SLOVENSKA RELIGIJA- BOGOVI, KULTOVI, RITUALI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SLOVENI - RELIGIJA, ISTORIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 14 Nov, 2008 01:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Još kada bih znao kako mi ovo kopanje po "nepoznanicama srpske istorije" može pomoći u iniciranju preobražavanja okamenjene konzervativne svesti sa kojom se susrećem na svakom koraku u svom okruženju...!

Jer ta svest je "ovde i sada", a Stari Sloveni su "tamo, daleko".
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
lazicmaja
Gost

Poruka Poslao: 14 Nov, 2008 06:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Plavi zrače, možda i može pomoći, ako neko uvidi da mnogo toga nije kao što izgleda i da postoje mnoge neoborive istine i dokazi koji mogu da objasne istorijski trenutak u kojem živimo, onda može i da se zapita zašto nas lažu i da analogijom zaključi da ništa nije tako kao što površnom oku izgleda, a kad jednom oseti pritisak da postavi pitanja i krene u potragu za odgovorom, onda valjda postaje i svesniji svega što ga okružuje i što i u njemu samom egzistira u ovde i sada. Drugi odgovor bi mogao biti : Sve je u svezi. Treći : ništa od ovog ne mora da bude tačno. Meni je ova tema zanimljiva i to je to. Pozdrav.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 14 Nov, 2008 22:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

lazicmaja ::
Meni je ova tema zanimljiva i to je to.

U tome je suština. Svakome od nas različite stvari mogu biti zanimljive. I to je, kao što političari kažu - sasvim legitimno.
Ja sam možda i previše orijentisan na duhovno praktično upotrebljive ideje (iako možda delujem kao neko ko voli da "filozofira").
U tom smislu mi bavljenje nacionalnom prošlošću ne deluje kao nešto čemu treba posvećivati posebnu pažnju. Naglašavam - meni tako deluje.
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 15 Nov, 2008 15:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::
Još kada bih znao kako mi ovo kopanje po "nepoznanicama srpske istorije" može pomoći u iniciranju preobražavanja okamenjene konzervativne svesti sa kojom se susrećem na svakom koraku u svom okruženju...!

Jer ta svest je "ovde i sada", a Stari Sloveni su "tamo, daleko".

"tamo, daleko"
Stanuju u bijednim kolibama, udaljeni jako jedni od drugih. U rat idu pješke na neprijatelja i u velikom broju. Nemaju oklope, samo štit i koplje. Neki nisu imali ni košulje nego samo gaće. Sklaveni i Anti se ne razlikuju, izgledaju kao pravi varvari i pričaju varvarskim jezikom. Svi su riđi i prljavi. Poruka Vizantincima kad idu u rat protiv Slavena je: Slaveni ne vole biti zarobljavani. Vole se boriti u gustišima. Služe se često podvalama, preprekama i zamkama. U prelaženju rijeke vještiji su od ljudi. Odlično izdrže u vodi, imaju šuplju trsku i dišu s njom i po nekoliko sati pod vodom. Svaki Slaven kad ide u rat ima dva koplja i luk s malim strjelicama natopljenim otrovom. Žive bez vlasti, u međusobnoj mržnji i bez reda. Ni kad idu u rat nema nekog poretka. Kad se i dogodi da izađu na bojno polje zajedno snažno zaurlaju na neprijatelja i onda napadaju svom žestinom…

"ovde i sada"

„Срби су народ без закона и без вере. То је народ разбојника и терориста”. (Изјава Жака Ширака, председника Француске, за ручком, јуна 1995. поводом састанка Шефова влада држава чланица ЕУ)

„Молим се да се ватра небеска обруши на Србе”.
(о. Пјер, познати француски свештеник - хуманитарац, по повратку из Сарајева и посете Маркалама 2, на конференцији за штампу)

„што се Срба тиче... То је данас један болестан народ”.
(Генерал Жак Кот, бивши командант УНПРОФОР-а у Босни и Херцеговини, Војни месечник Дифенс национал, јун 1997, Париз)

„Срби нису нарочито паметни”... „Српска деца се више неће смејати”.
(Лоренс Инглбергер, бивши државни секретар САД)

„Срби тргују људским органима својих жртава како би обезбедили новац за свој рат... Требало би да ђаволски бомбардујемо Београд”
(Пол Џексон, уредник листа „Калгари сан”, у изјави за Фани стар, 13. октобар 1992)

„Срби су злочиначки дупеглавци”.
(Ричард Холбрук, Клинтонов емисар у Југославији. Њујоркер, 6. новембар 1995).

„Зауставите Србе. Одмах. Заувек”.
(Маргарет Тачер, бивша премијерка Велике Британије. „The New York Times:, 4. мај 1994)

”Срби су дводимензионалан народ са тежњом ка простаклуку... Животиње користе своје ресурсе знатно сређније него ови наопаки створови, чија припадност људској раси је у великом закашњењу„.
(Сер Питер Јустинов, глумац, амбасадор УНЕСЦО, The European:, 10. јун 1993)

”Предлажем да се српској деци забрани у школама учење српске националне поезије„.
(проф. др Ролф-Дитер Клуге, директор славистичког семинара Универзитета Тибинген, на округлом столу Универзитета у Тибингену, 1997)

”Срби су немилосрдни људи, спремни заклати ножем, што могу захвалити свом словенском пореклу„.
(Франсоа Кремио, припадник француских снага СФОР-а, 19.2.1994, Република, мај 1995)

”Рат против Срба није више само војни сукоб. То је битка између добра и зла, између цивилизације и варварства„.
(Тони Блер, британски премијер, током НАТО агресије на Србију 1999)

”Срби спроводе терор и силују албанску децу„.
(Бил Клинтон, амерички председник, говор на прослави 50-годиШњице НАТО пакта у ВаШингтону, 23-25. април 1999)

„Србе треба спокојно бомбардовати, јер ће све брзо заборавити”.
(Џејмс Шеј, портпарол НАТО, марта 1999)

„Прошле недеље имали смо деветоро убијених Срба, ове недеље - осморо. То је јасан напредак”.
(Бернар Кушнер, Шеф цивилне мисије УН на Косову и Метохији, у изјави за ТВ „Франце 2” крајем марта 2000)

-------------------------------------------------------------
Moja ljubav se širi radijalno, od mene, preko porodice, naroda, slovenske rase do vanzemaljaca.
Dakle, na ovoj temi se borimo za istinu o duhovnosti koje je iznedrilo ovo okruženje. Primetićeš da toga ima malo (najblaže rečeno) na ovom forumu, pa ko hoće da pomogne, dobro došao je.
Ja vapim za takvim saznanjima, jer ne mogu da prihvatim činjenicu da duhovnost ne stanuje ovde i da ''sada i ovde'' treba tražiti u ''učenjima'' iz uvoza.
Rodili smo se baš sada i baš ovde sa nekim razlogom?
Možda i grešim ali za sada delujem ovako...

Svako dobro i ne stidi (boj) se što si to što jesi.
Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 15 Nov, 2008 16:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

PROTOMAJSTORE !

Što bi Spasoje Vlajić rekao -

PROŠLOST SE UZASTOPNO VRAĆA I PONAVLJA ,

SA CILJEM DA SE LOŠI OBRASCI IZ PROŠLOSTI

PROMENE NA BOLJE .

NIŠTA U PRIRODI NIJE IZGUBLJENO -

SVE SE VRAĆA DA BI BILO ISPRAVLJENO I POBOLJŠANO !

I u Vlajićevom fazonu ću ti reći ,
da se po tvom načinu razmišljanja vidi
da si razvio desnu moždanu stranu,
i uzdigao se od uzročnih - DO NADUZROČNIH ODNOSA !!!

Bravo CARE !!! Bravo!
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 15 Nov, 2008 16:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

BUKVICA

A az
B buk (Bog)
V vid(i)
G glagolje
D dobro
E (j)est
Ž živit (od)
S sila
Z zemlje
I iže
I i
J je
K kako (kao)
Lj ljudi
M mislite
N naš
O on
P pokoj
R reci
S slovo
T tvrdo
U uk
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 15 Nov, 2008 20:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Protomajstor ::

Moja ljubav se širi radijalno, od mene, preko porodice, naroda, slovenske rase do vanzemaljaca.
Dakle, na ovoj temi se borimo za istinu o duhovnosti koje je iznedrilo ovo okruženje. Primetićeš da toga ima malo (najblaže rečeno) na ovom forumu, pa ko hoće da pomogne, dobro došao je.
Ja vapim za takvim saznanjima, jer ne mogu da prihvatim činjenicu da duhovnost ne stanuje ovde i da ''sada i ovde'' treba tražiti u ''učenjima'' iz uvoza.
Rodili smo se baš sada i baš ovde sa nekim razlogom?
Možda i grešim ali za sada delujem ovako...

Svako dobro i ne stidi (boj) se što si to što jesi.
Very Happy

Slažem se da niko od nas nije slučajno inkarnirao u ovoj zemlji, u okruženju u kojem se nalazi, u porodici u kojoj živi.

Slažem se da svako od nas, "ovde i sada", ima svoju misiju u svakom od ovih konteksta.

I pogrešno je shvatanje duhovnog napredovanja ako ga vezujemo samo za naše lično napredovanje, a ne i za pružanje doprinosa u napredovanju, poboljšanjima, preobražajima u svojoj porodici, svom okruženju, svojoj zemlji.

Ipak, JA LIČNO, ne vidim da se ti ciljevi mogu ostvarivati fokusiranjem na prošlost.

Prihvatam postojanje porodične karme i karme svoje zemlje, čiju negativnu energiju, zavisno od toga kako se i koliko na kome taj teret "slomi", treba da prerađujemo (trpljenjem i podnošenjem svih onih muka kojih smo se poslednje dve decenije natrpeli). Ali u taj proces možemo ući i bez poznavanja negativiteta preko kojih se karma formirala.

Podela na učenja "iz uvoza", i na domaća mi se već ne dopada. Više mi se dopada podela na dobra i loša, istinita i lažna, itd. učenja, nezavisno od nacionalnog porekla.

Ne uklapajući se u smer ove teme, možda je zaista pametnije da više svojim primedbama ne smetam...
 Nazad na vrh »
lazicmaja
Gost

Poruka Poslao: 15 Nov, 2008 21:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pretpostavljam Plavi zrače da ti duhovno napredovanje ne može biti životni cilj, u životu radimo različite stvari, imamo planove, ciljeve, nečim se u životu bavimo, u različitim smo odnosima s drugim ljudima, na neki način zaradjujemo za život, pripadamo nekom kolektivu. Univerzum je toliko velik da ga teško u fizičkom telu možemo u celini sagledati i iskusiti. Zbog toga smo subjektivni. Ako u jednom trenutku iskreno postavimo PITANJE ŽIVOTA : KO SAM JA ?- krenućemo u dva pravca : jedan vodi iznutra, sabiramo se u sebe, drugi vodi ka spolja i mi upoznajemo aspekte univerzuma koji su prividno van nas. Tako bivamo deo onog što život biva za nas i kreiramo ono što će život biti za nas. U onom što je život bio za nas, imali smo zadatke koje smo morali rešavati kao pojedinci, ali i kao deo kolektiva kojem pripadamo. U prethodnim decenijama to je bio krvavi rat, hteo, ne hteo on se odrazio i na ono što je bio i tvoj život. I otovrio je, bar za mene neka pitanja. Ispostavilo se, da kao i u ostalim manifestacijama ovog našeg života, ni u kolektivnom ništa nije onako kako su nas učili ili kako na prvi pogled izgleda.

Da skratim priču. Ja sam studirao jezik i kasnije shvatio da na fakultetima lažu u pogledu istorije srpskog jezika, shvatio sam da uloga Ćirila i Metodija nije onakva kakvom su nas učili isto kao ni što ona jevandjelja o Isusu prihvaćena na Nikejskom saboru nisu autentična i nisu jedina.

Ko to lažira istoriju, ko nas to želi kontrolisati, kako nas kontrolišu i zašto skrivaju istine? Ponirući i sebe i duhovno napredujući, otvaraju ti se oči i ti drugačije sagledavaš svet i zapažaš različite stvari.
Neko shvati da je dijabetes tipa II izmišljena bolest, da se njeni uzroci kriju i da zvanična medicina ne leči, neko da su religije deo manipulisanja ljudima, neko da su Vede pisali Stari Sloveni i tako otkrivamo različite istine, a sve su deo jedne jedine, jer je Sve - Jedno i jer je prošlost deo sadašnjosti.
Eto tako nekako ja to vidim. Pozdrav.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 16 Nov, 2008 00:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Odličan post, bravo Laziću !
Pozdrav
Bravo! Pozdrav

.
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 16 Nov, 2008 00:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::
Podela na učenja "iz uvoza", i na domaća mi se već ne dopada. Više mi se dopada podela na dobra i loša, istinita i lažna, itd. učenja, nezavisno od nacionalnog porekla.

Ne uklapajući se u smer ove teme, možda je zaista pametnije da više svojim primedbama ne smetam...

Ko je rekao da smetaš svojim primedbama?

Baš je i dobro se povede rasprava o istinitosti ovih navoda, jer to i jeste naš zajednički cilj. Ako ti ne vidiš svrsishodnost ovog, to ne znači da te ova tema ne zanima.
Ja sam, recimo prilikom rasprava autohtonosti Slovena na ovim prostorima, nailazio ili na istomišljenike, ili na ljude koji su bili zatečeni ovakvim gledištem. Nisam nikada doživeo pravi ''fajt''.
 Nazad na vrh »
lazicmaja
Gost

Poruka Poslao: 16 Nov, 2008 01:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala, Vesna, daleko je to od neke mudrosti, ali može da se napreduje u finim raspravicama na ovom forumu, koji je jedno tiho i čisto mesto u mom, trenutno burnom životu, ne bude lako kad se uhvatiš ukoštac s duhovima iz prošlosti, ali to naravno nije ova tema. Pozdrav svima. tref
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 16 Nov, 2008 20:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

lazicmaja ::
Ako u jednom trenutku iskreno postavimo PITANJE ŽIVOTA : KO SAM JA ?- krenućemo u dva pravca: jedan vodi iznutra, sabiramo se u sebe, drugi vodi ka spolja i mi upoznajemo aspekte univerzuma koji su prividno van nas. Tako bivamo deo onog što život biva za nas i kreiramo ono što će život biti za nas. U onom što je život bio za nas, imali smo zadatke koje smo morali rešavati kao pojedinci, ali i kao deo kolektiva kojem pripadamo.

Malo se udaljavamo od slovenske teme, ali… možda neće smetati.

1) Posvećenost duhovnosti, razvoju svesti, pružanju pomoći u razvoju i poboljšanju svega oko sebe (zavisno od toga šta ko i koliko u svojim životnim okolnostima može da učini) – obavezna je faza u razvoju svakoga ko se za RAZVOJ opredeli.

S tim što će svako od nas u različitim vremenima ući u tu fazu: neko je već sada u njoj ili blizu nje, neko će biti za nekoliko godina godina ili decenija, neko u nekom sledećem životu.

Dakle, nije greška ni biti, ni ne biti u toj fazi. Za svakoga od nas sve u svoje vreme.

Posvećenost duhovnosti u okviru nove, nad-religijske duhovnosti nema veze sa predstavom o posvećenosti duhovnosti u okviru bilo koje religije (sveštenički poziv, boravak u manastirima, itd.).

Novoduhovna posvećenost znači da čovek ostaje da normalno živi, radi, funkcioniše u istim uslovima u kojima i drugi ljudi: ima svoju porodicu, posao, kontakte sa ljudima, itd.

Ali mu je prosto drugačije postavljeno težite u životu, drugačije su mu suštinske težnje, nešto drugačija organizacija života (u delu u kojem mu ta organizacija ne zavisi od okolnosti).

Šta sve to konkretno znači – šira je priča…
Jedan primer. Umesto dva-tri sata provedena pred televizorom (uzgred, takav čovek isključuje televiziju iz svog života) – on će ta dva-tri sata posvetiti duhovnoj praksi (onog tipa koji je izabrao).

Najteža strana ove priče je ulaženje u proces intenzivnije razgradnje negativne karmičke energije, što bi se nekako moglo uporediti sa višemesečnom neprekidnom glavoboljom ili zuboboljom.

Dakle, duhovno napredovanje jeste mi životni cilj, nema u tome ničeg lošeg, kao ni u tome što tebi, možda, to nije životni cilj, ali svejedno očekuj taj cilj pre ili kasnije, ukoliko si se opredelio za RAZVOJ!

2) Iskreno, ovo mi deluje pomalo konfuzno, u nekoliko rečenica nabacano je dosta važnih pitanja…

Posvećenost duhovnosti (pretpostavljam da se ove rečenice na to odnose) ne znači težnju da se uđe u pitanja Uviverzuma, već baš znači praktično rešavanje svih problema sa kojima se suočimo; znači opredeljenost da se u svim domenima razvijamo u uslovima u kojima smo se našli, jer ne bismo bili tu; znači opredeljenost da se pomaže drugima u takvom razvoju, pomaganje preobražavanju svih okolnosti u kojima živimo; itd.

3) Slažem se da se suočavamo sa neistinama na svakom koraku… Ne znam da li se uvek radi o lažima, sveno datim neistinama. Jer mnoge neistine jednostavno proizilaze iz nedovoljno jake svesti ili intelekta onih koji ih plasiraju. Npr: onaj ko nije umeo dublje, svešću i intelektom, da uđe u pitanja Starih Slovena, prezentovao je ono što je video. Drugi, koji su prenosili te neistine, jednostavno su prenosili ono na šta su naišli, jer nisu umeli ni sami da vide dublje…

Naravno, ne isključujem varijantu lažiranja istorije. Ali sam za uključivanje i prethodne varijante: intelektualna nemoć da se vidi dublje i kompleksnije.

4) “Ponirući u sebe i duhovno napredujući, otvaraju ti se oči i ti drugačije sagledavaš svet i zapažaš različite stvari.”
Sve ono što sam rekao u prvoj tački, upravo je u službi ove tvoje konstatacije. Samo što se u varijanti duhovne posvećenosti radi o varijanti INTENZIVNIJEG KURSA.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 16 Nov, 2008 21:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ko je rekao da smetaš svojim primedbama?

Baš je i dobro se povede rasprava o istinitosti ovih navoda, jer to i jeste naš zajednički cilj. Ako ti ne vidiš svrsishodnost ovog, to ne znači da te ova tema ne zanima.
.

Ako ne smeta, ostajem.

S tim što ja imam drugačiji ugao posmatranja...

Pošto je forum posvećen duhovnosti - sve teme iz tog ugla i sagledavam...
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 17 Nov, 2008 04:06 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

BUKVICA

A az
B buk (Bog)
V vid(i)
G glagolje
D dobro
E (j)est
Ž živit (od)
S sila
Z zemlje
I iže
I i
J je
K kako (kao)
Lj ljudi
M mislite
N naš
O on
P pokoj
R reci
S slovo
T tvrdo
U uk

22 slova kao i u hebrejskom kao i maloj arkani kao i u mnogo cemu drugom, kao i u razlicitim putevima koji povezuju sefirote u Drvetu zivota, kao i o 22 cakre koje cine nase ukupno bice...
Ocito se Vuk Karadzic nije ni najmanje povezivao na mistiku i misticnu tradiciju kada je reformisao srpsko pismo.
Ovo je jako interesantno. Hvala Protomajstore.
lazicmaja
Gost

Poruka Poslao: 17 Nov, 2008 16:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Plavi zrače, evo ja ću da te pohvalim za post, a i za temu o transmutaciji karme. U pravu si da čovek ne mora da raščišćava istorijske nepoznanice da bi spoznao sebe, ali onima kojima se te nepoznanice nadju na putu, one nešto znače. Stari Sloveni su znali mnoge tajne i one polako utiru put u sadašnje vreme. A tregovi njihove kulture su uništavani sistematski i svesno i to se vidi iz mnogih postova postavljenih na ovoj temi. Na kraju i ova tema ponešto može da kaže o karmičkom nasledju koje mi svi zajedno imamo na ovim prostorima i pouzdano znam da neki moćni ljudi svesno rade na raščišćavanju "blata" u kojem se duboko nalazimo i godine pred nama će pokazati svu važnost toga. Pozdrav.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SLOVENI - RELIGIJA, ISTORIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 2 od 6

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90900 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 41087 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30417 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29758 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42868 11 Maj, 2008 23:06 pm
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11335 11 Apr, 2008 02:22 am
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25697 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)