inače prolazi i riječica Pčinja.
Takve boje, smiraj, energija....zaista predivno mjesto.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
matricaria
Tragalac

Pridružio: 13 Sep 2008

Poruka Poslao: 06 Okt, 2008 19:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ljubiša govori o mestima moći - i nađem li vremena otkucaću deo tih kazivanja, iz neke njegove knjige.

Ja lično nisam bila ni na jednom od navedenih mesta moći. Moj doživljaj je - opet - iz druge ruke. Dakle, kada se na seminaru dovedu energije sa Hilandara (mesto moći!) ja se rastočim od plača - jako deluje na IV čakru.

Zid plača. Sve tri piramide i Aleksandrija. Aja Sofija. Tibet. Zabranjeni grad. Sikstinska kapela.
Na svetu ima preko 80 mesta moći. Volela bih da o tome pišu oni koji su bili, i daj Bože da odem na neko mesto moći, pa da vam to prenesem...daj Bože da svi odu na neko mesto moći!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 06 Okt, 2008 21:06 pm    Naslov: Re: Jaka energetska mesta
Odgovoriti sa citatom

jasna ::

Evo, za početak ja ću reći da je to nesumnjivo - RTANJ.

"Fruska Gora - Guduricki vrh - Rtanj - Ovcarsko Kablarska klisura - Durmitor u Crnoj Gori i Bosanski plato piramida." On potom priča sledeće, znam da mi neće zameriti što dio njegovog maila stavljam ovde na forum jer služi za upoznavanje ovih predela"

"Potom, Ripivode - gde sasvim beznadezna recica odjednom dobija snagu i skace sa kamena na kamen.

Delivode - fenomen Bifurkacije gde se neobjasnjivo recica deli na dva dela a kasnije ipak uliva u isti sliv.

Petrova gora - osvojio sam njen vrh i uzivao na krovu piramidalnog vrha. Na vrhu je crkvica koja je adaptacija porusene crkve za vreme turaka, a ova sagradjena na staroj rimskoj bazilici. Samo je predpostaviti sta je i kako je to izgledalo pre Rimljana. Kako sam se priblizavao vrhu tako sam nailazio na veci broj terasa pravilnih oblika a i pojedine kamene stene su poprilicno pravilnih geometrijskih oblika, rekao bih da na jednom delu postoje i vrata ( prolaz ). Interesantno je da se na tom mestu odigrava na Petrovdan jedini u Srbiji paganski obicaj prinosenje zrtve prirodi. mislim da se zove taurotobija. Tu se na kamenoj ploci koja ima izdubljenu rupu pusta krv od bika. Od pamtiveka taj obicaj traje. Priroda je magicna , kao iz Gospodara prstena. Neverovatno. Pregrst je prica o pojavi zmajeva i nemani bas na vrhu Petrovca kako ga mestani nazivaju. U periodu izmedju 1945 do 1960 vidjana je majka sa bebom u belom kako gori u vatri dok su cak u dva navrata na neke nemani pucano iz pistolja. Kazu da su ta dvojica koja su pucala uspela da pobegnu sa lica mesta ali da su nakon tiga dugo bili bolesni... Na sve ovo da dodam da je avionima i helikopterima iznad Radan planine zabranjen let jer navigacija i kompas su kako kazu cesto beskorisni. Bas na petrovu goru su pala dva nasa aviona a 60-ih je tu pao i avion Daglas DC. Hmmm???

Vrhunac je tzv. magnetna anomalija gde u jednom delu asfaltnog puta, ugasen automobil izbacen iz brzine i sa spustenom rucnom kocnicom ide suprotno ocekivanom, uz brdo. Voda prolivena takodje ide uz brdo, travcica u potoku pored takodje ide u istom smeru. Drugi put kada sam dosao ponovo sa instrumentima rezultati su pokazivali opovrgavajuce parametre ali vizuelni dojam je i dalje ostavio neverovatan utisak. Alternativa svemu je eventualna opticka varka.

Posetio sam i Prolom banju, gde smo drugar i ja videli naradzaste letece kugle, ja u cetiri intervala a moj drug- u dva. Treci kompanjon nista nije video.
Bila je tu i Djavolja varos sa svojih interesantnih 202 stuba.

O Najdanovom krugu u blizini Smedereva i Pozarevca da i ne pričam... Iz zemlje izbija energetski snop precnika 7 m snage 10 Atera i moguce da doseze i do 10 Km u visinu. Nebrojano ljudi je pomoglo stajanje u krugu kada je rec o povisenom pritisku i sterilitetu. Postoje i terapije za pojedine bolesti koje leci ali Najdanovom smrću krajem prosle godine nisu nastavljena ispitivanja. Za sat vremena radnim danom kroz krug u jednom satu prodje 20 dok vikendom i do 40 ljudi. Bio sam tri puta i osetio veliki pritisak u prvih par minuta boravka u krugu, trnjenje i grejanje dlanova kao i iskakanje vena na rukama dok sam stajao u istom. Prilikom dublje koncentracije poceo sam se polako klatiti sto su primetili i drugi posetioci u krugu i osetio kao da kroz mene prolaze dve ampitude. Jedna sa velikom amplitudom i sporom frekvencijom dok je druga suprotna ali u ritmu sa prvom. Gospodin Najdan Rakic je pronasao isti izvor ali 8 Atera u okolini Nisa. Prica se da se u pojedinim okolnostima vidi plavetnilo i svetlo plave boje. Ocevidci nisu uspeli da ga zabeleze konvencionalnim fotoaparatima i video kamerama."

Eto ako nisam posetila, bar sam od drugara dobila korisnu informaciju. Verujem da je većina vas iz Srbije sigurno posjetila skoro sva opisana mjesta, pa jedva čekam da čujem vaša iskustva.
R

MOZDA BI U STVARI TREBALI DA SE OKUPLJAMO REDOVNO OKO OVAKVIH MESTA...

Fruska Gora -sigurno-zato su na njoj i pravljeni toliki manastiri.
Na zalost cuo sam da "oni drugi" redovno odrzavaju negativnu mrezu i stalno je obnavljaju kako bi anulirali zracenja koja treba sa nje da se sire...

Ripivode, Delivode...nisam bio ali zanimljivo zvuci...
Da ostanemo kod vode-jedno sasvim novo mesto koje sam otkrio tek pre 2 godine-Biger mitsko mesto Vlaha-koji nikada nisu smeli da udju u to cudo...Impozantno , pretece i mocno, veoma mocno mesto.
Niko ne zna za njega-vi ste prvi kojima to saopstavam...

Petrova gora je jedna od nekoliko piramida u Srbiji.

O Radanu isto ne treba nikakav komentar-izuzetna planina...
U SVAKOM POGLEDU...

Prolom banja-sigurno,a li nisam ispitivao energetske nivoe-iznenadjen sam da mogu da emituju kugle...

Djavolja varos je cudo prirode, nisam od nikoga cuo da je nesto tamo specificno doziveo.

O Najdanovim krugovima ne treba nikakav komentar-steta sto je i on odjezdio...

I na kraju Rtanj-CUDO i VEROVATNO NAJVECA VESTACKI OBRADJENA PLANINA IKADA...

A SADA MOJ POKLON DRUGARIMA SA FORUMA...
DODATAK
Visitor - JEDAN OD CENTARA OD KOGA SE SIRE KONCENTRICNI KRUGOVI MOCI U SVIM PRAVCIMA.

Leskovac-vrh Ozrena-izuzetno mocna energija.
Mozda isto malo vestacki oblikovan radi boljieg zracenja.

Povlen-neke potocne doline...

Juzni Kucaj-poslednja paganska oaza u Evropi...

I na kraju Jastrrebac-to mi je otkriveno tek pre neku nedelju
ON JE IZGLEDA MI SKORO VAZAN KOLIKO I RTANJ-ali je jos rano da se radi sa njim...

Znate li kako mu se zove vrh?

ANATEMA
 Nazad na vrh »
matricaria
Tragalac

Poruka Poslao: 06 Okt, 2008 22:14 pm    Naslov: Re: Jaka energetska mesta
Odgovoriti sa citatom

ANATEMA
[/quote]

Pa kada već nabrajaš, a ja da priupitam...Mnogo ranije, u mladosti, skakutala sam po mnogim planinama ove naše male Srbije.... bila sam i na Rtnju. Desetak godina sam skakutala po planinama.
Ali nijedna nije delovala na mene kao Stara planina. Možda je to do mene, možda nije do nje; ali nigde se nisam osećala tako - neopisivo i živo, i radosno, i očišćeno, i poletno - kao tamo. Tačnije, Arbinje. Crnogorična prašuma i vulkanske stene i sasvim neverovatna reka - Dojkinačka reka. I ne samo ja - društvo koje je bilo samnom - različiti ljudi, u više navrata - ne umem opisati. Čeznem da kupim kuću tamo. Dakle, znaš li nešto i o Staroj?
.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
matricaria
Tragalac

Poruka Poslao: 06 Okt, 2008 22:31 pm    Naslov: Re: Jaka energetska mesta
Odgovoriti sa citatom

http://www.panoramio.com/photo/3835105

to je link - neko je već stavio fotke sa Stare

i jos neki

http://www.nacionalnarevija.com/tekstovi/br7/Konkurs/Dragan%20Jovanovic.html

http://dizajnzona.com/forums/lofiversion/index.php/t30498.html

http://pirot.rs/latin/index.php?option=com_content&task=view&id=1364&Itemid=247
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 06 Okt, 2008 23:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Čula sam od prijatelja da toponim Rtanj potiče od starovlaškog AARTAN što znači - vještačko brdo...Znači, još u drevnim vremenima znalo se da je Rtanj - vještački napravljeno "brdo"...A Stara planina će sada da se komercijalizuje, ne znam koliko će to narušiti njen prirodni sklad, ali sigurna sam da energije neće ostati iste kad se tu napravi onaj ogromni turistički centar...
 Nazad na vrh »
matricaria
Tragalac

Poruka Poslao: 06 Okt, 2008 23:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

jasna ::
Čula sam od prijatelja da toponim Rtanj potiče od starovlaškog AARTAN što znači - vještačko brdo...Znači, još u drevnim vremenima znalo se da je Rtanj - vještački napravljeno "brdo"...A Stara planina će sada da se komercijalizuje, ne znam koliko će to narušiti njen prirodni sklad, ali sigurna sam da energije neće ostati iste kad se tu napravi onaj ogromni turistički centar...

Potpuno se slažem sa tobom, narušiće se sklad...

Eh, mislim da se kroz mene dešava u zadnjih sat vremena jedno jako čišćenje, počelo je kao pritisak u nivou trećeg oka, sada je na III čakri, fišičke manifestacije ničim izazvane, osećaj vrućine, kao posle dve čaše vina - ništa nisam pila!- osećaj mučnine, i sl.
 Nazad na vrh »
matricaria
Tragalac

Poruka Poslao: 06 Okt, 2008 23:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A da li je neko saznao/prikazalo mu se o Nišu i Međurovu?
Pa nisu valjda "vanzemaljci" tek tako dolazili u to selo, među kukuruze?
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 06 Okt, 2008 23:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

matricaria ::

Eh, mislim da se kroz mene dešava u zadnjih sat vremena jedno jako čišćenje, počelo je kao pritisak u nivou trećeg oka, sada je na III čakri, fišičke manifestacije ničim izazvane, osećaj vrućine, kao posle dve čaše vina - ništa nisam pila!- osećaj mučnine, i sl.

Tako ti je to kad počnemo da pominjemo energetski jaka mesta Wink a pogotovu divove među njima poput RTNJA...čišćenje odmah ide...
 Nazad na vrh »
matricaria
Tragalac

Poruka Poslao: 06 Okt, 2008 23:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Prestalo je kada sam našla temu o okupljanju....a onda sam tamo istresla nešto što uopšte nisam mislila - došlo je kroz mene.

ako uspevam da pratim svoje pomisli - a upravo je jedna - znam mnogo više nego što mislim da znam - moraću da popričam sa sobom!
Da li je to sve upliv mog ega?
da li je to nešto što svetleće telo viče, a ja sam suviše uplašena da ga čujem?
Da li sam luda?
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 07 Okt, 2008 23:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Moram priznati da sam malo razočaran tim Rtnjom! Možda je jak kao energetsko mesto, ali je mnogo ružan na slici. Ako je podnožje prijatno za život, u redu onda. Za mene je ipak reka Tara, dokaz da je Bog stvarao svet.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Tazika
Iskušenik

Pridružio: 07 Okt 2008

Poruka Poslao: 10 Okt, 2008 19:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

pozdrav iz Hrvatske!
Na mene je uvijek snažno djelovao kanjon VELIKA PAKLENICA, iznad Starigrada: pravo mjesto moći! Zanimljivo je da su se tamo za ovog zadnjeg rata stalno vodile besmislene ali jake bitke...?
Ali jednom, kad sam tamo ostala sama više dana, čitala sam knjigu starog indijanskog poglavice Hyemeyohsts Storm-a, gdje on uči mlade indijance kako postaviti krug moći. I ja sam, prema toj knjizi, ispred svog šatora od većeg kamenja postavila taj kotač moći, i čitavu tu noć probdjela u užasu, jer je neprirodan vjetar hujao a meni se do zore činilo da čujem kako kamenje pada posvuda oko mog šatora, ma baš me gađalo... očekivala sam svaki čas da se stijene kanjona sruše na mene... dovoljno jezivo da se odmah ujutro spakiram i pobjegnem. Da li sam nešto krivo posložila? (nisam) Da li je to bilo nešto što nije za mene? Neznam ni dan danas - otjeralo me.
Ekstazu doživljavam na TULOVIM GREDAMA, isto tamo gore, iznad Zadra. Tamo je prije rata snimljen film, kako li se zvao... 3 austro-ugarska vojnika čuvaju cestu, a 4 razbojnika stalno pljačkaju prolaznike. Pa prođe rat, dođu neki i ona 4 razbojnika nagrade i obuku u staroYU uniforme i postave na to isto mjesto, a ona 3 vojnika pobjegnu u planinu i preuzmu posao.
Zanimljivo da sam nakon rata više puta tražila tu cestu, za Tulove grede, i nikako da ju nađem... ali čitav onaj dio Velebita je moćan.

KRBAVSKO POLJE - tamo zaista, u sumrak, vibrira na tisuće bića... Ja ih vidim.

Po nekom računanju ZEMLJINIH ČAKRI zemljin plexus se nalazi usred ISTRE. Po drugom računanju, preko Istre ide nekakva Zmajeva kandža, zmajeva ogerbotina, tako nekako. Istrijani pričaju da tamo ima nekakvih krugova, uvijek je bilje uleknuto u krugove, i tamo idu da se izliječe od raznih bolesti i napune snage. Nažalost oni ljubomorno čuvaju ta mjesta jer se boje komercijalizacije, tako da me nisu odveli.

Crnogorski KOMOVI: Vasojevića Komovi su jako ok, došli smo na tjedan dana a ostali mjesec; divota. Zatim smo krenuli u KUČKE... e tamo je naaajgore mjesto na kojem sam ikada bila, horror horrora!!! Ulogorili smo se kraj nekakvog okruglog tamnog jezera, lokalci kažu da je "bez dna" i ponekad netko potone i nema ga... Mi, onako znojni i umorni, krenuli da se okupamo a jezero puno pijavica, bježali smo van i trgali ih sa sebe, fuj. Onda su došle ovce napiti se, a sve hodaju po koljenima. Sjeli smo, mrak dolazi, zapalili vatru i tako sjedili do jutra, nitko od jeze, jezive jeze, nije ni mislio leć u šator, samo smo se stiskali jedan uz drugog cijelu noć. A u praskozorje - došli predivni bijeli konji, lijepi ko odsanjani, savršeni; prolaze kraj nas u omaglici pred zoru, a ni ne čuješ im hoda... Čim se vidjelo srušili smo šatore i pobjegli glavom bez obzira. Kako se točno zove to s... neznam, oprostite ako je netko otamo pa ga vrijeđa, ali mene ni mojih 10-ak pajdaša nikad više vidjet neće...
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 12 Okt, 2008 09:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Pozdrav Tazika, i pozdrav za Hrvatsku !
Naš drug sa foruma, sa nickom- Istina, kaže da je veoma jako energetsko mesto brdo Sljeme iznad Zagreba,
Ti si tu blizu, pa me interesuje i tvoje mošljenje o tome ?

.
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 12 Okt, 2008 16:34 pm    Naslov: Re: Jaka energetska mesta
Odgovoriti sa citatom

matricaria ::

ANATEMA

Pa kada već nabrajaš, a ja da priupitam...Mnogo ranije, u mladosti, skakutala sam po mnogim planinama ove naše male Srbije.... bila sam i na Rtnju. Desetak godina sam skakutala po planinama.
Ali nijedna nije delovala na mene kao Stara planina. Možda je to do mene, možda nije do nje; ali nigde se nisam osećala tako - neopisivo i živo, i radosno, i očišćeno, i poletno - kao tamo. Tačnije, Arbinje. Crnogorična prašuma i vulkanske stene i sasvim neverovatna reka - Dojkinačka reka. I ne samo ja - društvo koje je bilo samnom - različiti ljudi, u više navrata - ne umem opisati. Čeznem da kupim kuću tamo. Dakle, znaš li nešto i o Staroj?
.[/quote]

Kako da ne...
Mocno mesto o koje se otimaju jos mocniji ljudi...
Bio sam u Arbinju vise puta, u Dojkincima, Rsovcima, video Dojkinacku reku, Visocicu.
Moje srce je ostelo na jednom takvom mestu-vise ga nikada ne mogu vratiti u mesto gde sada zivim.
Ipak misljenja sam da je energija prejaka za vecinu danasnjih ljudi...
Ako imas neko mestasce-slobodno idi tamo-nisam spomenuo "moje mesto" jer ga ljubomorno cuvam za sebe-sta ces imamo i mi po neku manu-pa ljudi smo.
Samo napred, Stara je ZAKON...

Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SLOVENI - RELIGIJA, ISTORIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 1 od 5

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12404 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89711 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40378 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42331 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30236 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35282 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42705 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)