FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
adminfob
Admin foruma OBJAVE

Pridružio: 05 Jan 2008

Poruka Poslao: 06 Jan, 2008 06:29 am    Naslov: FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje
Odgovoriti sa citatom

.
FONTANA MLADOSTI
Tibetanske vežbe za podmlađivanje

Link

Cela knjiga je objavljena na našem sajtu u okviru sekcije ZDRAVLJE i možete je pogledati na adresi http://www.objave.com/sadrzaj.php?na=tibetanci&r=0

Dugo čuvane tajne tibetanskih lama o podmlađivanju praktikovanjem posebnih telesno-energetskih vežbi. U knjizi je objašnjeno pet jednostavnih tehnika kojima se vrlo brzo postižu zapanjujući rezultati u pogledu zdravlja i mladalačkog izgleda. Tibetanske vežbe pomažu čoveku da uz pomoć snage sopstvenog duha usmeri svoje telo u pravcu kontrole kondicije, a samim tim i ka procesu podmlađivanja. Vežbe možete pogledati na našoj adresi:
http://www.objave.com/poglavlje.php?na=tibetanci&gl=003&r=0

Ali tu je i šesta vežba - koja u suštini predstavlja pravi izvor mladosti i predstavlja transformaciju i preusmeravanje seksualne energije prema ostalim čakrama. Medjutim samo mali broj ljudi je zaista spreman da upražnjava i taj šesti ritual... Više detalja o šestoj vežbi možete pročitati na adresi http://www.objave.com/poglavlje.php?na=tibetanci&gl=006&r=0

.

Poslednji put izmenio adminfob dana 02 Feb, 2008 07:08 am, izmenio ukupno 3 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Vader
Na duhovnom putu

Pridružio: 10 Feb 2008

Poruka Poslao: 12 Feb, 2008 11:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da li je neko radio ove tehnike? Kakva su iskustva?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
jagoda

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 12 Feb, 2008 23:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Tibetanci" nisu šala. Izgledaju to jako jednostavne vježbe ali ako hočeš zaista pristupiti, moraš biti krajnije discipliniran i u potpunosti promjeniti način života, pogotovo za nas, koji satima buljimo u računalo. Grozno rečeno ali mislim, da nas ima većina takvih. Kada bi bila dovoljno samo prva i šesta vježba, to bi bilo SUPER. Embarassed Surprised Laughing
Jagoda
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa MSN Messenger
Vader
Na duhovnom putu

Pridružio: 10 Feb 2008

Poruka Poslao: 12 Feb, 2008 23:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, vježbe nisu jednostavne kada se rade u većem broju. Ako se ne varam počinje sa 3 pa onda ide 5,7,9...21 ili 23. Prva je najlakša, druga nije baš naivna ako se radi u većem broju, a ni ostale. Šestu nisam radio. Knjigu čak nisam ni pročitao do kraja Smile
 Nazad na vrh »
integral_path
Na duhovnom putu

Pridružio: 11 Okt 2008

Poruka Poslao: 13 Okt, 2008 07:34 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Istrazujuci razne tehnike na svom duhovnom putu naisla sam naravno i na Tibetance, koje mi je toplo preporucio poznanik sa Hatha yoge. Procitala sam celu knjigu upravo ovu kojom je zapoceta tema, a svoje iskustvo sam uokvirila na mom blogu u tekstu, Pet Tibetanaca, koji vam savetujem da procitate ako vas ova tema zanima. Radim ih manje ili vise redovno vec dve godine, to kazem zato , sto se bavim i drugim tehnikama, te u zavisnosti od toga sto intuitivno osetim taj dan i upraznjavam. Onaj ko je u svemu tome shvatice sta zelim reci. Tibetanci su odlicni za pokretanje i podizanje energije, pogotovo u ovom ludom i brzom vremenu kada se zahteva od nas da budemo na vise mesta pripravni u isto vreme. Pripremaju telo za vece poduhvate, odrzavaju imunitet na zavidnom nivou i naravno regenerisu odnosno podmladjuju organizam. Ne oduzimaju previse vremena, odlicna su zamena za upraznjavanje yoge, jer tih pet vezbi obuhvataju pokretanje i aktiviranje svih misica i zaokruzuju energetski tok u nasem telu. Trenutno sam kod trinaest ponavljanje svake od pet vezbi...Probajte, necete se pokajati...U zdravom telu, zdrav duh... Very Happy

http://integral_path.bloger.hr/
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vlamih

Pridružio: 15 Sep 2008

Poruka Poslao: 22 Okt, 2008 12:06 pm    Naslov: Pet tibetanaca
Odgovoriti sa citatom

Su savršene vežbe za novu energiju.Od kada sam pročitala knjigu na sajtu, počela sam odmah da ih radim i mogu reći da su čudotvorne.Radimo ih ,ja , moja majka, koja ima 64 godine i moj muž.Ne propuštamo ni jedan dan.Pored svojih redovnih fizičkih aktivnosti tri puta nedeljno, svaki dan radim i tibetance.Posle prve nedelje od tri ponavljanja svake vežbe, osetila sam njihovu blagodet.I ako sam u dobroj fizičkoj kondiciji, pridržavala sam se redosleda, što i zbog toga ,da bi moja majka mogla da napreduje zajedno sa nama.Moram reći da kod ovih vežbi vredi samo STRPLJENJE.Jer kad radite postepeno dođete do neke brojke ponavljanja koje lako izvodite, napr. mi smo kod 11 ponavljanja i sa lakoćom ih izvodimo.Kad osetimo da lako radimo te vežbe i da posle njih nismo umorni, pređemo na više ponavljanja.Posebno je bitno da dišete kako je naznačeno u knjizi i da se između vežbi odmarate, takođe na način koji je dat u upustvu.Moram priznati da i ako izgledaju lako i samo ih je pet da ni malo u početku nisu jednostavne.Morate voditi računa o razgibanosti i raditi sve polako.U početku treba više vremena za izvođenje, a kako vreme odmiče radićete ih sve lakše i sve brže.Takođe,prva vežba, okretanje je dosta teška, odnosno teško se podnosi.Kad počnete sa tri ponavljanja i nije strašno, ali kako povećavate broj, može vam biti muka, meni je znalo i sutra dan biti muka u početku.Mi smo našli srednje rešenje, tako što smo znali da radimo napr. 7 okretanja a po 9 ponavljanja ostalih vežbi.Hoću reći da nam to "kaskanje" nije oduzelo ni malo blagodeti koje ove vežbe donose.Zašto kažem čudotvorne.Prvo ja sam imala problema sa hormonima i nisam htela da uzimama veštačke hormone za smanjenje svih neprijatnih pojava koje idu uz hormonski poremećaj.Jedna od njih su i tkz.valunge ili ti znojenje na koje ne možete da utičete.Posle nedelju dana su se ti napadi kako ih ja zovem smanjili a posle četiri nedelje skoro skroz nestali, kažem skoro jer su tako malog inteziteta da ih u odnosu na one pre i ne primećujem.Drugo, moja majka je toliko sredila svoj pritisak da nije mogla da veruje, a kako ih je radila uveče ni jednu noć nije ustajala da se dopinguje terapijom, nego je spavala kao jagnje.Morala je da ide kod lekara da joj smanji dozu lekova za pritisak.Treće i najvažnije, kad ih radite redovno vaš duh napreduje , pa čak i oni koji su skeptični po svim pitanjima koje sam pročitala na ovom forumu, kao što je moj muž, priznaju da se osećaju, jače raspoloženije i mirnije.Prosto imamo neku zajedničku energiju koja nas vezuje i kada ih radimo a i posle njih, i odnosi između nas su se popravili na mnogo bolje od kada ih upražnjavamo.Od srca ih svima preporučujem.

Još bih htela da se zahvalim svim divnim ljudima sa ovog sajta, foruma, Vesni, Jasni, Vakan Tanki, Protomajstoru,.......svima koliko vas ima HVALA što postojite, moj se život preobrazio u najlepši mogući oblik od kada sam sa vama. HVALA!
Vlamih.
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 22 Okt, 2008 17:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vlamih,

Dobro došla na forum!

I hvala tebi na lepim rečima.

Prica
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 22 Okt, 2008 21:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Pozdrav Vlamih.
pridružujem se Protinoj dobrodošlici , I HVALA ZA POHVALE !

Welcome

.
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 23 Okt, 2008 18:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobrodosla Sestrice nasam draga...Plavi Orao uvek ima Viziju,samo je sledi...ponela si puno znanja i darova iz proslosti koje ces brzo osvestiti...vidimo se uskoro kod Vesne na kafi... Wink
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
vlamih

Pridružio: 15 Sep 2008

Poruka Poslao: 23 Okt, 2008 20:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svi ste divni i stvarno vas za kratko vreme osećam kao svoju porodicu, duhovnu porodicu.Hvala Vakan Tanka na svom vremenu koje si mi posvetio,na rečima ohrabrenja i topline.Jedva čekam tu kafu sa tobom i Vesnom.
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 11 Dec, 2008 19:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E, lako je kod Vesne na kafu, ajde samnom na Rtanj
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 12 Dec, 2008 19:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

I ja radim 5 Tibetanaca jednom dnevno, i to sa ovim zgodnim trenerom , he,he ...

http://www.youtube.com/watch?v=APzA1W68y1E&feature=PlayList&p=31D1F07E7720565F&index=51

A evo i jedne veoma interesantne kanalisane poruke, na istu temu -

IZVOR VEČNE MLADOSTI I BESMRTNOSTI-
( Tajna sedam ključeva )

( Adama sa Lemurije- kroz Aureliu Louise Jones )

Adama, molim te, pričaj nam o Izvoru vječne mladosti i besmrtnosti.
Želiš li reći da se to kreira našim mislima i namjerama?

Naravno, ali to je samo jedan aspekt toga. Ako iskreno želite postići taj nivo savršenstva i stanja svijesti tada to morate prvenstveno željeti svim srcem, umom i dušom.
To je vaš PRVI ključ. Neprestano, svakoga dana, vi također morate učvršćivati i obnavljati vaše namjere da postignete taj nivo savršenstva i upotrebljavati sve vaše duhovne sposobnosti sve dok ne postignete vaše ciljeve.

Ustrajnost je vaš DRUGI ključ. Pokušaji «malo hoću, malo neću», neće nikada donijeti mnogo rezultata. Održavanje neprekidne ustrajnosti u vašim namjerama i htijenju da učinite ono što je potrebno kako bi postigli željeno stanje, ne može biti dovoljno naglašeno.

Izvor mladosti i pomlađivanja koji tražite leži oduvijek unutar vas. On je tu i čeka da se probudite i postanete svjesni njegove prisutnosti. Ključevi s kojima ga možete otkriti nisu nikada držani u tajnosti. Zapravo, oni su poznati oduvijek ali vi ste ih ignorirali. Eonima vremena bili ste više zainteresirani pronaći vanjski izvor, neku «brzu injekciju» koja bi trebala zamjeniti vašu istinsku duhovnu promjenu.
Ovo je vaš TREĆI ključ. Pitam vas sada:» Jesu li ovi vanjski izvori djelovali na vas, dragi prijatelji? Jeste li uspjeli u vašem društvu eliminirati starenje, bolesti i smrt? Ili samo gradite sve više staračkih domova, bolnica i medicinskih klinika?»

Vrlo rijetko do sada među vama ljudima na površini Zemlje, neka osoba bi poželjela upotrijebiti ključeve promjene do te mjere da bi joj to donijelo potpunu DNA promjenu i besmrtnost. Ipak, tijekom tisućljeća bilo je nekoliko izuzetaka.
Vaša DNA također je ključ do vašeg izvora mladosti i trajne vitalnosti, ČETVRTI ključ. Ona se razvija onom brzinom kojom vi razvijate vašu svijest i povećavate količinu ljubavi u vama. Vaše je tijelo samo ogledalo vaše svijesti. Kako se svijest razvija, tijelo će početi odražavati taj novi nivo svijesti koji ste postigli. Izvor mladosti bio je oduvijek tu, unutar vas, ali vi morate razviti vašu svijest kako biste ga mogli aktivirati.

Vaše misli, riječi i osjećaji čine PETI ključ. Kakva je kvaliteta unutarnjeg dijaloga koji se svakog trenutka odvija unutar vas? Odražava li on vaše stvarne težnje? Nakon što uradite nekoliko minuta afirmacija svakoga dana, kakve misli zaokupljaju vaš um u preostalom dijelu dana? Koliko dobro promatrate vaše misli, osjećaje i riječi koje izgovarate sebi i drugima? Što osjećate prema sebi i svom tijelu?

Jednom kada u svojoj svijesti razvijete ideju BESMRTNOSTI, otkrit ćete kako se ona ostvaruje lagano i bez napora. Otkrit ćete da vas godine čine samo mudrijima, zrelijima i jačima. Da, i mi (Lemurijanci) postajemo stariji u dobi, ali to činimo sa zahvalnošću, plemenitošću i dostojanstvom, poput majstora. To je i vaša sudbina, da dosegnete tu razinu majstorstva. Održavajte vašu tjelesnu hrabrost, živahnost i snagu koristeći sva sredstva koja poznajete. Otkrit ćete da koliko god činite, uvijek ćete biti sposobni učiniti još više. Ne dozvolite da vas vaša dob ili ono što drugi ljudi govore ograničava. Vi ste Neograničena bića, koja su samo zaboravila to.

Izvor mladosti koji tražite je stanje bivanja, ne toliko stanje činjenja. Da biste aktivirali taj čarobni izvor najprije se morate sjediniti s njim, a onda postati taj izvor.
To je vaš ŠESTI ključ; i najvažniji do sad. Istinski izvor mladosti je izvor Čiste Svjetlosti, sredstvo pete dimenzije. U namjeri da ga aktivirate u sebi, vi morate povećati svjetlo u svim stanicama vašeg fizičkog tijela, te u ostalim, suptilnijim tijelima. Morate očistiti vaše emocionalno tijelo od vaših negativnih ljudskih emocija; morate promatrati vaše misli i početi razmišljati poput majstora. Ako niste sigurni kako bi majstor razmišljao u nekoj situaciji, uđite u meditaciju i postavite to pitanje. Što bi majstor učinio, kako bi sagledao tu situaciju i kakvu bi akciju poduzeo? Kakav je osjećaj biti majstor božanskog izražaja, poput naše braće i sestara u Telosu? Vaše srce zna sve odgovore i znalo ih je oduvijek. Vi mu se samo trebate obratiti i naučiti se uskladiti sa mudrošću unutar njega.

Počnite razmišljati o vašim tjelima kao o «čarobnima», vidite ih kao svestrane strojeve koji su ikada stvoreni i mogu učiniti sve što poželite, bez muke ili ograničenja. Ona se mogu čak i teleportirati na bilo koje mjesto u svemiru, gotovo brzinom svjetlosti kada jednom postignete tu razinu svijesti. Na vama je da promjenite percepciju o vašim tijelima koju ste imali tako dugo i naučite kako iskoristiti u potpunosti fizičke mogućnosti s kojima su ona nadarena.
Počnite živjeti vašu novu istinu i rezultati koje tražite će uslijediti. Drugačije ne može biti.
Ovo je SEDMI ključ. S obzirom na iznijeto, izvor mladosti je stvaran. On se nalazi u vašem umu i srcu. Bit ćete ugodno iznenađeni kad otkrijete kako je lagano održavati vaš mladenački izgled.

www.lemurianconnection.com

Poslednji izmenio Vesna dana 15 Maj, 2010 15:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Mirko
Gost

Poruka Poslao: 12 Mar, 2009 11:06 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo jos jedne teme koja je nepravedno zapostavljena a zapoceta je jos 6. januara 2008.g.. Primena tibetanaca je za svaku preporuku posto harmonizuje rad svih cakri i ima uticaja na celokupno psiho-fizicko stanje coveka. Posto je adresa koju je Vesna postavila nedostupna evo jedne koja u najkracem prikazuje prakticnu primenu 5 Tibetanaca:

http://www.youtube.com/watch?v=APzA1W68y1E
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 12 Mar, 2009 16:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A ja juče gledam u knjigu Fontana Mladosti i stavljam je na sto,
i pitam se kada ću da počnem već jednom sa vežbama?
A kada ću ako neću sada?
Nego prežderao sam se, radiću od večeras, časna pionirska Very Happy

Mirko hvala, dao si mi znak da je vreme da počnem sa Tibetancima.
 Nazad na vrh »
Mirko
Gost

Poruka Poslao: 12 Mar, 2009 18:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bolje ih je raditi ujutru posle budjenja a pre dorucka ko moze.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka SVA VAŠA PITANJA ZA ADMIN-a I UREDNIKE 899 Dušan 287556 03 Sep, 2011 15:36 pm
Starcy Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 241875 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŠAUMBRA SIMPTOMI 73 Vakan Tanka 44594 13 Jul, 2011 00:09 am
one Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1702538 08 Nov, 2010 01:48 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19850 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka INDIJANSKI ETIČKI KODEKS 9 Vesna 7601 26 Jun, 2009 14:53 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Manje teoretisanja, a više prakse... 19 talerman 10977 18 Jun, 2009 20:15 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)