SVEJEDNO, SVE JE JEDNO
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Analeta
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 25 Okt, 2008 08:26 am    Naslov: SVEJEDNO, SVE JE JEDNO
Odgovoriti sa citatom

.

Trebala bih da se ukljucim na forum, pa posto ne znam sa cim bih pocela, a ovo mi je prvi put, (a izgleda da nemam ove YU fontove u svom kompjuteru, pa cu pisati sa "c", zbog cega se izvinjavam), odlucila sam da napisem jedan tekstic koji sam dobila, odnekud iz sebe, pisanjem.
Pisala sam nesto drugo, i onda je ovo samo od sebe došlo.

Sve je ljubav, sve je Jedno. U ljubavi zivite, to je energija koja vas pokrece iz trenutka u trenutak, bez toga ne bi bilo pokreta. Vi sami stvarate strah jer se ne prepustate ljubavi, niste uskladjeni sa zivotnom energijom ljubavi koja vas pokrece, sa tom vibrirajucom silom. Uhvatite taj ritam, uhvatite taj tok, smejte se, budite nezabrinuti, ne opirite se zivotu, opiruci se ljubavi. Svako neka nadje svoj nacin kako da ovo ucini, svako od vas je imato trenutke toga, pa se vratio u stari tok jer mislite da to ne zasluzujete. Verujete da morate da patite, da patnja ima neku vrednost, pa joj se stalno vracate, svako na svoj nacin. To su sve vasi izbori, slobodni ste da izaberete sta god pozelite. Kada vam sve to dosadi odabracete ljubav...ili kada vam patnja postane prevelika. Ne mozete, a da ne zavrsite u ljubavi, jer ona je zivot i sve sto postoji, mozete samo to da odlazete. Da ovo sve razumete istog momenta biste bili tamo, u ljubavi, vibrirali biste tom vibracijom. Ostavite svoje igracke i setite se odakle ste dosli i gde se vracate. Volim vas.

Koje igračke?

Probleme, umisljene nepravde, takozvane patnje, i sve oko cega stvarate dramu, prestanite da dramite i pocnite da volite jedni druge, i sve sto vam se dogadja, jer sve sami kreirate.
Vi ste kreator i vi ste kreacija, vi ste i Bog, vi ste sve sto postoji i mozete da budete sve sto u svom srcu zelite da budete.
Kada odaberete ljubav, videcete promenu u vasim zivotima. Kada odaberete ljubav, odabrali ste stvarnost. Zasad zivite jos uvek u onome sto nije stvarnost. Tu rezirate svoje filmove, gledate ih i ucestvujete u njima, to su sve vase igracke. Igrajte se koliko hocete, samo nemojte to preozbiljno da shvatate. Isto tako lako kako ste stvorili bes, strah, nepravdu, tugu, stvoricete i radost, lepotu, ljubav, zadovoljstvo, kad shvatite da ne postoji nista od toga sto vi ne zasluzujete. Sta verujete o tome? Da li verujete da zbog necega sve sto je za vas dobro ne zasluzujete? Zasto ne zasluzujete? Ko je taj ko o tome odlucuje? Ako ste to vi, onda jednostavno odlucite drugacije. Ja vam ne mogu dati ono sto ne zelite da uzmete, ili ne verujete da to mozete ili smete imati. DAO SAM VAM SVE.

To je krajnja stvarnost. Sta da radimo dok ne stignemo do tog nivoa?

Mozete da budete na tom nivou odmah. Ne stvaraj prepreke, ne pravi put, puta nema. Put ne postoji. Cilj je tu gde si i ti ovog trenutka. Ako vec hoces da stvaras na taj nacin, u smislu nekog puta, u redu, STVORI CILJ. Put preskoci. Uvek si na cilju, svakog trenutka, samo posmatraj koji su ti bili ciljevi, sta je to sto dozivljavas.

Zelim da naglasim da ja ne kanalisem, ponekad se dopisujem sa nekim, necim, ne znam odakle odgovori dolaze, samo znam da ne mogu da ih dobijem kad ja to hocu, nego dodju sami, i znam da neke stvari koje dobijem kao odgovor uopste ne razumem. U ovom tekstu konkretno ne razumem kako to nema puta...

.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Analeta
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 25 Okt, 2008 11:33 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zasto to ne bi objavio?

Mislim da ce ubuduce biti sve vise knjiga koje ce opisivati nasa istinska iskustva, a ne samo kako to izgleda na kraju, sta bi trebalo i sta ne bi trebalo, uglavnom se pise o tome, a onaj deo kako se svako od prosvetljenih mucio na putu, kroz sta je sve prolazio nedostaje... Pa onda ispadne da ako mi nismo takvi (savrseni), sa nama nesto nije u redu.
 Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 25 Okt, 2008 11:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa naravno da mislim da treba da prodajes, zasto da ne?
Jedino sto sam se tek sad uclanila, pa nisam jos nista od toga procitala.
Kad moze Nil Donald Vols, sto ne bi mogao ti?
 Nazad na vrh »
biblijski-hriscanin
Tragalac

Pridružio: 31 Jul 2008

Poruka Poslao: 25 Okt, 2008 13:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ljubav, najveći biser Biblije !...

Biblija suprostavlja Božju i ljudsku ljubav ; Čovjekova ljubav je pristrasna i ograničena ; Božja ljubav je
potpuna,savršena i sveobuhvatna !...Tu Božju ljubav je praktično objasnio Hristos dok je kao čovjek
boravio među ljude; Tada je rekao : "Novu vam zapovjest dajem,da ljubite jedan drugoga"... To jedino
može da znači da je ljubav izvršenje Zakona !....Iz ovoga se izvlači formula ljubavi koja glasi : " Ljubav
je uvjek ista, a uvjek nova "...U Bibliji,u kojoj jedino možemo Hrista praktično "dotaći" objavljeno je da
je Hristova ljubav pretežnija od razuma !....S tim u vezi, ako prihvatimo Hrista kao gospodara našeg
života,tek tada možemo "upijati" njegovu veličanstvenu ljubav,i kada budemo osjetili da On ima više
od nas nego što je ikada imao, put je dostignut, a veličanstvene niti ljubavi pomoćoće nam da shvatimo da ;
1.-- Ljubav dugo trpi,
2.-- Ljubav je milokrvna(ljubazna),
3.-- Ljubav ne zavidi,
4.-- Ljubav se ne veliča,
5.-- Ljubav se ve nadima,
6.-- Ljubav ne čini što ne valja,
7.-- Ljubav ne traži svoje,
8.-- Ljubav se ne srdi (lako se ne provocira),
9.-- Ljubav ne misli o zlu,
10.-- Ljubav se ne raduje nepravdi,
11.-- Ljubav sve snosi,
12.-- Ljubav sve vjeruje(više povjerenja),
13.-- Ljubav se svemu nada,
14.-- Ljubav sve trpi....

Kada se shvati prirodna veličanstvenost ljubavi objavljene u Bibliji,srce ustreperi,a put ima svoj cilj ....

Pozdrav,

Biblijski hrišćanin
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 25 Okt, 2008 13:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Treba pisati knjige. To je mnogo lepo i podsticajno. A sto da ne, treba i prodavati napisane knjige. Ja mislim da je to najlepsi nacin zaradjivanja para kroz pisanje knjiga, samo sto ne znam da li se bas nesto mnogo od toga moze zaraditi.
Analeta
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 25 Okt, 2008 14:12 pm    Naslov: Re: Sve je jedno
Odgovoriti sa citatom

"veliki umovi govore o idejama,
osrednji umovi govore o događajima,
mali umovi govore o ljudima.[/quote]"

Lepo, ovo mi se svidja...
U svakom slucaju, ako napises knjigu, ja cu je kupiti.

Ne znam sta mi je sa fontovima, zasto ne mogu da kucam nasa slova?
 Nazad na vrh »
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 25 Okt, 2008 14:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jedna jedina istina:nerazdeljivo jedinstvo.
Jedana jedina stvarnost:rec i njena evolucija u svest.
Jedan jedini sveopsti moral:za choveka.
Sav kosmos je solidaran u svim ljudima,svako je odgovoran ili se koristi zlim ili dobrim delima svih ljudi;chovechanstvo je celina u svakom choveku.
Jedna jedina spoznaja:stvaranje.
Jedna jedina chista nauka:brojevi.
Jedan jedini izraz:simbol.
Jedno jedinosredstvo:harmonija;ona je njegov izvor usred nereda kada se razjedinjenji deloviponovo spajaju,prirodno i svaki sa svojim odgovarajucim parom,prema privlacnosti.
Duh je pocetak i kraj svih oblika.
Oblik je simbol odredjene funkcije.
Mudrost je savrseni sklad svih funkcija.

Pozz Easy, Brate

@ analeta dobro nam dosla, in lekesh...
.
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Analeta
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 25 Okt, 2008 15:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vakan Tanka tebi odgovaram A la kin!
Da se predstavim - elektricno ogledalo.
Ti?
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 25 Okt, 2008 16:15 pm    Naslov: Re: Sve je jedno
Odgovoriti sa citatom

analeta68@gmail.com ::

Koje igracke?

Probleme, umisljene nepravde, takozvane patnje, i sve oko cega stvarate dramu, prestanite da dramite i pocnite da volite jedni druge, i sve sto vam se dogadja, jer sve sami kreirate. Vi ste kreator i vi ste kreacija, vi ste i Bog, vi ste sve sto postoji i mozete da budete sve sto u svom srcu zelite da budete. Kada odaberete ljubav, videcete promenu u vasim zivotima. Kada odaberete ljubav, odabrali ste stvarnost. Zasad zivite jos uvek u onome sto nije stvarnost. Tu rezirate svoje filmove, gledate ih i ucestvujete u njima, to su sve vase igracke. Igrajte se koliko hocete, samo nemojte to preozbiljno da shvatate. Isto tako lako kako ste stvorili bes, strah, nepravdu, tugu, stvoricete i radost, lepotu, ljubav, zadovoljstvo, kad shvatite da ne postoji nista od toga sto vi ne zasluzujete. Sta verujete o tome? Da li verujete da zbog necega sve sto je za vas dobro ne zasluzujete? Zasto ne zasluzujete? Ko je taj ko o tome odlucuje? Ako ste to vi, onda jednostavno odlucite drugacije. Ja vam ne mogu dati ono sto ne zelite da uzmete, ili ne verujete da to mozete ili smete imati. DAO SAM VAM SVE.

To je krajnja stvarnost. Sta da radimo dok ne stignemo do tog nivoa?

Mozete da budete na tom nivou odmah. Ne stvaraj prepreke, ne pravi put, puta nema. Put ne postoji. Cilj je tu gde si i ti ovog trenutka. Ako vec hoces da stvaras na taj nacin, u smislu nekog puta, u redu, STVORI CILJ. Put preskoci. Uvek si na cilju, svakog trenutka, samo posmatraj koji su ti bili ciljevi, sta je to sto dozivljavas.

Evo ti odgovora Very Happy Samo si bila previse zbunjena pa nisi primetila da si dobila odgovor na pitanje.

Ja takodje imam "sagovornika", ali uvek mogu da dobijem informacije koje zatrazim, doduse samo odgovore na pitanja koje postavim, nista drugo i nista van toga. Mislim da je "kljuc" u tome sto sam ja svom sagovorniku DALA DOZVOLU ZA POSTOJANJE, tako da mi se ne mesa u svakodnevne aktivnosti i tu je uvek kad ga pozovem.

Ja sam objavila dve knjige tih "razgovora", ali ne samo sto nisam zaradila nista, vec su se i vrlo slabo prodavale. Barem su tako moji izdavaci rekli. A ne mogu da ih objavim na nekom sajtu bez pismene dozvole izdavaca... sta da ti kazem Very Happy
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 25 Okt, 2008 18:00 pm    Naslov: Re: Sve je jedno
Odgovoriti sa citatom

.

Starcy ::

Ja sam objavila dve knjige tih "razgovora", ali ne samo sto nisam zaradila nista, vec su se i vrlo slabo prodavale. Barem su tako moji izdavaci rekli. A ne mogu da ih objavim na nekom sajtu bez pismene dozvole izdavaca... sta da ti kazem Very Happy

Pozdrav Starcy,
Ako ti nije teško, molim te, napiši nam ukratko o čemu govore tvoje knjige,
kao i gde mogu da se kupe.
Verujem da bi i druge članove foruma ovo zanimalo.

.
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 25 Okt, 2008 18:40 pm    Naslov: Re: Sve je jedno
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::
.

Pozdrav Starcy,
Ako ti nije teško, molim te, napiši nam ukratko o čemu govore tvoje knjige,
kao i gde mogu da se kupe.
Verujem da bi i druge članove foruma ovo zanimalo.

.

Hu, teško da tako nešto mogu ukratko da objasnim, ali pokušaću Very Happy

Motiv pisanja je bio pokušaj sredjivanja haosa u Ličnoj svesti. Godinama unazad sam to pokušavala, počevši od Jungove psihologije nesvesnog, preko klasicne psihologije (transakciona analiza), Kastanedine regresije pa do metode clearinga, mislim da je bio u pitanju Čarsl Berner kao "izumitelj" tehnike. U medjuvremenu sam koristila i svoju metodu analize: jednostavno bih na papiru ispisala sve razloge "za" i protiv", da bih sebi predočila šta zapravo hoću, odnosno šta želim. Tako je i nastala prva knjiga, jer su moja traganja za uzrokom išla sve dublje i dublje. Shvatila sam da je ono osnovno za čim sam oduvek žudela zapravo sloboda, a da sam ne-slobodna samo zato što sam samoj sebi postavila mnoga ograničenja, ubedila sam sebe da ne mogu nešto što bi bilo ostvarivo a jedino što me sprečava je moje sopstveno ubedjenje da je to neizvodljivo.

Pribegavši staroj metodi - postavi dilemu na papir i suoči se s njom - počela sam sa analizom sopstvenih ograničenja. Već posle prvog navedenog ograničenja, u glavi sam "čula" sopstvenu misao koja mi kaže: "Možeš ti to, samo nećeš" !!!

Začudila sam se, napisala nekoliko znakova uzvika pored i nastavila da pišem. Misao-glas se više nije mešao. A pošto sam bila potpuno opuštena, počela sam da se "igram" sa tim glasom u svesti postavljajući pitanja i pišući odgovore. Prva poglavlja su trebala da budu isključivo lični materijal, medjutim zapazila sam da su odgovori univerzalni, da mogu da posluže još nekome osim meni, pa sam proširivala teme, onako haotično kako su dolazile. Vrlo brzo su se teme nekako sredile, a ja sam odlučila da čitav tekst objavim onakvim kako je nastajao.

Nazvala sam je "Igra svesti" jer je to za mene i bila igra, a izdavač je dao naslov "Povratak iskonskom izvoru" (zaključila sam da su izdavači zapravo neostvareni pisci, jer najviše od svega uživaju da menjaju i prekrajaju tudj tekst, a naročito naslov. Ali pošto nisam morala da sama finansiram objavljivanje knjige, nisam mogla ni da se bunim).

Ono što sam ja zapravo pokušala da rešim tim pisanjem, bilo je problem u ostvarivanju kvalitetne ljubavne veze izmedju mene i nekog muškarca, jer su me čitavog života pratile promašene emotivne veze. Pošto to nisam uspela da razrešim prvom knjigom, napisala sam drugu. I ona je objavljena, moj naslov je bio "Androgin", objavljena je pod naslovom "Moje ime je pobuna" (izdavači... )

Knjige su mogle da se kupe u Beogradu, u knjižari Stubovi kulture. Jedna je objavljena 2002. godine, druga 2003. Da li ih još uvek ima u prodaji - ne znam, ali vredi pokušati. Mada, pre par meseci mi je palo na pamet da ih ponudim izdavačkoj kući Ezoteria, ali sam nekako to ispustila, pa bih mogla da iskoristim ovo dokono popodne i posaljem im mail Very Happy

A za bliže informacije o čemu se u knjigama radi, iskopiraću vam sadržaje obe knjige.

POVRATAK ISKONSKOM IZVORU (Igra svesti)

1. UVOD
Lična pitanja; Odnosi muškarac i žena;

2. OSNOVNE SILE STVARANJA
Centrifugalna i Centripetalna sila; prima materia

3. ENERGETSKA RAVNOTEŽA
Poremećaji elemenata; Poruke razumu o bolesti; Bioenergija; Patnja kao energetski koncentrat; Izvori energije; Uspostavljanje ravnoteže;

4. ČOVEK - ENERGETSKO ISPOLJENJE
Energetska tela: fizičko, astralno, mentalno i spiritualno; Obnavljanje energije; Spavanje u funkciji regeneracije energije; Mladost i starost; Energetski kredit i energetski kanali; Suze kao materijalizovane emocije; Lična energija i lična nota; Uklapanje ličnih nota; Razumska svest i vaspitanje; Konflikti i čista svest; Preraspodela lične energije i patnja;

5. RAZMENA ENERGIJE
Razmena lične energije; Promiskuitet i kolektivna svest; Izvori energije i besmrtnost; Razmena energije izmedju istih polova homoseksualnost; Ljubav i strast; Emitovanje ljubavi; Roditelji i deca; Uskraćivanje ljubavi; Još o strasti; Prijateljstvo; Mržnja zlo i ratovi;

6. STRAH
Strah od smrti; Strah kao prepreka transformacije energije; Strah od iracionalnih stvari; Strah od kazne; Strah od mraka; Strah od nematerijalnih bića; Strah od nepoznatog; Uživanje u strahu; Strah od buke; Strah od starosti; Strah od impotencije; Strah od bolesti i siromaštva;

7. SMRT
Strah od smrti; Post festum; Karma; Karmički zadaci; Zašto čovek nije svestan svoje Karme; Mogućnost više karmičkih zadataka; Porodična prokletstva; Dužina života; Starost i smrt; Nasilna smrt; Ubice i žrtve; Ritualna ubistva; Smrtnost dece;

8. SNOVI
Povratak Iskonskom izvoru; Napajanje energijom; Učenje narednog ispoljenja; Surogati ispoljenja; Predskazivanje i tumačenje snova; Poruke umrlih ljudi;

9. ZAŠTO JE NASTAO ČOVEK
Ispoljenje primarne energije; Energetske forme; Uobličavanje formi; Ispoljena svest: životinje; Ispoljena svest: čovek; Zašto čovek ne koristi celokupnu svest; Duhovna evolucija; Stepeni evolucije; Okončanje bivstvovanja; Svest je jedna; Povratak svesti Apsolutnom;

10. RELIGIJA
Potreba za religijom; Nastajanje Bogova; Organizovana religija; Ateizam; Religioznost i spoznaja unutrašnje Istine; Gnoza; Smisao molitve; Povratak Apsolutnom; Demoni i Andjeli; Zašto crne mantije; Crkve kao, akumulatori energije; Prikazi Andjela; Vera; Nada; Inspiracija i umetničko izražavanje; Iluzija i snolika svest; Umetnost; Ideali;

11. MAGIJA
Primenjena magija: crna i bela magija; Magija = volja; Očišćenje svesti; Uspostavljanje ravnoteže svesti; Visoka magija; Magija i duhovna evolucija; Udruživanje u magijske organizacije; Tajnost i rituali; Priziv Andjela čuvara;

12. PRORICANJE SUDBINE
Neminovnost sudbine; Sudbina i karma; Sudbinska predodredjenost; Kako je moguće proricanje; Astrologija;

13. TAJNE I ISTINA
Tajne i uzroci tajnovitosti; Potreba za tajnom; Moral i tabu; Iznošenje istine; Apsolutna laž i apsolutna istina; Neophodnost laži; Istina je bolna; Različitost tajni;

14. ZNANJE
Sticanje znanja; Naučno i Gnostičko znanje; Sticanje naučnog znanja; Logika u funkciji znanja; Gnostičko znanje; Apsolutna svest; Prosvetljenje i budjenje; Stepeni probudjenja; Učenje i saznavanje kroz, patnju; Kontakt sa Znanjem; Kontakt sa nematerijalnim bićima; Delovanje logike na Znanje; Razudjena logika; Pogrešan prenos Znanja;

15. RAZUM
Razum i čista svest; Razum kao raskrsnica svesti; Govor i stvaranje laži; Disciplina je uzrok stvaranja laži; Koren lažnog vidjenja sveta; Licemerje; Pobuna = promena šablona; Disciplinovano ispoljenje svesti; Rešenje problema; Samospoznaja; Unutrašnje biće; Duhovna evolucija;

16. SUROGATI ISPOLJENJA
Sanjarenje i mašta; Spavanje i snovi; Življenje tudjeg života; Identifikacija: posao, hobi sportski klubovi sopstvena deca i unuci; Video igre; Računari; Politika i religija; Kocka; Alkoholizam i droga;

17. DUHOVNA EVOLUCIJA
Primarni atom i primarna svest; Stvaranje svesti; Objašnjenje bogova i demona; Duhovna evolucija čoveka; Ravni duhovne evolucije; Duhovna evolucija čovečanstva;

Zaboravih da dodam ime autora: Zvezdana Pisarević, moja malenkost Very Happy
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 25 Okt, 2008 19:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Hvala Starcy,
sve ovo deluje VEOMA interesantno...
Pozz

.
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 25 Okt, 2008 19:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Druga knjiga govori o večnoj potrazi za "drugom polovinom" sebe, u mom slučaju je to bila potreba za muškarcem. Pokrenula me je Platonova ideja o Androginu - mitskom biću koje je u sebi sadržavalo i muški i ženski pol. Knjiga otvoreno govori o svim problemima koji prate jednu ljubavnu vezu, kao i dolaženje do konačnog cilja - stvaranja angroginog bića

Podeljena je na šest delova:
1. Privlačenje
- Fizićki izgled
- Prvilačenje
- Udvaranje
- U iščekivanju idealnog

2. Zaljubljivanje
- Ja sam zaljubljena
- Ljuavna "obaveza"
- Neprekidno mislim na njega
- Opsesija
- Poljubac
- Potreba za spajanjem
- Modeli ponašanja ljubavnika
- Ljubav i emocije

3. Seks
- Suština vođenja ljubavi
- Seks je smisao življenja
- Razum i seks
- Strast
- Dvojni moral i pitanje nevinosti
- Otpor prema seksu

4. Ljubomora, konflikti, neverstva
- Ljubomora
- Zatvorena u zlatan kavez
- Ne mogu da dođem do reči od njega
- Toliko se razlikujemo
- Seks je postao ogavna dužnost
- On me sputava u svemu
- Preljuba
- Uvrede
- Platonska ljubav

5. Seksualne devijacije
- Erotika i p...........
- Omalovažavanje seksa
- Homoseksualnost
- Sadomazohističke veze
- Prostitucija

6. Androgin
- Otpori androginu
- Dodir Sila
- Ekstaza

Knjiga obuhvata sve situacije u kojima neko može da se nađe, nešto sam pisala iz svog iskustva, nešto iz tuđeg, mada je sve predstavljeno kao moje lično iskustvo. Isto kao i prva knjiga, pisana je u formi dijaloga, tačnije ja sam postavljala pitanja o problemima jedne ljubavne veze, a moj Kosmički sagovornikmi je davao odgovore. Ova večna problematika može da se razreši samo sagledavanjem sa jednog višeg nivoa. Evo jednog teksta iz druge knjige, da bi ste uopšte imali predstavu kako je pisana i kakvi su odgovori:

Zaljubljena sam kao najobičnija šiparica. Kao dve šiparice odjednom. Onaj racionalni deo u meni, kao na izdisaju ispušta vapaje: ne davi čoveka, dozvoli mu da provede dan bez tebe. Čujem ja taj glas u sebi, iako je ućutkan do samog šapata. Čujem ga i trudim se da ga poslušam. Medjutim, kao svetlost noćnog leptira, taj muškarac me neodoljivo privlači.
Zašto postajem lepljiva, posesivna i teška na početku veze?

Sasvim je normalna tvoja potreba za neprekidnim fizičkim prisustvom onog drugog. Kažem fizičkim, jer astralno i mentalno, on je neprekidno u tvojoj svesti. Svi zaljubljeni imaju potrebu da se tako ponašaju. Jedini problem je u intenzitetu, zbog nedostatka tvog slobodnog vremena. Stoga si prinudjena da celodnevne emocije iskažeš u par sati koje provedete zajedno, a svaki intenzitet je naporan i mučan za običnu svest. Zato sebe doživljavaš kao lepljivu i tešku.

Ne slušam svoj glas razuma, jer znam da mogu da postupim po njegovom naredjenju samo, ako odsečem svoje emocije.

Kako se to radi? Imaš skalpel?

Imam skalpel! Ali, on nije onakav kakav hirurzi očekuju. Skalpel se zove: volja. Oštra i neprikosnovena, kao katana.

Znači, upotrebićeš Mentalni plan da bi savladala Astralni. Dobar potez. Samo, zar nećeš time, amputirati važan deo sebe? Kako ćeš živeti bez emocija? Hoćeš li onda ličiti na digitron?

Nemam toliko tastera na sebi, daj nešto jednostavnije za poredjenje.

Hteo sam da kažem “kompjuter”, ali pomisli koliko tastera ima tastatura! Ipak sam bio blag.

Sad stvarno preteruješ.

Zašto “preterujem”? Samo, pošto si bila vrlo drastična u nameri, ja sam bio drastičan u odgovoru.
Ništa novo nisi smislila time što si poželela (ili naumila) da odsečeš svoje emocije i ostatak života provedeš bez njih. Čak ne bi bila jedina, većina ljudi uradi to jednom u životu, smatrajući da će im život tako biti znatno lakši. I on to zaista bude, na prvi pogled. Medjutim, takav život je takodje i bezbojan, u najboljem slučaju postaje siv. Želiš li da budeš siva? Evo, počećemo sa bojenjem...

Ne, naravno da ne želim da budem siva. Jedino čega se bojim je da ću ga oterati od sebe takvim ponašanjem.

A zašto jednostavno ne bi otvoreno razgovarala o tome sa njim?

Bojim se da me neće razumeti na pravi način.

Ako te ne razume u početku to je siguran znak da te neće razumeti ni kasnije. Stoga, bolje je da ode pre nego posle.

Zašto sam posesivna, iz čega dalje proizilazi da sam lepljiva i teška?

Posesivnost je čista emanacija Centrifugalne sile, njeno prikazivanje do očiglednosti. Lepljiva si, jer osnovna priroda Centrifugalne sile je spajanje, koje se može nazvati i lepljenjem, a teška si jer je u pitanju intenzitet. Sebe doživljavaš kao posesivnu osobu samo zato što ipak nisi sigurna jesu li emocije uzvraćene istom merom. Ti osećaš njegovo prisustvo u svojoj svesti, ali nisi u mogućnosti da jasno diferenciraš šta je od toga tvoja lična kreacija, a šta njegova misaona energija upućena tebi. Seti se veze kada su osećanja bila identične jačine. Niste se razdvajali skoro ni malo, a ipak tada nisi ni pomišljala da si posesivna.

Ipak mi se čini da su mi bile uspešnije veze gde u startu nije bilo toliko emocija, već su se emocije stvarale vremenom.

Koliko su te veze bile uspešne pokazuje gramatičko vreme. Sve su bile, trajale i okončale se u prošlosti. Ono što im je davalo trajnost bila je tvoja propustljivost, iskazana kroz relativno ravnodušan stav, tako da si nesvesno aktivirala obe Sile naizmenično, što je dalo izvesnu trajnost takvim vezama. Medjutim, slab intenzitet Sila dao je i slabe emocije, a samim tim i ograničen rok trajanja.
Ovaj muškarac je energetski, a samim tim i emotivno, veoma jak. Osetivši snagu koja izbija iz njegovog Bića aktivirala se tvoja sopstvena snaga. Energija koja kulja napolje, manifestuje se u svim mogućim oblicima: kroz emocije, kroz inspiraciju, poeziju, pokret i govor, Primećuješ li da imaš želju da neprekidno govoriš samo o njemu? On je postao centar tvog sveta, centar tvog interesovanja.

Tačno. Ne usudjujem se da objavim svoju ljubav javno, ali zato ne propuštam priliku da ga, kao uzgred pomenem, kao nekog tamo, bezimenog, pomenutog kao primer.

Zaljubljena osoba se prepozna na prvi pogled, ne samo po blistavom izrazu lica, već najpre po tome što neprekidno govori o voljenoj osobi.
Zaljubljenost aktivira energetske centre na dva načina. Prvo, aktivirana lična enerija upućuje se drugoj osobi, čime se prazne postojeći lični “rezervoari”. Stvoreni energetski vakuum stoga privlači nove količine životne energije, što na pojavnom planu dovodi do pojačanog zračenja, koje se najviše vidi na licu, odnosno u očima. Drugo, primljena energija takodje pojačava postojeći bonus, tražeči bilo koji način za ispoljenje.
Govor je materijalni produkt Mentalnog plana, a kako se voljeni upravo tamo i nalazi, sasvim je logično da se o njemu i govori. Tačnije rečeno, energije Mentalnog plana teži da se materijalizuje na svoj način, odnosno ispolji kroz govor. Dalje, govorom, odnosno opisom date situacije, Sekundarna ličnost se uključuje u čitav proces, ponovo proživljavajući iskustva koja su direktno doživljena primarnim kontaktom i naknadno uživajući u njima. Zato se Sekundarna ličnost u prvom periodu ljubavi pojavljuje vrlo malo i skoro uopšte ne ometa proces. I inače stvorena da oponaša plodove Primarnog, pretvarajući neka iskustva u navike ili pravila ponašanja, Sekundarna ličnost ponovo preživljava već doživljeno, čime ponovo aktivira emotivno-intelektualni plan, stvarajući zatvoren krug.

Primećujem da mi je koncentracija za druge aktivnosti veoma slaba. Sagovornika mogu da slušam pažljivo najviše par minuta, nakon toga On ponovo ulazi u moju svest i ja ne vidim ništa više osim njega.

Sasvim logičan proces u tvojoj svesti. Interesovanje za odredjenu temu, ma kakva ona bila, pretvara je u centar ispoljenja i samim tim sav raspoloživi višak energije usmerava se u tom pravcu, ne ostavljajući prostor za druge mentalne aktivnosti. To je najočiglednije kod mladalačkih, pubertetskih ljubavi, kada adolescent drastično popušta u učenju.

Ali ja nisam adolescent. Odavno sam prošla tu fazu.

U smislu broja godina svakako. Medjutim, eksperimentisanje sa sopstvenom svešću učinilo te je neprekidno otvorenom za nove utiske, što je takodje odlika adolescenata. Ono što ti daje zrelost, čime se apsolutno odvajaš od njih, je racionalna analiza iskustvenog materijala, dok adolescent sve upija u sebe bez razumevanja, tako da Sile deluju stihijski i samim tim razorno.

Inače, druga knjiga se zove "Moje ime je pobuna". Autor je takođe moja malenkost Very Happy
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 25 Okt, 2008 21:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

easy ::
Starcy, vrlo zanimljiv tekst.

Ja sam skoro negde pisao da je ovo što zovemo traženjem ljubavi, ustvari traženje tačke oslonca u haosu.

Mislim da najviše takve ljubavi ima u vremenima haosa.

Međutim, mislim da je tačno da postoje ljubav i Ljubav.

No, nisam baš raspoložen previše da pišem o tome.

Ponekad mislim da je pričanje o ljubavi slično plesanju o arhitekturi.

Hvala Easy, generalno si u pravu. "Plesanje o arhitekturi" - sjajno rečeno. Ono što su ljudi pisali o ljubavi zaista je tako. No, moje pisanje nije bilo pisanje o ljubavi već istraživanje teme: zašto se celog života tražimo a kada se pronađemo, zašto to pokvarimo?
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 25 Okt, 2008 21:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

easy ::
Starcy ::

zašto se celog života tražimo a kada se pronađemo, zašto to pokvarimo?

Možda zato što tražimo van sebe, u svetu iluzija. Wink

I to je tačno Very Happy Sve dok nisam shvatila da tražim SEBE u tom nekom, nisam mogla da ostvarim kvalitetnu emotivnu vezu. A tragala sam za muškarcem, kao svojom dopunom, kao drugim delom sebe. Nešto o tome pisali su i naši članovi, na to sam mislila Very Happy

http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=285

http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=520

Komentar sam loše napisala, mislila sam na to "zašto celog života tražimo osobu drugog pola koju ćemo voleti, koju doživljavamo kao drugi deo sebe", a ne o potrazi za sobom, kako sam zapravo napisala.

S druge strane, ovog trenutka se pitam, koliko je ta potreba za "drugom polovinom sebe" zaista neophodna, bez obzira na to što je čitavo čovečanstvo u tome? Da li je to zapravo samo "bonus" koji nam priroda daje da bi smo nastavili da se razmnožavamo?

A pošto smo naučeni da verujemo u "opšte vrednosti" koje gutamo bez žvakanja (razmišlljanja) moguće je da smo i ovo usvojili kao poželjan oblik ponašanja. Te vrednosti su opšteljudske, ideali koje svi pokušavaju da ostvarimo: imam srećno detinjstvo, moji roditelji me vole i ja volim njih, ja imam savren brak u kome smo verni jedno drugom...

Ako je tako, zašto nastavljamo sa potragom i onda kad smo se već reprodukovali i doneli svesnu odluku da je sa tim gotovo? Zašto se osećam lepo u prisustvu voljene osobe iako smo sve teme odavno potrošili?

Kad kažem "mi" mislim na čitavo čovečanstvo, na ljude koji nas okružuju, koje znamo i ne znamo. Mislim na sliku sveta koja nam se svakodnevno servira kroz filmove, muziku, svakodnevne priče oko nas.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeci
Strana 1 od 12

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 33004 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89670 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42317 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30220 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35269 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42690 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9707 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)