ZNANJE NA DAR, onome ko hoće da zna.
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
istina
Gost

Poruka Poslao: 08 Nov, 2009 15:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Poslao: 24 Apr, 2009 16:35 pm Naslov:

Caco ...

vise je razina budenja cakri ... krunska treba da prebaci cvoje preko ostalih i osle preko nje.

Ali je samo srcana koja ih produhovljuje sve.

To je to kada sam spominjao da se mora znati red i sistem... uopste nije problem ... treba samo htjeti nekoga poslusati ... ne bi se nikada desilo, kao sto su ovdje mnogi rekli, da su daba izgubili vreme.... jer se tako moze dobiti onoliko koliko zavisi samo od TEBE.
Ili kao sto rekoh ... jedan je pravi put ... a razni su kako doci do njega...

Potruditi cu se da ti sto jednostavnije i krace sve to slozim... i posaljem.

Seja... zar ne ...

Poslao: 10 Maj, 2009 10:53 am Naslov:

Kada se covjek rijesi
bolesti
koja se zove zaborav, zaboravljanje,
tada
prestane misloiti donjom glavom
snaga misli
prelazi
u gornju
glavu
tada
gornja glava
prihvaca visu količinu snage
Što opet rezultira stabilnoscu misljenja i opazanja
sa koima se postize cirkulacija necega, pomjesana sa necim...
Hipofiza se hrani time, i povećava se višestuko
zbog čega nastaju bolovi u glavi,
veoma pozitivan znak.
Na kraju ona preuzima uloge koje si rekao.
Na taj nacin se izvodi jos mnogo toga što si naveo
i jos mnooogoooo vise...
Debelo objašnjeno negdje ovdje na forumu.

http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=325&postdays=0&postorder=asc&start=420
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 08 Nov, 2009 15:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

istina

Pridružio: 15 Jun 2008

Poslao: 14 Sep, 2008 20:34 pm Naslov:

--------------------------------------------------------------------------------

MONADA
Početnik

Član od: 22 Aug 2006
Komentari: 4
Mjesto: HR Zagorje
Upisano: Utorak Aug 22, 2006 10:15 pm Naslov komentara:

--------------------------------------------------------------------------------

Poštovanje svima na forumu!
Ovo je moja prva poruka pa bi htio prvo pozdraviti sve na forumu.

Vezano za ovu temu napist ću nešto ukratko o čakrama, a moj izvor je Dr. Joshua David Ston i Sveučilište Ja Jesam. ( svi zainteresirani mogu pogledati pod [url] http://www.iamuniversity.org [/url]

"Čakre su po svojoj prirodi distributeri i električne baterije, koje opskrbljuju čovjeka dinamičkom silom i kvalitativnom energijom"
Djwhal Khul, kanalizirano kroz Alice A.Bailey

Trenutno postoje saznanja da postoje 22 čakre ( saznanja od Vywamusa kroz Tibetansku fondaciju), 7 čakri u trećoj dimenziji, 8 čakri u četvrtoj dimenziji i 8 čakri u petoj dimenziji
http://www.iamuniversity.org/graphics/chakras/charts.html

Naših sedam glavnih čakri ( korjenska, sakralna, solarna, srčana, grlena, čakra trečeg oka i krunska čakra) povezuju eterično tijelo ili energetsko tijelo s fizičkim tijelom. Sedam čakri se nalazi u eteričnom tijelu, a ne unutar gustog fizičkog tijela. Svaka čakra je specifičan uzorak energije za specifičnu svrhu.

Citat:
Najbolje razumijevanje čakri ustvari dolazi iz Biblije u Ivanovom Otkrivenju u kojem on objašnjava kako je ideal života otvoriti sedam čakri, koje naziva sedam crkvi kako bi postale sedam zlatnih svijećnjaka. Ivan sedam čakri također naziva sedam lampi, sedam knjiga, sedam svijetala. U ostaloj metafizičkoj literaturi nazivaju ih zrakama sedmerostrukog bića, sedam ljudskih temperamenata, sedam tipova ljudi. Svaku misao koju mislimo i osjećaj koji osjećamo manifestira se kroz jednu od naših sedam čakri. One su idealni kalup za razumijevanje sebe i naše božanskosti. Dr.Joshua David Stone

PRVA ČAKRA
v PREŽIVLJAVANJE
v UZEMLJENJE
v KONTROLA APETITA
v KONTROLA PET OSJETILA
v SVLADAVANJE OVISNOSTI I LOŠIH NAVIKA
v UPRAVLJANJE ENERGIJA ZEMLJE
v ISPRAVNO SVLADAVANJE I ODNOS PREMA SENZUALNOSTI
v UPRAVLJANJE NOVCEM
v DEMONSTRIRANJE BOGA NA ZEMLJI
v ISPRAVNA BRIGA ZA FIZIČKO TIJELO
v MANIFESTIRANJE DUHOVNE MISIJE NA ZEMLJI
v IZVRŠENJE DUHOVNOG UGOVORA NA ZEMLJI
v OSTAVLJANJE NASLJEĐA NA ZEMLJI
v MANIFESTIRANJE NEBA NA ZEMLJI

DRUGA ČAKRA
v UPRAVLJANJE SEKSUALNOŠĆU
v UMJERENOST U SEKSUALNOSTI
v KREATIVNOST
v RAZVIJANJE ISPRAVNIH ODNOSA
v FIZIČKA REPRODUKCIJA
v DUHOVNA ILI KRISTOVA REPRODUKACIJA U NAMA

TREĆA ČAKRA
v UPRAVLJANJE MENTALOM I EMOCIJAMA I PRAVILNA INTEGRACIJA
v UPRAVLJANJE PODSVJESNIM UMOM
v RAVNOTEŽA ŽENSKOG/MUŠKOG
v RAVNOTEŽA YINA/YANGA
v RAVNOTEŽA BOGA/BOŽICE
v ISPRAVNO KORIŠTENJE OSOBNE SNAGE
v BITI UZROK SVOJE STVARNOSTI, A NE BITI ŽRTVA
v UPRAVLJANJE TIJELOM ŽELJA
v ISPRAVAN ODNOS PREMA SEBI
v RAZVIJANJE ISPRAVNE DUHOVNE PSIHOLOGIJE

ČETVRTA ČAKRA
v BEZUVJETNA LJUBAV NASUPROT UVJETOVANE LJUBAVI
v TRANSCENDIRANJE STRAHA
v TRANSCENDIRANJE NAPADAČKIH MISLI
v SAVRŠENA LJUBAV IZBACUJE STRAH
v LJUBAV PREMA SEBI
v LJUBAV PREMA BOGU
v PRIVRŽENOST BOGU, MAJSTORIMA, BRAĆI I SESTRAMA I SEBI
v MAJKA ZEMLJA
v MINERALI, BILJKE, ŽIVOTINJE
v IZVANZEMALJCI
v DUHOVI PRIRODE I DEVE

PETA ČAKRA
v VOLJA EGA NASUPROT BOŽJOJ VOLJI
v KOMUNIKACIJA

ŠESTA ČAKRA
v DUHOVNA VIZIJA
v OKULTNA VIZIJA NASUPROT MISTIČNE VIZIJE
v SVIJEST PRIZME PUNOG SPEKTRA
v ISPRAVNA PERSPEKTIVA
v PRODUHOVLJENI OSJEĆAJI I EMOCIJE
v RAZVOJ SVIJESTI
v VI NE GLEDATE SVOJIM OČIMA, VI GLEDATE SVOJIM UMOM

SEDMA ČAKRA
v RAZVIJANJE ISPRAVNOG ODNOSA PREMA BOGU I MAJSTORIMA
v UNIVERZALNA SVIJEST

Za nas je važno da uskladimo svih sedam čakri ravnomjerno. Ako smo usklađeni samo u jednoj čakri ili dvije, tri- tada su ove čakre preopterečene i dolazi do opterečenja određenih žlijezda koje su povezane sa tim čakrama, te tu dolazi do određenih fizičkih poremečaja na organima koje kontroliraju dotične žlijezde. Znači bitno je da čakra nije preaktivna ili premalo aktivna. Ako je preaktivna, žlijezda prima više energije, a ako je premalo aktivna žlijezda prima manje energije-što dovodi do bolesti određenih organa, i tu leži sva mudrost što se tiće bolesti.
Također potrebno je napomenuti da sa čakrama su također povezane 7 zraka Božjih, koje su 7 osobnosti Božje i svaka je obilježena sa specifičnim kvalitetama. Međutim to već spada u znanost o zrakama i to je dosta opširna tema.
Toliko za sada.
Pozdrav svima.

Na vrh

Jack987
Administrator

Član od: 03 Dec 2004
Komentari: 5050
Mjesto: 3rd density Earth, Zagreb
Upisano: Srijeda Aug 23, 2006 12:40 am Naslov komentara:

Pozdrav Monada, dobrodošao... izbrisao sam dupli post. Ako je nešto izostavljeno, dodaj u nekom idućem.

Na vrh

MONADA
Početnik

Upisano: Četvrtak Aug 24, 2006 9:15 pm Naslov komentara:

Hvala Jack na dobrodošlici!

Sory na duplikatu, trebalo mi je malo duže da se ufuram.

Što se tiče čakri ima toga još, kad budem imao vremena napisat ću.

Na vrh

MONADA
Početnik

Upisano: Nedelja Aug 27, 2006 9:16 pm Naslov komentara:

Pozdrav!
Evo nastavak od prošli put.
Svrha ovog pregleda je da služi samo kao katalog čakra sustava. Ovo vam daje samo kratke definicije i osnovne informacije o višim čakrama.

Molim Vas da ne eksperimentirate i prizivate više čakre ukoliko ne znate kako se to radi i ukoliko niste uskladili i integrirali 7 osnovnih čakri.

Osma čakra
Osma čakra je prva čakra četvrte dimenzije. Ona je sjedište duše. Kao što u naše tri dimenzije zemlja, određena brojem nula, predstavlja fizičko postojanje, tako u četvrtoj dimenziji sjedište duše postaje sjedište postojanja.
Boje čakri osam do dvanaest su identične bojama viših zraka četvrte dimenzije. Boje osme čakre su smaragdno zelena i purpurna.

Deveta čakra
Deveta čakra odgovara korijenskoj čakri u trećoj dimenziji. Povezana je sa tijelom svjetlosti. Bavi se radošću. Kada je ta čakra aktivirana, ona upali tijelo svjetlosti, koje je sada u vašoj staničnoj i podstaničnoj strukturi. Boja ove čakre je plavo-zelena.

Deseta čakra
Deseta čakra je povezana s čakrom polariteta u trećoj dimenziji. Bavi se integracijom muškog i ženskog unutar osobe. Ta čakra počinje djelovati kada su muške i ženske energije u savršenoj ravnoteži. To se doživljava kao stanje bez napora i u skladu s dušom. Boja ove čakre je biserna (sedefasta).

Jedanaesta čakra
To je čakra energija Novog doba. Odgovara čakri solarnog pleksusa u trećoj dimenziji. Povezivanje treće čakre sa jedanaestom nam omogućava da umanjimo traume sadašnjeg i prošlih života koje su pohranjene u trećoj čakri. Osjećaj koji daje energija jedanaeste čakre je poput vala, koji ide kroz tijelo i van njega bez zadržavanja ili povezivanja s područjem pogrešnog opažanja. (Prije no što je četvrta dimenzija postala dostupnom, neuravnotežen emocionalni odaziv bi se povezao s područjima pogrešnog opažanja koja su već nalazila u tijelu.) Boja ove čakre je roza-narandžasta.

Dvanaesta čakra
Dvanaesta čakra je Kristova svjesnost, što je energija preobrazbe koja povezuje sve oblike energija. Povezana je sa srčanom čakrom u trećoj dimenziji, a boje je blistavo zlatne.

Trinaesta čakra
Trinaesta čakra je povezana s izražavanjem vibratorne komunikacije. To je čakra korištena kod materijalizacije i dematerijalizacije stvari. Također je to čakra korištena u teleportaciji, kao i u iscjeljivanju. Boje je blijedo Ijubičasto-roze.

Četrnaesta čakra
Četrnaesta čakra je vezana uz Božanski plan. Ona dozvoljava predaju mentalnom umu. Četrnaesta čakra kazuje da dozvoljavate Božanskom planu da vam pokaže put bez da ga pregledavate i procjenjujete s mentalnim uvjerenjima.
Ova čakra odgovara trećem oku u trećoj dimenziji. Ona donosi vidovitost u četvrtu dimenziju i aktivira vašu beskrajnost. Boja ove čakre je duboko plavo-ljubičasta.

Petnaesta čakra
Petnaesta čakra se bavi vašom vezom s monadom. Odgovara krunskoj čakri u trećoj dimenziji, vašoj duhovnoj vezi. Otvaranje petnaeste čakre dozvoljava rad vašoj novoj duhovnoj vezi, monadi. To se događa kada pređete četvrtu incijaciju. U petoj inicijaciji postajemo stopljeni s monadom, što nas dovodi na prag uzašašća. Kada je ta čakra aktivna, pokazuje nam da je struktura vaše duše dovoljno stabilna da barata energijama i opsegom informacija koje dolaze sa monadičkog plana. Boje je svijetlo zlatno-bijele.

OPREZ

Uzašli Majstor Djwhal Khul je jasno preporučio da ljudi NE prizivaju bilo koju čakru višu od petnaeste prije uzašašća, jer postoji opasnost od sagorijevanja fizičkog tijela s previsokom frekvencijom energije.

Evo nešto i za one koji vole više praksu od teorije. Probajte to koristiti što više.

ODRŽAVANJE AURE I ČIŠĆENJE ČAKRI

Vizualizirajte 7 čakri kao 7 obojanih sunca!

(Od dna do vrha: crveno sunca, narančasto sunca, žuto sunce, zeleno sunce, plavo sunce, indigo sunce, ljubičasto sunce).

Oko 10 sekundi sa svakom čakrom svjesno vizualizirajte prikladno obojano sunce!

Kada radite vježbu vizualizacije vidite, osjetite i vizualizirajte svako od 7 sunca kako izgara svu negativnu energiju ili siva polja koja su se nakupila u čakrama zbog pogrešnog razmišljanja, osjećanja, govorenja i djelovanja!

Zatim vizualizirajte zlatno sunce svjetlosti u svom srčanom centru!
Neka to sunce raste i širi se u veličini dok ne okruži vaše cijelo tijelo poput ogromne zlatne aure.

Vidite, osjetite i vizualizirajte zlatno svjetlo Božje kako pročišćava i čisti svu negativnost iz vaše aure i energetskih polja!

Činiti to nekoliko puta dnevno, svaki put kad osjetite potrebu ili ste u društvu s ljudima koji zrače negativnu energiju!

Pozdrav!

Na vrh

Preneseno sa galaksije
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Za biblijskog hriscanina;
Citat:
Najbolje razumijevanje čakri ustvari dolazi iz Biblije u Ivanovom Otkrivenju u kojem on objašnjava kako je ideal života otvoriti sedam čakri, koje naziva sedam crkvi kako bi postale sedam zlatnih svijećnjaka. Ivan sedam čakri također naziva sedam lampi, sedam knjiga, sedam svijetala. U ostaloj metafizičkoj literaturi nazivaju ih zrakama sedmerostrukog bića, sedam ljudskih temperamenata, sedam tipova ljudi. Svaku misao koju mislimo i osjećaj koji osjećamo manifestira se kroz jednu od naših sedam čakri. One su idealni kalup za razumijevanje sebe i naše božanskosti. Dr.Joshua David Stone .

Pozdrav
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 08 Nov, 2009 15:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisam primetila da si igde napisao da je endokrini sistem koji dobija energiju kroz čakre princip vladavine nižih energija nad ljudima, i da čakre treba zaustaviti.
Moji postovi pišu o principima, znanju, kako nešto radi, a sve to se može videti i kroz paralelan svet. Još uvek a nemam ni nameru nisam ni jednu knjigu pročitala, a o religiji sam čitala tekstove na vikipediji i naravno to što tamo piše je svima poznato, ali ne i principi.

Predložila sam ti nekoliko puta, da sabereš svoje postove na jedno mesto, saberi svoju misao, jer ćeš bezuspešno ponavljati, ja sam to već rekao. Objave su veliki forum, a mnogi od nas su orijentisani samo na određene teme, tu spadam i ja. Do pre pola godine čitala sam sve, ali više ne jer se sada sve ponavlja. Informacije tražim na drugim stranama da dopunim ovozemaljskim slikama svoje uvide..
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
istina
Gost

Poruka Poslao: 08 Nov, 2009 15:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

----------------------------------------------------------
pitanje za vas forumaši. je li katkad osjećate kucanje u sljedećim dijelovim tijela.
1. oko 5 cm ispod pupka
2. malo poviše pupka
3. tamo gdje je srce xD
4.u vratu
5.nepto slično kao kucanje u području trećeg oka
6. na tjemenu
i jesu li to čakre , šta znači ako kucaju?
hvala

Niks ... ovo ti je prava stvar... reci mi u kratko kako si dosao do toga.
Na koji nacin, nekom vjezbom ili slucsjno.
To je jako dobro, samo mi prvo odgovori pa cu ja nastaviti poslie.

Sve ovdje sto je napisano po pitanju cakri .... nevalja ....

A ono malo sto valja nije do kraja objasnjeno.

Mi ljudi bi trebali znati da postoje dvije istine i da mi zivimo onu negativnu, u stvari ni ona nebi bila losa da nam je DOZVOLJENO da iz nje izademo.
SKORO je nemoguce naci knjigu koja bi objasnila nesto, kompletno, po bilo kom pitanju.A to je upravo nacin kako da se vrtimo u krug tako da ne saznamo cijelost necega.

Upravo su cakre te pomocu kojih se to sve moze saznati.

Prvo ni jedan nacin gore naveden nije tacan.

Drugon ne spominje se karma.

Trce, Postoje dvije cakre od kojih jedna hrani cijelo tijelo a druga cakre.

Cetvrto, bez zastite i ucitelja nikako ne ide.

Dali vi mislite da bi vas se pustilo na miru kada bi bili blizu veceg otkrica.

Pa onda;

Ouroboros se hrani sopstvenim repom i tako preživljava. To je točak vremena koje sam sebe troši, kao život u sagorevanju, da bi nakon punog kruga sve krenulo iz početka. To je alhemijski znak
vremena 12 + 1. Koji potpomaze budenje kundalinija da bi ostali u tom vremenu.

Spominjete prvu cakru a niste razdvoili kundalini od nje.

Preneseno sa SK.

benin (student) - 23. oktobar 2007. u 15.44
ISTINAI M

U spisima Tantre opisani su suptilni kanali ili – nadi. Imai h 14 glavnih , ali na kraju se svodi na 3 gazdujuca, da ih tako nazovem.

Prvi je je Ida – zenski princip..takođe predstavlja mentalnu energiju – reku Gang reprezentuje.
Drugi je Pingala – predstavlja zivotnu energiju, muski princip – reku Yamunu predstavlja.
Treci, glavni, centralni kanal je Sushumna I predstavljen je rekom Saraswati
(boginja mudrosti, umernosti..).

Na ulazu u taj centralni kanal lezi zmija I zatvara ga . Njena usta su otvorena na tom ulazu I ništa je ne može proći Govorimo o simbolicnom prikazu ovih kanala. Da bi se ona pokrenula kroz centralni navedena dva trebaju biti u kompletnoj ravnotezi. Ako krene kroz mentalni kanal bez kontrole nastaju teske mentalne bolesti. Ako krene kroz vitalni tada nastaju bolesti na telu, na fizickom nivou. To su uglavnom budjenja bez kontrole. KAda krene kroz centralni ona takođe aktivira chakre. Tada ide pravo, ne pravi osmice. KAda dodje do svog kraja, nanovo se vraca u bazu.
Chakre rade I bez njenog upliva. One rade konstantno. One vezuju nasa suptilna tela. Chakre se mogu osetiti I bez budjenja zmije. Ono sto ona uradi kada prolazi kroz njih je oslobadjanje njenih potencijala u veoma kratkom vremenskom razdoblju. To je veoma nezgodno, jer se mogu probuditi neverovatne stvari iz dubokih nesvesnih slojeva I tada nastaje pravi pakao. JA lično znam za par slučajeva. Na zalost ,to je posledica citanja literature od strane autora koji nemaju bas previse savesti u jurenju za novcem.
Kundalini bude samo oni kojima njihovo duhovno vodjstvo to nalaze radi ciljeva koji nemaju veze sa nasom svakodnevnicom. Tada su ti pojedinci sigurno vodjeni I zasticeni od gresaka. Za veliku, veliku većinu tragaoca to je kompletno bespotrebno. PAzi, kada covek ode sa ovog plana , kundalini takođe nestaje sa fizickim telom.

Mudrac, na početku Starog testamenta je naveo kako je zmija prevarila Adama I Evu putem vocke sa drveta znanja. Sustina te prevare je bilo njihovo bacanje u fizicki svet. Sustina budjenja kundalini je upravo u tome – ogroman zedj za znanjem – no ono je od fizicke ravni. Tako ona još dublje vezuje za ovaj nivo egzistencije, na veoma suptilan način. Umesto da se ponovo rodis u Duhu, pojedinac biva još vise zatrovan I uvucen u igru suptilnih fizickih ravni. Pojedinac pocne juriti mentalne dine koje konstantno menjaju oblik
Zmija te ne može roditi, ali Otac I MAjka to mogu.
 Nazad na vrh »
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 08 Nov, 2009 15:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pridružujem se Veri .Već je ranije predloženo da brat Istina otvori novu temu na forumu i tamo sakupi sve svoje tekstove.Ovo bi bilo veoma korisno za sve nas a i nove čitatelje jer malo tko čita baš sve a ovako bi svo Istinino znanje bilo na jednom mjestu
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
istina
Gost

Poruka Poslao: 08 Nov, 2009 15:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="vera072"]       
5.element ::
I Bog stvori dugu kao podsjetnik čovjeku da ga nije ostavio-zaboravio..
I bog stvori dugu (čakre ) koja prolazi,prožima i izvire iz ljudskih tijela kao podsjetnik na vječiti savez s Bogom u nama . Heartr Srce si!

jao, jao, daj mi iscitiraj ako imaš zapisano ceo pasus da vidim o čemu se radi. Ko je to rekao. To da je podsetnik je u redu, a ko je to povezao sa čakrama, baš me zanima. Kako su čakre postale tako popularne a priča o njima malte ne pitanje života. Jesu važne ali samo za ovaj svet i ostanak u njemu.

Duga je putokaz i stepenice ka Bogu, mora se prelaziti jedna po jedna boja, svaka je različite talasne dužine, svaka boja je jedan svet koji mi tek treba da upoznamo.

quote]

Ja sam napisao to za dugu ... i objasnio kako nisam vjerovao knjigama jer su o istom pisale a na drugcija mjesta stavljali boje ... pa cak i cakre izbacivali... Ja sam samostalno shvatio iz biblije da je pravi redosljed boja po dugi.

Probao sam naci ... ali je izbrisano mnogo na ovom forumu ... kada je brat zsky napisao da ce onome ko rijesi njegov avatar ... on biti rob do kraja zivota ... avatr je bio , Srce i dugine boje kao srce koje su pulsirale ...

Od prilike sam rekao ovako.

Samo kroz srce svoje
ces spoznati ime moje
kroz dugine boje ces mi prici
ali sa srcem moras kroz njih
a ne ispod njh ici.

Tako nekako ... stariji se trebaju sjecati koji su ovdje ... jel tako, litlneks ...
 Nazad na vrh »
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 08 Nov, 2009 15:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

jao,jao,jao..zasto bi to trebalo negdje biti zapisano. Zasto misliš da ti koji su nesto zapisali imaju veca saznanja od onih sto ne zapisuju.
Boje duge i boje cakri su i po vibracijama i po boji identične.Bog je stvorio Dugu u ovom materijalnom svijetu ( a ne u višim svjetovima, jer tamo nije potreban podsjetnik) a i čakre koje izlaze i prolaze kroz ova naša materijalna tijela dajuči im poticaj i energiju isključivo duginih boja. Pa dragi moj to je duga u nama . Vidjela i spoznala . Very Happy
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
istina
Gost

Poruka Poslao: 08 Nov, 2009 15:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drexel ::
istina ::
Bitno ti je da spoznas sebe i citas knjigu, posvecenje u starom egiptu i drugu knjigu neznam kako se zove gdje se objasnjavaju brojevi van toga ucenja.
Ako imas onu knjigu gdje objasnjava svih devet brojeva za covjeka.

brate Istina..prebacio sam deo tvog posta sa onog podforuma...ovde... jer mi lakse da te pratim...vise si ovde.. a i smetaju mi brojevi... i ti razni nivoi ...te spirtualni ego i sta ti ja znam vec sta sve ima tamo...nego ne rece mi koji je tacan naziv te knjige posvecenje u s.egiptu?
a..ono si lepo rekao..da malo je o losem spomenuto..ali to su anomalije u matrixu..ono bi po nekoj matematici trebalo sve da se odredi brojevima ali ima gresaka u sistemu kao sto je i ovaj forum npr...ovde su nepredvidivi misaoni obrasci...

Nesto interesantno mi je zapalo za oko sto si napisao...spomenuo si neki negativan..neplaniran pad...a mi pali najvise od svih 383 ljudske rase,da li mozes da mi pojasnis ovaj deo..kako bas 383 rase i koje su to rase?

Knjiga se zove

Posvecenje u starom egiptu
ili
jedno posvecenje u starom egiptu

Ima je ovdje na forumu u biblioteci

Citajuci tu knjigu sa sa ili na svoj nacin za zeljom ili prijemcivosti ... po zakonu privlacenja ce ti se otvarati dalje ... sta mozes dobiti ili naci ...

Zasto 383 civilizacije ili vrste neznam ... ali su ljudskolike ...

Budi siguran da IT-i i ostalo nije izmisljotina ...
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 08 Nov, 2009 16:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

jao,jao,jao..zasto bi to trebalo negdje biti zapisano. Zasto misliš da ti koji su nesto zapisali imaju veca saznanja od onih sto ne zapisuju.
Boje duge i boje cakri su i po vibracijama i po boji identične.Bog je stvorio Dugu u ovom materijalnom svijetu ( a ne u višim svjetovima, jer tamo nije potreban podsjetnik) a i čakre koje izlaze i prolaze kroz ova naša materijalna tijela dajuči im poticaj i energiju isključivo duginih boja. Pa dragi moj to je duga u nama . Vidjela i spoznala . Very Happy

Ne misli, naprotiv, mnoga znanja se kroz milenijume prenose usmenim putem, nego si ma zagolicala pitanjem pa me zanimalo da li postoji izvorna verzije.

Ne sumljam da si videla dugu u sebi, vidim je i ja a ova sličica je otprilike i kako je vidim.

nema čakri, zato mi je i vidno polje ovakvo kao jeste. Zato se mi i ne razumemo jer ne vidimo svet isto.
pričaćemo još o tome.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
istina
Gost

Poruka Poslao: 08 Nov, 2009 16:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jao jao jao jao ... ne mislim ja nista nego sam napisao sta sam davno otkrio sam... sam ... i prvi napisao na vise foruma ... prvi ... nisam nigdje citao nego sam nasao ... ili dobio ...

One ne prolaze uopste kroz fizicko tijelo ... nego ga spajaju ili daju informacije od ostalih tijela ... da bi nesto postigao moras ih sva stopiti u jedno ... a to opet se samo moze sanjati ... ako nisi za to predodreden sa svojim iskustvima, zaradom. A MIRKO je upravo to i objasnjavao sa svojim kalendarima. ... Zato je bitno kolektivna svijesnost kojoj ce pomoci oni koji to mogu.

Naših sedam glavnih čakri ( korjenska, sakralna, solarna, srčana, grlena, čakra trečeg oka i krunska čakra) povezuju eterično tijelo ili energetsko tijelo s fizičkim tijelom. Sedam čakri se nalazi u eteričnom tijelu, a ne unutar gustog fizičkog tijela. Svaka čakra je specifičan uzorak energije za specifičnu svrhu.
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 08 Nov, 2009 16:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...da swako drugačije widi tu pojawu duge...eh wibracije wibracije... Wink ...moje umetničko widjenje...    

1
2
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 08 Nov, 2009 16:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

3
4
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 08 Nov, 2009 16:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

5
6
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 08 Nov, 2009 16:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

7

...Otac.......Majka......OM......i ... tako..... love3 Pozdrav love3

Ovaj post je izmenjen!
Možete pogledati prethodne verzije...
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 08 Nov, 2009 17:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

istina ::
Poslao: 24 Apr, 2009 16:35 pm Naslov:

Caco ...

vise je razina budenja cakri ... krunska treba da prebaci cvoje preko ostalih i osle preko nje.

Ali je samo srcana koja ih produhovljuje sve.

To je to kada sam spominjao da se mora znati red i sistem... uopste nije problem ... treba samo htjeti nekoga poslusati ... ne bi se nikada desilo, kao sto su ovdje mnogi rekli, da su daba izgubili vreme.... jer se tako moze dobiti onoliko koliko zavisi samo od TEBE.
Ili kao sto rekoh ... jedan je pravi put ... a razni su kako doci do njega...

Potruditi cu se da ti sto jednostavnije i krace sve to slozim... i posaljem.

Seja... zar ne ...

Brate Istino ,

taj tvoj podugačak mejl koji mi je stigao 25.04.2009. , čuvam i dan danas Very Happy

Jasno i precizno si u njemu izneo i objasnio mnoge velike stvari....

Takođe , kada si mi bio u gostima lepo si mi crtao neke , meni interesantne stvari .

Mislim da bi zaista bilo korisno da otvoriš svoju temu i natenane izloziš sve što imaš , a dosta toga poučnog imaš da kažeš - to znam Very Happy

Na toj jednoj temi će biti mnogo razumljivije , a samim tim i mnogo korisnije svima.... rekla sam ti više puta da te na forumu slabo razumem jer mi se čini komplikovanim tvoj način PISANOG izlaganja , dok ti je usmena komunikacija jača strana .

Dosta tvojih vrednih tekstova je zatrpano po raznim temama na forumu , šta tek da kažu novi članovi koji tek dođu , kako da se snađu!? ..... zbog svega iznetog smatram da je greota je da ne složiš svoja viđenja na jednoj temi !

Puno pozdrava ! Cmok
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148  Sledeci
Strana 128 od 148

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30256 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89678 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42319 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30223 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29270 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42692 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25564 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)