SLOVENSKA RELIGIJA- BOGOVI, KULTOVI, RITUALI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SLOVENI - RELIGIJA, ISTORIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 17 Nov, 2008 17:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

lazicmaja ::
U pravu si da čovek ne mora da raščišćava istorijske nepoznanice da bi spoznao sebe, ali onima kojima se te nepoznanice nadju na putu, one nešto znače. Stari Sloveni su znali mnoge tajne i one polako utiru put u sadašnje vreme. A tragovi njihove kulture su uništavani sistematski i svesno i to se vidi iz mnogih postova postavljenih na ovoj temi. Na kraju i ova tema ponešto može da kaže o karmičkom nasledju koje mi svi zajedno imamo na ovim prostorima i pouzdano znam da neki moćni ljudi svesno rade na raščišćavanju "blata" u kojem se duboko nalazimo i godine pred nama će pokazati svu važnost toga. Pozdrav.

Da, to nisam imao u vidu.

Ima svoje dublje karmičke razloge to što nekoga na Putu u većoj meri zainteresuje kolektivna prošlost.

Ali mi se čini da je u takvim slučajevima mudro proučavanje te kolektivne prošlosti povezivati sa aktuelnim individualnim ili kolektivnim problemima, uz posebnu usredsređenost na duhovnu dimenziju svega toga.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 17 Nov, 2008 19:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[

Ali mi se čini da je u takvim slučajevima mudro proučavanje te kolektivne prošlosti povezivati sa aktuelnim individualnim ili kolektivnim problemima, uz posebnu usredsređenost na duhovnu dimenziju svega toga.

Slazem se sa tobom u potpunosti, ali nije lako udovoljiti tome zahtevu...

Evo jedna mala prica koja bi mozda mogla tu da se udene...

Nekada davno na planini Balkan (Stara planina) živelo je jedno pleme koje se dosta razlikovalo od okolnih plemena.
Bili su miroljubivi, ali ako bi ih neko napao, u istom tom trenu bi se branili, a sve njihove žene bi počele da pevaju ritualne pesme, koje su neverovatno vibrirale.
Zato ih niko i nije dirao, sve do dolaska, naravno - Rimljana.
Rimljani su hteli da ih porobe, ali su onda uvideli da nikako ne mogu da ih pobede.
Shvatili su da im pesma oduzima snagu, i da čak ni sa 2-3 puta jačim snagama ne mogu da porobe to pleme.
Dovodili su sve više i više vojske, sve dok brojčani odnos nije bio 12:1 za njih.
Tek tada su pesme prestale da imaju pobedničku moć, i oni su počeli da pobeđuju.
Glavni cilj im je bio da pohvataju sve žene, samo da one ne bi više pevale...
Tako su, na žalost, ubili sve žene iz tog plemena, i TAJNA je otišla zajedno sa njima.
Na koji način su one vibrirale to svojim glasovima, kakvo dejstvo je to imalo na ljudski mozak, i zašto je to toliko smetalo svima koji su pokušali da se bore sa tim plemenom, ostaće za nas nepoznato, jer Rimljani su bili -
pa eto, kako da kažem - pravi Rimljani....

plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 18 Nov, 2008 20:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne mislim samo na otkrivanje i aktiviranje nekih slovenskih duhovnih znanja, mada... možda bi bilo zanimljivo da oni koji su dublje zašli u ovu temu ispričaju šta o tome znaju.

Mislio sam na pokušaje duhovnog povezivanja onoga što znamo da se dešavalo Slovenima - sa onim što im-nam se dešava u ovim vremenima.
 Nazad na vrh »
lazicmaja
Gost

Poruka Poslao: 18 Nov, 2008 21:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo ja ću pokušati da dam još jedan argument u prilog ovoj temi. Lično mislim da je Hrišćanstvo kakvim ga crkva predstavlja nanelo mnogo štete čovečanstvu.(Sad kad me Prota pročita) Prvo : zato što ga je navelo da traži Boga negde izvan sebe, negde tamo gore, neki preteći prst. Drugo svojom teorijom greha, prvobitnog greha- pogrešno tumačenog i korišćenog za kontrolu masa, treće: svojim krvavim širenjem. Sloveni nisu bili neznabošci već su primanjem hrišćanstva spašavali žive glave. Danas to kolektivno iskustvo patnje i tragedije duboko porinuto u naše nesvesno kreira naše poglede na svet i život se doživljava kao patnja, jad, čemer i beda, a sve što ne spada u ovaj arhetip, a tu spadaju razne tehnike istočnih religija, gnostičkog hrišćanstva, duhovna iskustva -se doživljavaju kao satanistička učenja, strana i neprijateljska protiv kojih se treba boriti. Shvatanjem da je sve to što se doživljava kao strano i tudje, zapravo veoma slično onom što je itekako bilo tradicionalno naše, mi se oslobadjamo straha usadjenog nam u nesvesno da činimo nešto loše i nešto nesvojstveno nama ( kad kažem Mi mislim na naš kolektiv)
i istovremeno oslobadjamo teškog uticaja iskrivljenog hrišćanstva. Pogledajte samo ovaj zlehudi potez pravoslavne crkve : Stefan Nemanja odseca jezike bogumilima,našim gnosticima, a od strane crkve biva proglašen za sveca. Dakle upoznajmo sebe da bi sebe bolje razumeli i pomogli našoj deci da se oslobode teškog bremena istorije koja se večno vrti u krug. Zavrtimo je u drugom smeru.
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 18 Nov, 2008 23:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Isječci iz knjiga o Anastaziji:

Povijest

Trebali bismo zajednički rekonstruirati svoju povijest ... Tako bismo rehabilitirali svoje praroditelje i sami sebe. (121)
- kultura naših predaka je bila ispunjena ljepotom, veseljem i visokom duhovnošću. (115)

No oni koji su žestoko uništavali kulturu naših praroditelja, ipak je nisu uspjeli izbrisati iz dubine duše i srce čovjeka.
Mi bismo trebali poznavati našu povijest. Trebali bismo je znati i poštovati. No pritom bismo trebali uzeti u obzir da su vedizam, pogansko razdoblje i kršćanstvo samo odsječci u našoj povijesti. Niti jedno od ovih razdoblja ne bismo trebali podcijeniti. Krećući protiv jednoga od njih mi zapravo krećemo sami protiv sebe. Prema kršćanstvu bismo se isto tako trebali odnositi s razumijevanjem i uvažavanjem. Jednako tako i prema drugim vjeroispovjestima. Jedino će se tako svi odsječci u našoj povijesti pokazati kao čvrsto polazište za gradnju prelijepe budućnosti. To se može dogoditi samo ako imamo znanje i razumijevanje, samo u slučaju ako odsječke u svojoj povijesti prihvatimo kao lekcije koje će nam pomoći u gradnji budućnosti. (134-135)

Svećenici

Svećenici su shvatili da si je Anastazija postavila zadatak prenijeti ljude vremenskim odsječkom mračnih sila, što je teoretski moguće. Prijenosom u vremenu mijenja se svijest. Slično se može napraviti s jednim čovjekom. (49)
Anastazijin je djed rekao da je vrhovni svećenik, koji je utjecao na ideologiju na osnovi koje će se oblikovati mišljenje čitavih naroda, odustao od suprostavljnja Anastaziji, no rekao je da će joj se suprotstavljati sustav koji su svećenici tisućljećjima stvarali. Imamo potvrdu da se to doista i dogodilo. (71)
- Ljudi "bioroboti" sami ne znaju da su podčinjeni. U njih je jednostavno usađen davno određen program. Taj program nije predvidio pojavu Anastazije i stoga se tako žestoko suprotstavio. Program je sam sebe doveo do uništenja. (79)
Anastazija, svojom misli kojom je oblikovala budućnost, ne samo da je uzela u obzir protudjelovanje sustava, nego je način na koji će se on suprostaviti promjenila u dobro. (51)
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 19 Nov, 2008 01:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

lazicmaja ::
. Pogledajte samo ovaj zlehudi potez pravoslavne crkve : Stefan Nemanja odseca jezike bogumilima,našim gnosticima, a od strane crkve biva proglašen za sveca.

Ceo predjasnji post ti je sjajan Lazic Majo.
Citam o Stefanu Nemanji sasvim drugim ocima danas nego kada sam bio student pre 15 godina. Bogumili su nase 12. vekovno ishodiste. To su najbolji Balkanci koji su ikada postojali. Najbolji Sloveni. Najbolji ljudi. Najmudriji ljudi. Neka im njihova sudba, bude nasa pouka.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 19 Nov, 2008 18:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

KAD SMO VEC KOD BOGUMILA, EVO MOJ OMILJENI EPITAF:

Epitaf I (1389.god.)

Živjeh, al vodom ne zgasih žeđ,
ni plodovima zemlje ne utolih glad,
jer se glad i žeđ
vraćahu svaki dan u utrobu moju,
kao što se vraćah ja iz polja kući svojoj isti,
al za taj dan drukčiji.

I stalno mišljah na tebe gospode,
i sa molitvom tebi sklapah obnoć oči svoje,
i sa molitvom tebi s jutrom ih otvarah,
kao što se s jutrom otvaraju prozori dveri
doma tvojega i mojega.
I stalno te čekah i nadah ti se stalno,
al ti se ne pojavi, niti mi se obznani.
Samo muk.

I rodi se sumnja u duši mojoj sumnji nesklonoj,
da i ti negde ko ja ovdi,
uzalud ne čekaš spasenje od mene.
I sa tom teškom mišlju legoh pod ovaj biljeg,
i tu misao urezah u tvrdi kamen,
da onaj koji pročita vidi ko će od nas dvojice
prvi dočekat spasenje.
istina
Gost

Poruka Poslao: 19 Nov, 2008 20:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Lazicmaja;
-------------------

isto kao ni što ona jevandjelja o Isusu prihvaćena na Nikejskomsaborunisu autentična i nisu jedina. Ko to lažira istoriju, ko nas to želi kontrolisati, kako nas kontrolišu i zašto skrivaju istine? Ponirući i sebe i duhovno napredujući, otvaraju ti se oči i ti drugačije sagledavaš svet i zapažaš različite stvari. Neko shvati da je dijabetes tipa II izmišljena bolest, da se njeni uzroci kriju i da zvanična medicina ne leči, neko da su religije deo manipulisanja ljudima, neko da su Vede pisali Stari Sloveni i tako otkrivamo različite istine, a sve su deo jedne jedine, jer je Sve - Jedno i jer je prošlost deo sadašnjosti. Eto tako nekako ja to vidim. pozdrav.

Plavi zrak;
---------------------

Još kada bih znao kako mi ovo kopanje po "nepoznanicama srpske istorije" može pomoći u iniciranju preobražavanja okamenjene konzervativne svesti sa kojom se susrećem na svakom koraku u svom okruženju...!

Jer ta svest je "ovde i sada", a Stari Sloveni su "tamo, daleko".

Lazicmaja
---------------------
mi se oslobadjamo straha usadjenog nam u nesvesno da činimo nešto loše i nešto nesvojstveno nama ( kad kažem Mi mislim na naš kolektiv)
i istovremeno oslobadjamo teškog uticaja iskrivljenog hrišćanstva. Pogledajte samo ovaj zlehudi potez pravoslavne crkve : Stefan Nemanja odseca jezike bogumilima,našim gnosticima, a od strane crkve biva proglašen za sveca. Dakle upoznajmo sebe da bi sebe bolje razumeli i pomogli našoj deci da se oslobode teškog bremena istorije koja se večno vrti u krug. Zavrtimo je u drugom smeru.

Plavizrak
---------------------
-Podela na učenja "iz uvoza", i na domaća mi se već ne dopada. Više mi se dopada podela na dobra i loša, istinita i lažna, itd. učenja, nezavisno od nacionalnog porekla.

Lazicmaja;
-------------

Plavi zrače, možda i može pomoći, ako neko uvidi da mnogo toga nije kao što izgleda i da postoje mnoge neoborive istine i dokazi koji mogu da objasne istorijski trenutak u kojem živimo, onda može i da se zapita zašto nas lažu i da analogijom zaključi da ništa nije tako kao što površnom oku izgleda, a kad jednom oseti pritisak da postavi pitanja i krene u potragu za odgovorom, onda valjda postaje i svesniji svega što ga okružuje i što i u njemu samom egzistira u ovde i sada. Drugi odgovor bi mogao biti : Sve je u svezi. Treći : ništa od ovog ne mora da bude tačno. Meni je ova tema zanimljiva i to je to. Pozdrav.

Istina;
----------

Neki od vas su izjavili ... da nekada ne razumiju... šta ili kako ja pišem...

Sva ta zla ... nemaju veze sa Srbinom niti ijednim ljudskim bićem ... sada imamo veze sa tim ... ali to nije naše ...

Svi se slažete da je istina teška ... a i opasna je ...

A znate kada ćete biti sigurni da je otkrivate ... ONOGA momenta kada vas u grlu stegne, pa u stomaku, pa u glavi...

Pa kada vam istog momenta bude muka .. u grlu, u stomaku, u glavi ... kada vam bude muka u debelom crevu.

Onda osjetiš takvu tugu sa mučninom i jecajem ... i samo kažes- o Bože, zar je to moguće ?...

Odgovor o svim tim mukama, lažima, sakrivanju istine i sječi tih jezika, bolesti, vakcine ...leži vam ...
 Nazad na vrh »
lazicmaja
Gost

Poruka Poslao: 19 Nov, 2008 21:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG ::
KAD SMO VEC KOD BOGUMILA, EVO MOJ OMILJENI EPITAF:
.

Dajbože, š'o je ovo lepo, je'l ovo zapis sa stećka?
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 19 Nov, 2008 22:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tako je, a posto ti se svidja evo jos jedan od mojih omiljenih...

Ti koji pročitaš moj kam,
možda si hodio do zvezda
i vratio se,
jer tam i neima ništa, do ponovo ti sam.

Čovek može videti ono što nije video,
čut i ono što nije čuo,
okusiti ono što nije otkusio,
bit tami gde nie bio,
al uvijek i svagdi, samo sebe može najti ili ne najti.

I mnogo od moje ruke na zemlji bi,
Ali od mene nitko ne bi mrtav ni ubit.

Legoh 1094 ljeta, kad bješe suša,
Pa u nebu ne bješe ni jedne suze za me.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 20 Nov, 2008 03:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"I rodi se sumnja u duši mojoj sumnji nesklonoj,
da i ti negde ko ja ovdi,
uzalud ne čekaš spasenje od mene.
I sa tom teškom mišlju legoh pod ovaj biljeg,
i tu misao urezah u tvrdi kamen,
da onaj koji pročita vidi ko će od nas dvojice
prvi dočekat spasenje."

Cuo sam ranije za ove predivne pesme Dajboze. Fascinirala me je posebno ova strofa. Smatram da je to vrhunski domet duhovne poezije. Mracno, ali iz ugla bogumila tako istinito!
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 20 Nov, 2008 03:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"I mnogo od moje ruke na zemlji bi,

Pa u nebu ne bješe ni jedne suze za me"

U to vreme su harali svake godine ratovi izmedju razlicitih vlasetelinskih porodica, Raske i Zete, Raske i Vizantije,
iz ugla bogumila, to su sve bili besmisleni ratovi,
oni su odlazili u planine, u divljinu,
odbijajuci da sluze vojsku,
i bukvalno su terali u p.m. svakog popa, poreznika ili vlastelina
koji bi pokusavao da im nametne svoju volju.

Umreti u 1094. godini, a proziveti zivot tako sto nikog nisi ubio, sto si odbijao da sudelujes u suludim vojnim akcijama, govori o predivnom nivou svesti tog coveka koji je zapisao ove stihove. Njegova svest naravno i dalje postoji. Ako njegova svest i dalje ima u fokusu zbivanja na planeti Zemlji, sigurno je okrenuta nama, njegovim zemljacima sto zive u 21. veku. On je nas prirodni ucitelj i vodic. Budimo zato dobri.
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 20 Nov, 2008 03:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Simpatični Talermane ,

STVARNO SI LEGENDA !!! king Yes king

HI!
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 20 Nov, 2008 03:51 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gde si Caco Smile

Tvoja svest se proteze od Atlantide, preko Sumera, bogumilskih planina pa sve do Izvora i Rtnja, pa sada ti vidi.
 Nazad na vrh »
lazicmaja
Gost

Poruka Poslao: 20 Nov, 2008 11:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG ::
Tako je, a posto ti se svidja evo jos jedan od mojih omiljenih...

Ti koji pročitaš moj kam,
možda si hodio do zvezda
i vratio se,
jer tam i neima ništa, do ponovo ti sam.

Čovek može videti ono što nije video,
čut i ono što nije čuo,
okusiti ono što nije otkusio,
bit tami gde nie bio,
al uvijek i svagdi, samo sebe može najti ili ne najti.

I mnogo od moje ruke na zemlji bi,

Pa u nebu ne bješe ni jedne suze za me.

Ovo su stihovi čisti kao suza, sad zamislite nisu našli mesta ni na jednoj katedri posvećenoj istoriji književnosti ili književnoj kritici, a tamo su Jova Jovanović Zmaj, Milan Rakić, Djura Jakšić .... Čisti maniristi.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SLOVENI - RELIGIJA, ISTORIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 3 od 6

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89667 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40343 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30220 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29267 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42690 11 Maj, 2008 23:06 pm
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11226 11 Apr, 2008 02:22 am
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25559 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)