ZNANJE NA DAR, onome ko hoće da zna.
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 14:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

veda ::
Pozdrav od srca svima.Nova sam na forumu, pa možda nisam baš izabrala adekvatnu temu za ono što želim da napišem, ali nekako mi se čini najsrodnijom mojim mislima.
Naime, želela bih da pričamo o svim znanjima koji definišu pojavu bolesti kod čoveka.Ima mnogo gledišta, možda ne bi bilo loše da ih iznesemo.
Na putu duhovnosti, mnogo sam toga pročitala, ali moj stav je da sve bolesti od kojih od rodjenja patimo, su proizvod postupaka koje smo ulčinili u prethodnim vremenim.Svaka akcija ima svoju reakciju i ni jedna akcija ne ostaje nenagradjena na prikladan način.U knjizi "Karme i bolesti", Svami Šivanande, postoji spisak bolesti koje su posledica odredjenih aktivnosti u životu.Recimo, ko je ponosan na svoju fizičku snagu u tlačenju i tuči sa drugima, u sledećem životu će patiti od epilepsije, ko je tvrdica i zajmodavac, ko upropaštava, osiromašuje i dovodi svoje dužnike do gladovanja, iscrpljujućom rentom i nepravilnim interesom, stradaće od tuberkuloze, itd...volela bih da čujem stavove članova ovog foruma.
pozdrav

Pozdrav Veda.

Osnova ili baza svih bolesti i patnje je NEZNANJE.Ne znati ko si i za sta si predodredjen je uvod u sve ostale zablude o sebi i zivotu koji prozivljavamo.

Zamisli orla da gajis kao prase,na sta bi to licilo!?

Iz takve pozicije covek je kao slepac koji kusa sve sto mu dodje pred cula i poistovecuje se sa stvorenom slikom o sebi.Njegov um funkcionise ekstrovertno....zbog inertne paznje....na bazi cula.Veliki de paznje je vremenom skoncentrisan na fizicko telo i na taj nacin se stvaraju razne situacije koje jos vise fiksiraju paznju na culnu percepciju,sto dalje daje za posledicu prosto MEHANICKO funkcionisanje na osnovu prija ili ne prija telu.
Ovo je osnovna baza za dalje formiranje ega,psihe uma i td. u ovakvom smeru,sto cini jednu od zabluda u koje covek onako prostodusno i slepo veruje.

Problemi nastaju usled postupaka koje covek cini ,a da pri tome ne oseca ni sebe ni druge.Ovakvi postupci dalje povlace niz posledica medju kojima su i bolesti koje se prostiru preko niza inkarnacija kao protivteza Neznanju.
Bolesti nas upozoravaju da smo skrenuli sa puta evolucije i daju vremensku priliku da preispitamo stavove i predstave u koje verujemo.
Bolest je nas podsetnik, da jos dublje zadjemo u sebe i da aktiviramo uspavane potencijale kao i da se suocimo istinitije sa sobom.

Ovo je samo grub prikaz ove problematike.
Ali iz licnog iskustva ti mogu reci da svaku situaciju covek moze da iskoristi da sazna jos vise o svojoj prirodi,pa tako i u bolesti.

Svako dobro.
istina
Gost

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 15:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav miodraze i veda;

Da bi se to shvatilo i dokazalo mi bi se morali poceti sjecati sebe, prvo sebe. Sjecati sebe kroz dnevne aktivnosti u svakom pogledu, eto iz pocetka od dosade ... kada nam je dosadno ...
Tada ce se moci vidjeti kako i sta i zasto su se odvijale neke sitne stvari.
Kada se dobije volja, onda se vrati i malo u dalje proslo vreme i gleda se sebe i oni koji su bili blizu. Vidjet ce se da, u nekom periodima ide ovako a u nekima oneko. Tada se moze shvatiti po malo, da si sam i okolina, ti korigira zivot u granicama. Onda se pojavljuje respekt ili kao neki strah prema samome sebi pa tako i drugima, sta se raklo i radilo.
Cak ces poceti i da se izvinjavas sam sebi. Moze se desiti poslije nekog vremena da je odjednom sve nekako drugcije. Ako nastvis da istrazujes od kuda to ... mozes naci da si si sve to sam stvori cak i ne znajuci koliko su ti razmisljanja pomogla. Pomogle su zato sto si cistio sam sebe ... a to se odozgo VIDI ... priskacu ti u pomoc ... E to je zakon onih svakih pet godina kada sam objasnjavao. Kada i to osoba shvati .. dakle, zaklela se zemlja raju da se sve tajne znaju ... zivot se menja iz temelja jer je siguran da vise nije ...SAM ...
 Nazad na vrh »
Miodrag

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 16:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Resavanju bolesti se mora pristupiti potpuno.Prvo informisanjem iz svih mogucih uglova posmatranja.Zatim se pristupa dubljim uvidima u prirodu i specificnost licnog oboljenja.Da bi se dalje pristupilo praksama i samoanalizama do najsitnijih detalja.Vremenom se dobija sve preciznija slika o dubljim detaljima oboljenja.

Naglasavam da je VERA baza svakog ozdravljenja,a u koliko to nije moguce sa telom u ovom zivotu,iskustveno steceno znanje o sebi ,prevazilazi svaku zivotnu situaciju.Sto se moze jedino spoznati i samim tim shvatiti ,urodjenu prirodu slobode Nas, kao SVEBICA.Kao informacija skoro da ne znaci nista,ali prepoznavanje nase prave prirode je cilj i lek za sve bolesti.

Cesto se Ego dovodi u dodir sa oboljenjima coveka,sto ne znaci da je Ego i uzrocnik.Ego je isto posledica bolesnog funkcionisanja.Ego moze dobro ili lose po nas funkcionisati ,a zavisi od mnogo faktora .....uma i neznanja sa jedne strane i svesti i znanja sa druge strane.Ego kao i telo moze biti zdrav ili bolestan.Bez Ega ne mozemo zamisliti zivot kakav jeste,kao i bez tela.Covek iz saznanja vidi da su stvari takve kakve jesu i da svaki deo naseg bica ima ulogu i funkciju koja sluzi ZIVOTU.Tako i ego sluzi fokusaciji i integraciji nas kao licnosti.....i vise od toga.

To sto smo vise ili manje zadovoljni ,ne znaci da ne sluzimo zivotu kao takvi....naravno na odredjenim nivoima.

Samo da jos naglasim, da sa zdravim i snaznim egom covek ima izgleda da ozdravi,dok slabom i konfuznom egu ,nedostaje istrajnost,usmerenost i izdrzljivost,preko potrebni kao elementi .........u sintezi sa VEROM,ZNANJEM I AKCIJOM.......za transformisanje sebe.
Negiranje delova sebe ima svrhu donekle,a kad vidis,delovi ostaju kao uslovni pojmovi u skladu Celine koja JESTE.
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 16:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

SPONTANO ISCELJENJE

koristi... Wink
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 17:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tako je Damo ... koristi sve sto ti moze pomoci ... a ima toga ...

Miodraže,
Covjek treba da shvati da je stvaralacko misaono biće.

Traba znati da niti misao niti rije niti rad ... nije nesti ili nista sto je bez veze ili jedine vrednosti.

Dakle ... pitanje je samo kako?

Sto pozitivnje moguće.

Sve se desava od toga tri ... kako sebi ... tako i drugima.

Ili mislima licno djelujes na sebe ili druge, ili saljes druge, tamo neke, da djeluju ili kako treba ili ne treba.

TREBALO bi u napred znati ... koje i kakve misli šta stvaraju ... tek onda bi se povjerovalo, u stvari prihvatilo i shvatilo, i u praksu prevelo.

Na primjer, mislio sam mjesecima to i to ... i vidi sta mi se desilo ...

E sada ... kakvih nas ima, KO ZNA STA BI SVE ISPALO, kada bise saznalo. Znaci opet je potrebna prvo veca Svjesnost, a kada se to postigne... vise nece biti ni potrebno.

Jer kada bi se sada sve znalo, jos veći haos bi nastao.

Zato jedino ostaje da se uči samo pozitivno ili slabije misliti, niko, negativno o bilo čemu.
.
 Nazad na vrh »
Miodrag

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 18:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo o cemu Istina prica..... svesnosti misli a samim tim i pozitivnosti misaonih procesa,je nesto bez cega se ne moze ici dalje u izlecenje i spoznavanju sebe.Ovi procesi ,za sobom povlace ,osvescivanje emotivnih blokova ili "oziljaka",a istrajnim radom i transformaciju istih u visa emotivna stanja.Ima bezbroj nacina za ovu transformaciju emocija,a najjednostavniji je molitvom ,sa paznjom na ovim mestima blokade.

Svakim daljim korakom u ovom smeru,covek je sve zdraviji ,voljniji i uvereniji u mogucnosti Samoisceljenja.Da ne pricam o izmenjenim stanjima svesti u kojima se uvidjaju znanja o isceljenju i sebi.Ne postoji veca avantura za coveka od ove.

Kao posledica dukotrajnog i posvecenog rada na samoisceljenju,ego se veoma transformise u skladu sa prepoznatim znanjem....um vibrira na visim frekfencijama,sto se odrazava na pozitivnost i sveobuhvatnost misli i emocijal.Vitalnost tela se spontano uvecava,prateci sve snazniji i vibratorniji Duh........a ,LJUBAV slobodna i svezraceca ,se prepoznaje kao srz naseg bica i nase predodredjenosti.
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 19:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

istina ::

Zato jedino ostaje da se uči samo pozitivno ili slabije misliti, niko, negativno o bilo čemu.
.

Tako je brate Istina !
Uvek se na kraju dođe do tog...
Pozdrav i sve najbolje.
.
drugar
Hodočasnik

Pridružio: 22 Avg 2008

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 19:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodrag ::
Ovo o cemu Istina prica..... svesnosti misli a samim tim i pozitivnosti misaonih procesa,je nesto bez cega se ne moze ici dalje u izlecenje i spoznavanju sebe.Ovi procesi ,za sobom povlace ,osvescivanje emotivnih blokova ili "oziljaka",a istrajnim radom i transformaciju istih u visa emotivna stanja.Ima bezbroj nacina za ovu transformaciju emocija,a najjednostavniji je molitvom ,sa paznjom na ovim mestima blokade.

Svakim daljim korakom u ovom smeru,covek je sve zdraviji ,voljniji i uvereniji u mogucnosti Samoisceljenja.Da ne pricam o izmenjenim stanjima svesti u kojima se uvidjaju znanja o isceljenju i sebi.Ne postoji veca avantura za coveka od ove.

Kao posledica dukotrajnog i posvecenog rada na samoisceljenju,ego se veoma transformise u skladu sa prepoznatim znanjem....um vibrira na visim frekfencijama,sto se odrazava na pozitivnost i sveobuhvatnost misli i emocijal.Vitalnost tela se spontano uvecava,prateci sve snazniji i vibratorniji Duh........a ,LJUBAV slobodna i svezraceca ,se prepoznaje kao srz naseg bica i nase predodredjenosti.

Slažem se u potpunosti - jedino što to mnogima zvuči kao jedna lepa pesma, a za tu pesmu treba zaista postići okolnosti i doživeti je, i tada nas ona u potpunosti preplavi, sve dotle, ljudi se odvajaju levo i desno na raznim raskrsnicama.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 19:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodrag ::
Osvešćivanje emotivnih blokova ili "ožiljaka", a istrajnim radom i transformaciju istih u viša emotivna stanja. Ima bezbroj načina za ovu transformaciju emocija, a najjednostavniji je molitvom , sa pažnjom na ovim mestima blokade.

Jedan od najefikasnijih načina za to je tehnika REKAPITULACIJE, drevnih Tolteka.
Vrlo je jednostavna, imate je ovde na forumu -
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=469
Pozdrav za tebe brate.
.
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 21:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav miodraze i veda;

Da bi se to shvatilo i dokazalo mi bi se morali poceti sjecati sebe, prvo sebe. Sjecati sebe kroz dnevne aktivnosti u svakom pogledu, eto iz pocetka od dosade ... kada nam je dosadno ...
Tada ce se moci vidjeti kako i sta i zasto su se odvijale neke sitne stvari.
Kada se dobije volja, onda se vrati i malo u dalje proslo vreme i gleda se sebe i oni koji su bili blizu. Vidjet ce se da, u nekom periodima ide ovako a u nekima oneko. Tada se moze shvatiti po malo, da si sam i okolina, ti korigira zivot u granicama. Onda se pojavljuje respekt ili kao neki strah prema samome sebi pa tako i drugima, sta se raklo i radilo.
Cak ces poceti i da se izvinjavas sam sebi. Moze se desiti poslije nekog vremena da je odjednom sve nekako drugcije. Ako nastvis da istrazujes od kuda to ... mozes naci da si si sve to sam stvori cak i ne znajuci koliko su ti razmisljanja pomogla. Pomogle su zato sto si cistio sam sebe ... a to se odozgo VIDI ... priskacu ti u pomoc ... E to je zakon onih svakih pet godina kada sam objasnjavao. Kada i to osoba shvati .. dakle, zaklela se zemlja raju da se sve tajne znaju ... zivot se menja iz temelja jer je siguran da vise nije ...SAM ...

Evo primjera kako Istina može biti jasan u namjeri šta hoće da nam kaže.
Pozdravljam. Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 21:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodraže,

Traba znati da niti misao niti rije niti rad ... nije nesti ili nista sto je bez veze ili jedine vrednosti.

Sto pozitivnje moguće.

Ili mislima licno djelujes na sebe ili druge, ili saljes druge, tamo neke, da djeluju ili kako treba ili ne treba.

TREBALO bi u napred znati ... koje i kakve misli šta stvaraju ... tek onda bi se povjerovalo, u stvari prihvatilo i shvatilo, i u praksu prevelo.

E sada ... kakvih nas ima, KO ZNA STA BI SVE ISPALO, kada bise saznalo. Znaci opet je potrebna prvo veca Svjesnost, a kada se to postigne... vise nece biti ni potrebno.

.

Najviša ocena tvoje ličnosti jeste-ocena ljudi,koji te okružuju.
Za Univerzum je veoma važno,da sa Zemlje u celini dolazi svetlo zračenje.Zračenje svetlosti ljubavi i dobrote. O tome je i u Bibliji rečeno: "Bog-to je ljubav"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
istina
Gost

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 22:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::

Miodraže,

Sto pozitivnje moguće.

.

Za Univerzum je veoma važno,da sa Zemlje u celini dolazi svetlo zračenje.Zračenje svetlosti ljubavi i dobrote. O tome je i u Bibliji rečeno: "Bog-to je ljubav"

Tako i treba da bude ... spoznas sebe preko drugih ...Onda ti drugi ne smetju, imas pravu ocjenu i budes im uvijek od pomoci ... mi znamo da je nas elektricititet ili svjetlot jaca malo vise od 220 volti pa puta 6 500 000 000 - pa da vidis ... zemlja postaje sunce ... ne onako nego u razvoju.

Ali cekaj ... prvo Jupiter ... jel tako ...
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 22:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::

Miodraže,

Sto pozitivnje moguće.

.

Tako i treba da bude ... spoznas sebe preko drugih ...Onda ti drugi ne smetju, imas pravu ocjenu i budes im uvijek od pomoci ... mi znamo da je nas elektricititet ili svjetlot jaca malo vise od 220 volti pa puta 6 500 000 000 - pa da vidis ... zemlja postaje sunce ... ne onako nego u razvoju.

Ali cekaj ... prvo Jupiter ... jel tako ...

Pa da, onda ne bi imao potrebe da tvorac stalno "refundira" energiju suncu nego bi od naše svetlosti sijalo...
Sve svetle misli idu u univerzum a loše u Zemlju...
Naravno Jupiter...
 Nazad na vrh »
Drexel

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 22:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.

Sa velikim znanjem ide i velika odgovornost,svako zna tacno onoliko koliko mu je dozvoljeno i potrebno da bi funkcionisao,mnoge duse pokusavaju na silu da dodju do znanja pa u toj zurbi umesto da biraju bistru,cistu vodu na internetu posto su zedne svega one piju razne zabokrecine.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 22:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drexel ::

.

Sa velikim znanjem ide i velika odgovornost,svako zna tacno onoliko koliko mu je dozvoljeno i potrebno da bi funkcionisao,mnoge duse pokusavaju na silu da dodju do znanja pa u toj zurbi umesto da biraju bistru,cistu vodu na internetu posto su zedne svega one piju razne zabokrecine.

Za najveće znanje ne treba puno mudrovanja...
Hrani se onako kako i dišeš...
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148  Sledeci
Strana 104 od 148

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30279 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89983 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42380 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30278 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29396 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42751 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25599 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)