ZNANJE NA DAR, onome ko hoće da zna.
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 00:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kad srčana proradi, sve druge stanu u red i slušaju.

A da me pokušaš zadaviti, pa ja bih izdala komandu telu. Čelije dišite. Čovek se udavi zato što ne zna da svaka njegova čelija zna da diše. Naravno, uslov je da su srčana čakra i mozak povezani.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 00:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::

Litlneks ::
Brate Istina nisi me možda razumeo... Ja sam govorio o sili koja stvara ovaj materijalni svet...
Niko u ovom celom svemiru ne može odgonetnuti zagonetku i razotkriti tajnu koja skriva način na koji je bila stvorena materijalna razina postojanja,kao što ne može pronaći ni odgovor na to gde je i u čemu se nalaze niti od kojih je satkana materijalna razina stvarnosti i sve što postoji u svemiru.

Brate Litlneks,

evo, ja nisam bas razumeo smisao...sta si hteo, bas tacno, da kazes...
ali, stiglo je...brodom...nova posiljka...znanja...za ceo svet...pa, kao ja pametan...da otkrijem....otkriveno...
Bilo...nekada davno...kao u bajkama...jedno bice...koje ima ime...
Brahma...prica ima sanskritska imena...jer je tamo doneta...
i, on, bio...kako se pise...JEDINI...na svetu...
a - svet JOS NIJE NI POSTOJAO...
i, onda ti nas drugara Brahma...sta ce...uzme da RAZMISLJA...i razmislja ti on, tako...godinama...i - NISTA...dzabe razmisljanje...
e, onda se je desilo jedno CUDO...a to je, da je drugar CUO, U SVOM SRCU...rec...TAPA...
sto, opet, na sanskritskom, znaci...POKORNOST...
i, da ne duzim pricu...cuo on za meditaciju, vidi da od razmisljanja nema nista...pa poceo da meditira...na to JEDINO STO IMA...ZVUK...REC...MANTRU...TAPA...
i, opet prodjose godine...i...opet se desi cudo...vide on...da POSTOJI, osim njega, ipak, jos nesto....duboko....u vodi...a mozada i u vazduhu...ne secam se, davno je to bilo...
i...to...nesto...duuuuuuugacko....i, on, nemajuci sta drugo da radi...za tim, necim...i tako, polako, dodje on do PUPKA...MAHA VISHNUA...(ovo, mozda, ima veze sa chakrama)...
i, da skratim pricu...previse je dugacka...upoznase se oni...i Maha vishnu mu objasni da je ovaj OTAC I STVARALAC JEDNOG UNIVERZUMA....sa sve planetama, i zivim bicima...crnim rupama i chakrama...
Na to se Brahma zbuni...jer, a kako ne bi...SA CIM DA STVORI SVE TO...i, jos gore...A- KAKO...
e, to vec pise u Srimad Bhagavatamu...dugaclka prica...sa 4 reda stvaranja...polanetarnih sistema...zivih bica....itd,itd...
samo ukratko...slicno, nekako, malo, kao i u Bibliji...materijalni svet je stvoren
ZVUKOM!!!
a, od njega, transformacijom, jednostavnom...je stvoreno...SVETLO...
oooooops....ko bi rekao...a svi govore o PROSVETLJENJU...I SVETLU....kao ono NOMBER 1...
itd, itd...materijalni elementi...materijalna cula...materijalni organi...
polubogovi...ljudi...demoni...
i, sto je glavna fora...da UNIVERZUM MORA DA SE VRTI...okrece...
i da mi...treba, tome, da damo svoj doprinos...vrteci pedale...malo ili jace...svejedno...
a, vidim ja, neko bi da zabusava...
a ja, kao...eto...dobio zadatak...da budem...ne jedini...KO-STVARALAC...jednog univerzuma...i, taman sam poceo od najmanjeg...sa jednom planetom...kad ono..VI, OVDE, ME BOJKOTUJETE...kao, to ne moze, ni pod razno...
pa, dobro, kazem ja...ako vi necete...onda...ima ko hoce...
a - chakre?...pa, one, isto treba da se vrte...a ko nece...ne mora...
samo, nemoj, posle, da trazite da dodjete kod mene...
morace...napismeno...uz izvnjenje...po sistemu...pogresio/la sam...gresna sam...jel moze...ok...moze... Sad
pozdrav
Laughing

Pa nije baš tako brate mili,dublje se mora zaroniti. Da je tako lako mnogi entiteti koji vladaju raznim energijama i znanjima bi ponovili stvaranje kao BOG, STVORITELj. Nedostaje uvek jedna energija a ona je svojstvena samo Bogu,Stvoritelju a to je...
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 00:34 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Kad srčana proradi sve druge stanu u red i slušaju.

A da me pokušaš zadaviti, pa ja bih izdala komandu telu. Čelije dišite. Čovek se udavi zato što ne zna da svaka njegova čelija zna da diše. Naravno uslov je da su srčana čakra i mozak povezani.

Cestitam ... zato sam i rekao ,... na koju ces rupu da dises ... eto kad se bunis necu te vise gusiti.

Alex;

Bitno je u svijesti zadrzati povezano sve sto se sazna ... da ne mora svaki puta isponovo uciti ... jer nije slozeno, povezano. I bez prakse nema nista, normalno.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 01:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A pogledajte kako Anastasija vidi stvaranje,kada smo se dotakli i te teme...

Zamisli kako je bilo u početku! Još nije bilo Zemlje. Materija još nije odražavala svetlost iz Svemira. No Svemir,koji ni tada nije bio prazan,sadržavao je mnoštvo različitih energija. Ono što je predstavljalo žive energetske entitete je mislilo i stvaralo u tami. Njima nije bila potrebna svetlost izvana. Oni su svetlili unutar sebe. U svakome je sve bilo sadržano-i misli,i osećaji,i energija koju su pokretale želje. No svejedno su se oni između sebe razlikovali. U svakome je jedna energija prevladala. U svemiru je tada postojalo,kao što postoji i danas,razaranje,koje je u osnovi određenja svakoga bića,jednako kao i stvaranje,koje je zaslužno za stvaranje života. Svatko je imao mnoštvo različitih primesa,za koje bi se moglo reći da su podsećale na ljudske osećaje. Takvi entiteti u Svemiru nisu nikako mogli jedni s drugima uspostaviti odnos. Čim bi to pokušali,unutar svakoga bi se entiteta odmah pokrenulo mnoštvo energija,čas blago,čas munjevito. Ono što su entiteti sami unutar sebe stvorili,u isti bi tren razorili.Njihovo pulsiranje nije uzrokovalo promene u Svemiru.Ono nije bilo vidljivo te je svako smatrao da je on jedini u okolnome prostranstvu. Jedini!
Zbog toga što entiteti nisu znali svoje predodređenje,nisu mogli imati trajan učinak zadovoljstva. Stoga se pulsiranje protegnulo u beskonačnost,premda nije došlo do sveopšteg kretanja.
Entiteti su zbog početnog impulsa mogli stupiti u dodir jedni s drugima:svi istodobno,u celom Svemiru. Skup žive energije,koji se izdvojio od ostalih energija,iznenada je počeo osvetljavati druge energetske celine. Teško se može reći je li takva energetska celina bila stara ili mlada. Nije bitno je li ona potekla iz vakuma ili iz iskri svega onoga što je bilo predmet misli. Ta je celina veoma podsećala na čoveka! Na današnjeg čoveka! Podsećala je na njegovo „drugo Ja“,ono koje nije materijalne prirode,nego večno i nedodirljivo. Energija koju su pokretale želje i žive slike što ih je stvorila mašta čoveka,najpre je počela lagano dodirivati sve što je postojalo u Svemiru. Energetska celina je bila tako snažna da je u svemu izazvala osećaj kretanja. Glasovi sporazumevanja su prvi put zazvučali u Svemiru. Kad bismo prvobitne glasove preveli na današnji jezik,osetili bismo smisao pitanja i odgovora. Svi su u beskrajnome Svemiru postavili samo jedno pitanje,koje je bilo upućeno jedino Njemu:
Što najviše želiš?-pitali su Ga.
Oslanjajući se na snagu Svoje mašte,On im je odgovarao:
Zajedništvo u stvaranju i radost koja će u svima izazvati promišljanje o stvaranju.
Što nam može svima doneti radost?
Rođenje!
Rođenje čega? Čovek je oduvek bio samodostatan.
Rođenje onoga što će u svojim delićima sadržavati celinu.
Kako je moguće u onome što je jedino objediniti kako silu razaranja tako i silu stvaranja?
Najpre treba u sebi uravnotežiti suprotne energije.
Na što će podsećati ono što će biti stvoreno?
Na Mene.
No postoji i energija koju pokreće sumnja. To je kao kad te snađe simnja koja će te uništiti,kao kad te slomi mnoštvo različitih energija. Nitko ne može zadržati suprotnosti u jedinstvu.
Postoji takođe energija koju pokreće vera. Kad se izjednače vera i sumnja,one mogu uticati da stvaranje koje će uslediti prođe glatko i lepo.
Kako možeš samoga sebe nazvati?
Ja sam Bog. Ja mogu preuzeti u Sebe deliće svih vaših energija. Ja sa Onaj koji će opstati! Ja sam Onaj koji će stvoriti! Stvaranje će svima u Svemiru doneti radost!
Svi su entiteti iz celoga Svemira usmerili skup svojih energija na Njega Jedinoga. Svaki je skup nastojao nadvladati drugoga da bi se svaki entitet mogao očitavati kao najvažniji u onome što će nastati.
Tako je započela borba svih energija u Svemiru. Ona je bila tako velika da je ne možemo izmeriti,jer ne raspolažemo odgovarajućom veličinom,opsegom i merom. Mir je nastupio tek kad je svako postaosvestan da nema ničega većeg i jačeg od samo jedne energije u Svemiru,a to je energija Božije mašte.
Energija Božanske mašte je bila svojstvena Bogu. On je mogao sve u Sebe primiti,uravnotežiti i umiriti te je počeo stvarati. Počeo je još u Sebi stvarati. Stvarajući još u Sebi buduće tvorevine,on je brižljivo pazio na svaki detalj takvom brzinom da se to ne može izmeriti te je smišljao kako će se svaka tvorevina povezati sa svime ostalime. On je sve činio sam Bio je sam u beskrajnoj tami Svemira. On je sam u Sebi ubrzavao kretanje svih energija u Svemiru. Nepoznavanje ishoda je sve preplašilo i udaljilo od Stvoritelja. Stvoritelj se zatekao u zrakopraznom prostoru koji se počeo širiti.
Zavladala je hladnoća i mrtvilo. Premda je vladao strah i otuđenje,samo je On mogao videti prelepu zoru,slušati ptičiji pev i osetiti miris cveća. On je sam Svojom žarkom maštom stvarao prelepa dela.
Govorili su Mu neka stane,jer će se u zrakopraznom prostoru rasprsnuti. Pitali su Ga kako može držati u Sebi energije. Budući da Mu ništa ne može pomoći zgusnuti se,mislili su da se mora rasprsnuti. Kad bi se samo začas mogao zaustaviti i polako otpustiti Svoje stvaralačke energije!
Bog bi im odgovorio:
Ja neću izneveriti Svoju maštu! Zbog nje ću se i dalje nastojati zgušnjavati i ubrzavati sve Svoje energije. Sve to samo zbog Moje mašte. Moja će mi mašta omogućiti videti kako usred cvetova po travi mrav stalno nekamo žuri,a orao odvažno leti i uči svoje mlade leteti.
Bog je uz pomoć Svoje neshvatljive energije ubrzavao u Sebi energije u celome Svemiru. Usled stvaralačkog nadahnuća koje je zračilo iz njegove duše,energije su se zgusnule i pretvorile u nevidljivu tačku.
Bog je zatim iznenada oseti dodir,osetio je kako Ga sa svih strana dodiruje i grije neka neshvatljiva energija,koja bi se odmah udaljila i isisavajući toplinu s udaljenosti,počela zračiti nekom novom snagom. Sve što je predstavljalo zrakoprazan prostor,iznenada je zasiajli. U celome je Svemiru odjeknuo novi glas kada je Bog nežno i u zanosu upitao:
Tko si ti? Kakva si ti energija?
Začuo je melodiozan glas koji Mu je odgovorio:
Ja sam energija ljubavi i nadahnuća.
U meni je sadržan delić tebe,delić koji je uspio suzdržati energiju prezira,mržnje i zlobe.
Bože to si bio Ti i Tvoja energija,maštanje Tvoje duše,što je uspelo sve dovesti u sklad! Ako je moj delić uspio pomoći Tvojoj energiji,tad me poslušaj,Bože pa pomozi i meni!
Što želiš? Zašto si mi se približila snagom svoga plamena?
Shvatila sam da sam ja Ljubav. Ja ne mogu samo delić... Ja se mogu samo u celosti predati Tvojoj duši. Svesna sam da mi nećeš dopustiti da Ti se predam u celosti,jer bi se mogla narušiti harmonija dobra i zla. Stoga ću ispuniti zrakoprazan prostor uokolo Tebe i ugrijat ću sve što je unutra i izvan Tebe! Neće Te moći dodirnuti hladnoća i tama Svemira:
Što se dogodilo? Što? Zar si još jače zasijala?
To nisam bila samo ja! To je Tvoja energija,energija Tvoje duše,koju sam ja samo odrazila i vratila Ti svetlost koja te u tami obasjala.
Nadahnut ljubavlju,Bog se obratio preklinjući te uzviknuo:
Sve se ubrzava. U Meni sve gori. O,kako je samo lepo nadahnuće! Neka se ozare ljubavlju i neka se ostvare dela Moje mašte!

To mora i sa osećajem da se oseti i shvati i doživi lepota stvaranja...
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 01:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne priča o postanju, već o vremenu kada su se već izvrsile podele na 222 sveta.
To je vreme pre svetlosti. Dan pre svetlosti.
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 03:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Brate;

Te energije da bi se spoznale si ujedinile se da ne pulsiraju samo vjecno, su se ujedinile i stvorilo svejetlosno bice koje se zove covije. kak bi s se spoznali i ujedinili kroz njega. Koje ce se gibati i razbiti dosadu padanjem sve dublje i dublje i skazijuci kroz sebe sve ostalo kroz pad i povratak ... ta svetlosna energija ili energetska bica su Ona cetiri sto ih spominjem koja imaju po tri vida...
Zato i imas dvanajst mjeseci i u svakom mjesecu se radamo te je po tome i dvanajst proljeca koja su zbog toga i prozete sva kroz svako ... ali je ipak jedno pravo proljece .. koje trega da se ponovi u jednom ljudskom bicu u odredeno vreme. Sve je u njima zapisano i sve se zna nista nije slucajno. Kroz nas i sa nama i kroz nas kroz jos mnogo cega se iskazuju sjedinjeni u ljubavi i radu da bi izbjegli dosadu vijecnog pulsiranja kroz kretanje stvaranje i obnovu. Zato je covjek samim radanjem potencijalna zvijezda. Dio kosmicke muzike koju svojim oslobodenjem treba da cuje.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 03:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::

Laughing

Pa nije baš tako brate mili,dublje se mora zaroniti. Da je tako lako mnogi entiteti koji vladaju raznim energijama i znanjima bi ponovili stvaranje kao BOG, STVORITELj. Nedostaje uvek jedna energija a ona je svojstvena samo Bogu,Stvoritelju a to je...
]

Dragi brate Litlneks,

nesto se, ocigledno, ne razumemo...
slazemse da se VEOAM DUBOKO...MORA ZARINUTI...
ali...da ne samo mnogi..nego, ako me vuces za nos...bezbrojni...entiteti,,,vladari ili sluge,,,sa svim najvecim znanjima i neznanjima...NE BI PONOVILI STVARANJE...kao BOG, STVORITELJ...jer BOG ne stvara...t.j.stvara...ali ZASLUGU, ZA TO DAJE BRAHMI...uzvisenom, polubogu...u saradnji,naravno, sa njim...
a, taj Brahma...pretpostavljamo...ne moze da bude ama bas bilo koji entitet...JER ON IMA NEKE IZUZETNO VELIKE ZASLUGE...ako ga je, vec, sam Bog, OPUNOMOCIO/ODABRAO... PROMOVISAO...za nesto tako prilicno veliko...
JEDAN u celom univerzumu...KAO STVARALAC, U NJEGOVO IME...
i, ja pretpostavljam da NIKO...koji vlada svim isvacim...ako NIJE ODABRAN OD BOGA...po njegovom kriterijumu, kakav god da je...ne moze da obavlja tu FUNKCIJU...
KAO STO SVAKO...ISTO TAKO...AKO JE ODABRAN OD NJEGA...TO MOZE...BEZ IKAKVOG ZNANJA..IDR....OSIM, NEKIH,NAMA, NEVIDLJIVIH...ZASLUGA...
...a, to sto navodis kao nedostatak jedne energije...(KOME-BOGU?)...je, kao i sam smisao stvaranja...ili bilo cega drugog...jedino...PREDANA SLUZBA...IZ...LJUBAVI...
JER, SVE CE, NARAVNO, bOG DA STVORI...DAJUCI, SAMO...ZASLUGE...SVOJIM PREDANIM...BHAKTAMA...SLUZBENICIMA...JER...bog voli svoje sluge...i daruje im...zasluge..., naravno...posebnim slugama...slugi...u ovom, recimo, slucaju...a, za druge...ima mesta...isluzbe...na drugim nivoima...takodje vrlo ODGOVORNE...
mozda bi mogao da procitas malo Srimad Bhagavaram...NEKOLIKO STRANA, kao da citas sa foruma...pa da pricamo...detaljnije...da ne idemo ovoliko...izokola...
sve je jednostavno...ne znam sta te buni...?
pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 08:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne bunime ništa dragi brate,a literaturu tipa veda sam davno pročitao,još kao srednjoškolac... Odnos Bog sluga je isprogramiran stav po meni da čoveka drži sputanog vezanog... Ne može se pominjati ljubav i služenje,to nikako ne može ići zajedno,jedino ljubav i sloboda.Svaki roditelj ne bi želeo da njegova deca budu sluge njemu.Zato je i stvoritelj dao svojoj deci potpunu slobodu jer Bog to je ljubav!!!
Mili brate svako ima svoj put,meni je mnogo bliži but srca,istočnjačka literatura na mene deluje hladno,ne doživljavam je osećajima a meni je mnogo bitno da pored mentalnog i intelektualnog doživim i osećanjima znanje...No to ne znači da sam ja upravu,niti treba bilo kome nametati svoje misli i svoj put kao nešto ispravno,jer suština svakog čoveka treba da bude pronicanje unutar samoga sebe i tu tražiti sve odgovore....
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 08:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::

Ne priča o postanju, već o vremenu kada su se već izvrsile podele na 222 sveta.
To je vreme pre svetlosti. Dan pre svetlosti.

Početak stvaranja draga sestro, jer nastavak sledi...
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 09:48 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zemlja,koja je postala vidljiva,postala je središtem Svemira. Zatim su postale vidljive okolne zvezde,Sunce i Mesec.Nevidljiva svetlost,koja se širila sa Zemlje i bila zaslužna za stvaranje,odražavala se na drugim nebeskim telima.
Bilo je to prvi put da se u Svemiru pojavila nova razina stvarnosti.Ona je bila materijalna i postojala je vidljiva.
Od trenutka stvaranja Zemlje,nitko i ništa nije moglo ovladati vidljivom materijom.Zemlja je dolazila u doticaj sa svime u Svemiru i istodobno je bila izdvojena.
Zemlja je postala samodostatnom tvorevinom. Sve što je raslo i bilo živo,što je plivalo i letelo,nije umiralo,niti nestajalo bestraga. Utruleži se čak mogla pojaviti mušica,a njome se hranilo neko drugo živo stvorenje,te je sve zajednički tvorilo jedan lepi život.
Sve što je u Svemiru predstavljalo energetske entitete,bilo je u nedoumici i istodobno je u ushitu promatralo Zemlju.Zemlja je dolazila sa svime u dodir,no svatko nije mogao doći do Zemlje.
U Bogu je raslo nadahnuće.Osvetljena ljubavlju,u svetlosti koja se širila zrakopraznim prostorom,menjala se Božanska Bit i počeo se stvarati oblik tela,koji je svojstven današnjem čoveku.
Božanska misao nije znala za brzinu i vreme. Nadahnuta i ozarena,usmerila je misli svih energetskih entiteta sve do beskonačnosti,stvarajući u sebi još jednu nevidljivu tvorevinu.
Iznenada se rasvetlila spoznaja i zasijala u žaru nove energije ljubavi. Bok je uzviknuo u ushitu radosti:
Svemire,gledaj Svemire! Evo mog sina! Čovek je na Zemlji! On je materijalan i sadrži u sebi deliće svih energija u Svemiru. On živi na svim razinama stvarnosti. On je moja slika i prilika i u njemu su delići svih vaših energija. Hajde volite ga! Volite ga!
Moj sin će doneti radost svemu što postoji. On se ostvaruje tvoreći i predstavlja novo rođenje. On je sve što je sadržano u svemu. On će stvoriti novo stvorenje i počet će se preporađati do beskonačnosti.
On će vladati Svemirom kada sam bude višestruko umnožen i kada bude širio nevidljivu svetlost koja će se slivati u jednu celinu.Svemu što postoji darovat će radost života.Sve sam mu dao i dajem mu sve ono što ću mu dati u budućnosti....
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 13:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne bunime ništa dragi brate,a literaturu tipa veda sam davno pročitao,još kao srednjoškolac... Odnos Bog sluga je isprogramiran stav po meni da čoveka drži sputanog vezanog... Ne može se pominjati ljubav i služenje,to nikako ne može ići zajedno,jedino ljubav i sloboda.Svaki roditelj ne bi želeo da njegova deca budu sluge njemu.Zato je i stvoritelj dao svojoj deci potpunu slobodu jer Bog to je ljubav!!!
Mili brate svako ima svoj put,meni je mnogo bliži but srca,istočnjačka literatura na mene deluje hladno,ne doživljavam je osećajima a meni je mnogo bitno da pored mentalnog i intelektualnog doživim i osećanjima znanje...No to ne znači da sam ja upravu,niti treba bilo kome nametati svoje misli i svoj put kao nešto ispravno,jer suština svakog čoveka treba da bude pronicanje unutar samoga sebe i tu tražiti sve odgovore....
Kada neko služi ljubavi?
Kada voliš tada služiš Ljubavi.
Kako se služi slobodi?
Kada svima daješ slobodu i kada se za nikog i ništa ne vezuješ sem za slobodu onda služiš slobodi.
Dakle može se služiti Bogu, jer su njegova imena, Sloboda , ljubav.Dobrota......
Dakle da bi bio slobodan moraš da služiš Bogu jer on je sloboda.
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 15:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::

Kada neko služi ljubavi?
Kako se služi slobodi?
Kada svima daješ slobodu i kada se za nikog i ništa ne vezuješ sem za slobodu onda služiš slobodi.
Dakle može se služiti Bogu, jer su njegova imena, Sloboda , ljubav.Dobrota......

Rale ne filozofiraj i ne moraš nešto reći samo radi reda... Sve najbolje brate i gledaj da nešto kada čitaš dobro pročitaš...
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 15:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[/urlurl]
       [url=http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=58820#58820]
Kada neko služi ljubavi?
Kako se služi slobodi?

Rale ne filozofiraj i ne moraš nešto reći samo radi reda... Sve najbolje brate i gledaj da nešto kada čitaš dobro pročitaš...[/quote]

Dragi brate Litlneks,

drago mi je sto ti dajes SLOBODU...svima...da se izjasne...cak i kad se ne slazu sa tobom,t.j. tvojim stavovima...
priznajem da sam, ovoga puta, JA ZBUNJEN...u vezi sa navedenim citatima...pa te molimza objasnjenje, ako mogu da iskapiram...ako ne, onda sam glup...i ostavljam...tako...
prvo, naveo si INFORMACIJU...da:

Niko u ovom celom svemiru ne može odgonetnuti zagonetku i razotkriti tajnu koja skriva način na koji je bila stvorena materijalna razina postojanja,kao što ne može pronaći ni odgovor na to gde je i u čemu se nalaze niti od kojih je satkana materijalna razina stvarnosti i sve što postoji u svemiru....

Smatrao sam da mogu SLOBODNO, da iznesem INFORMACIJU...koja nije u skladu sa onom gore, koju si ti naveo...prepricavajuci nesto iz Veda...
opet, ne zbog tebe, samo...vec i ZBOG SLOBODE DRUGIH CITALACA...kao mogucnost DA BIRAJU...ovo ili ono... da VERUJU TEBI...ili...da VERUJU VEDAMA...t.j. mom, nekom prevodu...SA NAZNAKOM - GDE TO PISE...da mogu da PROVERE...za razliku od tvog navoda gde NE NAVODIS - ODAKLE imas navedene INFORMACIJE, pa niko ne moze da ih proveri, jedino tebi da veruje...potpuno...

...kao sto vidim, NE SVIDJA TI SE NI RALETOVO...misljenje, koje nazivas- filozofiranjem...
...sa druge strane, nisam ukapirao da se, kroz navedene INFORMACIJE...traze i EMOCIJE...pa nisam, u tom kontekstu, tako ni kapirao...

kasnije NAVODIS...ANASTAZIJU...kao jedno od resenja necega sto si, prethodno naveo...DA NIKO...u ovom celom svemiru...
pa, ako kapiram, Anastazija ne pripada ovom celom svemiru...ili o cemu se, ovde, radi?
po Vedama bih to jos i mogao, nekako da razumem, ali ne razumem tebe...
i...da ne idem predaleko...

KLJUCNA REC: SLUGA....SLUZBA....SLUZITI...

primetio sam da u ovom jeziku, valjda, ne postoji odgovarajuci prevod za rec SERVICE...
jer se, kao po pravilu...rec SLUZITI...podrazumeva NESTO NEGATIVNO...a to bi analiticari mogli da razmatraju...a - ZASTO JE TO TAKO???
ako si vec pomenuo da otac...ne trazi...od svog deteta da mu bude sluga...onda ti je JASNO...da ni BOG, ako imas ODNOS, SA NJIM, KAO SA OCEM...isto to ne trazi od tebe...jer bi bilo VAN SVAKE PAMETI...to pomesati...sa SLOBODOM...TVOJOM...SVACIJOM...
ali, da li ti je palo na pamet, da, KAO OTAC, TI - BUDES SLUGA - SVOM DETETU...
bez toga da ONO TO TRAZI, OD TEBE...
da ga nahranis, prepovijes, ususkas, pomazis...????
e, pa vidis, mozda ti hoces da budes SLOBODAN, DA IZABERES DA TO - NECES...ali, dete moze da UMRE...
naravno, ovu paralelu...koju si uzeo...i jeste vezana za Boga...ali...
da li si razmisljao...da, u BOGU - POSTOJI - SVE...i nista ne postoji VAN NJEGA...pa tako i SLUZBA...SLUGA...SLUZITI...JER, ODAKLE BI MI ZNALI, UOPSTE, ZA TU REC...ILI TAKAV ODNOS, nismo, valjda, sami-izmislili...????ili mislis da jesmo????
E, pa vidis, BOG JE PRVI SLUGA!!!!
SVIH NAS...IZ CISTE...SVOJE...BOZANSKE LJUBAVI...koja nam je, malcice, nepojmljiva
a, to je, mozda, malo teze shvatiti...razumeti...doziveti...
...ali da ne idem predaleko...
svako nekog sluzi...ili necemu...neko pise, po ovom forumu...SLOBODNOM VOLJOM, ali...na taj nacin i sluzi...DRUGIMA...da citaju...ili TATI I MAMI...U SVOM UMU...koji ga, na taj nacin VOLE, OBOZAVAJU...ili sluzi svom telu...hrani ga, leci, kad je bolesno...vodi ga u hram...peva mu...moli se...za oprostaj...na sve moguce nacine...ili sluzi autu, kuci...narodu, drzavi...vladi...neprijateljima...IAKO SE MNOGI TRUDE DA NAM PRODAJU SLOBODU...po sistemu...NEMOJTE BITI NICIJI SLUGA...budite, kao, slobodni...
VRLO MUDRO, PREFRIGANO, ZNAJU ONO STA PRODAJU...

i, na kraju...jako mi je drago da ti imas svoj put, koji te jako inspirise, i kome se nalazis...sa puno ljubavi...i slobode...i zelim da te podrzim, na tom putu...
sve najbolje,
pozdrav
Laughing
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 15:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rale lepo si ovo gore rekao ...o sluzenju
.
Iz ponekog uvida dozivljaja slobode,mogu vam reci da je cela egzistencija u sluzbi samoj sebi i da svaki deo,pa i sam covek ,...ima svoju funkciju i sluzbi ostatku.Slobodniji covek ,slobodnije i svesnije i sluzi,jer je doziveo oslobadjajuce stanje kroz svesno sluzenje.Tacno,da je to paradoks,ali samo za senku koja zamagljuje vid !

Problem oko razumevanja sluzenja,je zbog senke ili slike o svom zivotu,koja je coveku sadrzana u umu,kao oblik pocetne faze evolucije.Covek u ovoj fazi ne vidi van slike,senke,predstave o sebi i svom zivotu i koristi termine Bog ,Sloboda,Volja,Ljubav u kontekstu senke i predstave o zivotu kao nesto licno.

I u ovoj fazi covek itekako sluzi Bogu,iako toga nije svestan.Samim odrzavanjem svog zivota je sluzba na nivou egzistencijalnih instikata,transformacija energije i materije,evolucija ega,licnosti,tela vozila,a kasnije i svesti.

Prvo nasta se nailazi pri pokusaju eliminisanja senke je vidljiva ili nevidljiva inicijacija koja nas izdize iz licnog sna,a zatim slede mnostvo iskustva tamna strana kreacije!!

Treba biti oprezan i ne zakljucivati prerano kako stvari stoje u ovako ratnickoj fazi borbe za slobodu.Mnoge stvari nam se izvrcu i uvrcu.Mozemo poceti da negiramo stolicu na kojoj sedimo,sa potpunim opravdanjem "visih znanja",sto moze odvesti ili ka jos vecoj pocepanosti ili kao iskusenje da proverimo SVE ISPOCETKA.

Pozdrav svima.
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 16:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="alex radovic"]       [url=http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=58839#58839][/urlurl]
      Dragi brate Litlneks,

drago mi je sto ti dajes SLOBODU...svima...da se izjasne...cak i kad se ne slazu sa tobom,t.j. tvojim stavovima...
priznajem da sam, ovoga puta, JA ZBUNJEN...u vezi sa navedenim citatima...pa te molimza objasnjenje, ako mogu da iskapiram...ako ne, onda sam glup...i ostavljam...tako...
prvo, naveo si INFORMACIJU...da:

Niko u ovom celom svemiru ne može odgonetnuti zagonetku i razotkriti tajnu koja skriva način na koji je bila stvorena materijalna razina postojanja,kao što ne može pronaći ni odgovor na to gde je i u čemu se nalaze niti od kojih je satkana materijalna razina stvarnosti i sve što postoji u svemiru....

Naravno brate mili da imaš pravo da iznosiš informacije koje želiš... Ljudi ne treba da veruju meni,ni tebi ni nikome,već prvenstveno sebi. Ljudi treba prvo da nauče da slobodno misle. Mislim da je pravilnije reći da ljudi treba da čuju moju tvoju i svačiju priču a da sami formiraju svoje mišljenje...
Smatrao sam da mogu SLOBODNO, da iznesem INFORMACIJU...koja nije u skladu sa onom gore, koju si ti naveo...prepricavajuci nesto iz Veda...
opet, ne zbog tebe, samo...vec i ZBOG SLOBODE DRUGIH CITALACA...kao mogucnost DA BIRAJU...ovo ili ono... da VERUJU TEBI...ili...da VERUJU VEDAMA...t.j. mom, nekom prevodu...SA NAZNAKOM - GDE TO PISE...da mogu da PROVERE...za razliku od tvog navoda gde NE NAVODIS - ODAKLE imas navedene INFORMACIJE, pa niko ne moze da ih proveri, jedino tebi da veruje...potpuno...

Znači ne treba da veruju meni i mojim informacijama treba da veruju sebi i svojim mislima.Moja priča samo treba da natera ljude da razmišljaju svojom glavom i da donose svoje istine...
...kao sto vidim, NE SVIDJA TI SE NI RALETOVO...misljenje, koje nazivas- filozofiranjem...
...sa druge strane, nisam ukapirao da se, kroz navedene INFORMACIJE...traze i EMOCIJE...pa nisam, u tom kontekstu, tako ni kapirao...

Ne ja poštujem brata Raleta i njegovo mišljenje samo sam rekao da ne filozofira o slobodi,ljubavi,to mi deluje kao priča šta je pre nastalo kokoška ili jaje... To o čemu je on pisao nije se odnosilo o onome što sam ja rekao... Otac Bog da je hteo sluge ne bi stvarao čoveka i dao mu potpunu slobodu da čak može da se totalno udalji od njega... On hoće ljubav slobodnog i savršenog čoveka koji sam sopstvenom voljom voli i ljubi svoga oca,stvoritelja... Upravo davanje potpune slobode čoveku označava tu veliku ljubav koju otac ima prema svome voljenom sinu...

kasnije NAVODIS...ANASTAZIJU...kao jedno od resenja necega sto si, prethodno naveo...DA NIKO...u ovom celom svemiru...
pa, ako kapiram, Anastazija ne pripada ovom celom svemiru...ili o cemu se, ovde, radi?
po Vedama bih to jos i mogao, nekako da razumem, ali ne razumem tebe...
i...da ne idem predaleko...

Anastazija je čovek kao što smo ti i ja i tu ne vidim ništa zagonetno... Sve o čemu ona misli možeš naći u knjigama Vladimira Megrea... To nije rešenje nego njen prenos informacija ili sopstvena spoznaja a tiče se stvaranja... Niko sa ovim gore ne mora da se složi,svako neka donosi sam zaključke...
KLJUCNA REC: SLUGA....SLUZBA....SLUZITI...

primetio sam da u ovom jeziku, valjda, ne postoji odgovarajuci prevod za rec SERVICE...
jer se, kao po pravilu...rec SLUZITI...podrazumeva NESTO NEGATIVNO...a to bi analiticari mogli da razmatraju...a - ZASTO JE TO TAKO???
ako si vec pomenuo da otac...ne trazi...od svog deteta da mu bude sluga...onda ti je JASNO...da ni BOG, ako imas ODNOS, SA NJIM, KAO SA OCEM...isto to ne trazi od tebe...jer bi bilo VAN SVAKE PAMETI...to pomesati...sa SLOBODOM...TVOJOM...SVACIJOM...
ali, da li ti je palo na pamet, da, KAO OTAC, TI - BUDES SLUGA - SVOM DETETU...
bez toga da ONO TO TRAZI, OD TEBE...
da ga nahranis, prepovijes, ususkas, pomazis...????
e, pa vidis, mozda ti hoces da budes SLOBODAN, DA IZABERES DA TO - NECES...ali, dete moze da UMRE...
naravno, ovu paralelu...koju si uzeo...i jeste vezana za Boga...ali...
da li si razmisljao...da, u BOGU - POSTOJI - SVE...i nista ne postoji VAN NJEGA...pa tako i SLUZBA...SLUGA...SLUZITI...JER, ODAKLE BI MI ZNALI, UOPSTE, ZA TU REC...ILI TAKAV ODNOS, nismo, valjda, sami-izmislili...????ili mislis da jesmo????
E, pa vidis, BOG JE PRVI SLUGA!!!!
SVIH NAS...IZ CISTE...SVOJE...BOZANSKE LJUBAVI...koja nam je, malcice, nepojmljiva
a, to je, mozda, malo teze shvatiti...razumeti...doziveti...
...ali da ne idem predaleko...
svako nekog sluzi...ili necemu...neko pise, po ovom forumu...SLOBODNOM VOLJOM, ali...na taj nacin i sluzi...DRUGIMA...da citaju...ili TATI I MAMI...U SVOM UMU...koji ga, na taj nacin VOLE, OBOZAVAJU...ili sluzi svom telu...hrani ga, leci, kad je bolesno...vodi ga u hram...peva mu...moli se...za oprostaj...na sve moguce nacine...ili sluzi autu, kuci...narodu, drzavi...vladi...neprijateljima...IAKO SE MNOGI TRUDE DA NAM PRODAJU SLOBODU...po sistemu...NEMOJTE BITI NICIJI SLUGA...budite, kao, slobodni...
VRLO MUDRO, PREFRIGANO, ZNAJU ONO STA PRODAJU...

Jedina energija koja je potpuno slobodna je energija ljubavi-ovo sve govori tako da se neću truditi da objašnjavam i sami znate da jedino ljubav niko ne može "kupiti"...Sve može da postane igra reči. Možemo mi ovde da se vrtimo non-stop u krug i da oblikujemo raznim rečima iste pojmove. Možemo u suštini svi misliti o jednome istom a ipak tvrditi da je to nešto drugo... Zato je bitna namera ako svako ovde bude iskren prema sebi i drugima i iskaže svoju istinsku nameru onda će sporazumevanje da ide glatko... Ipak je ovo forum... Moja namera nije da pametujem da se utrkujem u znanju a bogami i u neznanju. Ja sam običan čovek takav kakakv jesam,znam samo da svima želim samo dobro i svu sreću ovoga sveta. Želim da svi budu radosni bez obzira na sve i bez obzira kojim putem krenuli,jer ipak je ovo život i treba ga živeti punim plućima...
i, na kraju...jako mi je drago da ti imas svoj put, koji te jako inspirise, i kome se nalazis...sa puno ljubavi...i slobode...i zelim da te podrzim, na tom putu...
sve najbolje,
pozdrav
Laughing

Hvala brate na podršci za moj put i ja tebi želim sve najboolje i da te uvek svetlost na tvom putu prati !
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148  Sledeci
Strana 122 od 148

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30318 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90576 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42471 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30352 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29626 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42828 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25664 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)