ZNANJE NA DAR, onome ko hoće da zna.
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 01:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat je od DALAY LAMA i mislio sam da znaš to jer vidim da si orjentisan istočnjačkim religijama i nadam se da razumeš da tu nema naredbi i programa,jedino ako ne smatraš da je DALAY LAMA programiran...
Razmišljati svojom glavom pa to je valjda normalno ne mogu ja prihvatati nečije stavove i mišljenja kao apsolutne istine,gde je tu moja sloboda...Sloboda je ono što ja odaberem za sebe...
Ne znam šta ti nije jasno brate a tiče se razmišljanja svojom glavom?Sve što sam izneo izneo sam kao informaciju i nema nametanja kao neke istine. Ono što je za mene istina za tebe ne mora biti,to je sloboda u punom smislu reči. Neko smatra da treba biti Božiji sluga,nemam protiv toga ništa,neka bude radostan i neka radi sa ljubavlju... Odnos Boga i čoveka ja ne vidim u potčinjavanju i služenju,mnogo se Bogu više daje kada se razmišlja i sa dužnim poštovanjem odnosi prema njegovim tvorevinama,kao što su voda,vazduh,zemlja,biljnji životinjski svet itd... Čovečija namena i bit nije da bude ničiji sluga već stvaralačko biće i da zajedno sa Ocem svojim nebeskim nastavi u radosti da stvaraaaa...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
istina
Gost

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 14:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=58914&highlight=#58914

Treba se shvatiti da svako svakome sluzi .. apsolutno ..

Da bi nekome sluzio ... treba se prvo nauciti sebi sluziti ... i uciti z dana u dan .. jer znanje nema granica.
svako novo saznanje otvara nova pitanja u BESKONACNO.

Koliko znanje tolika i pomoc sebi i ostalima ... PRISTUP ...

Od svijesnosti zavisi i priblizavanje BOGU ... ili sluzba ...

BOG nas nikada ne moze cuti direktno ... nego stepenasto ... po znanju ... ili kolika smo antena sami sebi ...
Vise nas, antena ... veca zajednicka antena ... jaca moc primanja ... vece znanje ... kolektivno budenje.
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 16:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::
Priča za brata Rale i sve ostale koji su puni znanja...

Četri su brata prišla grobu iskazati poštovanje ocu,koji je umro pre puno godina. Braća su želela doznati je li njihov otac u paklu ili u raju. Sva su četvorica poželela isto:poželela su da se pred njima pojavi duša njihovog oca i da im ispriča o tome kako joj je na drugome svetu. Tako se pred braćom pojavio začudno sjajan očev lik. Kad su se zadivljena braća,nadahnuta čudesnim viđenjem,povratila ka sebi,upitala su oca:
Oče,reci nam,je li ti duša u raju?
-Da,sinovi moji-odgovorio im je otac-moja duša uživa u predivnome raju.
Oče reci nam-pitali su dalje sinovi-gde će nam otići duše nakon smrti našega tela?
Otac je na to svakome od braće postavio pitanje:Sinovi,recite,kakvima vidite vaša dela na Zemlji?
Braća su počela redom govoriti ocu. Najpre mu je odgovorio stariji brat:
Oče,ja sam postao velikim vojnim zapovednikom. Branio sam rodnu zemlju od neprijatelja,i na nju nije kročila noga neprijatelja. One slabije i bedne nisam nikada uvredio a svoje sam vojnike uvek štitio.Boga sam uvek poštovao i nadam se da ću otići u raj.
Drugi je brat odgovorio ocu:Postao sam znanim propovednikom. Ljudima sam propovedao dobro i učio sam ih kako poštovati Boga. Došao sam daleko između sebi sličnih i postigao sam visoki položaj,i stoga se nadam da ću otići u raj.
Treći je brat odgovorio ocu: Postao sam poznatim znanstvenikom. Izumio sam mnogo uređaja kojima čovek može sebi olakšati život.Sagradio sam mnogo građevina koje su ljudima bile dobre za život. Uvek pre negoli počnemo graditi,ja slavim Boga. Uvek ću spominjati Njegovo Ime i poštovati Ga i nadam se da ću stići u raj.
Mlađi je brat odgovorio ocu:Oče,ja okopavam zemlju i radim u vrtu. Voće i povrće koje ću uzgojiti u prelepome vrtu potom ću poslati braći.Nastojim ne činiti loše,što se ne mili Bogu i nadam se da ću stići u raj.
Otac je odgovorio sinovima:Sinovi moji,vaše će duše dospeti u raj posle smrti vašega tela. Nestala je očeva pojava. Prošlo je mnogo godina,i braća su umrla. Srele su im se duše u rajskome vrtu,ali među njima nije bilo duše mlađega brata. Braća su stala dozivati oca,koji se pojavio pred njima u začudno sjajnome liku,pa su ga upitala:Oče,reci nam,zašto s nama nije u rajskome vrtu duša mlađega brata?Prošlo je sto zemaljskih godina od našega razgovora na tvome grobu.
Ne brinite,sinovi moji. Vaš je mlađi brat isto u rajskome vrtu,ali nije zajedno sa vama,jer on sad razgovara sa Bogom-odgovorio je otac sinovima.Prošlo je sledećih sto godina i braća su se opet susrela u rajskome vrtu.Sa njima nije opet bio mlađi brat. Braća su stala opet dozivati oca. Kad se otac pojavio,upitali su ga:Evo,prošlo je i drugih sto godina,ali mlađi brat nije došao na susret sa nama. Nitko ga nije video u rajskome vrtu. Reci,oče gde je naš mlađi brat?
Otacje odgovorio trojici sinova:Vaš mlađi brat sa Bogom razgovora i zato nije sa vama. Tri su se brata obratila ocu neka im pokaže gde im je mlađi brat i kako on razgovara sa Bogom. Gledajte-odgovorio im je otac i braća su ugledala Zemlju,nad kojom se nadvio čudesan vrt,u kojemu je njihov mlađi brat radio dok je bio na Zemlji. U čudesnome vrtu,na Zemlji,mlađi brat,još znatno mlađi,nešto tumačio svome sinu.Pokraj njega je oko nečega užurbano radila njegova prelepa žena. Začudila su se braća pa upitala oca:Naš je mlađi brat još uvek u vrtu na Zemlji,a ne kao i mi u raju. Što je on skrivio pred Bogom? Zašto telo mlađega brata ne umire?Na Zemlji je prošlo više nego jedno stoleće,a mi vidimo našega brata mladim.Zar je Bog promenio red u Svemiru?Otac im je odgovorio:Bog nije promenio red u Svemiru,koji je prvobitno stvoren skladnim u nadahnuću ljubavi. Telo vašega brata je više puta umrlo. No za dušu je u rajskome vrtu najbolje ono mesto ,koje je duša stvorila sama svojim rukama,jednako kao što je i za majku i oca koji vole najlepše njihovo vlastito dete. Prema Božanskome poretku koji vlada u Svemiru,duša vašega mlađeg brata treba doći u rajski vrt,no budući da takav vrt postoji na Zemlji,ona će se odmah utjeloviti u novome telu,koje joj se svidi,u vrtu,na Zemlji.
Oče-nastavila su braća-nisi li rekao da naš mlađi brat razgovara s Bogom,no mi ne vidimo da je Bog sa njim u njegovom vrtu?
Otac je odgovorio sinovima:Sinovi moji,vaš će mlađi brat prići drveću,dodirnuti travu-a to su Božije tvorevine koje nisu ništa drugo negoli materijalizirane misli Stvoritelja. Dolazeći u dodir sa njima sa ljubavlju i razumevanjem,vaš mlađi brat tako i razgovora sa Bogom.
Oče reci nam,hoćemo li se mi ikada vratiti na Zemlju i zadobiti ljudsko telo? –pitali su oca sinovi. Otac im je odgovorio:Sinovi moji,vaše duše jesu u rajskome vrtu,ali će zemaljsko obličje zadobiti samo u slučaju ako netko za vaše duše stvori na Zemlji vrt,takav kakav će biti nalik rajskome vrtu.
Poviknula su braća:Vrt nećeš stvoriti sa ljubavlju za tuđu dušu.Kad ponovo dobijemo telo,sami ćemo stvoriti rajski vrt na Zemlji.
Ali otac je odgovorio sinovima:Sinovi moji,vama se takva mogućnost već bila pružila.
Otac je zašutio da bi se povukao. No opet su poviknula tri brata i upitala oca:Oče naš rođeni,pokaži nam gde si u rajskome vrtu.Zašto nas napuštaš?
Otac je odgovorio sinovima:Gledajte kako je u vrtu pokraj vašega mlađega brata svoje grane razgranala jabuka. Pod jabukom je mala kolevka,a u njoj je prelepo telo dečaka,koji se budi i koji ,gle,već pomiče ruku,a u kojem živi moja duša. To je predivan vrt,koji sam počeo sam stvarati....

Zahvaljujem se dragoj sestri Anastasiji što je ovu priču podelila sa nama...

Dragi brate Rale i ostalima koji su puni znanja...Ja sam samo običan seljačić iz maloga mesta koji stvara svoj vrt na Zemlji i nemam kao što se vidi neko znanje da bih se sa Vama takmičio i merio,ja imam ono što imam i želim da podelim to sa onom braćom i sestrama koji žele da na ovoj Zemlji izgrade rajske vrtove...
Sve najbole i puno sreće i ljubavi na Vašim putevima ka rajskim vrtovima od srca Vam želi Vaš brat...

Litlneks veliki pozdrav imas sada od mene ... i zbog ovog njenog teksta i zbog proslog.
Ka je ta privlacnost ispravna i divna stvar...
Pozdrav svima ...!

Objasnio sam prosli tekst ... pa cu i ovaj ...

Kada se nesto cita ... osobito istrazuje... treba citati sa punom paznjom i iz srca ... dozvoliti da se prijasnja saznanja STAPAJU sa citanim i poslije citanja.

Anastazija je objasnila sa onim tekstom ... normalan ovozemaljski zivot jedne porodice ... u kojoj je svako imao slobodan izbor i nacin zivota ... osobito je naglasila zainteresiranost clanova za druge clanove porodice.

Pokazala nam je da je zivot vijecan i da smo svijesno odabrali da dodemo i da stvaramo raj tamo gdje ga nema ... a biti ce ga svagdje gdje ga stvorimo ... a nas je izriciti zadatak da ga stvorimo na zemlji.

Pokazala nam je ko je uspio u potpunosti u zivotu na zemlji a ko nije ... ko pauzira...

Pokazala je ... USKRSNUCE NA ZEMLJI ... da je moguce ... jer najmladi brat je jos uvijek na zemlji i sve je ... MLADI I MLADI ... a otac sada uci od njega, uciti ce kada poodraste.
Sada se sjetite mojih objasnjenja o porodici od prije 7x7 u krugu porodice te da je porodica najbitnija.

Uz to su povezana i ona proljeca koja sam spominjao ... tu je vazan i onaj broj .. 52 ..
Kada sam postavio pitanje slobadidiju.

A taj broj ... 52 ... mi je ... MIRKO ... prosledio ... i njegovo zainteriranost za drugim znanjima... HVALA MU ...

ANASTAZIJA VAM JE HTJELA RECI ....da ko zna i trazi znanje ... moze da bira kada i koliko zeli da zivi ... da postoji mogucnost odabira i slobode ... kada imas vjeru u sebe i bozansko pravo znanje.
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 16:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jos jedno vazno objasnjenje;

Ja i vera smo diskutovali i raspravljali o vaznoj stvari ... cakrama ... i sada je to malo utihnulo ... jer nesto ne stima ... nije doreceno ...
Prije smo razgovarali da vece znanje ima i veci ego ... i vecu odgovornost ...

Druziti se treba sto otvorenije ... i pauzirati, kada nesto ne stima ... nikako ne napadati ... nego tek onda zapeti dok se ne nade rijesenje.
Mogao je ispasti i veliki nesporazum ... ogroman ...

Nije doreceno jer kao sto rekoh prije ... da imamo ovdje prisutne clanove i koji vide ... ali ne znaju u prvi mah sta vide .. a ima i onih koji dozivljavaju ali nisu sigurni sta.

Iskustva ta razna treba ujedinjavati i sa potpunom ljubavi i razumjevanjem uskladivati dok se ne dode do zdravog rijesenja.

Evo o cemu se radi ... ona tvrdi da vidi da su cakre stvorene radi materije i da nisu potrebne ... opet kazem da nije u pravu ... a i da je ... evo kako...

Mi smo stvarno svi skupa velika, visoka i vredna bozanska bica ... jer mi smo svjesno pristali da silazimo nize i nize da bi napravili veliki posao ... i sama je pisala da smo veliki kao kosmos kada bi se rasirili ... dakle skupili smo se i sav kosmos je u nama ...
dakle u nama su svi dijelovi kosmosa a sa tim i znanja. Satavili smo nase tijelo i sabili sve te energije svjetla i vibracija i znanja u materijalno a koje odrzavaju te svijetlosne energije koje su iskazane u cakrama, pa u sporednim cakrama, energetskim cvorovima i energetskoj mrezi... to je snaga citasvog kosmosa i znanja tako rasporedeno po nama .. u nama ... misaono znanje i moc stvaranja i kretananja i rada je razbacana po tim organima, koji zasto sluze. Znate i sami da se na stopalu mogu naci tacke koje, preko kojih se mogu masazom lijeciti bubrezi ... a isto tako u bubreznim zlijezdama su navigatori za astralna letenja ... itd ...
Dakle glavna znanja leze u ... stopalim, nogama .... i sakama, rukama ... i po cijelom tijelu. Zato oni koji se bude po malo osjete strujanja po cijelom tijelu osobito po nogama i rukama prema kicmi i srcu.
Dakle, sve te cakre i ostalo je kosmicko bozansko stvaranje ... kada bi ih povukli iz nogu i ruku gdje daju fizicki rad i kretanje ... sve na pravo mijesto mi bi stvarali tada mislima. Znaci da je misaona snaga prebacena na radnu po potrebi i znanju koja funkcionisu preko ostalih centara ... prvo preko mozga u materijalnom sto kroz razvoj prelazi preko srca u duhovno.

VERA ,,, tako da vera vidi ili vidila je ... prvo; kako se desavao pad u materijalno ... a da prije toga nije bilo cakri i ostalog ... znaci postepeno zgusnjavanje a sa tim i veca vidlivost dijelova.

A ... VIDILA JE I DA SE MOZE BITI KAO COVIJEK ... samo sa mozgom i samo sa tamnom rupom u srcu ... gdje se nista sa nicim ne spaja ... ZOMBI ... mozes samo da vidis sa tim okom i da zivis ... i nista vise ...

Dakle mozak i u njemu program a srce pogoni materiju ... ali bez bozijeg to jeste kosmickog znanja ... prisustva iskre koja je dio samog bozanskog postojanja. A ta iskra treba da prede u plamen i da podrzava ostale vidove plamenova ... svijetla CENTARA onoga iz cega smo nastali ...
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 16:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ... slobodno stavi one knige jer ja sam ih i dobio preko interneta ... nemam vremena da trazi gdje pa da stvim adresu, gdje sam ih uzeo.

Juce sam ih dobio i jako su vredne ... neka ljudi citaju ... manje ce ovdje visiti i vise i znati i bolje pisati.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 16:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nije utihnulo zato što ne štima već zato što je tema otišla na drugu stranu, pa čekam da to primetite.

U svakom slučaju nastaviću pisanje na atlantidi, dok ne završim celu sliku. Slažem je mesecima a sada je kompletna.

Vrlo često Istina govoriš kako ja nešto ne znam, a to znači da ti znaš pa ti dajem prostor da se iskažeš, pritom primećujem da uopšte ne vidiš celu sliku koju sam izrekla, kačiš se za reći.
Meni nije važno da mi neko nešto potvrđuje već da u miru nacrtam sliku koju vidim, a zatim je sve podložno diskusiji. Slika koju vidim daje toliko odgovora da zavređuje svu moju pažnju.

Umesto ne znaš, ispravno je reći ja mislim i vidim drugačije. To je korektno i tada ne govori ego.
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 17:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Nije utihnulo zato što ne štima već zato što je tema otišla na drugu stranu, pa čekam da to primetite.

U svakom slučaju nastaviću pisanje na atlantidi, dok ne završim celu sliku. Slažem je mesecima a sada je kompletna.

Vrlo često Istina govoriš kako ja nešto ne znam, a to znači da ti znaš pa ti dajem prostor da se iskažeš, pritom primećujem da uopšte ne vidiš celu sliku koju sam izrekla, kačiš se za reći.
Meni nije važno da mi neko nešto potvrđuje već da u miru nacrtam sliku koju vidim, a zatim je sve podložno diskusiji. Slika koju vidim daje toliko odgovora da zavređuje svu moju pažnju.

Umesto ne znaš, ispravno je reći ja mislim i vidim drugačije. To je korektno i tada ne govori ego.

Kao prvo ... dogovorili smo se da si mi mozemo medusobno reci i opsovati cak sta vise ... kako nam pane na pamet ... te da ne moramo birati rijeci... ja sam uvijek isti ...

Ako sam rekao da neznas onda neznas ... kao i ja sto neznam ...PA TAKO I PRIHVATIM...
sve dok ne saznam.
Po onom sto smo raspravljali o cakrama, bez ovoga sto sam objasnio ne vredi nista ... jer je samo MNOGO zbunilo citaoce.

Tvoje ne znanje moga dijela i MOJE NEZNANJE tvoga dijela je dobilo, zajedno, dio znanja.

Dakle nije istina da je drugacije nego je istinito i SIGURNO ono sto sam pisao i to je ... veoma i jedino bitno za sada i ovdje ... jer to je put ka nazad ... kroz koji se jedino poslije moze shvatiti nas namjeran pad... a koji su otezali oni koji nisu u planu te nam isjekli i zakljucali nase izvore znanja.
Kako si ti pisala ... ISPADE DA LJUDIMA NE TREBAJU CAKRE I DA MOGU DA BEZ NJIH ZIVE ... izvini ali to je bilo strasno ... zar nije u redu sto sam se potrudio i to objasnio i doveo u red ... a bila si sigurna da se tako moze ... ovdje ...

Mozda sam trebao cutiti i vidjeti sta ce ispasti ... mozda nisi zeljela da se neko mijesa.

Ne vidim razloga zasto ti je zasmetala ta rijec ... nije znala ... pa rekla si da nisi znala ...
i opet nisi dobro protumacila jer nisi znala ili nisi sigurna sta si vidjela.

Eto izvini i slobodno ... AKO TI SMETAM ... reci istino idi odjebi u skokopvima, i nema problema.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 17:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

istina ::
Litlneks ... slobodno stavi one knige jer ja sam ih i dobio preko interneta ... nemam vremena da trazi gdje pa da stvim adresu, gdje sam ih uzeo.

Juce sam ih dobio i jako su vredne ... neka ljudi citaju ... manje ce ovdje visiti i vise i znati i bolje pisati.

To je ne moguce brate Istina,knjige ne smeju da se postavljaju na forumu,zbog autorskih prava.Zamolio bih urednicu glavnu Vesnu da prokomentariše,to jest da odgovor u vezi postavljanja knjiga na forumu. Moguće je link a ja mislim da knjige ne bi smele...
Inače svako koje zainteresovan za knjige može se obratiti na moj mail nenad@nadlanu.com i ja ću ih rado poslati!
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 17:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Radi se o ovim knjigama: BYRNE__Rhonda_-_Tajna ; Moc_namere ; Trazi_i_dobices ;Zakon_privlacenja
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 17:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne smetaš mi, naravno, otkud ti takva pomisao.

A znaš šta je istina. Svetlosnim bićima, pravim ljudima ne trebaju čakre, oni imaju samo srčanu koja je povezana sa univerzumom,

Čakre su tvorevinaovoga sveta, nastale posle pada, jedna po jedna se otvarala i svaka od njih je stvarala jedan deo naše stvarnosti ali ne kao stvaranje već kao predstavu ovoga sveta koja je kratkog veka, potrošna. Čakre nemaju stvaralačku moć već samo bude prošlost snagom niskih energija koje proizvodimo. Čakre stvaraju privid a od tog privida ne vidimo istinu. Izuzimam čakru koju su napravila duhovna biča da uspore proces propadanja, jer su znala da će pomoć stići.

Čakre su nivo magije, čakre su svet oko nas, rezultat njihovoga rada, ali napominjem bez moć stvaranja već buđenja tamne materije, ugašene svetlosti, buđenje i održanje zla. pisaću svoj uvid pojedinačno za svaku.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 17:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Litlneks,

ocigledno da nisam sposoban da prenesem svoje misljenje..ili..verovanje...povodom reci SLUGA...da to nije nesto NEGATIVNO - LOSE...mada, izgleda ni kao nesto NEUTRALNO...NI DOBRO NI LOSE...pa - dizem ruke...PREDAJEM SE...!!!
Mozda pokusam da citiram brata Raleta...pa probaj da ga razumes...barem RAZMISLI...

Kada neko služi ljubavi?
Kada voliš tada služiš Ljubavi.
Kako se služi slobodi?
Kada svima daješ slobodu i kada se za nikog i ništa ne vezuješ sem za slobodu onda služiš slobodi.
Dakle može se služiti Bogu, jer su njegova imena, Sloboda , ljubav.Dobrota......
Dakle da bi bio slobodan moraš da služiš Bogu jer on je sloboda.

Sluzba je JEDNA od frekvencija...ODNOSA...i moze da se ispolji NA VEOMA VELIKI BROJ NACINA...pa ako neko zeli...da bude...SIRI...BOGATIJI...ISKUSNIJI...moze to da uvrsti...U SVOJ PROGRAM...PONUDU...PRIHVATANJE...
ali, naravno, KO TO NE ZELI...ostaje tamo gde je...BEZ TOGA...i, TO JE NEKAKAV IZBOR, SLOBODA...I, kao takav je SKROZ OK...

nO, HTEO SAM O RAZMISLJANU SVOJOM GLAVOM...
ako si procitao moju pricicu o POSTANKU SVETA...i BRAHMI...koja se navodi u Vedama...sa kojima niko NE MORA DA SE SLOZI NITI VERUJE...
Brahma je imao CAST/SLUZBU/ZASLUGU...da stvori univerzum, jedan...NI IZ CEGA...jer, nicega nije bilo...pa mu, razmisljanje nije NISTA POMOGLO...jer ...NIJE IMAO NIKAKVE INFORMACIJE...KAKO, OD CEGA...DA GA STVORI...
TO NAVODI NA dve opcije:
1. RAZMISLJANJE TUDJOM GLAVOM...ali tada, na pocetku, pre upoznavanja sa Maha Vishnuom...nije bilo druge osobe, pa ni tudje glave...i
2. NE RAZMISLJANJEM...UOPSTE...svojom glavom...to je ono sto se naziva, danas, MEDITACIJA...
tako da je ON USPEO OVIM DRUGIM PUTEM...
DA STVORI CEO UNIVERZUM...SA SVIM I SVACIM...
On nam je dao SVOJ PRIMER...
za - RAZMISLJANJE...
s tim, da je SVOJU SLUZBU/CAST/ZASLUGU/ZADOVOJSTVO...
mogao da ostvari TEK KAD JE UPOZNAO MAHA VISHNUA...I - OD NJEGA SAZNAO...SVE STO TREBA...
dakle, ukratko...prvo - meditacija, na praznu glavu, nerazmisljanje,...drugo...zvuk...u srcu...trece...odnos sa Bogom...
to znaci, da bi se nesto stvaralo...treba CUTI ZVUK...KOJI STVARA...A, TO ZNACI..OD NEKE DRUGE OSOBE...jer, dzabe da slusas samo SAMOG SEBE...nista neces moci da stvoris...barem tako kaze ova prica...

e, sad drugi deo STVARANJA SVETA...
STVARANJE ZIVIH BICA...iz iste kuhinje...
ne ulazeci u RAZLOGE...Boga i nas...jer bi otilsli predaleko...vec samo o formi...kao INFORMACIJA...a emocije mozemo da dodamo kasnije...
Inkarnacija podrazumeva ULAZAK DUSE, koja je sat-cit-ananda...VECNA, SVEZNAJUCA I BLAZENA...u odredjeno telo...RADI STICANJA ODREDJENOG ISKUSTVA...
prva stvar pri inkarnaciji, je dobijanje LAZNOG EGA...u skladu sa potrebama, zeljama, zaslugama...karmom...itd...koja, odmah, donosi ZABORAV da smo...ono...satcitananda...
a, onda, redom, od njega se formira ODREDJENA INTELIGENCIJA...neophiodna za tu JEDNU odredjenu Inkarnaciju...pa zatim...UM...od inteligencije...t.j. NACIN RAZMISLJANJA SVOJOM GLAVOM...pa od njega...grubo telo...ljudsko...zivotinjsko...bilo koje...musko...zensko...srpsko...pravoslavno...ili katolicko...muslimansko...koje god...
i...da skratim pricu...
AKO ZAISTA ZELIS SLOBODU...
PRVO MORAS DA IZADJES IZ SVOJE GLAVE...IZ TOG LAVIRINTA RAZMISLJANJA...jer ce ona da te samo vrti ukrug...po svim mogucim sobama, ulicama lavirinata...samo sto ce ovaj jos da se povecava...kao PROGRAM...MATRIX...IGRICA...na visem nivou...sa boljom grafikom, vise memorije, brzine...dublja osecanja, sentimenti...ZNANJE...a, vidi...svake godine izlazi novi WINDOWS...sa novim paketima...
dakle, IZLAZ JE...KORISCENJE INTELIGENCIJE...da IZVUCE, NAPOLJE...UM...IZ GLAVE...
da CUJE ZVUK....REC...USIMA...CITANJEM...I, NA KRAJU...SRCEM...ILI NA POCETKU...
KRAJA...
ali, to je duga prica...i nije za decu...iako jeste BAJKA...
JER...DECA..PRVO TREBA DA RAZVIJU...SVOJ EGO...I UM...sto vise...jer, ako to nije, onda ova igra ne bi se vise igrala...i ne bi ni bila ispunjena misija...svrha...ZABAVA...

Zato te i podrzavam u TVOJOJ VERI I TVOM UBEDJENJU...JER TO JESTE..PRAVI PUT...ZA TEBE...
a, ovo moje objasnjence je za one druge...koji bi da saznaju nesto drugo...ako vec to ne znaju...
jer, kao sto vidis...ako dobro kapiram...nasa Vera dolazi do raznih SPOZNAJA...izlaskom iz svoje glave...A NE RAZMISLJANJEM...
i radi SLUZBU...SVIMA NAMA...KOJI OVO CITAMO...
I JOS POSEBNO...I ODGOVARA NA NASA KONKRETNA PITANJA...
mozda ti to nazivas drugacije...svejedno...mozda se samo ne razumemo u terminima...
pozdrav
Laughing
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 17:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Ne smetaš mi, naravno, otkud ti takva pomisao.

A znaš šta je istina. Svetlosnim bićima, pravim ljudima ne trebaju čakre, oni imaju samo srčanu koja je povezana sa univerzumom,

Čakre su tvorevinaovoga sveta, nastale posle pada, jedna po jedna se otvarala i svaka od njih je stvarala jedan deo naše stvarnosti ali ne kao stvaranje već kao predstavu ovoga sveta koja je kratkog veka, potrošna. Čakre nemaju stvaralačku moć već samo bude prošlost snagom niskih energija koje proizvodimo. Čakre stvaraju privid a od tog privida ne vidimo istinu. Izuzimam čakru koju su napravila duhovna biča da uspore proces propadanja, jer su znala da će pomoć stići.

Čakre su nivo magije, čakre su svet oko nas, rezultat njihovoga rada, ali napominjem bez moć stvaranja već buđenja tamne materije, ugašene svetlosti, buđenje i održanje zla. pisaću svoj uvid pojedinačno za svaku.

Draga sestro da li je Adam imao čakre?
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 17:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Imao je srčanu (oko tvorca) i vezu sa Bogom ocem. Imao je rajski vrt za život koji je mogao da traje većno.
Kada je crvić proradio, prvo u donjoj ćakri, on se toga odrekao i raj je nestao.
Raj se može nači samo ako ponovo proradi srčana čakra i uspostavi se veza sa Ocem, tada će sve druge polagano nestajati, tako se vraća Bogu.
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 17:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vidim da ne pratis sta drugi pisu ... i to je konstantno tako ...

Procitaj jos jednom sta sam napisao ... kuda srljas, sta ti je ...

Kada i tko ce ovdje postati svjetlosno bice ... molim lijepo ko ... zar nisam lijepo objasnio sta znace i da smo mi htjeli pad ... ane ovakav totalan ... Ponavljam jos jednom mi smo ti velikani koji dokazuju boga kroz svoj rad i rakao sam kako se desavalo zgusnjavanje ...
Nekako samo ti zelis biti u pravu ...

Plekcuz cakra je sunceva cakra ... i glavna cakra za primanje i spoj sunceve energije u materijalnom ... i tako ostale imaju svoje moci i znanja.
Ti si napisala da je prvo dosla seksualna ... mislim, nemoj da to neko procita ... seksualna cakra je sporedna reprodukciona cakra ... i bez nje, ajde kao mozes ... ali kao ces bez ostalih.
Vjerojatno nisam trebao nista ni pisati ... pa tek onda ... ali eto izvini.

Kada budes napisal sve o cakrama i iznjela ...onda navedi ... ovo je od toga i toga, ako budes koristila i ispravljal ... tvoje videnje ...
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 18:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne želim da budem u pravu, već pišem svoj uvid, tako da nema ovo je od toga i toga, u mome izlaganju može samo da piše šta koja čakra radi i šta stvara.

Ja sam tebe razumela i ne sporim da od svakoga učim ovozemaljska znanja pa da ih zatim upoređujem sa mojim. Puno puta si mi pomogao da ponešto odavde shvatim.

Nekoliko puta sam napomenula da sam dobila upustvo, kada sam se uplašila od veličine uvida, Pitala sam "Kako ću, zar moram sve ponovo da učim" a odgovor koi sam dobila je bio "Ne moraš, zato imaš stručnjake"Tako radim i svi mi pomažu svojim znanje, posredno i neposredno, ali ono do mene dolazi. Učim neprekidno, ali učenje mi je široko i nije vezanoo za jednu nauku, To učenje mi pomaže da vidim još dalje, da pričam principe.

Naravno da mi je teško, kad se sve kosi sa ovim svetom i učenjima koja su iz njega proizišla. Nebrojeno puta sam rekla da iz tih učenja treba izvući zrna istine, jer ona su upakovana u postojeći sistem.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148  Sledeci
Strana 124 od 148

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30250 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89651 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42317 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30218 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29255 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42689 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25559 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)